ginnes
16.05.11,22:58
Zákon č. 499/2010 .......jedna sa mi hlavne o tu cast, ktora zaviedla platit studentom, ktori maju viac ako 26 odvody do ZP.

Chcem sa spytat ako je to momentalne. Zrusili ten zakon, alebo bol anulovany, pripadne novelizovany? Pytam sa preto, lebo ak bol anulovany, tak by ti studenti, ktory sa neprihlasili, nemali by platit vzniknuty dlh za tie 4 mesiace. (alebo sa mylim?)

Dakujem za odpovede.
Katy a R
16.05.11,22:14
ginnes
16.05.11,22:49
Ročné zúčtovanie za neho vykoná zdravotná poisťovňa. Študenti, ktorí si nesplnili zákonnú povinnosť a v zdravotnej poisťovni sa neprihlásili, nedostanú od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pokutu za nesplnenie si oznamovacej povinnosti. Majú však povinnosť oznámiť zdravotnej poisťovni zmenu platiteľa poistného. A to do ôsmich dní od začiatku nadobudnutia platnosti novely zákona.

cize aj tak sa musim zastavit v poistovni a kedze som nenahlasil "zmenu zmeny" do osmich dni, tak budem mat pokutu zato, ze som neoznamil, ze za mna zase plati stat? ...wtf

Popripade sa chcem este spytat od kedy zacina platit ta novela? (mozno som tych 8 dni este nepresvihol...)
Katy a R
16.05.11,22:50
... do konca mája :)
.. v poslednom príspevku témy je aj už schválený zákon