brezicka
18.05.11,21:56
Ahojte,

môžete mi prosím niekto poradiť, ako upravím mnou nafotené čb fotky tak, aby na nich bola "vytiahnutá" len jedna farba? Napr. čb fotka dieťatka, ale modré oči. A ak je na to nejaký špeci program, tak pls aj to, či a kde je stiahnuteľný.....:)

Ďakujem.
Chobot
19.05.11,06:27
Ahojte,

môžete mi prosím niekto poradiť, ako upravím mnou nafotené čb fotky tak, aby na nich bola "vytiahnutá" len jedna farba? Napr. čb fotka dieťatka, ale modré oči. A ak je na to nejaký špeci program, tak pls aj to, či a kde je stiahnuteľný.....:)

Ďakujem.

JE veľa grafických editorov, napr Picasa. Ale s každým sa treba trochu naučiť pracovať. NA nete je plno návodov, aj kompletných, aj krátkych, na konkrétnu grafickú úpravu.

Je to ako keď potrebuješ vyvŕtať dieru - vŕtačku ti poradíme, ale narábať s ňou sa treba naučiť.
brezicka
19.05.11,06:34
JE veľa grafických editorov, napr Picasa. Ale s každým sa treba trochu naučiť pracovať. NA nete je plno návodov, aj kompletných, aj krátkych, na konkrétnu grafickú úpravu.

Je to ako keď potrebuješ vyvŕtať dieru - vŕtačku ti poradíme, ale narábať s ňou sa treba naučiť.
Dakujem, ved prave kvoli tej vrtacke pisem, ked neviem, ktory druh, tak tazko pojdem do obchodu....;-)
Chobot
19.05.11,07:39
Dakujem, ved prave kvoli tej vrtacke pisem, ked neviem, ktory druh, tak tazko pojdem do obchodu....;-)

Začni s Picasou, je bezplatná a stiahnuť si ju môžeš tu:

http://picasa.google.com/

Ak ti nebude vyhovovať ,môžeš vyskúšať iné, stačí dať do googlu "Picture editor".
Gina Er
23.05.11,11:22
myslím,že toto,čo chceš Ty,z čb fotky urobiť čiastočne farebnú,sa nedá.robí sa to naopak-farebná fotka sa upravuje lokálnym odfarbením a potom dosiahneš výsledok taký,aký chceš,čb fotka,kde budú napr.len tie oči farebné....
brezicka
23.05.11,11:38
Dakujem, tiez som zistila, ze to pojde len takto, mohlo ma to napadnut :-)
Andy Kralik
23.05.11,13:34
Ide to aj opacne - dofarbit oci na modro nie je az taky komplikovany problem. Treba sa len s programami trochu pohrat a naucit sa s nimi pracovat. Dobre navody najdes napriklad na www.digineff.cz
brezicka
24.05.11,10:16
aha, tak k tomu som sa nedostala- dakujen :-)
pnak
25.05.11,19:34
Podla mna jednym z tych lepsich programov patri aj Photoshop, len s tym je praca trosku narocnejsia.:-) Co sa tyka tej farby, tak z cb fotky neurobis nikdy ziadnu cast farebnu (princip miesania farieb) tak, ako vyzera v reale. Vzdy bude viditelny umely zasah do fotografie.