bibka6
16.05.11,08:49
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
Lenka1979
16.05.11,06:54
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem

... a nemôže to byť detská kolika? Možno nie je ani urieknuté,len má koliku. Bábätká to mávajú často, časom ten plač sám vymizne.
minmi
16.05.11,06:58
Urieknutie??? Skor skus porozmyslat ci ju neboli brusko, dojcis ju alebo je na umelom mlieku? Dojcene deti maju casto koliky. Staci jej dat 2-3 lyzicky fenikloveho caju a pomasirovat brusko a ono si par krat "pukne" a je po placu. Alebo to moze byt ze dietatku rastu zubky (vtedy pomahaju geliky na zubky, my sme ich pri malej dost pouzivali), ma nepohodu v plienocke (staci ze sa trosku skrci a dieta reve na raty...). Treba hladat logicky dovod a nie urieknutie.
minmi
16.05.11,07:02
A este ked je to dlhsiu dobu treba ist k lekarke, moze mat reakciu na ockovanie, alebo nieco ine, zapal mocovych cies, ta sa tiez prejavuje revom... nasej ked plakala a sme nevedeli zistit z coho, boli sme u lekarky a zistili jej reflux, od kedy berie kvapky aby sa jej nevracalo tak je to super.
misomiso
16.05.11,07:07
To spluvanie je zaujimave. To sa ako robi?
jacekova
16.05.11,07:09
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická
minmi
16.05.11,07:13
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická

A to ze je popol zo zapalky rakovinotvorny ... Tak to vas asi nezaujima :-)
nesca
16.05.11,07:22
A to ze je popol zo zapalky rakovinotvorny ... Tak to vas asi nezaujima :-)
Nepreháňaj...z tej trochy vody snáď nie.Čo taký Černobyľ?
Ináč,ja by som na také veci tiež neverila,ale osobná skúsenosť vie názory dosť zmeniť...nestáva sa mi to teraz často,aj sama to nerobievam,ale zhadzovanie uhlíkov pomáha..netvrdím,že vždy
arizona
16.05.11,07:22
Nase babky mali na to jednoduchy recept. Babatko utreli ocikanou plienkou.
Mozno sa to v dnesnej dobe bude zdat ludom nechutne, ale vraj to pomahalo na 100%...

Babatku sa dava aj nieco vyrazne cervene napr. do kocika,alebo postielky, vraj to "stiahne a zachyti" tie zle energie,ktore dokazu niektori ludia "vysielat" zo seba. /oni o tom ani nemusia vediet/
Nandrolon
16.05.11,07:29
ja by som doporučoval návštevu psychiatra...
ale nie bábätka ale ľudí čo "veria"...
Pohar
16.05.11,07:33
môj manžel mi raz hovoril že jeho brata ako bábätko uriekli a museli s ním ísť do kostola...neviem presne čo robili v kostole - vraj jeho mama niečo riešila s farárom - no museli to absolvovať dva krát až kým sa úplne ukludnil...
bolo to pred 35 rokmi....
tie zápalky to áno - tomu verím...robí to dosť veľa ľudí čo poznám... :)
nesca
16.05.11,07:34
ja by som doporučoval návštevu psychiatra...
ale nie bábätka ale ľudí čo "veria"...
Nekrič hop,kým ti...
veronikasad
16.05.11,07:38
Stávalo sa mi to ako dospelej, kým som bývala v rodnej obci. Cestovavala som autobusom z práce, celou cestou mi nič nebolo, kým som neprešla okolo jednej bránky, za ktorou stávala jedna babka. Domov som ledva "trafila" ... Pomáhal mi čistec.

Odvtedy sa mi to stalo párkrát - pri priamom pohlade do očí (ten typ očí už teraz viem odhadnúť)
Pohar
16.05.11,07:40
Stávalo sa mi to ako dospelej, kým som bývala v rodnej obci. Cestovavala som autobusom z práce, celou cestou mi nič nebolo, kým som neprešla okolo jednej bránky, za ktorou stávala jedna babka. Domov som ledva "trafila" ... Pomáhal mi čistec.

Odvtedy sa mi to stalo párkrát - pri priamom pohlade do očí (ten typ očí už teraz viem odhadnúť)
ten čistec? dá sa napísať podrobnejšie?
Tweety
16.05.11,07:43
môj manžel mi raz hovoril že jeho brata ako bábätko uriekli a museli s ním ísť do kostola...neviem presne čo robili v kostole - vraj jeho mama niečo riešila s farárom - no museli to absolvovať dva krát až kým sa úplne ukludnil...
bolo to pred 35 rokmi....
tie zápalky to áno - tomu verím...robí to dosť veľa ľudí čo poznám... :)
Keď som bola menšia,( och to bol teda už nejaký ten piatok) nemohla som ísť medzi ľudí bez toho, aby som sa nevrátila s bolesťou hlavy, až neskôr som pochopila, čo bolo toho príčinou. Bohužiaľ sú medzi nami ľudia, ktorí tzv. vysávajú energiu, tých sa treba strániť, aj teraz sa mi to stáva, dokonca, až cítim v očiach ako mi ju ťahá, ale neskúšala som babské spôsoby, ale ani nezatracujem tých, čo skúšajú všeličo, pretože viem, že tým zídením z očí človek trpí, a zvlášť malé detičky. Radila by som mamičke, nech túto tetu ,vysávačku energie, dá on bábätká čo najďalej.:)
nesca
16.05.11,07:43
Čistec je bylinka...mám ju aj doma,ale chvalabohu zatiaľ nevyskúšané.Má sa urobiť výluh a potom v tom umyť ruky,príp.aj tvár a keď sa zafarbí,tak dotyčný mal zoči.
veronikasad
16.05.11,07:45
ten čistec? dá sa napísať podrobnejšie?
Čistec je liečivá bylinka, ktorá rastie na strniskách po zbere obilia. Uvarí sa z neho odvar a urieknutý sa s ním umyje. Ak bol naozaj urieknutý, odvar sa zrazí.

Sušený som ho videla na tržnici aj teraz (neviem kde ho babka nazbierala, keď strnísk=rozumej pole po zbere obilia), je už málo ...
jacekova
16.05.11,07:46
Čistec je bylinka...mám ju aj doma,ale chvalabohu zatiaľ nevyskúšané.Má sa urobiť výluh a potom v tom umyť ruky,príp.aj tvár a keď sa zafarbí,tak dotyčný mal zoči.

áno aj my ho máme doma, dá sa kúpiť v lekárni
Pohar
16.05.11,07:51
ináč asi urobím tie zápalky občas len tak preventívne...
my sme to nerobili od môjho dectva..
viem že občas to robil u nás otec...vraj to robili doma ked on bol malý....

a tie oči - áno už aj ja viem niektorých ľudí odhadnúť....ktorý majú taký zlý prenikavý pohľad...uriekací...
môj manžel mi vždy tvrdí že som moc vnímava na takéto negatívne energie....
že on to vie nejako "odraziť" a nerieši to....
na mňa to niekedy pôsobí ako by zo mňa vysali energiu....
ale po čase to nejako prejde...
veronikasad
16.05.11,07:54
babke som sa do očí nepozerala, stačilo mi prejsť vedla drevenej bráničky keď za ňou stála (inou cestou sa prejsť nedalo). Zostalo mi zle ako pri žlčníkovom záchvate (bolesti hlavy, na zvracanie)
nesca
16.05.11,07:55
Ako píše Tweety,ak niečo také zažiješ,tak už potom na ľuďoch vidíš,či cítiš,že z nich ide niečo zlé.Oni o tom ani nemusia vedieť,tada dúfam.Doteraz si pamätám na pohľad jedného chlapa,ktorý zo mňa doslova vysával energiu.Mala som vtedy asi 10rokov,skoro som odpadla v čakárni u lekára,len som nemala šajni,čo to mohlo byť...a nevravte mi,že to bol možný pedofil :-)
Ako dospelej mi boli zhadzované uhlíky asi 4x a vždy to pomohlo...ubezpečujem neveriacich,že žiadna viróza,tlak,nádor v hlave apod v tom prsty nemali
AdaG
16.05.11,07:55
som mamou troch detí a tiež som sa pri prvej dcére hrala na majsterku a skúšala lekárov - dieťa revalo na raty a nikto mi nevedel pomôcť, kým som sa nepresvedčila, že ma " z očí" a pomohla mi až stará babka, ku ktorej sme museli ísť viackrát. Tí dvaja ďalší sa už nemuseli trápiť, lebo hneď pri prvom náznaku som "zasiahla" so zápalkami. Aj červenú nitku na zápästí nosili a na krku vrecúško s bylinkami. Každý človek vysiela energiu, či je to niekomu na smiech alebo nie a stačí negatívna myšlienka a inému to uškodí... Veru, nielen to, čo vidíme, existuje....
svetluška
16.05.11,07:57
Vy mladí asi tomu neveríte ,ale je to fakt,že niektorý ludia majú uhrančivé oči a neverte,že o tom nevedia.Urieknuté bývajú aj kvety.Moja osobná skúsenosť:môj brat vždy keď išli medzi ľudí zostal úplne mľandravý a stále plakal.Brat manžela zase omodrával a plakanie bez prestania.Diagnóza starého múdreho lekára/z Budapešti/ urieknutie,hľadajte v okruhu známych,to nie sú len oči,ale aj závisť.Pri silnom urieknutí aj smrť-manželov brat zomrel.Pomoc: čistec,opakom švíka zástery vytrieť oči smerom k ušiam,výter ocikanou plenou a pod.lieky nepomáhajú.To nie je na psychiatra,ale preskúmanie všetkých možností.
Pohar
16.05.11,08:00
no ja ten pohľad až cítim...
môj muž mi hovorí že a načo sa na takých ľudí pozerám...
ale to sa nejako nedá - ako by mi niečo vravelo pozri sa tým smerom...
ale už som sa naučila to trocha kontrolovať...
aj žena manželovho brata má také oči...ked som bola tehotná a bola som v jej blízkosti dva dni mi bolo zle....po pôrode sa vždy tiež niečo stalo...
teraz sú tie vzťahy dosť zlé...a ked na ňu natrafíme v meste - tiež je mi zle....minule sme mali s dcérou 39 teploty....ale nechcem to zvalovať len na ňu chudinku - ale viem že ked ju streneme vždy nás niečo postretlo...
preto mi muž vraví aby som sa na ňu nepozerala....
lenže ked sa stretneme ona sa pozerá prenikavo na mňa - až mám z nej strach....
urobím tie zápalky - že ma to nenapadlo skôr aj pri tých teplotách....
jacekova
16.05.11,08:02
Presne tak....
môj malý je fakt často urieknutý a hoci nám s manželom bolo zo začiatku na smiech, keď mi rodičia hovorili, že má "z očí", skúsili sme to a teraz tomu veríme na 100%.

skúšali sme ešte jeden spôsob "oduriekavania"

do pohára dať 3 polievkové lyžice vody. Jednu pol.lyžicu treba dať vypiť bábätku. zobrať druhý pohár a pomocou lyžice preliať vodu do toho pohára. podľa logiky by mali zostať 2 lyžice vody (keďže boli 3 a 1 sa vypije) ale ak bol človek urieknutý, bude tam tých lyžíc vody viac. Ja neviem ako je to možné, ale zakaždým sme pri drobcovi mali viac lyžíc vody než na začiatku.
kto neverí nech vyskúša
veronikasad
16.05.11,08:03
Presne tak....
môj malý je fakt často urieknutý a hoci nám s manželom bolo zo začiatku na smiech, keď mi rodičia hovorili, že má "z očí", skúsili sme to a teraz tomu veríme na 100%.

skúšali sme ešte jeden spôsob "oduriekavania"

do pohára dať 3 polievkové lyžice vody. Jednu pol.lyžicu treba dať vypiť bábätku. zobrať druhý pohár a pomocou lyžice preliať vodu do toho pohára. podľa logiky by mali zostať 2 lyžice vody (keďže boli 3 a 1 sa vypije) ale ak bol človek urieknutý, bude tam tých lyžíc vody viac. Ja neviem ako je to možné, ale zakaždým sme pri drobcovi mali viac lyžíc vody než na začiatku.
kto neverí nech vyskúša
funguje to, aj to sme skúšali doma ...
stanco007
16.05.11,08:08
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická
Na 90% sme to takto robili aj my. Mame tam kusok ine s tym krizikom lebo u nas sa to robi na celo 3x a na zapestia 3x a na konci sa namoci cumlik do tej vody s uhlikmy a da sa dietatu do ust. Verte ci nie, nam to stale pomohlo a tiez som tomu zprvu neveril... A pomaha to aj dospelym ludom.
utrápená
16.05.11,08:09
Mám 3 deti a taktiež som na urieknutie moc neverila, ale keď Vám malé dieťa neprestajne plače, skúšate všetko možné. Pri prvom synovi na radu mojej mamy a babky som vyskúšala čistec a praktizovala som to aj pri ďalších dvoch deťoch. Do vaničky sme dali vodu ako na bežné kúpanie a pridali sme odvar z čisteca. Nech si hovorí kto chce-čo chce, ale funguje to. Odporučila som to aj mojim známym, tí mali 3 dcéry a chodili ku mne po čistec, lebo mne rastie v záhrade. Treba dať aj červenú mašličku do kočíka a niekto vytiera oči rukami a vylizuje jazykom.
BXLmiami
16.05.11,08:15
Cistec má v ponuke Sieberz.
veronikasad
16.05.11,08:20
lekári ho uznávajú, alebo nie ? (asi ano, keď vieš, kde ho dostať kúpiť)
BXLmiami
16.05.11,08:21
Ako ktorí.Ja mám od prim.Rosinského podpísané knihy.Ale v ambulancii sa k tomu určite nepriznám,nechcem prísť o diplom.:)
Maya1
16.05.11,08:22
Raz som bola na plese. Všetko bolo ok až mi zrazu prišlo zle, bolo mi na vracanie, bolela ma hlava, bola som nenormálne slabá. Myslela som, že to prejde, ale neprechádzalo. Tak sme sa s mužom rozhodli odísť. Zastavila nás jedna známa, ktorá na tom plese varila v kuchyni. Keď sme jej povedali čo sa stalo a že odchádzame, zavolala ma so sebou do jedného kumbálku a tam mi so zápalkami hodila uhlíky a potom urobila krížiky na čelo a ruky. Potom mi kázala prezliecť niečo naopak a mohla som ísť tancovať. Neverila som vlastným pocitom - akoby uťal. ... a odvtedy tomu verím, lebo som sa presvedčila na vlastnej koži.
misomiso
16.05.11,08:23
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická

Teda - priznam sa, to je pre mna hotova Afrika. Najprv tie spravy s Kysaku, teraz toto, asi sa tie kontinenty na tych platniach naozaj posuvaju... ved preto tie zemetrasenia.

Inak - aj ja byvam urieknuty, predvcerom som bol s partiou na veceri a tak sme natracili do hlavy, ze som celu noc nespal, este teraz som z toho cely
"nepokojny". To teraz nesrandujem, bohuzial je to pravda, tolkoraz som so vravel, ze musim mat pevnu volu aj ked je plny stol - clovek je nepoucitelny :)

Tak skusim si ocikat tu plienku...:)
veronikasad
16.05.11,08:26
Neviem, či by som skúšala iné čáry-máry, ale čistecu verím, mám to vyskúšané na vlastnej koži ... Zle mi nebývalo od plnej flaše, ani plného stola
Pohar
16.05.11,08:36
skúsila som teraz tie polievkové lyžice a tú vodu...
áno mala som viac o necelú lyžicu...
ale podľa mňa toto bude trošku aj fyzika...asi dáme viac vody v tých lyžiciach ako zoberieme naspäť...

ale zápalkám verím...
mexicooo
16.05.11,08:37
ahoj mi mame ten isty problem a ja to riesim so zapalkami takto do pohara daj prevarenu vodu nie horucu vyber devat zapaliek jednu zapal a urob nou ponad pohar krizik a povedz v mene otca i syna i ducha ... a odpaluj od nej dalsiu zapalku ked ta prva uz dohara s tou druhou jej odbij koniec a sfukni tu prvu tak to opakuj so vsetkymi a vzdy opakuj pri kazdej ne jedna za chlapa prva zapalka jed odpalis druhu ne dva za nevestu ked odpalis tretiu ne tri za dceru a potom znovu cize devet zapaliek 3x to zopakujes a hned aj uvidis ci ti popadali na dno a kto mu spravil zoci a potom chod s poharom k babetku a cez kazdy prah co prejdes 3x polej panty na zarubni ale len troska a povedz ne tri ne dva ne jedna tak nasledne namoc prsty do tej vody a urob 3x krizik na celo na zapestie obidve na nozky chodidla na bruzko a nech sa tri krat napije tej vody alebo namoc cumel a daj do pusi 3x vzdy ked urobis krizik povedz ten kto ta zariekol nech ta odriekne tak chod na vecko vylej tu vodu do zachoda a povedz skala skala vzomkni sa a stiahni to zo sebou a daj pohar hore dnom pod stol aspon do rana mne to jedine pomaha a robim to vylucne ked syncek spi lebo sa mu to nepaci skus mne to poradila jedna znama a pomaha to pa
veronikasad
16.05.11,08:40
skúsila som teraz tie polievkové lyžice a tú vodu...
áno mala som viac o necelú lyžicu...
ale podľa mňa toto bude trošku aj fyzika...asi dáme viac vody v tých lyžiciach ako zoberieme naspäť...

ale zápalkám verím...
tak to skús odmerať presnejšie - odmerkou ...
Tweety
16.05.11,08:50
Teda - priznam sa, to je pre mna hotova Afrika. Najprv tie spravy s Kysaku, teraz toto, asi sa tie kontinenty na tych platniach naozaj posuvaju... ved preto tie zemetrasenia.

Inak - aj ja byvam urieknuty, predvcerom som bol s partiou na veceri a tak sme natracili do hlavy, ze som celu noc nespal, este teraz som z toho cely
"nepokojny". To teraz nesrandujem, bohuzial je to pravda, tolkoraz som so vravel, ze musim mat pevnu volu aj ked je plny stol - clovek je nepoucitelny :)

Tak skusim si ocikat tu plienku...:)
Ver mi, plienka v takom veku už nepomôže, skôr upozornenie, že obžerstvo je hriech, a že z veľa jedla je veľa chorôb.:)
Nandrolon
16.05.11,08:51
hotový klub bosoriek a bosorákov
aj mne je ešte dnes zle, v sobotu som vypil pol litra slivovice :-)))))))))))
Tweety
16.05.11,08:52
hotový klub bosoriek a bosorákov
aj mne je ešte dnes zle, v sobotu som vypil pol litra slivovice :-)))))))))))
Prosím, nerob si srandu z takých vecí.:)
Pohar
16.05.11,09:00
hotový klub bosoriek a bosorákov
aj mne je ešte dnes zle, v sobotu som vypil pol litra slivovice :-)))))))))))
už len to že si vypil pol litra slivovice svedčí o tom, že ťa nejaké zlé oči na to naviedli...
nabudúce si pred víkendom sprav zápalky a nebudeš musieť ísť na slivovicu...:)
mexicooo
16.05.11,09:05
pocuj fesak byt urieknuty neznamena zjest s chuti to znamena ze but ti niekto nepraje alebo sa na teba zle zadiva su ludia co maju schopnost urobit zoci ja taku schopnost mam ale nerobim to viem ze to moze aj ublizit jednoducho maju silnu auru moj syncek ma rok a pol a zoci ma kazdy den aj manzel jednoducho su slabej osobnosti ja som nikdy zoci nemala kapisto tak po druhy krat ked sa ti take cosi stane ako ze nieco s chuti zjes size mas cemer zahoraci to tak volaju daj si na lyzicku cukor a pridaj troska alpi prehltni to a hned ti bude lepsie
Nokerla
16.05.11,09:15
Ja nechapem a asi ani nikdy nepochopim ako niekto moze verit na urieknutie.
U nas doma to nikdy nikto nerobil a nikdy sme nic zle necitili na sebe aby sme museli vyhladat nejaku "pomoc".
To mi pride ako woodoo :D
Tweety
16.05.11,09:17
Ja nechapem a asi ani nikdy nepochopim ako niekto moze verit na urieknutie.
U nas doma to nikdy nikto nerobil a nikdy sme nic zle necitili na sebe aby sme museli vyhladat nejaku "pomoc".
To mi pride ako woodoo :D
Nemusíš chápať, veľa vecí na tomto svete nevieme logicky vysvetliť, a predsa sa dejú.:)
Kazu
16.05.11,09:51
Teda - priznam sa, to je pre mna hotova Afrika. Najprv tie spravy s Kysaku, teraz toto, asi sa tie kontinenty na tych platniach naozaj posuvaju... ved preto tie zemetrasenia.

Inak - aj ja byvam urieknuty, predvcerom som bol s partiou na veceri a tak sme natracili do hlavy, ze som celu noc nespal, este teraz som z toho cely
"nepokojny". To teraz nesrandujem, bohuzial je to pravda, tolkoraz som so vravel, ze musim mat pevnu volu aj ked je plny stol - clovek je nepoucitelny :)

Tak skusim si ocikat tu plienku...:)

To nerob, plienka by to nemusela prežiť. Svokra spomínala, že keď bol kôň "schvátený" bolo treba popľuť a trikrát capnúť cez papuľu. Manžel občas vraví, že som riadna bosorka. Bežne moje schopnosti nevyužívam, ale pre poraďáka sa obetujem. Tak príď, popľujem do dlaní a začneme s liečbou :D:D:D
misomiso
16.05.11,09:52
pocuj fesak byt urieknuty neznamena zjest s chuti to znamena ze but ti niekto nepraje alebo sa na teba zle zadiva

Joj - tak to mne nepraje vela ludi... Ja si budem musiet spravit snad turban z tej pocikanej plienky...
lujza.j
16.05.11,09:55
možno pomôže ak budeš mať stále jednu na sebe a aj pri sebe:D:D
linko1
16.05.11,10:12
ani sa nedivím, že väčšinou chlapi tomu neveria,
väčšinou sú urieknuté ženy a malé deti, pretože sú citlivejšie na príjmanie energie...
Maya1
16.05.11,10:18
ja som počula, že niektorí ľudia ani nemôžu za to, že majú uhrančivé oči, ani to vraj nevedia ovplyvniť... Dúfam, že ja tak na nikoho nepôsobím.;)
Oliwa
16.05.11,10:38
už len to že si vypil pol litra slivovice svedčí o tom, že ťa nejaké zlé oči na to naviedli...
nabudúce si pred víkendom sprav zápalky a nebudeš musieť ísť na slivovicu...:)
Aké oči, čo za oči :rolleyes:... Ruka, čo prevracala tie poldecáky do úst a nachádzala sa na konci jeho vlastného ramena - tá za mohla, koťuha jedna... ;):D:D:D
Adiks
16.05.11,10:40
mimotemy Tak ako vysať, sa dá energia aj hromadiť. Ja momentálne hromadím (takmer) všetku svoju energiu na zabránenie toho, aby zajtra Iveta Radičová bola nútená podať demisiu.
Oliwa
16.05.11,10:42
Joj - tak to mne nepraje vela ludi... Ja si budem musiet spravit snad turban z tej pocikanej plienky...
Len toľko som Ti chcela, misomiso, že ja teda neviem, ale myslím, že by to asi mala byť poctivá bavlnená plienka /ak sa vôbec ešte vyrábajú :rolleyes:/ a nie nejaká pamperska so suchým zipsom... :D:D:D Aj ten turban by celkom inak vyzeral z bavlnenej plienky... :---:---:---
legolas
16.05.11,10:49
..ja to viem od mojej nebohej mamy, že ak spadne z očí, tak najlepší liek je poutierať sa vlastným močom, keďže sa jedná o dieťa, tak sa mu dať vycikať a potom mu poutierať tým jeho močom tvár, zápästia rúk a členky nôh, potom to všetko poutierať do svojej zástery, ale na ruby, viem , že to je najlepšie a decku treba dať na zápästie upletený červený náramček, nech ho má stále..
Gapo
16.05.11,10:54
Bože dievčatá, nezabudli ste ktoré je storočie?
Aj moja na také verí, ale ja nie.
Mňa sa boja niektorí ľudia, ženy hovoria;), že mám prísny kukuč, ale zaujímavé, že malé bábätká nadväzujú so mnou očný kontakt a smejú sa. Haha, to ony, tie bábätká skôr urieknu mňa, lebo potom mám dobrý pocit.:D:D
Tweety
16.05.11,10:57
Bože dievčatá, nezabudli ste ktoré je storočie?
Aj moja na také verí, ale ja nie.
Mňa sa boja niektorí ľudia, ženy hovoria;), že mám prísny kukuč, ale zaujímavé, že malé bábätká nadväzujú so mnou očný kontakt a smejú sa. Haha, to ony, tie bábätká skôr urieknu mňa, lebo potom mám dobrý pocit.:D:D
Prísny kukuč a kukuč, ktorý uriekne , to sú dva odlišné kukuče. Takže veselo kukučkuj na detičky, sú to najkrajšie zázraky, aké v živote máme.:):):)
Adiks
16.05.11,11:01
Prosím, nerob si srandu z takých vecí.:)
Urieknutie či už dospelých alebo detí je určite fakt, o ktorom vôbec netreba pochybovať. Mnoho migrén, zranení a aj niektoré úmrtia vo svete sú nepochybne v dôsledku urieknutia. Na druhej strane, keď človek sedí niekde na pive a má už dosť, objavia sa rôzne vnútorné hlasy, ako "Ešte si daj, veď manželka nič nezbadá", "Ešte si daj, veď nie je tak neskoro" alebo "Artikuleš dobre, tak sa neondej a pi" a tieto vnútorné hlasy sú tiež nespochybniteľné. S tým pitím to bolo myslené ako sranda, ale ja si úplne vážne myslím, že keď sa človek opije, nie je to úplne v súlade s vôľou tohto človeka, ale pôsobí zmenený stav vedomia, ktorý spôsobí, že človek pije, lebo je mu dobre, ale v skutočnosti si len myslí, že mu je dobre a z omylu ho vyvedie ráno.
lujza.j
16.05.11,11:04
Bože dievčatá, nezabudli ste ktoré je storočie?
Aj moja na také verí, ale ja nie.
Mňa sa boja niektorí ľudia, ženy hovoria;), že mám prísny kukuč, ale zaujímavé, že malé bábätká nadväzujú so mnou očný kontakt a smejú sa. Haha, to ony, tie bábätká skôr urieknu mňa, lebo potom mám dobrý pocit.:D:D

aj ja:)
aj keď si nepamätám, že by som niekoho mohla dať do spojitosti s urieknutím.
kvety som už mala urieknuté-muškáty:raz v júni kvety ako hovädo veľké, prišla svokra tak mi ich "vyhíkala"akože sú krásne, že zakvitli do takej krásy ako pred urieknutím až v septembri:( keď som toto konzultovala s rodinným príslušníkom/pestuje kvety vo veľkom/ či je možné kvety urieknuť povedal, že áno s tým, že na kvety sa nehíka ;)
arizona
16.05.11,11:27
Bože dievčatá, nezabudli ste ktoré je storočie?
Aj moja na také verí, ale ja nie.
...
:D
Predpokladam, ze sme z rovnakeho storocia, ako tvoja polovicka...:D:---
Oliwa
16.05.11,11:36
Urieknutie či už dospelých alebo detí je určite fakt, o ktorom vôbec netreba pochybovať. Mnoho migrén, zranení a aj niektoré úmrtia vo svete sú nepochybne v dôsledku urieknutia. Na druhej strane, keď človek sedí niekde na pive a má už dosť, objavia sa rôzne vnútorné hlasy, ako "Ešte si daj, veď manželka nič nezbadá", "Ešte si daj, veď nie je tak neskoro" alebo "Artikuleš dobre, tak sa neondej a pi" a tieto vnútorné hlasy sú tiež nespochybniteľné. S tým pitím to bolo myslené ako sranda, ale ja si úplne vážne myslím, že keď sa človek opije, nie je to úplne v súlade s vôľou tohto človeka, ale pôsobí zmenený stav vedomia, ktorý spôsobí, že človek pije, lebo je mu dobre, ale v skutočnosti si len myslí, že mu je dobre a z omylu ho vyvedie ráno.
No tak podľa mňa toto nie je otázka vedomia, ale svedomia... :rolleyes:
Alebo ho mám a po jednom-dvoch pivách idem domov k žene a deťom, alebo ho nemám, prepijem a v automatoch prehrám posledné peniaze, prídem domov, zbijem ženu a deti a "pekný" deň za nami... :(
Á propos, minulý rok som si zlomila ruku - bolo mokro, stále pršalo /na druhý deň začali prvé povodne/, šmykla som sa na blate na chodníčku pri rieke, z ktorého si decká spravili "cyklokrosovú" dráhu /čo som netušila a nevidela, keďže bolo šero/... Znamená to, že ma niekto uriekol?! :eek: Alebo len neviem chodiť :), alebo môžu za to tí chalani, čo si tam umelo navŕšili tie kopčeky, ktoré tam nikdy predtým neboli :mad:? Alebo som len bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste... Ako som to mala riešiť? Načúrať si na ruku a obviazať ju do červeného súkna alebo zájsť na pohotovosť, nechať si ju zrontgenovať a ošetriť? Toto keby som vedela... :rolleyes:
simonova815
16.05.11,11:41
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická

Ak si veriaca, tak sa za dieta pomodlite, nez robit taketo veci. Modlidba ma najvacsiu silu, nez kadeake pohanske ritualy. A dieta potrebuje aj kludnu mamu. Ak si ty nepokojna, lebo si myslis, ze dieta niekto uriekol, dieta to citi, ze nie si v pohode a nie je ani ono.
Oliwa
16.05.11,11:44
aj ja:)
aj keď si nepamätám, že by som niekoho mohla dať do spojitosti s urieknutím.
kvety som už mala urieknuté-muškáty:raz v júni kvety ako hovädo veľké, prišla svokra tak mi ich "vyhíkala"akože sú krásne, že zakvitli do takej krásy ako pred urieknutím až v septembri:( keď som toto konzultovala s rodinným príslušníkom/pestuje kvety vo veľkom/ či je možné kvety urieknuť povedal, že áno s tým, že na kvety sa nehíka ;)
Lujzi, tak ja neviem, ale ja poznám len jedného tvora, čo híka;):)... ale svokra to nie je... :D:D:D
2009
16.05.11,12:19
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem

čo doktor?? . Je v kŕčoch? Lekárka a hneď. . BODKA
lujza.j
16.05.11,12:21
no áááno....ale teraz už vieš aj o mojej svokre:):)
Nandrolon
16.05.11,12:40
"Urieknutie" je podľa mňa odborne povedané tzv. "placebo efekt".
Znamená to že ide o "sugesciu" teda mozog si niečo vsugeruje a človek podvedome tomu verí a výsledný efekt je, že si začne s normálnymi vecami okolo seba, ktoré sa dejú asociovať to "urieknutie"...
Verím tomu že možné to je, ale len tomu kto takýmto veciam verí.
Podobne ako piatok 13., čierna mačka atď. Súvisí to všetko s poverčivosťou danej osoby.
Výskumy jasne dokázali že ak podávali chorým namiesto lieku neškodnú glukózu v tabletkách, pričom si pacienti mysleli že im dávajú najnovší liek, skutočne sa niektorí vyliečili...
buchač
16.05.11,12:59
poviem narovinu, ja na urieknutie verím na 100%.

môjmu synčekovi od narodenia robíme rôzne "oduriekavacie" procedúry a podľa mňa fakt fungujú.
opakujeme to približne 2x do týždňa, alebo keď ideme medzi kopu ľudí

Do pohára si daj vodu. Bábo polahni a zober si 3 zápalky. Každú zápalku postupne zapáluj a bábo nech sa na ňu pozerá (aspoň tolko koľko sa dá). ked zápalka dohorí, hoď ju do pohára s vodou.
Potom keď to zopakuješ so vš.3 zápalkami, namoč si prst do toho pohára s vodou a urob babatku krížik na čelo, potom zas namoč a urob krížik postupne na jeden lakeť, na druhý, na koleno jedno i druhé. Nakoniec dať namočený prst bábu do pusinky.

Ak zápalka (aspoň jedna) pôjde v pohári hlavičkou dole (smerom ku dnu), bábo bolo urieknuté.

Po tejto procedúre nebude tak plakať a postupne sa mu uľaví.

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja na to verím, hoci predtým som bola k takýmto "čarovaniam" pesimistická


"Urieknutie" je podľa mňa odborne povedané tzv. "placebo efekt".
Znamená to že ide o "sugesciu" teda mozog si niečo vsugeruje a človek podvedome tomu verí a výsledný efekt je, že si začne s normálnymi vecami okolo seba, ktoré sa dejú asociovať to "urieknutie"...
Verím tomu že možné to je, ale len tomu kto takýmto veciam verí.
Podobne ako piatok 13., čierna mačka atď. Súvisí to všetko s poverčivosťou danej osoby.
Výskumy jasne dokázali že ak podávali chorým namiesto lieku neškodnú glukózu v tabletkách, pričom si pacienti mysleli že im dávajú najnovší liek, skutočne sa niektorí vyliečili...
K tomu prvému ...neveril som , pokiaľ som na vlastnej dcére nevidel výsledok ...kladný !!!

K tomu druhému ...mám dojem , že mozog bábätka ( aj keď ono už vníma všelijaké podnety ) je schopné vsugerovať si ten " placebo efekt " ...proste neverím ...
Výskumy sa , pokiaľ viem , vykonávajú na dospelých ľuďoch ...alebo sa snáď mýlim ???
lofr
16.05.11,13:21
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
Odstranit z blizkosti babatka cloveka, co mu berie energiu, inak z babetka nic dobre nevyrastie. Pravdepodobne vystraseny, chorlavy slaby clovek, a to predsa nechces. Ak tomu niesi schopny uverit, potom cakaj a pozoruj, ze to tak funguje... na to zober jed. Mam s tym skusenosti zo zivota, som citlivejsi clovek a viem taketo veci vycitit, a chvilu mi trvalo pochopit, ze ti citim, nieje moj vyplod fantazie, ale realita... ako si ludia navzajom beru energiu. Mam osobnu skusenost s takymi energetickymi upirmi, co znicili cele fungujuce kolektivy... bola mi to tazka skusenost a lekcia do zivota, vdaka ktorej som to pochopil, a teraz takych ludi viem vysnorit behom par sekund v akomkolvek kolektive. Tiez neviem prijst na to, ci si to uvedomuju, alebo nie, ale v zasade je to jedno. Ti horsi to robia vedome, vacsinou to asi robi clovek nevedome. Bacha na toto, v zivote ide v skutocnosti o tie neviditelne zakony, to co vidime ocami, je len povrch veci.
Indeed
16.05.11,13:29
"Urieknutie" je podľa mňa odborne povedané tzv. "placebo efekt".
Znamená to že ide o "sugesciu" teda mozog si niečo vsugeruje a človek podvedome tomu verí a výsledný efekt je, že si začne s normálnymi vecami okolo seba, ktoré sa dejú asociovať to "urieknutie"...
Verím tomu že možné to je, ale len tomu kto takýmto veciam verí.
Podobne ako piatok 13., čierna mačka atď. Súvisí to všetko s poverčivosťou danej osoby.
Výskumy jasne dokázali že ak podávali chorým namiesto lieku neškodnú glukózu v tabletkách, pričom si pacienti mysleli že im dávajú najnovší liek, skutočne sa niektorí vyliečili...


Tiež si to myslím,žwe urieknutie platí len pre toho,kto verí,že také niečo je možné.

Som však ZHROZENÝ z toho , ako to može dopadnuť z hlupákmi ktorí si dajú vsugerovať nezmysly.

Ak je takých hlupákov v slovenskom národe aspoň 1/5 tak je to vážny problém, si myslím.

A tento stav má ďalekosiahle dosledky najme v spoločenskej a politickej oblasti.
BEDA takému národu, ktorý nemá na veci vlastný názor a necháva sa manipulovať od iných!
charonme
16.05.11,13:35
mám dojem , že mozog bábätka ( aj keď ono už vníma všelijaké podnety ) je schopné vsugerovať si ten " placebo efekt " nie, na babetka (ani na zvierata) placebo efekt nefunguje. V pripade babetiek su tu opisovane veci dosledkom inych efektov, mnohe z nich su pekne popisane tu (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cognitive_biases) (napriklad confirmation bias, wishful thinking alebo selective perception)
veronikasad
16.05.11,13:36
Indeed, na vlastnej koži (ako dospelá) som zažila, že niečo také je možné. Nikdy som si nič nevsugerovávala - keď babka za drevenou bráničkou zomrela, nemala som žiadne problémy.

Párkrát sa mi to stalo v práci pri stretnutí s jedným klientom - mal velmi prenikavý pohlad, nesmela som sa mu pozrieť priamo do očí.
sanny237
16.05.11,14:09
Ja mávam občas podobný problém. Začne ma bolieť hlava, zíva sa mi a je mi na zvracanie. Mama mi vždy pomohla s vodou a zápalkami.
Darina1234
16.05.11,14:13
No ja som nechcela prispievať do temy, ale moja mama, ked stretne jednu pani a pozrela by jej rovno do oči, ak jej pride zle, / zvracia, hnačky a pod./,teraz ked sa ma s nou stretnuť ak oči sklopí a nič jej nie je.
Myslím si, ale kedže sa jedna o male dieťa, treba v prvom rade dietatko prehliadnuť pediatrom či je všetko v poriadku.
buchač
16.05.11,14:43
Indeed, na vlastnej koži (ako dospelá) som zažila, že niečo také je možné. Nikdy som si nič nevsugerovávala - keď babka za drevenou bráničkou zomrela, nemala som žiadne problémy.

Párkrát sa mi to stalo v práci pri stretnutí s jedným klientom - mal velmi prenikavý pohlad, nesmela som sa mu pozrieť priamo do očí.

...čistý ja ...:---:D

Teraz , aj napriek mojej povesti podpichovača ;) , to myslím vážne ...:)
Zažil som , že nie každý znesie môj pohľad ...no záleží potom aj od uhla pohľadu , že ako a prečo tak vlastne činím ...:cool:
misomiso
16.05.11,14:47
ani sa nedivím, že väčšinou chlapi tomu neveria,
väčšinou sú urieknuté ženy a malé deti, pretože sú citlivejšie na príjmanie energie...

No tak sa to potvrdilo. Muzi energiu odovzdavaju a babatka a zeny energiu iba prijmaju. :)
misomiso
16.05.11,14:49
..ja to viem od mojej nebohej mamy, že ak spadne z očí, tak najlepší liek je poutierať sa vlastným močom, keďže sa jedná o dieťa, tak sa mu dať vycikať a potom mu poutierať tým jeho močom tvár, zápästia rúk a členky nôh, potom to všetko poutierať do svojej zástery, ale na ruby, viem , že to je najlepšie a decku treba dať na zápästie upletený červený náramček, nech ho má stále..

Neviem ci vlastnym, ja som zasa pocul, ze to ma byt panensky moc. Ten sa uz dnes neda zohnat.
danushka
16.05.11,14:51
Och och, koľkože tu je príspevkov o zarieknutí bábätka...

Už tu bolo spomínané pretretie pocikanou plienočkou.
Ja som tento švindeľ použila raz u dvojmesačnej dcérky,keď sme sa vrátili z prechádzky. Dieťa plakalo a plakalo a skúsila som či to nepomôže. Pomohlo.
Celé to spočíva v tom, že moč obsahuje čpavok. Po vdýchnutí čpavku sa cievy rozšíria a celkovo sa organizmus lepšie okysličí.

Tiež verím na odoberanie energie druhým človekom a môže byť aj neúmyselné.
Preto staré matky radia do kočiarika vložiť hocičo, čo ako prvé priatiahne pozornosť nazerajúceho prv, než pozrie na dieťa.

Ale pocikaná plienočka zaberá aj pri kolikách údajne.
robovi
16.05.11,14:53
Velmi zaujimava tema. Ako sa teda robi to spluvanie?
misomiso
16.05.11,14:54
Svokra spomínala, že keď bol kôň "schvátený" bolo treba popľuť a trikrát capnúť cez papuľu.

No na kona je dnes uz aj problem natrafit, ale vyskusam to na zamestnancoch.
Tweety
16.05.11,14:56
No na kona je dnes uz aj problem natrafit, ale vyskusam to na zamestnancoch.
Koňošov je dosť,:--- ale krásnych koní je menej.:)
lujza.j
16.05.11,14:58
buchač
16.05.11,14:59
To nerob, plienka by to nemusela prežiť. Svokra spomínala, že keď bol kôň "schvátený" bolo treba popľuť a trikrát capnúť cez papuľu. Manžel občas vraví, že som riadna bosorka. Bežne moje schopnosti nevyužívam, ale pre poraďáka sa obetujem. Tak príď, popľujem do dlaní a začneme s liečbou :D:D:D

...donesiem svokru ??? :rolleyes:;):---:D

No trikrát asi málo bude ...:cool:
Gapo
16.05.11,15:00
Predpokladam, ze sme z rovnakeho storocia, ako tvoja polovicka...:D:---
Asi hej, lebo inak by vás už inkvizícia kvárila a to by bola škoda;););)
danushka
16.05.11,15:03
....keď teda toľko o tom moči tak:D:D:---
http://www.skepdic.com/slovnik/index_files/LiecbaMocom.htm
http://anjelikmirka.wordpress.com/2010/04/25/moc-a-jaeho-liecive-vlastnosti/

No neviem si síce v dnešných časoch predstaviť takúto terapiu, ale pravda je, že môj tatko sa narodil v roku 1922 a ako malej mi spomínal, že trpel akútnymi angínami.
Vyliečili ho tak, že mu mandle narezali, aby hnis vytiekol a dali mu piť moč z jalovice... Vyliečili ho tak, prístup k ATB vtedy nebo jednoduchý a liečilo sa vtedy ako sa vedelo.
robovi
16.05.11,15:03
Tak toto je flame tema ako svina. Jeden presviedca druheho o svojej pravde. Podme skusit, ci existuje boh, abo nie. Pripadne, ktore auto je najlepsie a preco?
lujza.j
16.05.11,15:05
pivko
16.05.11,15:10
Ja som tomu tiež neveril ,ale naš Kubko mal toľko krát z oči že tomu už dnes verím. Žena urobila uhlíky , spľula:D ho a bolo po urieknutí. Do 1,5 roka nosil na rúčke červenú šnúrku;)
lujza.j
16.05.11,15:10
No neviem si síce v dnešných časoch predstaviť takúto terapiu, ale pravda je, že môj tatko sa narodil v roku 1922 a ako malej mi spomínal, že trpel akútnymi angínami.
Vyliečili ho tak, že mu mandle narezali, aby hnis vytiekol a dali mu piť moč z jalovice... Vyliečili ho tak, prístup k ATB vtedy nebo jednoduchý a liečilo sa vtedy ako sa vedelo.

je to možno nechutné, ale moja kozmetička hovorila, že bežne si holky "prebehnú" tvár močom-vlastným;)
tiež si to viem predstaviť,že by som to skúsila len vždy nato zabudnem.
ak je správny pitný režim,moč nezapácha a je bledej farby a je náš:D
Tweety
16.05.11,15:12
je to možno nechutné, ale moja kozmetička hovorila, že bežne si holky "prebehnú" tvár močom-vlastným;)
tiež si to viem predstaviť,že by som to skúsila len vždy nato zabudnem.
ak je správny pitný režim,moč nezapácha a je bledej farby a je náš:D
Veď ureu pridávajú aj do kozmetických prípravkov.:)
3biq
16.05.11,16:13
Urinoterapia je jedna vec a vypalovanie nevyvinutej sietnice oka dietata horiacimi zapalkami je vec druha. Neverim, ze v 21. storoci moze clovek prist k takymto bludom a psim kusom. Pohlad silnej osobnosti dokaze aj dospelych slabych jedincov uplne pomotat a pokial trpia skrytymi komplexmi tak neuroticke zazivacie tazkosti pridu ako na zavolanie. Na psychioatriach maju hafo pripadov s komplexmi menejcennosti bez kvapky sebavedomia, ktore by si to najradsej hodili a ked na tychto ludi niekto zazrie alebo na nich skrikne a oni kvoli tomu presedia dni bez jedla v kute, nikto to tam nenazyva urieknutim ale ma to svoju diagnozu! Male dieta extremne vnima vsetko okolo seba a je ako uplne nekriticka spongia, a ludsky pohlad rovnako so vsetkym co sa za tym pohladom skryva, akurat nema vybudovane ziadne bariery ani porovnavacie skusenosti a tak sa samozrejme dokaze vystrasit, ked citi v pohlade cudzieho cloveka negativne emocie. Radsej by som ho k tej osobe, pri ktorej sa to stava nedaval, pretoze dieta citi ze ho moc v laske nema a cim viac s nou bude, tym vacsia sanca ze dieta si tento pocit v podvedomi prenesie do buducnosti. Ale to nie je ziadne bosoractvo len prachsprosta psychologia!
robovi
16.05.11,16:17
Napriek tomu, ze ste oznacili moj prispevok ako mimo temy a nehvodny je tato tema flame. Je to o tom, ze jedni veria na urieknutie a ini zas na taketo veci neveria. Napriklad ja. Ale nikoho tu nebudem presviedcat o mojej pravde Komu nie je jasny vyraz flame, nech si ho vygoogli. A teraz ti, ktori nepochopili podstatu mojho predchadzajuceho prispevku mozte bez problemov oznacit aj tento ako nevhodne a mimo temy.
3biq
16.05.11,16:24
No neviem si síce v dnešných časoch predstaviť takúto terapiu, ale pravda je, že môj tatko sa narodil v roku 1922 a ako malej mi spomínal, že trpel akútnymi angínami.
Vyliečili ho tak, že mu mandle narezali, aby hnis vytiekol a dali mu piť moč z jalovice... Vyliečili ho tak, prístup k ATB vtedy nebo jednoduchý a liečilo sa vtedy ako sa vedelo.

Moc ma antisepticke schopnosti a pocas vojny to bol prostriedok, ktory mnohym vojakom zachranil zivot. Bola to pomerne bezne v minulosti pouzivana prax, ktora aj ked bola ponizujuca a smrdela, ale zachranila vam zivot. Moc dokaze predchadzat lahkym zapalom, no nie je ani zdaleka taky ucinny ako moderne antibiotika. Mysllim je za to zodpovedna prave toxicka zlozka urea, ktore zabranuje rastu bakterii. Samotna urinoterapia ako liecba pitim mocu je dost kontroverzna. Je pravda, ze moc obsahuje velke mnozstvo vitaminov a bielkovin - avsak len take, ktore telo ako nepotrebne vylucilo. Dalsie zlozky su zapachajuci cpavok, toxicka urea a male mnozstvo roznych dalsich toxinov, od ktorych sa telo permanentne ocistuje. Pri urinoterapii sa preto dodrzuje prisna dieta kvoli redukcii toxickych latok v moci a tito ludia si moc skladuju a neskor ho piju. Osobne si myslim, ze kvoli tym vitaminom je ovela zdravsie a prijemnejsie jest dostatok ovocia a zeleniny :)
Valcake
16.05.11,16:25
Vôbec som nemyslela, že napíšem do tejto témy, ale som dala príliš veľa súhlasov. V mladosti som tomu neverila vôbec, ale ani som sa s tým nezaoberala. Ani moja rodina. Nám sa nič podobné ani nestalo, čo by som tu mohla spomenúť..našťastie?! Dodnes by som povedala, že nie som poverčivá. Neverím, že čierne mačky nosia smolu, atď. Na druhej strane však verím, že dobrá energia tak ako sa posiela na liečenie, ktorá pomôže, tak môže byť poslaná aj zlá energia a to aj nevedomky. Verím v to, že existujú ľudia, ktorí sú senzibilnejší a prijímajú zlú energiu a je im zle. Malé detičky sú veľmi senzibilní. Keby som teraz mala malé deti, tak určite viac by som sa venovala takýmto veciam. V mladosti som mala susedku, ktorá to robila s tými zápalkami a im to aj pomohlo. Myslím si, že my sme dosť silné osobnosti a verím, že nám to preto nie je treba.;)
veronikasad
16.05.11,16:27
Moc ma antisepticke schopnosti a pocas vojny to bol prostriedok, ktory mnohym vojakom zachranil zivot. Bola to pomerne bezne v minulosti pouzivana prax, ktora aj ked bola ponizujuca a smrdela, ale zachranila vam zivot. Moc dokaze predchadzat lahkym zapalom, no nie je ani zdaleka taky ucinny ako moderne antibiotika. Mysllim je za to zodpovedna prave toxicka zlozka urea, ktore zabranuje rastu bakterii. Samotna urinoterapia ako liecba pitim mocu je dost kontroverzna. Je pravda, ze moc obsahuje velke mnozstvo vitaminov a bielkovin - avsak len take, ktore telo ako nepotrebne vylucilo. Dalsie zlozky su zapachajuci cpavok, toxicka urea a male mnozstvo roznych dalsich toxinov, od ktorych sa telo permanentne ocistuje. Pri urinoterapii sa preto dodrzuje prisna dieta kvoli redukcii toxickych latok v moci a tito ludia si moc skladuju a neskor ho piju. Osobne si myslim, ze kvoli tym vitaminom je ovela zdravsie a prijemnejsie jest dostatok ovocia a zeleniny :)
môžeš sa prosím vyjadriť k účinkom čisteca ? Pýtala som sa v tejto téme už aj na názor lekárky ...
evina
16.05.11,16:41
K tomu prvému ...neveril som , pokiaľ som na vlastnej dcére nevidel výsledok ...kladný !!!

K tomu druhému ...mám dojem , že mozog bábätka ( aj keď ono už vníma všelijaké podnety ) je schopné vsugerovať si ten " placebo efekt " ...proste neverím ...
Výskumy sa , pokiaľ viem , vykonávajú na dospelých ľuďoch ...alebo sa snáď mýlim ???
Bábätko vníma na 100 percent rozpoloženie matky.
Valcake
16.05.11,16:47
Čistec rovný
(Stachys recta)
http://www.bylinkarium.sk/upload/15_thumb.jpg (http://www.bylinkarium.sk/upload/15.jpg) Zberaná časť I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII Vňať



http://www.bylinkarium.sk/images/done.gif http://www.bylinkarium.sk/images/done.gif http://www.bylinkarium.sk/images/done.gif http://www.bylinkarium.sk/images/done.gif http://www.bylinkarium.sk/images/done.gif


Česky: Čistec přímý
Čeľaď: Hluchavkovité- Lamiaceae
Ľudovo:
Recepty: Táto bylinka nemá zatiaľ žiadne recepty
Charakteristika: Trváca bylina s výškou asi 20-60 cm, stonka priama alebo vystúpavá, listy vajcovité až kopijovité, vrúbkovano pílkovité, alebo takmer celistvookrajové. Kvety sú 1-2 cm dlhé, korunu majú žltú, na dolnom pysku nachovo bodkovanú, sú sediace, laloky dolného pysku široké a tupé, kalich bez vyčnievajúcich rebier, usporiadané v papraslenoch v pazuchách listeňov (kvitnú jún-október), súkvetie vrcholové. Kvety sú bez medoviny, preto oproti iným čistcom majú nepatrnú návštevu hmyzu. Obľubuje vápnité a kamenisté, ale hlbšie pôdy; rastie aj v krasových územiach, zavše v závrtoch. U nás sa čistec oddávna ľudove pokladal za "zázračný" prostriedok proti čarám a urieknutiu- zočine a pri psotníku; urieknuté dieťa sa muselo okúpať v jeho odvare a odvar sa pri urieknutí zakalil. Odvarom sa tiež umývala tvár pri neuralgii, zlej krvnej cirkulácii a ochromení pohyblivosti údov.
Zberaná časť, sušenie a uskladnenie: býva kvitnúca vňať- Sideritis herba, zberaná bežným spôsobom (jún-október) a aj sušená. Pomer zoschnutia je asi 5:1.
Usušená vňať má sivozelenú, do žlta prechádzajúcu farbu a je na drsných listoch relatívne hojne ochlpenáskoro bielymi chlpmi. Pach má celkom príjemný, slabo aromatický, korenistý a chuť horkastú, zvieravú až škrabľavú. Zámeny pri zbere sú relatívne veľmi časté; podobá sa o.i. mnohým konopniciam, ktoré majú väčšie kvety ainej farby-ružové až ružovočervené, fialové i biele.
Obsahové látky: sú hlavne triesloviny- patrí teda medzi adstringentne pôsobiace fytofarmaká, čo je medzi hluchavkovitými rastlinami zriedkavé, ďalej cholín, betonicin, alantoín, horčiny a málo silice.

Použitie: používa sa iba v ľudovom liečiteľstve. Zvyčajná forma je zápar (asi 5% 3-5 g vňate denne), prípadne prášok z vňate (1-2 g, 3-krát denne) proti hnačkám, ako tonikum, pri kataroch, menštruačných ťažkostiach, ale aj pri hystérii, epilepsii, predovšetkým však na kúpanie detí či už pri chorobe, či ako magický vplyv. Zriedka je podporným obehovým prostriedkom.
Z druhov rodu čistec sa na Západe liečebne uplatňuje čistec lesný (S.sylvatica) a čistec močiarky (S. palustris), ktoré sú aj u nás hojné. Zaraďujú sa medzi perspektívne liečivé rastliny nového milénia a ľudove sa uplatňujú ako antiseptikum pri hnačkách, dyzentérii, kŕčoch, bolestiach kĺbov, závratoch, na rany a pri stavoch krvácania. Pripravuje sa z nich čaj alebo tinktúra či masť. Na čaj sa dávkuje kávová lyžička na pohár vriacej vody, 10-15 min postáť, pije sa 3x denne. Tinktúra sa užíva pri žalúdočných kŕčoch a hnačkách (1-2 ml 3x denne).
POUŽITIE V HOMEOPATII:
upotrebúva čerstvú kvitnúcu vňať čistca v esencii §3.
Toxicita: Rastliny sa nesmú užívať v gravidite a pri dojčení.



..asi to má niečo do seba?!
3biq
16.05.11,16:50
môžeš sa prosím vyjadriť k účinkom čisteca ? Pýtala som sa v tejto téme už aj na názor lekárky ...

Čistec je rastlina, ktorá pôsobí tonizujúco, ukľudňujúco, v ľudovom liečitelstve sa aplikuje pri histerických prejavoch a pozitívne pôsobí pri zažívacich problémoch. Pri zažívacích poruchách by som možno skôr siahol po mätovom alebo feniklovom čaji, ktorý je dostupnejší a pri histerických poruchách po odbornej ľudskej pomoci a zmene práce/prostredia skôr ako oblbovákoch, či už sú to fytofarmaká alebo syntetické liečivá.

Obyčajná skúška v škole alebo nástup do prvého zamestnania veľa ľudí tak "uriekne", že deň predtým nevstanú z misy a ráno predtým vyvrátia aj to čo nikdy nejedli /to len ako dodatok k predošlému/ :) Inak pokiaľ niekoho fascinuje sila rastlinných drog a ich liečivých schopností, tak rastlinky ako konope, mak, koka a iné majú pri odbornom spracovaní silný potenciál. Otázne je len, či to v psychickej rovine pomáha a skutočne rieši problém :)
linko1
16.05.11,16:52
Bábätko vníma na 100 percent rozpoloženie matky.

to áno, bábätko je veľmi naviazané na matku a vníma jej energiu, či už pozitívnu alebo aj negatívnu,

ale hovorte si čo chcete, je tu niečo medzi nebom a zemou, čo sa nedá vysvetliť...
kto nezažil neuverí...
evina
16.05.11,16:59
to áno, bábätko je veľmi naviazané na matku a vníma jej energiu, či už pozitívnu alebo aj negatívnu,

ale hovorte si čo chcete, je tu niečo medzi nebom a zemou, čo sa nedá vysvetliť...
kto nezažil neuverí...

áno určite je.... ja som napríklad poverčivá a ak mi prebehne čierna mačka pred autom poplujem si :D verím na rôzne geopatogénne zóny, energie a pod. ale určite si ich nevysvetľujem urieknutím. aK niekto je presvedčený, že napríklad červená mašlička na rúčke bábätka pomôže nemám proti tomu nič....ale určite by som to nepodávala ako 100% pravdu urieknutia :rolleyes:
Sú na všeličo už vysvetlenia z iných oblastí ako psychológia, medicína, fyzika atď. atď. a veľa závisí od viery a psychiky každého z nás ...
veronikasad
16.05.11,17:05
Čistec je rastlina, ktorá pôsobí tonizujúco, ukľudňujúco, v ľudovom liečitelstve sa aplikuje pri histerických prejavoch a pozitívne pôsobí pri zažívacich problémoch. Pri zažívacích poruchách by som možno skôr siahol po mätovom alebo feniklovom čaji, ktorý je dostupnejší a pri histerických poruchách po odbornej ľudskej pomoci a zmene práce/prostredia skôr ako oblbovákoch, či už sú to fytofarmaká alebo syntetické liečivá.

Obyčajná skúška v škole alebo nástup do prvého zamestnania veľa ľudí tak "uriekne", že deň predtým nevstanú z misy a ráno predtým vyvrátia aj to čo nikdy nejedli /to len ako dodatok k predošlému/ :) Inak pokiaľ niekoho fascinuje sila rastlinných drog a ich liečivých schopností, tak rastlinky ako konope, mak, koka a iné majú pri odbornom spracovaní silný potenciál. Otázne je len, či to v psychickej rovine pomáha a skutočne rieši problém :)
neide čaj, ide o zrazeninu odvaru, ktorá nastane po umytí ...A už vôbec to nie je o psychických problémoch. Prečo sa nezrazí každý deň, ale len po stretnutí s istým človekom
evina
16.05.11,17:09
neide čaj, ide o zrazeninu odvaru, ktorá nastane po umytí ...A už vôbec to nie je o psychických problémoch. Prečo sa nezrazí každý deň, ale len po stretnutí s istým človekom
Niekto by Ti mohol povedať napríklad, že nie každá bylina je rovnaká, myslím tým miesto pestovania, čas, skladovanie atď. atď.
veronikasad
16.05.11,17:12
Niekto by Ti mohol povedať napríklad, že nie každá bylina je rovnaká, myslím tým miesto pestovania, čas, skladovanie atď. atď.
ide o čistec z toho istého zberu , účinok sa prejaví len po stretnutí s konkrétnou osobou ...
evina
16.05.11,17:27
ide o čistec z toho istého zberu , účinok sa prejaví len po stretnutí s konkrétnou osobou ...

Aj z toho istého zberu môže byť rozdiel..... môže to byť aj o krvi dotyčného, ktorého kúpeme v tom odvare napr. rovnaký parfum nevonia na každej žene rovnako - reaguje ináč a môže to byť x-iných vecí, ktoré by vedel vysvetliť niekto kto tomu rozumie.... ale ja nechcem nikoho presviedčať. Ja si myslím, že veľa z týchto vecí je o psychike, ktorej ja osobne pripisujem veľmi veľkú silu a aj o tom, čomu chceme veriť. Bylinky nesporne svoju silu majú....
to máš tak ako je verenie alebo neverenie napríklad homeopatii a iné....
veronikasad
16.05.11,17:34
Evina, to uverí len ten, kto to videl na vlastné oči ... (nepíšem o bábätku, píšem o dospelom človeku)
Nandrolon
16.05.11,17:34
Buchač:
málokto vie, že bábätko MUSí mať v určitý čas určité špecifické problémy, a ak by ich nemalo, to by bolo veeeeeeeeeeeľmi zlé...

uvediem len na okraj jednu vec, viac sa mi nechce rozpisovať...
- bábätko, ktoré je IBA kojené, musí mať občasné bolesti brucha, ak by ich nemalo, bol by to neprirodzený stav, nakoľko materské mlieko sa v čreve pri trávení rozkladá a kvasí a produkuje plyny...

- takýchto vecí je plno, a problém treba minimalizovať, nakoľko sa odstrániť nedá, ale už polovica ľudí tu na fóre by hľadali v ňom urieknutie...

- nemyslel som, že bábätko si niečo vsugeruje.... vsugeruje si to jeho rodič na základe ťažkostí, ktoré u neho pozoruje a nedokáže si ich vklastnými vedomosťami vysvetliť.

ps: máme doma štvormesačné bábätko takže takisto študujem, študujem, študujem, aby som načerpal skutočné info a nepripisoval to nadprirodzeným schopnostiam...
- mimochodom napr. bábätko nie je problém rozplakať iba mimikou tváre hocikedy, zato ešte nemusí byť ožiarené očami či ako to tu nazývate... a pozitívna energia versus negatívna normálne existuje, však je to obyčajná psychológia, bez ktorej by neboli žiadne psychické choroby atď.... všetko je v hlave človeka.
evina
16.05.11,17:36
Určite Veronika. To je to, čo vravím o verení alebo neverení každého z nás. Ja by som uverila po uvidení, ale nempripísala to urieknutiu, to je rozdiel....


a pozrite sa na tento krásny zázrak :)

http://www.pluska.sk/zdravie/cernosska-rodina-sokuje-narodilo-im-biele-dieta.html
terezamaria
16.05.11,17:41
Čistec ako liek
- výroba liečiva - čaju.
Čistec rovný (Stachys recta) je rastlina z čeľade hluchavkovitých (Lamiaceae). Je príbuzná Betonike lekárskej (Betonica officinalis resp. Stachys officinalis).
Druhy rodu čistec sú Čistec lesný (Stachys sylvatica), Čistec rovný (Stachys recta, česky Čistec přímý). Čistec rovný má kvety so žltou korunou na dolnom pysku purpurovo bodkovanou, sú usporiadané do pretrhávaného klasu hustých nepravých praslenov a sú bez medoviny. Bylina je preto málo navštevovaná hmyzom. Kvitne v júni až septembri a rastie na slnečných suchých a krovitých stráňach (1).
Pre skúšku lieku sme zvolili túto rastlinu pre jej mimoriadne postavenie v ľudovom liečiteľstve. Vňať sa používa ako zázračný prostriedok proti urieknutiu, keď niekomu príde zle z očí. Je to stav, pre ktorý konvenčná medicína zatiaľ nevytvorila jasne definovanú nozologickú alebo syndromologickú jednotku. Z hľadiska konvenčenj medicíny by mohlo ísť o neurovegetatívnu dystóniu.
Je to stav náhlej extrémnej slabosti, nauzey, vracania, vertiga, bledosti pokožky, ktorý vznikne po kontakte s iným človekom, často pri pohľade do jeho očí. Zdá sa, že určití jedinci sú k týmto stavom disponovanejší Týka sa to strany postihnutej ako aj vyvolávajúcej.
V ľudovom liečiteľstve sa pri stavoch uhranutia povarí otiepka vňate čistca, nechá sa postáť, naleje sa do lavóra a odvarom sa obmývajú oči a tvár. V prípade, že ide o zočinu, v lavóri sa vytvorí zrazenina.
Okrem tohto magického použitia čistec rovný sa podáva aj pri neuralgii tváre, pri zlej krvnej cirkulácii, na čistenie krvi, pri zápaloch v oblasti tráviaceho traktu (faryngitídy, gastroenteritídy), ochromenej pohyblivosti končatín. Droga sa používa ako tonikum. Zbiera sa kvitnúca vňať.
Skúšku lieku uskutočnili na sebe dve skupiny homeopatov - od 4. 3. 2000 v Tatranskej Polianke a od 13. 5. 2000 v Brne v celkovom počte 75.
Zdrojom bola celá rastlina, vňať aj koreň, zberaná v prvej polovici augusta r. 1998, medzi 10-12. hod. dopoludnia za jasného počasia, keď rastlina kvitla.
Miesto zberu - záhrada v Piešťanoch, nehnojená, chemicky neošetrovaná. Rastlina bola voľne vysemenená.
Liek vyrobila RNDr. Justína Dubajová, Lekáreň Homeo-Nitra.
Podklad získaný z internetu.
3biq
16.05.11,18:13
ide o čistec z toho istého zberu , účinok sa prejaví len po stretnutí s konkrétnou osobou ...

vytvorenie zrazeniny v roztoku moze mat povod chemicky a moze mat povod fyzikalny. v prvom rade fyzikalny - lavor moze byt spinavy, vasa tvar moze byt spinava alebo zaprasena. voda moze byt prilis tvrda. vsimnite si napr. ked si spravite caj, cim je voda tvrdsia, tym vyraznejsi povlak sa z caju vytvori. a nie je to bosoractvo, je to fyzika. dalej moze mat povod chemicky - a tym je reakcia odvaru s dalsimi latkami. mozno mate nejaku koznu chorobu, pliesen, mykozu, ktora je zodpovedna za reakciu a vytvorenie zrazeniny. moznoze je to makeup :D
arizona
16.05.11,18:30
...možno je to "mejbelíííín" :-DDD
Oliwa
16.05.11,19:18
No na kona je dnes uz aj problem natrafit, ale vyskusam to na zamestnancoch.
No myšiačik, môj manžel vraví, že existujú dva druhy koní::D:D:D
kone chovné :) a kone ťažné :(... Aké máš vo svojej stajni Ty? :rolleyes:
misomiso
16.05.11,20:08
Tak tie vsetky temy v com podnikat su o nicom. Ako sa ukazuje, prave sa nasla poriadna diera na trhu. Taky narast prispevkov nezaznamenala este ani jedna tema, taky potencial by bol hriech nevyuzit.

Zacinam pestovat cistec, planujem vyrabat sprej na urieknutie. Bude stacit vprasit to babatku medzi oci (nebojte sa, cistec je liecivy) a decko sa odriekne. Tie dozy planujem robit skor mensie, jednak aby to mohli mat mamicky stale so sebou a tiez aby z toho bol nejaky biznis. Vzhladom na pouzitenost v lietadlach bude maximalne balenie 100 ml.

V podstate aj nieco na sposob tych vlhkych vreckoviek by sa dalo robit, napustene by to bolo CON2H4

Teda najdolezitejsia otazka - ako nastavit cenu? Kolko ste ochotne investovat do pripravku, ktory vam umozni odrieknut vase miminko kedykolvek a kdekolvek?
Oliwa
16.05.11,20:16
Tak tomu hovorím podnikateľský nápad :D... Len si to daj rýchlo patentovať, aby Ti to niekto nevyfúkol ;). Tiež ma prekvapilo to množstvo príspevkov :(... Názov výrobku už máš? :rolleyes:
jozka56
16.05.11,20:21
misomiso zvyky, navyky, tradicie su, aj budu...nedosiahnes spravnu chut odrieknutia:)
biznis nebude, lebo neveris:D
misomiso
16.05.11,20:39
Uz verim.
jozka56
16.05.11,20:55
v čo veríš???
Oliwa
16.05.11,21:02
Verí, že biznis nebude :mad:, lebo ho tu neprajníci urieknu... :D:D:D
jozka56
16.05.11,21:07
ako neveriaci, nebude vedieť správne obhájiť svoj biznis,...to by bolo o čom?)
slimak
16.05.11,23:30
Urieknutie asi nie. Chlapcovi zena a svokra celkom casto robili tie cary so zapalkami do vody a potieranim. U dcery uz to nieje take potrebne a ludi nastevujeme tych istych. Ale ja sa tomu nesmejem a ked zene a svokre to pomoze, nebodaj dietatu.

Keby ze funguje budem robit konicky s loptou a sa to naucim. Niekto tu spomenul vieru, ze nech sa pomodlia, oni su veriace a dost a som rad ze sa pokusili aj o nieco viac ako modlidbu. Verili tomu dost. A povedal by som, ze celkom im to aj vyslo.
wlladko
17.05.11,03:40
A este ked je to dlhsiu dobu treba ist k lekarke, moze mat reakciu na ockovanie, alebo nieco ine, zapal mocovych cies, ta sa tiez prejavuje revom... nasej ked plakala a sme nevedeli zistit z coho, boli sme u lekarky a zistili jej reflux, od kedy berie kvapky aby sa jej nevracalo tak je to super.


aké kvapky Vám dala?
555555
17.05.11,04:23
Urieknutie??? Skor skus porozmyslat ci ju neboli brusko, dojcis ju alebo je na umelom mlieku? Dojcene deti maju casto koliky. Staci jej dat 2-3 lyzicky fenikloveho caju a pomasirovat brusko a ono si par krat "pukne" a je po placu. Alebo to moze byt ze dietatku rastu zubky (vtedy pomahaju geliky na zubky, my sme ich pri malej dost pouzivali), ma nepohodu v plienocke (staci ze sa trosku skrci a dieta reve na raty...). Treba hladat logicky dovod a nie urieknutie.
Súhlasím v plnej miere s tým,že treba hľadať logiku nie všelijaké"čáry máry".Moje deti keď boli v kľude a spokojné,nič im nebolo,keď bolo okolo nich veľa ľudí tak ich to rušilo.Myslím si,že dieťa potrebuje od rodičov a hlavne od matky veľa lásky a pokoja ,a potom môže prísť aj široko rozvetvená rodina:):)samozrejme,pokiaľ nemá nejaký zdravotný problém.Prajem všetko dobré .
alaya1
17.05.11,05:22
Tak, aj ked som racionalne uvazujuci clovek, na urieknutie- ci urobenie z oci verim, nakolko som to v praci prezivala na kazdej porade. Oproti mne sedela jedna kolegyna, ktora mala tzv. odsavacku energie v tele, ked sa na mna pozerala, tie oci vidim pred sebou doteraz, v priebehu niekolkych minut mi priislo velmi zle, bolela ma neskutocne hlava, celkovo mi bolo na nic.
Mne tie zapalky ani velmi nepomahali, skor, ked som si potom lahla a vyspala sa.
Takze niekedy aj neuveritelne je mozne.
stanco007
17.05.11,05:46
Uz som to tu niekde pisal len teraz neviem presne kde :D
Male deti su velmi nachylne na taketo veci, ze sa im hned stane z oci... Niektori ludia si to ani neuvedomuju ale sposobuju to... Mne chvala bohu sa este nic take nestalo a aj ked vidim nejakeho cloveka co na mna zazera resp ma priblbly pohlad na mna, tak to opätujem s este väcsou razanciou a dotycny pochopy, ze nema na mna pozerat ako hlupak... Rozpraval som sa o tom aj s ciganmi. Vsimnite si, ze ked su niekde v spolocnosti ako sedia... Nohy resp ruky maju prekrizene... Aj toto je podla nich sposobom ako predist urieknutiu... Ale kazdopadne tomu verim lebo uz som to videl ako sa to stalo par ludom a ked im urobili tie zapalky im to hned preslo...
misomiso
17.05.11,07:35
Rozpraval som sa o tom aj s ciganmi. Vsimnite si, ze ked su niekde v spolocnosti ako sedia... Nohy resp ruky maju prekrizene...

Ciganky maju nohy prekrizene pretoze su cudne a hanblive.
misomiso
17.05.11,07:38
Tak pytali ste sa, comu verim. Verim v zazracnu moc mojich elixirov. Uz pracujem aj na spreji, ktory by posovil preventivne - nieco ako repelent.

Ten na okamzitu pomoc sa bude volat Instant Wizard a ten preventivny Shaman permanent.

Tiez by som mohol ponuknut kozmetickym firmam aditivum, ktore by pridavali priamo do detskych olejov. Bol by tam aj cistec, aj CON2H4.

HLADAM INVESTORA !!!
Oliwa
17.05.11,07:43
Skús sa obrátiť na Johnson Baby.... ;):):D
Nokerla
17.05.11,07:53
Do naftovych motorov nieco nemas? :-)
Oliwa
17.05.11,08:05
Čo - nebodaj máš urieknuté auto? :eek::D
Laguna13
17.05.11,08:14
Ako tak sledujem túto tému, je mi z toho zle. Aj ja som kedysi praktizovala na sebe i svojich citlivých deťoch uhlíky, červené mašličky na zápästie,... i plno mojich známych, kým sme sa nedozvedeli, že je to zlé. Je to okultizmus a biela mágia – prestúpenie 1. Božieho prikázania. To viac dôverujeme
takýmto praktikám ako Božej pomoci? A načo máme svätenú vodu a úprimnú modlitbu k Bohu? Či sme podaktorí veriaci len tak naoko? Keď sa nám to hodí? Boh je predsa silnejší ako akékoľvek zlo. Komu vlastne patríme? Ako nám môže pomáhať Boh ak mu neveríme? Od toho všetkého čo má súvis s okultizmom a mágiou sa treba úprimne zrieknúť, ak ste veriaci – vyspovedať sa z toho. A verte, že to funguje. A vráti sa pokoj do srdca vám i ľuďom okolo vás.
Nella_2
17.05.11,08:21
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem
Malé deti sa zvyknú pri niektorých ľuďoch rozplakať a pri iných sa cítia veľmi dobre. Ale žeby mali z toho potom 3 dni zdravotné problémy...
Keď bol môj syn maličký, tak švagriná so svokrou tiež praktizovali niečo s tými zápalkami, pretože dosť často plakal. Samozrejme, že to nepomohlo (v ten deň sa síce trošku ukľudnil, ale potom sa ten kolotoč začal znovu). Až sme nakoniec prišli na to, že mu proste zle trávi, mal problém si dobre odgrgnúť.
A až nedávno som sa dozvedela, že chlapci zvyknú mať takéto problémy, pretože majú vraj lenivejšie črevá.
alaya1
17.05.11,08:24
Myslim si, ze kazdy ma pravo na svoj nazor, aj na to, comu veri a comu nie. Niektore prispevky su plne vysmechu a opovrhnutia ineho nazoru, pripadne prezitej situacie.
Ja som veriaci clovek, no svatenu vodu nemame, spovedam sa Panu Bohu, tak som mozno teraz v ociach niektorych tiez na opovrhnutie. Ja som za toleranciu. Kazdy si zije zivot taky, aky chce. Dozicim kazdemu, aj jeho presvedcenie, zvyky, hoci aj nosenie cervenej snurky, ak si ten clovek mysli, ze je to spravne.
Nokerla
17.05.11,08:29
Svatenu vodu "zozenies" v kostole a zadarmo.....ja nechodim pravidelne do kostola a ver ze ju mame doma.
evuš
17.05.11,08:35
... no, ja chodím do kostola pravidelne v nedeľu a v prikázaný sviatok + občas "iba tak", no svätenú vodu doma nemám ;):rolleyes:
Bionda
17.05.11,08:44
... ja zas ani neverím a ani do kostola nechodím a ani nebudem - a viem, že ak si sama nepomôžem, nikto iný mi nepomôže..
... ale v prípade malých detičiek je bežné , že majú bolesti bruška- pomáha prežehlenie- tým ohriatie plienky alebo uteráčika a priloženie na bruško- zhruba pri druhom teplom obklade sa bábätkám uľaví a zaspinkajú ....
Držím zadávateľke palce a ak má pocit, že dieťatko sa necíti dobre v niekoho spoločnosti- treba obmedziť kontakt - napr. povedať, že malé spí a pod. ... je bežné, ak mama nie je v pohode- prenáša pocit na dieťa ... dieťa je nervózne...
evuš
17.05.11,08:51
... a niekedy dieťatku nie je nič, len chce byť s maminkou...
Nella_2
17.05.11,08:55
Malé deti sú citlivé aj na pach pokožky. Najradšej majú samozrejme ten svojej mamy. Neznášajú vraj fajčiarov... neviem na 100%, ale môj syn sa napr. zvykol rozplakať pri jednej príbuznej, ktorá je tuhá fajčiarka.
alaya1
17.05.11,09:51
Tak v kostole kde chodim ja, svatena voda nie, je, ani sochy, ani spovednice...ani mi nechybaju.
Nokerla
17.05.11,09:53
Si si ista ze je to kostol?
alaya1
17.05.11,10:09
Samozrejme, ze je to kostol na namesti mesta, vedla katolickeho kostola!!.
Nandrolon
17.05.11,10:19
tieto veci /svätená voda, sochy, spovednice/ väčšinou v krčmách nebývajú :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Laguna13
17.05.11,10:19
Tak choď do katolíckeho. Tam ju určite majú.
Laguna13
17.05.11,10:21
Myslím si, že tu vtipy nie sú namieste.
alaya1
17.05.11,14:46
Tak choď do katolíckeho. Tam ju určite majú.


dakujem za ponuku, ja tie veci nepotrebujem.
AdaG
18.05.11,08:57
...no, a ako sa táto pomoc detičkám zvrhla???!! Niet nič horšieho ako náboženskí fanatici.... ak bude každý z vás žiť podľa : "Miluj blížneho svojho, ako seba samého", netreba sa hádať o tom, či veríš alebo nie,ani výsmech a opovrhnutie nie je na mieste, pretože k láske patrí tolerancia a odpustenie. A ak neviem pomôcť, aspoň neubližujem!!!
misomiso
18.05.11,17:09
...no, a ako sa táto pomoc detičkám zvrhla???!! Niet nič horšieho ako náboženskí fanatici.... ak bude každý z vás žiť podľa : "Miluj blížneho svojho, ako seba samého", netreba sa hádať o tom, či veríš alebo nie,ani výsmech a opovrhnutie nie je na mieste, pretože k láske patrí tolerancia a odpustenie. A ak neviem pomôcť, aspoň neubližujem!!!

Ale my sa tu vsetci snazime pomoct, kazdy ako vie, len ja som napriklad este nenasiel investora... :(
AdaG
19.05.11,09:44
no comment, bav sa ďalej :-)
bibka6
19.05.11,10:29
ale ten moč by mal byť panenský
misomiso
19.05.11,12:58
ale ten moč by mal byť panenský

No ved prave to som pisal, ze taky uz dnes tazko zozenies. Nie vsetko, co vymysleli v 19 storoci je aplikovatelne dnes. Casto chybaju potrebne suroviny...
Oliwa
20.05.11,22:05
Možno keby si skúsil na Panenských ostrovoch... zriadiť výrobňu... :)
kukučka
20.05.11,22:52
Ale my sa tu vsetci snazime pomoct, kazdy ako vie,
len ja som napriklad este nenasiel investora... :(

to nemáš ani na vodu a zápalky?
Ľubomír
21.05.11,10:53
Chcem sa spýtať, či má niekto 100% osvedčený recept na urieknuté bábätko/ ľudovo ak je z očí skapaté/. Viem o určitej osobe, práve z rodiny, že v jeho prítomnosti sa to vždy stane a bábätko je 3 dni nervózne, v kŕčoch, bolestaich. Skúšali sme čistec, spľúvanie a všeličo, ale márne.
Prosím o radu.Ďakujem

...a zaťukať na čelo ste si skúsili?
ksichtoska
25.05.11,06:49
Ahojte, máte niekto skúsenosti s "porobením" ?
svetluška
25.05.11,07:00
No myslím si,že túto tému je vhodné ukončiť.Kto chcel a snažil sa poradiť v dobrej viere to už urobil a tí čo majú z toho zábavu by si mali otvoriť inú tému-zosmiešni všetko a všetkých- verím že z týchto rád si každý vezme čo mu vyhovuje a dúfajme,že aj pomohli.
misomiso
03.06.11,09:52
No myslím si,že túto tému je vhodné ukončiť.

To by som neskusal. Kto uzatvori tut temu, zostane urieknuty naveky...
alabut
03.06.11,12:43
roman29
28.02.13,14:26
dobre som sa pobavil po precitani tejto temy :D Tak co, misomiso, rozbehol si nakoniec ten biznis ? Alebo sa ti to vymklo spod kontroly a zostal si doma zroneny a urieknuty sediet v kute ? :D
lola23
05.03.13,15:38
toto zaberie najviac alebo aj ta ocikana plienka:)