misoft
13.05.11,22:59
Na netbooku ASUS 1001PX (Win XP SP3) prestal fungovať touchpad + tlačítka na ňom. Nepomohla obnova, aktualizácia ovládača, pri stlačení FN+F3 (aktivácia a deaktivácia touchpadu) vypisuje len TOUCH OFF - teda len to jediné, pri vstupe do Správcu nie je žiadna chybová hláška, ani žltý trojuholník, systém hlási, že zariadenie pracuje správne. Akákoľvek snaha o aktiváciu neúspešná. Mám podozrenie na hardvérovú chybu. Je v záruke.
Je možné, aby to prestalo len tak, z ničoho nič, prestať pracovať?
Uvítam vaše rady.
mecky
13.05.11,21:13
mozne je vsetko :)
skus live cd linuxu, pokial pojde tak je chyba v oknach, ked nie tak reklamacia
Vlado40
13.05.11,21:37
Je to vypnuté v biose.Položka Advanced-Internal Pointing Device má byť Enabled.
misoft
14.05.11,11:40
Je to vypnuté v biose
Žiaľ, v BIOSe toto nastavenie nie je (totálne jednoduchý BIOS).
Touchpad je v OS Windows vedený ako Synaptics PS/2 Port Touch Pad a systém ho vedie " pripojené k portu myši PS/2". Okrem toho v Správcovi v karte pre myši vo vlastnostiach je políčko pre povolenie, alebo zakázanie zariadenia sivé (bez možností nastavenia). Skúsim ešte LIVE USB linux (pre USB, nakoľko táto hračka :D je bez opt. mechaniky), ale už mám podozrenie na nefunkčný PS/2 port.

pokial pojde tak je chyba v oknach Myš pripojená k USB funguje. Takže v oknách to asi nebude.
Vlado40
14.05.11,12:05
Skús nahodiť posledný bios ,alebo ak máš najnovší tak ten pred ním.Možno tam je nejaký problém.
misoft
14.05.11,12:16
BIOSom to nebude, pretože Touchpad je OS identifikovaný ako myš PS/2 do portu PS/2. A ako tom spomínal - BIOS v Advanced nemá nastavenia pre polohovacie zariadenie - prosto je to len myš.
Vlado40
14.05.11,15:17
Odinštaluj driver a skús nainštalovať iný.Ako som si všimol na výber máš 3 a nie sú rovnaké.
http://www.asus.com/Eee/Eee_PC/Eee_PC_1001PX_Seashell/#download
To ,že v správcovi zariadení nie je žiadna chyba ,neznamená to ,že je všetko v poriadku.Aj na web kameru sú rôzne ovládače.V správcovi zariadení bude všetko v poriadku ,ale obraz cez web kameru bude otočený o 90 stupňov.Robí to ovládač.
misoft
15.05.11,17:32
Takže problém som vyriešil. Dôvodom nefunkčnosti (potvora) bola lajdáckosť mojej kočky (dcéry), vypla avast a pri surfovaní chytila vírus. Keď som dal aktualizáciu avastu (databázu) a preskenoval, okamžite to našiel, reštartol netbook a vykonal kontrolu ešte pred spustením OS. Výsledok - "chrobač" zlikvidovaná a touchpad pohyblivý. Nebolo potrebné ani aktualizovať ovládač.
BTW: tie ovládače zo stránky - tak tie som si pre istotu :D uschoval. Vďaka Vlado40.