Milka 221
18.05.11,17:33
Zdravím. Prosím Vás je možné aby ma operovali keď budem mať menštruáciu? Robí sa to? Jedná sa o operáciu kolena. Aké sú riziká, ak sú?
Operáciu vraj nie je možné presunúť.
Eulalia
18.05.11,17:34
Je možné liekmi posunúť menzes. Poraď sa s lekárom.
Stanislav 1975
18.05.11,17:38
Je možné liekmi posunúť menzes. Poraď sa s lekárom.

Aj tak sa dá ako vravela Eulalia, ale pri operácii kolena je to úplne zbytočné a nieje na to dovod- vadilo by to v tom prípade, keby to bola operácia náročná na stratu krvi, ale pri kolene to bude asi obyčajná operácia bez nejakých "krvákov", takže všetko by malo byť OK ...-to by inak ani lekári nepovolili tú operáciu-oni vedia čo a ako...
lujza.j
18.05.11,18:04
Valcake
18.05.11,22:05
...ja na tvojom mieste by som posunula menzes...

riziká???
sú????
aké???
lindusaaa
19.05.11,05:41
A lekari ti povedali, ze nesmies mat v tom case menzes? Budes v celkovej narkoze?
Milka 221
19.05.11,06:06
takže to upresním...termín mi zadali bez akýchkoľvek konzultácií či upozornení na menzes - konzultovala som s gynekológom ohľadom odsunutia menzesu - čo on už nespraví nakoľko už nemôže zasahovať 2-3 mesiace pred operáciou hormonálne do cyklu - kvôli príp. komplikáciám počas narkózy - ktorú žiaľ teraz neviem akú budem mať vzhľadom k tomuto - neviem si predstaviť že mi budú rezať a vŕtať koleno a ja nebudem v celkovej nark. Zbláznim sa. A celkovo po operácii - veď nebudem vedieť vstať z postele - netuším ako sa dať do poriadku, vymeniť si tampón a pod. Je to celé choré. Mňa ako laika ani nenapadlo nejak si to vypočítať keď mi dávali termín operácie - oni ma mali upozorniť kedy to mám mať aby to nekolidovalo s termínom operácie. Neviem čo robiť...
betka631
19.05.11,06:33
Milka, napíšem ti moju osobnú skúsenosť. V roku 2001 som mala úraz, záchranka ma odviezla do nemocnice a hneď ma operovali. Museli mi vybrať celú pravú obličku, nakoľko som ju mala preťatú napoly. Vôbec neriešili, že mám menzes, nebol na to ani čas.
Minulý rok v decembri som bola operovaná na prsník, dostala som termín a tiež nik neriešil, že mám mať v tom čase menzes. Tak som zašla za chirurgičkou a tá mi povedala, že nevidí v tom problém a keďže všetko musí ísť urýchlene von, tak nebude mi kvôli tomu posúvať termín na neskoršie.
Podľa mňa sa zbytočne obávaš, aj keď ťa chápem, nakoľko tiež som to riešila a pomaly som mala väčší stres z toho, že budem mať menzes, ako zo samotnej operácie. Napokon som sa tým aj tak zbytočne zaťažovala, pretože som sa tým toľko zaoberala až som menzes dostala skôr.:)
Ale bola tam so mnou jedna pacientka, ktorá mala menzes, na sálu ju vzali v nohavičkách. Ja myslím, že tak ako ti napísal aj Stanislav, lekári vedia čo robia a ak by bol v tom problém, tak by sa ťa na to opýtali.
Ešte k tomu tampónu...ten by som si pred operáciou nedávala.
Samozrejme, je to len moja skúsenosť, určite sú operácie, kde by ťa nemohli operovať ak máš menzes, ale neverím, že by ťa na to lekár neupozornil.
74eva
19.05.11,09:54
Ja idem tiež na operáciu kolena a môj ortopéd ma upozornil, že menzes nesmiem mať.
ludmilla
19.05.11,10:28
Zdravím. Prosím Vás je možné aby ma operovali keď budem mať menštruáciu? Robí sa to? Jedná sa o operáciu kolena. Aké sú riziká, ak sú?
Operáciu vraj nie je možné presunúť.

Je to možné. Presunúť menštruáciu nie je až také jednoduché a hlavne nie v krátkom termíne. Podľa mňa by si mala svoj cyklus akceptovať a nie pridávať k OP ďalšie hormóny.
Normálne to nemôže byť pre lekára prekážka, ale nájdu sa lekári, ktorí ťa v čase menštruácie operovať nebudú, preto dvihni telefón a zavolaj svojmu lekárovi a vieš na čom si.
Tamila
19.05.11,10:30
Keď som išla operáciu ŠŽ, dopredu mi dali niekoľko termínov, aby som si vypočítala taký, kedy nebudem mať menzes. T
Tiež súhlasím s ludmilou, zavolaj lekárovi.
Gabhus
19.05.11,10:43
Ja keď som šla na operáciu tak mi gynekológ povedal, že počas menzesu sa operuje len v nevyhnutných prípadoch, keď ide o život. Poraď sa s niekým, komu veríš.
Katarina
19.05.11,10:55
Mám za sebou niekoľko operácií. Pred stanovením termínu operácie som sa vždy opýtala či je operácia možná aj počas menzesu. Odpoveď bola v každom prípade NIE. Ak môžem poradiť, určite to treba konzultovať s operujúcim lekárom.
Milka 221
19.05.11,18:29
Takže moji zlatí poraďáci. Zdvihla som telefón všetkými možnými smermi a zistila som - operovať ma môžu aj keď bude menzes ibaže !!! anesteziológ rozhodne či celková alebo lokálna anestéza. Chcem určite celkovú. Neviem si ani predstaviť že pri lokálnej mi budú rezať a vŕtať do kolena - kto mal plastiku predného skríženého väzu - vie o čom hovorím. To ma totiž presne čaká. Ak mi dajú nedostatočnú lokálnu? Aj to som totiž už počula. Takže tak.
Stanislav 1975
19.05.11,18:32
Takže moji zlatí poraďáci. Zdvihla som telefón všetkými možnými smermi a zistila som - operovať ma môžu aj keď bude menzes ibaže !!! anesteziológ rozhodne či celková alebo lokálna anestéza. Chcem určite celkovú. Neviem si ani predstaviť že pri lokálnej mi budú rezať a vŕtať do kolena - kto mal plastiku predného skríženého väzu - vie o čom hovorím. To ma totiž presne čaká. Ak mi dajú nedostatočnú lokálnu? Aj to som totiž už počula. Takže tak.

presne ako som vravel....

ak nejde o "krvák" operáciu, tak v pohode- o nič iné nejde, len o to aby žena nestratila pri operácii veľa krvi, o nič iné...

A tú anestézu zasa zbytočne nerieš- doktori tomu rozumejú a vedia, čo majú robiť- keď bude stačiť, tak ti dajú lokálnu, a keď bude treba,tak celkovú- nechaj to na odborníkov a nerieš do čoho ťa netreba zbytočne...
buchač
22.05.11,11:19
Takže moji zlatí poraďáci. Zdvihla som telefón všetkými možnými smermi a zistila som - operovať ma môžu aj keď bude menzes ibaže !!! anesteziológ rozhodne či celková alebo lokálna anestéza. Chcem určite celkovú. Neviem si ani predstaviť že pri lokálnej mi budú rezať a vŕtať do kolena - kto mal plastiku predného skríženého väzu - vie o čom hovorím. To ma totiž presne čaká. Ak mi dajú nedostatočnú lokálnu? Aj to som totiž už počula. Takže tak.

...milá moja zlatá ...
Ani telefonovať hore - dole som nemusel ...
Toľko krát som už bol rezaný a zašívaný ...či s menzesom alebo bez ...:---:D....že viem...

Nedostatočná lokálna sa dá vždy doplniť ...
Horšie by už bolo , ak by dali celkovú anestéziu a tú by prepískli ....ani prebudiť by si sa nemusela ...
Anesteziológ rozhodne na základe rôznych vyšetrení , že pre akú sa rozhodne ...nie je to len tak ...a už vôbec nie , že si Ty budeš vyberať ...teda , ak sa bude vôbec dať ...
...a včul buď na rozhodovanie ...;)