Anja111
05.12.12,16:20
Ja mám problém s vytlačním Registračného formulára na stránke FR SR, (v profile). Keď ho dám vytvoriť, tak mi vyhadzuje tabuľku: " Vyskytol sa problém s aplikáciou Adobe Acrobat/Reader. Ak je spustená, ukončite ju a skúste to znova. (0:104)".
Je pravda, že PC je pre mňa veľká záhada, ale všetky ostatné súbory pdf sa mi vytvoria i vytlačia bez problémov, (aj v SP, či ZP a predtým aj v EZU DR SR). Cez eDane som ešte neposielala ani netlačila nič, ale dúfam, že tam tento problém mať nebudem.
Vie mi, prosím, niekto poradiť, čo robím zle?
Vopred srdečne ďakujem.
Economic
05.12.12,15:23
Nemáš otvorené ešte nejaké iné PDF-ko ? Skús to iné zavrieť a potom dať tlačiť.
Anja111
05.12.12,15:26
Určite nie. Už som to skúšala dokonca aj hneď ráno po spustení PC, keď som ešte nikde inde nebola... Stále rovnako. Ale len tam.
srska
05.12.12,15:30
Určite nie. Už som to skúšala dokonca aj hneď ráno po spustení PC, keď som ešte nikde inde nebola... Stále rovnako. Ale len tam.aká verzia adobe reader?
Anja111
05.12.12,15:31
aká verzia adobe reader?

10.1.3.
domenico.office
05.12.12,15:32
Ja mám problém s vytlačním Registračného formulára na stránke FR SR, (v profile). Keď ho dám vytvoriť, tak mi vyhadzuje tabuľku: " Vyskytol sa problém s aplikáciou Adobe Acrobat/Reader. Ak je spustená, ukončite ju a skúste to znova. (0:104)".
Je pravda, že PC je pre mňa veľká záhada, ale všetky ostatné súbory pdf sa mi vytvoria i vytlačia bez problémov, (aj v SP, či ZP a predtým aj v EZU DR SR). Cez eDane som ešte neposielala ani netlačila nič, ale dúfam, že tam tento problém mať nebudem.
Vie mi, prosím, niekto poradiť, čo robím zle?
Vopred srdečne ďakujem.

Doporučujem použiť iný prehliadač, ako Internet Explorer.
srska
05.12.12,15:37
10.1.3.skús nainštalovať novšiu verziu http://get.adobe.com/cz/reader/
Anja111
05.12.12,15:43
Všetkým veľmi pekne ďakujem :)
stifo77
05.12.12,17:37
... no tak sa mi podarilo eDane nejak rozchodit, zatial bez ZEP. Ja som mal problem s Windows firewallom na Win7, kde som musel rucne zadat vynimku aby ta aplikacia komunikovala so serverom.
KEJKA
05.12.12,21:44
dnes som bola s klientom osobne na DU požiadať o vytvorenie väzby k môjmu ID pre elektronické doručovania. Na mieste sme spísali dvojriadkové splnomocenie, konateľ podpísal. Čo ma zarazilo, bolo zdráhanie pracovníčky, ktorá nechápavo krútila hlavou nad našou žiadosťou, že ZEP podávanie bude zrušené, že sa nám to do konca roka neoplatí, ale ak myslíme, tak teda že dobre......že budú len jedny dohody rovnaké pre každého................
hm, asi som to mala napísať do témy Čo ma rozčúlilo..............tak prepáčte.
Soňula
06.12.12,06:12
... no tak sa mi podarilo eDane nejak rozchodit, zatial bez ZEP. Ja som mal problem s Windows firewallom na Win7, kde som musel rucne zadat vynimku aby ta aplikacia komunikovala so serverom.

Prosim ťa, kde si zadal tú vynimku? Ja mám Win 7, v januari budem po prvý raz posielať cez eDane, chcem sa na to pripraviť. Dík
lejka
06.12.12,07:12
Od 1.2.2012 som mala s 5 subjektami spísanú dohodu podľa §13 ods.5,zák.563/2009 a do 30.11.2012 som za ne elektronicky podávala cez EZU výkazy a bolo to super. Od 1.12.2012 nás preklopili z EZU na eDane. Všetky subjekty tu mám preklopené. Teraz potrebujem urobiť väzbu na ďaľšiu firmu, našťastie vlastnú, kde som konateľ. Stačí vytlačiť 2x Dohodu o el. zaručovaní+ výpis z ORSR a zaniesť to na DÚ? Alebo mám aj priložiť Prílohu č. 1 k dohode o el.doruč., že s.r.o. zastúpená mnou poveruje mňa na el. doručovanie písomností v mene daňového subjektu? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Anja111
06.12.12,07:14
skús nainštalovať novšiu verziu http://get.adobe.com/cz/reader/

Skúsila som, ale nepomohlo... Zrejme počkám na zaťa, lebo ja som na PC úplný antitalent.
Ale veľmi pekne ďakujem za snahu pomôcť...
Economic
06.12.12,07:23
dnes som bola s klientom osobne na DU požiadať o vytvorenie väzby k môjmu ID pre elektronické doručovania. Na mieste sme spísali dvojriadkové splnomocenie, konateľ podpísal. Čo ma zarazilo, bolo zdráhanie pracovníčky, ktorá nechápavo krútila hlavou nad našou žiadosťou, že ZEP podávanie bude zrušené, že sa nám to do konca roka neoplatí, ale ak myslíme, tak teda že dobre......že budú len jedny dohody rovnaké pre každého................
hm, asi som to mala napísať do témy Čo ma rozčúlilo..............tak prepáčte.

Ja Ťa úplne chápem, ako Ťa to nakúrilo, pretože mňa by to naštvalo určite. A to je slabé slovo.
Na základe čoho by sa to malo zrušiť ? Ja by som sa asi aj v tom hneve opýtala, na základe akého zákona by to mali zrušiť ?
Pretože mi to vôbec nedáva žiadnu logiku. Včera na TA3 pani Uhrinová dosť dlho rozprávala o podávaniach ale o zrušení podávania so ZEP sa vôbec ani nezmienila.

Len tak medzi nami v období podávania so ZEP a registrácií na DÚ som sa napočúvala od pracovníčok DÚ toľko hlúpostí, že až... Niekedy som bola v pozícii školiteľa pracovníka na DÚ pri tej registrácii, také boli niektoré prihlúpučké.... :D

A ešte jedna vec, vrátenie DPH zo zahraničia je možné iba prostredníctvom podania podpísané ZEP. Inak to nie je možné v súčastnosti.
Janinkaaa
06.12.12,10:53
Obvodný lekár, neplatca DPH, zamestnáva 1 zdravotnú sestru na prac. pomer a na dohodu o prac. činnosti účtovníčku a tiež 1 zdr. sestru na zastupovanie.
Je povinný od 01.01.2013 podávať daňové priznanie a mesačný prehľad elektronicky ?
Zatiaľ tak viem, že nie. Zmenilo sa niečo ?
Ďakujem.
Economic
06.12.12,10:56
Obvodný lekár, neplatca DPH, zamestnáva 1 zdravotnú sestru na prac. pomer a na dohodu o prac. činnosti účtovníčku a tiež 1 zdr. sestru na zastupovanie.
Je povinný od 01.01.2013 podávať daňové priznanie a mesačný prehľad elektronicky ?
Zatiaľ tak viem, že nie. Zmenilo sa niečo ?
Ďakujem.

Nič sa nezmenilo, nemusíš podávať elektronicky na DÚ nič.
Janinkaaa
06.12.12,11:00
Nič sa nezmenilo, nemusíš podávať elektronicky na DÚ nič.

SUPER. Ďakujem.
Sarlotka
06.12.12,13:10
Prosim vas, podavala som cez edane prehlad o zrezenych a odvedenych predavkov, akceptacia mi prisla... ale v casti dokumenty danoveho subjektu nemam nic... objavuju sa vam tam podania?
domenico.office
06.12.12,13:14
Prosim ťa, kde si zadal tú vynimku? Ja mám Win 7, v januari budem po prvý raz posielať cez eDane, chcem sa na to pripraviť. Dík

Mám za sebou niekoľko desiatok inštalácií eDane, ani v jednom prípade W7, dokonca som inštaloval aj do W8, nebolo treba nastavovať firewall. Inštalácia prebehne najlepšie prostredníctvom Internet Exploreru, pridá na pracovnú plochu plnohodnotnú ikonu. V prípade iných prehliadačov, inštalačný program nevie vytvoriť spúšťaciu ikonu na pracovnej ploche, čo však nemá vplyv na fungovanie programu eDane.
domenico.office
06.12.12,13:21
dnes som bola s klientom osobne na DU požiadať o vytvorenie väzby k môjmu ID pre elektronické doručovania. Na mieste sme spísali dvojriadkové splnomocenie, konateľ podpísal. Čo ma zarazilo, bolo zdráhanie pracovníčky, ktorá nechápavo krútila hlavou nad našou žiadosťou, že ZEP podávanie bude zrušené, že sa nám to do konca roka neoplatí, ale ak myslíme, tak teda že dobre......že budú len jedny dohody rovnaké pre každého................
hm, asi som to mala napísať do témy Čo ma rozčúlilo..............tak prepáčte.

Nič také sa nechystá (zatiaľ..... na Slovensku je však všetko možné), že by časť, ktorá slúži takým, ktorí majú ZEP a podpisujú ním dokumenty, prestala od nového roka fungovať.
CHIC
06.12.12,13:27
Prosim vas, podavala som cez edane prehlad o zrezenych a odvedenych predavkov, akceptacia mi prisla... ale v casti dokumenty danoveho subjektu nemam nic... objavuju sa vam tam podania?

v dokumentoch DS sa zatiaľ nič neobjavuje, ale cez voľbu "podanie dokumentov" a následne "história komunikácie" objavíš svoje podania a zároveň uvidíš stav ich spracovania.
Sarlotka
06.12.12,13:55
v dokumentoch DS sa zatiaľ nič neobjavuje, ale cez voľbu "podanie dokumentov" a následne "história komunikácie" objavíš svoje podania a zároveň uvidíš stav ich spracovania.

aha super dakujem,

no u jedneho klienta mam napisany ze stav spracovania "spracovany"
a u druheho klienta mam napisany ze stav spracovania "s uplne overenym certifikatom" tomu nerozumiem...

inak ezu sa mi pacilo aj viac v tom, ze sa dal opatovne najst a aj vytlacit dany dokument ktory som odoslala... teda mozno je aj tu taka moznost no ja som ju zatial nenasla...
CHIC
06.12.12,14:04
dokument "s úplne overeným certifikátom" je zatiaľ len prijatý ale nespracovaný. EZU bolo určite prehľadnejšie a orientácia v ňom úplne jednoduchá. Aj tu sa určite bude dať opätovne pozrieť dokument (aspoň do 12/2011 to išlo)... aj keď jeden nikdy nevie:confused:
truch
06.12.12,14:17
Dnes mi volala moja správkyňa dane, že prehľad, ktorý som posielala v decembri cez EZU nemá:( mám ho poslať ešte raz:(, alebo osobne doniesť:( pritom mám vytlačené potvrdenie, že som prehľad podala:(
Paula
06.12.12,14:22
Ja mám z toho chaosu kompetentných taký horor, že keď zatiaľ nemusím a len môžem, nič el. neposielam. Bojím sa kliknúť už kamkoľvek, brrrrrr.:cool:
m.hladka
06.12.12,17:58
choď radšej osobne ukázať a aj potvrdenie o odoslaní, neviem prečo je s prehľadmi tento problém, lebo aj mne sa to stalo až 2x, ostatné tlačiva prechádzali v pohode.
otázka
06.12.12,18:11
Ahojte,
ja ako SZČO účtovník mám identifikátor a niekoľko subjektov, s ktorými mám uzatvorenú dohodu o elektr.zasielaní dokumentov. Môžem pri pozastavení živn.oprávnenia na 6 mesiacov aj naďalej zasielať napr. SV? Ďakujem.....
stifo77
06.12.12,18:25
Mám za sebou niekoľko desiatok inštalácií eDane, ani v jednom prípade W7, dokonca som inštaloval aj do W8, nebolo treba nastavovať firewall. Inštalácia prebehne najlepšie prostredníctvom Internet Exploreru, pridá na pracovnú plochu plnohodnotnú ikonu. V prípade iných prehliadačov, inštalačný program nevie vytvoriť spúšťaciu ikonu na pracovnej ploche, čo však nemá vplyv na fungovanie programu eDane.

... uz mi to normalne bezi, len vcul sa ucim s tym robit, co je kapitola zas sama o sebe. Prehlad dokumentov je cez web, eDane sa len podava, no hokej.
otázka
06.12.12,18:32
Ahojte,
ja ako SZČO účtovník mám identifikátor a niekoľko subjektov, s ktorými mám uzatvorenú dohodu o elektr.zasielaní dokumentov. Môžem pri pozastavení živn.oprávnenia na 6 mesiacov aj naďalej zasielať napr. SV? Ďakujem.....

Vie mi prosím niekto odpovedať?
domenico.office
06.12.12,19:02
Ahojte,
ja ako SZČO účtovník mám identifikátor a niekoľko subjektov, s ktorými mám uzatvorenú dohodu o elektr.zasielaní dokumentov. Môžem pri pozastavení živn.oprávnenia na 6 mesiacov aj naďalej zasielať napr. SV? Ďakujem.....

Myslím si, že posielanie môže pokračovať. Je mnoho účtovníčiek, ktoré nie sú SZČO a podávajú elektronické dokumenty na základe plnej moci pre iné daňové subjekty.
Lenamária
06.12.12,19:18
Neviem prečo nebolo umožnené vo výnimočných prípadoch podávanie DP aj osobne.Možno existuje aj nejaká výnimka, neviete niekto ako to je. Ď.
domenico.office
06.12.12,19:23
Aké sú výnimočné prípady? V prípade SV, je jednoznačne dané, že sa musí podávať elektronicky. Ostatné je možné stále podávať aj osobne.....
Lenamária
06.12.12,19:36
Čo je SV?Myslela som taký prípad, že osoba,ktorej sa to týka je síce platcom DPH, robí si jednoduché účtovníctvo a v elektronickom podávaní sa dosť dobre nevyzná, a nemá veľa času to všetko naštudovať. Bolo by ťo oveľa jednoduchšie, keby sa jej dalo osobne zaniesť na DÚ, tak ako sa to dalo doteraz.
domenico.office
06.12.12,20:48
Čo je SV?Myslela som taký prípad, že osoba,ktorej sa to týka je síce platcom DPH, robí si jednoduché účtovníctvo a v elektronickom podávaní sa dosť dobre nevyzná, a nemá veľa času to všetko naštudovať. Bolo by ťo oveľa jednoduchšie, keby sa jej dalo osobne zaniesť na DÚ, tak ako sa to dalo doteraz.

Ak si osoba (platiteľ DPH) zvláda robiť jednoduché účtovníctvo, zrejme si dokáže vypísať tlačivo priznania DPH, nič iné neurobí pri elektronickom podaní. Len vypíše jedno tlačivo prostredníctvom počítača. Zrejme to robí i teraz..... a namiesto chodenia na DÚ stlačí tlačidlo odoslať. Tak čo je jednoduchšie? Nemusí nič naštudovať, je tu kopec poraďákov, ktorí bez problémov poradia zaneprázdnenej osobe. Len sa treba opýtať. Ak však tak neurobí, môžem ťa upokojiť, že ešte bude mať na to zrejme rok času si to naštudovať, možno bude schválená novela Daňového poriadku, kde sa povinnosť podávať DPH elektronicky presunie ešte o rok.
mondes
06.12.12,20:53
A kedy to budeme vedieť na 100%? Myslím to posunutie podávať DPH elektronicky až od 1.1.2014. Ďakujem.
domenico.office
06.12.12,21:07
Je to v parlamente.....
Sarlotka
06.12.12,22:02
zo stranky drsr

Od 1.12.2012 je na stránke finančnej správy sprístupnená aplikácia eDane/eTax, ktorá od tohto termínu umožňuje všetkým novým používateľom elektronických služieb registrovať sa na portáli eTAX a autorizovať pre elektronickú komunikáciu.

V tejto súvislosti oznamujeme tým platiteľom DPH, ktorí sa po 1.4.2012 nemohli registrovať na elektronickú komunikáciu a bolo im umožnené podávanie SV v papierovej forme alebo prostredníctvom mailovej adresy sv@financnasprava.sk , že dňom 1.12.2012 na základe vyššie uvedeného pominuli dôvody pre udelenie tejto výnimky.

Odporúčame daňovým subjektom platiteľom DPH, ktorí majú zo zákona povinnosť doručovať súhrnné výkazy elektronicky, aby si registráciu a autorizáciu na portáli eTAX pre elektronickú komunikáciu nenechávali na poslednú chvíľu a zaregistrovali sa v zmysle pokynov na stránke v časti Elektronická komunikácia, nakoľko v termíne do 20.12.2012 budú povinní si splniť svoju zákonnú povinnosť a podať SV elektronicky.
srska
07.12.12,05:38
Mám za sebou niekoľko desiatok inštalácií eDane, ani v jednom prípade W7, dokonca som inštaloval aj do W8, nebolo treba nastavovať firewall. Inštalácia prebehne najlepšie prostredníctvom Internet Exploreru, pridá na pracovnú plochu plnohodnotnú ikonu. V prípade iných prehliadačov, inštalačný program nevie vytvoriť spúšťaciu ikonu na pracovnej ploche, čo však nemá vplyv na fungovanie programu eDane.potvrdím - vo win8 nová verzia eDane funguje bez problémov (používam ff).
IvetaH
07.12.12,05:45
Od 1.2.2012 som mala s 5 subjektami spísanú dohodu podľa §13 ods.5,zák.563/2009 a do 30.11.2012 som za ne elektronicky podávala cez EZU výkazy a bolo to super. Od 1.12.2012 nás preklopili z EZU na eDane. Všetky subjekty tu mám preklopené. Teraz potrebujem urobiť väzbu na ďaľšiu firmu, našťastie vlastnú, kde som konateľ. Stačí vytlačiť 2x Dohodu o el. zaručovaní+ výpis z ORSR a zaniesť to na DÚ? Alebo mám aj priložiť Prílohu č. 1 k dohode o el.doruč., že s.r.o. zastúpená mnou poveruje mňa na el. doručovanie písomností v mene daňového subjektu? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Prosím vyjadrite sa niekto, aj ja mám taký istý problém a už som dopletená.
Ďakujem
invest
07.12.12,06:29
A kedy to budeme vedieť na 100%? Myslím to posunutie podávať DPH elektronicky až od 1.1.2014. Ďakujem.


Včera to bolo schválené. Takže zas máme rok pokoj. :) (zdroj - môj daňový poradca. prišla mu SMS-ka keď bol u mňa)
mondes
07.12.12,06:31
Včera to bolo schválené. Takže zas máme rok pokoj. :) (zdroj - môj daňový poradca. prišla mu SMS-ka keď bol u mňa)

Uff, už mi "cvakalo", že čo budem robiť, keď to náhodou neschvália. Ďakujem pekne.
srska
07.12.12,06:40
Včera to bolo schválené. Takže zas máme rok pokoj. :) (zdroj - môj daňový poradca. prišla mu SMS-ka keď bol u mňa)výsledok hlasovania o zákone ako celku (http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasovanie&ID=31253) (boli aj pozmeňujúce návrhy)
srska
07.12.12,07:05
kontrolu dodržiavania zákona 289/2008 (čiže aj erp) budú môcť vykonávať všetci zamestnanci fs sr - dú, cú aj fr sr
stifo77
07.12.12,07:11
Prosim ťa, kde si zadal tú vynimku? Ja mám Win 7, v januari budem po prvý raz posielať cez eDane, chcem sa na to pripraviť. Dík

Na zaklade dalsich prispevkov od domenico a srska som to este skusal. Pri instalacii treba vsetky okienka len potvrdzovat (OK / Pokracovat / ...), nic ine nerobit. Potom to korektne nainstaluje, neni treba nic robit na urovni systemu
Economic
07.12.12,07:20
kontrolu dodržiavania zákona 289/2008 (čiže aj erp) budú môcť vykonávať všetci zamestnanci fs sr - dú, cú aj fr sr

To zase bude dôležitých ľudí.... Ale na druhej strane, kontroly treba....
srska
07.12.12,07:24
To zase bude dôležitých ľudí.... Ale na druhej strane, kontroly treba....poniektorí budú "velebiť" mamojku:D
janaGT
07.12.12,07:34
dnes som bola s klientom osobne na DU požiadať o vytvorenie väzby k môjmu ID pre elektronické doručovania. Na mieste sme spísali dvojriadkové splnomocenie, konateľ podpísal. Čo ma zarazilo, bolo zdráhanie pracovníčky, ktorá nechápavo krútila hlavou nad našou žiadosťou, že ZEP podávanie bude zrušené, že sa nám to do konca roka neoplatí, ale ak myslíme, tak teda že dobre......že budú len jedny dohody rovnaké pre každého................
hm, asi som to mala napísať do témy Čo ma rozčúlilo..............tak prepáčte.

ja som dala žiadosť o vytvorenie väzby na ďalšiu firmu ešte v pondelok, a zatiaľ nič ... predtým som mala väzbu vytvorenú skôr, ako som prišla naspäť do firmy k počítaču .... a teraz skoro týždeň a nič ... je to normálne?
Replasťačka
07.12.12,07:38
Včera to bolo schválené. Takže zas máme rok pokoj. :) (zdroj - môj daňový poradca. prišla mu SMS-ka keď bol u mňa)

invest, potešil si ma, lebo nestíham časovo registrovať niektoré firmy . Vďaka za správu.
Economic
07.12.12,07:38
Janka, prosím ťa vieš uviesť čo je na Slovensku normálne ?

Trpezlivosť ružičky prináša. :)
Zita5
07.12.12,07:41
Prosím Vás , nejako tieto dni som bola mimo diana, je teda preložená elektronická komunikácia na 1.1.2014, alebo nie .
srska
07.12.12,07:43
Prosím Vás , nejako tieto dni som bola mimo diana, je teda preložená elektronická komunikácia na 1.1.2014, alebo nie .http://www.porada.sk/t168568-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2198347
mondes
07.12.12,08:36
Takže môžem kľudne nosiť DPH osobne na DU? A ak by som predsa chcela elektronicky, môžem sa prihlásiť aj teraz? Alebo sa už nedá? Vďaka.
kimart
07.12.12,08:42
Mám stiahnutú aplikáciu e-Dane 1.1.0.9, je táta správna? či treba nanovo niečo nainštalovať?
martinapo77
07.12.12,08:42
no neviem pozeram schvalenu novelu na NRSR a mam v tom zmatok ci to fakt prelozili ci od 1.1.14 alebo az od roku2015
grammatika
07.12.12,09:04
Ahojte,
dna 05.12. som cez edane poslala prehlad. Do Etaxu mi prišla správa o akceptácii.
Nejde mi vytlačiť, dá sa to nejako?
A takisto, keď si pozerám dokumenty daňového subjektu, tak mi tam nič nevypíše.
Myslím, že by to už malo byť akceptované za 2 dni, či je to krátka doba?
kimart
07.12.12,09:13
Mám stiahnutú aplikáciu e-Dane 1.1.0.9, je táta správna? či treba nanovo niečo nainštalovať?

prosím odpovie mi niekto?
grammatika
07.12.12,09:20
ja mám tú istú
janaGT
07.12.12,09:22
máš správnu, aj ja mám takú, už sa to tu nedávno niekde riešilo
janaGT
07.12.12,10:01
ja som dala žiadosť o vytvorenie väzby na ďalšiu firmu ešte v pondelok, a zatiaľ nič ... predtým som mala väzbu vytvorenú skôr, ako som prišla naspäť do firmy k počítaču .... a teraz skoro týždeň a nič ... je to normálne?

už sa zobudili ... práve mi prišiel mail ... len neviem, čo znamená že v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom"
janako
07.12.12,10:17
mariana11 , grammatika

v eTax musíte ísť do voľby "Podanie dokumentov" , dole je "História komunikácie" tam by ste mali vidieť, či bolo podanie akceptované

dá sam tam vytlačiť aj "Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou"
Aljok
07.12.12,10:17
Ahojte,
dna 05.12. som cez edane poslala prehlad. Do Etaxu mi prišla správa o akceptácii.
Nejde mi vytlačiť, dá sa to nejako?
A takisto, keď si pozerám dokumenty daňového subjektu, tak mi tam nič nevypíše.
Myslím, že by to už malo byť akceptované za 2 dni, či je to krátka doba?
Už som to v tejto téme písala, ale zopakujem:

Správu o prijatí aj akceptácii nájdeš a môžeš si uložiť, príp. vytlačiť v eTax-e takto :

Výber subjektov - Podanie dokumentov - História komunikácie (Vyhľadaj) - vo výsledkoch vyhľadávania si nájdeš dokument, ktorý potrebuješ a klikneš na ikonu ceruzky na konci riadka na pravej stane - zobrazí sa Ti dokument + správy o podaní a akceptácii tam klikneš na ikonu stránky na konci riadka a zobrazí sa Ti správa, ktorú si môžeš uložiť alebo vytlačiť.
ladyrs
07.12.12,10:20
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?
Aljok
07.12.12,10:21
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?

Keď posielaš dokument cez eDane, tak si ho pred odoslaním vytlač...
ladyrs
07.12.12,10:24
hmmm ale nie je čo vytlačiť, mňa totiž vôbec nepustí dalej.... vyberiem si druh podávaného DP a potom už hláška, ako píšem
xMen
07.12.12,10:50
xMen
07.12.12,10:55
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?


nemozete nic robit, nakolko velka cast formularov (dani) v eTax-e nefunguje, mozete sa len stazovat na DR (FS).
Erika-ežka
07.12.12,11:01
no neviem pozeram schvalenu novelu na NRSR a mam v tom zmatok ci to fakt prelozili ci od 1.1.14 alebo az od roku2015

㤠165b
Prechodné ustanovenia účinné od 30. decembra 2012
(3) Podľa § 14 sa postupuje od 1. januára 2014 a podľa § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2015.“.
grammatika
07.12.12,11:03
Aljok, Janako
Ďakujem, ja som to hľadala v dokumentoch DS (tak ako to bývalo kedysi ešte keď EZU nebolo).
Nenapadlo ma ísť do Podanie dokumentov..

Správa o akceptácii som si vyltačila, ale tlačivo pozrieť nejde, vypisuje chybu, ako píšu vyššie..
Aljok
07.12.12,11:06
Aljok, Janako
Ďakujem, ja som to hľadala v dokumentoch DS (tak ako to bývalo kedysi ešte keď EZU nebolo).
Nenapadlo ma ísť do Podanie dokumentov..

Správa o akceptácii som si vyltačila, ale tlačivo pozrieť nejde, vypisuje chybu, ako píšu vyššie..

Máš pravdu, tlačivo si už nepozrieš.
Preto keď podávaš cez eDane, tak si najskôr načítaj xml súbor z programu (prípadne vyplň DP ručne), skontroluj, vytlač a až potom odošli.
grammatika
07.12.12,11:09
㤠165b
Prechodné ustanovenia účinné od 30. decembra 2012
(3) Podľa § 14 sa postupuje od 1. januára 2014 a podľa § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2015.“.

Čiže povinnosť podávať dokumenty elektronicky pre subjekty je od 01.01.2014.

Povinnosť komunikovať daňovému úradu elektronicky so subjektami sa posúva na 01.01.2015. čiže DÚ svoje výzvy, oznámenia a hocičo subjektom budú podávať elektronicky od 01.01.2015 a aj subjekt bude môcť vidieť stav napr.svojho účtu (dlh voči DU) až od 01.01.2015
AdaMtiM
07.12.12,11:40
Čiže povinnosť podávať dokumenty elektronicky pre subjekty je od 01.01.2014.

Povinnosť komunikovať daňovému úradu elektronicky so subjektami sa posúva na 01.01.2015. čiže DÚ svoje výzvy, oznámenia a hocičo subjektom budú podávať elektronicky od 01.01.2015 a aj subjekt bude môcť vidieť stav napr.svojho účtu (dlh voči DU) až od 01.01.2015

Prosím, môžete tu dať link, kde si môžem pozrieť že to už schválili? Veľká vďaka
grammatika
07.12.12,11:43
str. 316, príspevok 3159
mariana11
07.12.12,11:51
som zúfalá z nového spôsobu podávania dokumentov..... dohodu máme podľa §u 13, EZU fungovalo v pohode. teraz sa prihlásim, vyberiem si subjekt /mám len jeden/ a po zadaní voľby "podanie dokumentov" a vybratí si Prehľadu, mi vyskočí toto : "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov." ... potom už darmo dám F5.....

pomooooc, čo mám robiť ?

Aj ja som to riešila. Cez etax to nešlo. Poradili mi nech posielam cez eDane. V eTaxe si už len vytlacim potvrdenie.
mariana11
07.12.12,12:00
konecne to niekto povedal, napisal som to sem hned ako mi prisiel ten mail kde bolo uvedene meno a heslo:

http://www.zive.sk/zmeny-v-elektronickej-komunikacii-z-ezu-na-edane-mozu-byt-nezakonne/sc-4-a-305610/default.aspx

(http://www.zive.sk/zmeny-v-elektronickej-komunikacii-z-ezu-na-edane-mozu-byt-nezakonne/sc-4-a-305610/default.aspx)http://www.podnikam.webnoviny.sk/dane-odvody/aktuality/zmeny-elektronickej-komunikacii-daniarmi-mozu-rozpore-zakonom/26016


Možno porušili niečo, ale keď si predstavím, že by som musela absolvovať zasa nejaké vybavovačky na DÚ, tak to som rada, že porušili. Heslo som si pri prvom prihlásení zmenila. Keď som už konečne prišla na to ako to funguje teraz, tak dúfam, že už sa zas nebude nič meniť.
domenico.office
07.12.12,12:16
nemozete nic robit, nakolko velka cast formularov (dani) v eTax-e nefunguje, mozete sa len stazovat na DR (FS).

Všetky formuláre fungujú prostredníctvo eDaní. Úplne bez problémov. (xMen, prestaň tu už nariekať.....nebaví ma čítať tu tvoje negativistické príspevky. Ak sa ti nepáči, že zrušili EZU, sťažuj sa ty na FS)
xMen
07.12.12,12:23
Všetky formuláre fungujú prostredníctvo eDaní. Úplne bez problémov. (xMen, prestaň tu už nariekať.....nebaví ma čítať tu tvoje negativistické príspevky. Ak sa ti nepáči, že zrušili EZU, sťažuj sa ty na ty na FS)

ukludni sa, ked ta tu nieco nebavi, nemusis tu byt, nikto ti nekaze citat prispevky.

ja eDane nepouzivam, pretoze NEMAM WINDOWS. bolo by nacase keby si kazdy uvedomil, ze ak ty mas doma windows, nemusi ho pouzivat cela planeta. existuje aj nieco take ako linux, a to sa z windowsom neda ani porovnat. takze na tvojom mieste by som drzal hubu a krok. nie som debil, aby som do svojej firmy platil licencie windows-u, to by bolo posledne co by ma napadlo. ked budu eDane pre linux nepoviem uz ani slovo, zatial je tam jediny formular.

a este doplnim, ano stazoval som sa na DR(FS), ze chcem pouzivat webovu aplikaciu eTax, a ze nam FF, bohuzial zatial bez odozvy.
domenico.office
07.12.12,12:36
Ja som úplne pokojný. Nemaj o mňa boja. Len ma nebavia čítať si tvoje negativistické príspevky. Ak si si nevšimol, eDane sú vo verzii java, ktoré úspešne pracujú aj v linuxe. Tak hubu drž ty. Je tam jeden formulár, ktorý potrebuješ aktuálne. Že tam nie sú iné, využi sťažnosť na FS. Už som ti to povedal.
Aljok
07.12.12,12:36
ukludni sa, ked ta tu nieco nebavi, nemusis tu byt, nikto ti nekaze citat prispevky.

ja eDane nepouzivam, pretoze NEMAM WINDOWS. bolo by nacase keby si kazdy uvedomil, ze ak ty mas doma windows, nemusi ho pouzivat cela planeta. existuje aj nieco take ako linux, a to sa z windowsom neda ani porovnat. takze na tvojom mieste by som drzal hubu a krok. nie som debil, aby som do svojej firmy platil licencie windows-u, to by bolo posledne co by ma napadlo. ked budu eDane pre linux nepoviem uz ani slovo, zatial je tam jediny formular.

a este doplnim, ano stazoval som sa na DR(FS), ze chcem pouzivat webovu aplikaciu eTax, a ze nam FF, bohuzial zatial bez odozvy.

Stiahni si eDANE/Java. Tie sú určené pre Linux. Momentálne je tam zapracovaný len SV, ale sľúbili doplniť ostatné... A do konca roka predsa stále môžeš podaváť cez EZU.
xMen
07.12.12,12:38
Ja som úplne pokojný. Nemaj o mňa boja. Len ma nebavia čítať si tvoje negativistické príspevky. Ak si si nevšimol, eDane sú vo verzii java, ktoré úspešne pracujú aj v linuxe. Tak hubu drž ty. Je tam jeden formulár, ktorý potrebuješ aktuálne. Že tam nie sú iné, využi sťažnosť na FS. Už som ti to povedal.

ja potrebujem preddavky, ktore v Edane pre Linux nie su, takze na tvojom mieste by som drzal hubu a ked sa ti nieco nechce citat, nemusis tu oxidovat, a otravovat ludi, s tym ze niekoho nechces citat.
domenico.office
07.12.12,12:48
ja potrebujem preddavky, ktore v Edane pre Linux nie su, takze na tvojom mieste by som drzal hubu a ked sa ti nieco nechce citat, nemusis tu oxidovat, a otravovat ludi, s tym ze niekoho nechces citat.

A že Linux je bezproblémový OS..... používateľ vynervovaný na dranc.......:):):)
xMen
07.12.12,12:58
A že Linux je bezproblémový OS..... používateľ vynervovaný na dranc.......:):):)

nebud smiesny, skus argumentovat, ci uz argumenty dosli ?, takze nabuduce tu nebrbli, ze nieco nechces citat.

tento stat je tak sprosty, ze nechape silu e-govermentu, a riesi svoju agendu sprostym softverom ako su eDane, ktory je potrebne si instalovat na pocitac, akokeby sme boli v roku 2000. ked to tu ludia pochopia, a pravdepodobne tam asi budu ini ludia, tak potom sa cely tento stat bude mat lepsie. a tiez ked ludia pochopia, ze WINDOWS je odpad, ktory si nainstaluju na pocitac len ludia, ktorym je uplne lahostajna bezpecnost ich dat na pocitaci. to je podobne ako ked niekoho napadne posielat meno a heslo mailom :-) co musel byt teda ale absolutny dement.
janaGT
07.12.12,15:14
Chcela som odoslať výkaz, vyskočila táto hláška, kde môže byť chyba???

Správa o odoslaní dokumentu z klientskej aplikácie

Dokument Riadny prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň zo závislej činnosti vzor 2012 - druh dokumentu: riadne

Od odosielateľa ID 106xxxx za daňový subjekt 2023xxxx nebol odoslaný.

Dôvod:Použitý podpisový certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa.
Mirka.V
07.12.12,15:32
môžete mi prosím povedať, kde sa tlačia teraz nové dohody? pozerám pozeraám asi zle ... lebo to nevidím v eDane. Ďakujem.
Ružena521
07.12.12,15:39
Túto istú hlášku ukázalo aj mne, potom som to skúsila znovu za nejakých 5 minút a prehľad sa odoslal.
janaGT
07.12.12,15:44
ďakujem za radu, skúsim počkať ... mňa už z tohoto systému asi trafí šľak! aby mal na toto človek pevné nervy!
Mila123
07.12.12,15:48
alebo pevné nervy alebo psychiatra......xixixi
Lenamária
07.12.12,15:49
Domenico.office ďakujem.
Misicka21
07.12.12,15:49
Dobrý deň,
dnes som 1.x posielala cez edane Prehľady o zrazených preddavkoch dane zo závislej činnosti pre 3 firmy. Samozrejme som niečo dokopala a podala jeden prehľad s nesprávnym DIČ. Priradilo mi prehľad jednej firmy ku DIČ druhej firmy. Dá sa toto podanie nejako stornovať? Predtým sme robili v EZU a tam to išlo. Tu neviem prísť na to, že ako. Prosím o radu.
Economic
07.12.12,16:05
Dobrý deň,
dnes som 1.x posielala cez edane Prehľady o zrazených preddavkoch dane zo závislej činnosti pre 3 firmy. Samozrejme som niečo dokopala a podala jeden prehľad s nesprávnym DIČ. Priradilo mi prehľad jednej firmy ku DIČ druhej firmy. Dá sa toto podanie nejako stornovať? Predtým sme robili v EZU a tam to išlo. Tu neviem prísť na to, že ako. Prosím o radu.


Podaj ešte raz správne so správnym DIČ-om. Nič sa nedeje a neroluj myškou !
Misicka21
07.12.12,16:08
ale to podanie na nesprávne DIČ mi prešlo, netreba ho stornovať?
Economic
07.12.12,16:11
ale to podanie na nesprávne DIČ mi prešlo, netreba ho stornovať?

Stornovať sa nedá. Možno z DÚ dajú dotaz k nemu na tú firmu, kde sa to podalo a nemalo podať. Chybne podanie vysvetlíš. Dôležité je podať na správne DIČ správny dokument. Tie dve firmy môžu mať rôzne správkyne... a oni nebudú vedieť navzájom o tvojej chybe.
janaGT
07.12.12,16:13
hurá!!! odoslané!!!
KEJKA
07.12.12,16:40
akurát dnes som riešila túto chybu so správkyňou. chybu som urobila ešte v máji, ked som práve rolovaním myšou opakovane priradila k správnemu prehľadu nesprávne DIČ a vôbec som si to nevšimla. Prehľady prešli, chybu som riešila z technickou podporou DRSR, ale mi odpísali, že treba podať nový prehľad.
Dnes mi volala správkyňa za firmu /bez zamestnancov/, v ktorej sú tie moje prehľady evidované. A predstavte si, povedala, že ona mi to DIČ môže prepísať, len jej to mám mailom napísať - asi aby mala podklad. Takže uvidím, čo sa podarí. Zachránila by som tým termín a vyhla sa pokute.

Odporúčala by som ti spojiť sa so správkyňou tej firmy, kam si to poslala a spýtať sa jej priamo, či to vie a bude ochotná opraviť.

Alebo podať nové, kedže si v termíne - budeš mať správne a načas podanie v správnej firme a to druhé - no, časom sa ti ozve správca a požiadaš, aby ten dokument vymazali.
srska
07.12.12,16:43
Máš pravdu, tlačivo si už nepozrieš.
Preto keď podávaš cez eDane, tak si najskôr načítaj xml súbor z programu (prípadne vyplň DP ručne), skontroluj, vytlač a až potom odošli.alebo po skontrolovaní v eDane uložiť xml napr.: prehľad112012eDane.xml - dagde do agendy subjektu, prípadne uložiť aj vo formáte fdf+pdf na pc a vytlačí kedy chce.
Misicka21
07.12.12,17:06
A kto je to správkyňa firmy? Niekto z DÚ?
Economic
07.12.12,17:28
A kto je to správkyňa firmy? Niekto z DÚ?

Áno. Každý má podnikateľ a každá sro má svoju správkyňu dane.
Misicka21
07.12.12,17:41
Ďakujem za rady.
srska
09.12.12,18:32
ak niekto podá podanie cez eDane, v tej správe o odoslaní je to aj v poslednej vete napísané - dnes som si všimol, keď som podával dopoludnia prehľad za 11/2012, aj keď bol podpísaný so zeplen pridám obr.
Mirka.V
09.12.12,19:25
no ... aj ja som si to všimla ..... tzn. že zas máme posielať niečo? to je nejaká hlúposť ....
Mirka.V
09.12.12,19:27
neporadíte niekto prosím s tými novými dohodami? kde sa to tlačí .... v podstate som to už aj našla. ... ale nikde nevidím, kde tám moje OUD - aby to mohol ísť klient podpísať na DU. Ďakujem
domenico.office
09.12.12,19:46
neporadíte niekto prosím s tými novými dohodami? kde sa to tlačí .... v podstate som to už aj našla. ... ale nikde nevidím, kde tám moje OUD - aby to mohol ísť klient podpísať na DU. Ďakujem

V dohode sa nevyžaduje OUD. Vyplň podľa predlohy. Tu je DOHODA (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/dohoda_563.doc) a prečítaj si aj tento NÁVOD (http://www.porada.sk/t205434-suhrnny-vykaz-od-01-12-2012-uz-len-elektronicky.html#post2199492).
domenico.office
09.12.12,19:55
Nestihli opraviť text :-)
Stromova
10.12.12,08:57
Dobrý deň,
prosím Vás daňové priznanie DPPO a DPFO za rok 2012 musí byť podané už elektronicky? ďakujem
janako
10.12.12,09:03
Dobrý deň,
prosím Vás daňové priznanie DPPO a DPFO za rok 2012 musí byť podané už elektronicky? ďakujem

nie, nemusí, stačí v papierovej forme
martinapo77
10.12.12,09:17
v podstate uz to len musi podpisat gasparovic a podavanie elektronicke je posunute, ze?
Zorenka
10.12.12,09:55
Dobrý deň, prešla som z aplikácie EZU na e- dane. Dnes som chcela zaslať výkaz prehľad závislej činnosti za 11/2012. E-dane po prihlásení ma pustili, vybrala som daňový subjekt, klikla na elektr. podanie a otvorila sa mi stránka, , kde oboznamuje s elektron. podaním - teda vyplnenie, podpis, odoslanie. Po odkliknutí mi však bolo oznámené: "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a serverom. Momentálne nie je možné dokončiť operaciu."
Stalo sa to dnes už niekomu, alebo sa jedná o nastavenie v mojom počítači? Neviem ako ďalej postupovať. Za rady Vám ďakujem.
adra22
10.12.12,10:39
Odporúčame Vám overiť výsledný stav spracovania dokumentu v aplikácii História komunikácie.
Prosím Vás kde nájdem tu historiu komunikácie? Ďakujem
blondy
10.12.12,10:53
Odporúčame Vám overiť výsledný stav spracovania dokumentu v aplikácii História komunikácie.
Prosím Vás kde nájdem tu historiu komunikácie? Ďakujem

cez drsr - prihlásenie - výber subjektu - podanie dokumentov ...
Zorenka
10.12.12,10:57
Ale už som na to prišla. Možno to poslúži ako pomoc i pre iných užívateľov .
Postup prihlásenia /pri prechode z EZU do e-dane/
l, stránka www.drsr.sk /ja cez internet explorer/
2, klik cez e-dane /stiahnuť e-dane/
3, otvoria sa e-dane s ponukou výberu tlačiva
4, výber tlačiva/napr. daň zo závislej činnosti - otvoria sa možnosti - prehľad platný od 01.01.12/
5, Práca s DP - vyplnenie tlačiva - možnosť doplniť xml súbor. Hneď sa mi ukázalo hlásenie, že je korektné
6, zaslanie - na klik sa otvorí okienko, do ktorého doplním už len ID a heslo.
7, u daňového subjektu sa objaví došlá správa, že prehľad bol odoslaný.
Možno tento návod poslúži ďaľším užívateľom, ktorí ako ja prechádzajú z EZU na e-dane.
wirgi
10.12.12,12:51
Ahojte, ja mám takýto problém . ja som ešte vo februári stiahla do PC e-dane a vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, následne som vytlačila aj dohodu a protokol o generovaní identifikátora, kedže povinnosť podávať tlačiva elektronicky od 1.4.2012 bola zrušená neboli sme podpísať dohodu na D.ú. Medzitým sa mi PC pokazil a e-dane mi zmizli. Na D.ú. mi nevedeli povedať či si mám nanovo stiahnúť e-dane a novú žiadosť vypísať. Dali mi tel. č. na technickú podporu ale tam som sa nedovolala, nevie niekto poradiť.
JAJA11
10.12.12,13:01
no ... aj ja som si to všimla ..... tzn. že zas máme posielať niečo? to je nejaká hlúposť ....

nerozumiem, prečo by sme mali niečo posielať, ak máme dohodu podpísanú po 1.1.2012, t.j. v EZU? vtedy neposielame... len ak je stará dohoda.... vtedy treba spísať novú dohodu, aby sa nemusel posielať krycí list...- aspoň ja som to tak pochopila.... :o
už som z toho jeleň.... pri jednom subjekte sa mi z EZU nepreniesli doklady, keď som volala na podporu, tak ma pani najskôr chcela presvedčiť, že to tak je dobre, len keď som jej oponovala, že pri ostatných subjektoch mi to prešlo, tak mi odporučila napísať na mailovú podporu, že to preveria :o
no som zvedavá, čo nás ešte čaká.... hlavne okolo toho 20. a 27., keď sa zvýši počet podaní.... :o
wirgi
10.12.12,13:10
Ahojte, ja mám takýto problém . ja som ešte vo februári stiahla do PC e-dane a vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, následne som vytlačila aj dohodu a protokol o generovaní identifikátora, kedže povinnosť podávať tlačiva elektronicky od 1.4.2012 bola zrušená neboli sme podpísať dohodu na D.ú. Medzitým sa mi PC pokazil a e-dane mi zmizli. Na D.ú. mi nevedeli povedať či si mám nanovo stiahnúť e-dane a novú žiadosť vypísať. Dali mi tel. č. na technickú podporu ale tam som sa nedovolala, nevie niekto poradiť.
posúvam
domenico.office
10.12.12,13:27
Ahojte, ja mám takýto problém . ja som ešte vo februári stiahla do PC e-dane a vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, následne som vytlačila aj dohodu a protokol o generovaní identifikátora, kedže povinnosť podávať tlačiva elektronicky od 1.4.2012 bola zrušená neboli sme podpísať dohodu na D.ú. Medzitým sa mi PC pokazil a e-dane mi zmizli. Na D.ú. mi nevedeli povedať či si mám nanovo stiahnúť e-dane a novú žiadosť vypísať. Dali mi tel. č. na technickú podporu ale tam som sa nedovolala, nevie niekto poradiť.

kuk sem: http://www.porada.sk/t205434-suhrnny-vykaz-od-01-12-2012-uz-len-elektronicky.html#post2199492 môj príspevok
wirgi
10.12.12,14:02
Tak tú starú dohodu čo mam vytlačenú aj protokol o generovaní identifikatora môžem zahodiť. Stiahla som si znova e-dane a naištalujem D.Singer/ XAdES a potom vytlačím novu dohodu? Ale ktorý? 32 bit alebo 64 bit ,mám o.s. Vista 7 - asi hlúpa otázka ale my starší sa už tak nekamáratime s počítačmi .
domenico.office
10.12.12,14:44
Tak tú starú dohodu čo mam vytlačenú aj protokol o generovaní identifikatora môžem zahodiť. Stiahla som si znova e-dane a naištalujem D.Singer/ XAdES a potom vytlačím novu dohodu? Ale ktorý? 32 bit alebo 64 bit ,mám o.s. Vista 7 - asi hlúpa otázka ale my starší sa už tak nekamáratime s počítačmi .

Starú dohodu zahodiť, treba túto novú, ani identifikátor netreba.... W7 bude asi 64 bit. Väčšinou je tak...... Ak by nebol správny ovládač, vypíše chybu.
dobsony
10.12.12,18:24
Dobrý deň, prešla som z aplikácie EZU na e- dane. Dnes som chcela zaslať výkaz prehľad závislej činnosti za 11/2012. E-dane po prihlásení ma pustili, vybrala som daňový subjekt, klikla na elektr. podanie a otvorila sa mi stránka, , kde oboznamuje s elektron. podaním - teda vyplnenie, podpis, odoslanie. Po odkliknutí mi však bolo oznámené: "Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a serverom. Momentálne nie je možné dokončiť operaciu."
Stalo sa to dnes už niekomu, alebo sa jedná o nastavenie v mojom počítači? Neviem ako ďalej postupovať. Za rady Vám ďakujem.

Mne to isté stalo, teraz. čo máme teraz robiť? prosím, pomôžte nám. ďakujem
domenico.office
10.12.12,18:29
Mne to isté stalo, teraz. čo máme teraz robiť? prosím, pomôžte nám. ďakujem

Na podávanie sa využíva aplikácia eDane.
dobsony
10.12.12,18:41
Práve teraz som odoslal Prehľad. Hipp hipp hurrá ! Vytlačila som spárvu o odoslaní. a to je všetko ? musím ešte niečo urobiť?
dobsony
10.12.12,18:47
Bola som taká šikovná že som odoslal 2 krát. Teraz? zavolať na DU a žiadať stornovať? Uff !
SilMar Group
10.12.12,19:03
Mne to isté stalo, teraz. čo máme teraz robiť? prosím, pomôžte nám. ďakujem

oficiálne stanovisko DRSR:

Dobrý deň ________________________________________ Riešenie: Tuto chybu dava v etaxe. Nerobte podanie cez etax, ale si otvorte edane. Ak ich mate nainstalovane na PC, tak na pracovnej ploche by ste mali mat ikonu edane alebo cez Start-Programy- danove riaditelstvo- eDane. Ak ich este nainstalovane nemate, tak na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) si ich stiahnite (napr. z odkazu: Prostredníctvom klientskej aplikácie eDane - elektronické podávanie daňových dokumentov správcovi dane. ) V edaniach vyberte cez Danove dokumenty typ dokumentu, Cez Praca s DP si viete nacitat xml subor, date Kontrolovat- Odoslat. V edaniach bude od Vas pytat ID a heslo az po kliknuti na "Odoslat". Vyberiete Elektronicku znacku a natukate ID a heslo
Jana_clenka
10.12.12,19:48
Ahojte. Prešla som tiež z EZU na eDane a po odoslaní dokumentu mi vybehla hláška: " Chýba podpisová politika pre kľúč ... zo system registry. Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku". Klikla som na "Potvrď " (iná možnosť ani nebola) a potom všetko pokračovalo zdá sa OK a dokument sa tvári, že je odoslaný - mám správu o akceptácii.
Čo ale s tou chybou - mám to ignorovať ? Ďakujem.

mimotemy Pozn. Volala som aj na linku podpory, aby som sa uistila, že môj dokument prešiel korektne, ale žiaľ som natrafila na nejakú arogantnú tetulu, lebo vraj chyba nevadí, dôležité je, že dokument bol akceptovaný a keď som tomu chcela rozumieť, tak že prečo zdržujem takýmito otázkami, že či nepočujem ako im drnčia telefóny a ... ona normálne na mňa kričala - otras, pokazila mi náladu na pol dňa.
azla
10.12.12,19:55
Bola som taká šikovná že som odoslal 2 krát. Teraz? zavolať na DU a žiadať stornovať? Uff !

Mne sa podarilo 3x. Zatiaľ nerobím nič.
Badko
10.12.12,20:03
Mne sa podarilo 3x. Zatiaľ nerobím nič.
Mne sa podarilo poslať mesačný prehlad na inú firmu - asi som posunula myšku prekliklo mi iné DIČ - stornovat sa nedá - neviem čo s tým- pošlem prehlad asi ešte raz
a správny - stalo sa niečo také aj niekomu inému, ako ste to riešili?
srska
10.12.12,20:07
Ahojte. Prešla som tiež z EZU na eDane a po odoslaní dokumentu mi vybehla hláška: " Chýba podpisová politika pre kľúč ... zo system registry. Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku". Klikla som na "Potvrď " (iná možnosť ani nebola) a potom všetko pokračovalo zdá sa OK a dokument sa tvári, že je odoslaný - mám správu o akceptácii.
Čo ale s tou chybou - mám to ignorovať ? Ďakujem.

mimotemy Pozn. Volala som aj na linku podpory, aby som sa uistila, že môj dokument prešiel korektne, ale žiaľ som natrafila na nejakú arogantnú tetulu, lebo vraj chyba nevadí, dôležité je, že dokument bol akceptovaný a keď som tomu chcela rozumieť, tak že prečo zdržujem takýmito otázkami, že či nepočujem ako im drnčia telefóny a ... ona normálne na mňa kričala - otras, pokazila mi náladu na pol dňa. čítaj a nainštaluj pp2011 (http://www.porada.sk/t168568-p22-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2195024)
srska
10.12.12,20:11
Mne sa podarilo poslať mesačný prehlad na inú firmu - asi som posunula myšku prekliklo mi iné DIČ - stornovat sa nedá - neviem čo s tým- pošlem prehlad asi ešte raz
a správny - stalo sa niečo také aj niekomu inému, ako ste to riešili?stalo
Badko
10.12.12,20:19
stalo
ako ste to riešila
Mila123
10.12.12,20:21
ako ste to riešila
mimotemy

Vladko, a už máš problém....tu ťa za ženskú považujú......:D
srska
10.12.12,20:24
ako ste to riešilaja som neriešil, riešila kolegyňa z porady (hľadať, hľadať, hľadať, ...) http://www.porada.sk/t168568-p4-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2198789
Badko
10.12.12,20:25
mimotemy

Vladko, a už máš problém....tu ťa za ženskú považujú......:D
Ja sa ospravedlňujem, ale nevšimla som si "poraďák" - mrzí ma
srska
10.12.12,20:28
Ja sa ospravedlňujem, ale nevšimla som si "poraďák" - mrzí matakú hodnosť majú aj dámy poraďáčky;)
domenico.office
10.12.12,20:31
keď toto je čistý galimatiáš.... srska je muž, Badko žena..... no kto sa má vyznať? :-)))
Jana_clenka
10.12.12,20:42
čítaj a nainštaluj pp2011 (http://www.porada.sk/t168568-p22-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post2195024)

Ďakujem. Čítala som tieto pokyny aj na drsr, len mi vtedy na dú povedali, že pri Windows XP, Service Pack 3 to nemusím robiť. Ale asi budem musieť, hádam tým čosi tým nedomrvím :-).
srska
10.12.12,20:42
Ahojte. Prešla som tiež z EZU na eDane a po odoslaní dokumentu mi vybehla hláška: " Chýba podpisová politika pre kľúč ... zo system registry. Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku". Klikla som na "Potvrď " (iná možnosť ani nebola) a potom všetko pokračovalo zdá sa OK a dokument sa tvári, že je odoslaný - mám správu o akceptácii.
Čo ale s tou chybou - mám to ignorovať ? Ďakujem.

mimotemy Pozn. Volala som aj na linku podpory, aby som sa uistila, že môj dokument prešiel korektne, ale žiaľ som natrafila na nejakú arogantnú tetulu, lebo vraj chyba nevadí, dôležité je, že dokument bol akceptovaný a keď som tomu chcela rozumieť, tak že prečo zdržujem takýmito otázkami, že či nepočujem ako im drnčia telefóny a ... ona normálne na mňa kričala - otras, pokazila mi náladu na pol dňa.treba jeden z týchto dvoch nainštalovať (obr) podľa toho či je win 32 alebo 64 bitový. ...x86 je pre 32 bit a ten druhý pre win 64 bit
Jana_clenka
10.12.12,20:56
treba jeden z týchto dvoch nainštalovať (obr) podľa toho či je win 32 alebo 64 bitový. ...x86 je pre 32 bit a ten druhý pre win 64 bit
ešte raz moc ďakujem
Paula
10.12.12,21:38
Keby som tušila, kde zistím, aký je win...o ostatnom ani nevravím :), sledujem príspevky ako Alenka z ríše....
Stromova
11.12.12,08:21
Dobrý deň,
prosím poradiť,platca DPH bude podávať priznanie DPH za IV.Q.2012 v janurári do 25.1.2013.Je povinnosť ho podať už v elektronickej podobe ? Ďakujem
Tweety
11.12.12,08:23
Dobrý deň,
prosím poradiť,platca DPH bude podávať priznanie DPH za IV.Q.2012 v janurári do 25.1.2013.Je povinnosť ho podať už v elektronickej podobe ? Ďakujem
NIe, nie je.
stifo77
11.12.12,08:36
Tak som bol dnes na DU a teta mi povedala, ze kludne mozem davat vsetko aj papierovo, nech to dam do podatelne a kopiu jej donesiem. Bude to uplne bez problemov. Takze zvazujem celkom vazne ze tych svojich do 10 podani rocne asi takto vyriesim, nebudem stracat cas skumanim funkcionality a hranim sa s aplikaciami a zistovanim ci to maju alebo nemaju.
srska
11.12.12,18:04
hmmm - niektorí, neaktuálni lobujú za zavedenie nového daňového systému:eek:
Economic
11.12.12,18:14
A čo keby sme sa vrátili k papyrusu ? Však prečo vôbec využívať PC ?
srska
11.12.12,18:23
A čo keby sme sa vrátili k papyrusu ? Však prečo vôbec využívať PC ?skoro ma z tej info prekotilo
Economic
11.12.12,18:25
:D Bez komentára.....
IVEB
12.12.12,08:39
Tak my sme dnes prvýkrat od kedy nejde EZU podávali mesačný prehľad za 11/2012 . Cez E-tax to nejde , iba ak cez E-dane , ale nejak sme zabudli vytlačiť to potvrdenie o podaní , tak sme sa k tomu museli ešte raz vrátiť a samozrejme nám to poslalo 2x. Volali sme na call centrum , tam to nevedia opraviť / trebalo volať na pobočku/ a tiež nám potvrdili , že cez E-tax to nejde. My sme tam vôbec nevideli možnosť vytvorenia nového dokumentu . A EZU dnes vôbec nefunguje. Škoda reči na to celé. A som zvedavá ako to bude fungovať v čase podávania DP.
JAJA11
12.12.12,09:07
a to ešte nie je nával.... s EZU také problémy pri podávaní neboli.... s EZU mali vlastne problémy iba zamestnanci DÚ, ale myslím, že bolo ľahšie lepšie zaškoliť zamestnancov, ako skomplikovať život toľkým ľuďom vonku ...
SilMar Group
12.12.12,13:10
Tak my sme dnes prvýkrat od kedy nejde EZU podávali mesačný prehľad za 11/2012 . Cez E-tax to nejde , iba ak cez E-dane , ale nejak sme zabudli vytlačiť to potvrdenie o podaní , tak sme sa k tomu museli ešte raz vrátiť a samozrejme nám to poslalo 2x. Volali sme na call centrum , tam to nevedia opraviť / trebalo volať na pobočku/ a tiež nám potvrdili , že cez E-tax to nejde. My sme tam vôbec nevideli možnosť vytvorenia nového dokumentu . A EZU dnes vôbec nefunguje. Škoda reči na to celé. A som zvedavá ako to bude fungovať v čase podávania DP.

EZU je definitívne preč, e-tax cez drsr.sk nefunguje - oficiálne stanovisko drsr je - používať e-dane nainštalované v PC. Ak náhodou zabudneš vytlačiť potvrdenku, nič sa nedeje. Prihlásiš sa na e-tax, síce tam nemôžeš zadávať dokumenty - vyhadzuje systémovú chybu, ale po odoslaní cez e-dane tam budeš vidieť históriu podaní a pri tej histórii na pravo je ikonka, cez ktorú si môžeš vytlačiť potvrdenie.
Škrabanie sa pravou rukou na pravom uchu cez rektálny otvor, ale pracujeme s tým, čo nám dajú.
srska
12.12.12,13:13
EZU je definitívne preč, e-tax cez drsr.sk nefunguje - oficiálne stanovisko drsr je - používať e-dane nainštalované v PC. Ak náhodou zabudneš vytlačiť potvrdenku, nič sa nedeje. Prihlásiš sa na e-tax, síce tam nemôžeš zadávať dokumenty - vyhadzuje systémovú chybu, ale po odoslaní cez e-dane tam budeš vidieť históriu podaní a pri tej histórii na pravo je ikonka, cez ktorú si môžeš vytlačiť potvrdenie.
Škrabanie sa pravou rukou na pravom uchu cez rektálny otvor, ale pracujeme s tým, čo nám dajú.chcem tomu veriť - #3249
domenico.office
12.12.12,16:25
Tak už prezraď, čo sa deje....
JAJA11
12.12.12,17:29
v EZU som takýto problém za celý čas fungovania nemala ani raz... cez eDane a eTax už veľa razy... na základe čoho sa rozhoduje, čo sa bude používať a čo nie ? :confused:
JAJA11
12.12.12,17:42
je niekto komu sa nepreniesol zoznam podaných dokumentov cez EZU do e Tax systému?

mne sa za 2 firmy preniesol, tretia firma je prázdna....

na moju otázku mi odpovedali:

Zo systému EZU boli na portál presunutý iba používatelia a ich Dohody. Dokumenty podané v systéme EZU na portál do histórie komunikácie neboli presunuté. Táto činnosť je plánovaná v priebehu roku 2013. Zoznam dokumetov, ktoré daňový subjekt doručil správcovi dane je zobrazovaný v Menu Dokumenty daňového subjektu. Tieto dokumenty sú z daňového systému presúvané automaticky na základe stavu spracovania. Túto činnosť nevieme ovplyvniť.

ale stále neviem, prečo sa zoznam pri dvoch firmách preniesol a pri tretej je tento zoznam prázdny :confused:
BRK
12.12.12,18:18
Ja som mala 7 firiem v EZU, teraz ich mám v eTax. S ID a heslom, ktoré som dostala v e-maily som sa prihlásiť nevedela, z BB mi poslali novo vygenerované heslo, potom som sa už prihlásila. Z mojich 7 firiem sa mi zoznam podaných dokumentov preniesli iba do jednej, ale zatiaľ to neriešim, som rada, že sa viem aspoň prihlásiť.
Včera som posielala cez eDane mesačný výkaz a prešiel mi úplne bez problémov, takže zázrak.
Stefan2005
12.12.12,18:22
JAJA11
12.12.12,18:23
Ja som mala 7 firiem v EZU, teraz ich mám v eTax. S ID a heslom, ktoré som dostala v e-maily som sa prihlásiť nevedela, z BB mi poslali novo vygenerované heslo, potom som sa už prihlásila. Z mojich 7 firiem sa mi zoznam podaných dokumentov preniesli iba do jednej, ale zatiaľ to neriešim, som rada, že sa viem aspoň prihlásiť.
Včera som posielala cez eDane mesačný výkaz a prešiel mi úplne bez problémov, takže zázrak.

tak to som rada, že nie som sama :o
Hej, cez eDane som podávala včera súhrnný výkaz a tiež som nemala problém, len som si zabudla vytlačiť potvrdenie a musela som cez eTax ho vyhľadať a vytlačiť dodatočne. Ešte že ma to tu na porade naučili :)
SilMar Group
12.12.12,18:57
v EZU som takýto problém za celý čas fungovania nemala ani raz... cez eDane a eTax už veľa razy... na základe čoho sa rozhoduje, čo sa bude používať a čo nie ? :confused:

politické rozhodnutia pánov od stolov. Treba nakŕmiť hladných mecenášov, nie?
Sarlotka
12.12.12,19:18
mne neprenieslo ziadne dokumenty ziadnej firmy...
tweedle
13.12.12,07:46
.... povinná e-komunikácia posunutá na 1.1.2014

http://www.zive.sk/povinna-elektronicka-komunikacia-pre-danovnikov-sa-opat-posuva/sc-4-a-305708/default.aspx

opäť to posunuli? aké prekvapivé,,,
seda
13.12.12,08:02
Dobrý deň, chcem si len overiť, že od 1.1.2014 to platí pre platcu DPH, ktorý nemá žiadnu dohodu z DU o el. zasielaní, pretože nikdy nemal povinnosť podať súhrnný výkaz DPH. Ďakujem.
ekopo
13.12.12,08:18
opäť to posunuli? aké prekvapivé,,,

čo sa hodí, to robia..............
martina2006
13.12.12,10:16
Prosím o radu. V roku 2011 som mala v eTax 3 firmy, ktorým som posielala súhrnné výkazy a následne krycie listy. Od začatia fungovania EZU sme urobili nové dohody a tieto firmy som mala v EZU, kde som podávala elektronicky SV,DPH,Prehľady - bez krycích listov. V EZU mi pribudli aj ďalšie 3 firmy. Teraz mi to preklopili späť do eTaxu - 6 firiem. Nemusím podávať krycie listy na žiadnu z týchto firiem, keďže všetky mali dohodu aj na EZU? Ďakujem.
johny18
13.12.12,10:30
Prosím o radu. V roku 2011 som mala v eTax 3 firmy, ktorým som posielala súhrnné výkazy a následne krycie listy. Od začatia fungovania EZU sme urobili nové dohody a tieto firmy som mala v EZU, kde som podávala elektronicky SV,DPH,Prehľady - bez krycích listov. V EZU mi pribudli aj ďalšie 3 firmy. Teraz mi to preklopili späť do eTaxu - 6 firiem. Nemusím podávať krycie listy na žiadnu z týchto firiem, keďže všetky mali dohodu aj na EZU? Ďakujem.
Nie, nemusite.
jozka56
18.12.12,09:25
Dnes som bola na DU podať podklady pre doručovanie daňových tlačív ZEP-om pre nového klienta. Doteraz mi vždy stačilo odovzdať plnú moc, môj registračný formulár a kópiu živn. listu. Dnes odo mňa žiadali nové tlačivo dohody a ja to tlačivo neviem nájsť. Neviete mi preposlať link? ďakujem.
beata.v
18.12.12,09:49
Dnes som bola na DU podať podklady pre doručovanie daňových tlačív ZEP-om pre nového klienta. Doteraz mi vždy stačilo odovzdať plnú moc, môj registračný formulár a kópiu živn. listu. Dnes odo mňa žiadali nové tlačivo dohody a ja to tlačivo neviem nájsť. Neviete mi preposlať link? ďakujem.

Práve riešim to isté. Len pani na daňovom úrade mi zabudla povedať, že si mám tú dohodu stiahnuť a vyplniť sama s tým, že ona potrebuje len vedieť, za ktorý subjekt budú elektronické podania a ona si už ostatné doplní. Toto som našla na drsr http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/postup_el_komunikacie.pdf v 4. bode je dohoda. Treba ju vyplniť a 2x zaniesť na DU. Toto sú moje dnešné informácie.
jozka56
18.12.12,09:58
Ďakujem, aj mňa odkázali na internetové tlačivo.
KEJKA
18.12.12,10:01
Dnes som bola na DU podať podklady pre doručovanie daňových tlačív ZEP-om pre nového klienta. Doteraz mi vždy stačilo odovzdať plnú moc, môj registračný formulár a kópiu živn. listu. Dnes odo mňa žiadali nové tlačivo dohody a ja to tlačivo neviem nájsť. Neviete mi preposlať link? ďakujem.
skôr by som povedala, že treba výpis z OR toho klienta.
ale nie je DU ako DU...........na jednom to klient vybavil sám, len mi prišla notifikácia o vytvorení väzby, na inom sme boli spoločne ale väzbu nemám dodnes.
jozka56
18.12.12,10:05
U PO treba výpis z obch. registra, info od pracovníčky DU bolo, že od 1.12.2012 už aj na ZEP treba mať dohodu a to tlačivo mi ukázala z dialky, lebo ho už mala vypísané, som sa pobavila:)
KEJKA
18.12.12,10:14
oba moje nové prípady sa riešili po 1.12.2012 a bez dohody.
jozka56
18.12.12,10:43
No a mňa dnes pekne vypoklonkovali na našom DU v podateľni, iný kraj a iný mrav. Idem ešte poobede na DU, skúsim ísť rovno na register, či niečo vybavím neviem, lebo nie je úradný deň.
Nepodarilo sa, dvere boli zatvorené:)
bea26
18.12.12,15:16
Dobrý deň. Doteraz som podávala tlačivá cez EZU, dnes som to skúšala cez edane všetko v poriadku. Len by som sa chcela spýtať ši treba posielať do 5 dní od podania vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou?
Ďakujem
KEJKA
18.12.12,15:47
netreba
bea26
18.12.12,16:39
Ďakujem
janka01
19.12.12,18:37
Neviete či je už definitívne schválené povinné zasielanie elektronicky od 1.1.2014??
Vďaka
FAA
19.12.12,18:50
skôr by som povedala, že treba výpis z OR toho klienta.
ale nie je DU ako DU...........na jednom to klient vybavil sám, len mi prišla notifikácia o vytvorení väzby, na inom sme boli spoločne ale väzbu nemám dodnes.

V KE ešte minulý týždeň stačilo na ZEP splnomocnenie podpísané klientom a môj reg. formulár a kým som prišiel do kanc. tak už bol klient sprístupnený. Zrejme iný kraj iný mrav. :-)
FAA
19.12.12,18:53
Neviete či je už definitívne schválené povinné zasielanie elektronicky od 1.1.2014??
Vďaka

už je
katka 23
19.12.12,19:12
už je

to veľmi presvedčivé nie je, je to vierohodná informácia ? nejaký užitočný link ?
Erika-ežka
19.12.12,20:42
to veľmi presvedčivé nie je, je to vierohodná informácia ? nejaký užitočný link ?
kuk: napríklad príspevok 3259, 3183 ;)
ErikaDP
19.12.12,21:02
Ako rýchlo Vám chodia potvrdenky o akceptácii podania podpísané ZEPom tento týždeň ? Ak niekto podával 17.12.2012 prišla mu už potvrdenka o akceptácii ? Mne zvykli chodiť na druhý deň, ale teraz ( len tento týždeň) zatiaľ nič . Má niekot podobný problém s akceptáciou podaní podnaných tento týždeň?
jozefIK
20.12.12,06:36
Ja som podával 18.12.2012 a akceptácia mi tiež ešte neprišla ....aj mne to zvyklo chodiť na 2. deň...
BRK
20.12.12,06:44
Ja som podávala včera večer tri prehľady - ale bez ZEP (bývalý EZU) - a správu o akceptácii som mala hneď.
jozefIK
20.12.12,07:01
Napísal som dotaz na Finančnú správu, uvidíme čo mi odpovedia...
skonline
20.12.12,08:34
ja som tiež písal na podporu ohľadom problému, že klient pri registrácii do EZU zadal e-mail ktorý už nepoužíva a teda nedostal prihlasovacie údaje. Dostal som odpoveď, že stačí na podporu poslať žiadosť o zmenu e-mailu a pošlú na nový e-mail prístupové údaje. Na tú žiadosť zatiaľ neoodpovedali, ani nič neposlali.

Ale je tu dočasné riešene pre všetkých čo nedostali nové prístupové údaje do edane, EZU sa môže používať na podanie do 31.12.2012 info na hlavnej stránke www.drsr.sk, vyskúšal som, výkazy za november podané (funguje to trošku pomalšie, je tam o tom aj upozornenie, tak buďte trpezlivý)
grammatika
20.12.12,08:35
už ma serie celý ten ich staronový systém EDANE + ETAX!!
joj, ako by som niekoho za toto...

Včera som podala v priebehu doobeda aj poobedia (posledne o 16:30) dokumenty a prišli mi v pohode správy o akceptácii (i keď to prihlasovanie do etaxu a overovanie mi lezie na nervy - najskôr cez edane a potom ešte do etaxu ísť..)
Dnes som podala ďalší dokument, a správa o akceptácii nikde.
Po telefonáte so zjavne unavenou pani z tel.podpory mi bolo poradené, zaslať mail a žiadať o akceptáciu dokumentu. že od včera im to nefunguje a takto treba žiadať o akceptáciu každého dokumentu, ak nedojde správa o akceptácia.
JAJA11
20.12.12,09:45
trochu mimo témy.... v EZU bola stránka, kde som po zadaní údajov o firme, (názov, DIČ) zistila správne číslo účtu daňovníka.... tieto stránky sú už zrušené....
existuje namiesto nich náhrada v eTax? :o
JAJA11
20.12.12,09:46
mne akceptáciu dalo, ale nevidím doklad v zozname podaných, asi až zajtra to bude vidieť...
JAJA11
20.12.12,09:47
zlaté EZU, okamžitá odpoveď žiadne problémy.... no čo už, my to zmeniť nedokážeme...
ErikaDP
20.12.12,17:41
... spievam si spolu so Žirkom jeho staru pesničku:
Nechodí, stále nechodí (potvrdenka o akceptácii podania ZEPom)
čo je s ňou ( (finnačnou správou)
je mi biedne ...

Podané súhrnné výkazy, termín dnes a ja nemam doklad o tom žep odanie prebehlo v poriadku ...
JAJA11
20.12.12,18:38
... spievam si spolu so Žirkom jeho staru pesničku:
Nechodí, stále nechodí (potvrdenka o akceptácii podania ZEPom)
čo je s ňou ( (finnačnou správou)
je mi biedne ...

Podané súhrnné výkazy, termín dnes a ja nemam doklad o tom žep odanie prebehlo v poriadku ...
ak máte heslo k EZU, dá sa podať cez EZU, rýchlo, prehľadne a bez problémov... je povolené podávanie až do 31.12.
dufulus
20.12.12,18:54
tak ja som dneska skúšal podať DPHčku jednu, prechádzal som z EZU...
podal som cez E-Dane, odišlo to v pohode, potvrdenie naskočilo, v e-taxe som pozrel, mal som v správach akceptáciu podania, vo firme som mal k podanému tlačivu popis že schválené - takže všetko by to podľa týchto indícií malo byť správne podané, potvrďte mi to prosím :D
ErikaDP
20.12.12,19:37
ak máte heslo k EZU, dá sa podať cez EZU, rýchlo, prehľadne a bez problémov... je povolené podávanie až do 31.12.

Jaja11,
vďaka za info, žial nemam EZU, ja podavam vcez eDane, podpisujem zaručeným elektronickým podpisom. Podľa informácie z infolinky - technickej podpory na Finančnej správe maju problémy tí ktorí podpisuju ZEPom. Podanie prebehne, na stránke drsr mám v správach potvrdenky o podaní, ale k tomu je nutne mať ak SPRAVU O AKCEPTÁCII podania, no a to nechodí a nechodí. Zostáva mi len dufať, že suhrnné výkazy prešli. Ale podľa informácie od správkyne dane oni tie suhrnné výkazy tam nemajú , nevidia ich v ich systéme ... Zostáva mi len dúfať že je to nejaká chyba u nich a moje podania prebehnu v poriadku. Ide o problém podaní uskutočnených v tomto týždni od podndelku. Do nedele všetko chodilo v poriadku.
Sarlotka
20.12.12,20:42
dobry den,

prosim vas, ked uzatvarate nove dohody napr s klientami, ktori vznikli po 1.4. a nedalo sa uz s nimi uzatvarat Ezu, prinesiete dohodu, registracny list a aky format plnomocenstva podavate, poslala som klienta tuto co som nasla prilozeny na porade v tejto teme a vraj s plnomocenstvom neboli spokojni ... mohli by ste mi prosim poradit co vam pri registracii na elektronicku komunikaciu bezproblemovo preslo ?
Dakujem
dogicka
21.12.12,05:18
Jaja11,
vďaka za info, žial nemam EZU, ja podavam vcez eDane, podpisujem zaručeným elektronickým podpisom. Podľa informácie z infolinky - technickej podpory na Finančnej správe maju problémy tí ktorí podpisuju ZEPom. Podanie prebehne, na stránke drsr mám v správach potvrdenky o podaní, ale k tomu je nutne mať ak SPRAVU O AKCEPTÁCII podania, no a to nechodí a nechodí. Zostáva mi len dufať, že suhrnné výkazy prešli. Ale podľa informácie od správkyne dane oni tie suhrnné výkazy tam nemajú , nevidia ich v ich systéme ... Zostáva mi len dúfať že je to nejaká chyba u nich a moje podania prebehnu v poriadku. Ide o problém podaní uskutočnených v tomto týždni od podndelku. Do nedele všetko chodilo v poriadku.

Podstatné je, že ty si SV podala v termíne a máš aj potvrdenku o odoslaní. To, že na ich strane je chyba nie je tvoj problém.
vnet
21.12.12,06:22
To by som tak úplne netvrdila. Kamarátka podávala tento rok jednu firmu cez E-tax, v júli odoslala mesačný prehlad , mala potvrdenku a akceptáciu o podaní. Po nejakej dobe jej zavolala správkyňa, že nech jej rýchlo donesie vytlačenú papierovú formu prehľadu, lebo ona síce vidí, že ho podala, ale ho nemá v systéme a že ak jej ho nedonesie tak dostane pokutu za nepodanie prehľadu. Zbytočne tvrdila, že má akceptáciu, jednoducho ona ho nemala v systéme a nesnažila sa ani zistiť prečo.Takže rýchlo letela na DU a odovzdala papierovú formu a našťastie sa vyhla pokute.
srska
21.12.12,06:35
To by som tak úplne netvrdila. Kamarátka podávala tento rok jednu firmu cez E-tax, v júli odoslala mesačný prehlad , mala potvrdenku a akceptáciu o podaní. Po nejakej dobe jej zavolala správkyňa, že nech jej rýchlo donesie vytlačenú papierovú formu prehľadu, lebo ona síce vidí, že ho podala, ale ho nemá v systéme a že ak jej ho nedonesie tak dostane pokutu za nepodanie prehľadu. Zbytočne tvrdila, že má akceptáciu, jednoducho ona ho nemala v systéme a nesnažila sa ani zistiť prečo.Takže rýchlo letela na DU a odovzdala papierovú formu a našťastie sa vyhla pokute.ak mala akceptáciu, o pokute bolo zo strany dú zbytočné hovoriť. ak, tak slušne požiadať o dodanie podania v papierovej forme
Aljok
21.12.12,15:49
Podstatné je, že ty si SV podala v termíne a máš aj potvrdenku o odoslaní. To, že na ich strane je chyba nie je tvoj problém.
Už majú na stránke aj oznam :

UPOZORNENIE !



Z dôvodu technických problémov nie sú k podaným dokumentom vystavované akceptácie o podaní. Na odstránení problému pracujeme.
ErikaDP
21.12.12,17:16
Už majú na stránke aj oznam :

UPOZORNENIE !



Z dôvodu technických problémov nie sú k podaným dokumentom vystavované akceptácie o podaní. Na odstránení problému pracujeme.


Ano, "UŽ"to dali na stránku .... môžme sa zblázniť, keby zodpovední boli naozaj zodpovední tak to mohli vycapiť na stranku "už" keď problém vznikol, s istotou viem že to vedeli "už" včerá ráno, a nechali nás stresovať sa a trápiť sa ked bol termín na suhrnné výkazy ...
Ak by teraz v parlamente pri superrýchlo predloženej novele zákona, ohľadne zrušenia odkladov podania d.priznaní v skratenom legislativnom konaní doslova za niekoľko pracovných dní niekto argumenoval že odklady boli len na to aby podnikatelia neskôr platili dane, tak by som ho asi pohrýzla ... alebo radšej priviazala k mojej stoličke v kanceárii a nech rieši podobné veci ako napr, tato nefunkčnost danoveho portálu a popri tom len tak mimichodom aby stihol podat priznania v šibeničnom termíne ... Tí hore ani netušia aký je život bežného chudáka účtovníka, alebo tušia a je im to uplne fuk ...
Aljok
21.12.12,18:20
Sme im ukradnutí. Plaťte a nič nepýtajte... A nerozčuľuj sa, čo sme (teda ja nie) si zvolili to máme.
jmparazit
27.12.12,10:16
Ako mám poslať elektronicky Daňové priznanie k DPH za december 2012 cez
E-tax keď tam nie je formulár platný za toto obdobie?

PS: E-dane mi nevyhovujú pre zmeny vo formulári. ktoré robím nechtiac
s koliečkom na myši
Economic
27.12.12,10:20
Ako mám poslať elektronicky Daňové priznanie k DPH za december 2012 cez
E-tax keď tam nie je formulár platný za toto obdobie?

PS: E-dane mi nevyhovujú pre zmeny vo formulári. ktoré robím nechtiac
s koliečkom na myši

účtovné obdobie december ešte nemáš uzavreté a preto v čase do 31. 12. ani nemôžeš podať.
IVEB
27.12.12,10:22
Cez E-tax nepošleš daňové priznanie, nefunguje. Musíš ísť cez e-dane , odoslať .
Economic
27.12.12,10:25
Áno a druhá vec je, že na podania sa používajú výhradne e-Dane.
jmparazit
27.12.12,10:37
Ako mám poslať elektronicky Daňové priznanie k DPH za december 2012 cez
E-tax keď tam nie je formulár platný za toto obdobie?

PS: E-dane mi nevyhovujú pre zmeny vo formulári. ktoré robím nechtiac
s koliečkom na myši


Odpoveď z technickej podpory:
Dobry den! Nove tlaciva pre rok 2012 na ETAXe zapracovane nie su a nemame ani informaciu, ci a kedy tam budu. Musite zatial pouzivat offline aplikaciu eDANE a davat si pozor, aby ste nepouzili koliesko na mysi. Technicka podpora
KEJKA
28.12.12,11:53
dnes som podala Prehľad............akceptácia nie je, ani žiadna zmienka o podaní. Mám sa spoľahnúť? /ide o bývalé EZU/.podávala som cez eDane, chcela som vytlačiť aspoň tú sprievodku pri odosielaní, nevytlačilo. nakoľko toto bolo dopoludnia a fakt sa nič neobjavilo, podala som znova priamo cez EZU - podľa starého spôsobu a mám aj potvrdenku a aj v podaniach Prehľad vidím. Takže tak.
Už majú na stránke aj oznam :

UPOZORNENIE !



Z dôvodu technických problémov nie sú k podaným dokumentom vystavované akceptácie o podaní. Na odstránení problému pracujeme.
Economic
28.12.12,12:51
dnes som podala Prehľad............akceptácia nie je, ani žiadna zmienka o podaní. Mám sa spoľahnúť? /ide o bývalé EZU/.podávala som cez eDane, chcela som vytlačiť aspoň tú sprievodku pri odosielaní, nevytlačilo. nakoľko toto bolo dopoludnia a fakt sa nič neobjavilo, podala som znova priamo cez EZU - podľa starého spôsobu a mám aj potvrdenku a aj v podaniach Prehľad vidím. Takže tak.

Ja som včera podávala za 2 firmy DPH a dnes mi prišli akceptácie na obe spoločnosti.
Ja som však neprechádzala z EZU na eDane. Ja podávam iba cez eDane so ZEP. Pre informáciu aj ostatných.
A tie podania, čo som robila v čase, keď akceptácie nechodili, poprichádzali ku všetkým mojim podaniam keď to spojazdnili.
Iwett
29.12.12,12:24
Dobrý deň, chcem poprosiť, chcem podať prehľady cez eDane a vyhodí mi tam chybu: "nebolo možné dokument odoslať, skontrolujte pripojenie na internet. " Internet mi funguje. Stretli ste sa s tým niekto? Aplikácia EZU funguje do 31.12.2012. Do 31.12.2012 sa dá zasielať aj cez EZU aj cez eDane? Alebo do 31.12.2012 len cez EZU? a od 01.01.2013 len cez eDane?
KEJKA
29.12.12,13:14
dá sa aj tak aj tak. Ale po preklopení z EZU a následne podanom dokumente cez eDane som nevidela akceptáciu.
Tak som podala cez EZU - možno to tam budú mať dva razy.
Radšej som sa poistila, nech neplatím pokutu.
Iwett
29.12.12,13:24
Ešte jedna otázka, keď je posunutý termín na elektronické podanie na 01.01.2014, môžu v roku 2013 podávať tí, čo majú už dohodu s DU a podávajú elektronicky podať v papierovej forme? Ďakujem
xMen
31.12.12,12:29
ja som pouzival EZU, tento grc eTax+eDane nepouzivam a nebudem pouzivat, takze som preddavky za november-2012 a DPH za 11/2012 zaniesol osobne na DU, a povedal som 'tetuske' ze im to tam budem nosit, povedala ze samozrejme mozem pocas celeho roka 2013, jedine co je nutne elektronicky podavat je SV DPH co ja nepodavam. okrem toho tetuska povedala, ze maju 1000% narast osobneho dorucenia, skoro vsetci pouzivatelia EZU zacali osobne nosit (samozrejme hovorila za tento nas DU).
Economic
31.12.12,12:47
ja som pouzival EZU, tento drc eTax+eDane nepouzivam a nebudem pouzivat, takze som preddavky za november-2012 a DPH za 11/2012 zaniesol osobne na DU, a povedal som 'tetuske' ze im to tam budem nosit, povedala ze samozrejme mozem pocas celeho roka 2013, jedine co je nutne elektronicky podavat je SV DPH co ja nepodavam. okrem toho tetuska povedala, ze maju 1000% narast osobneho dorucenia, skoro vsetci pouzivatelia EZU zacali osobne nosit (samozrejme hovorila za tento nas DU).

Jasný krok späť a nie krok vpred... Ale každý má možnosť výberu...
Mňa nikdy nikto nedonúti niečo dokladať v papieri v dnešnej dobe elektronizácie. To považujem za výsmech dnešnej doby...
Ale každý má možnosť výberu a nech si každý vyberie či bude nosiť v papieri alebo podávať elektronicky.
Ingrid Ondruskova
31.12.12,12:59
mne sa to zas ráta na zelenom papieri...bývame pri DÚ, takže zanášať to osobne nie je pre mňa žiadny problém....
xMen
31.12.12,13:04
mne tiez to nerobi problem, mam firmu 2 minuty od DU, Economic ja riesenie eTax+eDane nepovazujem za krok vpred oproti tomu co poskytovalo EZU, riesenie kde by som mal cez eDane dan podat a prejst do eTax-u a tam ho mozmo (!) za 2-3 dni uvidim
Zita5
03.01.13,10:15
Do schránky sme dostali z DU nové prihlasovacie údaje , chceme poslať Výkaz DPH a nedá sa prihlásiť , vyhadzuje nedôveryhodný zdroj .Čo s tým ?
srska
03.01.13,10:44
Do schránky sme dostali z DU nové prihlasovacie údaje , chceme poslať Výkaz DPH a nedá sa prihlásiť , vyhadzuje nedôveryhodný zdroj .Čo s tým ?ak vyhadzuje vo firefoxe - odklikaj povolenie alebo choď cez internet explorer - ak sa teda jedná o prihlásenie do eTax-u. podaj cez eDane
domenico.office
03.01.13,10:45
Do schránky sme dostali z DU nové prihlasovacie údaje , chceme poslať Výkaz DPH a nedá sa prihlásiť , vyhadzuje nedôveryhodný zdroj .Čo s tým ?

Na prihlásenie do eTaxu treba použiť Internet Explorer, nebude vyhadzovať nedôveryhodnosť. Na podávanie všetkých priznaní slúži aplikácia eDane.
Zita5
03.01.13,11:54
Už sme sa konečne dostali na výkaz cez JAWU , lenže menilo sa tam heslo a Výkaz sa nedá pod týmto novým heslom odoslať.Prosím poraďte čo ďalej .
domenico.office
03.01.13,12:01
Už sme sa konečne dostali na výkaz cez JAWU , lenže menilo sa tam heslo a Výkaz sa nedá pod týmto novým heslom odoslať.Prosím poraďte čo ďalej .

Je určite správne zadané nové heslo?
Zita5
03.01.13,12:05
Je určite správne zadané nové heslo?

Je. Už to prešlo, ten systém potreboval asi chvíľku sa zoznámiť s novým heslom.:)Ďakujem Vám.
Evulinta
03.01.13,21:20
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem
tictac7
03.01.13,21:28
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem

zdravím, dobre si počula.. prosím
ewita888
03.01.13,21:39
:)
Economic
04.01.13,06:10
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem

Elektronické podávanie ako povinnosť pre subjekty, ktoré sú platiteľmi DPH sa posunula na 1. 1. 2014 (na zatiaľ)
tictac7
04.01.13,08:47
...veď na prechádzajúcej stránke má odpoveď....
Aljok
04.01.13,17:02
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem
Už to vycapili aj na stránku :

Oznámenie k elektronickému doručovaniu

Podľa § 165b ods. 2 a 3 zákona č. 440/2012 Z.z. , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa povinnosť elektronického doručovania podaní pre vymedzený okruh osôb uvedených v § 14 daňového poriadku posúva od 1.1.2014. To znamená, že tie osoby, ktoré sú uvedené v § 14 daňového poriadku, majú povinnosť doručovať všetky dokumenty elektronicky až od 1.1.2014.
Uvedená povinnosť sa týka nasledovného okruhu osôb:


daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Upozornenie: Súhrnný výkaz (§ 80 zákona o DPH) , ako aj žiadosť o vrátenie dane (§ 55a -55g zákona o DPH), sa naďalej podávajú len v elektronickej forme.
Economic
04.01.13,17:29
Už to vycapili aj na stránku :

Oznámenie k elektronickému doručovaniu

Podľa § 165b ods. 2 a 3 zákona č. 440/2012 Z.z. , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa povinnosť elektronického doručovania podaní pre vymedzený okruh osôb uvedených v § 14 daňového poriadku posúva od 1.1.2014. To znamená, že tie osoby, ktoré sú uvedené v § 14 daňového poriadku, majú povinnosť doručovať všetky dokumenty elektronicky až od 1.1.2014.
Uvedená povinnosť sa týka nasledovného okruhu osôb:

daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
Upozornenie: Súhrnný výkaz (§ 80 zákona o DPH) , ako aj žiadosť o vrátenie dane (§ 55a -55g zákona o DPH), sa naďalej podávajú len v elektronickej forme.

Ja len doplním, že žiadosť o vrátenie dane zo zahraničia sa musí robiť elektronicky a podávať len podpísané ZEP-om.
johny18
06.01.13,11:38
V eDane pribudli nove tlaciva - DPH 2013, SV 2013 a dan z MV 2012.
Podal som DP z MV za rok 2012, vsetko vyplnilo, sadzby su nove, odoslal som. Vosiel som do eTax, kde som si chcel vytlacit potvrdenku, ta prisla, ale na nej bolo:

Elektronická podateľňa potvrdzuje podanie obsahujúce dokument:
Daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009 - 2011), druh dokumentu: riadne

Teda sa tam neuvadza, ze som podal DP platne za rok 2012, ale len roky 2009-2011. V prehlade podani je ikonka, na ktoru som klikol, aby sa mi zobrazilo podane danove priznanie. Na moje prekvapenie zmenilo mi rok, za ktory bolo podane DP, z 2012 na rok 2011. A taktiez zmenilo datum odoslania zo 6.1.2013 na 6.1. (rok ziaden). Hlavna vec, ze EZU uz vypli.
Economic
06.01.13,11:47
V eDane pribudli nove tlaciva - DPH 2013, SV 2013 a dan z MV 2012.
Podal som DP z MV za rok 2012, vsetko vyplnilo, sadzby su nove, odoslal som. Vosiel som do eTax, kde som si chcel vytlacit potvrdenku, ta prisla, ale na nej bolo:

Elektronická podateľňa potvrdzuje podanie obsahujúce dokument:
Daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009 - 2011), druh dokumentu: riadne

Teda sa tam neuvadza, ze som podal DP platne za rok 2012, ale len roky 2009-2011. V prehlade podani je ikonka, na ktoru som klikol, aby sa mi zobrazilo podane danove priznanie. Na moje prekvapenie zmenilo mi rok, za ktory bolo podane DP, z 2012 na rok 2011. A taktiez zmenilo datum odoslania zo 6.1.2013 na 6.1. (rok ziaden). Hlavna vec, ze EZU uz vypli.

Dôležité je, že si podal v zákonnej lehote. Zase niečo nedotiahli do detajlov.... Ja osobne som veľmi rada, že sa to dá podávať elektronicky už teraz a nielen posledný januárový týždeň. :D
johny18
06.01.13,11:50
Len aby na to DP nepozerali ako na DP za rok 2011, pretoze ked som otvoril podane DP, rok bol zmeneny z 2012 na 2011.
SPECTRUM
06.01.13,12:43
Aj ja som sa dnes chcela pustiť do dane z motorových vozidiel za rok 2012, nech mi to odbúda v tomto šialenom januári, a tak som spravila na skúšku jedno ... a taktiež mi prehodilo rok na 2011 ... zajtra za ránky zavolám správkyni, že je to za rok 2012. Fakt je to choré
heket
06.01.13,12:52
Taktiež som podala daň z MV, potvrdenka potvrdzovala tiež len rok 2011. Len neviem overiť ako mi to podalo v tlačive. Pokúšala som sa otvoriť ikonky,ale jediné čo mi otvorí je potvrdenka. Kde otvárate prosím Vás podané tlačivá?Ďakujem.

Našla som to. Už mi to otvára, zrejme ,,blbol,, internet.
Economic
06.01.13,13:50
Len aby na to DP nepozerali ako na DP za rok 2011, pretoze ked som otvoril podane DP, rok bol zmeneny z 2012 na 2011.

To nie.. Dátum podania je dôležitý, nie to čo vypíše za zlú informáciu.
Sarlotka
06.01.13,14:30
Len aby na to DP nepozerali ako na DP za rok 2011, pretoze ked som otvoril podane DP, rok bol zmeneny z 2012 na 2011.


kde ste otvoril danove priznanie a kde bol zmeneny rok na 2011?
svetluška
06.01.13,14:40
Posúva sa povinné podania DP elektronicky až na 1.1.2014? /vraj podľa DÚ/ ?ďakujem za odpoveď.
Economic
06.01.13,14:41
Posúva sa povinné podania DP elektronicky až na 1.1.2014? /vraj podľa DÚ/ ?ďakujem za odpoveď.

Oznámenie k elektronickému doručovaniu
Podľa § 165b ods. 2 a 3 zákona č. 440/2012 Z.z. , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa povinnosť elektronického doručovania podaní pre vymedzený okruh osôb uvedených v § 14 daňového poriadku posúva od 1.1.2014. To znamená, že tie osoby, ktoré sú uvedené v § 14 daňového poriadku, majú povinnosť doručovať všetky dokumenty elektronicky až od 1.1.2014.


Uvedená povinnosť sa týka nasledovného okruhu osôb:


daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
Upozornenie: Súhrnný výkaz (§ 80 zákona o DPH) , ako aj žiadosť o vrátenie dane (§ 55a -55g zákona o DPH), sa naďalej podávajú len v elektronickej forme.
Economic
06.01.13,15:06
Podania sú v poriadku, keď si pozriem v podaných dokumentoch klienta mám tam toto :

Riadne daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (podané) 5.1.2013 (za zdaňovacie obdobie) 2012 (číslo podania) 50620/2013 (druh) Daň z motorových vozidiel


Takže bez ohľadu, že tam vypíše pri správe 2011, podanie je správne priradené a to je dôležité.
johny18
06.01.13,15:08
kde ste otvoril danove priznanie a kde bol zmeneny rok na 2011?

v eTaxe si vyberiete subjekt, kliknete na podanie dokumentov a potom na "vyhladaj". Od 1.1.2013 ,a, tam jedno podanie - Danove prizannie pre dan z MV, napravo pri stave "spracovany" je ikonka, na nu kliknem a opät na pravo pri stave "spracovany" je ikonka. Ked na nu kliknem, otvori mi podane DP, a tam mam za rok 2011.
johny18
06.01.13,15:12
Podania sú v poriadku, keď si pozriem v podaných dokumentoch klienta mám tam toto :

Riadne daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (podané) 5.1.2013 (za zdaňovacie obdobie) 2012 (číslo podania) 50620/2013 (druh) Daň z motorových vozidiel


Takže bez ohľadu, že tam vypíše pri správe 2011, podanie je správne priradené a to je dôležité.

Ja tam mam toto:


Daňové priznanie pre daň z motorových vozidiel (za zdaňovacie obdobie 2009 - 2011)
riadne
Prešov
61722/2013
06.01.2013
Spracovaný
JANA LC
08.01.13,18:18
Dobrý deň,dlho mi trvalo, ale v ďaka Porade sa mi podarilo odoslať cez e-dane poslať viacero dokumentov, ja chcem niečo iné povedať , než sa tu vždy píše, ja nič neprosím,nežiadam, len sa chcem poďakovať, vďaka každému
, čo píše otázky , sa viem zorientovať, som všetkým vďačná, čo pomáhajú, sú skúsenejší, je to nesmierna pomoc, ja nie som zarábajúca na účtovníctve, len si chcem účtovníctvo robiť sama, a keď niekto odpovie profesionálne, je to neskutočná pomoc, vďaka Vám všetkým, ktorí sa pýtate, a ktorí profesionálne odpovedáte, ja existujem. Chcem sa poďakovať osobne Kejke, v mojich skromných začiatkoch bola " všetkým " vrelá vďaka, som obyčajná účtovníčka jednoduchého a podvojného účtovníctva, nič viac, ale , čo si najviac vážim na sebe, som záhradníčka, naozaj som dobrá. Prajem každému, čo robí účtovníctvo, akékoľvek, aby to nebral príliš vážne, vláda sa mení stále a účtovníctvo tiež, dôležité je poznať svoju hodnotu. Prajem každému, kto prispieva do Porady všetko dobré v Novom roku 2013. Jana Líšková.
.
Janiela
10.01.13,08:57
Dobrý deň, ak by som chcela uzatvoriť dohodu o el doručovaní, je nasledovná dohoda platná? Neviem nájsť postup, ako vytvoriť novú dohodu, pre nový daňový subjekt. Ja svoju registráciu - identifikačné číslo -už mám.
http://www.drsr.sk/wps/portal/registracia
Vopred pekne ďakujem za pomoc.
grammatika
10.01.13,10:43
Dobrý deň, ak by som chcela uzatvoriť dohodu o el doručovaní, je nasledovná dohoda platná? Neviem nájsť postup, ako vytvoriť novú dohodu, pre nový daňový subjekt. Ja svoju registráciu - identifikačné číslo -už mám.
http://www.drsr.sk/wps/portal/registracia
Vopred pekne ďakujem za pomoc.
dohoda v prílohe platí pre rok 2013
Janiela
10.01.13,10:59
dohoda v prílohe platí pre rok 2013

grammatika, pekne ďakujem.
Môžem k tomu priložiť svoje ID používateľa (ešte z 11.3.2010)?
grammatika
10.01.13,11:29
grammatika, pekne ďakujem.
Môžem k tomu priložiť svoje ID používateľa (ešte z 11.3.2010)?
cez Etax som si cez profil vygenerovala tlacivo, nakoľko som mala zmenu mena. tak si radšej vygeneruj aj Ty :)
Janiela
10.01.13,11:58
grammatika, už ho mám vygenerované. :-) vďaka
s registráciou som mala problém lebo malé l a veľké I som nerozlíšila dobre. Mám novú zložku s dohodou a novým identif číslom.
Ešte raz - ďakujem :-)
heja3
10.01.13,12:33
Dnes som podávala mesačný prehľad a je tam nejaká zmena - nedajú sa vytlačiť krycie listy - je tam len potvrdenie o prijatí elektronicky - znamená to, že už nemusíme posielať krycie listy? Máme podpísanú len dohodu vyše roka (prihlásovanie cez ID+heslo)
truch
10.01.13,13:23
Dnes som podávala mesačný prehľad a je tam nejaká zmena - nedajú sa vytlačiť krycie listy - je tam len potvrdenie o prijatí elektronicky - znamená to, že už nemusíme posielať krycie listy? Máme podpísanú len dohodu vyše roka (prihlásovanie cez ID+heslo)
Krycie listy už posielať nemusíte:)
grammatika
10.01.13,13:49
už ste si všimli zmenu v edane?
Je nová verzia 1.2.0.0. a v nej je Elektronická podateľňa.
Správa o odoslaní sa dá vytlačiť ako nedávnou.
Ale teraz už v Etaxe potvrdenka o akceptácii nie je a treba ju hľadať v menu EDANE - el.podateľňa - zoznam prijatych dokumentov a potvrdení.
To je super, vidím, že je to prijaté ale vytlačiť to nejde! a to ma zase štve...ach tí daňováci!!!!!
grammatika
10.01.13,13:51
už ste si všimli zmenu v edane?
Je nová verzia 1.2.0.0. a v nej je Elektronická podateľňa.
Správa o odoslaní sa dá vytlačiť ako nedávnou.
Ale teraz už v Etaxe potvrdenka o akceptácii nie je a treba ju hľadať v menu EDANE - el.podateľňa - zoznam prijatych dokumentov a potvrdení.
To je super, vidím, že je to prijaté ale vytlačiť to nejde! a to ma zase štve...ach tí daňováci!!!!!
a ešte podotknem, že sa odtiaľ nedá normálne odhlásiť - žeby tam bolo tlačítko - odhlásenie.
Až keď celú aplikáciu zavriem, až potom znovu pýta heslo..
BRK
10.01.13,14:20
Tiež som to skúšala vytlačiť potvrdenie o prevzatí ... ale nejde mi to.
srska
10.01.13,15:24
Tiež som to skúšala vytlačiť potvrdenie o prevzatí ... ale nejde mi to.to čo som podal pred 10.01.2013 napr. 09.01.2013 a podpísal so zep nevidím
(http://www.porada.sk/t207029-pripravenost-financnej-spravy-na-podavanie-dp-za-rok-2012-fo-a-po.html#post2221220)
Adiks
11.01.13,07:50
Mňa v súvislosti s diskusiou, či používať ZEP alebo nie, či náklady na ZEP sú vysoké alebo nie, zaujalo jedno z 41 pripravovaných opatrení SMERU na podporu podnikateľského prostredia v SR, ktoré sa má zaviesť najneskôr do 31.12.2014: "Pripraviť legislatívne zmeny tak, aby bol kvalifikovaný certifikát zaručeného elektronického podpisu bezplatne poskytovaný spoločnostiam zapísaným v OR SR."
Anelas
11.01.13,07:54
Mňa v súvislosti s diskusiou, či používať ZEP alebo nie, či náklady na ZEP sú vysoké alebo nie, zaujalo jedno z 41 pripravovaných opatrení SMERU na podporu podnikateľského prostredia v SR, ktoré sa má zaviesť najneskôr do 31.12.2014: "Pripraviť legislatívne zmeny tak, aby bol kvalifikovaný certifikát zaručeného elektronického podpisu bezplatne poskytovaný spoločnostiam zapísaným v OR SR."

čo je to za hlúposť? Veď ZEP máme na seba ako fyzické osoby hlavne, nie? A čo malí podnikatelia? Oni sú od macochy? Koľko oni musia zaplatiť mesačne bez toho, aby mali isté čo i len euro príjmu? Ale...vlastne....asi by som si nemala otvárať ústa, ale hneď pobozkať fotku pána Fica, ktorú som si vystavila v kancelárii na skrinku. Spolu s jeho radou, ako prežiť rok 2013 = "pracovať, pracovať, pracovať a popritom milovať a žiť"! Tak tento citát asi nikdy v živote nezabudnem.
heja3
11.01.13,07:56
To naozaj? Super, aspoň 1 dobrá správa. Ďakujem.
Economic
11.01.13,07:59
Mňa v súvislosti s diskusiou, či používať ZEP alebo nie, či náklady na ZEP sú vysoké alebo nie, zaujalo jedno z 41 pripravovaných opatrení SMERU na podporu podnikateľského prostredia v SR, ktoré sa má zaviesť najneskôr do 31.12.2014: "Pripraviť legislatívne zmeny tak, aby bol kvalifikovaný certifikát zaručeného elektronického podpisu bezplatne poskytovaný spoločnostiam zapísaným v OR SR."

Toto považujem za výplod veľmi bujarej fantázie. ZEP je viazaný na rodné číslo fyzickej osoby.
A keď bude mať spoločnosť 10 konateľov tak štát dá zadarminko pre jednu spoločnosť 10 kvalifikovaných certifikátov ?
Niektorým myšlienkam a víziám teda vôbec ale vôbec nerozumiem. Považujem za to absolútne nereálne.
Iné bolo mať napríklad na občianskom preukaze nejaký osobný certifikát, ale toto :eek:
SilMar Group
11.01.13,08:25
Začala som čítať tie opatrenia a riadne som sa pri nich nasmiala. Papier znesie naozaj všetko. Daňová správa im tu pomaly kolabuje, kopí sa jeden prúser na druhý a oni si vymýšľajú nesplniteľné sľuby a ešte viac nesplniteľné termíny. Naozaj dobré čítanie pred spaním.