msa
19.03.12,22:21
skúšali ste teraz niekto odosielať DP alebo výkazy??? pretože mi zobralo DP aj Výkaz o PaV ale ani na tretíkrát nezobralo Výkaz o MaZ. a rovno ma stadiaľ vyhodilo, že niečo server a celá strana taká drobno popísaná. Tak neviem, či je ozaj chyba serveru a mám ísť spať, alebo čo.
srska
19.03.12,21:28
ezú?
Economic
20.03.12,06:36
srska
20.03.12,08:53
včera o tuneli rozprával aj s kollárom v tv
dvd
21.03.12,13:31
Tak som bez problémov odoslala cez EZU DP PO, výkazy aj Poznámky.
Vo výkazoch som vyplnila dátumy zostavenia, aj schválenia ÚZ. V takom prípade, pri odovzdaní na DU v papierovej forme, stačilo výkazy odovzdať 1x.
Ako však postupovať teraz? Mala som v EZU na výber "zostavená" a "schválená". Poslala som "zostavená". A teraz mám ešte raz poslať tie isté výkazy cez "schválená"?
Ďakujem vopred za každú reakciu.
Môžeš popísať ako si poslala cez EZU tretiu prílohu DPPO - Poznámky. Dík
JAJA11
21.03.12,13:54
ako pdf alebo ako jpg :-)
Anja111
21.03.12,13:58
Môžeš popísať ako si poslala cez EZU tretiu prílohu DPPO - Poznámky. Dík
Cez neštrukturované prílohy. Nahodila som si DP, priložila prílohy - Poznámky v pdf a odoslala.
Vytvoriť podanie - DP a potom pridať prílohu.
JAJA11
21.03.12,14:01
Cez neštrukturované prílohy. Nahodila som si DP, priložila prílohy - Poznámky v pdf a odoslala.
Vytvoriť podanie - DP a potom pridať prílohu.

Ako je to s podpismi v prípade neštruktúrovaných príloh? Musia tam byť aj podpisy, alebo stačí potvrdenie cez identifikátor ? :o
Anja111
21.03.12,14:31
Ako je to s podpismi v prípade neštruktúrovaných príloh? Musia tam byť aj podpisy, alebo stačí potvrdenie cez identifikátor ? :o
Žiadne podpisy som nedávala. Veď ani výkazy nie sú podpísané... Predpokladám, že podpisy nahrádza identifikátor.
Zita5
22.03.12,05:43
Vážený používateľ programu ALFA,

venujte prosím pozornosť informácii, ktorá sa týka elektronického doručenia Výkazu o majetku a záväzkoch na daňový úrad cez aplikáciu EZU.



http://www.kros.sk/data/newsletter/20120321_35645/3f7e74bd0ef26a8d51422d506269d923.jpg





Ak ste z programu ALFA verzie 18.14 exportovali Výkaz o majetku a záväzkoch pre daňový úrad (XML), pri jeho importe do aplikácie EZU vzniká chybové hlásenie "The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request".
Chyba vzniká vtedy, ak nie sú vo Výkaze o majetku a záväzkoch na 1. strane vyplnené všetky telefónne a faxové čísla. Aplikácia EZU nevie spracovať prázdny údaj.
Riešenie 1
Na 1. strane Výkazu o majetku a záväzkoch musia byť vyplnené všetky telefónne a faxové čísla, preto do príslušných políčok doplňte údaje. V prípade, že nemáte faxové číslo, doplňte nulu (pozri obrázok).
Výkaz exportujte do formátu XML, následne ho importujte do aplikácie EZU a odošlite. Nepotrebné telefónne a faxové čísla môžete pre odoslaním v aplikácii EZU vymazať.

Riešenie 2
Výkaz o majetku a záväzkoch odošlite cez aplikáciu eDane.

http://www.kros.sk/data/newsletter/20120321_35645/28568b9309d2bf2b80f45b536e91ec06.jpg (http://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=35651&s-cv-viewType=ORIGINAL&t=rtPlain)
janaGT
23.03.12,16:52
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...
JAJA11
23.03.12,17:00
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...

DP určite do 2.4., nemá to nič so zmenou zákona, toto platí už dlho...
ekopo
23.03.12,17:04
podával som DP k DPH cez EZU a išlo ma rozhodiť, keď mi skoro pri každom priznaní hlásilo chybovú hlášku v zmysle, že r. 4 nie je súčinom r. 3 x0,2 . Pritom matematicky sú to väčšinou 1-2 centové rozdiely. Našťastie podanie prejde....
Dáša_
23.03.12,17:40
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...

zo stránky DRSR


Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 9.3.2012 nadobudol účinnosť zákon č. 91/2012 Z. z. zo dňa 29.2.2012, ktorým sa posunula povinnosť doručovania podaní elektronickými prostriedkami finančnej správe vyplývajúca z § 14 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na 1. januára 2013. To znamená, že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami finančnej správe má od 1.1.2013
srska
23.03.12,17:44
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...pošli ho do hada - zákon nadobudol účinnosť dňom vyhlásenia t.j. 9.3.2012
janaGT
23.03.12,18:18
tento oznám som videla, len audítor tvrdil, že dokedy to nebude podpísané prezidentom, tak to neplatí :)
janaGT
23.03.12,18:19
máš pravdu, inak mala som pocit, že som múdrejšia ako tie jeho 4 asistentky spolu
msa
24.03.12,16:02
podala som dnes 2 DPFO B aj s výkazmi o M a Z a P a V a všetko prešlo v pohode, kontrolujem si to zatiaľ popredu cez e-dane.k jednému som priložila aj dve .pdf prílohy. Som happy. :)
JankaO
24.03.12,16:22
podala som dnes 2 DPFO B aj s výkazmi o M a Z a P a V a všetko prešlo v pohode, kontrolujem si to zatiaľ popredu cez e-dane.k jednému som priložila aj dve .pdf prílohy. Som happy. :)
Kde sa dá v e-daniach priložiť pdf príloha?
KEJKA
24.03.12,19:03
podala som dnes 2 DPFO B aj s výkazmi o M a Z a P a V a všetko prešlo v pohode, kontrolujem si to zatiaľ popredu cez e-dane.k jednému som priložila aj dve .pdf prílohy. Som happy. :)....treba napísať aj cez čo si podala, podľa mňa EZU, nie?


Kde sa dá v e-daniach priložiť pdf príloha?
v e-dane to nejde , len v EZU.
rommy
24.03.12,20:34
Ahojte poraďáci, keď mám identifikátor a dohodu o elek.odosielaní s firmou, môžem aj tak podať jej daňové priznanie s prílohami osobne??? alebo už musím iba elektronicky všetko?
Aljok
24.03.12,21:33
Môžeš. Povinne elektronicky je momentálne iba SV.
KEJKA
24.03.12,21:47
môžeš buď osobne, alebo poštou, alebo elektronicky, ako sa rozhodneš.
heja3
26.03.12,11:39
Ako sa podáva príloha (potvrdenie o príjme) cez e-dane?
Economic
26.03.12,11:42
Ako sa podáva príloha (potvrdenie o príjme) cez e-dane?

V e-Daniach takáto možnosť nie je. Dolož buď e-mailom, faxom, poštou
SPECTRUM
26.03.12,11:57
A na aký mail sa dajú odoslať prílohy napr. potvrdenia ? Diky
heja3
26.03.12,12:13
V e-Daniach takáto možnosť nie je. Dolož buď e-mailom, faxom, poštou

A môžem podať DP+výkazy a potom s krycím listom aj potvrdenie o príjme - nebude to podané neskoro?
KEJKA
26.03.12,16:12
no tak som všetky poznámky vytlačila, pekne sme sa s klientom stretli podpísali sme, on to vložil do obálok a poslal poštou. To sme rovno mohli poslať všetko, ked nie sú schopní na e-Dane sprevádzkovať aj podanie príloh, podobne ako na EZU.
jess
26.03.12,16:34
Ja som cez EZU podala všetko - DP FO aj DP PO aj s prílohami - potvrdenie o príjme a v prípade PO - poznámky :) ...bez problémov ... s identifikátorom :)
BRK
26.03.12,16:57
Ešte som to neposlala (cez EZU), ale chystám sa poslať DPPO a do prílohy som chcela dať poznámky. Myslíte, že poznámky nemôžem poslať ako prílohu? Je potrebné poznámky vytlačiť a poslať poštou?
Keď som posielala cez EZU DPFO B, do prílohy som dala potvrdenie od zamestnávateľa ...
JAJA11
26.03.12,17:14
cez EZU to určite môžete podať ako prílohu :-)
xMen
26.03.12,19:34
Ešte som to neposlala (cez EZU), ale chystám sa poslať DPPO a do prílohy som chcela dať poznámky. Myslíte, že poznámky nemôžem poslať ako prílohu? Je potrebné poznámky vytlačiť a poslať poštou?
Keď som posielala cez EZU DPFO B, do prílohy som dala potvrdenie od zamestnávateľa ...

kludne mozete dat ako nestrukturovane prilohy vsetky Vase poznamky - dajte to ako obrazky (JPG) alebo PDF-ko, pripadne ODT (OpenOffice). podla mna je najlepsie cez OpenOffice spravit PDF-ko a to tam dat.
BRK
26.03.12,19:35
Trvalo mi to trochu dlhšie ... po čase som si opäť prečítala príspevok od Kejky a už som pochopila, o čom písala.
ďakujem
KEJKA
26.03.12,21:09
už to tu niekde bolo, len hlásim, že chybu ešte neodstránili. Dnešné podania cez eDane majú na portáli označenie
Dan z prijmu - pravnicke osoby (platna od 1.1.202012 za zdaňovacie obdobie 2011)
Sarlotka
26.03.12,21:49
Mna by zaujimala jedna veta v tomto linku z drsr
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/poznamky_uz.pdf

je napisana veta Z dôvodu, že poznámky sa nedajú doručovať elektronickou formou, je potrebné ich na daňový úrad
doručiť osobne, alebo ich poslať poštou.

cez ezu idu ako priloha... ale v tomto linku z drsr (je to link z odborne danove informacie dan z prijmu nedavno pridany presny datum neviem) je pisane ze teda poznamky sa nedaju posielat elektronicky...

tak potom neviem akceptuju cez ezu poznamky? netreba ich nosit? nemate prosim niekto info?

dakujem
JAJA11
27.03.12,07:44
....treba napísať aj cez čo si podala, podľa mňa EZU, nie?


v e-dane to nejde , len v EZU.

Tie prílohy sa nedajú poslať samostatne? Ako mám postupovať v EZU, ak som už podala priznanie, ale zabudla som na prílohu (Potvrdnie zamestnávateľa)? :o
KEJKA
27.03.12,07:50
samostatne som to tiež skúšala, ale nenašla som cestu. Ešte sa len chystám, ale podám DPPO znova ako opravné a priložím poznámky, takto to vyriešim.
Možno do správy v DPPO napíšem že opravné DPPO je bez zmeny a podávam ho výlučne s cieľom doručiť poznámky, ešte neviem.
vjejka
27.03.12,08:14
ja som tak zabudla tiež priložiť poznámky, vytlačila som ich a zaniesla na podateľnu, povedala, že všetko ostatné šlo elektronicky, len toto som zabudla doložiť a pani povedala, že ok.
Prosím ale mám jeden problém v súvahe elektronicky - v riadku 54 mám z minulého roku mínusovú hodnotu, ano mala som si to opraviť vtedy, neopravila, ale minulý rok to išlo bez problémov, teraz mi výkaz nejde vôbec odoslať, čo mám spraviť ked minuloročné údaje meniť nemôžem? Dakujem za rady!
Posielala som to cez EZU, ešte ma napadá, že to pošlem cez eDane,tam by mi to prešlo? a zvyšok cez EZU, bude v tom asi trochu chaos......
JAJA11
27.03.12,08:19
ja som tiež tak uvažovala, len som chcela vedieť, či neexistuje jednoduchšie riešenie, takže asi nie...
KEJKA
27.03.12,16:04
ved podaj za minulý rok opravené ešte raz na tlačive platnom pre rok 2010 cez EZU a za rok 2011 tak budeš mať väzbu na tieto dodatočné. Nie je to celkom správne, ale ved nevstupuješ do účtovníctva, len opravuješ súvahu. a chyba nie je významná.
vjejka
28.03.12,06:43
Mna by zaujimala jedna veta v tomto linku z drsr
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/poznamky_uz.pdf

je napisana veta Z dôvodu, že poznámky sa nedajú doručovať elektronickou formou, je potrebné ich na daňový úrad
doručiť osobne, alebo ich poslať poštou.

cez ezu idu ako priloha... ale v tomto linku z drsr (je to link z odborne danove informacie dan z prijmu nedavno pridany presny datum neviem) je pisane ze teda poznamky sa nedaju posielat elektronicky...

tak potom neviem akceptuju cez ezu poznamky? netreba ich nosit? nemate prosim niekto info?

dakujem

Dnes som bola na Du v TN a pani správkyňa mi povedala, že aj ked som ich poslala cez prílohu DP treba ich doniesť písomne.
JAJA11
28.03.12,07:06
ja som tam volala a čudoval sa, že mi to išlo, kázal mi ich doniesť :-)
Anja111
28.03.12,07:13
Dnes som bola na Du v TN a pani správkyňa mi povedala, že aj ked som ich poslala cez prílohu DP treba ich doniesť písomne.
To snáď nie...
Dopyt sa poslať nedá a jednotlivé DU si tvrdia svoje.
Naozaj vytláčate už odoslané Poznámky a nosíte ich na DU v papierovej forme?
vjejka
28.03.12,07:19
minulý týždeň som tam niesla samostatné poznámky, lebo som ich zabudla priložiť, ale vtedy mi nepovedal nikto, že aj tak ich treba doniesť v papierovej forme, myslím, že som jej aj povedala, že ostatné som pripojila, ale dnes tvrdila iné. Mne sa jedná o tri firmy, to vytlačím raz-dva, horšie je to, že človek ozaj nevie čo má urobiť.
JAJA11
28.03.12,07:22
To snáď nie...
Dopyt sa poslať nedá a jednotlivé DU si tvrdia svoje.
Naozaj vytláčate už odoslané Poznámky a nosíte ich na DU v papierovej forme?

myslím, že ak je potvrdenie z EZU, že boli odoslané, tak budú musieť si ich písomne alebo telefonicky vyžiadať, aby sme ich doplnili, ak im nepríde v poriadku.
Ja som v prílohe posielala aj potvrdenia o zdaniteľnej mzde (DP FO B), to im nebudem nosiť, len ak vyzvú....
Tie poznámky už musím zaniesť, keďže som sa pýtala .... :o
Anja111
28.03.12,07:33
myslím, že ak je potvrdenie z EZU, že boli odoslané, tak budú musieť si ich písomne alebo telefonicky vyžiadať, aby sme ich doplnili, ak im nepríde v poriadku.
Ja som v prílohe posielala aj potvrdenia o zdaniteľnej mzde (DP FO B), to im nebudem nosiť, len ak vyzvú....
Tie poznámky už musím zaniesť, keďže som sa pýtala .... :o
Presne tak som uvažovala aj ja.
Ďakujem za reakciu.
Anja111
28.03.12,07:34
minulý týždeň som tam niesla samostatné poznámky, lebo som ich zabudla priložiť, ale vtedy mi nepovedal nikto, že aj tak ich treba doniesť v papierovej forme, myslím, že som jej aj povedala, že ostatné som pripojila, ale dnes tvrdila iné. Mne sa jedná o tri firmy, to vytlačím raz-dva, horšie je to, že človek ozaj nevie čo má urobiť.

Myslím si, že ani oni to nevedia... Pre istotu sa kryjú...
Ďakujem za reakciu.
xMen
28.03.12,14:37
Tie prílohy sa nedajú poslať samostatne? Ako mám postupovať v EZU, ak som už podala priznanie, ale zabudla som na prílohu (Potvrdnie zamestnávateľa)? :o

samostatne sa to v EZU neda
jess
28.03.12,15:13
ani náhodou (cez ezu ako prílohu)
otázka
28.03.12,20:50
Z prečítaného som pochopila správne? DP typ B + výkazy o MaZ a PaV podávam elektronicky, nakoľko mi to ponuka umožňuje....Ak potrebujem odoslať napr. rodné listy detí, či potvrdebie o príjme manželky ( ak ide o odpočet na ňu ), tak tieto prílohy naskenujem a pošlem v EZU ako prílohy napr.ako obrázky? Koncovku súboru napr. JEPG? ....zoskenujem, vyhľadám a odošlem? Ide mi o prílohy k DP FO typ B, snáď ma niekto pochopí......
BRK
28.03.12,20:56
Ja som to robila presne tak isto.
otázka
28.03.12,22:09
Ďakujem za reakciu, máme skučne takto postupovať?
JAJA11
29.03.12,05:56
Ďakujem za reakciu, máme skučne takto postupovať?

A prečo nie? Pokiaľ sa dá súbor pripojiť a dostanete potvrdenku o odoslaní dokladu?
Myslím, že je to tak myslené, ja som to robila tiež tak :o
ekopo
31.03.12,14:08
chcem sa uistiť, pretože dnes všetko môže byť aj naopak.....

otázka: posledný termín riadneho podania DP je pondelok 2.4.2012 aj v prípade elektronického podania..................?

(samozrejme čítal som aj § 49..)
Economic
31.03.12,14:37
chcem sa uistiť, pretože dnes všetko môže byť aj naopak.....

otázka: posledný termín riadneho podania DP je pondelok 2.4.2012 aj v prípade elektronického podania..................?

(samozrejme čítal som aj § 49..)


áno posledný termín je 2. 4. 2012 aj v prípade elektronického podania.
Gong
31.03.12,22:41
ahoj, ja mám zep-ko, a chcela by som tiež podať prílohu k dpfo potvrdenie o príjme, to sa dá len cez EZU? a musím sa tam registrovať? nestačí registráciu, ktorú mám, nedá sa mi otvoriť, preto sa pýtam, inak by som to vyskúšala. Dakujem
Anja111
01.04.12,06:27
ahoj, ja mám zep-ko, a chcela by som tiež podať prílohu k dpfo potvrdenie o príjme, to sa dá len cez EZU? a musím sa tam registrovať? nestačí registráciu, ktorú mám, nedá sa mi otvoriť, preto sa pýtam, inak by som to vyskúšala. Dakujem
Áno, cez EZU. Musela by si sa registrovať, získať identifikátor a mať podpísané na DU dohody, za koho budeš posielať...
Gong
02.04.12,08:25
Áno, cez EZU. Musela by si sa registrovať, získať identifikátor a mať podpísané na DU dohody, za koho budeš posielať...
ja posielam cez ZEP-ko, len som chcela poslať potvrdenie o príjme k daň.priznaniu, tak to pošlem poštou, alebo sa dajú prílohy posielať i cez ZEP-ko? nejako som na to neprišla. Zdá sa mi zbytočné sa znova reg. na EZU a podpisovať dohody. Chcem to poslať za klienta. Dakujem
KEJKA
02.04.12,09:15
áno, žiaľ, my ZEP-ári sme oproti EZU diskriminovaní :). Prílohy sa nedajú ako poslať, len výkazy.
Takže všetko ostatné len poštou, alebo osobne.
JAJA11
02.04.12,09:27
áno, žiaľ, my ZEP-ári sme oproti EZU diskriminovaní :). Prílohy sa nedajú ako poslať, len výkazy.
Takže všetko ostatné len poštou, alebo osobne.

Neexistuje nejaká mailová adresa daňového riaditeľstva, kde by sa to dalo poslať ako dokument podpísaný so ZEPom, tak ako sa posielajú elektronické faktúry? http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif Už by tiež mohli niečo vymyslieť aby sme sa nemuseli preháňať kvôli každej hlúposti.... http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
srska
02.04.12,09:33
áno, žiaľ, my ZEP-ári sme oproti EZU diskriminovaní :). Prílohy sa nedajú ako poslať, len výkazy.
Takže všetko ostatné len poštou, alebo osobne.možno novitech za 100 litrov dačo vykoumá;)
Gong
02.04.12,10:07
Dakujem, aspoň sa prejdem. :-)))
truch
03.04.12,11:21
Prosím Vás , ide Vám EZU? Chcela som podať pomocou identifikátora mesačný prehľad preddavkov. Dostanem sa po zadaní hesla na firmu, ale okienko PODANIE nemám prístupné, nemôžem naň kliknúť:(
blondy
03.04.12,11:25
Prosím Vás , ide Vám EZU? Chcela som podať pomocou identifikátora mesačný prehľad preddavkov. Dostanem sa po zadaní hesla na firmu, ale okienko PODANIE nemám prístupné, nemôžem naň kliknúť:(
ani mne dnes nefunguje :confused: presne tak ako píšeš aj ty, nedá sa mi nikde vpísať heslo ... a teraz čítam ešte raz... tak ja som sa ani po podanie nedostala, nemám kam ani vpísať heslo....
srska
03.04.12,11:25
Prosím Vás , ide Vám EZU? Chcela som podať pomocou identifikátora mesačný prehľad preddavkov. Dostanem sa po zadaní hesla na firmu, ale okienko PODANIE nemám prístupné, nemôžem naň kliknúť:(mne ide bez problémov ale zajtra budú mať odstávku - je tam oznam po prihlásení

pridávam obr.
JAJA11
03.04.12,11:34
Prosím Vás , ide Vám EZU? Chcela som podať pomocou identifikátora mesačný prehľad preddavkov. Dostanem sa po zadaní hesla na firmu, ale okienko PODANIE nemám prístupné, nemôžem naň kliknúť:(

no nejde ani mne, dúfam, že to je dočasné.... :(

a teraz keď skúšam, už mi išlo, asi treba byť trpezlivý...
grammatika
03.04.12,11:39
ani mne nešlo, stiahnite si znovu JAVU, asi upgradovali alebo čo, ale keď som stiahla už to ide pekne...
http://java.com/en/download/installed.jsp?detect=jre&try=1
srska
03.04.12,11:41
ani mne nešlo, stiahnite si znovu JAVU, asi upgradovali alebo čo, ale keď som stiahla už to ide pekne...
http://java.com/en/download/installed.jsp?detect=jre&try=1tak veru - treba pravidelne aktualizovať
Congratulations! You have the recommended Java installed (Version 6 Update 31).
xMen
04.04.12,07:10
Internetový prehliadač Mozilla Firefox (http://www.mozilla.org/firefox) začal blokovať staršie verzie pluginov Java Development Kit (http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk-7u1-download-513651.html) (JDK) a Java Runtime Environment (http://java.com/en/download/index.jsp) (JRE). Mozilla (http://www.mozilla.org/) o tom informovala (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/blocked/p80) na stránke venovanej rozšíreniam prehliadača.

viac sa docitate na:

http://www.zive.sk/mozilla-zablokovala-starsie-verzie-javy/sc-4-a-300287/default.aspx

je nutne si dat najnovsiu verziu JAVY 1.6.0_31 zo stranky: http://www.java.com/en/download/index.jsp

blokovanie JAVY v Chrome:

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=1247383
http://www.favbrowser.com/google-chrome-blocks-java/
srska
05.04.12,13:54
Zita5
14.04.12,13:27
Prosím potvrďte mi .....platiteľ DPH, ktorý má už spísanú Dohodu s DU je už povinný DP DPH za 1.štvrťrok 2012 poslať elektronicky, alebo povinnosť sa vzťahuje až od 1.1.2013?A teda ak by ho aj poslal, tak to je dobrovoľne .

Ja som toho názoru že povinnosť je od 1.1.2013, tak ako bolo oznámene na stránke FS SR .
Viem, že sme tu v tejto téme o tom už písali, ale počula som zasa aj názor , že ak je už Dohoda, tak zasielať DP DPH elektronicky.
msa
14.04.12,13:32
ja si tiež myslím, že ak je povinnosť až od 1.1.2013 a napriek tomu má dohodu s DU, elektronicky zasiela dobrovolne, ak nezašle elektronicky môže posielať poštou.
srska
14.04.12,13:34
Prosím potvrďte mi .....platiteľ DPH, ktorý má už spísanú Dohodu s DU je už povinný DP DPH za 1.štvrťrok 2012 poslať elektronicky, alebo povinnosť sa vzťahuje až od 1.1.2013?A teda ak by ho aj poslal, tak to je dobrovoľne .

Ja som toho názoru že povinnosť je od 1.1.2013, tak ako bolo oznámene na stránke FS SR .
Viem, že sme tu v tejto téme o tom už písali, ale počula som zasa aj názor , že ak je už Dohoda, tak zasielať DP DPH elektronicky.od 09.03.2012 platí § 165a ods. 2 563/2009 takto:

(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne uplynutím 15 dní odo dňa, keď sa stal platiteľom dane z pridanej hodnoty od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne uplynutím 15 dní odo dňa účinnosti plnomocenstva voči správcovi dane podľa § 9 ods. 4 od 1. januára 2013.
Aljok
14.04.12,14:02
Tento odsek je pre nových platiteľov DPH...
Aljok
14.04.12,14:06
Prosím potvrďte mi .....platiteľ DPH, ktorý má už spísanú Dohodu s DU je už povinný DP DPH za 1.štvrťrok 2012 poslať elektronicky, alebo povinnosť sa vzťahuje až od 1.1.2013?A teda ak by ho aj poslal, tak to je dobrovoľne .

Ja som toho názoru že povinnosť je od 1.1.2013, tak ako bolo oznámene na stránke FS SR .
Viem, že sme tu v tejto téme o tom už písali, ale počula som zasa aj názor , že ak je už Dohoda, tak zasielať DP DPH elektronicky.
Povinnosť platiteľov DPH doručovať podania elektronicky ( § 14) sa posunula na 1. 1.2013.


„ § 165a

(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 1. januára 2013 a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.
srska
14.04.12,15:53
máš pravdu
srska
23.04.12,15:47
novinka: podanie podpísané so zep, odoslané cez edane, potvrdenka z edane ok, na etax-e len správa o akceptácii - o prijatí nie
Aljok
23.04.12,16:09
novinka: podanie podpísané so zep, odoslané cez edane, potvrdenka z edane ok, na etax-e len správa o akceptácii - o prijatí nie
Toto robili v piatok.
Dnes už prišli do schránky normálne "Správy o podaní dokumentu".
srska
23.04.12,16:19
Toto robili v piatok.
Dnes už prišli do schránky normálne "Správy o podaní dokumentu".áno, podával som sv dph okolo 22:00 a tŕpol som, lebo zvykom bolo, že správa o prijatí prišla hneď - tentokrát však nie. ešte som si v duchu nadával, že som to mohol šupnúť rovno z etax-u. správa o akceptácii prišla až v sobotu okolo obeda
Aljok
23.04.12,16:53
U mňa to bolo chvalabohu len DP DPH. Doteraz nemám potvrdenie o podaní, len akceptáciu a už je aj spracované.
calawen
24.04.12,13:08
niekto sa má... môjmu ID musia spracovať ešte 10 podaní...
sybila3
25.04.12,12:59
od včera máme predlžený zep, išla som odoslať dph a vypísalo mi že neodoslané, otvorila som si etax je tam správa certifikátov, ale neviem ako ho tam pridám? poradí niekto? dík
sybila3
25.04.12,13:27
prosím Vás ako tam mám pridať nový certifikát, kliknem na priradiť a nič sa nedeje? tak asi budem musieť utekať na poštu?
Economic
25.04.12,13:34
prosím Vás ako tam mám pridať nový certifikát, kliknem na priradiť a nič sa nedeje? tak asi budem musieť utekať na poštu?

Neplatný KC vymazať a na miesto neho pridať nový (akože ním podpísať by to malo pýtať pre úspešné pridanie do systému a musí byť samozrejme vopchatý dnu)
sybila3
25.04.12,13:43
no neplatný som vymazala ale pridať mi nejde, klikám na priradiť a nič?
Economic
25.04.12,13:51
no neplatný som vymazala ale pridať mi nejde, klikám na priradiť a nič?


token máš v PC ?
sybila3
25.04.12,13:56
čo to je
Economic
25.04.12,13:59
čo to je

Predsa ZEP alebo kvalifikovaný certifikát na ktorom je uložený podpis
sybila3
25.04.12,13:59
ano mám zastrčený v pc
sybila3
25.04.12,14:03
neviem prečo mi to nejde, ale radšej utekám na poštu a potom to budem riešiť, dík
sybila3
26.04.12,08:29
dnes skúšam znova, mám usb v počítači, dám priradiť certifikát a nič mi nenaskočí žiadna tabuľka na potvrdenie, kde je chyba?
JAJA11
26.04.12,08:34
dnes skúšam znova, mám usb v počítači, dám priradiť certifikát a nič mi nenaskočí žiadna tabuľka na potvrdenie, kde je chyba?

Netreba ten certifikát uložiť aj do PC? Ja síce nemám takýto ZEP, ale keď som ho mala na karte, tak musel byť uložený aj v PC. Mala som k tomu program od poskytovateľa ZEPu http://www.fler.cz/sites/all/libraries/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/premyslim.gif
andreaS
26.04.12,08:42
sybila3: dnes to caka aj mna... len mam este par veci, kt. chcem poslat so starym certifikatom a potom sa povenujem zmene na novy... tak sa pripadne pokusim pridat foto navod ;-)

jaja11: ja mam ZEP na citacke... ono to vyzera ako USB kluc, ale v skutocnosti to je citacka sim kariet (vnutri je strcena ;) ) ... a nemusi byt v pc ulozene... aspon neviem o tom, ze by som taky ukon robila...

ja aktualne riesim predlzenie certifikatu ale zaroven zmenu z jedneho pc na druhy... a aj to ma dnes caka dorobit... len to nechcem spravit skor ako nedorobim rozrobene, aby som kvoli tomu nestala s podaniami... ;)
Žabinka
26.04.12,08:46
Ja som dnes nazrela do mojej schránky -podania daňového subjektu- a stále tam mám len priznania DPH:


Riadne daňové priznanie vzor 2012
18.4.2012
I. štvrťrok 2012
3659808/2011
Daň z pridanej hodnoty


Riadne daňové priznanie vzor 2011

16.1.2012
IV. štvrťrok 2011
2894226/2011
Daň z pridanej hodnoty



Ešte vždy mi tam chýba DPPO, súvaha, výkaz ziskov a strát. Máte už spracované od drsr aj tieto podania?
srska
26.04.12,08:46
tuším znovu pripravím webinár na tému - zep a jeho využitie v styku s finančnou správou

http://www.youtube.com/watch?v=B9_DgeBjsxs
VieraPopluharova
26.04.12,09:01
Ja som dnes nazrela do mojej schránky -podania daňového subjektu- a stále tam mám len priznania DPH:


Riadne daňové priznanie vzor 2012
18.4.2012
I. štvrťrok 2012
3659808/2011
Daň z pridanej hodnoty


Riadne daňové priznanie vzor 2011

16.1.2012
IV. štvrťrok 2011
2894226/2011
Daň z pridanej hodnoty


Ešte vždy mi tam chýba DPPO, súvaha, výkaz ziskov a strát. Máte už spracované od drsr aj tieto podania?

Ja u niektorých subjektov mám už i DP PO + výkazy a u niektorých vôbec, ako keby som ich nepodala, podľa mňa nestíhajú spracovávať všetky doklady a bude im to chvíľu trvať....
domenico.office
26.04.12,12:21
dnes skúšam znova, mám usb v počítači, dám priradiť certifikát a nič mi nenaskočí žiadna tabuľka na potvrdenie, kde je chyba?

Podľa všetkého v PC nie je naištalovaný, alebo zle nainštalovaný D.Signer Xades, podpisová politika, alebo stránka drsr je otváraná v inom prehliadači, ako internet explorer.
VieraPopluharova
26.04.12,12:56
skús podľa tohoto návodu, prikladám link na stránku porady, kde mi Rozalka a srska pomohli pri podobnom probleme:
http://www.porada.sk/t183849-p22-ziadost-o-vydanie-identifikatora-dohody-drsr.html
Hanka
27.04.12,11:58
Od marca 2012 mame podpisanu dohodu o elektronickom dorucovani, chcela som posielat cez ezu prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti za mesiac marec, ale bohuzial mi to nejde. Viete mi prosim poradit postup ako by sa to dalo, neviem kde robim chybu. Vyplnim prilohu c. V., dam skontrolovat, potvrdim ale do prehladu si nic nenatiahne,v prehladoch sa to ukazuje ako ze je to vytvorene, ale odoslat sa neda. Za kazdu radu vopred dakujem :(
xMen
27.04.12,12:43
skusme na to ist postupne :-) vytvorene podanie mate predpokladam, asi mate pripraveny XML subor z uctovnickeho softveru, alebo bude vytvarat formular manualnym vstupom, teda budete ho rucne zapisovat ?


Od marca 2012 mame podpisanu dohodu o elektronickom dorucovani, chcela som posielat cez ezu prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti za mesiac marec, ale bohuzial mi to nejde. Viete mi prosim poradit postup ako by sa to dalo, neviem kde robim chybu. Vyplnim prilohu c. V., dam skontrolovat, potvrdim ale do prehladu si nic nenatiahne,v prehladoch sa to ukazuje ako ze je to vytvorene, ale odoslat sa neda. Za kazdu radu vopred dakujem :(
Hanka
27.04.12,13:04
xMen -formular vytvaram rucne.
xMen
28.04.12,18:39
takze predpokladam, ze ste na detaile podania, zvolite tlacitko 'Vyplnit formular', potom ked sa objavi formular vyplnite prvu stranu Prehladu, potom kliknete na 'Prílohy k V. časti' (vlavo-hore). objavi sa zoznam 'Úhrn príjmov poskytnutých zamestnancom za príslušný mesiac', ktory je samozrejme teraz prazdny.

Potom pre kazdeho zamestnanca musite kliknut na tlacitko 'Nova priloha', objavi sa 'Úhrn príjmov poskytnutých zamestnancovi za príslušný mesiac', po vyplneni stlacite tlacitko 'Skontrolovat' a potom 'Potvrdit'. zadany zamestnanec sa objavi v zozname 'Úhrn príjmov poskytnutých zamestnancom za príslušný mesiac' (na ktory sa po tlaceni 'Potvrdit' aplikacia vrati).

ak mate zobrazeny zoznam zamestnacov a zadali ste vsetkych zamestnancov, kliknete na 'Formular' (linka vlavo-hore), objavi sa Vam zase prva strana, date 'Skontrolovat' a 'Potvrdit'.

ak mate na dani 0 chyb, mozete podanie tlacitkom 'Odoslat' odoslat.


xMen -formular vytvaram rucne.
Economic
01.05.12,07:28
Spätná kontrola vrátenej DPH


MF SR upozorňuje, že rezort nedopustí zneužitie súčasnej situácie vo finančnej správe, ktorú vyvolal prechod na nový systém. Bude vykonávať spätnú kontrolu, čo nebolo bežnou praxou. Chcú tak zistiť, či neprišlo k daňovým únikom.
Ministerstvo financií upozorňuje, že rezort nedopustí zneužitie súčasnej situácie vo finančnej správe, ktorá bola vyvolaná pri prechode na nový daňový softvér. Ministerstvo vyslalo túto správu všetkým daňovým subjektom, ktoré by chceli momentálnu situáciu zneužiť. Ministerstvo chce vykonať spätnú kontrolu, čo do dnešných dní nebolo bežnou praxou, nakoľko stačil podpis dotknutých ľudí a vyplatilo sa vrátené DPH. A viac sa nikto o to nezaujímal. Spätnou kontrolou chce MF SR zistiť či nedochádzalo k podvodom. Podľa vyjadrenia Štátneho tajomníka MF SR v súčasnosti stále nemajú prehľad, čo by mali vlastne od daňových poplatníkov vyberať – či si daňovníci svoju daňovú povinnosť plnia alebo neplnia, dokonca nefunguje ani vyrubenie penále alebo sankcionovanie za nepodanie daňového priznania alebo nezaplatenia dane. Nakoľko daňovým subjektom sa nezasielajú výzvy o nepodaní daňového priznania, či neuhradení povinností. MF SR získava základné informácie z účtu štátnej pokladne, čo môžeme považovať za znepokojujúce.
Na problematike chcú spolupracovať akčná trojka ministrov financií, vnútra a spravodlivosti, ktorí chcú pripraviť „kladivo na daňové úniky“.
Hanka
02.05.12,08:26
xMen - dakujem - psychicky som zlyhala a zaniesla som na DU vyplene cez e-dane. Ale tento mesiac skusim tvoj postup, dufam ze to uz s tvojou pomocou zvladnem. Este raz dakujem :)
vnet
03.05.12,07:33
Ja vypĺňam všetky formuláre cez e-dane. Po vyplnení a skontrolovaní ich uložím do xml. súboru v počítači , prihlásim sa cez EZU, otvorím príslušné podanie a dám len vložiť uložený xml. súbor a odošlem. Robím tak prehľady, DPH , SV DPH. Je to jednoduché a rýchle, keďže software mi nevytvára sám xml. Ďalší mesiac si načítam údaje z xml súboru a prepíšem číselné údaje na nove a znovu uložím a odošlem. Aj toto je riešenie,nemusím vypĺňať údaje priamo v EZU.
srska
03.05.12,11:35
Ja vypĺňam všetky formuláre cez e-dane. Po vyplnení a skontrolovaní ich uložím do xml. súboru v počítači , prihlásim sa cez EZU, otvorím príslušné podanie a dám len vložiť uložený xml. súbor a odošlem. Robím tak prehľady, DPH , SV DPH. Je to jednoduché a rýchle, keďže software mi nevytvára sám xml. Ďalší mesiac si načítam údaje z xml súboru a prepíšem číselné údaje na nove a znovu uložím a odošlem. Aj toto je riešenie,nemusím vypĺňať údaje priamo v EZU.konečne niekto kto si vie zrýchliť a zjednodušiť prácu - k+
srska
03.05.12,11:36
ale to je slabý soft ak neumožňuje export do xml
srska
05.05.12,10:59
dú sa dostávajú pomaly do online stavu - aspoň podateľňa: ... bol podaný na elektronickej podateľni a bolo mu pridelené evidenčné číslo:4/xxxxx/2012 (ešte do 01.05.2012 som dostával akceptácie s rokom 2011)
msa
10.05.12,06:18
pridávam skúsenosť z EZU, práve mi volali z DU, že nemôžu SZČO vrátiť daň, lebo nemajú potrebné prílohy - potvrdenie o príjme, vysvetlila som, že som to pripla cez EZU ako neštrukturovanú prílohu, takže to tam je a ja si to pekne vidím v EZU, oni to však nevidia a teda všetko čo sme posielali týmto spôsobom sa tam musí fyzicky doniesť. Tak som jej to poslala aspon meilom v .pdf.
Jedná sa o DU Žilina.
srska
10.05.12,06:23
moja skúsenosť zo včerajška - preplatky daňového subjektu zo závislej činnosti majú v "real time" apoň na dú ba
Economic
10.05.12,06:25
Ja keď nemám možnosť riadne doložiť prílohu, radšej prílohu zasielam doporučene poštou. Dôkaz je pre mňa veľmi dôležitý...
srska
12.05.12,17:28
a máme to tu:
6 litrov pokuta od dú zvolen (alebo bb?) za nepodanie sv.
klient sa odvolal a dokladuje, že má písomnú dohodu s dú, že môže podať sv v písomnej forme - dôvod: iný os na strane subjektu a nemožnosť podať sv elektronicky (asi má linux)
Economic
13.05.12,07:02
srska
13.05.12,09:21
xMen
13.05.12,21:17
ja nechapem novinarov, ze si nedokazu overit informacie a pisu kraviny, aplikacia eDane nie je webova aplikacia ako je uvedene v clanku. v tomto popisovanom pripade sa jedna o problem s aplikaciou eTax pocas roka 2011.



myslím, že pán slivka na súde uspeje
srska
14.05.12,05:48
ja nechapem novinarov, ze si nedokazu overit informacie a pisu kraviny, aplikacia eDane nie je webova aplikacia ako je uvedene v clanku. v tomto popisovanom pripade sa jedna o problem s aplikaciou eTax pocas roka 2011.
súhlasím ale aj tak si myslím, že uspeje
beatad
17.05.12,08:23
Ako mám postupovať ak mi dú poslal do emailu link na uloženie identifikátora, zapisujem heslo, ktoré je podľa mňa správne, ale nedovolí mi do PC uložiť nový identifikátor (pozn.tretí v mojom PC) - vypisuje - nesprávne zadané heslo.
Mám zavolať na du kde bol identifikátor a dohoda odovzdávaná ?
Ďakujem
Volala som na technickú podporu - urobila som chybu pri zadábaní hesla,lebo som uviedla písmeno s diakritikou - systém vynechal toto písmeno a heslo zadané bez tohoto písmena prijalo.
srska
30.05.12,17:54
jáááj toto bude kauza - 37 stranová žaloba
grammatika
30.05.12,18:25
jáááj toto bude kauza - 37 stranová žaloba
veeelice zaujimave :)
srska
30.05.12,18:27
veeelice zaujimave :)už som ale pred 2 týždňami tu dagde písal, že slivka vyhrá
Žabinka
31.05.12,08:42
Pozerala som si dokumenty daňového subjektu na stránke drsr, a stále tam ešte nemám Priznanie k dani z MV, ktoré som posielala v januári 2012. Potvrdenie o podaní mi prišlo, aj akceptácia. Ostatné priznania tam sú. Mám sa ohľadom toho informovať, alebo keď mi prišla akceptácia (ešte v januári), tak to mám nechať tak?
Aljok
31.05.12,08:49
Ked si otvoríš podanie dokumentov, tak tam ho máš?
Žabinka
31.05.12,08:52
Ked si otvoríš podanie dokumentov, tak tam ho máš?
Áno, tam je, ale nie je v sekcii Dokumenty daňového subjektu.
Aljok
31.05.12,08:53
Potom môžeš byť kľudná.
Economic
31.05.12,08:54
Áno, tam je, ale nie je v sekcii Dokumenty daňového subjektu.

A či ty nemáš lepšiu zábavu, ako si toto kontrolovať ? Pokiaľ máš akceptáciu, toto ani nemusíš riešiť.
Žabinka
31.05.12,08:58
A či ty nemáš lepšiu zábavu, ako si toto kontrolovať ? Pokiaľ máš akceptáciu, toto ani nemusíš riešiť.
Vierka, momentálne veru nemám čo robiť... :D, tak si len tak čítam.. Iba som tak dumala, zaplatené to bolo, tak keď sa mi nikto doteraz neozval, že moju platbu nemajú s čím spárovať, tak je to hádam v poriadku..
Economic
31.05.12,09:02
Vierka, momentálne veru nemám čo robiť... :D, tak si len tak čítam.. Iba som tak dumala, zaplatené to bolo, tak keď sa mi nikto doteraz neozval, že moju platbu nemajú s čím spárovať, tak je to hádam v poriadku..

Šťastná to osoba.... Ale nie.... Nemusíš sa tým trápiť. Akceptácia a samotná úhrada sú najdôležitejšie veci, aby si mohla kľudne spávať. Ja myslím, že už by sa ozvali, keby niečo nebolo v poriadku.
Tamila
31.05.12,20:06
Ja tiež v dokumentoch daňového subjektu márne hľadám SV podaný v apríli. Volala som správkyni, ona ho tam má, ja ho nikde nevidím.
Economic
01.06.12,05:24
Ja tiež v dokumentoch daňového subjektu márne hľadám SV podaný v apríli. Volala som správkyni, ona ho tam má, ja ho nikde nevidím.

Pokiaľ máš akceptáciu podania, nie je dôvod to tam hľadať a kontrolovať. Zbytočná práca a stres.
Tamila
01.06.12,07:46
Mám akceptáciu, ale keď som zistila, že tam nie je, riadne ma to šokovalo.
KEJKA
01.06.12,08:03
ale dokument nájdeš v podaniach. Staršie dokumenty nájdem aj v rámci tej druhej záložky, ale vôbec to neriešim.
Economic
01.06.12,15:24
súhlasím ale aj tak si myslím, že uspeje


Mňa osobne by aj tak veľmi zaujímala jedna informácia a síce pomer užívateľov linuxu a windowsu. Čo ak je používateľov linuxu až príliš mizivé množstvo ? To by sa im neoplatilo implementovať tie aplikácie pre taký mizivý počet používateľov pretože by to neboli účelne vynaložené štátne peniaze nás daňových poplatníkov. (odhliadnuc od skutočnosti, koľko už melónov vyhodili do luftu...)
Pán podnikateľ tvrdí, že nepotrebuje takýto soft, ktorí využíva podľa mňa drvivá väčšina užívateľov PC, ale zrejme ani nepatrí medzi také firmičky, ktoré by si taký softvér nemohli dovoliť, či ?

Pokiaľ to bude možné, budem to konanie sledovať, pretože ma zaujíma a aj samotná žaloba je spracovaná až príliš detajlne (a možno dovolím si tvrdiť zachádza aj tam, kde nie je treba) ale to je iba môj osobný názor.
janapill
06.06.12,08:28
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ak chcem požiadať o vrátenie DPH z NEmecka, mám sprístupnenú konkrétnu firmu už cez ten nový systém EZU, dá sa to podať aj tam??? Lebo to nikde nevidím. Alebo treba mať ten elektr.zaručený podpis???? Má niekto s tým skúsenosť?
ďakujem Vám veľmi pekne
Hanka
06.06.12,08:37
xMen - dakujem este raz s tvojou pomocou som to zvladla.
SilMar Group
06.06.12,08:42
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ak chcem požiadať o vrátenie DPH z NEmecka, mám sprístupnenú konkrétnu firmu už cez ten nový systém EZU, dá sa to podať aj tam??? Lebo to nikde nevidím. Alebo treba mať ten elektr.zaručený podpis???? Má niekto s tým skúsenosť?
ďakujem Vám veľmi pekne
Potrebuješ mať ZEP.
Economic
06.06.12,08:48
Dobrý deň,
prosím Vás o radu, ak chcem požiadať o vrátenie DPH z NEmecka, mám sprístupnenú konkrétnu firmu už cez ten nový systém EZU, dá sa to podať aj tam??? Lebo to nikde nevidím. Alebo treba mať ten elektr.zaručený podpis???? Má niekto s tým skúsenosť?
ďakujem Vám veľmi pekne

Mám s tým skúsenosť, podávala som teraz jednému človeku (nie je môj klient, ale ma splnomocnil). Robí sa to priamo cez http://www.financnasprava.sk/ v časti sekcia daňová a ďalej v bode vrátenie DPH.
Je potrebný ZEP a priradený klient na tento účel. (t.z. nemusíš priamo ty mať ZEP, môžeš využiť niekoho službu, kto má ZEP a kto takúto službu poskytuje, tak ako ja)
janapill
06.06.12,12:06
a potrebujem aj ten ZEP?? nestačí keď už mám autorizovaný ten nový systém cez EZU, kde už pri podávaní dokumentov nemusím odnášať ani krycí list do 5dní????
Ak nie , tak kde získam ten ZEP príp.koľko to stojí???
Ďakujem
JAJA11
06.06.12,13:52
a potrebujem aj ten ZEP?? nestačí keď už mám autorizovaný ten nový systém cez EZU, kde už pri podávaní dokumentov nemusím odnášať ani krycí list do 5dní????
Ak nie , tak kde získam ten ZEP príp.koľko to stojí???
Ďakujem

Na vyžiadanie DPH zo štátov EU je potrebné vlastniť ZEP. Vyžiadanie sa robí cez starú aplikáciu, je potrebné však na DÚ vyžiadať aktiváciu tejto služby. Na stránkach DÚ nájdete poskytovateľov ZEP.
Economic
06.06.12,14:33
a potrebujem aj ten ZEP?? nestačí keď už mám autorizovaný ten nový systém cez EZU, kde už pri podávaní dokumentov nemusím odnášať ani krycí list do 5dní????
Ak nie , tak kde získam ten ZEP príp.koľko to stojí???
Ďakujem

zadaj si do googla : registračná autorita + (mesto kde bývaš) tam nájdeš ponuku ZEP. Vyber si takú ktorá poskytuje aj inštalácie, aby si sa s tým netrápila. Neviem akú máš veľkú DPH,ktorú žiadaš, neviem či to bude pre teba rentabilné si kupovať ZEP. Cena je orientačne cca 100.- Eur
JAJA11
06.06.12,14:43
janapill
19.06.12,07:01
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem :( Prosím
JAJA11
19.06.12,07:07
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem :( Prosím

Nahrali ste si ZEP namiesto elektronickej značky? :o
srska
19.06.12,07:08
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem :( Prosím
pozri na drsr.sk/elektronické služby

D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0
Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 . Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).
Inštalačný súbor aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 :


Operačný systém Windows XP SP 3 (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/SetupXP.exe)
Operačný systém 32-bit Windows Vista, 7 a 2008 Server (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe)
Operačný systém 64-bit Windows Vista, 7 a 2008 Server (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe)

Používateľská príručka na inštaláciu a používanie aplikácie D.Signer/XAdES v rámci Autorizovaných elektronických služieb (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/DSignerXAdES_prirucka_1100.pdf)
Upozornenie: v prípade preinštalovania podpisového komponentu je potrebné najskôr odinštalovať všetky súčasti pôvodne využívanej aplikácie D.Signer/XAdES v1.0.0.0!
Economic
19.06.12,07:08
Prosím o pomoc, predpokladám, že máte už s podávaním ZEP skúsenosti.
Ale po poriadku, chcem podať žiadosť o vrátenie DPH z Nemecka, všetko mám vybavené aj ZEP, nainštalovaný certifikát, aj sprístupnenú firmu na DÚ. Dokonca som si výpisala aj tú žiadosť cez daňový portál aj prílohy vložila, všetko ok, ale až po tlačítko PODAŤ NA EP- tu mi vypíše že pracuje a mal by sa spustiť ten podpisový komponent D.Signer/XAdES, kde by som to mala podpísať, vybrať certifikát, dať PIN .....
Lenže mne sa ten podpis.komponent nechce spustiť. Neviete v čom je chyba??? A pritom ak som podpisovala nejaké iné dokumenty ale ešte bez zaruč.podpisu tak mi to v pohode išlo a mám aj aktuálnu verziu. Tak neviem :( Prosím


Zobrazí sa ti tabuľka k podpisu na obrazovke ? Ak nie, môže byť skrytá a treba si ju len vytiahnuť na povrch, aby sa dalo podpísať. A ešte niečo je certifikát pridaný na portáli daňovej stránky ?
janapill
19.06.12,07:20
nie práveže tá tabuľka sa mi nezobrazí, len "čakajte, pracujem.." a potom nič
na portál daňovej stránky som ho nepridávala, lebo pozerala som v úvode do schránky certifikátov - mala by tam byť kolonka pridať ale nič tam nemám, tak som myslela, že netreba. A ako sa to robí?? Vieš mi dať nejaký návod??
Economic
19.06.12,07:22
nie práveže tá tabuľka sa mi nezobrazí, len "čakajte, pracujem.." a potom nič
na portál daňovej stránky som ho nepridávala, lebo pozerala som v úvode do schránky certifikátov - mala by tam byť kolonka pridať ale nič tam nemám, tak som myslela, že netreba. A ako sa to robí?? Vieš mi dať nejaký návod??

A robíš to dúfam cez internet explorer ! A hlavne na stránke drsr musíš ten certifkát pridať !
srska
19.06.12,07:23
janapill
19.06.12,07:23
áno
janapill
19.06.12,07:26
A robíš to dúfam cez internet explorer ! A hlavne na stránke drsr musíš ten certifkát pridať !

áno robím to cez explorer, ale ako ho tam mám pridať??
Economic
19.06.12,07:28
áno robím to cez explorer, ale ako ho tam mám pridať??

Je tam tlačítko pridať certifikát....
janapill
19.06.12,07:32
veď práveže ja to tam nemám, ja mám len toto:
Mám dať že zmena spôsobu........????
Ale to potom za všetky subjekty musím už podávať len takto so ZEPOM??


Správa certifikátov používateľa
Certifikát elektronickej značky podateľne portálu sa použije v prípade elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu.
Inštalácia certifikátu elektronickej značky:

operačný systém Windows XP (https://www.drsr.sk/drsr/dsigner/EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx)
operačný systém Windows Vista, 7 (https://www.drsr.sk/drsr/dsigner/EZ_cert_end_user_v2.pfx)
Inštalácia sa vykoná spustením súboru a potvrdením štandardných nastavení tlačidlom „Ďalej“ (heslo sa nezadáva).

Zmena spôsobu elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na elektronickú komunikáciu so zaručeným elektronickým podpisomJe nevyhnutné, aby pred zmenou typu elektronickej komunikácie boli všetky elektronicky podané dokumenty v stave Spracovaný alebo Chybný.
Testovanie možnosti zmeny spôsobu elektronickej komunikácie:

O zmenu spôsobu elektronickej komunikácie s využitím ZEP môžete požiadať stlačením nasledujúceho tlačidla. Zobrazený dokument je potrebné podpísať Vašim kvalifikovaným certifikátom pre zaručený elektronický podpis.
domenico.office
19.06.12,07:44
Je tam tlačidlo Chcem používať ZEP..... tým sa pridá certifikát. Ale ak nefunguje D.Signer/Xades, nebude sa dať pridať certifikát.....
srska
19.06.12,07:47
ta toto treba urobiť - zep22, zep30
janapill
19.06.12,07:50
Je tam tlačidlo Chcem používať ZEP..... tým sa pridá certifikát. Ale ak nefunguje D.Signer/Xades, nebude sa dať pridať certifikát.....
Tam sa mi to spustí, lebo som to už skúšala, len som to akurát nepodpísala, takže teraz sa tam ten certifikát priradí tam??? Lebo také okineka ako ukazuje srska nižšie ja tam vôbec nemám.
domenico.office
19.06.12,07:51
Jasné, že tam nemáš okienko, ako pridal srska..... máš tam tlačidlo, CHCEM POUŽÍVAŤ..... treba to podpísať a pridať certifikát.
janapill
19.06.12,07:55
OK, ďakujem, a potom už všetko budem musieť podpisovať len tým ZEPom alebo budem mať na výber?? Myslím iné výkazy,dokumenty????
Idem to asi vyskúšať
domenico.office
19.06.12,07:57
Všetko a pre všetkých ZEP-om, ktorý sú autorizovaný v tomto konte.
domenico.office
19.06.12,07:58
Nové dokumenty cez eDane, staršie, cez portál.
janapill
19.06.12,08:11
ĎAkujem Vám všetkým, už som to spravila, aj podala tú žiadosť na vrátenie DPH,
dokument bol podaný, tak dúfam, že bude všetko ok.
srska
19.06.12,08:12
ĎAkujem Vám všetkým, už som to spravila, aj podala tú žiadosť na vrátenie DPH,
dokument bol podaný, tak dúfam, že bude všetko ok.no vidíš, aké jednoduché;)
Economic
19.06.12,17:21
ĎAkujem Vám všetkým, už som to spravila, aj podala tú žiadosť na vrátenie DPH,
dokument bol podaný, tak dúfam, že bude všetko ok.


Príde ti správička neboj.....
calawen
25.06.12,10:20
Neviete čo sa deje, doteraz som mala do 6-7 hodín vždy akceptáciu daňového priznania. Včera o 22 som posielala DPH-čku, hneď som mala potvrdenie o prijatí a doteraz nemám potvrdenie o akceptácii... dúfam, nebudem musieť posielať znovu...
srska
25.06.12,10:43
Neviete čo sa deje, doteraz som mala do 6-7 hodín vždy akceptáciu daňového priznania. Včera o 22 som posielala DPH-čku, hneď som mala potvrdenie o prijatí a doteraz nemám potvrdenie o akceptácii... dúfam, nebudem musieť posielať znovu...čakať treba - etax bežne akceptuje + 1 deň
KEJKA
25.06.12,11:04
včera bola nedeľa. ja som posielala v sobotu. myslím, že tieto dva dni ssú hektické aj pre drsr, tých podaní je isto viac cez víkend.
ja som si to pred chvíľou overovala, obe DPHčky mám podania spracované.
calawen
25.06.12,11:08
ja tam mám "s predbežne overeným certifikátom" tak hádam bude do večera (počkám do cca 20-tej) spracované...
srska
25.06.12,11:35
ja tam mám "s predbežne overeným certifikátom" tak hádam bude do večera (počkám do cca 20-tej) spracované...ja dostávam len také vyrozumenie po prijatí na el. podateľňu:
Po overení platnosti Vášho certifikátu obdržíte "Správu o akceptácii dokumentu elektronickou podateľňou", na základe ktorej bude Vami zaslaný dokument prijatý na spracovanie.

no a to overenie niekedy trvá 24 hodín
calawen
25.06.12,12:17
už mám :)
Maruška54
01.07.12,19:21
Prosím vás pekne nemôžem sa dostať na EZU vyhodí mi to hlášku Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

pritom včera som odosielala bez problémov všetko...vie mi niekto pomôcť?
tuta
01.07.12,20:07
asi bude nejaký zádrhel, nedá sa vôbec prihlásiť...
Maruška54
01.07.12,20:13
ďakujem veľmi pekne skúsim ráno
srska
02.07.12,06:06
Prosím vás pekne nemôžem sa dostať na EZU vyhodí mi to hlášku Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.

Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

pritom včera som odosielala bez problémov všetko...vie mi niekto pomôcť?
podľa ranného infa z helpdesku - chyba na strane serverov drsr - pôjde to za cca 2 hodiny
Maruška54
02.07.12,06:14
podľa ranného infa z helpdesku - chyba na strane serverov drsr - pôjde to za cca 2 hodiny

ďakujem dúfam že stihnem odoslať do pol dvanástej odchádzam totiž na promociu
ekopo
02.07.12,09:56
no podľa najnovšej správy , odstávka EZU potrvá do 14.00 hodiny (neverím)
zase technické problémy, a to mám nejaké prehľady a DP..........
tlačiť a odniesť na DU :D , nestíham

DILETANTSTVO
KEJKA
05.07.12,06:13
nuž stalo sa mi, čo ešte predtým nie, ale už sa o tom písalo myslím, že v súvislosti s EZU.
Ja podávam cez e-Dane, takže som si načítala správny .xml súbor, skontrolovala tlačivo, dala podpísať /ZEP/, odoslať, vytlačila som si potvrdenku a tešila sa, že som to stihla.
Pri kontrole podaní za všetky firmy /o pár dní-v utorok/ som si ten Prehľad nenašla.
resp. našla, ale v úplne inej firme, ktorá ani nemá zam-cov.
Pýtam sa, ako je to možné? Ako to, že ma systém neupozornil, že je iné DIČ?
samozrejme, kedže ide o nové tlačivo, tak v eTax mi podaný dokument neotvorí, aby som ho skontrolovala, cez EZU sa dostanem len ku klientom, ktorý majú EZU, ach jaj?
napísala som na tecnickú podporu drsr, ani sa neozvali - neviete, akú majú lehotu?
mailom som poslala potvrdenky aj správne súbory, nech mi to vysvetlia, ale zatiaľ žiadna odpoveď.

Ak teraz podám v správnej firme nanovo správny výkaz - už je po termíne, no čo už - prežijem.
ale ako mám stornovať ten, čo trčí v nesprávnej firme?

poprosím - stalo sa to už niekomu a ako ste to riešili?
Vdaka.
Anelas
05.07.12,06:21
Kejka,
ja keď som poslala zle priznanie (tiež som pomixovala firmy, ale bolo to posielané cez portál - že som mala "otvorenú" jednu firmu a načítala som priznanie inej firmy) - tak som zavolala správkyni firmy, do ktorej to nepatrilo, nadiktovala som jej informácie o podanom priznaní a ona si to v systéme "vymazala". Volať môžeš hneď zajtra, ale je možné že ti povie, že ona to v systéme ešte nevidí - tak ti povie, kedy máš zavolať.

Technická podpora k elektronickej komunikácii reaguje veľmi rýchlo. Aspoň niekto....

Ako sa ti ale mohlo stať, že cez eDANE si mala iné DIČ? Neexportuješ si to priamo zo svojho účtovného softvéru? Inak eDANE ťa na takéto niečo neupozornia - dokonca ani keď to posielaž cez portál - takže ja som to vyriešila tak, že si priznania exportujem zo softvéru a načítavam do eDANE - vtedy viem, že sa nemôže nič stať (aspoň v to dúfam :-)
Economic
05.07.12,07:21
Kejka,
ja keď som poslala zle priznanie (tiež som pomixovala firmy, ale bolo to posielané cez portál - že som mala "otvorenú" jednu firmu a načítala som priznanie inej firmy) - tak som zavolala správkyni firmy, do ktorej to nepatrilo, nadiktovala som jej informácie o podanom priznaní a ona si to v systéme "vymazala". Volať môžeš hneď zajtra, ale je možné že ti povie, že ona to v systéme ešte nevidí - tak ti povie, kedy máš zavolať.

Technická podpora k elektronickej komunikácii reaguje veľmi rýchlo. Aspoň niekto....

Ako sa ti ale mohlo stať, že cez eDANE si mala iné DIČ? Neexportuješ si to priamo zo svojho účtovného softvéru? Inak eDANE ťa na takéto niečo neupozornia - dokonca ani keď to posielaž cez portál - takže ja som to vyriešila tak, že si priznania exportujem zo softvéru a načítavam do eDANE - vtedy viem, že sa nemôže nič stať (aspoň v to dúfam :-)


Stane sa ti to vtedy, keď kolieskom na myške nechtiac alebo chtiac poroluješ prstom... Vtedy DIČ-ká "preskakujú v kolonke DIČ" hoci čísla a údaje tlačiva ti ostávajú. To si ani nevšimneš v podstate. Pri tomto si treba dávať veľký pozor. A pohybovať sa len dole šípkami. Určite nie myškou. Inak e-Dane fungujú krásne. Ja som podávala aj prehľady ešte, a aj DP PO ešte 30. 6. za jedného nešťastníka, s dátumom 1.7. mi prišli akceptácie. Čiže v tomto nie je problém.
Anelas
05.07.12,07:30
Vlastne áno, máš pravdu s tým DIČ - aj mne sa to raz stalo, všimla som si to úplnou náhodou. Myslím, že by to mali urobiť tak, aby sme si niekde mohli zadať voľbu "definitívna podoba priznania" alebo niečo také a človek by si bol istý, že to čo tam natiahne, sa už nezmení. Ale keby sme niečo také chceli, asi by sme to mali zakričať do lesa - to by bolo skôr vypočuté ako dnes niečo chcieť od Finančnej správy.
Economic
05.07.12,08:05
Vlastne áno, máš pravdu s tým DIČ - aj mne sa to raz stalo, všimla som si to úplnou náhodou. Myslím, že by to mali urobiť tak, aby sme si niekde mohli zadať voľbu "definitívna podoba priznania" alebo niečo také a človek by si bol istý, že to čo tam natiahne, sa už nezmení. Ale keby sme niečo také chceli, asi by sme to mali zakričať do lesa - to by bolo skôr vypočuté ako dnes niečo chcieť od Finančnej správy.

Veru tak, my ich bohužiaľ musíme počúvať vo všetkom a niekedy komplikovane ich presviedčať o tom, ako im to nefunguje. Len oni na nás stále len sypú : porušili ste tento a tento §.... nesplnili ste si túto povinnosť....
A kde je ich zabezpečenie aspoň spoľahlivosti, nezameniteľnosti a plnej funkčnosti za toľké (mimochodom naše) peniaze ?
KEJKA
05.07.12,08:24
áno -tak asi je to v tom. Pracujem s myšou. Takže preskočilo na DIČ nesprávnej firmy a tam vlastne bude akoby správny dokument s identifikačnými údajmi ako majú byť, len ja som si nevšimla, že je to zle. Totiž, ja ťapa - aj na potvrdenke mám to nesprávne DIČ uvedené, kebyže som si všimla, mohla som ešte v termíne odoslať na správnu firmu a dodatočne riešiť tento lapsus.
No čo už.
takže ja si zajtra zavolám správkyni a skúsim to vybaviť. Prehľa je už spracovaný, tak hádam to tam bude mať.
po druhé - idem si skontrolovať poštu, či mi odišiel ten dotaz na technickú podporu.
mám možnosť zavolať aj tam - vyskúšam.
Pochybujem, že by len tak na moje požiadanie prehodili podania - ani nemôžu, kedže podľa Vás na dokumente bude DIČ tej nesprávnej firmy.
Záver - nezostáva iné, len podať ešte raz, hoci aj po termíne, prehlad za správnu firmu.
Záver2 - nikdy cez eDane nepoužívať myš ale šipky!!!!!

odkaz pre Anelas - áno, SW mi exportuje .xml, ja otvorím eDane, nájdem správny formulár, načítam z .xml správny formulár -tam sa nepomýlim, v názve súboru je meno spoločnosti. Po načítaní vidím údaje a vidím, že je to tá firma, ktorú chcem riešiť. muselo sa to pokašľať tým rolovaním myšou.
Anelas
05.07.12,10:40
Ja som si v Potvrdení o odoslaní DIČ doteraz nekontrolovala - keď to človek súka jedno za druhým, tak niektoré veci už robí automaticky a snaží sa šetriť čas kde sa dá (veď keď budeme podávať prehľad dane zo závislej činnosti denne a nie že mesačne, tak to bude ešte zaujímavejšie......). Ale odteraz si budem na potvrdení o odoslaní DIČ poctivo sledovať.

Pravda je tá, že je to nová vec a človek nevie, kde by sa mohla stať chyba. Teraz sa môžem poučiť na tvojej chybe Kejka - keď si zoberiem výšku pokuty za nepodanie daňového priznania.....tak veru tých 5 sekúnd naviac na prekontrolovanie DIČ oželiem.

Kejka, ja by som sa snažila zistiť, či môžu uznať aj ten pôvodný prehľad - je na ňom predsa správny názov firmy, správni zamestnanci.....možno nejakým listom keby si oficiálne to riešila, tak by uznali prehľad za podaný v termíne.....nenechala by som to iba tak, pretože ak si zmyslia za 3 roky že budú pokutovať všetky nepodané prehľady a zahrnú tam aj teba, aj keď išlo iba o nesúlad DIČ a názvu firmy......
Aljok
05.07.12,12:44
Záver2 - nikdy cez eDane nepoužívať myš ale šipky!!!!!

odkaz pre Anelas - áno, SW mi exportuje .xml, ja otvorím eDane, nájdem správny formulár, načítam z .xml správny formulár -tam sa nepomýlim, v názve súboru je meno spoločnosti. Po načítaní vidím údaje a vidím, že je to tá firma, ktorú chcem riešiť. muselo sa to pokašľať tým rolovaním myšou.

Kejka, môžeš používať myš, len si daj pozor a hneď po načítaní z xml si preklikni do hociktorého nižšieho okienka ( napr. titul) a potom môžeš rolovať veselo. Keď budeš mať kurzor nižšie nebude Ti rolovanie meniť DIČ.
KEJKA
05.07.12,16:31
Ja som si v Potvrdení o odoslaní DIČ doteraz nekontrolovala - keď to človek súka jedno za druhým, tak niektoré veci už robí automaticky a snaží sa šetriť čas kde sa dá (veď keď budeme podávať prehľad dane zo závislej činnosti denne a nie že mesačne, tak to bude ešte zaujímavejšie......). Ale odteraz si budem na potvrdení o odoslaní DIČ poctivo sledovať. ved ani ja...zo začiatku som kontrolovala, študovala.........ale už som sa spoľahla a bum - toto sa stalo.

Pravda je tá, že je to nová vec a človek nevie, kde by sa mohla stať chyba. Teraz sa môžem poučiť na tvojej chybe Kejka - keď si zoberiem výšku pokuty za nepodanie daňového priznania.....tak veru tých 5 sekúnd naviac na prekontrolovanie DIČ oželiem.
veru tak
Kejka, ja by som sa snažila zistiť, či môžu uznať aj ten pôvodný prehľad - je na ňom predsa správny názov firmy, správni zamestnanci.....možno nejakým listom keby si oficiálne to riešila, tak by uznali prehľad za podaný v termíne.....nenechala by som to iba tak, pretože ak si zmyslia za 3 roky že budú pokutovať všetky nepodané prehľady a zahrnú tam aj teba, aj keď išlo iba o nesúlad DIČ a názvu firmy......
ved preto som písala na technockú podporu a zatiaľ som neopakovala podanie. I tak je neskoro, tak sa práve snaažím získať dôkazy, že som to podala na DU iba na nesprávnu firmu. Žiaľ, na podanom DP budú podľa mňa správne údaje, ale DIČ a teda asi aj názov firmy bude ten nesprávny - toto som si práve chcela skontrolovať, ale z portálu spätne tlačivo nevytiahnem.
Takže zajtra volám na technickú podporu aj správkyni na DU, skúsim pozisťovať čo sa dá. Uvítala by som skôr e-komunikáciu aby som mala aj dôkaz, telefonát o 1-2-3 roky mi od pokuty nepomôže.
KEJKA
05.07.12,16:34
Kejka, môžeš používať myš, len si daj pozor a hneď po načítaní z xml si preklikni do hociktorého nižšieho okienka ( napr. titul) a potom môžeš rolovať veselo. Keď budeš mať kurzor nižšie nebude Ti rolovanie meniť DIČ.
samozrejme, že myš používať môžem, ale záver som si urobila taky ako cituješ. Bezpečnejšie je používať šipky.
ja som preklikla aj veselo rolovala, ved som si skontrolovala údaje........no a potom pri podpisovaní a odoslaní sa stalo toto.
takže ešte raz - ruky preč od myši.:)
Economic
05.07.12,16:58
samozrejme, že myš používať môžem, ale záver som si urobila taky ako cituješ. Bezpečnejšie je používať šipky.
ja som preklikla aj veselo rolovala, ved som si skontrolovala údaje........no a potom pri podpisovaní a odoslaní sa stalo toto.
takže ešte raz - ruky preč od myši.:)

Ja som na tú myš a zmenu DIČ prišla úplne náhodou... Fakt si treba dávať na to prekliknutie pozor.
Aljok
05.07.12,18:39
Žiaľ, na podanom DP budú podľa mňa správne údaje, ale DIČ a teda asi aj názov firmy bude ten nesprávny - toto som si práve chcela skontrolovať, ale z portálu spätne tlačivo nevytiahnem.

Celé tlačivo aj názov firmy budeš mať správne, okrem DIČ (toto Ti tá myška prerolovala).
Aljok
05.07.12,18:42
Keď ja som bez myšky ako bez ruky :-)
Anelas
05.07.12,19:56
je to ako pise Aljok - zle si tam mala iba DIC. Nazov firmy sa urcite nezmenil.
striebro1
06.07.12,07:26
dobry den, skusal dnes niekto posielat cez edane? mne ani neprebehne aktualizacia a vyskoci mi toto: chyba pri linkovani pluginu DPbase a ked dam ok, tak mi nieco vypisuje a dam potvrdit a neviem sa toho zbavit...vobec mi to nejde skoncit...neda sa to zavriet x

ako mam teraz poslat mesacny prehlad? cez drsr mi neponuka mesacny prehlad....

stalo sa to niekomu????

dakujem za reakcie....
tictac7
06.07.12,07:47
...chyba bude asi inde - mne idú....
striebro1
06.07.12,07:53
volala som na podporu....neviem, ci moze byt chyba v tom, ze pocas stahovania mi padol internet....ale uz som aj restartovala komp a nic...a aj som ho vypla a za chvilu zapla a stale to iste....

mam zep a potrebujem poslat mesacny prehlad....no ked mi to nepojde takto tak to poslem cez ezu....cez ezu podane....

neviete, da sa potvrdenie z ezu v pdf nejako ulozit a poslat mailom klientovi???
KEJKA
06.07.12,16:30
ved preto som písala na technickú podporu a zatiaľ som neopakovala podanie. I tak je neskoro, tak sa práve snažím získať dôkazy, že som to podala na DU iba na nesprávnu firmu. Žiaľ, na podanom DP budú podľa mňa správne údaje, ale DIČ a teda asi aj názov firmy bude ten nesprávny - toto som si práve chcela skontrolovať, ale z portálu spätne tlačivo nevytiahnem.
Takže zajtra volám na technickú podporu aj správkyni na DU, skúsim pozisťovať čo sa dá. Uvítala by som skôr e-komunikáciu aby som mala aj dôkaz, telefonát o 1-2-3 roky mi od pokuty nepomôže.
1. volala som na technickú podporu, bola veľmi milá, ale môj mail nedostali. ysvetlila som jej situáciu aj dôvody, prečo potrebujem od nicch pomoc. Poslala som to ešte raz, po pár minútach mi prišiel odpovedný mail s číslom, ktoré tá pracovníčka potrebuje, aby vedela pri telefonáte reagovať.
Neviem, prečo nedostali ten pôvodný, ráno som posielala aj na
technickapodpora@financnasprava.sk
aj na
technickapodpora@drsr.sk.
a odpoved som dostala z drsr.servicedesk@drsr.sk
tak neviem ktorá adresa je správna - len tak mimochodom.
zatiaľ toľko - správkyni som nevolala, zatiaľ s ňou komunikoval len klient, ani neviem, ktorá to je.
Economic
06.07.12,16:35
dobry den, skusal dnes niekto posielat cez edane? mne ani neprebehne aktualizacia a vyskoci mi toto: chyba pri linkovani pluginu DPbase a ked dam ok, tak mi nieco vypisuje a dam potvrdit a neviem sa toho zbavit...vobec mi to nejde skoncit...neda sa to zavriet x

ako mam teraz poslat mesacny prehlad? cez drsr mi neponuka mesacny prehlad....

stalo sa to niekomu????

dakujem za reakcie....

Ja som dnes podávala mesačný prehľad so ZEP cez eDane a odišlo to krásne tak ako malo.
striebro1
06.07.12,20:10
Ja som dnes podávala mesačný prehľad so ZEP cez eDane a odišlo to krásne tak ako malo.

asi budem musiet odinstalovat edane a nanovo nainstalovat....ine ma nenapada...nie som nejaky velky pocitacovy expeert...aby som prisla na to, kde je chyba...takze mi pride najjednoduchsie edane odinstalovat a nanovo stiahnut do kompu...myslis, ze by potom mohol fungovat edane v pohode??? doteraz sa mi to nikdy nestalo, mam zep a cely rok v pohode posielam cez edane alebo cez drsr a teraz toto....
KEJKA
07.07.12,04:42
vyskúšaj, ale po spustení sa EDane aktualizujú, takže sa mi envidí, žeby to bola práve tá správna cesta.
Ale v takých prípadoch tiež skúšam možné i nemožné, reštartovať PC najčastejšie, počkať do druhého dňa,
raz dokonca som aj reinštalovala eDane, ale nepamätám sa, či pomohlo - aha nepomohlo, prišla som na to, že robím fatálnu chybu ja :).
striebro1
07.07.12,07:27
vyskúšaj, ale po spustení sa EDane aktualizujú, takže sa mi envidí, žeby to bola práve tá správna cesta.
Ale v takých prípadoch tiež skúšam možné i nemožné, reštartovať PC najčastejšie, počkať do druhého dňa,
raz dokonca som aj reinštalovala eDane, ale nepamätám sa, či pomohlo - aha nepomohlo, prišla som na to, že robím fatálnu chybu ja :).

Kejka, ved to je to, ze sa edane zacnu aktualizovat a potom sa zastavia a vyskoci okno ze chyba pri linkovani pluginu DPBase a ked potvrdim ok tak vyskoci druhe okno ze chyba.DRSR.Win.....atd....a dnes som to skusala a furt mi to vypisuje...takze asi odinstalujem edane a nanovo si ich stiahnem....
grammatika
07.07.12,12:06
Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia. Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

Toto mi dnes vyhodilo EZU, potrebujem súrne podať SV a DPH, neviete poradiť, čo robiť? To akože zase im nefunguje systém a ani o tom neinformujú nikde?
Sarlotka
07.07.12,22:02
Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.

Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

Toto mi dnes vyhodilo EZU, potrebujem súrne podať SV a DPH, neviete poradiť, čo robiť? To akože zase im nefunguje systém a ani o tom neinformujú nikde?

ani mne nejde to iste mi pise...
johny18
08.07.12,12:00
To iste..
holubička1
08.07.12,15:44
Ani mne to stale od rana nejde...
blondy
09.07.12,06:11
EZU ani mne nefunguje, kde je chyba ???
KEJKA
09.07.12,07:27
grammatika
09.07.12,08:42
už to konečne spojazdnili..
Sarlotka
09.07.12,13:20
ano aj mne uz ide jupi
otázka
10.07.12,16:04
Ahojte, snažim sa elektronicky zaslať dodatočné DP k DPH za 1.Q., vyhodí mi chybu, že som neuviedla dátum zistenia skutočnosti na DDP, no jednoducho to tam nie je editovateľné. Ako postupovať? DP podávam cez aplikáciu EZU, ďakujem.
Monika Kováčová
10.07.12,16:19
pri zadaní formulára si uviedla "dodatočné"? vtedy je toto pole editovateľné... skús ako nový formulár a nezabudni "odbodknúť" dodatočné
xMen
10.07.12,16:26
myslim, ze tento problem sa tu uz riesil, asi pouzivate prehliadac Internet Explorer 7.x, skuste iny prehliadac.


Ahojte, snažim sa elektronicky zaslať dodatočné DP k DPH za 1.Q., vyhodí mi chybu, že som neuviedla dátum zistenia skutočnosti na DDP, no jednoducho to tam nie je editovateľné. Ako postupovať? DP podávam cez aplikáciu EZU, ďakujem.
otázka
10.07.12,16:41
Áno, uviedla som dodatočné, používam Explorer, tu bude zrejme zrada, idem skúsiť cez iný....
otázka
10.07.12,17:12
Ešte raz vďaka, chyba bola v prehliadači...
xMen
10.07.12,17:17
ak Vam mozem poradit, pouzivajte bud novsi Internet Explorer, teraz je tusim uz 9.x, alebo nieco od konkurencie, napr. Mozilla FireFox 13.x, Chrome 20.x, IE 7.x je uz strasna vykopavka :-), to uz nie je bezpecne


Ešte raz vďaka, chyba bola v prehliadači...
dark1500
11.07.12,13:08
Ak Vám vyhadzuje hlásenie nezhody s profilom používateľa a nedávno ste si obnovovali certifikát resp. elektronický podpis, tak sa musíte prihlásiť na www.drsr.sk v sekcii eTax -> Uvod -> Sprava certifikatov ... skontrolovať či tam je pridaný ten váš, ten aktuálny. Staré samozrjeme zmazať. (podpisový znak netreba pridávať len elektronický podpis).

Po tomto sa odporúča ešte sa odhlásiť s www.drsr.sk vyprázdniť cookies a a doačsné súbory. Vypnúť explorer a skúsiť cez eDane podpísať dokument a poslať. Mne to nešlo ani po tomto, no po reštarte sa to rozbehlo. Ak by to nešlo ani po reštarte treba odznovu nainštalovať celú podpisovú haluz.
KEJKA
11.07.12,16:30
1. volala som na technickú podporu, bola veľmi milá, ale môj mail nedostali. ysvetlila som jej situáciu aj dôvody, prečo potrebujem od nicch pomoc. Poslala som to ešte raz, po pár minútach mi prišiel odpovedný mail s číslom, ktoré tá pracovníčka potrebuje, aby vedela pri telefonáte reagovať.
prišla mi odpoved, potvrdili to rolovanie, aj zmenu iba DIČ, ako to chcú zabezpečiť, to už neriešia
citujem
Riešenie:
Súvisiaci Incident IM00086707 bol uzatvorený. Dokument bol
skutocne podany za nespravne DIC. Podanie je nutne opakovat kezde oprava DIC nie
je mozna a je potrebne kontaktovat prislusneho spravcu dane aby chybne podanie
stornoval na zaklade Vasej ziadosti. K zmene DIC mohlo dojst omylom v pripade ak
ste pouziti kolesko na mysi a boli ste nastaveny na poli DIC. Aplikacia Vas
uporozni ze DIC sa zmeni. Po zmene je ale potrebne DIC prepisat naspat, udaje vo
formulari ostanu rovnake meni sa len DIC. *** *** Nie su už žiadne priradené
záznamy. Udalosť uzavretá z Incidentu IM00086707
Anelas
12.07.12,08:03
Ja osobne by som podala prehľad ešte raz ako píšu, ale hneď by som poslala list na Daňový úrad s kompletným popisom problému, vytlačila tam pôvodnú akceptáciu, tento mejl z podpory, novú akceptáciu. Aby bolo jasné, že prehľad bol podaný ako mal a načas - len teda so zlým DIČ.
striebro1
15.07.12,05:16
ahojte, tak som podala danove priznanie dpfo b cez ezu a ako prilohu som dala potvrdenie od zamestnavatela vo formate pdf a ezu to akceptlo....no a dnes teda vcera mi prislo z danoveho uradu vyzva, ze som podala neuplne priznanie, kedze nemaju potvrdenie od zamestnavatela.....oni s tym asi robit nevedia, lebo som si vcera skontrolovala ezu a pekne to tam mam, normalne aj sa mi to otvori, teda ta priloha je tam prilozena, dokonca aj na tom potvrdeni o podani je napisane ze to obsahuje aj prilohu....stalo sa to niekomu z vas? to teraz mozem cakat za vsetky subjekty, kde som prikladala poznamky ako prilohu, ze mi budu chodit vyzvy??? to potom naco je vlastne ta moznost pripojit prilohu, ked ju oni nevidia???
msa
16.07.12,06:40
presne tak oni to tam nevidia, napriek tomu , že my tam máme možnosť niečo pripojiť oni to tam z ich strany nemajú, ja som takto musela odosielať potvrdenia o príjme k DPFO poštou. Takisto napr. nemajú ošetrené ak v mesačnom prehľade za 3., 6.,9.,12. mesiac požiadame o vrátenie DB,alebo ZP , aby im to niekam vyhodilo, že je tam žiadosť o vrátenie, zistia to až pri nejakej náhodnej kontrole, na ktorú nemajú čas alebo až keď sa dotyčný ozve, že mu to po dvoch mesiacoch ešte stále neprišlo. A moja správkyňa dane mi odporučila, zasielať tie mesačné radšej poštou, že pri tom to zistí hneď . Tak to som odmietla, že ja sa jej pri ďalšom štvrťroku radšej ozvem.
blondy
16.07.12,07:00
ahojte, tak som podala danove priznanie dpfo b cez ezu a ako prilohu som dala potvrdenie od zamestnavatela vo formate pdf a ezu to akceptlo....no a dnes teda vcera mi prislo z danoveho uradu vyzva, ze som podala neuplne priznanie, kedze nemaju potvrdenie od zamestnavatela.....oni s tym asi robit nevedia, lebo som si vcera skontrolovala ezu a pekne to tam mam, normalne aj sa mi to otvori, teda ta priloha je tam prilozena, dokonca aj na tom potvrdeni o podani je napisane ze to obsahuje aj prilohu....stalo sa to niekomu z vas? to teraz mozem cakat za vsetky subjekty, kde som prikladala poznamky ako prilohu, ze mi budu chodit vyzvy??? to potom naco je vlastne ta moznost pripojit prilohu, ked ju oni nevidia???

Aj mne sa to stalo, volala pani z DU že nemám prílohy, a že prečo som to nedodala osobne, a že tam mám chybné údaje vo výkazoch, tak som išla osobne z prílohami - lebo ona tvrdila že ich nevidí, a výkazy z jednoduchého účtovníctva jej prešli zle, mala to poposúvané o riadok... tak preto jej to nesedelo.
gokko
16.07.12,09:41
Dobrý deň, posielala som súhrnný výkaz za 2. štvrťrok a omylom som do obdobia napísala 4. štvrťrok. Tak som poslala ešte raz ten istý výkaz ale správne za 2. štvrťrok a teraz neviem čo s tým nesprávnym štvrťrokom? Musím zaniesť krycí list na DU a tam to nejako opravím ? Prosím čo mám urobiť ? ďakujem
Economic
16.07.12,09:45
Ak si ho podávala elektronicky, čo asi áno, budú brať v úvahu ten posledne podaný. Nemusíš nič oznamovať.
gokko
16.07.12,09:48
ano elektronicky, ďakujem.
Anelas
16.07.12,11:23
Dobrý deň, posielala som súhrnný výkaz za 2. štvrťrok a omylom som do obdobia napísala 4. štvrťrok. Tak som poslala ešte raz ten istý výkaz ale správne za 2. štvrťrok a teraz neviem čo s tým nesprávnym štvrťrokom? Musím zaniesť krycí list na DU a tam to nejako opravím ? Prosím čo mám urobiť ? ďakujem


Ja by som sa spojila so správkyňou, aby ten výkaz za 4.Qtál stornovala. Lebo si poslala dva samostatné výkazy - jeden za druhý a jeden za štvrtý kvartál...neboli za jeden totožný kvartál.
Anelas
16.07.12,15:53
Len pre informáciu - práve som si načítala do eDANE priznanie DPH, v ktorom bola na riadku 33 suma 68,54 EUR a po načítaní sa mi tam objavila suma 69 EUR = zaokrúhnelá.....neviem, ako na to ten systém prišiel, načítala som to ešte raz, pre istotu a to isté - suma iná ako bola vyexportovaná zo softvéru...Ešte som to pre istotu znovu vyexportovala, či som ja niekde neurobila chybu....ale nie - v .xml súbore dáta správne a v eDANE sa zobrazí suma zaokrúhlene - zasa ďalšie poučenie, že musím poriadne pozerať nielen DIČ, ale aj sumy....
gokko
16.07.12,17:28
ďakujem anelas, radšej pôjdem na DU. Bude tam z toho zmätok.
striebro1
16.07.12,18:08
Aj mne sa to stalo, volala pani z DU že nemám prílohy, a že prečo som to nedodala osobne, a že tam mám chybné údaje vo výkazoch, tak som išla osobne z prílohami - lebo ona tvrdila že ich nevidí, a výkazy z jednoduchého účtovníctva jej prešli zle, mala to poposúvané o riadok... tak preto jej to nesedelo.

a co vsetky firmy, kde som poznamky posielala ako prilohu cez ezu? to znamena, ze ked to oni nevidia, ze to budu povazovat ako nepodane a nebodaj to budu sankcionovat?? teraz mam kazdej spravkyni za kazdy danovy subjekt volat a zistovat ci poznamky dosli a maju ich alebo ako to mam chapat??? no to je uzasneeeeee.....

dnes som volala spravkyniam a poslusne musim doniest v papierovej podobe vsetky poznamky....len pevne verim, ze ich nenapadne pokutovat...)))) ku poznamkam prikladam aj potvrdenku z ezu, ze tie poznamky tam boli prilozene....
Liptakova6
18.07.12,07:37
Dobrý den, chcem sa informovať či mi neviete pomôcť s elektronickym podavanim. Pýta to odomna heslo, ale kedže sa to zjavne pred pol rokom uzatváralo,nespomínam si.
Dakujem za odpoved
tictac7
18.07.12,07:42
Dobrý den, chcem sa informovať či mi neviete pomôcť s elektronickym podavanim. Pýta to odomna heslo, ale kedže sa to zjavne pred pol rokom uzatváralo,nespomínam si.
Dakujem za odpoved

...akože mi Ti tu máme to heslo povedať? Zavolaj si na technickú podporu na FS 048 / 4317 222 alebo im napíš technickapodpora@drsr.sk,
Laguna13
18.07.12,07:57
Mne sa tiež stalo minulý rok, že som si heslo nepoznačila a o pár mesiacov som ho potrebovala a bol problém. Musela som podať novú žiadosť o vydanie identifikátora a vybaviť novú dohodu o elektronickom doručovaní.
Liptakova6
18.07.12,08:06
Nie heslo som nechcela po vás. Chcela som len radu
Liptakova6
18.07.12,08:13
A iným spôsobom sa to nedá vyriešiť?
m.hladka
10.08.12,18:08
Stránka DU zase nečinná, citujem:
"Oznam FR SR
Portál sekcie daňovej Finančného riadeľstva SR je momentálne nedostupný z dôvodu aktualizácie aplikácií portálu. Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
Na podanie daňových dokumentov využite aplikácie eDANE alebo EZU."
Anelas
10.08.12,18:13
Ja používam na podávanie už iba eDANE - je to rýchlejšie ako portál a aj menšie riziko chyby (chyba môže nastať len v DIČ - písali sme si tu o tom už...). Portál používam iba pri tlači Akceptácií....to mi stačí na pospanie si popri práci - než sa to všetko načíta, otvorí, zatvorí.....
KEJKA
10.08.12,19:05
Ja používam na podávanie už iba eDANE - je to rýchlejšie ako portál a aj menšie riziko chyby (chyba môže nastať len v DIČ - písali sme si tu o tom už...). Portál používam iba pri tlači Akceptácií....to mi stačí na pospanie si popri práci - než sa to všetko načíta, otvorí, zatvorí.....k tomuto - aké podanie sa aktuálne dá podať cez portál DU? DPH nie, mzdové podanie tiež nie.... používam iba eDane a EZU, lebo portál pdľa mňa už nič aktuálne nemá.
Len ma štve, že zrejme "vďaka" tomu neviem spätne cez portál otvoriť ani podanie, ktoré som odoslala........
srska
10.08.12,19:09
k tomuto - aké podanie sa aktuálne dá podať cez portál DU? DPH nie, mzdové podanie tiež nie.... používam iba eDane a EZU, lebo portál pdľa mňa už nič aktuálne nemá.
Len ma štve, že zrejme "vďaka" tomu neviem spätne cez portál otvoriť ani podanie, ktoré som odoslala........dajú sa ešte skontrolovať podania v zložke "dokumenty daňového subjektu" a aj prípadné predpisy pokút zo strany dú v zložke "dokumenty dú". inak, čaká sa na nový systém
andreaS
10.08.12,19:24
k tomuto - aké podanie sa aktuálne dá podať cez portál DU? DPH nie, mzdové podanie tiež nie.... používam iba eDane a EZU, lebo portál pdľa mňa už nič aktuálne nemá.
Len ma štve, že zrejme "vďaka" tomu neviem spätne cez portál otvoriť ani podanie, ktoré som odoslala........

na portali sa daju najst presne vypisane tlaciva ktore si podala cez edane... ides cez podanie dokumentov a tam sa da nielen podat ale da sa vyhodit aj zoznam podanych dokumentov a postupne na ne klikat a otvarat, co sa vlastne podalo, pripadne neskor si vytlacit potvrdenku o odoslani... k tomu je priradena aj akceptacia...
KEJKA
10.08.12,19:28
na portali sa daju najst presne vypisane tlaciva ktore si podala cez edane... ides cez podanie dokumentov a tam sa da nielen podat ale da sa vyhodit aj zoznam podanych dokumentov a postupne na ne klikat a otvarat, co sa vlastne podalo, pripadne neskor si vytlacit potvrdenku o odoslani... k tomu je priradena aj akceptacia...no už dávnejšie som na portali kvôli podávaniu tlačív nebola, preto sa pýtam na konkrétne -DPH a mesačné hlásenie, ktoré ešte v apríli neboli v ponuke.
ja viem, že si tam nájdem svoje podania, môžem vytlačiť potvrdenku i akceptáciu - toto všetko ide.
Ale nejde - mne teda ešte neotvorilo samotné podanie-tlačivo, aby som videla jeho obsah - vždy zahlási chybu.
tictac7
13.08.12,07:14
no už dávnejšie som na portali kvôli podávaniu tlačív nebola, preto sa pýtam na konkrétne -DPH a mesačné hlásenie, ktoré ešte v apríli neboli v ponuke.
ja viem, že si tam nájdem svoje podania, môžem vytlačiť potvrdenku i akceptáciu - toto všetko ide.
Ale nejde - mne teda ešte neotvorilo samotné podanie-tlačivo, aby som videla jeho obsah - vždy zahlási chybu.

...neviem, predtým som neskúšala....možno v piatok niečo spravili. Cez EZU - zoznam podaní - "detail" - mám kompletne vyplnené tlačivo v pdf....
KEJKA
13.08.12,07:41
...neviem, predtým som neskúšala....možno v piatok niečo spravili. Cez EZU - zoznam podaní - "detail" - mám kompletne vyplnené tlačivo v pdf....hned som to na eDane odskúšala - neotvorí tlačivo, ktoré na portáli nemajú v ponuke a tie novšie nemajú. Takže ja to spájam s týmto. V zozname dokumentov sa nedá otvoriť nič, a v podaných dokumentoch len potvrdenka a akceptácia, samotné tlačivo isto nie.
v EZU to funguje, to tiež viem.
Uvádzam len na vedomie, aby tu netrčali skreslené informácie.
m.hladka
13.08.12,09:49
aj mne to tak robi už dlhšie, neviem si to skontrolovať, čo som podala
m.hladka
13.08.12,09:51
ale SV sa mi dá otvoriť, DPH a prehľady nie!
Janiela
16.08.12,09:36
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk (http://www.drs.sk/) je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/nedostupnost.htm)

Ďakujem.
srska
16.08.12,09:50
Re: Dohoda o elktronických službách
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk (http://www.drs.sk/) je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/nedostupnost.htm)

Ďakujem.
napr.: edane + zep + plná moc na el. doručovanie (ak teda sa nedá využiť ezú registrácia)
adina88
16.08.12,10:22
napr.: edane + zep + plná moc na el. doručovanie (ak teda sa nedá využiť ezú registrácia)

Avšak pre firmy zaregistrované od 1.1.2012 je vytvorenie dohody možné len cez EZU.
JAJA11
16.08.12,10:45
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk (http://www.drs.sk/) je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/nedostupnost.htm)


Ďakujem.




Odovzdám tlačivo v papierovej forme. :o
VieraM
16.08.12,10:48
Avšak pre firmy zaregistrované od 1.1.2012 je vytvorenie dohody možné len cez EZU.

Práve nové subjekty ktoré boli zaregistrované v r. 2012 sa nedajú registrovať cez EZU. Volala som na UDR a tam mi povedali že dohoda sa nedá uzatvoriť cez EZU na nové subjekty pretože nemajú ich nové DIČ v systéme. Systém EZU bol v skúšobnej prevádzke a nevedia či ho budú používať alebo budú mať nejaký nový systém

Jedine ak chcem posielať SV mam pužiť e-dane.
VieraM
16.08.12,10:51
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk (http://www.drs.sk/) je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/nedostupnost.htm)


Ďakujem.



Registrovať sa na portáli drsr a posielať SV cez e-dane
srska
16.08.12,11:00
Avšak pre firmy zaregistrované od 1.1.2012 je vytvorenie dohody možné len cez EZU.dohoda možno áno. stále platí alternatíva uvedená v príspevku #2687 - tiež som si založil sro k 01.01.2012 a platí 563/2009 § 9.
paragraf 13/5 sa týka padávania dokumentov bez zep (ak podania nebudú podpísané so zep ....). dohoda o el. doručovaní a plná moc na doručovanie nie je to isté. na základe plnej moci - toto platí ak niekto druhý chce podávať podania za subjekt. inak platí aj príspevok #2691 od VieraM .
srska
16.08.12,11:10
Práve nové subjekty ktoré boli zaregistrované v r. 2012 sa nedajú registrovať cez EZU. Volala som na UDR a tam mi povedali že dohoda sa nedá uzatvoriť cez EZU na nové subjekty pretože nemajú ich nové DIČ v systéme. Systém EZU bol v skúšobnej prevádzke a nevedia či ho budú používať alebo budú mať nejaký nový systém

Jedine ak chcem posielať SV mam pužiť e-dane.dobrá info k+ . systém nový bude - kedy? to je iná otázka
Janiela
17.08.12,06:06
nemám také tlačivo po ruke, pani na DÚ nevie "čo má robiť"
Janiela
17.08.12,06:10
Ďakujem za rady, pošlem klienta na DÚ, neviem, ako pochodí - pani tam sedí ale len pre okrasu. Veď predsa musia mať náhradné riešenie!!!
SilMar Group
17.08.12,06:35
Mám ten istý problém u klienta, napísali sme do BB na správu systému a tu sú odpovede:

"Vasu Ziadost som prelinkovala na riesitelsku skupinu. Predpokladam, ze firma vznikla po 1.4.2012, s takym DIC momentalne nie je mozne generovat Dohodu, akonahle bude problem vyrieseny, pride Vam mail o uzatvoreni udalosti.
Dovtedy budete mat nahlasenie udalosti ako potvrdenie, ze ste sa pokusali generovat Ziadost, ale neslo to kvoli problemom u nas."

"Este by som sa chcel opytat, akym sposobom podat suhrnny vykaz v pripade, ze problem nebude vyrieseny do 20.07.2012. Priamo na DU Bratislava III, alebo nepodavat?"

"Tak ako som napisala, akonahle bude mozne na firmu generovat Dohodu, pride Vam mail o uzatvoreni udalosti, vtedy zanesiete Dohodu na DU a v najblizsom moznom termine podate suhrnny vykaz elektronicky. Suhrnny vykaz v papierovej podobe nie je platny dokument , pravdepodobne Vam ho na DU nezoberu.
Kedze problem pretrvava od aprila, predpokladam, ze do 20.7 nebude vyrieseny (to len aby ste sa neobavali, ze sme na Vas zabudli; samozrejme mozete sa hocikedy informovat telefonicky, alebo mailom na stav Vaseho SD)"
Janiela
17.08.12,06:58
prikladám odpoveď, snáď niekomu pomôže:

Riešenie:
Dobrý deň! Vaše údaje v SD00212520 s DIČ sú v riešení , ked bude možné dohodu v PKI programe pre EZU podávanie nahrať, príde Vám mail s riešením.Dohodu, nie je mozne z technickych pricin vytvorit vazbu medzi OUD a DIC. Ak máte povinnosť podať Suhrnny vykaz DPH , odporucame Vám momentálne funkčný spôsob podávania SV DPH je registrovať v pravej modrej časti portálu www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) : Registrácia (dostanete číslo ID:10....), k tomu je však potrebné zakúpiť ZEP=zaručený el.podpis. Informácie sú na portáli v časti F pod Podmienky využívania Autorizovaných elektronických služieb (smerovka z červenej lišty El.komunikácia ) http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-podpis/zoznam-aca/index.html V prípade nejasností nás neváhajte opäť kontaktovať. S pozdravom Technická podpora FSSR Finančná správa Slovenskej republiky Kompetenčné centrum Nová ul. 13 975 04 Banská Bystrica Slovenská republika tel.: +421 48 43 17 222
srska
17.08.12,07:10
prikladám odpoveď, snáď niekomu pomôže:

Riešenie:
Dobrý deň! Vaše údaje v SD00212520 s DIČ sú v riešení , ked bude možné dohodu v PKI programe pre EZU podávanie nahrať, príde Vám mail s riešením.Dohodu, nie je mozne z technickych pricin vytvorit vazbu medzi OUD a DIC. Ak máte povinnosť podať Suhrnny vykaz DPH , odporucame Vám momentálne funkčný spôsob podávania SV DPH je registrovať v pravej modrej časti portálu www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) : Registrácia (dostanete číslo ID:10....), k tomu je však potrebné zakúpiť ZEP=zaručený el.podpis. Informácie sú na portáli v časti F pod Podmienky využívania Autorizovaných elektronických služieb (smerovka z červenej lišty El.komunikácia ) http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-podpis/zoznam-aca/index.html V prípade nejasností nás neváhajte opäť kontaktovať. S pozdravom Technická podpora FSSR Finančná správa Slovenskej republiky Kompetenčné centrum Nová ul. 13 975 04 Banská Bystrica Slovenská republika tel.: +421 48 43 17 222edane + zep - ak chceš vybaviť zep rýchlo aj s inštaláciou, kontaktuj poraďáka domenico.office (http://www.porada.sk/member.php?u=112919)