Annie Rockov
16.05.11,20:52
Ahojte, máme takého obyčajného "kocúra dedinského" a v poslednej dobe (asi 2 týždne) stále len spí, nemá žiadny apetít a je veľmi vychudnutý, tiež má také "ospalé oči" a do ničoho sa nemá. Vôbec sa nevyznáme v chove mačiek, len tak sa tu zatúlal a zostal, môže mať nejaké červy alebo otravu alebo čím môže tento jeho stav byť spôsobený? Predtým chytil aj klieštov, ale zbavili sme ho ich.
Ako vôbec zistím, či má mačka červy?
lujza.j
16.05.11,18:54
a veterinár, čo hovorí? ak ešte nič, tak treba ísť
durisovad
16.05.11,18:56
Skuste dat kocurikovi tabletku na odcervenie, dostat v lekarni, vola sa to PRATEL. Ak ma parazity, vyjdu z neho alebo v nom uhynu a mozno bude kocurik v poriadku.
danushka
16.05.11,19:44
Určite by som ho vzala k veterinárovi.
Ale kocúr keď je zaláskovaný, tak sa aj na týždeň stratí a trvá to potom, kým sa zotaví ;).
Náš sused kocúr tiež teraz biedne vyzerá, strapatý je, dobitý :).
Gabhus
17.05.11,03:19
Ono ťažko sa chodí k doktorovi s takým "pritúlancom". My máme doma vždy len takého pritúleného bezďáka, oni sú najlepší na myši, ale inak to jednoducho nie je mačka bytová:D:D Nevieš kedy príde, kedy na pár dní zmizne, aký sa vráti. Náš so sebou nedal ani manipulovať, ale keď má kliešte, v pohode si nechá vybrať. Raz s ním čosi bolo a vtedy sa nechal naložiť v krabici do auta a odviezť k veterinárovi. Dostával injekcie (pichali sme ich doma), ale keď usúdil že je v poriadku, zmizol a vôbec ho netankovalo, že máme ísť na kontrolu. Stále je u nás, už je dosť starý a kľudnejší, ale takého mačky majú nejaký inštinkt alebo ako to nazvať - skrátka vedia, kedy je im dobre a kedy nie. Hádam by som veterinára skúsila - ak pôjde fešák dobrovoľne, ozaj mu niečo bude. Že nepapá - možno si chytil niečo a nie je hladný. :)Alebo žeby láska? Je máj a to je pre nich rizikové obdobie. Prikláňam sa k veterinárovi.:)
220870
17.05.11,03:35
My chováme mačky.2 ročný kocúr je už "starý kus" nenechá si mudrovať do života,všetko naokolo neznáša .Po zime ho zaujíma len jedno mačky v ruji.Ak na nejakú v okolí natrafí tak sa o ňu pobije s celou dedinou.Aj ten náš vyzerá ako posledný žobrák,a bude tomu tak celé leto.Kocúr ak nájde maku tak vraj nežerie aj celý mesiac.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Dka_dom%C3%A1ca
arizona
17.05.11,06:01
Ahojte, máme takého obyčajného "kocúra dedinského" a v poslednej dobe (asi 2 týždne) stále len spí, nemá žiadny apetít a je veľmi vychudnutý, tiež má také "ospalé oči" a do ničoho sa nemá. Vôbec sa nevyznáme v chove mačiek, len tak sa tu zatúlal a zostal, môže mať nejaké červy alebo otravu alebo čím môže tento jeho stav byť spôsobený? Predtým chytil aj klieštov, ale zbavili sme ho ich.
Ako vôbec zistím, či má mačka červy?
U dedinskeho kocura to nie je bezne,aby taku dlhu dobu pospaval. Najlepsie by bolo navstivit veterinara. Veterinari mavaju ord.hodiny aj do vecera,alebo v sobotu doobeda.
Nas kocur tiez vzdy,akoby vycitil, ze sa ho chystame zobrat veterinarovi a just nepride.Tak ho vycakavame, kedy vyhladne a pride sa najest. Potom ma nuteny odchyt a zavrety v prepravnej bednicke caka...;):D
Uz sa nam stalo aj to, ze sme sli k lekarovi v nedelu,lebo sa sme ho nemohli prv odchytit:rolleyes:

-Ako casto ho odcervujete? Macky by sa mali odcervovat pravidelne 3-4x do roka.
-Davajte mu castejsie pit mlieko,precisti mu creva,ak nieco nevhodne zjedol
-Otrava sa casto prejavuje aj zacernenymi uskami zvnutra
-Kupte mu u veterinara taky zeleny obojok, je proti kliestom, blcham a inym parazitom. Vydrzi celu sezonu,az do zimy. Z mojej skusenosti / aj po rozhovore s veterinarom/ uz bezne predavane pipetky proti kliestom zvieratam takmer neucinkuju, klieste su odolne/
-Aj ked malo zerie, donutte ho aspon pit vodu,aby nebol dehyydrovany.
DanielaSL
17.05.11,06:21
My chováme mačky.2 ročný kocúr je už "starý kus" nenechá si mudrovať do života,všetko naokolo neznáša .Po zime ho zaujíma len jedno mačky v ruji.Ak na nejakú v okolí natrafí tak sa o ňu pobije s celou dedinou.Aj ten náš vyzerá ako posledný žobrák,a bude tomu tak celé leto.Kocúr ak nájde maku tak vraj nežerie aj celý mesiac.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Dka_dom%C3%A1ca

mimotemy Nám sa zrovna náš ročný kocúrik zatúlal....ešte to predtým neurobil, každý deň nás vítal.... a teraz sme ho už tri dni nevideli..... bojíme sa, či sa mu niečo nestalo.... Svokre sa bežne kocúr zatúla..lenže ten je divoký a v dome ešte v živote nebol... a náš bol viac dnu ako von...:confused:
smutok
17.05.11,06:43
Náš kocúr je tiež viac vnútri,ako vonku ale...Akonáhle "zacíti" ,že nijaká iná mačička hára,tak ho nevidíme aj týždeň.Potom príde vyhladovaný,vysmadnutý a je k nám veľmi-veľmi milý.Prosí o odpustenie??Koľkokrát sme ho už oplakávali,že ho auto zrazilo atď...Vtedy ho vykŕmime,vyobjímame,a o pár mesiacov to zase spraví.Len doporučujem ho pozrieť,či nemá kliešťa.Ten náš Myky /tvrdé "y" preto,lebo je z hlavného mesta /,ich priam zbiera.Keď príroda volá,tak treba poslúchnuť.
arizona
17.05.11,06:47
mimotemy Nám sa zrovna náš ročný kocúrik zatúlal....ešte to predtým neurobil, každý deň nás vítal.... a teraz sme ho už tri dni nevideli..... bojíme sa, či sa mu niečo nestalo.... Svokre sa bežne kocúr zatúla..lenže ten je divoký a v dome ešte v živote nebol... a náš bol viac dnu ako von...:confused:
Aj nas bol asi do roka a polo taky domaci pecival. potom sa mu zapalili lytka a tiez sa obcas niekde zabudne aj na dva, tri dni...
Ked sa to stalo prve razy, tak sme sa bali,oplakavali ho...ale uz si zvykame.:)
Nastastie, macicky su doma stale.
durisovad
17.05.11,11:32
Ale zasa na drujej strane - od macicky sa dockas potomstva aj dva razy do roka - a co potom s tolkou pereputou?
220870
17.05.11,17:35
mimotemy Nám sa zrovna náš ročný kocúrik zatúlal....ešte to predtým neurobil, každý deň nás vítal.... a teraz sme ho už tri dni nevideli..... bojíme sa, či sa mu niečo nestalo.... Svokre sa bežne kocúr zatúla..lenže ten je divoký a v dome ešte v živote nebol... a náš bol viac dnu ako von...:confused:
To náš starý kocúrisko si odýde aj na mesiac .
DanielaSL
18.05.11,12:28
Stále ho čakáme a kocúrika niet...tak hádam sa nám vráti....
tina.b
01.12.11,10:07
Vie mi niekto poradit co mam robit s mackami ktore k nam prisli asi pred 2 mes.,su plache nedaju sa chytit a v poslednom case vidim ze najmensie /su to 3 surodenci/ je velmi soplave a dnes som si vsimla ze jedno ocko nemoze otvorit.Snazim sa o ne starat v ramci moznosti.Kupujem im konzervy,davam im pravidelne jest,spravila som im pelech,ale k veterinarovi ich asi tazko vezmem ked sa nedaju chytit.Neviem ani ake su stare,take odrastene maciatka.Bolo mi ich luto tak som im dala sem-tam jest a oni sa tu zacali zdrziavat,az u mna na terase zakotvili.Ale neviem co s nimi dalej.Dakujem za kazdu radu
pasuliatko
01.12.11,10:36
nemohol zožrať niečo otrávené?
travina
02.12.11,17:20
Vie mi niekto poradit co mam robit s mackami ktore k nam prisli asi pred 2 mes.,su plache nedaju sa chytit a v poslednom case vidim ze najmensie /su to 3 surodenci/ je velmi soplave a dnes som si vsimla ze jedno ocko nemoze otvorit.Snazim sa o ne starat v ramci moznosti.Kupujem im konzervy,davam im pravidelne jest,spravila som im pelech,ale k veterinarovi ich asi tazko vezmem ked sa nedaju chytit.Neviem ani ake su stare,take odrastene maciatka.Bolo mi ich luto tak som im dala sem-tam jest a oni sa tu zacali zdrziavat,az u mna na terase zakotvili.Ale neviem co s nimi dalej.Dakujem za kazdu radu

Mačička je asi prechladená, najlepšie by ju bolo vziať k veterinárovi. Na nejakú maškrtu sa dajú chytiť aj také zatúlance, kým si zvyknú. Alebo aspon sa ísť poradiť k veterinárovi. Mne na niečo podobné dal antibiotiká, tabletky som prelomila a strčila do kúskov salámky, tak sa dajú oklamať ale mali sme aj takých chytrákov, čo všetko vypľuli. Želám trpezlivosť a nech vyzdravejú.
pinta
02.12.11,18:44
Pri mačkách sa treba vyzbrojiť trpezlivosťou a pokiaľ ich nebudete chytať príliš divoko oni sa dajú zosocializovať.Dôležité je neoklamať ich, lebo sú na to citlivé a prestanú dôverovať.To je skoro nevratné.Na tie sople a oči zaberajú aj kamilky /harmanček/. Ked sa to pár krát poutiera vatovými tampónmi ono to zaberá.Mám to vyskúšané.
pasuliatko
02.12.11,19:16
nemôže byť aj zaľúbený? :)
tina.b
03.12.11,13:00
Bola som dnes v lekarni u veterinara a dal mi antibiotika v prasu,tak dufam ze pomozu.Chytit sa nedaju,skusala som vela krat a stale utecu,su jak dive,ale ked su hladne tak sa pozeraju cez dvere kedy im dam nieco dobre.Staci ak sa priblizim a uz utekaju ,este som nevidela take prestrasene macky.Ale su zlate aj ked su poplasene.
travina
03.12.11,13:27
Bola som dnes v lekarni u veterinara a dal mi antibiotika v prasu,tak dufam ze pomozu.Chytit sa nedaju,skusala som vela krat a stale utecu,su jak dive,ale ked su hladne tak sa pozeraju cez dvere kedy im dam nieco dobre.Staci ak sa priblizim a uz utekaju ,este som nevidela take prestrasene macky.Ale su zlate aj ked su poplasene.
Oni si zvyknú. Skús keď im dáš jesť, ostať pri miske, najprv trocha ďalej, potom bližšie, postupne sa nechajú aj pohladkať a zvyknú si na teba. Práškové antibiotikum? Lepšie ako tabletky, treba zamiešať do jedla?
tina.b
04.12.11,07:47
Skusala som vsetko.Za tri mesiace si nezvykli,tak prestavam verit ze sa daju niekedy pohladkat.Ked som pri miske a davam im jest tak pockaju az ked odidem,inac budu cakat a radsej nebudu jest.Jedna sa da krmit z ruky ale pohladkat nie,je opatrna ale pride.Ta je asi najodvaznejsia.Stava sa ze chce ist aj na "navstevu",tak preklzne cez dvere ked su otvorene a presliedi vsetko v dome a potom vyjde sama von.Dnes som im dala druhu davku antibiotik,tak dufam ze to zacne ucinkovat.Este ze su take hladne a vsetko zjedia.Mas pravdu ze prasok je lepsi ako tabletky,zamiesam a hned sa rozpusti v jedle.
tina.b
05.12.11,05:49
Dnes rano som milo prekvapena,uz sa im ocka pomalicky cistia,nemali ich polepene a to je dobre.Znamena to ze antibiotika zacinaju ucinkovat.Velmi sa tesim :)
travina
06.12.11,15:08
Som rada a prajem ti aby už boli zdravé a mala si s nimi veľa radosti.
tina.b
06.02.12,09:44
Tak a uz mi zostala iba jedna:mee:. Najmensia zomrela u mna v garazi,bola velmi chorucka a ta prostredna sa od vianoc neukazala /ta bola moj milacik/.
travina
08.02.12,10:04
To je mi ľúto. Musela byť chorá od začiatku a teraz asi aj zima prispela... Tá ktorá ostala je zdrava? Druhá sa neobjavila?
tina.b
12.02.12,18:16
Tá čo mi ostala je zdravá a prežila aj tie mrazy,ale druhá sa neukázala,tak sa jej asi niečo muselo stať.Škoda,lebo bola najviac prítulná /taký môj miláčik/.Teraz som prichýlila sučku vlčiaka aj s maličkym šteniatkom/včera malo 1 týždeň/,takže sa nenudím.
travina
14.02.12,12:37
Tá čo mi ostala je zdravá a prežila aj tie mrazy,ale druhá sa neukázala,tak sa jej asi niečo muselo stať.Škoda,lebo bola najviac prítulná /taký môj miláčik/.Teraz som prichýlila sučku vlčiaka aj s maličkym šteniatkom/včera malo 1 týždeň/,takže sa nenudím.

Ako si k nej prišla, chudinke, s takým maličkým sa niekde túlala? Budeš mať starosti, ale kým sú zvieratká zdravé, človek z nich má radosť, horšie, keď sa objavia choroby. Nám ochorel kocúrik, stále len spal, nejedol, občas sa išiel napiť vodičky, taký bol malátny. Vet ho prezrel, zistil že má vysokú horúčku, zapálené ďasná, vraj viróza, dostal injekciu, ani neviem čo, nepýtala som sa lebo som bola celá nervózna, asi antibiotika, ešte raz mu pichnú a potom mu budem dávať tabletky. Dúfam, že sa z toho dostane.
tina.b
15.02.12,05:57
Ako si k nej prišla, chudinke, s takým maličkým sa niekde túlala? Budeš mať starosti, ale kým sú zvieratká zdravé, človek z nich má radosť, horšie, keď sa objavia choroby. Nám ochorel kocúrik, stále len spal, nejedol, občas sa išiel napiť vodičky, taký bol malátny. Vet ho prezrel, zistil že má vysokú horúčku, zapálené ďasná, vraj viróza, dostal injekciu, ani neviem čo, nepýtala som sa lebo som bola celá nervózna, asi antibiotika, ešte raz mu pichnú a potom mu budem dávať tabletky. Dúfam, že sa z toho dostane.

Bola v jednom objekte kde je viacero firiem a chodila si kade chcela,ale ked porodila tak som povedala ze ju beriem domov a hotovo.Co sa tyka tvojho kocurika,tak ako som uz pisala tak aj ja som mala 3 maciatka a ostalo mi uz iba jedno.Tiez boli chore,davala som im antibiotika,ale ta najmensia aj tak zomrela.Kedze to boli dive macky tak som ich k veterinarovi nemohla zobrat.Tak dufam ze tvoj kocurik bude mat stastie,ked ma liecbu "situ na mieru".Drzim palce.