karka
16.05.11,19:11
Prosim o radu. Minuly rok som bola cely zamestnana odvody do SP som platila z VZ priem. 800€. V 1/2011 som bola na 6 tyzdnov nezamestnana ale potom ma zamestnavatel opat zobral spat. teraz som od 1.4.2011 PN a doslo mi zo soc. poistovne rozhodnutie ze mi priznali nemocenske 6 € na den, teda z pravdepodobneho VZ. Vie mi niekto poradit, ci je nejaka moznost sa odvolat resp. uspiet pri odvolani. Zo 180€ sa predsa neda zit.
Dakujem
karka
17.05.11,06:58
Nikto nic??
veronikasad
17.05.11,07:01
Prosim o radu. Minuly rok som bola cely zamestnana odvody do SP som platila z VZ priem. 800€. V 1/2011 som bola na 6 tyzdnov nezamestnana ale potom ma zamestnavatel opat zobral spat. teraz som od 1.4.2011 PN a doslo mi zo soc. poistovne rozhodnutie ze mi priznali nemocenske 6 € na den, teda z pravdepodobneho VZ. Vie mi niekto poradit, ci je nejaka moznost sa odvolat resp. uspiet pri odvolani. Zo 180€ sa predsa neda zit.
Dakujem
január netrvá 6 týždňov, kedy máš začiatok nového prac.pomeru ?
Andyke
17.05.11,07:03
§ 54
(3) Ak nemocenské poistenie zamestnanca pred vznikom dôvodu na poskytnutie nemocenskej dávky trvalo menej ako 90 dní od vzniku tohto nemocenského poistenia, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, okrem obdobia nemocenského poistenia dosiahnutého u zamestnávateľa, u ktorého vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky.
§ 57
(1) Výška nemocenskej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak
a) poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie,

2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ je jedna tridsatina vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5, ktorý platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ poistenca, ktorý mal prerušené povinné nemocenské poistenie z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky alebo z dôvodu nároku na rodičovský príspevok, je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.


SP Ti vypočítala PN v súlade so zákonom ako vidíš.
Nemáš VZ za rok 2010, lepšie povedané máš, ale ten v zmysle zákona nemôžu brať do úvahy. Takže za to vychádzali z pravdepodobného DVZ.
veronikasad
17.05.11,07:06
Andy, kedy sa berie do úvahy VZ za predch.kal.rok ? (pri novom prac.pomere kratšom ako 90 dní) ?
Andyke
17.05.11,07:08
Áno, v tomto prípade je to určite takto.
veronikasad
17.05.11,07:10
Ďakujem.
karka
17.05.11,07:53
Prac. pomer mam do 21. 2.11. takze nemoc. poistenie, kt. som platila za rok 2010 mi je na dve veci....