Maruška54
24.02.12,14:07
ja som dnes podala cez EZU a žiadne chyby mi to nevyhodilo... a teraz čo kedy budem mať potvrdenie že som to odoslala?
xMen
24.02.12,13:21
ja som dnes podala cez EZU a žiadne chyby mi to nevyhodilo... a teraz čo kedy budem mať potvrdenie že som to odoslala?

potvrdenie mate hned v zozname podani, je stlpec 'Potvrdenie' (treti zlava) a ak je podanie v stave 'Prijate' jetam ikonka PDF-ka staci kliknut a bud otvorit alebo ulozit PDF-ko.
dvd
24.02.12,13:25
OK, nie je ziadny problem dajte si tam 0 (nula) a uz to pojde.

poradte xml editor, nemám žiadny
xMen
24.02.12,13:33
poradte xml editor, nemám žiadny

podla mna je XML editor zbytocne komplikovany na to. otvorte si to v NOTEPAD.EXE (sucast MS WINDOWS), alebo pouzite program PSPAD (http://www.pspad.com/sk/)
dvd
24.02.12,13:41
som to urobil tým prepisom a je to OK, no dúfam, že sa programátori v Brezne posnažia, aby sme si nemuseli takto na kolene upravovať vygenerované xml-ká
srska
24.02.12,13:49
som to urobil tým prepisom a je to OK, no dúfam, že sa programátori v Brezne posnažia, aby sme si nemuseli takto na kolene upravovať vygenerované xml-kátomu sa asi nevyhneš - vždy sa voľačo vyskytne
katkap17
24.02.12,13:58
Dobrý deň chcela by som sa spýtať prišiel mi mail, z drsr. že keď kliknem na súbor tak sa mi identifikátor automaticky uloží do PC ale keď naň kliknem tak si pýta heslo môžete mi poradiť kde by som ho našla v žiadosti o vydanie identifikátor alebo kde? Ďakujem
dogicka
24.02.12,14:03
EZU vam nepovoli odoslat podanie, ak obsahuje chyby, len vtedy ak nema chyby (varovania moze mat podanie).

Ale ja som nepodávala cez EZU, ale cez E-dane so ZEPom. Prešlo. Uvídím, či to bude OK.
Maruška54
24.02.12,14:05
potvrdenie mate hned v zozname podani, je stlpec 'Potvrdenie' (treti zlava) a ak je podanie v stave 'Prijate' jetam ikonka PDF-ka staci kliknut a bud otvorit alebo ulozit PDF-ko.


no ono je to od rána stále ako "pripravené" tak za to sa pýtam a teraz momentálne sa mi nedá pripojiť
xMen
24.02.12,14:14
no ono je to od rána stále ako "pripravené" tak za to sa pýtam a teraz momentálne sa mi nedá pripojiť

ked mate zobrazene podanie (na zoznam podani date tlacitko 'Detail' ), ak podanie ma 0 chyb, stlacte (mate dostupne - nie je sive) tlacitko ODOSLAT, potom povtrdit odoslanie, a HOTOVO

podanie uz bude mat stav Prijate, a uz mate k dispozii potvrdenku :-)
dvd
24.02.12,15:01
Dobrý deň chcela by som sa spýtať prišiel mi mail, z drsr. že keď kliknem na súbor tak sa mi identifikátor automaticky uloží do PC ale keď naň kliknem tak si pýta heslo môžete mi poradiť kde by som ho našla v žiadosti o vydanie identifikátor alebo kde? Ďakujem

si ho zadala pri vypisovaní žiadosti o vydanie identifikátora..... no na žiadosti papierovej nie je, musíš zaloviť v pamäti.......
Dáša_
24.02.12,15:03
si ho zadala pri vypisovaní žiadosti o vydanie identifikátora..... no na žiadosti papierovej nie je, musíš zaloviť v pamäti.......


mam otázku k identifikátoru - môžem mať na jednom PC viac identifikátorov?
srska
24.02.12,15:11
mam otázku k identifikátoru - môžem mať na jednom PC viac identifikátorov?aj 20:D
Dáša_
24.02.12,15:15
aj 20:D

len pre istotu - takže môžem podávať za klientov výkazy elektronicky bez toho, aby boli priradení mne? Ako keby si to podávali sami, ale pôjde to z mojho počítača? Bez ZEPu myslím, iba nová dohoda.
srska
24.02.12,15:18
len pre istotu - takže môžem podávať za klientov výkazy elektronicky bez toho, aby boli priradení mne? Ako keby si to podávali sami, ale pôjde to z mojho počítača? Bez ZEPu myslím, iba nová dohoda.no a toto na fs nedomysleli - hneď na začiatku som to hovoril domenicovi
Dáša_
24.02.12,15:22
no a toto na fs nedomysleli - hneď na začiatku som to hovoril domenicovi

prosím ťa, prelož mi to, aby som tomu aj ja rozumela. Vďaka.
srska
24.02.12,15:28
prosím ťa, prelož mi to, aby som tomu aj ja rozumela. Vďaka.ako zaručíš v takom prípade, že bude identifikátor len na 1 mieste ak je vydaný napr. na konateľa spoločnosti a ty si ho len skopíruješ na svoje pc? podávaš ty ale nie je to tvoj identifikátor. kto je v prípade problémov zodpovedný?
oriesok
24.02.12,15:31
prosím Vás o pomoc,trápim sa s elektronickym podaním mesačného prehľadu.Robím to prvý krát.Mám urobenú dohodu a bezplatný identifikátor.Robila som to cez EZU.V poriadku som sa prihlásila ,vytvorila podanie vložením súboru XML a tu som ostala bezradná . Píše mi červeným: Daňový úrad nesprávna hodnota údaj nebude importovaný Daňový úrad: POVINNÝ ÚDAJ varovanie . Neviem čo treba opraviť,alebo...
srska
24.02.12,15:33
prosím Vás o pomoc,trápim sa s elektronickym podaním mesačného prehľadu.Robím to prvý krát.Mám urobenú dohodu a bezplatný identifikátor.Robila som to cez EZU.V poriadku som sa prihlásila ,vytvorila podanie vložením súboru XML a tu som ostala bezradná . Píše mi červeným: Daňový úrad nesprávna hodnota údaj nebude importovaný Daňový úrad: POVINNÝ ÚDAJ varovanie . Neviem čo treba opraviť,alebo...asi máš nesprávny dú v xml súbore
Dáša_
24.02.12,15:45
ako zaručíš v takom prípade, že bude identifikátor len na 1 mieste ak je vydaný napr. na konateľa spoločnosti a ty si ho len skopíruješ na svoje pc? podávaš ty ale nie je to tvoj identifikátor. kto je v prípade problémov zodpovedný?

to neriešime ani teraz, keď je stará dohoda a posielam za nich. Aj poštou.... :)

Vďaka za odpoveď, takže to môže na´dalej fungovať skoro tak isto ako teraz

Ono môže byť aj iný prípad,máme doma napríklad dve firmy, jeden PC. Ako potom zasielať v tom prípade? To by musel byť na každú firmu extra PC, ak by sa nenechali zastupovať.
srska
24.02.12,15:49
to neriešime ani teraz, keď je stará dohoda a posielam za nich. Aj poštou.... :)

Vďaka za odpoveď, takže to môže na´dalej fungovať skoro tak isto ako terazáno - aj mne osobne tento systém pomohol (jeho určitá nedokonalosť)
Zorenka
24.02.12,16:01
Oriesok, xml súbor máte správny, neviem v akom programe robíte mzdy, zrejme je treba v názve daňového úradu zadať iba mesto, kde sa Váš DÚ nachádza. napr. Bratislava.
Opravu uskutočnite cez organizácia - bežné účty - kde do poľa NÁZOV dáte iba napr. BRATISLAVA./treba mať otvorený mesiac, ktorý zasielate/ Vyexportujte si potom súbor ešte raz nanovo a vložte XML.
srska
24.02.12,16:07
Oriesok, xml súbor máte správny, neviem v akom programe robíte mzdy, zrejme je treba v názve daňového úradu zadať iba mesto, kde sa Váš DÚ nachádza. napr. Bratislava.
Opravu uskutočnite cez organizácia - bežné účty - kde do poľa NÁZOV dáte iba napr. BRATISLAVA./treba mať otvorený mesiac, ktorý zasielate/ Vyexportujte si potom súbor ešte raz nanovo a vložte XML.nemôže byť správny. subjekt má pridelený dú, ktorý sa zobrazuje aj v ezu. ak je rozdiel medzi dú v ezu a tým čo je v xml, ezu vyhodí chybu. to, že to zle bolo zadané pri vypĺňaní prehľadu alebo nebolo zadané vôbec, je iná vec.
Zorenka
24.02.12,16:14
Ano, aj v EZU má pridelený DÚ, ale xml naťahuje zo svojich údajov. Preto je potrebné mať svoje údaje v poriadku, aby boli korektne zobrazené. Tento istý prípad sa stal i mne.
srska
24.02.12,16:20
Ano, aj v EZU má pridelený DÚ, ale xml naťahuje zo svojich údajov. Preto je potrebné mať svoje údaje v poriadku, aby boli korektne zobrazené. Tento istý prípad sa stal i mne.keď by to bolo nahodené ok v nastaveniach subjektu v účto programe, tak k tomu nemôže dôjsť lebo to do každého formuláru soft natiahne automaticky
srska
24.02.12,16:33
to neriešime ani teraz, keď je stará dohoda a posielam za nich. Aj poštou.... :)

Vďaka za odpoveď, takže to môže na´dalej fungovať skoro tak isto ako teraz

Ono môže byť aj iný prípad,máme doma napríklad dve firmy, jeden PC. Ako potom zasielať v tom prípade? To by musel byť na každú firmu extra PC, ak by sa nenechali zastupovať.
1. predpokladám, že sú to tvoje 2 firmy a v jednej si konateľ a druhá si szčo - podávaš pod svojim identifikátorom za obidva subjekty
2. cudzie 2 firmy - ak máš dohodu podávaš tiež cez svoj identifikátor a zodpovednosť je na tebe
3. cudzie 2 firmy - 2 identifikátory cudzie na tvojom pc - podávaš bez dohody - kto nesie zodpovednosť?
oriesok
24.02.12,20:40
nemôže byť správny. subjekt má pridelený dú, ktorý sa zobrazuje aj v ezu. ak je rozdiel medzi dú v ezu a tým čo je v xml, ezu vyhodí chybu. to, že to zle bolo zadané pri vypĺňaní prehľadu alebo nebolo zadané vôbec, je iná vec.
Hurááááááááá už to mám konečne.Ďakujem Vám všetkým, čo ste radili.Len pre info,kde bola zrada.Adresa daňového subjektu je Prievidza,tak som vždy v papierovej forme podávala DÚ Prievidza.V EZU je pridelený Trenčín a to som prehliadla.Tak som to zmenila a všetko OK.VĎaka.
xMen
24.02.12,20:45
Hurááááááááá už to mám konečne.Ďakujem Vám všetkým, čo ste radili.Len pre info,kde bola zrada.Adresa daňového subjektu je Prievidza,tak som vždy v papierovej forme podávala DÚ Prievidza.V EZU je pridelený Trenčín a to som prehliadla.Tak som to zmenila a všetko OK.VĎaka.

prislo k reorganizacii DU, uz je ich tusim len 9:

Daňový úrad Trnava
Daňový úrad Nitra
Daňový úrad Košice
Daňový úrad Trenčín
Daňový úrad Bratislava
Daňový úrad Žilina
Daňový úrad Banská Bystrica
Daňový úrad Prešov
Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty
KEJKA
26.02.12,19:24
vzhľadom na dnešný dátum zrekapitulujem - chcela som podať aspoň účtovné výkazy PU, ale
EZU - výkazy sa podávať nedajú-nie sú v ponuke
eDane - detto
eTax - VZaS z r. 2010 sa načítať dá, oceňujem, lebo mi potom stačí vyplniť len čísla
Súvaha sa nenačíta - má iný formát, zmenili sa riadky
vyplnenie na internete - áno za cenu, že si všetko vyplním sama, uložím v xml. podať to však nepodám, ak je klient registrovaný v EZU, ja nemám EZU, takže si ho nepriradím.

naviac - program mi účtovné výkazy priamo do xml nedáva.
Tak sa mám na čo "tešiť".
msa
27.02.12,06:45
prosím vás ste tu niekto aj takí, čo máte starú dohodu z minulého roku?? a riešili ste niečo, že či sa nedá urobiť nejaký dodatok k tomu , aby sa nemusel zasielať ten krycí list?v januári mi povedali na DU, nech počkám ešte mesiac, ale nič sa neudialo, tak mám chuť požiadať o nový identifikátor. len neviem čo s tou starou dohodou potom, nechať to len tak plávať? ďakujem
VERONIKA6
27.02.12,06:59
Mám dohodu od novembra 2011, v tomto roku mi povedali, že nemusím nič meniť.
msa
27.02.12,07:02
ale ja to chcem v tom novom formáte, aby som nemusela zasielať poštou tie krycie listy, odošlem elektronicky, povytláčam čo treba, potvrdenku a založím.
truch
27.02.12,07:16
prosím vás ste tu niekto aj takí, čo máte starú dohodu z minulého roku?? a riešili ste niečo, že či sa nedá urobiť nejaký dodatok k tomu , aby sa nemusel zasielať ten krycí list?v januári mi povedali na DU, nech počkám ešte mesiac, ale nič sa neudialo, tak mám chuť požiadať o nový identifikátor. len neviem čo s tou starou dohodou potom, nechať to len tak plávať? ďakujem
Tiež mám starú dohodu a vybavila som si aj identifikátor, aby som nemusela nosiť krycie listy. Nikto odo mňa nič nepýtal, takže mám teraz 2 možnosti, ak pošlem cez starú dohodu, zanesiem krycí list, ak cez identifikátor, vytlačím si len potvrdenku:)
KEJKA
27.02.12,07:19
vybav si nový prístup, ved to zakázané nie je. Ako píčem vyššie, viac formulárov ide na eTaxe po starom, resp. v ZEP,
v EZU je zatiaľ cca 5 formulárov. Takže budeš mať aj starú dohodu a aj EZU.
ak nie je možné mať oba prístupy, postupuj podľa toho, čo tu odpovedali medzičasom iní.
upravila som po prečítaní pribudnuvších odpovedí.
vnet
27.02.12,07:19
Ja som mala tiež 4 firmy podľa starej dohody, vytvorila som si identifikátor, uzatvorila nové
dohody a na staré mi dali na DU tlačivo Dohoda o ukončení elektronického doručovania, tu som vyplnila a idem odniesť na Du a na základe tejto dohody mi ukončia staré dohody.
msa
27.02.12,07:24
ďakujem baby za info, to ma teší, ja som sa bála, či tam nebudú mať z toho chaos, keď to tam bude zaregistrované 2x jedna firma. ešte raz vďaka.
xMen
27.02.12,07:37
od dnesneho dna je mozne v EZU podavat DPPO za 2011
oriesok
27.02.12,08:17
len si chcem potvriť, že keď som podala mesačný prehľad cez EZU-mám dohodu s DÚ a identifikátor, už nemusím do 5.dní podať aj v papierovej forme? Taktiež keď budem podávať aj DP, DPH atď.? Ďakujem
truch
27.02.12,08:21
len si chcem potvriť, že keď som podala mesačný prehľad cez EZU-mám dohodu s DÚ a identifikátor, už nemusím do 5.dní podať aj v papierovej forme? Taktiež keď budem podávať aj DP, DPH atď.? Ďakujem
Nemusíš posielať krycí list, identifikátor je ako ZEP:)
oriesok
27.02.12,08:33
Ďakujem pekne,Truch.Želám úspešný deň.
Aljok
27.02.12,09:53
V aplikácii eDANE pribudla možnosť podať ročné hlásenie za 2011.
Ivenka
27.02.12,10:03
Ahojte, snažím sa poslať Mesačný prehľad Odvod dane cez EZU - vytvorené xml v Olympe. A hlási mi Daňový úrad - nesprávna hodnota a max.počet znakov pre tel. ma byť 8 - ale mám iba mobil. Prosím o pomoc. Ďakujem. A ktorý mám poslať vlastne súbor mám tam 2 xml. Jeden je prehľad a druhý prehľad firma 012012 ?
xMen
27.02.12,10:11
Ahojte, snažím sa poslať Mesačný prehľad Odvod dane cez EZU - vytvorené xml v Olympe. A hlási mi Daňový úrad - nesprávna hodnota a max.počet znakov pre tel. ma byť 8 - ale mám iba mobil. Prosím o pomoc. Ďakujem. A ktorý mám poslať vlastne súbor mám tam 2 xml. Jeden je prehľad a druhý prehľad firma 012012 ?

telefon ma byt rozdeleney na predvolbu (napr. 0908) a tel. cislo, danove urady su zmenene, je ich iba 9, prosim pozrite moj minuly prispevok o DU, 2 strany spat.
Ivenka
27.02.12,10:23
Ďakujem. Mám to dobre? Mám potvrdenku, a keď pozriem na detail ak som si dala vygenerovať PDF tak mi tam ukazuje aj všetky vymeriavacie základy. Prešlo to celé ? Som z toho paffffffff.
xMen
27.02.12,11:24
Ďakujem. Mám to dobre? Mám potvrdenku, a keď pozriem na detail ak som si dala vygenerovať PDF tak mi tam ukazuje aj všetky vymeriavacie základy. Prešlo to celé ? Som z toho paffffffff.

nerozumiem vasej otazke, ale ak mate potvrdenku podanie bolo odoslane, ak si date vygenerovat PDF-ko musite tam mat presne to, co ste mali v XML-ku alebo co ste v manualnom vstupe zapisali
vjejka
27.02.12,14:40
Prosím a ked mám starú dohodu aj novú a stará nie je ukončená, poslala som dph pod novou, bude to ok??
martina2006
27.02.12,16:40
Prosím a ked mám starú dohodu aj novú a stará nie je ukončená, poslala som dph pod novou, bude to ok??

Dúfam, že to bude v poriadku. Ja som posielala tak isto cez EZU-nová dohoda, stará je neukončená. Na DU mi povedali, aby som ešte starú neukončovala, že nevedia ako bude fungovať nový systém.
martina2006
27.02.12,16:41
Chcela by som sa opýtať, či niekto posielal DPPO cez EZU? Ako pošlem s DP Súvahu, VZS a poznámky. Dám to ako prílohu v pdf? Alebo to musím odniesť osobne a iba DP pošlem cez EZU? Ďakujem.
johny18
27.02.12,17:33
Chcela by som sa opýtať, či niekto posielal DPPO cez EZU? Ako pošlem s DP Súvahu, VZS a poznámky. Dám to ako prílohu v pdf? Alebo to musím odniesť osobne a iba DP pošlem cez EZU? Ďakujem.

Toto presne zaujima aj mna. Od dnes je v EZU moznost vyplnit DPPO. Chcem odoslat DPPO za obcianske zdruzenie, ale neviem, ako poslat vykazy o prijmoch a o majetku.
KEJKA
27.02.12,19:31
Toto presne zaujima aj mna. Od dnes je v EZU moznost vyplnit DPPO. Chcem odoslat DPPO za obcianske zdruzenie, ale neviem, ako poslat vykazy o prijmoch a o majetku.
Dnes ráno som pokusne vyplnila jedno DPPO cez EZU. Amen-tma, ale podarilo sa. Neviem ako vám, ale mne sa darilo posúvať sa v DPPO len tabelátorom po jednotlivých kolonkách cez všetkých 8 strán, ktoré boli takmer prázdne. nedalo sa z toho vyjsť, prerušiť, nič...... až na poslednej strane som nmohla dať kontrolu, čo mi vysvietilo červeno vynechané políčka, takže druhé kolo s tabelátorom....... na konci som už stlačila tú druhú možnosť - neviem či prijať, či podať...... nepamätám sa. Vtedy mi ukázalo pekne celé tlačivo, mohla som rolovať hore-dole, až na takú maličkosť, že už sa nedalo editovať.
Potom som zasa stlačila čosi ako prijať.......a dostala som sa na hlavnú stránku s možnosťami a vďačne som využila tlačítko exportovať do xml.
tiež som si všimla, že je možnosť podať prílohy a mienim to využiť, kedže v EZU nie sú výkazy, tobôž nie poznámky
tieto tri prílohy dám do formátu .pdf a pekne ich vložím ako prílohu k DPPO a odošlem. Dúfam, že to tak aj bue fungovať.
Hádam moje strasti pri prvom podávaní niekomu pomôžu, s EZU nemám viac skúseností.
xMen
27.02.12,20:09
DPPO je skutocne velmi "dlha" dan :-) po formulary sa mozete pohybovat TABELATOROM alebo kludne aj pomocou mysi, a klikat do vybranych policok. ALE, kedykolvek mozete ist uplne dole a stlacit tlacitko 'skontrolovat', ktore Vam skontroluje cele tlacivo (samozrejme chvilku to trva, vtedy nemozete dan editovat). Kedykolvek mozete vypisovanie dane prerusit, staci si da ulozit dokument pomocou tlacitka 'Potvrdit', toto tlacitko skontroluje cely dokument, ulozi dokument a vypise vsetky chyby.
srska
27.02.12,20:21
Toto presne zaujima aj mna. Od dnes je v EZU moznost vyplnit DPPO. Chcem odoslat DPPO za obcianske zdruzenie, ale neviem, ako poslat vykazy o prijmoch a o majetku.s tým som mal aj ja problémy po minulé roky, pretože pre oz, ktoré nemalo príjmy z podnikateľskej činnosti (len 2% dane + členské príspevky) pre takéto oz boli iné výkazy. vždy som posielal v papierovej forme.
KEJKA
27.02.12,23:40
DPPO je skutocne velmi "dlha" dan :-) po formulary sa mozete pohybovat TABELATOROM alebo kludne aj pomocou mysi, a klikat do vybranych policok. ALE, kedykolvek mozete ist uplne dole a stlacit tlacitko 'skontrolovat', ktore Vam skontroluje cele tlacivo (samozrejme chvilku to trva, vtedy nemozete dan editovat). Kedykolvek mozete vypisovanie dane prerusit, staci si da ulozit dokument pomocou tlacitka 'Potvrdit', toto tlacitko skontroluje cely dokument, ulozi dokument a vypise vsetky chyby.
no ved - mne to šlo len tým tabelátorom. Chýba mi tam možnosť rolovania a voľby, kedy si rozpracovaný formulár dám uložiť.
Ale ešte vyskúšam na NB, možno je chyba v PC.
Sarlotka
28.02.12,00:19
na drsr v EZU DPPO 2011... ale vykazy tam zatial nie su...


Elektronické doručovanie podaní v roku 2012
(Elektronická komunikácia)
V S T Ú P T E (https://esluzby.drsr.sk/)
S účinnosťou od 16.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené tlačivo daňového priznania k DPH za zdaňovacie obdobie 2012 a tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za zdaňovacie obdobie 2012.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii EZU doplnené tlačivo daňového priznania k dani z príjmov PO za zdaňovacie obdobie 2011.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň o zamestnaneckej prémii a daňovom bonuse, vzor platný od 1.1.2010 na zdaňovacie obdobie 2010 a 2011.
Tunco
28.02.12,10:51
Dobrý deň prajem. Ja mam následovný problém. Osoba má živnosť aj sročku. Pri vypĺňaní žiadosti o vydanie identifikátora mi po overení údajov doplnilo živnosť podnikateľa, avšak ja tam potrebujem dostať práve sročku podnikateľa, to však nejde zmeniť, údaje si po overení samo doplní. Stretli ste sa s tým už niekto???
JAJA11
28.02.12,11:00
Dobrý deň prajem. Ja mam následovný problém. Osoba má živnosť aj sročku. Pri vypĺňaní žiadosti o vydanie identifikátora mi po overení údajov doplnilo živnosť podnikateľa, avšak ja tam potrebujem dostať práve sročku podnikateľa, to však nejde zmeniť, údaje si po overení samo doplní. Stretli ste sa s tým už niekto???

Identifikátor môže vlastniť len konkrétna osoba, ak je konateľ aj SZČO, tak ten istý človek podáva doklady aj za sro aj za živnosť. Identifikátor nesúvisí so živnosťou, ale s osobou.
Tunco
28.02.12,11:12
Identifikátor môže vlastniť len konkrétna osoba, ak je konateľ aj SZČO, tak ten istý človek podáva doklady aj za sro aj za živnosť. Identifikátor nesúvisí so živnosťou, ale s osobou.

Ale osobntý účet daňovníka - vyhodilo tam číslo, ktoré bolo pridelené pre SZČO - živnosť. To nevadí? OUD pre s.r.o. je úplne iné. Mám teda pokračovať v registrácií aj napriek tomu, že OUD je odlišný ??
JAJA11
28.02.12,11:19
osobný účet daňovníka nesúvisí s ním ako so živnostníkom, ak by ste vypĺňali identifikátor s FO, ktorá nie je živnostníkom, tak by tiež dostal tento osobný účet a už by ho používal pre každú firmu, za ktorú by podával priznania (napr. ak by mal viac sro)

napr. ja mám živnosť, mám pridelené OUD a môžem podávať doklady za svoju živnosť, ale rovnako ma splnomocnili ďalší živnostníci a aj sro na podávanie dokumentov. Pri vypĺňaní som sa vždy prihláslila s mojim OUD. :)
Tunco
28.02.12,11:26
Ďakujem ti veľmi pekne, mna OUD zmiatol. Kontroloval som to s OUD, ktorý prišiel každému daňovému subjektu pre zadávanie platieb na nové účty. Tam som zistil že toto číslo sa zhoduje so živnosťou, tak ma to dosť zmiatlo. Ale ako vravíš ty, je to nepodstatné, bude mať teda jedno číslo a pod tým bude podávať všetky potrebné dokumenty či už za s.r.o alebo živnosť, dobre tomu rozumiem ? :)
....a ešte raz ďakujem :)
Monikov
28.02.12,11:40
na drsr v EZU DPPO 2011... ale vykazy tam zatial nie su...


Elektronické doručovanie podaní v roku 2012
(Elektronická komunikácia)
V S T Ú P T E (https://esluzby.drsr.sk/)
S účinnosťou od 16.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené tlačivo daňového priznania k DPH za zdaňovacie obdobie 2012 a tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za zdaňovacie obdobie 2012.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii EZU doplnené tlačivo daňového priznania k dani z príjmov PO za zdaňovacie obdobie 2011.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň o zamestnaneckej prémii a daňovom bonuse, vzor platný od 1.1.2010 na zdaňovacie obdobie 2010 a 2011.

z DRSR odpísali dnes:
predpoklad zapracovania do edani a do EZU je do konca tyzdna
:)
JAJA11
28.02.12,12:10
Ďakujem ti veľmi pekne, mna OUD zmiatol. Kontroloval som to s OUD, ktorý prišiel každému daňovému subjektu pre zadávanie platieb na nové účty. Tam som zistil že toto číslo sa zhoduje so živnosťou, tak ma to dosť zmiatlo. Ale ako vravíš ty, je to nepodstatné, bude mať teda jedno číslo a pod tým bude podávať všetky potrebné dokumenty či už za s.r.o alebo živnosť, dobre tomu rozumiem ? :)
....a ešte raz ďakujem :)

áno, to OUD dostane každý, trebárs ak zamestnanec podá DP A, tak mu DÚ pridelí OUD, aby mohol daň zaplatiť....
s.r.o. nemôže mať identifikátor, ten dostane len FO na základe rodného čísla....
dvd
28.02.12,12:13
nevie niekto odpoved na toto?:

pri posielaní DPPO cez nové EZU je tam možnosť: "Neštruktúrované prílohy" "Pridať prílohu"
Je to myslené tak, že je možné k elektronickému DPPO pripnúť prílohy Súvaha, Výkaz a Poznámky napr v PDF a potom spolu odoslať ???
JAJA11
28.02.12,12:25
aj mne to napadlo, ale neskúšala som pridať tieto súbory...
xMen
28.02.12,12:52
nevie niekto odpoved na toto?:

pri posielaní DPPO cez nové EZU je tam možnosť: "Neštruktúrované prílohy" "Pridať prílohu"
Je to myslené tak, že je možné k elektronickému DPPO pripnúť prílohy Súvaha, Výkaz a Poznámky napr v PDF a potom spolu odoslať ???

nie, to je podla DU na prilozenie obrazkov, PDF suborov a podobne.
dvd
28.02.12,14:28
nie, to je podla DU na prilozenie obrazkov, PDF suborov a podobne.

čo sa tam teda môže pripnúť napríklad.....
xMen
28.02.12,14:30
čo sa tam teda môže pripnúť napríklad.....

poznamky vo forme JPG, GIF, PDF, open-office, ale nie je podporovane DOC, XLS, tusim je to tam vymenovane
dvd
28.02.12,14:41
poznamky vo forme JPG, GIF, PDF, open-office, ale nie je podporovane DOC, XLS, tusim je to tam vymenovane

kde vymenovane?? som precital celu "Pouzivatelsku priručku" a nič som sa o tých prílohách nedozvedel okrem citujem: "Ďalej je možné vložiť niekoľko neštruktúrovaných príloh tlačidlom Pridať prílohu."
tuta
28.02.12,14:43
tu:
xMen
28.02.12,14:46
tu:

presne, ked stlacite tlacitko PRIDAT PRILOHU dostanete okno, a tam je napisane:

V súlade s výnosom 312/2010 z 9.júna 2010 o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy je možné vložiť iba súbor v štandardnom formáte, definovanom týmto výnosom. Ide o súbory s príponami - textové .rtf, .pdf, odt a grafické .gif, .png, .jpg, .jpeg.
dvd
28.02.12,14:50
poznamky vo forme JPG, GIF, PDF, open-office, ale nie je podporovane DOC, XLS, tusim je to tam vymenovane

Súvaha, výkaz aj Poznámky sa dajú uložiť do .pdf .
Vlastne iba chcem vedieť, či už niekto poslal cez EZU DPPO s takýmito prílohami. Ja som poslal cez EZU DPPO a prílohy (3x) odovzdal na DÚ vytlačené. Ak by sa mohli posielať ako .pdf prílohy cez EZU, tak pri ďalšej firme to urobím už tak (bezpapierovo).
tuta
28.02.12,14:52
Nahlas uvažujem: bude sa dať cez tieto prílohy poslať aj oznámenie o predlžení lehoty na podanie daňového priznania? Veď keď si to zoscenujem vo formáte pdf tak by nemal byť problém. Či?
KEJKA
28.02.12,15:53
Súvaha, výkaz aj Poznámky sa dajú uložiť do .pdf .
Vlastne iba chcem vedieť, či už niekto poslal cez EZU DPPO s takýmito prílohami. Ja som poslal cez EZU DPPO a prílohy (3x) odovzdal na DÚ vytlačené. Ak by sa mohli posielať ako .pdf prílohy cez EZU, tak pri ďalšej firme to urobím už tak (bezpapierovo).
a prečo jednoducho nevyskúšaš? ja som presvedčená, že to ide, len musím dať ešte dohromady poznámky a pošlem to.
JAJA11
28.02.12,16:49
tiež si myslím, že treba vyskúšať, keď to nebude dobre, tak upozornia
veronikasad
28.02.12,16:54
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/1301254/Fico--Jedenast-dni-pred-volbami-je-stat-v-totalnom-rozklade
JAJA11
28.02.12,17:18
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/1301254/Fico--Jedenast-dni-pred-volbami-je-stat-v-totalnom-rozklade

ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov. Mne osobne sa tento nový systém páči viac - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy? S novým vždy bývajú problémy.... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo...
Problém majú skôr na daňových úradoch.... Len som stále nepochopila v čom... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém? Chybu asi spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší, len prechod sa nezvládol tak ako mal...
SPECTRUM
28.02.12,17:28
Chcela by som sa spýtať jednu vec. Náš mzdár, ktorý nám robí externe výplaty, má splnomocnenie na doručovanie písomností našej firmy, posiela prehľady a hlásenia podpísané ZEP-om. Ja som účtovníčka, priznania zatial posielam v papierovej forme. Ale mám svoj ZEP. Môžu mať dvaja ľudia, ktorí vlastnia každý svoj ZEP, splnomocnenie na doručovanie písomností pre rovnakú firmu ? Mzdár posiela len mzdové veci a ja by som posielala ostatné. Stretli ste sa s takým prípadom ? Dakujem
striebro1
28.02.12,17:34
myslim, ze je to mozne...
Economic
28.02.12,17:59
Chcela by som sa spýtať jednu vec. Náš mzdár, ktorý nám robí externe výplaty, má splnomocnenie na doručovanie písomností našej firmy, posiela prehľady a hlásenia podpísané ZEP-om. Ja som účtovníčka, priznania zatial posielam v papierovej forme. Ale mám svoj ZEP. Môžu mať dvaja ľudia, ktorí vlastnia každý svoj ZEP, splnomocnenie na doručovanie písomností pre rovnakú firmu ? Mzdár posiela len mzdové veci a ja by som posielala ostatné. Stretli ste sa s takým prípadom ? Dakujem

Môže aj viac osôb.
domenico.office
28.02.12,18:38
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov... do dnes nie sú všetky požadované podania, ja si nemôžem podať DzPFO.... . Mne osobne sa tento nový systém páči viac..... aj mne, až na to, že nás všetkých stál vyše 20 mil éčiek, z vrecka náš všetkých!!!! - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy?....veru sú a poriadne.....S novým vždy bývajú problémy...lenže tu nejde o lentilky, v hre je príjem štátneho rozpočtu a tu sa nesmú pripustiť problémy ... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo......pochybujem, by to vyriešili do tohto termínu...
Problém majú skôr na daňových úradoch.......majú, nefunguje samotný informačný systém... Len som stále nepochopila v čom......kuk nejaké spravodajstvo.... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém?....nemali zatiaľ čo pochopiť, chopili sa kalkulačiek....Chybu asi... preboha JAJKA za 20 mil éčiek?..... spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú...a naplnia si svoje vrecká a vrecká svojich blízkych... a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší ...aj mne, až na to, že nás všetkých stál vyše 20 mil éčiek, z vrecka náš všetkých!!!!, len prechod sa nezvládol tak ako mal...

Vážení, už len malý dodatok. Ak si stále myslíte, že to, čo Vám tu pripravila Finančná správa, že to je zadarmo, mýlite sa. Pekne si to zase zacvakáme všetci spoločne. O to menej peňazí do zdravotníctva, na cesty.... A tento nefunkčný systém je prechodný, pretože od roku 2013 prichádza SAP.

Doplnenie: vyše 20 mil éčiek je: 24 mil. systém a 5 mil. doplnkový hardvér.
Economic
28.02.12,18:44
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov. Mne osobne sa tento nový systém páči viac - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy? S novým vždy bývajú problémy.... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo...
Problém majú skôr na daňových úradoch.... Len som stále nepochopila v čom... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém? Chybu asi spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší, len prechod sa nezvládol tak ako mal...


Nový systém a k tomu vôbec nefunkčný za 24 miliónov Eur od nás daňových poplatníkov, ktorý vôbec nefunguje to sa ti páči ? VÁŽNE NECHÁPEM.....


Pracovníčky DÚ vôbec nezaškolili, nevidia podané veci od daňovníkov, nedá sa im s prechodným systémom robiť a ten je len medzičlánom medzi ďalším, ktorý sa pripravuje renomovanou firmou IBM, a ani pri ňom nie je istota, že ako vôbec bude fungovať.
To je totálne choré. Za tie peniaze by pár šikovných IT-ečkárov na SK vymyslelo určite niečo vhodnejšie, ako rodinní príslušníici a kamaráti Mikloša alebo Mikulčíka. Máme šikovných ľudí, len im nedávame šancu.....

Nechcem nikoho zastávať, ale pôvodný portál drsr.sk a eTAX, ktorý existoval od roku 2009 od Novitechu bol plne fuknčný, ja sama som cezeň podávala od roku 2009 a nikdy žiadna reklamácia..... Všetko sa dalo vytlačiť, dosledovať akceptáciu podania. Nedala som na nich dopustiť. Toľko môj osobný názor.
srska
28.02.12,20:41
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/1301254/Fico--Jedenast-dni-pred-volbami-je-stat-v-totalnom-rozklademožno to prejde lebo časť mf má na to zhodný názor už asi mesiac
srska
28.02.12,20:54
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov. Mne osobne sa tento nový systém páči viac - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy? S novým vždy bývajú problémy.... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo...
Problém majú skôr na daňových úradoch.... Len som stále nepochopila v čom... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém? Chybu asi spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší, len prechod sa nezvládol tak ako mal...napríklad aby si pochopila:
nie sú implementované moduly podporujúce činnosti kontrolórov + exekútorov (možno k 30.06.2012) = zmeškanie rôznych lehôt (niekomu to vyhovuje).
systém - moduly, ktoré sú v ostrej prevádzke (registrácia + dph) sa upravujú v tzv. produkčnom prostredí (naživo) namiesto v testovacom režime (možnosť prístupu do databáz rôznym, možno aj neoprávneným osobám).
nejde napr. systém vies (kontrola dodaní a dopytov v rámci eú)
systém nie je stabilný (dnes ide 1, 2 nejde, zajtra pôjde 2 a nepôjde 1) atď.
takto sa nedá pracovať a nie je to vina tých ľudí, ktorí so systémom denno denne pracujú.
a naviac sú tu zavádzajúce stanoviská mikloša + hutníka, že všetko ide ako má, pričom realita je úplne iná s ktorou súhlasí výbor nrsr, poslanci po prieskume, nkú + kontrola z úradu vlády aj prezident. takže na záver: je to celé choré a to čo ide na 10% stálo doteraz spolu 30 melónov

a ešte doplním:
prečo bol podľa vás včerajší výbor nrsr pre financie a rozpočet čiastočne neverejný? lebo bolo všetko v poriadku z hľadiska vykonaných kontrol na frsr? alobo boli zistenia kontrolných orgánov tak závažné, že nemohli byť publikovateľné minimálne v médiách?
Johanka
28.02.12,21:07
... si prišla z nejakej dlhšej dovolenky ? Kým pôjdeš k volbám, trocha sa zorientuj :)
Economic
29.02.12,06:31
napríklad aby si pochopila:
nie sú implementované moduly podporujúce činnosti kontrolórov + exekútorov (možno k 30.06.2012) = zmeškanie rôznych lehôt (niekomu to vyhovuje).
systém - moduly, ktoré sú v ostrej prevádzke (registrácia + dph) sa upravujú v tzv. produkčnom prostredí (naživo) namiesto v testovacom režime (možnosť prístupu do databáz rôznym, možno aj neoprávneným osobám).
nejde napr. systém vies (kontrola dodaní a dopytov v rámci eú)
systém nie je stabilný (dnes ide 1, 2 nejde, zajtra pôjde 2 a nepôjde 1) atď.
takto sa nedá pracovať a nie je to vina tých ľudí, ktorí so systémom denno denne pracujú.
a naviac sú tu zavádzajúce stanoviská mikloša + hutníka, že všetko ide ako má, pričom realita je úplne iná s ktorou súhlasí výbor nrsr, poslanci po prieskume, nkú + kontrola z úradu vlády aj prezident. takže na záver: je to celé choré a to čo ide na 10% stálo doteraz spolu 30 melónov

a ešte doplním:
prečo bol podľa vás včerajší výbor nrsr pre financie a rozpočet čiastočne neverejný? lebo bolo všetko v poriadku z hľadiska vykonaných kontrol na frsr? alobo boli zistenia kontrolných orgánov tak závažné, že nemohli byť publikovateľné minimálne v médiách?

Mať ja takú moc, tak za toto by niekto a niektorí veľmi konkrétni ľudia štátu poriadne cvakali (mám na mysli toho a všetkých tých, kto sa na tom riadne nabalil keď zobral nekresťanské peniaze za nič - za niečo, čo vôbec nie je funkčné) - Uvediem príklad veľmi jednoduchý : Ak by som si kúpila novú práčku, ktorá by mi neprala, asi by som ju nehladkala a nechválila aká je pekná, ale reklamovala a žiadala buď celú náhradu späť alebo novú funkčnú.
Zita5
29.02.12,06:35
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/1301254/Fico--Jedenast-dni-pred-volbami-je-stat-v-totalnom-rozklade

Pre mňa bude posunutie termínu dobrou správou :)Počkám si na to do stredy.
Economic
29.02.12,06:44
Aj ja to vítam pri cca 30 daňovníkoch a znemožnení podávať DP elektronicky pekne v časovom predstihu pripravené DP, mi to pomôže porobiť to keď to pôjde a bez stresov. Idem pooznamovať na DÚ predĺženie lehoty podania DP. Výhoda bude pre tých, ktorí majú povinnosť daň platiť. Získajú čas 3 mesiace a štát "chudák" dostane peniaze neskôr o 3 mesiace. Toto nie je vinou účtovníkov... ale tých šikovných ľudí, ktorí zobrali ťažké milióny za niečo nefungujúce.
KEJKA
29.02.12,07:00
Aj ja to vítam pri cca 30 daňovníkoch a znemožnení podávať DP elektronicky pekne v časovom predstihu pripravené DP, mi to pomôže porobiť to keď to pôjde a bez stresov.
ja to chápem tak, že termín 1.4. 2012, sa má posunúť na 1.1.2013
ale čo to rieši pre dnešok?
termín podať DPPO do 31.3.2012 sa nemení, lenže miesto vyplnenia a podania elektroncky, to môžem zasa po starom tlačiť a behať za klientmi, podpisovať...................hlavne že som väčšinu zmátožila a navnadila na e-podanie.
takže stres začínam mať aj ja, doteraz som pripravovala výkazy, posielala aaspoň tie.
Ako optimista čakám, že DPPO spustia aj na eDane.
Economic
29.02.12,07:42
ja to chápem tak, že termín 1.4. 2012, sa má posunúť na 1.1.2013
ale čo to rieši pre dnešok?
termín podať DPPO do 31.3.2012 sa nemení, lenže miesto vyplnenia a podania elektroncky, to môžem zasa po starom tlačiť a behať za klientmi, podpisovať...................hlavne že som väčšinu zmátožila a navnadila na e-podanie.
takže stres začínam mať aj ja, doteraz som pripravovala výkazy, posielala aaspoň tie.
Ako optimista čakám, že DPPO spustia aj na eDane.

Už som to tu písala. Včera som urobila POKUS-OMYL. Cez eDane som podala DP k DzPPO za rok 2011. Pustí tam vyplniť dátum DP od 1. 1. 2011 - 31. 12. 2011. Jediná vada je - staré tlačivo. No pri nulovom DP to podľa mňa môže byť akurát jedno v tomto chaose. Ak ma vyzvú na podanie na novom tlačive, podám. Súvaha a Výkaz ZaS mi išiel zase cez e-TAX krásne XML súborom odoslať. Robím pokusy a skúšam :)
dvd
29.02.12,08:05
Súvaha, výkaz aj Poznámky sa dajú uložiť do .pdf .
Vlastne iba chcem vedieť, či už niekto poslal cez EZU DPPO s takýmito prílohami. Ja som poslal cez EZU DPPO a prílohy (3x) odovzdal na DÚ vytlačené. Ak by sa mohli posielať ako .pdf prílohy cez EZU, tak pri ďalšej firme to urobím už tak (bezpapierovo).


a prečo jednoducho nevyskúšaš? ja som presvedčená, že to ide, len musím dať ešte dohromady poznámky a pošlem to.

chcel som podat Dopyt na FS, no akurát sa tam dočítaš: Vzhľadom na zmenu nastavení interných systémov je služba PODÁVANIE DOPYTOV dočasne neprístupná.
Aktuálne informácie sú zverejňované na titulnej stránke portálu sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR.

Preto sa pýtam, či už má s prikladaním Súvahy, Výkazu a Poznámok v formáte .pdf praktickú skúsenosť......
dvd
29.02.12,08:21
Súvaha a Výkaz ZaS mi išiel zase cez e-TAX krásne XML súborom odoslať. Robím pokusy a skúšam :)

ak sa môžem opýtať, kam odoslať?
srska
29.02.12,08:39
ak sa môžem opýtať, kam odoslať?no predsa na el. podateľnu fs
srska
29.02.12,08:47
ja to chápem tak, že termín 1.4. 2012, sa má posunúť na 1.1.2013
ale čo to rieši pre dnešok?
termín podať DPPO do 31.3.2012 sa nemení, lenže miesto vyplnenia a podania elektroncky, to môžem zasa po starom tlačiť a behať za klientmi, podpisovať...................hlavne že som väčšinu zmátožila a navnadila na e-podanie.
takže stres začínam mať aj ja, doteraz som pripravovala výkazy, posielala aaspoň tie.
Ako optimista čakám, že DPPO spustia aj na eDane.ale veď máš zep a etax, edane fungujú + povinnosť v § 14 563/2009 predsa neovplyvnňuje tvoje rozhodnutie podávať podania dobrovoľne elektronicky. a ak bude is kons naďalej v prevádzke, tak naviac bude prístupné ezú
dvd
29.02.12,08:58
no predsa na el. podateľnu fs

takže tipujem že Suvaha a Vykaz odoslany elektronicky pomocou ID a hesla na zaklade starej dohody - t.j. do 5 dní odovzdat podpísanú 1. stranu na papieri.....

má niekto skúsenosť s odoslaním Príloh DPPO cez nový systém EZU (identifikátor) - proste aby sa nemusela využiť "stará dohoda"?
srska
29.02.12,09:00
takže tipujem že Suvaha a Vykaz odoslany elektronicky pomocou ID a hesla na zaklade starej dohody - t.j. do 5 dní odovzdat podpísanú 1. stranu na papieri.....

má niekto skúsenosť s odoslaním Príloh DPPO cez nový systém EZU (identifikátor) - proste aby sa nemusela využiť "stará dohoda"?tak alebo so zep bez papierov, benzínu, poštových poplatkov, straty času
Economic
29.02.12,09:04
ak sa môžem opýtať, kam odoslať?


na elektronickú podateľňu finančnej správy (podávam so ZEP)
KEJKA
29.02.12,09:09
ale veď máš zep a etax, edane fungujú + povinnosť v § 14 563/2009 predsa neovplyvnňuje tvoje rozhodnutie podávať podania dobrovoľne elektronicky. a ak bude is kons naďalej v prevádzke, tak naviac bude prístupné ezú
pokiaľ viem, DPPO2011 funguje zatiaľ len na EZU - alebo som niečo prehliadla?
iskons nepoznám........?
niečo mi ušlo?
ja som len reagovala na príspevok o posune termínov - naďalej čakáme na dôležité tlačivá.
SPECTRUM
29.02.12,09:22
Mám tiež ZEP a ak nebude možné vypísať priznania do 31.3.2012, tak ich môžem vypísať a zaniesť osobne na úrad ?
tuta
29.02.12,09:23
áno môžeš
Economic
29.02.12,09:34
Mám tiež ZEP a ak nebude možné vypísať priznania do 31.3.2012, tak ich môžem vypísať a zaniesť osobne na úrad ?

Môžeš samozrejme. Problém je v tom, že ja pri cca 30 daňových subjektoch toto odmietam, keď mám všade PM na elektronické podávanie.
KEJKA
29.02.12,09:39
Môžeš samozrejme. Problém je v tom, že ja pri cca 30 daňových subjektoch toto odmietam, keď mám všade PM na elektronické podávanie.

a čo urobíš? zaujíma ma to, lebo na poslednú chvíľu vypisovať ručne....................?
alebo posunúť dobrovoľne termín? - kedže to ide na základe oznámenia, vidí sa mi to jednoduchšie.
ak by som si posledný týždeň rezervovala na vypisovanie DPPO a napr. 28.3. spustia tlačivo, tak ma hodí o zem..............:eek:
Economic
29.02.12,09:45
Ja osobne myslím, že bude veľa takých, kde budeme oznamovať o predĺžení lehoty na podanie DP. Keď to spustia 29. 3. 2012 bráni nám niečo podať to 5. 4. 2012 ? NIE.....
Žabinka
29.02.12,09:48
a čo urobíš? zaujíma ma to, lebo na poslednú chvíľu vypisovať ručne....................?
alebo posunúť dobrovoľne termín? - kedže to ide na základe oznámenia, vidí sa mi to jednoduchšie.
ak by som si posledný týždeň rezervovala na vypisovanie DPPO a napr. 28.3. spustia tlačivo, tak ma hodí o zem..............:eek:
Kejka, prečo 28.3.? Veď stačí 30.3.... :confused::mad:
srska
29.02.12,10:01
pokiaľ viem, DPPO2011 funguje zatiaľ len na EZU - alebo som niečo prehliadla?
iskons nepoznám........?
niečo mi ušlo?
ja som len reagovala na príspevok o posune termínov - naďalej čakáme na dôležité tlačivá.neprehliadla - formulár dppo vzor 2012 nemá byť nasadený na portáli eTax - mal byť súčasťou len aplikácie edane už minulý piatok 24.02.2012 - čaká sa
SPECTRUM
29.02.12,10:04
Ja preventívne podám oznámenia o odklad do 30.6.2012 a ked spustia daňové priznania, v klude ich povypisujem a podám ZEP-om. Tiež odmietam toľkým firmám, na ktorých
mam PM, aby som ich obehala, popodpisovala a letela na DÚ. Vytlačenie pár papierov oznámenia je lepšie, ako sa jedovať s ručným vypisovaním DP.
KEJKA
29.02.12,11:31
Kejka, prečo 28.3.? Veď stačí 30.3.... :confused::mad:
aj ked včera bolo neskoro :confused:
aj ked ide o verejný prísľub cez internet? :rolleyes:
škoda sa rozčuľovať...................
astensova
29.02.12,11:32
Už niekoľko dní čítam túto tému a už mám z toho guláš. Chcem sa spýtať.
1.Ak mám dohodu uzavretú medzi mnou a firmou vo februáry 2010 musím sa znova požiadať o identifikátor?.
2.Ďalšia firma sa identifikovala zo svojho PC v decembry 2011 pre súhrnný výkaz. Treba to preregistrova? Mne sa podarilo zaslať SV za túto firmu zo svojho PC. Ako to je po novom?
3. Ďalšia spoločnosť sa tiež zaregistrovala zo svojho PC už v januáry 2012. Pôjde to z môjho PC odoslať? A ak nie ako mám postupovať?
4. Do žiadosti o vydanie identifikátora mám zadať svoje údaje ak budem spracovávať účtovníctvo pre ostatné spoločnosti? Alebo to stačí zaregistrovať na ich spoločnosti z môjho PC na moju emailovú adresu?
Ďakujem
PS :Mám len dohodu bez zaručeného podpisu.
KEJKA
29.02.12,11:38
1. nemusíš, ale môžeš
2. netreba, pojde to rovnako aj v r. 2012
3. to je už EZU, pôjde, ale musíš si nainštalovať to isté, čo má klient
4. bud si zažiadaš ty na seba a potom na základe PM ti priradia klientov
alebo sa zaregistruje každá osobitne a budeš podávať za nich v ich mene, prvá možnosť je aj pre teba pohodlnejšia.
astensova
29.02.12,11:46
Ďakujem Kejka ide mi o to, že známi mi povedal, že sa musia staré dohody preregistrovať. Aby to fungovalo aj po 1.4.2012, že mu to povedali na DÚ. A 4O mám nainštalovať to čo má klient v bode 3.?
A bod 4. Tak ja si vypíšem žiadosť na seba a na základe plnej moci mám ešte za nich čo dokladovať?
Ďakujem
KEJKA
29.02.12,11:58
Ďakujem Kejka ide mi o to, že známi mi povedal, že sa musia staré dohody preregistrovať. Aby to fungovalo aj po 1.4.2012, že mu to povedali na DÚ. A 4O mám nainštalovať to čo má klient v bode 3.?
A bod 4. Tak ja si vypíšem žiadosť na seba a na základe plnej moci mám ešte za nich čo dokladovať?
Ďakujem
len som ťa nasmerovala, detailnejšie treba naštudovať, sú tu podrobné návody plus drsr.sk
dvd
29.02.12,12:59
EZU - nová dohoda - identifikátor - DPPO podanie

"Neštruktúrované prílohy" "Pridať prílohu" - má niekto praktickú skúsenosť, resp. info ako a hlavne prakticky na čo to používať?
AdaMtiM
29.02.12,19:26
Tak a je to tu... pred chvíľou som v TV novinách počula správu , vraj parlament schválil odsunutie povinnej elektronickej komunikácie s DU pre platiteľov DPH na termín : od 1.1.2013 !!!!!
srska
29.02.12,19:29
Tak a je to tu... pred chvíľou som v TV novinách počula správu , vraj parlament schválil odsunutie povinnej elektronickej komunikácie s DU pre platiteľov DPH na termín : od 1.1.2013 !!!!!hej, tiež som to postrehol
AdaMtiM
29.02.12,19:32
Dalo sa to čakať, už čo to naznačil Mikloš v "o5min.12" v nedeľu.... takže veľa kriku pre nič, kopec času stráveného nad čítaním noviniek a behania na DU po takú či onakú dohodu, či ZEP alebo nie ZEP - ach neviem či mám kričať HURÁ alebo plakať, že o rok necelý to tu tento chaos bude zas......
misoft
29.02.12,19:36
O rok bude opäť repete - daňový systém sa opäť zrúti.
Economic
29.02.12,20:37
Dalo sa to čakať, už čo to naznačil Mikloš v "o5min.12" v nedeľu.... takže veľa kriku pre nič, kopec času stráveného nad čítaním noviniek a behania na DU po takú či onakú dohodu, či ZEP alebo nie ZEP - ach neviem či mám kričať HURÁ alebo plakať, že o rok necelý to tu tento chaos bude zas......

Poniektorí získajú viac času na rozhodnutie. Iné im ozaj neostávalo pri tej nefunkčnosti....
Economic
29.02.12,20:38
Tak a je to tu... pred chvíľou som v TV novinách počula správu , vraj parlament schválil odsunutie povinnej elektronickej komunikácie s DU pre platiteľov DPH na termín : od 1.1.2013 !!!!!

Takže od 1. 1. 2013 obojstranná komunikácia by mala nastúpiť. O opačnom smere sa nehovorilo o posunutí termínu na neskôr.
Rozalka
29.02.12,21:07
My si, žiaľ, nemôžeme povedať: "jáááj nefunguje? odložme povinnosť na neskôr!"

Naša malá účtovnícka firma má vlastného programátora, ktorý posledné 3 mesiace minulého roka mimoriadne usilovne pracoval (a verím, že aj ostatní programátori), aby všetky elektronické podania k 1.1.2012 fungovali .... termín odložili o 3 mesiace, tak mal dostatok času odskúšať - samozrejme len to, čo sa dalo (napr. dodnes nefunguje DPPO a pod.).
Teraz to znova odložili o 9 mesiacov ....
Keby to bolo opačne: FRSR by fungovalo od 1.1.2012 normálne a programátori by nestíhali, to by bolo pokút.
johny18
01.03.12,07:01
Tak a je to tu... pred chvíľou som v TV novinách počula správu , vraj parlament schválil odsunutie povinnej elektronickej komunikácie s DU pre platiteľov DPH na termín : od 1.1.2013 !!!!!

Co to znamena pre tych, co uz maju identifikator a elektronicky odosielaju? Dufam, ze nam to nezrusia :D
Economic
01.03.12,07:04
Co to znamena pre tych, co uz maju identifikator a elektronicky odosielaju? Dufam, ze nam to nezrusia :D

Všetci, ktorí máme ZEP, Dohodu alebo Identifikátor môžeme podávať elektronicky. Povinnosť sa presunula na 1. 1. 2013.
december85
01.03.12,07:33
my máme uzatvorenú dohodu bez elektronického podpisu, nenosíme ani do 5 dní od podania krycí list. Chcem sa spýtať, či túto dohodu musíme zrušiť a podať novú? V novej dohode nam bude automaticky pridelený aj identifikátor?dakujem
lusil329
01.03.12,08:16
práve som počula v správach na funku, že povinnosť podávať dokumenty elektronicky pre platiteľov DPH sa odkladá z 1.4.2012 na 1.1.2013. Hľadala som aj na nete, volala na DÚ, ale nedopátrala som sa, či je to ozaj tak... viete niekto o tom niečo?
dvd
01.03.12,08:18
uz som tu otazku v tejto teme polozil, no kedze zatial nikto nemal skúsenosť, opytam sa este raz:

Posielal uz niekto DPPO cez nove EZU tak, že priložil prílohy cez "Neštruktúrované prílohy"??
Ak má už niekto skúsenosť, prosím napíšte.....

Ď
mimi
01.03.12,08:25
Všetci, ktorí máme ZEP, Dohodu alebo Identifikátor môžeme podávať elektronicky. Povinnosť sa presunula na 1. 1. 2013.

Dobrý deň,
kde by sa dalo nájsť, že to presúvajú na 1.1.2013? Ja som to tiež počula v rádii, ale na www.drsr.sk som nikde ten oznam nečítala. Možno som ho prehliadla.
veronikasad
01.03.12,08:27
Dobrý deň,
kde by sa dalo nájsť, že to presúvajú na 1.1.2013? Ja som to tiež počula v rádii, ale na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) som nikde ten oznam nečítala. Možno som ho prehliadla.

http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=udalosti/udalost&MasterID=51674
mimi
01.03.12,08:29
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=udalosti/udalost&MasterID=51674

ďakujem, Veronikasad,

ale nie je dôležité, aby to bolo v nejakom opatrení a na papieri a nie, že len vyhlásenie NR SR? Ale aj tak som rada, že to dali neskôr :-)
AnnaK
01.03.12,08:40
ďakujem, Veronikasad,

ale nie je dôležité, aby to bolo v nejakom opatrení a na papieri a nie, že len vyhlásenie NR SR? Ale aj tak som rada, že to dali neskôr :-)

Áno, toto opatrenie nadobudne účinnosť až po uverejnení v Zbierke zákonov. Takže bude záležať na tom, či a kedy zákon podpíše prezident. Odporúčam sledovať zákony, bude to súčasťou novely zákona o verejnom obstarávaní.
Dáša_
01.03.12,09:02
Dovolím si citovať z jedného článku http://ekonomika.sme.sk/c/6280687/akcnemu-planu-daniarov-chyba-slubena-dravost.html



Na základe harmonogramu v akčnom pláne mali byť už včera do nového systému nahodené všetky podané súhrnné výkazy k DPH za obdobie z konca minulého roka.

Či sa podarilo prvý časový míľnik z akčného plánu aj naplniť, však včera nevedelo potvrdiť ani vedenie finančnej správy.


nech to čítam ako chcem, tak mi vychádza jediné - súhrnné výkazy boli posielané výhradne elektronicky. a oni to teraz do nového systému nahadzujú ako???? Ručne????
johny18
01.03.12,10:00
uz som tu otazku v tejto teme polozil, no kedze zatial nikto nemal skúsenosť, opytam sa este raz:

Posielal uz niekto DPPO cez nove EZU tak, že priložil prílohy cez "Neštruktúrované prílohy"??
Ak má už niekto skúsenosť, prosím napíšte.....

Ď

Ja som to chcel odoslat takto, ze vykazy som chcel dat do priloh v pdf, ale zatial som to neodoslal. V stredu som cital na nete, ze do piatku 2.3.2012 maju pribudnut v eDane a v EZU vsetky potrebne tlaciva na DPFO a DPPo s vykazmi, tak cakam, ci sa neobjavia aj samostatne podania na vykazy. Ak sa neobjavia, potom to poslem v prilohach.
srska
01.03.12,10:09
moje dnešné info z bb:

1. daňové subjekty (píšem o PO), ktorým bolo pri registrácii po 01.01.2012 pridelené DIČ: 28xxxxxxxx - boli registrované v núdzovom registračnom systéme.
2. týmto daňovým subjektom nie je zatiaľ možné registrátorom DÚ urobiť väzbu na eTax - priradenie daňového subjektu do zoznamu a teda nemôže zatiaľ takýto subjekt doručovať podania na el. podateľňu podpísané zep.
3. na prepojení systému (modulu), v ktorom registrácia bola vykonaná s eTax-om sa pracuje
4. kedy to bude OK nevie nikto povedať.
5. dnes od obeda do nedele má byť eTax odstavený a možno to implementujú.
6. nie je pravdou info, že registrátori na DÚ môžu odmietnuť žiadosť subjektu o priradenie na eTax a neumožniť mu podávať podania na el. podateľňu so zep.
to aj s toho dôvodu, že DPH vo vzťahu k zahraničiu sa bude robiť výhradne so zep a len cez eTax.
7. eTax ako taký pôjde v budúcnosti do režimu "čiastočného spánku" - všetky nové formuláre v budúcnosti vrátane vzorov DPPO, DPFOA aj DPFOB 2012 budú implementované len do eDANE a EZÚ
tictac7
01.03.12,10:19
my máme uzatvorenú dohodu bez elektronického podpisu, nenosíme ani do 5 dní od podania krycí list. Chcem sa spýtať, či túto dohodu musíme zrušiť a podať novú? V novej dohode nam bude automaticky pridelený aj identifikátor?dakujem

..to čo som zvýraznila, je pravda? A teda máte dohodu ešte z minulého roka? No ale v tom prípade, všetko, čo ste doteraz podali a nedoručili k tomu krycie listy, do 5 dní, sa považuje za nedoručené....
mimulik
01.03.12,10:29
Ja som to chcel odoslat takto, ze vykazy som chcel dat do priloh v pdf, ale zatial som to neodoslal. V stredu som cital na nete, ze do piatku 2.3.2012 maju pribudnut v eDane a v EZU vsetky potrebne tlaciva na DPFO a DPPo s vykazmi, tak cakam, ci sa neobjavia aj samostatne podania na vykazy. Ak sa neobjavia, potom to poslem v prilohach.

Ja som dnes volala priamo na fin.riaditelstvo a vraj až 8.marca by mali byť potrebné tlačivá k dispozícii. Ale to asi tiež nemusí byť konečný termín:mad:
dvd
01.03.12,13:14
Ja som to chcel odoslat takto, ze vykazy som chcel dat do priloh v pdf, ale zatial som to neodoslal. V stredu som cital na nete, ze do piatku 2.3.2012 maju pribudnut v eDane a v EZU vsetky potrebne tlaciva na DPFO a DPPo s vykazmi, tak cakam, ci sa neobjavia aj samostatne podania na vykazy. Ak sa neobjavia, potom to poslem v prilohach.
....dik za reakciu, ak sa v tomto dozvieš niečo nové, daj vedieť do témy, hlavne odpoveď na základnú otázku: čo sa považuje za tzv. Neštruktúrovné prílohy. Je totiž možnosť pripínať ich ku každému podaniu, tak neviem čo tým "soudruzi z NDR mysleli" - v používateľskej príručke je napísané H o tom..
xMen
01.03.12,13:35
....dik za reakciu, ak sa v tomto dozvieš niečo nové, daj vedieť do témy, hlavne odpoveď na základnú otázku: čo sa považuje za tzv. Neštruktúrovné prílohy. Je totiž možnosť pripínať ich ku každému podaniu, tak neviem čo tým "soudruzi z NDR mysleli" - v používateľskej príručke je napísané H o tom..

Neštruktúrovné prílohy = prilohy ktore nie su XML-ko teda nemaju definivanu strukturu
dvd
01.03.12,14:42
Neštruktúrovné prílohy = prilohy ktore nie su XML-ko teda nemaju definivanu strukturu

xMen a vie niekto, čo sa nimi prakticky posiela? myslím uviesť konkrétny príklad....
marjankaj
01.03.12,15:17
hej, tiež som to postrehol
Ale prezident si to chce najprv prečítať a až potom to podpíše.
Dúfam, že aj toto nedá na ústavný súd ako to s Čentéšom.:rolleyes:



Za obe zmeny pritom spolu so Smerom hlasovali aj viacerí poslanci koalície okrem SDKÚ-DS. Prezidentov hovorca Marek Trubač včera nevedel povedať, či prijaté zmeny podpíše. „Prezident sa s návrhom najskôr oboznámi, až potom sa vyjadrí.“
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-54887040-poslanci-dali-daniarom-cas
marjankaj
01.03.12,15:22
Ja som dnes volala priamo na fin.riaditelstvo a vraj až 8.marca by mali byť potrebné tlačivá k dispozícii. Ale to asi tiež nemusí byť konečný termín:mad:

Keďže neuviedli rok, tak to určite stihnú.:---
xMen
01.03.12,18:52
xMen a vie niekto, čo sa nimi prakticky posiela? myslím uviesť konkrétny príklad....

podla mna poznamky, faktury, ine doklady (nascannovane)
dvd
02.03.12,12:52
ked budem posielat DPH za februar, pripnem do Neštruktúrovaných príloh fotku mojej susedy v .jpg formáte, ....potom dám vedieť aká bola reakcia

systémom pokus-omyl možno prídeme na to, čo sa tam má prikladať......
srska
02.03.12,12:58
doporučujem pripnúť foto tria 3M a na každej text červeným "weg!!!"
dvd
02.03.12,13:05
V novom EZU su uz aj FO A a B tlaciva - konečne
ekopo
02.03.12,13:08
V novom EZU su uz aj FO A a B tlaciva - konečne

aj pre PO a stal sa zázrak
johny18
02.03.12,13:09
Aj v eDane su, a dokonca aj vykazy:D
ekopo
02.03.12,13:10
.len neviem prečo nevedia rovno dať do PDF možnosť uložiť tlačivo ( napr. chcem si uložiť....poslať...)

alebo súčtové riadky sú problém???
Aljok
02.03.12,13:18
Ja tuším od radosti ani nezaspím. :-)
srska
02.03.12,14:26
.len neviem prečo nevedia rovno dať do PDF možnosť uložiť tlačivo ( napr. chcem si uložiť....poslať...)

alebo súčtové riadky sú problém???skús na tie pdf-ká najprv uplatniť advanced pdf password recovery (http://www.elcomsoft.com/apdfpr.html)
ekopo
02.03.12,14:40
to slúži na odomknutie súboru.....ale už som vyriešil
Economic
02.03.12,16:32
Milí poraďáci dobrá správa : Už aj v eDaniach sú tlačivá DP FO A a B, aj DP PO a aj výkazy pre PO za rok 2011. HURÁÁÁÁ !!!!! :o
KEJKA
02.03.12,18:51
no už sa vytešujem od obeda - vo viacerých príbuzných témach sa táto dobrá správa vyskytuje.
tak som rýchlo nakukla.
Dokonca mi to tam ponúka cez založku nastavení základné informácie niektorých firiem
Economic
02.03.12,19:00
no už sa vytešujem od obeda - vo viacerých príbuzných témach sa táto dobrá správa vyskytuje.
tak som rýchlo nakukla.
Dokonca mi to tam ponúka cez založku nastavení základné informácie niektorých firiem

Ja som bola pracovne mimo a túto príjemnú a potešujúcu správu som sa dozvedela až popoludní. Takže hneď som s Vami všetkými musela podeliť o takúto príjemnú správičku. Teraz robím ešte podania do OR, ale zajtra podávam.... a podávam...
adina88
03.03.12,10:34
Snažila som sa odoslať Výkazy pre jednoduché účtovníctvo cez e-Dane so ZEP, ale pri oboch mi to vypíše správu, že dokument nebol odoslaný. Vyše hodiny sa snažím dopátrať a zistiť čo je príčinou tejto chyby, ale bezvýsledne. V správe totiž píše ako dôvod chyby: Nastala interná chyba pri spracovaní podanie: ORA-12899: hodnota pre stĺpec "DR"."EKPODANIE"."ZDANOBDOBIE" (skutočná šírka:15, maximálna šírka:10) príliš veľkáORA-06512: na "DR:EKPODANIEVYTVOR", line 560ORA-06512: na line 1.
Takéto "zrozumiteľné" vysvetlenie chyby mi ubralo dlhú hodinu práce a 10 rokov života! Prosím Vás, má už niekto skúsenosť s podávaním týchto výkazov, v čom môže byť probém??? Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Economic
03.03.12,11:08
Snažila som sa odoslať Výkazy pre jednoduché účtovníctvo cez e-Dane so ZEP, ale pri oboch mi to vypíše správu, že dokument nebol odoslaný. Vyše hodiny sa snažím dopátrať a zistiť čo je príčinou tejto chyby, ale bezvýsledne. V správe totiž píše ako dôvod chyby: Nastala interná chyba pri spracovaní podanie: ORA-12899: hodnota pre stĺpec "DR"."EKPODANIE"."ZDANOBDOBIE" (skutočná šírka:15, maximálna šírka:10) príliš veľkáORA-06512: na "DR:EKPODANIEVYTVOR", line 560ORA-06512: na line 1.
Takéto "zrozumiteľné" vysvetlenie chyby mi ubralo dlhú hodinu práce a 10 rokov života! Prosím Vás, má už niekto skúsenosť s podávaním týchto výkazov, v čom môže byť probém??? Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Ja som dnes podávala aj DP FO B s prílohami obomi výkazmi, aj DP PO a išlo mi. Ak potrebuješ pomoc, precinkni ma 0915543383, zavolám ti, skúsim ti pomôcť...
adina88
03.03.12,12:19
Ja som dnes podávala aj DP FO B s prílohami obomi výkazmi, aj DP PO a išlo mi. Ak potrebuješ pomoc, precinkni ma 0915543383, zavolám ti, skúsim ti pomôcť...

Tak ... žiaľ nepomohol ani reštart PC s ručným nahodením údajov. V pondelok zavolám na DÚ a dám vedieť, ako sa to bude riešiť. Som Vám veľmi zaviazaná za Vašu úprimnú pomoc. Ešte raz pekne ďakujem.
Economic
03.03.12,17:42
Tak ... žiaľ nepomohol ani reštart PC s ručným nahodením údajov. V pondelok zavolám na DÚ a dám vedieť, ako sa to bude riešiť. Som Vám veľmi zaviazaná za Vašu úprimnú pomoc. Ešte raz pekne ďakujem.


Je mi to ľúto, že som nepomohla. Radila som sa aj s kolegom, ale veru podľa tej chybovej hlášky čo tam dáva si ani on nevie dať rady.... :mee:
FAA
03.03.12,18:29
Zdravím ľudkovia, ja to neviem nájsť, alebo v tlačivách v e-dane nieje spôsob hromadného prepočítavania súčtových riadkov, ako to má soc.poist, to fakt musím každý preklikávať ručne? :-( ďakujem
Economic
03.03.12,18:55
Zdravím ľudkovia, ja to neviem nájsť, alebo v tlačivách v e-dane nieje spôsob hromadného prepočítavania súčtových riadkov, ako to má soc.poist, to fakt musím každý preklikávať ručne? :-( ďakujem

Najjednoduchší spôsob : načítanie XML súboru. Nič nepreklikávaš.
KEJKA
03.03.12,19:32
Zdravím ľudkovia, ja to neviem nájsť, alebo v tlačivách v e-dane nieje spôsob hromadného prepočítavania súčtových riadkov, ako to má soc.poist, to fakt musím každý preklikávať ručne? :-( ďakujem
nahadzuješ ručne nesúčtové riadky, potom v tých súčtových ti ukáže správnu hodnotu, ale je fakt, že ju musíš tipovať. skúšala som si skopírovať údaj a vložiť do riadku, ale je to tuším ešte o niečo pracnejšie ako preklikať.
Ideálne by bolo, keby mi program vyhodil výkazy v .xml, žiaľ, môj soft to nedokáže.
Ale mám na to lidi, takže mi to až tak nevadí.
Ešte nedávno sme plakali a nadávali, že výkazy nie sú,....tak si nenechajme pokaziť náladu.
dvd
04.03.12,10:41
ešte sa budeme baviť na chaose vo Finančnej správe, kto by chcel popredu podať DPFO_A za rok 20111 má možnosť - viď hlavná stránka www.drsr.sk
(ale to len tak pre srandu)
dvd
04.03.12,10:49
teraz vážne: neviem prečo nedali Výkazy PO za 2011 aj do EZU, bola tu polemika, či sa možu Výkazy PO pripnúť k DPPO2011 ako "Neštruktúrované prílohy" no myslím že to možné nie je, keďže Výkazy podané cez e-dane sú vlastne štruktúrované......
morgov
04.03.12,10:49
Je to tak, ako hovoríš, výkazy pre jednoduché účtovníctvo na daňovom riaditeľstve cez EZU a dane, sa nedajú podať, je tam chyba...............
Skrátka, tento štát nefunguje, čo môžu, nám zle spraviť, to spravia, podnikateľom hádžu len polená pod nohy.....
KEJKA
04.03.12,11:48
teraz vážne: neviem prečo nedali Výkazy PO za 2011 aj do EZU, bola tu polemika, či sa možu Výkazy PO pripnúť k DPPO2011 ako "Neštruktúrované prílohy" no myslím že to možné nie je, keďže Výkazy podané cez e-dane sú vlastne štruktúrované......
ja som dávala DPPO v EZU a pridala som do príloh aj výkazy v pdf napriek ich výstražnečervenému upozorneniu, že ich tam nemám dávať. A ako ich mám podať, ked nie sú v zozname? Ved je to pdf ako pdf, nech si to otvoria, vytačia a scanujú. Ak im to pošlem píspmne, budú robiť s tým to isté. A majúú tam aj 38 strán poznámok v pdf - nech si s tým robia čo chcú.
BRK
04.03.12,17:27
Ja som ešte nič nepodávala, iba som si v e-daniach pripravovala súvahu, aby som ju potom mohla poslať cez EZU - ak tam bude ... Pri vyplňovaní údajov bolo všetko ok, sedelo mi to, kontrola bola v poriadku a keď som si dala výkaz vytlačiť, bol problém v pasívach v rezervách. Číslo zo súčtového riadku rezerv z minulého roku mi skočil do tohto roku a súčtový riadok v minulom roku som mala pri rezervách prázdny. Ostatné údaje boli ok. Nechápem čo mám teraz robiť ja ...
Keď to zopakujem znovu, otvorím si čistú súvahu, natiahnem údaje z xml súboru, všetko je ok, ale ak to chcem dať vytlačiť, opäť ten istý problém.
Chudíková Katarína
05.03.12,07:55
Už to nie je povinnosť od 1.1.2012, ani od 1.4.2012, ale až od 1.1.2013!
promont maja
05.03.12,11:27
ja som dávala DPPO v EZU a pridala som do príloh aj výkazy v pdf napriek ich výstražnečervenému upozorneniu, že ich tam nemám dávať. A ako ich mám podať, ked nie sú v zozname? Ved je to pdf ako pdf, nech si to otvoria, vytačia a scanujú. Ak im to pošlem píspmne, budú robiť s tým to isté. A majúú tam aj 38 strán poznámok v pdf - nech si s tým robia čo chcú.

... pripájam sa ku Kejke ... aj ja som ta takto podala .. ale musím priznať aj to, že ešte vtedy, keď tam žiadna podobná hláška nebola ... a keďže podľa § 14, ods. 2 Daňového poriadku prílohy nemusíme zasielať výlučne iba elektronicky, rozhodla som sa ich doručiť v listinnej podobe aj poštou ( s doručenkou) ... aj keď ich potom budú scanovať ...
adina88
06.03.12,09:12
Je to tak, ako hovoríš, výkazy pre jednoduché účtovníctvo na daňovom riaditeľstve cez EZU a dane, sa nedajú podať, je tam chyba...............
Skrátka, tento štát nefunguje, čo môžu, nám zle spraviť, to spravia, podnikateľom hádžu len polená pod nohy.....
Ahojte! Včera som kvôli tomuto problému písala na technickú podporu finančnej správy, dnes som dostala túto odpoveď: "Riešenie:
Súvisiaci Incident IM00073952 bol uzatvorený. Oprava elektronickeho odosielania uctovnych vykazov pre podnikatelov uctujucich v sustave jednoducheho uctovnictva bola v produkcnej prevadzke aplikacie eDANE nasadena dna 5.3.2012 o 19:20 hod. Dakujeme za pochopenie a ospravedlnujeme sa za pripadne sposobene problemy"
Ešte som neskúšala, či to ide, ale dúfam, že už áno.
halúzka
06.03.12,11:44
Prosím Vás, je posunutý dátum, na povinné odovzdávanie výkazov elektronickou poštou?
Viem, že to vláda schválila, ale neviem, či to podpísal prezident....mal byť posun až na rok 2013...
halúzka
06.03.12,11:45
Čo je teraz povinnosť podávať elektronický?
Do SP, ZP(ak máme viac zamestnancov), Súhrnný výkaz DPH a čo ešte?
expotech
06.03.12,12:51
Ahojte, má tu niekto vydaný identifikátor a vytvorenú dohodu sám na seba ako na FO nepodnikateľa?

Ja som bola včera na DU KE, tam mi povedali moje DIČ ale dohodu mi nejde vygenerovať - stále mi hlási, že "Pre zadané DIČ nie je možné vygenerovať dohodu" Už som volala aj na tech. podporu, tam mi poradili, nech kontaktujem DU, či je moje DIČ v systéme. DU mi potvrdil, že DIČ je OK a je v systéme, ale že softvér, ktorý generuje dohody vraj kontroluje DIČ asi na nejaké iné databázy, nie na tú z DU..

Inak, zatiaľ mám len identifikátor (funkčný), nemám pridanú žiadnu firmu, a dohodu na firmu, ktorej robím učto mi vygenerovalo bez problémov. A skúšala som aj mazať dočasné súbory..

Tak teraz neviem, či mám problém iba ja s mojím DIČ, alebo to nefunguje ani ostatným?

Vopred ďakujem za reakcie :)
JAJA11
06.03.12,14:12
Ahojte, má tu niekto vydaný identifikátor a vytvorenú dohodu sám na seba ako na FO nepodnikateľa?

Ja som bola včera na DU KE, tam mi povedali moje DIČ ale dohodu mi nejde vygenerovať - stále mi hlási, že "Pre zadané DIČ nie je možné vygenerovať dohodu" Už som volala aj na tech. podporu, tam mi poradili, nech kontaktujem DU, či je moje DIČ v systéme. DU mi potvrdil, že DIČ je OK a je v systéme, ale že softvér, ktorý generuje dohody vraj kontroluje DIČ asi na nejaké iné databázy, nie na tú z DU..

Inak, zatiaľ mám len identifikátor (funkčný), nemám pridanú žiadnu firmu, a dohodu na firmu, ktorej robím učto mi vygenerovalo bez problémov. A skúšala som aj mazať dočasné súbory..

Tak teraz neviem, či mám problém iba ja s mojím DIČ, alebo to nefunguje ani ostatným?

Vopred ďakujem za reakcie :)

Nerozumiem, prečo chcete robiť dohodu na seba, ako nepodnikateľa? A aké DIĆ to vlastne potom máte?
truch
06.03.12,14:22
Čo je teraz povinnosť podávať elektronický?
Do SP, ZP(ak máme viac zamestnancov), Súhrnný výkaz DPH a čo ešte?
Zatiaľ je to všetko:)
expotech
06.03.12,14:49
Nerozumiem, prečo chcete robiť dohodu na seba, ako nepodnikateľa? A aké DIĆ to vlastne potom máte?

Dohodu na seba chcem preto, aby som mohla aj svoje DP A poslať elektronicky... No a DIČ mi povedali na DU, keď som sa ich pýtala, ako mám vypisať dohodu. Vraj všetci (aj nepodnikatelia) máme už na DU pridelené DIČ. Ja som doteraz nebola nikdy SZČO, stále len závislá činnosť a DP A, ale asi im to v systéme priraďuje aj nejaké DIČ.
..tiež som bola prekvapená
KEJKA
06.03.12,17:27
a nie je to DIČ tvoje rodné číslo?
Anja111
06.03.12,18:28
Dohodu na seba chcem preto, aby som mohla aj svoje DP A poslať elektronicky... No a DIČ mi povedali na DU, keď som sa ich pýtala, ako mám vypisať dohodu. Vraj všetci (aj nepodnikatelia) máme už na DU pridelené DIČ. Ja som doteraz nebola nikdy SZČO, stále len závislá činnosť a DP A, ale asi im to v systéme priraďuje aj nejaké DIČ.
..tiež som bola prekvapená
Skús vystaviť dohodu na rodné číslo...
expotech
06.03.12,18:35
nie, nie to RČ, je to DIČ - 107335xxxx. Pre istotu som to overovala ešte aj telefonicky u inej pani z DU a rovnako mi to potvrdila..
expotech
06.03.12,18:37
to ma nenapadlo..
..ale skúsila som teraz a tiež mi to vypisuje, že "Pre zadané DIČ nie je možné vystaviť dohodu" :mad:
JAJA11
06.03.12,19:59
nie, nie to RČ, je to DIČ - 107335xxxx. Pre istotu som to overovala ešte aj telefonicky u inej pani z DU a rovnako mi to potvrdila..

Oni vám ho len teraz dali? Dnes tam všetko dlho trvá, možno ešte neaktualizovali tú databázu a vaše DIČ sa tam nedostalo... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif Skúste 1-2 dni počakť a uvidíte... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
Economic
07.03.12,17:41
>> Oznámenie

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.


Dobre tomu rozumiem, že ostatní platitelia DPH doterajší majú povinnosť od 1. 4. 2012 predsa len ? Zmena sa naozaj týka iba hore vymenovaných ?
Aljok
07.03.12,17:54
>> Oznámenie

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.


Dobre tomu rozumiem, že ostatní platitelia DPH doterajší majú povinnosť od 1. 4. 2012 predsa len ? Zmena sa naozaj týka iba hore vymenovaných ?
A čo tak vypichnúť podstatné :
Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Economic
07.03.12,17:59
Môj oznam je okopírovaný zo stránky drsr.sk. Tam to takto je napísané, skús pozrieť, prosím. Potom je tam zmätočný oznam. To nie je môj výmysel !
Zita5
07.03.12,18:01
Ale tak ako to uvádzajú na stránke FRSR to skutočne pôsobí tak, že uvedený oznam sa vzťahuje len na budúcich platiteľov DPH, čo sa stanú platiteľmi po 1.4.2012.Ja to tiež tak chápem z toho oznamu ako Economic.

Bolo by ich treba na to upozorniť.
Aljok
07.03.12,18:05
Veď ja som to skopírovala z Tvojho príspevku...
Economic
07.03.12,18:06
Takže nie som sama čo som to takto pochopila. A to už nik nerozmýšľa aký oznam na verejnosť uverejnia že sa to týka obrovského počtu daňovníkov ?
srska
07.03.12,18:06
Ale tak ako to uvádzajú na stránke FRSR to skutočne pôsobí tak, že uvedený oznam sa vzťahuje len na budúcich platiteľov DPH, čo sa stanú platiteľmi po 1.4.2012.Ja to tiež tak chápem z toho oznamu ako Economic.

Bolo by ich treba na to upozorniť.čo od nich očakávate, keď nevedia informovať o základných veciach: http://www.porada.sk/t179307-p2-nove-tlaciva-dppo-dpfob-dpfoa.html#post2005341
Economic
07.03.12,18:15
Na Slovensku všetko možné :)
JAJA11
07.03.12,18:18
Môj oznam je okopírovaný zo stránky drsr.sk. Tam to takto je napísané, skús pozrieť, prosím. Potom je tam zmätočný oznam. To nie je môj výmysel !

ale tá prvá časť platí asi pre všetkých. Ja aspoň tomu rozumiem tak. Tie ďalšie riadky sa týkajú špeciálne tých čo sa ešte len stanú platiteľmi....
Aljok
07.03.12,18:21
ale tá prvá časť platí asi pre všetkých. Ja aspoň tomu rozumiem tak. Tie ďalšie riadky sa týkajú špeciálne tých čo sa ešte len stanú platiteľmi....

Presne toto som sa snažila vypichnúť v príspevku č. 2409.

Prvá časť platí pre súčasných platiteľov DPH, t.j. § 14 od 1.1.2013.
Druhá časť sa týka budúcich platiteľov DPH, t.j. tiež od 1.1.2013.
Economic
07.03.12,18:25
Čiže s môjho momentálneho chaosu jedno zhrnutie. Oznam je zmätočný a držíme sa schváleného znenia, že

vlastne aj prvá časť aj druhá časť zmeny, a teda aj starí aj noví platitelia podávajú všetko elektronicky od 1. 1. 2013

napriek zmätočnému oznamu.
johny18
07.03.12,18:27
Nema niekto informaciu, kedy a ci vobec budu v EZU aj vykazy? Premyslam ci klientov, ktorym som podal DP cez EZU, dat vykazy, nech si ich idu na DU odniest osobne.
avalik
07.03.12,18:31
Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač. 619)

Čl. III

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 331/2011 Z. z., zákona č. 332/2011 Z. z., zákona č. 384/2011 Z. z., zákona č. 546/2011 Z. z. a zákona č. 69/2012 Z. z. sa mení takto:


§ 165a znie:
„ § 165a

(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 1. januára 2013 a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.


(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.“.


zdroj: http://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Download.aspx?DocID=365663
srska
07.03.12,18:33
Nema niekto informaciu, kedy a ci vobec budu v EZU aj vykazy? Premyslam ci klientov, ktorym som podal DP cez EZU, dat vykazy, nech si ich idu na DU odniest osobne.info: vyvíjajú snahu - to je tvarožkova verzia.
reálne info: nikto nedá
Aljok
07.03.12,18:33
Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač. 619)

Čl. III

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 331/2011 Z. z., zákona č. 332/2011 Z. z., zákona č. 384/2011 Z. z., zákona č. 546/2011 Z. z. a zákona č. 69/2012 Z. z. sa mení takto:


§ 165a znie:
„ § 165a

(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 1. januára 2013 a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.


(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.“.


zdroj: http://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Download.aspx?DocID=365663

http://www.porada.sk/t188563-p2-elektronicke-podavanie-od-1-1-2013-a.html#post2005239
avalik
07.03.12,18:37
necitala som vsetky temy :)
Aljok
07.03.12,18:42
Ten link som dala iba ako doplnenie Tvojej odpovede. Som rada, že si ten citát dala do tejto témy.
KEJKA
07.03.12,22:13
Nema niekto informaciu, kedy a ci vobec budu v EZU aj vykazy? Premyslam ci klientov, ktorym som podal DP cez EZU, dat vykazy, nech si ich idu na DU odniest osobne.
podala som ako prílohu v pdf
zajtra nesiem klientovi vytlačené verzie, s označením "schválená" nech to podá osobne na DU - pre istotu. Našťastie, je jediný taký, ostatných mám v drsr a eDane - no problem.
Aljok
08.03.12,07:32
Ešte keby pridali do eDANE poznámky....
johny18
09.03.12,06:16
V EZU su uz zapracovane vykazy o prijmoch a vydavkoch a o majetku a zaväzkoch.
srska
09.03.12,06:24
V EZU su uz zapracovane vykazy o prijmoch a vydavkoch a o majetku a zaväzkoch.09.03.2012 ? šak v termíne nie?:rolleyes: zaujímalo by ma, kedy mala firma termín dodania pre fs sr , koľko za to zhrabla a na aké objektívne príčiny sa vyhovorila
KEJKA
09.03.12,06:39
V EZU su uz zapracovane vykazy o prijmoch a vydavkoch a o majetku a zaväzkoch.
teda - pobavila som sa na tom "UZ"
ja by som napísala v súlade so všeobecnou mienkou "KONEČNE" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a čo Súvaha a VZaS?
srska
09.03.12,06:42
teda - pobavila som sa na tom "UZ"
ja by som napísala v súlade so všeobecnou mienkou "KONEČNE" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a čo Súvaha a VZaS?možno tento rok netreba podať:D
KEJKA
09.03.12,06:47
možno budú UŽ !!!! 25. marca
avalik
09.03.12,09:26
posunutie terminu na 1.1.2013 uz vyslo v zbierke zakonov:

91/2012 Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (http://zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=210796&FileName=zz2012-00091-0210796&Rocnik=2012)
srska
09.03.12,19:58
otázka na kolegyne a kolegov:

vratky NO dph vyplatené daňovými úradmi v 02/2012 za 3q/2011 sa označujú vo výpise z banky variabilným symbolom 5300432011 - a predpokladám, že za mesiac 11/2011 variabilným symbolom 5300112011.

a teraz sa opýtam - boli vašim klientom vratky NO dph za 3q/2011 alebo 11/2011 vyplatené na účet v termíne a v správnej výške?
BRK
09.03.12,20:08
My sme mali nadmerný odpočet za 3q/2011, bol nám vyplatený na účet v termíne a v správnej výške.
srska
09.03.12,20:09
ďakujem za odpoveď
Economic
09.03.12,20:13
My sme mali nadmerný odpočet za 3q/2011, bol nám vyplatený na účet v termíne a v správnej výške.


Ja osobne som mala drobný nadmeráčik z minulého roku a bol vyplatený v kompletnej výške a v zákonnej lehote.
adina88
09.03.12,20:17
Ja osobne som mala drobný nadmeráčik z minulého roku a bol vyplatený v kompletnej výške a v zákonnej lehote.

Tiež sme dostali NO za 3.Q v lehote a v správnej výške.
srska
09.03.12,20:31
ďakujem za odpovede - dal som vyššie tu otázku len ako sondu, či to ako tak funguje vo fs sr - aj môj klient to mal na účte 24.02. v správnej výške
JAJA11
09.03.12,20:45
my rovnako vyplatené načas a v plnej výške :-)
srska
12.03.12,03:40
eTax správy o podaní dokumentov v 2012:


... bol podaný na elektronickej podateľni a bolo mu pridelené evidenčné číslo: 4/3361234 / 2011 :)
Economic
12.03.12,08:09
eTax správy o podaní dokumentov v 2012:


... bol podaný na elektronickej podateľni a bolo mu pridelené evidenčné číslo: 4/3361234 / 2011 :)

Aj ja. :) A vieš že som si to ani nevšimla ? Až keď si to tu napísal, tak hneď pozerám, či aj ja mám také potvrdenky. A jasné že áno.
michaelak
13.03.12,07:41
konečne pridali do EZU súvahu a výkaz ziskov a strát :)
Anja111
14.03.12,09:19
FS SR:
Elektronické doručovanie podaní v aplikácii EZU prostredníctvom viacerých poverených osôb

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/ezu_2012_03_13.pdf (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/ezu_2012_03_13.pdf)
Ivenka
14.03.12,18:17
Poraďaci, prosím...podala som DP PO ale zlé. Výnosy som dala s DPH , potrebujem podať opravné ale EZU ma nepustí dať výnosy mínusom, čo teraz ? Mám počkať do 2.4.2012 a podať dodatočné DP ? Ďakujem.
Alebo som to skúsila dať ako náklad a dostala som to na r.100 s mínusom, je to tak správne ?
Ale potom sa nedostanem na rozdiel dane, keďže mám mínusovú hodnotu. Ďakujem.
JAJA11
14.03.12,18:45
Poraďaci, prosím...podala som DP PO ale zlé. Výnosy som dala s DPH , potrebujem podať opravné ale EZU ma nepustí dať výnosy mínusom, čo teraz ? Mám počkať do 2.4.2012 a podať dodatočné DP ? Ďakujem.
Alebo som to skúsila dať ako náklad a dostala som to na r.100 s mínusom, je to tak správne ?
Ale potom sa nedostanem na rozdiel dane, keďže mám mínusovú hodnotu. Ďakujem.

treba podať opravné, so správnymi údajmi, nie mínusom :o
Ivenka
14.03.12,18:49
Ale ja som neprávne uviedla sumu sDPH a je to platiteľ. Takže neviem ako mám ponížiť výnosy ???? Potom sa nedostanem na rozdiel dane.
Anja111
14.03.12,18:59
Ale ja som neprávne uviedla sumu sDPH a je to platiteľ. Takže neviem ako mám ponížiť výnosy ???? Potom sa nedostanem na rozdiel dane.


treba podať opravné, so správnymi údajmi, nie mínusom :o

Keď podáš opravné, tak na predchádzajúce DP sa neprihliada.
Ivenka
14.03.12,18:59
Opravné je predsa rozdielové, a na dodatočné sa neprihliada. Sa mýlim ?
Ivenka
14.03.12,19:05
Anja, máš pravdu, v opravnom sa neprihliada na povodné DP, v dodatočnom sa uvádzajú len rozdiely. Ďakujem
JAJA11
14.03.12,19:09
Ale ja som neprávne uviedla sumu sDPH a je to platiteľ. Takže neviem ako mám ponížiť výnosy ???? Potom sa nedostanem na rozdiel dane.

Opravné DP sa podáva tak , že sa podá presne tak ako malo byť podané, teda so správnymi údajmi. Nemám tu teraz DP PO, ale niekde je tabuľka kde sa vypisuje rozdiel, ale mám pocit, že pri opravnom sa to nevyplňuje... V podstate podáte správne vyplnené DP a označíte ho ako opravné.. Na DÚ budú vedieť, že to predchádzajúce neplatí a nahodia údaje z tohto ďalšieho
luciha
17.03.12,09:17
dobry den, chcela by som sa informovat, vsetko mam nainstalovane, nacitam do edane formular, vyhodi mi korektne vyplnene, podpisem cez ZEP ale pri odoslani mi vyhodi chybu v hesle, pritom tam davam vygenerovane heslo pre prislusny ID pouzivatela
JAJA11
17.03.12,10:01
dobry den, chcela by som sa informovat, vsetko mam nainstalovane, nacitam do edane formular, vyhodi mi korektne vyplnene, podpisem cez ZEP ale pri odoslani mi vyhodi chybu v hesle, pritom tam davam vygenerovane heslo pre prislusny ID pouzivatela

nemáte náhodou caps lock? alebo dodržiavate veľké a malé písmena? vymenené Z a Y ?

skúšali ste sa prihlásiť aj oriamo na stránky DR SR?
luciha
17.03.12,12:02
nemam ani caps lock a z ani y nemam v hesle, na danovej sprave mi to ide v pohode. ked dam odoslat tak mi vyhodi ze dokument nebol odoslany dovod pouzity podpisovy certifikat sa nezhoduje s profilom pouzivatela
msa
17.03.12,12:28
a nemáš viac certifikátov a vybrala si si možno iný?
luciha
17.03.12,12:33
a to sa da ako? lebo v ponuke mam len jeden, uz som zufala :(
KEJKA
17.03.12,13:12
nemam ani caps lock a z ani y nemam v hesle, na danovej sprave mi to ide v pohode. ked dam odoslat tak mi vyhodi ze dokument nebol odoslany dovod pouzity podpisovy certifikat sa nezhoduje s profilom pouzivatela
na danovej sprave mi to ide v pohode.....čo tým myslíš?

odoslanie?
vyplnenie + podpísanie?

eTax=daňová správa?, ak ti to tam ide, tak to pošli odtiaľ, riešiť problém budeš neskôr
eDane - ak ti to ide odtiaľ alebo si neskúšala, vyskúšaj.
luciha
17.03.12,13:28
prihlasit sa mi da na danovu spravu, cez etax mi neukazuje prehlad aktualny neviem preco
KEJKA
17.03.12,15:13
máš vôbec priradenú firmu? vieš si nájsť subjekt s daným DIČ?
aký prehľad máš na mysli?
luciha
17.03.12,15:53
ano, mam vsetko aj zep aj ID, aj na danovom sme boli pre autorizaciu, akurat teraz som pozerala nemala som priradeny certifikat na portali, tak som zvedava ci to bude fungovat
myslela som mesacny prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti
KEJKA
17.03.12,16:17
ano, mam vsetko aj zep aj ID, aj na danovom sme boli pre autorizaciu, akurat teraz som pozerala nemala som priradeny certifikat na portali, tak som zvedava ci to bude fungovat
myslela som mesacny prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti
áno certifikát musíš mať priradený, ale to ti poradí niekto iný - ja si to už nepamätám.
a prehľad tam budeš mať až ho právoplatne podpísaný pošleš, skôr nie.
Iba sa ti zobrazí v ponuke na vyplnenie.....i ked som si nie istá, že je v ponuke cez eTax, možno je len na eDane.
msa
17.03.12,16:27
prosím prosím ako do Olympu zadám Daňový úrad + konkrétne mesto, aby mi to ťahalo do výkazov cez ezu? skúšala som to doplniť v bankových účtoch do niektorých riadkov ako pobočka alebo že daňopvý úrad žilina, ked si dám napr.prehľad na monitor tak to tam vidím , ale keď to pošlem ako .xml do EZU, tak mi tam vždy vyhodí kritickú chybu, že daˇový úrad je povinný údaj, musím si to teda vždy natiahnuť do e-dane, tam opraviť a vyexportovať do .xml. a potom je to už dobre.
ďakujem za radu, viem že sme sa tu už o tom bavili , len som si to nespravila hneď a teraz to nemôžem nájsť. ďakujem
KEJKA
17.03.12,16:32
ja to mám v bankových účtoch a ťahá mi to. Síce robím cez eDane, ale tiež .xml
pred exportom na DU generuješ prevodné príkazy? a v Prevodných príkazoch máš DU účet? tu by mohla byť zrada, pri novej firme si musím dať pozor, aby som ten účet správne zadala.
srska
17.03.12,17:46
ano, mam vsetko aj zep aj ID, aj na danovom sme boli pre autorizaciu, akurat teraz som pozerala nemala som priradeny certifikat na portali, tak som zvedava ci to bude fungovat
myslela som mesacny prehlad o prijmoch zo zavislej cinnostikým nebudeš mať na eTax-e priradený a schválený certifikát - nepodáš nič
srska
17.03.12,17:51
dobry den, chcela by som sa informovat, vsetko mam nainstalovane, nacitam do edane formular, vyhodi mi korektne vyplnene, podpisem cez ZEP ale pri odoslani mi vyhodi chybu v hesle, pritom tam davam vygenerovane heslo pre prislusny ID pouzivatelaak budeš mať priradený aj odsúhlasený na eTax-e cdertifikát aj tak sa to môže stať v eDANE (mne sa stalo) - skús odstrániť "fajku" (mne pomohlo)
luciha
17.03.12,19:01
dakujem a ako dlho trva kym to schvalia?
srska
17.03.12,20:53
dakujem a ako dlho trva kym to schvalia?1 - 2 dni, keď ide všetko vo fs sr normálne:) . príde ti do schránky správ správa: priradenie certifikátu - K Vášmu profilu bol priradený nový certifikát sériové číslo : ........
msa
18.03.12,09:31
ja to mám v bankových účtoch a ťahá mi to. Síce robím cez eDane, ale tiež .xml
pred exportom na DU generuješ prevodné príkazy? a v Prevodných príkazoch máš DU účet? tu by mohla byť zrada, pri novej firme si musím dať pozor, aby som ten účet správne zadala.

ďakujem veľmi pekne za odpoveď, možno to teda bude týmto, pretože príkaz som mala vygenerovaný už predtým bez toho mesta, a potom som to opravila, ale príkaz som nevygenerovala nanovo, dúfam, teda , že to bude týmto. zistím až o mesiac, už som to poslala tým vyššie popísaným spôsobom. Ale aj tak ti ďakujem. ďakujem :)
Ivenka
18.03.12,15:34
Ahojte, no jas som skúšala vygenerovať všetky PP ešte raz ale stále mi hlási cez EZU nesprávny Dańový úrad. Asi rozbijem počítač. Prosím ak máte niekto skúsenosť. Ďakujem.
KEJKA
18.03.12,15:47
a ešte som si spomenula, že pri výbere subjektu v EZU som maturovala nad DU - pozri pri prihlásení, či je správne uvedený DU daného subjektu.
Ved je nová štruktúra FS a možno tam nie je zhoda, niečo také sa tu pred časom riešilo.
Ivenka
18.03.12,16:03
Toto má správne, skúsim zajtra zavolať do KROSu asi som blbá, už som to naťukala, našťastie iba jeden ZC ale potom to nie je uľahčenie ak mám ťukať... Ďakujem .
msa
18.03.12,16:58
ja už som písala do krosu, tak som tiež zvedavá, mne to hlási stále tiež,
a ja to ale neťukám, v programe si vygenerujem ten .xml súbor, natiahnem ho do e-dane, tam si opravím len ten daňový úrad, odtiaľto si vytvorím nový .xml súbor a ten natiahnem do ezu. je to tak, že "naokolo bližšie" ale lepšie ako celé nahadzovať.
Aljok
18.03.12,17:21
Ahojte, no jas som skúšala vygenerovať všetky PP ešte raz ale stále mi hlási cez EZU nesprávny Dańový úrad. Asi rozbijem počítač. Prosím ak máte niekto skúsenosť. Ďakujem.
Nájdi si bankový účet na daň-preddavok. Cez oprav zadaj hneď do prvej kolonky sídlo daňového úradu. T.j.názov účtu = sídlo DÚ.
msa
18.03.12,19:35
áno takže v bankových účtoch v Názve nemá byť uvedené, že Daňový úrad Mesto, ale LEN Mesto. už som to aj skúsila a prešlo to.
Anja111
19.03.12,13:19
Tak som bez problémov odoslala cez EZU DP PO, výkazy aj Poznámky.
Vo výkazoch som vyplnila dátumy zostavenia, aj schválenia ÚZ. V takom prípade, pri odovzdaní na DU v papierovej forme, stačilo výkazy odovzdať 1x.
Ako však postupovať teraz? Mala som v EZU na výber "zostavená" a "schválená". Poslala som "zostavená". A teraz mám ešte raz poslať tie isté výkazy cez "schválená"?
Ďakujem vopred za každú reakciu.
Economic
19.03.12,13:29
Tak som bez problémov odoslala cez EZU DP PO, výkazy aj Poznámky.
Vo výkazoch som vyplnila dátumy zostavenia, aj schválenia ÚZ. V takom prípade, pri odovzdaní na DU v papierovej forme, stačilo výkazy odovzdať 1x.
Ako však postupovať teraz? Mala som v EZU na výber "zostavená" a "schválená". Poslala som "zostavená". A teraz mám ešte raz poslať tie isté výkazy cez "schválená"?
Ďakujem vopred za každú reakciu.

Ja sa snažím robotu si nedupľovať a uľahčiť si čo sa dá. Podávam až dokumenty schválené. Prečo robiť 2x tú istú robotu ?
Anja111
19.03.12,13:33
Ja sa snažím robotu si nedupľovať a uľahčiť si čo sa dá. Podávam až dokumenty schválené. Prečo robiť 2x tú istú robotu ?
Veď práve, tak som to myslela... Preto som vyplnila obidva dátumy... Ale asi som mala ísť priamo cez ponuku "schválené". Vtedy by som posielala výkazy len 1x. Uvažujem správne?
Economic
19.03.12,13:38
Veď práve, tak som to myslela... Preto som vyplnila obidva dátumy... Ale asi som mala ísť priamo cez ponuku "schválené". Vtedy by som posielala výkazy len 1x. Uvažujem správne?

Jasné cez schválené.
Anja111
19.03.12,13:49
Jasné cez schválené.
Ďakujem. Pri ďalších už budem vedieť...
msa
19.03.12,14:26
Chcem sa spýtať, ak mám prílohu k DP - potvrdenie o príjme, stačí ho zoskenovať a pridať do tých neštrukturovaných príloh?
BRK
19.03.12,15:06
Ja som to tak urobila.
Potvrdenie o príjme som si zoskenovala a priložila ju k DP ako prílohu.
msa
19.03.12,15:13
ďakujem, urobím tak aj ja.
srska
19.03.12,15:26