IVEB
11.01.13,10:30
My sme dnes posielali Mesačný prehľad za 12/2012 a v e-dane okrem správy o odoslaní nič iné nevidím resp. ak dám zoznam prijatých dokumentov a podaní , tak tam vidím ten dnešný a po kliknutí naň sa tam objaví správa o prijatí , ktorá sa ale nedá vytlačiť. Toto myslia ako potvrdenie o akceptácii , alebo mi tam ešte niečo príde?
Aljok
11.01.13,09:33
My sme dnes posielali Mesačný prehľad za 12/2012 a v e-dane okrem správy o odoslaní nič iné nevidím resp. ak dám zoznam prijatých dokumentov a podaní , tak tam vidím ten dnešný a po kliknutí naň sa tam objaví správa o prijatí , ktorá sa ale nedá vytlačiť. Toto myslia ako potvrdenie o akceptácii , alebo mi tam ešte niečo príde?
Tak toto ma poriadne štve.
Nedá sa vytlačiť potvrdenie o podaní. Skúšala som sa dovolať na podporu, ale po pol hodine čakania na to, že som v poradí som to vzdala. Buď neberú telefóny, alebo je takých zúrivých používateľov ako ja obrovské množstvo...
truch
11.01.13,10:19
Tak toto ma poriadne štve.
Nedá sa vytlačiť potvrdenie o podaní. Skúšala som sa dovolať na podporu, ale po pol hodine čakania na to, že som v poradí som to vzdala. Buď neberú telefóny, alebo je takých zúrivých používateľov ako ja obrovské množstvo...
Alenka, skús takto:
Cez eDane som poslala DzMV, potom som išla cez DRSR-elektronická podateľňa, výber subjektu-podanie dokumentov-výber typ DP, tam som dala DzMV-vyhľadaj a cez také pero som si vytlačila aj stiahla potvrdenku
IVEB
11.01.13,10:24
Truch: A kedy si to takto robila ? Už po nainštalovaní novej verzie E-dane ?
Žabinka
11.01.13,10:27
Alenka, skús takto:
Cez eDane som poslala DzMV, potom som išla cez DRSR-elektronická podateľňa, výber subjektu-podanie dokumentov-výber typ DP, tam som dala DzMV-vyhľadaj a cez také pero som si vytlačila aj stiahla potvrdenku
Dáška, dnes som poslala cez eDane DzMV, pozerala som na drsr, podanie dokumentov, a mne nevyhľadá žiadny podaný dokument..:rolleyes: Nech to para tlačí, takýto systém..
IVEB
11.01.13,10:37
Ale veď na drsr.sk píšu , že už to nájdem v e-dane . Ale tam okrem toho čo som písala nič iné nie je .
MIŠO T
11.01.13,11:04
Podal som SV cez etax ešte 6.1. - vzalo, potvrdilo prijatie, cez e Dane som podal DzMV a DPH vzalo, a potvrdô prijatie.
v eDane -podanie dokumentov, je len DPH, čo som podaval včera/ bez možnosti vytlačenia potvrd./
Pri kontrole som zistil, že na D z MV je tlačivo r 2011, tak som zašiel na DU, že to vysporiadam .

A nakoniec resultat DU --
1./ DPH za 04/12 , podane včera ešte nemaju v evidencii,
2/ SV za 04/12 - dnes bol posledný den na fyzické doloženie potvrdenia/ tak im to svietilo v ich prehľade/,
3/ DzMV 2012 - podane 6.1. / je v poriadku, hoci písalo tlačivo r.2011.

- no guľáš.
Aljok
11.01.13,11:06
Alenka, skús takto:
Cez eDane som poslala DzMV, potom som išla cez DRSR-elektronická podateľňa, výber subjektu-podanie dokumentov-výber typ DP, tam som dala DzMV-vyhľadaj a cez také pero som si vytlačila aj stiahla potvrdenku
Dáška, si zlatá, že sa snažíš pomôcť, ale ja tam nič nemám.
Odvčera sa podania nachádzajú iba v eDANE a potvrdenka sa dá iba uložiť vo formáte xml, ale vytlačiť v nejakom normálnom formáte nejde...
Aljok
11.01.13,11:11
Podal som SV cez etax ešte 6.1. - vzalo, potvrdilo prijatie, cez e Dane som podal DzMV a DPH vzalo, a potvrdô prijatie.
v eDane -podanie dokumentov, je len DPH, čo som podaval včera/ bez možnosti vytlačenia potvrd./
Pri kontrole som zistil, že na D z MV je tlačivo r 2011, tak som zašiel na DU, že to vysporiadam .

A nakoniec resultat DU --
1./ DPH za 04/12 , podane včera ešte nemaju v evidencii,
2/ SV za 04/12 - dnes bol posledný den na fyzické doloženie potvrdenia/ tak im to svietilo v ich prehľade/,
3/ DzMV 2012 - podane 6.1. / je v poriadku, hoci písalo tlačivo r.2011.

- no guľáš.
Práve pre tento ich bordel chcem mať možnosť vytlačiť si potvrdenie o podaní.
Prečo do prd..e nerobia radšej na zapracovaní DP za rok 2012, ale vymýšľajú kraviny.....?
grammatika
11.01.13,12:01
súhlasím, zjavne nám všetkým zdvíhajú pekne adrenalín...
SilMar Group
11.01.13,12:25
Podal som SV cez etax ešte 6.1. - vzalo, potvrdilo prijatie, cez e Dane som podal DzMV a DPH vzalo, a potvrdô prijatie.
v eDane -podanie dokumentov, je len DPH, čo som podaval včera/ bez možnosti vytlačenia potvrd./
Pri kontrole som zistil, že na D z MV je tlačivo r 2011, tak som zašiel na DU, že to vysporiadam .

A nakoniec resultat DU --
1./ DPH za 04/12 , podane včera ešte nemaju v evidencii,
2/ SV za 04/12 - dnes bol posledný den na fyzické doloženie potvrdenia/ tak im to svietilo v ich prehľade/,
3/ DzMV 2012 - podane 6.1. / je v poriadku, hoci písalo tlačivo r.2011.

- no guľáš.

No paráda. Človek nevie, či má plakať, smiať, ignorovať to alebo sa triasť od strachu...
Economic
11.01.13,13:05
To je guláš zatiaľ len v našich schránkach. Mňa by zaujímalo, aký guľáš budú mať z toho ešte len oni na DÚ.
Aljok
11.01.13,13:07
Ja osobne zúrim...
Aljok
11.01.13,13:12
No paráda. Človek nevie, či má plakať, smiať, ignorovať to alebo sa triasť od strachu...
Pos..li čo bolo funkčné... Šľak ma ide trafiť.
Oni sa rozhodnú spustiť novú podateľňu v najhoršom mesiaci v roku. Teraz podávame DP DPH za mesačných + štvrťročných, SV za mesačných + štvrťročných, prehľady, DP DzMV za všetkých ( na tú máme samozrejme len január). Kde v prd..i boli v novembri a decembri????
BRK
11.01.13,13:17
Súhlasím so všetkým, čo je tu uvedené ... tiež mám z toho stres.
Chcem ale napísať moju dnešnú pozitívnu skúsenosť so správcom dane. V decembri sa mi podarilo poslať zlý prehľad za 11/12, pri rolovaní mi tam skočilo iné DIČ, čo som si všimla vo chvíli odoslania. Potom som poslala aj správny prehľad a dnes som volala správkyni ... hneď si všetko našla u nich v PC, o všetkom vedela, nesprávny prehľad vystornovala.
mariana11
11.01.13,13:23
Dnes som posielala prehľad. Dá sa vytlačiť správa o odoslaní. To som predtým nerobila, lebo som si vytlačila potvrdenku o akceptácii zo stránky DRSR. Ale keďže som nevedela ako to bude fungovať, tak som si radšej vytlačila tú správu o podaní z eDane. Na tej práve dole sa píše, že akceptáciu alebo odmietnutie sa dá overiť v eDane. Je tam len potvrdenie o prijatí. Vytlačiť sa nedá, len uložiť. Tak som si uložila a ešte som si aspoň skopírovala text na tom potvrdení a vytlačila som si to vo Worde. Pre každý prípad. Neviem či bude ešte aj nejaké ďalšie potvrdenie o akceptácii, alebo tým mysleli to potvrdenie o prijatí.

Mám toho plné zuby:mee: na sociálke zas som dnes mala problém s registrom...duplicitné mená. Kôli tomu je zas problém s výkazmi. Skončia sa niekedy tie neustále zmeny?
BRK
11.01.13,13:33
So sociálkou mám presne tie isté problémy, duplicitné mená, výkaz mi nezobralo, dovolať sa na Sp sa nedá ...
Aljok
11.01.13,14:02
BRK, nemusíš volať do SP. Majú chybu oni. Máme si tie neakceptované výkazy skontrolovať po 15.1.2013... Pozri ich oznam na stránke.
Sarlotka
11.01.13,16:16
Dnes som posielala prehľad. Dá sa vytlačiť správa o odoslaní. To som predtým nerobila, lebo som si vytlačila potvrdenku o akceptácii zo stránky DRSR. Ale keďže som nevedela ako to bude fungovať, tak som si radšej vytlačila tú správu o podaní z eDane. Na tej práve dole sa píše, že akceptáciu alebo odmietnutie sa dá overiť v eDane. Je tam len potvrdenie o prijatí. Vytlačiť sa nedá, len uložiť. Tak som si uložila a ešte som si aspoň skopírovala text na tom potvrdení a vytlačila som si to vo Worde. Pre každý prípad. Neviem či bude ešte aj nejaké ďalšie potvrdenie o akceptácii, alebo tým mysleli to potvrdenie o prijatí.

Mám toho plné zuby:mee: na sociálke zas som dnes mala problém s registrom...duplicitné mená. Kôli tomu je zas problém s výkazmi. Skončia sa niekedy tie neustále zmeny?

suhlasim, este ze je porada, isla som dnes posielat nejake DZMV pozeram kde mam edane. zmizmli mi z plochy stahujem nove a opat nejake novinky...
tiez mi nic neslo tlacit a tak som pouzila ctrl c a ctrl v word a tlac...
a hned som pustila poradu a hladala info
BRK
11.01.13,16:17
Vďaka, ten oznam som si nevšimla. Už neviem, čo skôr čítať ...
Anelas
11.01.13,16:29
Ja som napísala na technickú podporu otázku, či to potvrdenie o prijatí nahrádza doterajšiu akceptáciu. Nerozumiem, čo je také ťažké na tom, aby uvádzali jasné a presné informácie. Tak napíšem "haló, akceptácia už nebude, plne ju nahrádza potvrdenie o prijatí". Inak to potvrdenie o prijatí je oničom, lebo na ňom nie je uvedené o ktorú firmu sa jedná - to sa nachádza iba v tabuľke potvrdení. Takže zasa si budem musieť nejako sama zabezpečiť, aby som si identifikovala jednotlivé podania aj do budúcna - aby bolo jasné, za ktorú firmu to je.
KEJKA
11.01.13,16:36
potvrdenie o prijatí uvádza DIČ - nestačí?
Anelas
11.01.13,16:41
potvrdenie o prijatí uvádza DIČ - nestačí?

ja na potvrdení o prijatí žiadne nemám. Je uvedené v tabuľke potvrdení o prijatí, ale keď si dám zobraziť Detail, tam DIČ nie je. DIČ sa uvádza v Správe o odoslaní podania z aplikácie eDANE - tú som si ale doteraz netlačila, pretože som celkom rada šetrila môj čas a peniaze a naše lesy. Takže Správu o odoslaní som si len ukladala do Wordu a tlačila som len akceptáciu - aby ju mal klient v šanóne pri priznaní.
srska
11.01.13,17:21
zatiaľ je zep na rodné číslo
srska
11.01.13,17:40
ja na potvrdení o prijatí žiadne nemám. Je uvedené v tabuľke potvrdení o prijatí, ale keď si dám zobraziť Detail, tam DIČ nie je. DIČ sa uvádza v Správe o odoslaní podania z aplikácie eDANE - tú som si ale doteraz netlačila, pretože som celkom rada šetrila môj čas a peniaze a naše lesy. Takže Správu o odoslaní som si len ukladala do Wordu a tlačila som len akceptáciu - aby ju mal klient v šanóne pri priznaní.potvrdenie o prevzatí podania - takto to majú v príručke
KEJKA
11.01.13,18:04
aha, tak áno, ja som mala na mysli potvrdenku o odoslaní cez eDane. Tam mám DIČ a to tiež netlačím, ale uložím v PDF formáte pod názvom firmy. Ale tlačím odkedy som sa pomýlila, pribudli firmy, mám to v šanone s podaniami, aby som si bola istá, že som to odoslala. Po čase skontrolujem akceptácie a to si zasa poznačím, že boli akceptované.
Orsz
13.01.13,12:49
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...
Economic
13.01.13,13:10
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...


Prihlasuješ sa cez IE ?
ekopo
13.01.13,13:29
nové heslo si dostala na mail, a myslíš že prípadná pokuta je stále 334,-€?
Ester plus
13.01.13,18:37
Dnes som odosielala prehľad cez e-Dane, ale v podaní dokumentov som ho nenašla, tak som ho zaslala druhý krát a opäť nič aj keď správu o odoslaní podania mám z oboch podaní. Vždy po odoslaní som v podaní dokumentov daný dokument našla. Môže to trvať aj takto dlho kým sa tam objaví?
korduľa
13.01.13,18:39
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...


to sa stalo vcera aj mne, tak neviem, ci cez vikend sa nerobi alebo co...
korduľa
13.01.13,18:40
v piatok to islo normalne
salsa
13.01.13,18:59
Dnes som sa tiež snažila poslať cez e-tax DP k dani z motorových vozidiel , vypísala som si tlačivo a dala odoslať , napísalo mi ,že sa to nepodarilo odoslať. Tak , čo vlastne funguje cez elektronickú podateľ. len DPH ? Na linke DRSR som sa dozvedela . že povinnosť posielať dokumenty elektronicky je od 1.1.2014
SilMar Group
13.01.13,19:18
Dnes som sa tiež snažila poslať cez e-tax DP k dani z motorových vozidiel , vypísala som si tlačivo a dala odoslať , napísalo mi ,že sa to nepodarilo odoslať. Tak , čo vlastne funguje cez elektronickú podateľ. len DPH ? Na linke DRSR som sa dozvedela . že povinnosť posielať dokumenty elektronicky je od 1.1.2014
Áno, povinnosť je odložená. Ale potom načo sme si museli vybavovať všetci nové dohody, ak sme chceli posielať elektronicky?
To rovno mohli napísať oznam na ich stránku, že sa zbytočne namáhame, aj tak nám to nepomôže a všetko musíme vypisovať ručne. Namiesto toho sme posielali klientov húfne na daňové úrady, kde na každom chceli niečo iné a sami nevedeli, čo majú pýtať. A teraz budeme vysvetľovať klientom, že my musíme vypísať všetko ručne, oni to musia všetko popodpisovať a potom to budeme musieť odniesť na daňové úrady.
To je totálna neschopnosť, ignorancia a buzerácia zo strany štátnej správy, ktorá je platená z našich daní.
srska
13.01.13,19:27
eDane už rozdýchali:D
ekopo
14.01.13,07:51
srska
14.01.13,07:53
a čo nás ešte čaká......?
http://ekonomika.sme.sk/c/6665396/daniari-daju-za-portal-vyse-83-miliona-firmu-vybrali-priamo.htmlprirátaj k tomu kopu dodatkov a zmenových konaní
Anelas
14.01.13,07:56
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...

mne sa toto isté stalo v sobotu. Nemožnosť odoslať z dôvodu "internal error". Hneď som išla pozrieť na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - či majú napísané, že odstavili systéme. Informácia tam samozrejme nebola. Myslím ale, že to naozaj mali odstavené (nešlo ani overiť IČ DPH v EÚ), lebo dnes ráno som priznania v pohode podala.

Myslím, že keď robia odstávku systému, že by mali dať oznámenie na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). Oni si ale myslia, že oni sú jediní, ktorí pracujú cez víkend. Plus druhá výtka - je normálne, aby chybové hlášky boli v angličtine? Anglicky síce hovorím, ale keby som nehovorila a napíše to na mňa "internall error" alebo iné hlášky, s ktorými som sa už stretla, tak asi skolabujem s myšou v ruke.
Anelas
14.01.13,07:58
aha, tak áno, ja som mala na mysli potvrdenku o odoslaní cez eDane. Tam mám DIČ a to tiež netlačím, ale uložím v PDF formáte pod názvom firmy. Ale tlačím odkedy som sa pomýlila, pribudli firmy, mám to v šanone s podaniami, aby som si bola istá, že som to odoslala. Po čase skontrolujem akceptácie a to si zasa poznačím, že boli akceptované.

Potvrdili mi z technickej podpory, že akceptácie už nebudú. Jediný spôsob, ako prepojiť podanie a potvrdenie o prijatí je číslo podania, ktoré je vytlačené na potvrdení o podaní aj na potvrdení o prijatí. Takže teraz si ukladám potvrdenie o prijatí do wordu a potom k nemu nakopírujem potvrdenie o prijatí. A ešte sa dá potvrdenie o prijatí uložiť v .xml formáte. Tak dúfam, že mám uložené všetko čo sa uložiť dalo a čo mi v budúcnosti bude slúžiť ako dôkaz, že podania som naozaj podala.
srska
14.01.13,08:16
Potvrdili mi z technickej podpory, že akceptácie už nebudú. Jediný spôsob, ako prepojiť podanie a potvrdenie o prijatí je číslo podania, ktoré je vytlačené na potvrdení o podaní aj na potvrdení o prijatí. Takže teraz si ukladám potvrdenie o prijatí do wordu a potom k nemu nakopírujem potvrdenie o prijatí. A ešte sa dá potvrdenie o prijatí uložiť v .xml formáte. Tak dúfam, že mám uložené všetko čo sa uložiť dalo a čo mi v budúcnosti bude slúžiť ako dôkaz, že podania som naozaj podala.a toto zo včera nie je akceptácia?
Anelas
14.01.13,08:26
Mne už akceptácie nechodia. Príde iba potvrdenie o prijatie podania - do eDane. Dobré je, že príde okamžite ako bolo podanie podané - nemusíme čakať na akceptácie minimálne jeden deň ako to bolo doteraz.

Nie je tá tvoja akceptácia spojená s certifikátom - neaktualizovala si si ho alebo niečo?
srska
14.01.13,08:49
Mne už akceptácie nechodia. Príde iba potvrdenie o prijatie podania - do eDane. Dobré je, že príde okamžite ako bolo podanie podané - nemusíme čakať na akceptácie minimálne jeden deň ako to bolo doteraz.

Nie je tá tvoja akceptácia spojená s certifikátom - neaktualizovala si si ho alebo niečo?subjekt mal predtým ezu a v 12/2012 poslané z drsr nové id + heslo
Anelas
14.01.13,08:52
Tak to je akceptácia toho. Ale už nebudú chodiť akceptácie prijatia podaní.
srska
14.01.13,08:55
Tak to je akceptácia toho. Ale už nebudú chodiť akceptácie prijatia podaní.
čoho?
včera podaný mp za 12/2012 cez eDane a zadané id+heslo. akceptované je podanie toho prehľadu
DanielaSL
14.01.13,09:02
Anelas
14.01.13,09:27
čoho?
včera podaný mp za 12/2012 cez eDane a zadané id+heslo. akceptované je podanie toho prehľadu

No, mne už akceptácie do Finančného portálu nechodia - ty si priložila fotku obrazovky z finančného portálu. V úvode, keď som si otvorila finančný portál je totiž napísané, že akceptácie už nebudú chodiť, že už budú potvrdenia v eDane. A tam si ich ja aj sťahujem a tlačím = v eDane hore na lište "elektronická podateľňa" a potom "zoznam prijatých dokumentov a potvrdení"
srska
14.01.13,09:30
priložil som :-)
AnnaK
14.01.13,09:34
Pozrite....

http://pc.zoznam.sk/novinka/aktualne-deaktivujte-si-java-plugin-vo-svojom-prehliadaci-objavila-sa-nebezpecna-chyba

Pozerala som to teraz na zozname. Zaujímalo by ma, či je Java potrebná pri elektronickej komunikácii cez eDane. Či sa neskomplikuje elektronické odosielanie dokumentov, keď si Javu odinštalujem z môjho PC. Používam iba Internet Explorer a Mozillu. Môže niekto šikovný poradiť?
srska
14.01.13,09:50
Pozerala som to teraz na zozname. Zaujímalo by ma, či je Java potrebná pri elektronickej komunikácii cez eDane. Či sa neskomplikuje elektronické odosielanie dokumentov, keď si Javu odinštalujem z môjho PC. Používam iba Internet Explorer a Mozillu. Môže niekto šikovný poradiť?eDane sú v 2 verziách. 1. - klasika z roku 2011 a 2. java eDane . používam klasiku a len cez firefox. vo ff sa dajú zakázať tzv. zásuvné moduly - postup na obr.

alebo úplne odinštalovať javu
emma01
14.01.13,13:34
Teraz som odoslala DP k motorovým vozidlám cez eDane a v správe o odoslaní mi vypísalo, že je potrebné DÚ do piatich dní predložiť krycí list, čo je ale v rozpore s tým, čo bolo uvedené v postupe pri používaní el. služieb pre používateľov EZU. A ešte na tom potvrdení bolo uvedené, že som podala DP k MV za zdaňovacie obdobie 2009-2011, čo sa mi tiež moc nepáči, pretože ja som podávala DP za r. 2012. Na technickú podporu sa neviem dovolať.
AnnaK
14.01.13,14:50
eDane sú v 2 verziách. 1. - klasika z roku 2011 a 2. java eDane . používam klasiku a len cez firefox. vo ff sa dajú zakázať tzv. zásuvné moduly - postup na obr.

alebo úplne odinštalovať javu

Ďakujem, ja som zistila, že v zásuvných moduloch javu vôbec nemám a inak tiež používam klasiku.
srska
14.01.13,14:59
Teraz som odoslala DP k motorovým vozidlám cez eDane a v správe o odoslaní mi vypísalo, že je potrebné DÚ do piatich dní predložiť krycí list, čo je ale v rozpore s tým, čo bolo uvedené v postupe pri používaní el. služieb pre používateľov EZU. A ešte na tom potvrdení bolo uvedené, že som podala DP k MV za zdaňovacie obdobie 2009-2011, čo sa mi tiež moc nepáči, pretože ja som podávala DP za r. 2012. Na technickú podporu sa neviem dovolať.sprav si nabudúce zálohu xml, fdf a pdf súboru - podania. to čo bolo v xml to bolo podané.
emma01
14.01.13,15:58
Áno bolo to podané v xml a mám to aj zálohované a aj vytlačené. Najviac ma mätie to uporzornenie, že mám podať ešte aj ten krycí list. Na technickú podporu sa jednoducho nedá dovolať. Držala som linku pol hodiny a stále som bola v poradí.
srska
14.01.13,17:11
Áno bolo to podané v xml a mám to aj zálohované a aj vytlačené. Najviac ma mätie to uporzornenie, že mám podať ešte aj ten krycí list. Na technickú podporu sa jednoducho nedá dovolať. Držala som linku pol hodiny a stále som bola v poradí.nevolaj - píš. odpovedajú rýchlo. ja som písal v sobotu okolo obeda a dnes ráno prišla odpoveď - technickapodpora@financnasprava.sk.
Monika Kováčová
14.01.13,18:17
xixi to je fakt rýchlo!
calimero1
14.01.13,21:33
Prosim vas, ja uz som z toho jelen. Presiel som z EZU na eDane.
Dna 6.1. som cez eDane poslal Suhrnny vykaz.
Ked sa prihlasim do eTax na stranke DRSR, v schranke sprav mam spravu o aceptacii podania elektronickou podatelnou.
Ked si dam v eTax zobrazit Dokumenty danoveho subjektu, vidim tam suhrnny vykaz, ale nic o tom, ze by bol spracovany.
Je to tak spravne a staci to?

PS: V aplikacii eDane to v zozname odoslanych dokumentov nevidim, ale to bude asi tym, ze sa tam budu zobrazovat az dokumenty odoslane po poslednej zmene tento vikend.
Dáša_
15.01.13,06:29
Ivenka
15.01.13,08:57
Mám taký istý problém ako emma, len mne nevypísalo, že mám podať krycí list.....čo ďalej? Zistili ste niečo?
V správe mi píše Prijaté a Potvrdené :(
emma01
15.01.13,11:46
Dnes som sa dovolala na technickú podporu a teta mi povedala, že ten krycí list musím predložiť "len" tento mesiac a "len" pri DP z MV, na čo som jej oponovala, že v poučení z DÚ je jasne napísané, že daň. subjekty, ktoré podávali do decembra 2012 DP cez aplikáciu EZU, žiadne krycie listy nepredkladajú. Lenže teta mala menší zmätok v pojmoch podávanie na dohodu a cez aplikáciu EZU a tak sa odbehla niekoho spýtať, ale bola zmätená ešte viac a tak povedala, že ma prepája na kolegu. A to bol koniec, pretože to som sa zasa dostala do poradia a keďže som volala z práce, tak som to zložila a nič som sa nedozvedela.
Ivenka
15.01.13,11:49
Emma, nevieš to náhodou oskenovať kde Ti to vypisuje, že máš podať Krycí list?
Ja na potvrdenke nič také nemám :(
srska
15.01.13,12:18
Dnes som sa dovolala na technickú podporu a teta mi povedala, že ten krycí list musím predložiť "len" tento mesiac a "len" pri DP z MV, na čo som jej oponovala, že v poučení z DÚ je jasne napísané, že daň. subjekty, ktoré podávali do decembra 2012 DP cez aplikáciu EZU, žiadne krycie listy nepredkladajú. Lenže teta mala menší zmätok v pojmoch podávanie na dohodu a cez aplikáciu EZU a tak sa odbehla niekoho spýtať, ale bola zmätená ešte viac a tak povedala, že ma prepája na kolegu. A to bol koniec, pretože to som sa zasa dostala do poradia a keďže som volala z práce, tak som to zložila a nič som sa nedozvedela.nabudúce skús s tetou na podpore takto: "dobrý deň, v záujme skvalitnenia služieb technickej podpory finančnej správy, bude tento hovor zaznamenaný .....":D
Aljok
15.01.13,13:13
Konečne máme zas možnosť vytlačiť si potvrdenku.

Citujem z príručky :

Voľba „Zobraziť potvrdenku“ umožní používateľovi vytlačiť správu o prijatí, resp. o odmietnutí dokumentu. Potvrdenku je možné získať až po spracovaní objektu v elektronickej podateľni.
Aljok
15.01.13,13:14
To nemá chybu... :-))))
Gabriela 19
15.01.13,17:41
Dobrý večer, 14.1.2013 som podala dan. priznanie k DMV, e dane, odoslalo sa to konečne,
vytlačila som si správu z aplikácii eDane.
Akceptáciu alebo odmietnutie si možem overiť v menu El.podatelna, zoznam prijatých dokumentov a potvrdení.
Neviem sa k tomu dostať. Doteraz som išla cez prihlásenie, výber subjektov, podanie dokumentov. Dokument sa nikde neobjavil, alebo to trvá tak dlho?
Dakujem
Aljok
15.01.13,18:22
Dobrý večer, 14.1.2013 som podala dan. priznanie k DMV, e dane, odoslalo sa to konečne,
vytlačila som si správu z aplikácii eDane.
Akceptáciu alebo odmietnutie si možem overiť v menu El.podatelna, zoznam prijatých dokumentov a potvrdení.
Neviem sa k tomu dostať. Doteraz som išla cez prihlásenie, výber subjektov, podanie dokumentov. Dokument sa nikde neobjavil, alebo to trvá tak dlho?
Dakujem

Potvrdenku v eDANE nájdeš takto :

Elektronická podateľňa - Zoznam prijatých dokumentov a potvrdení - Potvrdíš ID a heslo na prihlásenie -Nastav si dátum od ktorého chceš zobraziť potvrdenia - klikni na Aktualizuj (vpravo hore)- zobrazia sa ti Potvrdenia o prijatí podania - vyber si ktoré potrebuješ a stlač Zobraziť potvrdenku (dolu), zobrazí sa ti Správa o odoslaní podania z aplikácie eDANE, ktorú môžeš vytlačiť.
Chrusťa
15.01.13,18:51
hmm, nič viac k tomu netreba? stačí ak si vytlačím tu "správu o odosl.podania z aplikácie e DANE?" Lebo ja som následne sa prihlásila aj do e Tax pod ID a nič som tam nenašla, že čosi bolo prijaté mnou. Následne som preto osobne navštívila DU a tam pani na mna pozerala ako puk, čo vlastne chcem a ukázala som jej tu potvrdenku a spýtala sa jej, či toto mi stačí ako dôkaz, že som DP podala.
Aljok
15.01.13,19:06
hmm, nič viac k tomu netreba? stačí ak si vytlačím tu "správu o odosl.podania z aplikácie e DANE?" Lebo ja som následne sa prihlásila aj do e Tax pod ID a nič som tam nenašla, že čosi bolo prijaté mnou. Následne som preto osobne navštívila DU a tam pani na mna pozerala ako puk, čo vlastne chcem a ukázala som jej tu potvrdenku a spýtala sa jej, či toto mi stačí ako dôkaz, že som DP podala.

Asi stačí, pretože v používateľskej príručke k eDANE iné potvrdenie neuvádzajú...
Pozri strany 19 - 22.
http://edane.drsr.sk/install/Plugin/docu/Pouzivatelska%20prirucka.pdf
Gabriela 19
15.01.13,19:09
Aka može byť chyba, kde sa mi vober nezobrazuje .zoznam prijatých dokumentov"
Aljok
15.01.13,19:11
Aka može byť chyba, kde sa mi vober nezobrazuje .zoznam prijatých dokumentov"
Hľadáš to v aplikácii eDANE?
vjejka
15.01.13,20:27
Prosím Vás je to správne ak podám výkaz, mám potvrdenku, ale v schránke správ po prihlásení nič nie je.... tam už to nebude chodiť?
tictac7
15.01.13,20:30
Prosím Vás je to správne ak podám výkaz, mám potvrdenku, ale v schránke správ po prihlásení nič nie je.... tam už to nebude chodiť?

...hmmm, musíš vydržať, niekedy 10 minút, niekedy 24 hodín.....
vjejka
15.01.13,20:32
dakujem, uvidím...
nika.sum
15.01.13,20:45
...hmmm, musíš vydržať, niekedy 10 minút, niekedy 24 hodín.....

no ja som podavala so ZEP cez eDane vcera doobeda, mam potvrdenku o podani, ale doteraz nemam v schranke sprav ani potvrdenie o podanie ani akceptaciu. Aj po takom dlhom case je to ok?
tuta
15.01.13,20:45
Prosím Vás je to správne ak podám výkaz, mám potvrdenku, ale v schránke správ po prihlásení nič nie je.... tam už to nebude chodiť?

nehľadaj v schránke správ, ale priamo v aplikácií E-DANE. Bližšie pozri príspevok 3406 od Ajlok na predchádzajúcej strane

alebo tu: http://www.porada.sk/t207247-p7-surne-potrebujem-poradit-e-dane.html#post2224685
vjejka
15.01.13,20:52
Prosím vás,mám ešte jednu otázku. Posielam to cez Edane, bez zaručeného podpisu. Vyplním dokument, skontrolujem, idem odoslať a mna to vobec nevyzve aby som dokument podpísala, ale rovno mi tam dá vložiť id a heslo a príde mi potvrdenie. Nemám niekde chybu?
srska
15.01.13,20:55
Prosím vás,mám ešte jednu otázku. Posielam to cez Edane, bez zaručeného podpisu. Vyplním dokument, skontrolujem, idem odoslať a mna to vobec nevyzve aby som dokument podpísala, ale rovno mi tam dá vložiť id a heslo a príde mi potvrdenie. Nemám niekde chybu?nie
vjejka
15.01.13,21:19
dakujem
emma01
16.01.13,06:07
Emma, nevieš to náhodou oskenovať kde Ti to vypisuje, že máš podať Krycí list?
Ja na potvrdenke nič také nemám :(

Viď. v prílohe.
truch
16.01.13,07:28
Poslala som dotaz, odpoveď prišla, len nie na to, čo som sa pýtala:( takže zase a opäť neviem ako sa k tlačivu, ktoré potrebujem, dostanem:(
________________________________________
Riešenie:
Vsetky nove dokumenty su zapracovane len do aplikacie eDane verzia 1.2.0.0. Nerobte podanie cez eTax (prihlasenie na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/)), ale si otvorte eDane. Ak ich mate nainstalovane na PC, tak na pracovnej ploche by ste mali mat ikonu eDane alebo cez Start-Programy - danove riaditelstvo - eDane. Ak ich este nainstalovane nemate, eDane si instalujte z www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/) - vpravo eDane a pokiaľ ste eDane nemali nainstalovane, na PC, tak si nainstalujte najskôr D.Signery pre Váš PC a potom si stiahnite až eDane. eDane sa Vam nainstaluju na plochu Vasho pocitaca. Vždy, keď budete otvarať eDane bude prebiehať aktualizácia tlačív. Postup podavania DP: Najskor vyberte Danove dokumenty>DPH>SV... nasledne Praca s DP (nacitanie xml.- ak mate) dokument dajte kontrolovat> V položke Práca s DP vytlačte cely dokument >odoslat. V edaniach bude od Vas pytat ID a heslo az po kliknuti na "Odoslat". Vyberiete Elektronicku znacku a natukate ID a heslo. Kontrola odoslanych dokumentov z novej verzie eDani 1.2.0.0. (od 10.1.2013): V eDaniach je nova zalozka - elektronicka podatelna - kde si budete kontrolovat svoje podania cez eDane Ak ste posielali DP od termínu: 10.1.2013 skontrolujete si odoslané dokumenty PRIAMO v novej verzie eDani 1.2.0.0. Elektronická podateľňa - do Histórie komunikácie pod eTax sa už neprenášajú. Ak ste posielali DP do terminu: 10.1.2013 skontrolujete si odoslané dokumenty len pod eTaxom v histórii komunikácii - Vyber subjektu - Podanie dokumentu - (zadanie roku) Vyhladaj. Info nájdete v používateľskej píručke na eDaniach v Pomocníkovi

________________________________________
Dobrý deň, Naša spoločnosť je povinná v zmysle platnej legilatívy podať " Oznámenie o vyplatení, alebo pripísaní úrokového príjmu" Uvedené tlačivo nie je možné za rok 2012 zaslať elektronicky, systém neumožňuje zadať rok vypracovania /2013/. Taktiež nie je možné stiahnuť si na internete tlačivo, kde by sa dali napísať aktuálne dátumy. Kedy bude vyššie uvedené tlačivo sprístupnené na elektronické odoslanie?
emma01
16.01.13,07:30
Opäť som mala šťastie a dovolala som sa na podporu eDANE (zrejme hneď z rána nie je taký nápor) a dostala som takúto odpoveď: zdaňovacie obdobie 2009-2011, ktoré je uvedené na správe o odoslaní dokumentu momentálne riešia a upozornenie na predloženie krycieho listu je určené pre tých, ktorí majú uzavretú dohodu podľa § 20 ods. 8 zákona 511/1992 Zb. Takže v mojom prípade, keďže mám dohodu uzavretú podľa § 13 ods. 5 zákona 563/2009 Z.z., je toto upozornenie bezpredmetné.
vjejka
16.01.13,15:26
Aby som pomohla tým čo pátrajú po schránke správ...nedolo mi to a napísala som mail na podporu, možno to niekomu pomôže:
Riešenie:
Na podávanie je potrebné použiť aplikáciu eDANE kde sú zapracované aktuálne tlačivá. Zoznam prijatých potvrdení a dokumentov nájdete v aplikácii eDANE, Elektronická podateľňa.

________________________________________
Popis:
Sprava: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Odoslala som výkaz, ukázalo mi že výkaz odisiel, je akceptovaný, ale stále som do schránky správ nedostala žiadnu správu o prijatí výkazu. Tieto výkazy už nebudú posielané do schránky správ? Alebo výkaz neprešiel? dakujem

Tak ja tomu chápem, že schránku správ ani kontrolovať netreba!
tuta
16.01.13,16:43
veru netreba, v schránke správ sa tie novo odoslané dokumenty už nezobrazujú. Treba si ich pozrieť priamo v E-DANIACH v elektronickej podateľni.
janaGT
16.01.13,16:56
chcem sa spýtať, či sa dá elektronicky odoslať aj oznámenie o vzniku DP k DzMV, ďakujem
otázka
16.01.13,17:24
Oznámenia resp. prihlásenie MV na DÚ sa už nepodávajú. Týmto postupom budú nadšení tí, ktorí po skončení daňového obdobia zistia, že paušálne výdaje sú pre nich menej výhodné ako JÚ alebo DE a používanie MV ( resp. jeho nahlásenie ) bude bez pokuty, keď si prerátajú aký spôsob vedenia účtovníctva je pre nich výhodnejšie. Treba nahlasovať len zánik daňovej povinnosti MV. Avšak z hľadiska praxe, resp. daňovej kontroly je to pre mňa najako rozpačité.....
Predtým v EZU sa dali zoskenovať prílohy k DP napr. rodné listy detí, potvrdenie o príjme od zamestnávateľa atď., zaujímalo by ma, ako to bude cez e-dane, ale zrejme nijako. Čiže podám samotné DP elektronicky, no prílohy sa budú musieť zrejme doručiť fyzicky....no to tam môžem rovno zaniesť všetko fyzicky aj s DP.
janaGT
16.01.13,17:27
viem, že sa už nepodávam, ale idem podať za auto kúpené koncom decembra 2012
otázka
16.01.13,17:45
Moja skúsenosť:
minulý týždeň sme podávali oznámenie o vzniku DP súkr. MV od 01.01.2013 - prevzali, kópiu mi potvrdili....
dnes tá istá situácia, neprevzali nič berú už len odhlášky....
grammatika
16.01.13,18:18
Viete, čo sa mi nepáči na tých potvrdenkách? Nie je tam napísané za aké obdobie je DP podané.
Podala som DPH a je tam len "podanie Riadne danove priznanie DPH vzor 2012 - druh podania: R"

Ani pri správe - bolo odoslané ani pri správe bolo prijaté človek nevie, za aké obdobie bolo priznanie podané.
Je pekné, že tam je poradové číslo podania, ale už sa asi nevyjadrujem, lebo mi dnes DU zdvihol dosť adrenalín.
Tweety
16.01.13,18:58
Moja skúsenosť:
minulý týždeň sme podávali oznámenie o vzniku DP súkr. MV od 01.01.2013 - prevzali, kópiu mi potvrdili....
dnes tá istá situácia, neprevzali nič berú už len odhlášky....
Od 1.1. 2013 je zmena v oznamovacích povinnostiach. Oznamuje sa len zánik d.p.
Economic
16.01.13,19:03
Moja skúsenosť:
minulý týždeň sme podávali oznámenie o vzniku DP súkr. MV od 01.01.2013 - prevzali, kópiu mi potvrdili....
dnes tá istá situácia, neprevzali nič berú už len odhlášky....

Áno je to tak aj na svojej stránke mali toto vypísané v ozname. Aspoň o jednu buzeráciu menej...
grammatika
17.01.13,16:45
Prosím, vie mi niekto poradiť?
V DP - meno a priezvisko oprávnenej osoby na podanie priznania, má tam byť moje meno, keďže to ide cez môj prístup na edane?
alebo tam má byť meno konateľa?
trošku som zmetená, ak som splnomocnená len na el.podávanie
Economic
17.01.13,16:47
Prosím, vie mi niekto poradiť?
V DP - meno a priezvisko oprávnenej osoby na podanie priznania, má tam byť moje meno, keďže to ide cez môj prístup na edane?
alebo tam má byť meno konateľa?
trošku som zmetená, ak som splnomocnená len na el.podávanie


Tvoje meno, keď si splnomocnená na elektronické podávanie.
Tweety
17.01.13,16:48
Prosím, vie mi niekto poradiť?
V DP - meno a priezvisko oprávnenej osoby na podanie priznania, má tam byť moje meno, keďže to ide cez môj prístup na edane?
alebo tam má byť meno konateľa?
trošku som zmetená, ak som splnomocnená len na el.podávanie
Kedže si splnomocnená, tak si oprávnená na podanie.
grammatika
17.01.13,16:50
ďakujem obom, mám tak aj minulé obdobia, ale teraz mi to tak nejako vbehlo do oci :) už si prestávam byť všetkým istá..
Economic
17.01.13,16:54
Táto choroba sa prejavuje u nás všetkých rovnako... To je v pohode. Čím viac koľkokrát niečo čítam, tým tomu menej rozumiem. A niekedy pochybujem už aj o veciach, ktoré po slepiačky urobím...
martina2006
17.01.13,20:03
nika.sum
17.01.13,20:17
http://www.topky.sk/cl/7/1337553/Kazimir-zavadza-novinky--Podnikatelom-pripravuje-elektronicky-vykaz-

preboha ved nie su schopní zaviest bezproblemovy system, tak aby sme mohli vsetko podavat elektronicky (prilohy a pod) a teraz vymyslaju so zasielanim zoznamu faktur....
grammatika
17.01.13,20:22
a to akoby malo fungovať? veď odpočet DPH sa uplatňuje aj s bločkov z ERP?....hrabe im, nevedia dotiahnúť el.podávanie, stále to odsúvajú a oni chcú tento rok niečo spojazdniť nové? haha :)
tuta
17.01.13,20:25
No bločky z ERP budeme scenovať v zmysle hesla: zníženie administratívnej náročnosti :confused:
Economic
17.01.13,20:26
Akéže nelogické prekvapenia ešte pre nás pripravia ? Mne už rozum nad týmito výmyslami zastáva... Vymýšľať vymýšľať ale nič nedotiahnuť do konca, aby niečo riadne fungovalo. Ja už strácam slová a to obvykle som až pri veľmi výrečná. :)
Lubica3
17.01.13,20:33
no dnes to komentovala moja správkyňa, že je zvedavá ako to bude len odhlasovať, keď to nemá v systéme prihlásené, resp. evidované...
tictac7
17.01.13,20:40
Tvoje meno, keď si splnomocnená na elektronické podávanie.

...inak som bola tiež z toho zmätená - tak som urobila jedno s menom konateľa a pri druhej firme so svojim - čakám, kto sa ozve, že je to zle.....
...ak tam mám byť ja, keďže som oprávnená na el. podávanie, tak tá kolonka je podľa mňa úplne mimo logiky - veď kto iný, ako ja, vie v mojom mene niečo podať? ....a DIČ je priradené k mojej registrácii....
...ak tam má byť konateľ, alebo niekto iný, kto firmu zastupuje (ja mám len el.komunikáciu), tak je to tiež na hlavu - kým odošlem, môžem čokoľvek zmeniť.....
Economic
17.01.13,20:47
Však takých na hlavu postavených vecí je neúrekom. Údajne pekná kolonka v novom DP pre PO je ohľadne odpisov.... Preventívne som to ešte nepozerala, ale už mi kamoška hovorila... (vraj výška predpokladaných odpisov, ak by sa HM odpisoval po celý rok, to keď uplatňuješ len alikvotnu časť roka, už sa na to normálne teším) Toto považujem za úplne zbytočný údaj v DP !!! To je len príklad ďalšej blbosti... K čomu bude takýto údaj slúžiť ani srnka netuší.
tuta
17.01.13,20:54
áno je to tam: pomerná časť z ročného odpisu neuplatnená v prvom roku v prvom roku odpisovania...
Economic
17.01.13,20:59
Pomaly si vyžiadajú aj číslo topánky... :D do DP uvádzať...
KEJKA
17.01.13,21:03
no a ja dávam všade konateľa, odosielam elektronicky a za tie roky sa nikto neozval. Niekde je okrem konateľa ešte kolonka, kto výkaz zostavil, tam samozrejme píšem seba.
Ešte k tomu dávam svoj mobil k menu konateľa, čo je na hlavu, ale ja to takto riešim, že nech správca zavolá priamo mne, konateľ zväčša nemá šajnu, čo po ňom chcú. Ale aj tak sa nestalo, že by mi volali - oni na DU asi majú evidovaní v systéme kontakty na konateľov, a ked sa stane, že potrebujú volať, aj tak volajú im.
...inak som bola tiež z toho zmätená - tak som urobila jedno s menom konateľa a pri druhej firme so svojim - čakám, kto sa ozve, že je to zle.....
...ak tam mám byť ja, keďže som oprávnená na el. podávanie, tak tá kolonka je podľa mňa úplne mimo logiky - veď kto iný, ako ja, vie v mojom mene niečo podať? ....a DIČ je priradené k mojej registrácii....
...ak tam má byť konateľ, alebo niekto iný, kto firmu zastupuje (ja mám len el.komunikáciu), tak je to tiež na hlavu - kým odošlem, môžem čokoľvek zmeniť.....
Economic
17.01.13,21:11
Presne číslo mobilu vždy dávam svoje, keby sa náhodou nejaká chybička vlúdila, aby neotravovali klienta ale mňa.
srska
17.01.13,21:18
srska
17.01.13,21:20
a to akoby malo fungovať? veď odpočet DPH sa uplatňuje aj s bločkov z ERP?....hrabe im, nevedia dotiahnúť el.podávanie, stále to odsúvajú a oni chcú tento rok niečo spojazdniť nové? haha :)v zahraničí (napr. 3. krajiny) to funguje tak, že to posielajú online každý deň firmy od určitého obratu
Iwett
18.01.13,06:35
Dobrý deň,
prosím poraďte, chcela som skúsiť odoslať výkaz cez Edane, a nezobrazujú sa mi tam žiadne daňové dokumenty...neviete prečo?
Economic
18.01.13,07:03
Dobrý deň,
prosím poraďte, chcela som skúsiť odoslať výkaz cez Edane, a nezobrazujú sa mi tam žiadne daňové dokumenty...neviete prečo?

Máš verziu 1.2.0.0. ? Ideš cez IE ?
Iwett
18.01.13,07:09
cez čo to mám ísť?
Economic
18.01.13,07:09
internet explorer
Iwett
18.01.13,07:34
išla som cez chrome, a podľa rady som išla cez IE a ani teraz sa mi nedajú otvoriť. Prosííím, neviete prečo?
Economic
18.01.13,07:38
išla som cez chrome, a podľa rady som išla cez IE a ani teraz sa mi nedajú otvoriť. Prosííím, neviete prečo?

Nedajú sa ti otvoriť tie, kde chceš podávať ? Alebo skontrolovať tie podané ?
Iwett
18.01.13,07:41
tie, čo chcem podávať
Iwett
18.01.13,07:47
Prosím, neviete mi povedať celý postup, ja už skúšam, inštalujem /vždy mi to urobil syn a ten je odcestovaný/. Ako sa mám dostať k tomu, aby som podala nejaký dokument? Ďakujem
Economic
18.01.13,07:50
Otvoriť eDane, daňové dokumenty - mala by sa ti otvoriť roletka a ty mi si mala mať možnosť si zvoliť čo chceš podať, vyberieš si a otvorí sa ti DP
Iwett
18.01.13,07:52
Presne to robím, myslela som, či netreba zas niečo nové inštalovať....tak keď sa mi neotvorí roletka, čo s tým?
Economic
18.01.13,08:00
Tak skús reštart PC a znova...
Najka
18.01.13,08:01
ahojte, mne zas vôbec nejde otvoriť edane, stále mi vypisuje, že sa nedá otvoriť... poslednýkrát som tam bola niekedy začiatkom roka....
Economic
18.01.13,08:04
Je nová verzia, skús si ju stiahnuť a ísť cez ňu 1.2.0.0
Iwett
18.01.13,08:22
Volala som na technickú podporu a vraj to mám nainštalovať a spúšťať z plochy. Viete mi poradiť ako to mám urobiť?
Economic
18.01.13,08:27
Zo stránky www.drsr.sk si stiahnuť eDane a z miesta, kam ti to uloží presunúť na plochu PC.
Najka
18.01.13,08:35
ja som si už stiahla tiež dokonca obidve aplikácie som skúšala, a stále mi to nechce otvoriť, vypisuje: cannot download the application. The application is missing required files.Contact application vendor for assistance.
Iwett
18.01.13,08:48
Už to mám aj na ploche, aj odtiaľ keď otváram, tak isto mi to nerozbalí daňové dokumenty. Poraďte prosím
Iwett
18.01.13,08:49
Môže to byť tým, že som to poinštalovala viackrát?
domenico.office
18.01.13,09:11
Po chybných inštaláciach by som doporučil najprv odinštalovať eDane, potom prostredníctvom Internet Exploreru ešte raz nainštalovať. Nezabudnúť inštalovať podpisový komponent a elektronickú značku podateľne a podpisovú politiku, pre ten ktorý operačný systém. Ak používate Windows, ako operačný systém, neinštalujte eDane v javovej verzi.
Iwett
18.01.13,09:18
Ďakujem za radu, len keby som ešte vedela ako. :confused:
domenico.office
18.01.13,09:29
Iwett, presne som popísal kroky, čo je nutné. Ak neviete "ako", skúste využiť niekoho, kto vie odinštalovať a nainštalovať potrebné veci. Všetko je popísané na sránke drsr, v časti elektronická komunikácia.
Iwett
18.01.13,20:01
Dobrý večer,
tlačivá sa vypĺňajú cez eDane JAVA, alebo eDane Windows? Ďakujem.
ludmila4
18.01.13,20:28
Teraz som našla na stránke drsr, keď som si ju poposúvala nižšie, že tí čo používali na elektornickú komunikáciu E-tax, tak si majú nainštalovať novú verziu e-dane. Ja som používam na elektronickú komunikáciu dohody uzatvorené ešte v roku 2010,2011, týka sa tento oznam mňa ? tieto dohody sú vlastne e-tax ? posielala som súhrnné výkazy za 4.Q tak ako obyčajne aj mám akceptáciu, je to v poriadku? alebo mám niečo inštalovať posielať to nejak inak? SV sa posielajú do 20. ak to pripadá na nedeľu tak 21?
SilMar Group
18.01.13,20:48
Teraz som našla na stránke drsr, keď som si ju poposúvala nižšie, že tí čo používali na elektornickú komunikáciu E-tax, tak si majú nainštalovať novú verziu e-dane. Ja som používam na elektronickú komunikáciu dohody uzatvorené ešte v roku 2010,2011, týka sa tento oznam mňa ? tieto dohody sú vlastne e-tax ? posielala som súhrnné výkazy za 4.Q tak ako obyčajne aj mám akceptáciu, je to v poriadku? alebo mám niečo inštalovať posielať to nejak inak? SV sa posielajú do 20. ak to pripadá na nedeľu tak 21?
pokiaľ viem, tak sa aj pre staré dohody používa tá istá aplikácia, ale je potrebné doručiť na DU krycie listy. Pri nových zmluvách to netreba.
ludmila4
18.01.13,21:21
preištalovala som novú verziu e-dane a robím duplicitne súhrnné výkazy aj tade, takže ich mám doručené duplicitne cez e-tax aj cez e-dane, keď vstupim do systému cez e-tax, vôbec tam nie je ani upozornenie, že sa to má podávať už inak, a oznam neviem kedy dali na svoju stránku, nie je tam ani dátum, a neviem, čo to to majú akú novú módu, dávať nové informácie a oznamy na spodok pod staré oznamy. Pôjdem odniesť krycie listy ešte raz a urobím k tomu aj sprievodný list, že je to podané v oboch systémoch, nech si vyberú nebudem predsa riskovať pokuty, ešte keď sú také veľké a súhrnných výkazov je viac. Strašná spolupráca s DU, celý systém zle, dokedy budeme ťahať za kratší koniec.
Iwett
19.01.13,08:07
Všetko mám preinštalované, a stále rovnako. Prosím, nastavuje sa niečo po spustení eDane nastavenie pri štarte? Ďakujem
Iwett
19.01.13,08:09
Pokiaľ sa Vám neaktualizujú dokumenty je potrebné v aplikácii eDANE cez Nastavenia nastaviť proxy. Toto je odpoveď z technickej podpory. Vie mi niekto poradiť, ako to mám urobiť? Ďakujem
domenico.office
19.01.13,08:46
Všetko mám preinštalované, a stále rovnako. Prosím, nastavuje sa niečo po spustení eDane nastavenie pri štarte? Ďakujem

Čo znamená stále rovnako? Prečítal som si, že Vám nerozbaľuje dokumenty, ono si treba dokumenty rozbaliť... alebo ja zle chápem vaše zadanie. Len tak na okraj, svojim klientom to robím za 10 min, všetko funguje tak ako má, vy sa tu trápite asi 2 dni, ak dobre čítam?
Iwett
19.01.13,08:52
No práve. Ja naozaj neviem, čo ešte mám urobiť. Otvorím eDane a sú tam záložky: Daňové dokumenty, Nastavenia a Pomocník. Nastavenia a pomocník sa mi dá otvoriť a Daňové dokumenty sa mi nedá. Ani v nastavení pri štarte mám prázdnu tabuľku automaticky otvoriť dokument. Čo ešte mám urobiť, aby mi to fungovalo? Poraďte prosím.
domenico.office
19.01.13,08:59
Podľa všetkého, nie sú aktualizované dokumenty, alebo vôbec nie sú stiahnuté dokumenty. Môže to byť pripojením do netu, antivírusom, firewallom, tieto veci môžu brániť práve tej komunikácii. Aký máte operačný systém?
srska
19.01.13,09:41
No práve. Ja naozaj neviem, čo ešte mám urobiť. Otvorím eDane a sú tam záložky: Daňové dokumenty, Nastavenia a Pomocník. Nastavenia a pomocník sa mi dá otvoriť a Daňové dokumenty sa mi nedá. Ani v nastavení pri štarte mám prázdnu tabuľku automaticky otvoriť dokument. Čo ešte mám urobiť, aby mi to fungovalo? Poraďte prosím.pri štarte edane sa musia vždy aktualizovať súbory (teraz 221) ak nie, je problém. po aktualizácii je menu "daňové dokumenty" ok
Iwett
19.01.13,10:15
Mám windows xp. A tá aktualizácia prebieha vždy keď otvorím, ale aj tak nedá sa mi stále otvoriť záložku Daňové dokumenty.
japis
19.01.13,10:25
skúšala si aktualizovať dokumenty? Otvoriť eDane a cez Pomocník-O aplikácii kliknúť na posledný riadok textu -ak aplikácia nefunguje správne, treba ju aktualizovať. Kliknúť na ju aktualizovať. Potom vystúpiť z eDane a znova ich otv oriť.
Iwett
19.01.13,10:33
aj to som skúšala:mee:
Žabinka
19.01.13,10:37
Neviem či to má s tým niečo spoločné, ale máš nainštalovaný správny OS XP(SP3) a správnu verziu Adobe Reader?

Technické predpoklady na strane klienta:

operačný systém Windows XP(SP3) (http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4&displaylang=en) a vyššie
.NET framework (verzia 2.0) (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=1639)
Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo Adobe Reader X (http://get.adobe.com/cz/reader/)
D.Signer/XAdES (Windows XP SP 3) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/SetupXP.exe)
D.Signer/XAdES (32-bit Windows Vista, 7 a 2008 Server) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe)
D.Signer/XAdES (64-bit Windows Vista, 7 a 2008 Server) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe)
Podpisová politika pre 64-bit Windows Vista, 7 a 2008 Server (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/sigPol2011_x64.reg)
japis
19.01.13,11:00
pozri sa ešte cez ikonu-vlastnosti-zabezpečenie- či máš zaškrtnutý úplný prístup
Ja tiež nemám nastavené PROXy a dokumenty mi sprístupní.
calimero1
19.01.13,11:13
Dobrý deň,
mám na vás otázku ohľadom vyplňovania DP za DPH v aplikácii eDane.
Pri predaji tovaru môj program Money S3 vloží do riadkov 03 a 04 súčty základov dane a DPH z jednotlivých faktúr. V konečnom dôsledku sa stane to, že vyčíslená DPH v riadku 04 nie je presne 20% z hodnoty uvedenej v riadku 03. Je tam rozdiel niekoľko centov v dôsledku zaokrúhľovania.
V aplikácii eDane to však považuje za chybu. Ako to mám teda vyplniť, mám použiť hodnotu základu dane z riadku 03 a DPH vyčísliť ako presných 20% z tejto sumy? Alebo opačne? Potom to však nebude presne sedieť so zoznamom dokladov pre DPH, vždy tam budú lietať nejaké centy.
Ďakujem.
johny18
19.01.13,11:51
eDane to povazuje za chybu, ale nie taku, aby to neodoslalo. Len ta na to upozorni. Normalne to odosli, parcentove rozdiely mam aj ja.
srska
19.01.13,15:40
aj to som skúšala:mee:
kukni tu či tam dačo máš:
najprv treba povoliť zobrazenie skrytých súborov

C:\Documents and Settings\xxxxxx(admin účet)\Local Settings\Apps\2.0\KHQ7E3O1\QQDYH3VD\drsr..tion_net zze51en...

tam by mali byť zložky - docu, fdf a xsd
Iwett
19.01.13,15:49
Ďakujem za rady, ja som už v koncoch. Večer budem volať so synom, skúsi mi radiť na diaľku čo mám robiť, ja nie som taký odborník...ja neviem, prečo to všetkým bez problémov ide, len mne nie.
srska
19.01.13,15:55
Ďakujem za rady, ja som už v koncoch. Večer budem volať so synom, skúsi mi radiť na diaľku čo mám robiť, ja nie som taký odborník...ja neviem, prečo to všetkým bez problémov ide, len mne nie.dávno si mala požiadať o online pomoc domenica.office - ten by ti to urobil komplet za 5 minút - k tvojej spokojnosti ako iným, ktorí si nevedeli pomôcť (môj názor)
Ester plus
19.01.13,17:24
Prosím vás, odoslala som elektronicky cez načítanie XML súboru DzMV za rok 2012 tlačivo
MF SR č.MF/019260/2008-72 a v správne o odoslaní z aplikácie eDANE je napísané, že Podanie Riadne danove priznanie pre dan z motorovych vozidiel (za zdanovacie obdobie 2009-2011). Je to takto v poriadku alebo som niekde urobila chybu? Nemalo by tam byť napísané za zdaňovacie obdobie 2012?
KEJKA
19.01.13,17:38
malo, aj mne sa to tak stalo, tak čakám s dalšími podaniami, kým to opravia.
Ak sa nedočkám, tak podám aj takto, chyba je na ich strane.
Iwett
19.01.13,18:50
Srska, on mi radil, ale všetko som mala urobené. Jedna z rád bola /aj od technickej podpory/ všetko odinštalovať a znovu nainštalovať....zavolala som si tu chalana, ktorý je dobrý v PC. Mám všetko v poriadku, tak ako sa píše. Ešte skúsim čo mi urobí syn a keď nie, skúsim poprosiť. Ja len nechcem otravovať ak sa to bude dať aj bez jeho pomoci. Určite má dosť práce aj bez toho. Pekný večer. A ďakujem za rady.
Iwett
20.01.13,05:51
Dobrý deň,
tak sa to nepodarilo. Ale nesprávne som opísala problém, neaktualizujú sa mi dokumenty. Len sa zjaví okno aktualizujem a je tam 0 z 0.
Ak by sa niekto s tým stretol a poradí mi budem rada.
Iwett
20.01.13,06:21
Podarilo sa!!!!!!! Už mi to ide....asi bolo treba reštartovať po včerajšku.
Pekný deň všetkým
tuta
20.01.13,09:27
wau super...až tu som začula ten padnutý kameň :-)
KEJKA
21.01.13,08:54
Prosím vás, odoslala som elektronicky cez načítanie XML súboru DzMV za rok 2012 tlačivo
MF SR č.MF/019260/2008-72 a v správne o odoslaní z aplikácie eDANE je napísané, že Podanie Riadne danove priznanie pre dan z motorovych vozidiel (za zdanovacie obdobie 2009-2011). Je to takto v poriadku alebo som niekde urobila chybu? Nemalo by tam byť napísané za zdaňovacie obdobie 2012?
vrátim sa k tomuto. nová verzia eDane, ale aj eTax umožňuje otvoriť podaný dokument. Takže som si overila, že DP DMV podané začiatkom januára prepísalo rok 2012 na rok 2011, DMV v .xml formáte mám uložené so správnym rokom, takže túto zmenu musel urobiť systém DU ???
preto som sa rozhodla a podala znova svoje správne tlačivo s pôvodnými hodnotami. Potvrdzujem, že zvýraznená hláška pri odosielaní sa stále objavuje, ale zmena je v tom,
že ked si v eDane otvorím dokument, tak je /aspoň zatiaľ/ zobrazený správne so správnym rokom.
chybu v "hláške" som poslala na technickú podporu.
=========
mimo témy:
ak sa prihlásite teraz po novom na eTax, zobrazuje sa vám vpravo hore "chyba certifikátu" ?
mne áno, ale môžem si prezerať podania za jednotlivé firmy /podané v r.2012 a do 9.1.2013/
takže mi to vadí skôr principiálne. Aj na toto som poslala otázku na TP DRSR
JAJA11
21.01.13,09:32
vrátim sa k tomuto. nová verzia eDane, ale aj eTax umožňuje otvoriť podaný dokument. Takže som si overila, že DP DMV podané začiatkom januára prepísalo rok 2012 na rok 2011, DMV v .xml formáte mám uložené so správnym rokom, takže túto zmenu musel urobiť systém DU ???
preto som sa rozhodla a podala znova svoje správne tlačivo s pôvodnými hodnotami. Potvrdzujem, že zvýraznená hláška pri odosielaní sa stále objavuje, ale zmena je v tom,
že ked si v eDane otvorím dokument, tak je /aspoň zatiaľ/ zobrazený správne so správnym rokom.
chybu v "hláške" som poslala na technickú podporu.
=========
mimo témy:
ak sa prihlásite teraz po novom na eTax, zobrazuje sa vám vpravo hore "chyba certifikátu" ?
mne áno, ale môžem si prezerať podania za jednotlivé firmy /podané v r.2012 a do 9.1.2013/
takže mi to vadí skôr principiálne. Aj na toto som poslala otázku na TP DRSR

Ja som podávala DzMV v piatok a zatiaľ ho vôbec nevidím na eTax a ani cez eDane. Ale tam mi nevyhľadá ani súhrnný výkaz, ktorý cez eTax vidím aj s potvrdenkou..... dúfam, že ak budem mať potvrdenku o podaní, pokuty nebudú, aj keď to cez systém neprejde. Tú správu o podaní DzMV (za zdaňovacie obdobie 2009-2011) mám aj ja, ale tlačivo vytlačené z eDane má rok 2012.... :eek:
JAJA11
21.01.13,09:35
chybu certifikátu mi nevyhlasuje, chodím cez google chrome, len cez google chrome sa mi nedá podať cez eTax DP, musela som ísť cez Internet Explorer (vtedy mi blbli eDane, nedávalo mi to súhrnný výkaz.... ten sa objavil, až po hodine, keď som znovu otvori
JAJA11
21.01.13,09:36
otvorila eDane.... ja stále hovorím zlaté EZU....
JAJA11
21.01.13,09:40
Dúfam, že stále platí, ak som bola preklopená z EZU, tak nemusím podávať krycí list .... :o
Michael0
21.01.13,11:12
Dobry den,

ja by som sa rad opytal, resp. utvrdil v tom, ze po podpisani novej dohody (predtym som mal staru niekedy z roku 2010/2011 len kvoli suhrnnym vykazom) a odosielanim dokumentov cez e-dane s elektronickou znackou uz nebude potrebne posielat kryci list pri ziadnom priznani. Poslal som totiz Dan z motorovych vozidiel, DPH aj Suhrnny vykaz ale pri kazdom odoslanim mi potom v tej sprave vyskocila veta v zmysle aby som nezabudol do 5-tich dni dorucit aj kryci list. Mam to v mojom pripade ignorovat alebo v ramci opatrnosti tie krycie listy radsej poslat?

Dakujem za rady
Martin
KEJKA
21.01.13,11:46
v rámci opatrnosti pošli. Nemal si ZEP a nepoužíval si EZU. Konzultuj so správcom dane.
Mne to u klienta preklopeného z EZU nehlási, preto si myslím, že asi nemáš niečo v poriadku.
Dobry den,

ja by som sa rad opytal, resp. utvrdil v tom, ze po podpisani novej dohody (predtym som mal staru niekedy z roku 2010/2011 len kvoli suhrnnym vykazom) a odosielanim dokumentov cez e-dane s elektronickou znackou uz nebude potrebne posielat kryci list pri ziadnom priznani. Poslal som totiz Dan z motorovych vozidiel, DPH aj Suhrnny vykaz ale pri kazdom odoslanim mi potom v tej sprave vyskocila veta v zmysle aby som nezabudol do 5-tich dni dorucit aj kryci list. Mam to v mojom pripade ignorovat alebo v ramci opatrnosti tie krycie listy radsej poslat?

Dakujem za rady
Martin
KEJKA
21.01.13,11:47
Dúfam, že stále platí, ak som bola preklopená z EZU, tak nemusím podávať krycí list .... :osprávne, nemusíš
KEJKA
21.01.13,11:59
Ja som podávala DzMV v piatok a zatiaľ ho vôbec nevidím na eTax a ani cez eDane. Ale tam mi nevyhľadá ani súhrnný výkaz, ktorý cez eTax vidím aj s potvrdenkou..... dúfam, že ak budem mať potvrdenku o podaní, pokuty nebudú, aj keď to cez systém neprejde. Tú správu o podaní DzMV (za zdaňovacie obdobie 2009-2011) mám aj ja, ale tlačivo vytlačené z eDane má rok 2012.... :eek:
ja som podávala včera a aj dnes. v eTaxe sa ti to neobjaví, lebo sprístupnili "objavenie" od 10.1.2013 proamo v eDane,
klikneš na elektronickú komunikáciu a tam nájdeš všetko, čo si podala, čo ti akceptovali aj si príslušné podanie môžeš otvoriť - tlačivo.
Takto sa mi to páči, nemusím sa pracne preklikávať v eTaxe cez jednotlivých klientov.
srska
21.01.13,12:00
mimo témy:
ak sa prihlásite teraz po novom na eTax, zobrazuje sa vám vpravo hore "chyba certifikátu" ?
mne áno, ale môžem si prezerať podania za jednotlivé firmy /podané v r.2012 a do 9.1.2013/
takže mi to vadí skôr principiálne. Aj na toto som poslala otázku na TP DRSRkejka, ja chybu certifikátu nemám a vidím len posledné podanie u firmy - ešte kuknem ostatné.
opravím - v dokumentoch ds vidím za 2012 všetko ale subjekt s dič 28xxxx nemá v histórii nič (ale ani nemal v priebehu roku 2012)
KEJKA
21.01.13,12:22
kejka, ja chybu certifikátu nemám ......................... v dokumentoch ds vidím za 2012 všetko ale subjekt s dič 28xxxx nemá v histórii nič (ale ani nemal v priebehu roku 2012)tak to máš dobre. Do 10.1.2013 máš vidieť všetky dokuemnty v eTaxe
a po tomto dátume v eTax nič a všetko vidíš v eDane.
podľa správy z techpodpory v eTax uvidíš akceptované podania po ich spracovaní - skrátka to už je vecou drsr, časom ich tiež uvidíme v dokumentoch ds.
domenico.office
21.01.13,15:00
vrátim sa k tomuto. nová verzia eDane, ale aj eTax umožňuje otvoriť podaný dokument. Takže som si overila, že DP DMV podané začiatkom januára prepísalo rok 2012 na rok 2011, DMV v .xml formáte mám uložené so správnym rokom, takže túto zmenu musel urobiť systém DU ???
preto som sa rozhodla a podala znova svoje správne tlačivo s pôvodnými hodnotami. Potvrdzujem, že zvýraznená hláška pri odosielaní sa stále objavuje, ale zmena je v tom,
že ked si v eDane otvorím dokument, tak je /aspoň zatiaľ/ zobrazený správne so správnym rokom.
chybu v "hláške" som poslala na technickú podporu.
=========
mimo témy:
ak sa prihlásite teraz po novom na eTax, zobrazuje sa vám vpravo hore "chyba certifikátu" ?
mne áno, ale môžem si prezerať podania za jednotlivé firmy /podané v r.2012 a do 9.1.2013/
takže mi to vadí skôr principiálne. Aj na toto som poslala otázku na TP DRSR

Chyba certifikátu sa môže zobrazovať len v prehliadači Mozilla, pretože nemá implementovaný certifikát vydavateľa. V IE je certifikát načítaný správne a chybu certifikátu nevypisuje.
nika.sum
21.01.13,21:11
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...
Aljok
22.01.13,08:38
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...

Mám ten istý prípad. Vydrž, poslala som mailom dotaz na technickú podporu. Potom prilepím odpoveď.
Anelas
22.01.13,08:40
Mám ten istý prípad. Vydrž, poslala som mailom dotaz na technickú podporu. Potom prilepím odpoveď.

Ja som takto minulý rok poslala priznanie - klient menil sídlo z BA do TT. Ja som to poslala elektronicky a oni potom poslali klientovi list, že to priznanie patrilo do TT a nie do BA a že to z BA poslali do TT. Ani ma nenapadlo posielať to poštou - presne ako píšeš nika - načo máme elektronickú komunikáciu. Nech si to posielajú medzi sebou, keď nevedia jasne napísať, čo máme urobiť.
KEJKA
22.01.13,08:45
Chyba certifikátu sa môže zobrazovať len v prehliadači Mozilla, pretože nemá implementovaný certifikát vydavateľa. V IE je certifikát načítaný správne a chybu certifikátu nevypisuje.
som v IE, W7, OS 64bit.
chybu certifikátu vypisuje.
ale normálne som prihlásená aj môžem prezerať podania 2012, tak nerozumiem.
KEJKA
22.01.13,08:48
kedže sa v DMV nevypisuje DU, tak by som poslala elektronicky jedno DMV na všetky autá. splním si povinnosť, takže pokutovat ma nemôžu.
Platbu by som si rozdelila a platila na účty podľa krajov.
Platbu budem vedieť tiež preukázať a nech sa s tým FS vysporiada.
Presne - načo máme e-komunikáciu, ak by to nemalo aspoň nejaké výhody?
Aljok
22.01.13,09:43
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...

Už mi prišla aj odpoveď z technickej podpory FS:
________________________________________
Riešenie:

Ano, mozete podat tolko DP k DzMV, kolko je krajov. Vsetky budu smerovane na jeden DU, podla miestnej prislusnosti subjektu (DIC) Spravcovia DU maju vydany pokyn ako maju postupovat pri spracovani DzMV, aby boli DP spracovane podla toho, kde patria vozidla

________________________________________
Popis:
Predmet: Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadom podania daň. priznaní k dani z motorových vozidiel. Podávam daň. priznania elektronicky so ZEP cez eDANE.

Môj dotaz : Nakoľko vozidlá v r. 2012 boli evidované v dvoch rôznych krajoch potrebujem podať dve riadne daňové priznania k DzMV - každé pre iný kraj. Na týchto DP nie je kolonka pre vyznačenie, ktorému daňovému úradu tie daňové priznania patria. Môžem podať elektronicky dve riadne daňové priznania k dani z motorových vozidiel?
KEJKA
22.01.13,09:47
neodpustím si comment
nemôžu správcovia dostať pokyn ako riešiť jedno DzMV podané za všetky autá?
ved prílohy môžem spracovať podľa krajov, autá rôznych krajov budú na osobitných stranách
správca distribuuje príslušné strany na príslušné kraje a daňovník nemusí podávať viac DzMV..............
nika.sum
22.01.13,14:14
neodpustím si comment
nemôžu správcovia dostať pokyn ako riešiť jedno DzMV podané za všetky autá?
ved prílohy môžem spracovať podľa krajov, autá rôznych krajov budú na osobitných stranách
správca distribuuje príslušné strany na príslušné kraje a daňovník nemusí podávať viac DzMV..............

Ja som sa dnes spojila so znamou na DU a tiez este nevedeli ako to funguje. hlavne ze to nemusime podavat papierovo :-). Ja inak zasnem kto robi tie programy, ved by mohlo byt vsetko jednoduchsie....co uz na Slovensku je to tak....
Economic
22.01.13,14:19
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...


Je to presne ako píšeš pri podávaní DzMV vôbec nevidno, na aký DÚ podanie smeruje. Tiež mám taký problém. Podala som firmu ktorá spadá do BB cez eDane, vozidlo má BA evid. číslo. Daň sa bude platiť do BA....
Podľa mňa si oni vedia načítať DP. Daň sa zaplatí na ich špecifický účet s predvoľbou do BA.... BB si to tiež vie podľa overiť... Toto zase nik nedomyslel ako veľa vecí.

Stačilo by mať možnosť výberu príslušného DÚ.... No ale to aby sme my zase mysleli za niekoho...
korduľa
23.01.13,18:27
neviete mi prosim poradit, neviem pridat 3 stranu ked vyplnam dan z MV2012 v edane, pozerala som to tam v priruckach ale nikde som to nenasla

dakujem
Economic
23.01.13,18:31
neviete mi prosim poradit, neviem pridat 3 stranu ked vyplnam dan z MV2012 v edane, pozerala som to tam v priruckach ale nikde som to nenasla

dakujem

Musíš vyplniť počet vozidiel a strany ti pridá podľa potreby.
korduľa
23.01.13,18:41
to som skusila, ale ziaden efekt
korduľa
23.01.13,18:45
mam vyplnene 1,2 vozidlo aj stranu 4 kde je uvedeny pocet 5, ale neviem co dalej
Economic
23.01.13,18:45
riadok 53 vyplň počet strán... ani to nejde ?
korduľa
23.01.13,18:46
aaa uz som na to prisla, musim vyplnit pocet stran oddielu, aj tak dakujem
korduľa
23.01.13,19:40
DIKES
beh
23.01.13,20:42
sme plátcovia DPH a ešte sme nikdy nepodávali elektronicky dań. priznania,
teraz čítam na str. drsr, že sa opäť posúva termín elektornických podávaní (pre vymedzený okruh osôb) a sú medzi nimi aj platitelia DPH a to od 1.1.2014

To máme chápať, že môžme stále nosiť na DÚ osobne DP?, keďže sme PO a platiteľ DPH?:confused:
veruska
23.01.13,20:55
Áno, daňové priznanie DPH môžete naďalej podávať osobne, iba v prípade súhrnného výkazu k DPH ten musíte podať elektronicky.
beh
24.01.13,08:11
dakujem
Ivana Halajová
24.01.13,17:49
Dobrý deň, môžem sa spýtať, ako je to v prípade, keď som si urobila dohodu o elektronickom doručovaní, aj žiadosť o vydanie identifikátora ešte minulý rok. Keďže sa povinnosť elektronického doručovania posunula až na 1.1.2014, zatiaľ som nebola ani na daňovom úrade. Môžem tam ísť bez toho, že by som musela niečo meniť a zaniesť aj žiadosť aj dohodu?
Vopred ďakujem
enter
24.01.13,18:04
podávajte elektronicky všetko aj je to len trošičku možne inak sa riešenie bude posúvať stale ďalej, takto sa server zaťaží zase najskôr o rok
Anežob
24.01.13,19:44
Na elektronickú kominikáciu s daňovým úradom sme obdržali v mesiaci december 2012 identifikátor. Čiže máme s daňovým úradom dohodu tú novú po 1.12.2012.

Prvý krát som za svoju organizáciu podávala DPH elektronicky cez e-dane na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) teraz v januári 2013. Po vyplnení DP, keď som potvrdila ponuku odoslať, systém pýtal identifikátor a heslo. Zadala som tieto údaje, ale objavila sa hláška - nesprávne heslo. Postup som zopakovala a hláška bola tá istá. Potom som pozrela do elektronickej podateľne a daňové priznanie bolo odoslané 2x. Systém si robí čo chce, je to celé na porazenie. Keď som mala papier v ruke a na ňom pečiatku z daňového mala som istotu, že daňové priznanie majú.

Zavolala som si na Daňový úrad, aby mi povedali čo s tým, keď to vidím v elektronickej podatelni 2x. Pozreli do svojho systému a sľúbili mi, že jedno DP zrušia. Ešte som sa chcela uistiť, či po novom už netreba posielať krycí list v papierovej forme a na túto otázku som dostala od pani z daňového takúto odpoveď:
"Asi už netreba krycí list, viete aj pre nás sú to nové veci a žiadne usmernenie sme ešte nedostali."
Krycí list som teda neposlala a Vás poraďákov sa chcem spýtať či môže naša firma dostať pokutu, ak ešte platí povinnosť krycie listy posielať.
Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede.
janapill
13.02.13,10:54
Prosím Vás neviete mi poradiť, ak používam na elektr.podávanie dokumentov ZEP a teraz si chcem priradiť nový daň.subjekt, aby som v jeho mene mohla posielať hlavne súhrnné výkazy DPH elektronicky, čo k tomu treba??? Musíme ísť obaja na DÚ???
Ďakujem
Economic
13.02.13,10:57
Prosím Vás neviete mi poradiť, ak používam na elektr.podávanie dokumentov ZEP a teraz si chcem priradiť nový daň.subjekt, aby som v jeho mene mohla posielať hlavne súhrnné výkazy DPH elektronicky, čo k tomu treba??? Musíme ísť obaja na DÚ???
Ďakujem

nemusíte.

Stačí ti plná moc (už sa neoveruje)
kópia výpisu z OR alebo živnostenského
Tvoj registračný formulár

Toto odoslať na DÚ so žiadosťou o vytvorenie novej väzby tvojho ID a jeho DIČ.
janapill
13.02.13,11:04
Ďakujem za rýchlu odpoveď,
plnú moc môžem napísať sama, či je nejaký vzor???
Stačí, že XZ ma (moje údaje) splnomocňuje na podávanie výkazov elektr. .....
Economic
13.02.13,11:10
Urob PM tak, aby PM bola jednoznančná, teda že ťa splnomocňuje len na elektronické podávanie DP, prehľadov a podobne. T.z. nie na daňové konanie.
miruka
20.02.13,13:36
Dnes som poslala súhrnný výkaz cez e-dane. Použila som staré heslá ešte z roku 2009. Predtým do 31.12.2012 som posielala tieto dokumenty cez drsr.sk a podpisovala som certifikátom /nemáme ZEP/ ktorý sme ešte v roku 2009 obdržali od daňového úradu. Ale keď posielam súhrnný výkaz teraz cez e-dane, tak systém nepýta odo mňa žiadny certifikát. Pri odoslaní som mala na výber 2 možnosti: Zaručený elektronický podpis/ktorý nemáme/ a druhá možnosť elektronická značka podateľne portálu e-tax DRSR a dala som druhú možnosť a systém si odo mňa pýtal heslá a potom som poslala výkaz. Vytlačila som si potom správu o odoslaní aj krycí list. Postupovala som správe? A pravdaže doručím do 5 dní krycí list.
KEJKA
20.02.13,22:29
podľa mňa správne.
Dnes som poslala súhrnný výkaz cez e-dane. Použila som staré heslá ešte z roku 2009. Predtým do 31.12.2012 som posielala tieto dokumenty cez drsr.sk a podpisovala som certifikátom /nemáme ZEP/ ktorý sme ešte v roku 2009 obdržali od daňového úradu. Ale keď posielam súhrnný výkaz teraz cez e-dane, tak systém nepýta odo mňa žiadny certifikát. Pri odoslaní som mala na výber 2 možnosti: Zaručený elektronický podpis/ktorý nemáme/ a druhá možnosť elektronická značka podateľne portálu e-tax DRSR a dala som druhú možnosť a systém si odo mňa pýtal heslá a potom som poslala výkaz. Vytlačila som si potom správu o odoslaní aj krycí list. Postupovala som správe? A pravdaže doručím do 5 dní krycí list.
SilMar Group
22.02.13,14:01
Požiadavka podaná dnes na informačný systém E-dane:
V mene všetkých účtovníkov, ktorí využívajú aplikácie eDANE a posielajú výkazy elektronicky Vás prosím, aby ste do Správy o odoslaní podania z aplikácie eDANE doplnili informáciu, ktorého zdaňovacie obdobia sa podané tlačivo týka a okrem čísla daňového subjektu tam napísali aj jeho názov. Prvé nám zabezpečí dôkaz, že sme podávali v daný deň tlačivo naozaj za určené obdobie a druhé nám uľahčí prácu a identifikáciu subjektu,pretože pamätať si všetky IČ je naozaj nemožné.
V mene všetkých účtovníkov Vám ďakujem a prajem krásny deň.
Promptná odpoveď:
Udaje, ktore pozadujete doplnit do potvrdenia su udajmi konkretneho podania. Elektronicka podatelna pracuje s typmi dokumentov, ktore prijima, nie z ich obsahmi. Nakolko potvrdenku vystavuje elektronicka podatelna, nie je mozne pozadovane udaje doplnit. ID a DIC su identifikatory, pod ktorym sa do systemu prihlasujete a za ktore DIC je ID opravnene podat dokument - tieto informacie vie system uz vopred a tie umoznuju podavanie dokumentov. Ostatne udaje su udajmi formulara a tie system vopred nepozna.

Takže mne z toho vyplýva, že aj keď si vytlačíme tú slávnu potvrdenku, tak tým nedokážeme, za ktoré obdobie sme ho vlastne podali.

Prečo ma to vlastne vôbec neprekvapuje??? :confused:
Economic
22.02.13,14:07
Výborné !!! Pochvala ! Niekedy ich mám už plné zuby.....

Ale odpoveď je ako vždy o ničom.... A hlavne aby sme si nič nenechávali na poslednú chvíľu.. to milujem....
KEJKA
22.02.13,14:31
Súhlasím s nazormi, ale v podstate odpoved sa zakladá na pravde. Dokument spracúvajú až následne. Ja vítam fakt, že v eDane vidim akceptaciu a k tomu aj detaily včítane náhľadu samotneho dokumentu. Ked mam mesacne DPH tak na druhu stranu potvrdenky si vytlacim druhu stranu DP DPH takze mam pre seba info čo som vlastne podala. Takto pred rokom som o takom komforte mohla iba snívať.
Economic
22.02.13,14:52
Súhlasím s nazormi, ale v podstate odpoved sa zakladá na pravde. Dokument spracúvajú až následne. Ja vítam fakt, že v eDane vidim akceptaciu a k tomu aj detaily včítane náhľadu samotneho dokumentu. Ked mam mesacne DPH tak na druhu stranu potvrdenky si vytlacim druhu stranu DP DPH takze mam pre seba info čo som vlastne podala. Takto pred rokom som o takom komforte mohla iba snívať.

V podstate to aj mne celkom postačuje, vždy si následne skontrolujem, či všetky moje podania sú prijaté a potvrdené... a ozaj je fajn, že sa viem kuknúť priamo na konkrétne DP...
Ja si ku každému vytlačenému DP pricapnem potvrdenku a na ňu si napíšem napríklad 01/2013 aby bolo jasné hneď bez dlhého hľadania drobného dátumu, že je to za január.
KEJKA
22.02.13,14:58
Presne tak. Aj ja si to takto pisem.
Ja by som skor uvitala keby to potvrdenie vygenerovali s vacsim pismom je to tak na tretinku strany aj tak pouzijem celú A4, tak kludne by mohlo byt vacsie pismo eventualne sa s tym pohrat a zvyraznit a zvacsit pismo aspon na klucovych udajoch ako je DǏC nazov dokumentu datum......
Economic
22.02.13,15:01
Maximálne súhlasím s tvojim názorom... Čí viac, tým horšie do toho vidím :-)
SilMar Group
22.02.13,15:18
to robim aj ja, lenze ak im rupne system na DRSR, tak to takto nedokazeme
SilMar Group
22.02.13,15:20
Súhlasím s nazormi, ale v podstate odpoved sa zakladá na pravde. Dokument spracúvajú až následne. Ja vítam fakt, že v eDane vidim akceptaciu a k tomu aj detaily včítane náhľadu samotneho dokumentu. Ked mam mesacne DPH tak na druhu stranu potvrdenky si vytlacim druhu stranu DP DPH takze mam pre seba info čo som vlastne podala. Takto pred rokom som o takom komforte mohla iba snívať.

takto pred rokom som si tlacila potvrdenky z EZU, kde bol napisany nazov firmy, tlacivo a obdobie, za ktore bolo poslane...
srska
22.02.13,16:07
Požiadavka podaná dnes na informačný systém E-dane:
V mene všetkých účtovníkov, ktorí využívajú aplikácie eDANE a posielajú výkazy elektronicky Vás prosím, aby ste do Správy o odoslaní podania z aplikácie eDANE doplnili informáciu, ktorého zdaňovacie obdobia sa podané tlačivo týka a okrem čísla daňového subjektu tam napísali aj jeho názov. Prvé nám zabezpečí dôkaz, že sme podávali v daný deň tlačivo naozaj za určené obdobie a druhé nám uľahčí prácu a identifikáciu subjektu,pretože pamätať si všetky IČ je naozaj nemožné.
V mene všetkých účtovníkov Vám ďakujem a prajem krásny deň.
Promptná odpoveď:
Udaje, ktore pozadujete doplnit do potvrdenia su udajmi konkretneho podania. Elektronicka podatelna pracuje s typmi dokumentov, ktore prijima, nie z ich obsahmi. Nakolko potvrdenku vystavuje elektronicka podatelna, nie je mozne pozadovane udaje doplnit. ID a DIC su identifikatory, pod ktorym sa do systemu prihlasujete a za ktore DIC je ID opravnene podat dokument - tieto informacie vie system uz vopred a tie umoznuju podavanie dokumentov. Ostatne udaje su udajmi formulara a tie system vopred nepozna.

Takže mne z toho vyplýva, že aj keď si vytlačíme tú slávnu potvrdenku, tak tým nedokážeme, za ktoré obdobie sme ho vlastne podali.

Prečo ma to vlastne vôbec neprekvapuje??? :confused:a načo ju tlačíš? ulož si ju do priečinka k podaniu (xml dokument - napr. dpdph) a vieš k čomu potvrdenka patrí. vidíš to aj v el podateľni, keď si nalistuješ príslušný dokument.
SilMar Group
22.02.13,16:13
a načo ju tlačíš? ulož si ju do priečinka k podaniu (xml dokument - napr. dpdph) a vieš k čomu potvrdenka patrí. vidíš to aj v el podateľni, keď si nalistuješ príslušný dokument.

No, s tým by sa dalo súhlasiť, keby som nevedela, aké technické problémy tam majú a stratiť "pár" údajov nie je vôbec problém. Som za každé využitie techniky, ale niekedy je vytlačený papier tá najväčšia istota. Bohužiaľ.
srska
22.02.13,16:19
No, s tým by sa dalo súhlasiť, keby som nevedela, aké technické problémy tam majú a stratiť "pár" údajov nie je vôbec problém. Som za každé využitie techniky, ale niekedy je vytlačený papier tá najväčšia istota. Bohužiaľ.urob si to takto a máš pokoj - súbory nemám v pc ale na usb kľúči + ext. disku
srska
22.02.13,16:38
No, s tým by sa dalo súhlasiť, keby som nevedela, aké technické problémy tam majú a stratiť "pár" údajov nie je vôbec problém. Som za každé využitie techniky, ale niekedy je vytlačený papier tá najväčšia istota. Bohužiaľ.tiež som si myslel, lebo celý rok 2012 som v eTaxe nevidel moje podania (prehľady od 05-12/2012). terazky sú už tam, čiže upratujú vo veľkom. je to poznať aj napr. na exekúciách za nezaplatené dane v 2012 -doháňajú zameškané (netýka sa mňa:) ).
Ivenka
26.02.13,18:53
Ahojte,chcem sa opýtať či si to vysvetľujem správne. Nemám Dohodu medzi subjektom ale aj napriek tomu môžem podať DP elektronický a do 5 dní podám Krycí list ?
Economic
26.02.13,18:55
Ahojte,chcem sa opýtať či si to vysvetľujem správne. Nemám Dohodu medzi subjektom ale aj napriek tomu môžem podať DP elektronický a do 5 dní podám Krycí list ?

A máš plnú moc ? O tomto úkone by správca dane mal vedieť a podľa mňa Dohoda je nevyhnutná.
SilMar Group
26.02.13,19:01
Ahojte,chcem sa opýtať či si to vysvetľujem správne. Nemám Dohodu medzi subjektom ale aj napriek tomu môžem podať DP elektronický a do 5 dní podám Krycí list ?
Nie, elektronicky nemôžeš poslať, pokiaľ na tvoje ID daňový úrad nenaviaže ich DIČ a to bez dohody neurobí. Boli podpisované tzv. staré dohody a nové dohody. Pri starých dohodách treba posielať krycie listy, pri nových dohodách netreba. Staré dohody sa už nerobia, takže sa to týka len niektorých. Ale bez dohody elektronicky za hocikoho nepodáš.
Leda by mal on urobenú dohodu s niekým iným a dal prístupové meno a heslo.
srska
13.03.13,10:43
novinka pre zábudlivých :) - oúd online aj zo zaslaním na zadaný e-mail
SilMar Group
13.03.13,19:20
super, konecne to obnovili, vdaka za tip
Jana1303
19.03.13,06:47
Daňový subjekt má ZEP, dph, súhrnný výkaz k dph, DP PO, DP FO, výkazy o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a závázkoch, súvahu, výkaz ziskov a strát.... odošle ZEP-om cez e-dane.
Otázka znie: ako odoslať elektronicky Poznámky k účt. závierke - Pú, Jú - rodné listy, potvrdenie o príjme...

ďakujem
skonline
19.03.13,06:50
momentálne sa to nedá, ale od 1.1.2014 bude povinnosť podávať pre platiteľov DPH VŠETKY podania, teda aj prílohy, musia to technicky doriešiť - alebo ten termín posunú ako už dvakrát urobili...
Economic
19.03.13,07:17
Daňový subjekt má ZEP, dph, súhrnný výkaz k dph, DP PO, DP FO, výkazy o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a závázkoch, súvahu, výkaz ziskov a strát.... odošle ZEP-om cez e-dane.
Otázka znie: ako odoslať elektronicky Poznámky k účt. závierke - Pú, Jú - rodné listy, potvrdenie o príjme...

ďakujem

Bohužiaľ poznámky a ani iné prílohy k DP ako Potvrdenia nedoložíme elektronicky.
Janinkaaa
19.03.13,09:48
Bohužiaľ poznámky a ani iné prílohy k DP ako Potvrdenia nedoložíme elektronicky.

Čiže DP pošlem elektronicky a poznámky poštou, alebo osobne.

To už je len pomoc.
JAJA11
19.03.13,09:50
Na Slovensku je to tak :-D
JAJA11
19.03.13,09:52
Bohužiaľ poznámky a ani iné prílohy k DP ako Potvrdenia nedoložíme elektronicky.

mňa by zaujímalo, prečo nezriadili nejakú mailovú adresu a aspoň tí, čo majú ZEP, nemôžu odosielať podpísané dokumenty na DÚ mailom .....
Klara321
19.03.13,11:29
Je to smutne, ale je to tak. Z tohto pohladu sa mi zda, ze prechadzajuci sposob zasielania priamo cez portal drsr, bol vyhodnejsi, aspon tam bolo mozne prilozit prilohy.

Ja som podanie DP za rok 2012 vyriesila tak, ze som ho podala v pisomnej podobe aj s vykazmi a poznamkami, aby to mali pohromade, aj ked ostatne danove priznania (DPH...) podavam elektronicky.
nika.sum
19.03.13,12:56
Čiže DP pošlem elektronicky a poznámky poštou, alebo osobne.

To už je len pomoc.

Je to strasna somarina. Ja uz som z toho taka domotana, ze aj to co som mohla poslat elektronicky som vytlacila omylom, tak nech si DU natahuje do systemu....ked sa posielaju poznamky, treba k nim sprievodny list alebo to pochopia aj bez listu?
Anja111
19.03.13,13:48
Je to strasna somarina. Ja uz som z toho taka domotana, ze aj to co som mohla poslat elektronicky som vytlacila omylom, tak nech si DU natahuje do systemu....ked sa posielaju poznamky, treba k nim sprievodny list alebo to pochopia aj bez listu?
... treba vytlačiť Vyhlásenie o podaní dokumentu elektronicky, (vr. 1. strany DP) a k tomu priložiť Poznámky,...
Anja111
19.03.13,16:10
Aspom u nás to tak žiadajú.
KEJKA
19.03.13,17:41
... treba vytlačiť Vyhlásenie o podaní dokumentu elektronicky, (vr. 1. strany DP) a k tomu priložiť Poznámky,...
A to prečo takto direktívne? Ja som osobne podala poznamky a aby som mala potvrdenie vytlacila som si len tlacivo o podani - klasicke urcene pre osobne doručenie.
Tam som si napisala ja iniciativne, ze odovzdavam poznamky a teta nemala namietky. Keby mala, tak sa otočím a pošlem to poštou.
Z nas nikto nemoze za to, že sa elektronické podavanie poznámok posunulo.
Aj vzor vymysleli a predpisali kvoli e- podávaniu, už tým nám skomplikovali život.
AdamC
20.03.13,18:01
Ahojte. Pridavam k teme - BA DU Radlinskeho, podatelna - trvaju na sprievodnom liste k poznamkam. Idem nejaky vyhaluzit. Je to divne nosit im kryci list DP, ked bolo podane so ZEP, a k tomu prikladat poznamky - ale co danak to iny mrav, resp. co teta.

A vobec, co s inymi prilohami v pripade inych priznani - rodne listy, potvrdenia o navsteve skoly, potvrdenia od zamestnavatela ATD.......
SilMar Group
21.03.13,19:36
čakať pomoc zo štátnej správy??? si zošalela? :-)
Katarina-fa
08.04.13,12:01
prosím vás poradíte mi - klient chce, aby som mu vybavila dohodu na el.doručovanie na DU, začala som mu robiť účtovníctvo, doteraz posielal výkazy DPH poštou, je presne určené splnomocnenie na vybavenie dohody? hľadám na stránke drsr ale nedarí sa mi nájsť, zatiaľ som v tomto nováčik, ďakujem vopred za radu
srska
08.04.13,13:16
prosím vás poradíte mi - klient chce, aby som mu vybavila dohodu na el.doručovanie na DU, začala som mu robiť účtovníctvo, doteraz posielal výkazy DPH poštou, je presne určené splnomocnenie na vybavenie dohody? hľadám na stránke drsr ale nedarí sa mi nájsť, zatiaľ som v tomto nováčik, ďakujem vopred za raduklikni na vzor plnomocenstva PO (http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwxDQJJgjiO-pEYYiBOILK4r0d-bqp-kL63foB-QW5oRLmjoyIAP7Q4Tw!!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFUNjI!) a uprav si pre daný subjekt - dnes som vybavoval 2 subjekty s takouto pm
srska
08.04.13,13:18
prosím vás poradíte mi - klient chce, aby som mu vybavila dohodu na el.doručovanie na DU, začala som mu robiť účtovníctvo, doteraz posielal výkazy DPH poštou, je presne určené splnomocnenie na vybavenie dohody? hľadám na stránke drsr ale nedarí sa mi nájsť, zatiaľ som v tomto nováčik, ďakujem vopred za radudoplním:
ak budeš podávať so zep, treba - kópiu výpisu z orsr, formulár id vydaný daňovou správou a plnú moc na doručovanie od subjektu
Katarina-fa
08.04.13,13:32
srska, ďakujem pekne, firma nema zep, budem predkladať Dohodu o el.doručovaní - túto by mal ale podpísať za daňový subjekt konateľ priamo na DU, keď budem mať plnú moc tak on to podpíše a ja to iba predložím spolu s ID, a plnou mocou na DU?
Ten výpis z OR stačí iba kópia z originálu alebo notárom overená kópia?
srska
08.04.13,13:37
srska, ďakujem pekne, firma nema zep, budem predkladať Dohodu o el.doručovaní - túto by mal ale podpísať za daňový subjekt konateľ priamo na DU, keď budem mať plnú moc tak on to podpíše a ja to iba predložím spolu s ID, a plnou mocou na DU?
Ten výpis z OR stačí iba kópia z originálu alebo notárom overená kópia?výpis - stačí kópia - ak nemáš aktuálny, daj si urobiť originál u notára online je to lacnešie ako na súde. ja mám zep - s dohodou nemám skúsenosti
srska
24.04.13,17:28
promont maja
25.04.13,04:50
... vyhral krajský súd ... právny zástupca Finančnej správy bol taký nijaký ... možnože sa odvolá ... ? ...
yvica
01.05.13,08:14
prosím Vás podávam dph elektronicky už vyše dvoch rokov, ale toto sa mi ešte nestalo. 25.4. som odoslala dph elektronicky, vypísalo mi, že neodoslané, tak som pátrala a obnovovali sme zep, tak som doinštalovala ešte dva certifikáty a podpisa sa mi objavil, tak po hodine som odoslala znova s tým, že mi vypísalo odoslané, čaká na spacovanie ako vždy, viac už nekontrolujem. Zrazu volala včera pani z daňového že im výkaz neprešiel, že ho tam vidí ale otvoriť sa nedá a prihliada sa na neho, ako keby nebol odoslaný, že dostaneme pokutu. že som si mala skontrolovať, či ho akceptovali.Za dva roky som to nikdy nekontrolovala, keď sa mi dokument odoslal. Že do pol hodiny som mala urobiť nejakú väzbu na daný dokument, neviem akú ani ako.
srska
01.05.13,08:29
prosím Vás podávam dph elektronicky už vyše dvoch rokov, ale toto sa mi ešte nestalo. 25.4. som odoslala dph elektronicky, vypísalo mi, že neodoslané, tak som pátrala a obnovovali sme zep, tak som doinštalovala ešte dva certifikáty a podpisa sa mi objavil, tak po hodine som odoslala znova s tým, že mi vypísalo odoslané, čaká na spacovanie ako vždy, viac už nekontrolujem. Zrazu volala včera pani z daňového že im výkaz neprešiel, že ho tam vidí ale otvoriť sa nedá a prihliada sa na neho, ako keby nebol odoslaný, že dostaneme pokutu. že som si mala skontrolovať, či ho akceptovali.Za dva roky som to nikdy nekontrolovala, keď sa mi dokument odoslal. Že do pol hodiny som mala urobiť nejakú väzbu na daný dokument, neviem akú ani ako.na etax-e v správe certifikátov je nový certifikát priradený?
Economic
01.05.13,12:16
prosím Vás podávam dph elektronicky už vyše dvoch rokov, ale toto sa mi ešte nestalo. 25.4. som odoslala dph elektronicky, vypísalo mi, že neodoslané, tak som pátrala a obnovovali sme zep, tak som doinštalovala ešte dva certifikáty a podpisa sa mi objavil, tak po hodine som odoslala znova s tým, že mi vypísalo odoslané, čaká na spacovanie ako vždy, viac už nekontrolujem. Zrazu volala včera pani z daňového že im výkaz neprešiel, že ho tam vidí ale otvoriť sa nedá a prihliada sa na neho, ako keby nebol odoslaný, že dostaneme pokutu. že som si mala skontrolovať, či ho akceptovali.Za dva roky som to nikdy nekontrolovala, keď sa mi dokument odoslal. Že do pol hodiny som mala urobiť nejakú väzbu na daný dokument, neviem akú ani ako.

V správe certifikátov bolo treba starý podpis odinštalovať (odobrať) a nový pridať. DPH podpísať už novým priradeným certifikátom. Po odoslaní sa vždy ukáže prijaté a potvrdené, keď je všetko O.K.
johny18
21.05.13,07:22
Prosim o informaciu, ako postupovat pri vybavovani elektronickeho zasielania pre klienta.
Mam uz pridelene svoje ID, pod ktorym zasielam priznania inych klientov.
Na stranke drsr.sk som nasiel dohodu o elektronickom dorucovani - tu vyplnuje kto? Ja ako ten co bude zasielat elektronicky, alebo konatel za svoju s.r.o.?
Na DU klientovi hovorili o nejakom splnomocneni - to splnomocnenie podava na DU on (konatel) alebo ja?
Dakujem
Katarina-fa
21.05.13,08:12
dohodu o el.doručovaní si vyplníš ty, od konateľa firmy pre ktorú robíš účto potrebuješ splnomocnenie podpísané konateľom (nemusí byť úradne overené), k dohode si ešte prefoť tvoje potvrdenie kde máš pridelené ID číslo a všetko odniesť na DU
johny18
21.05.13,08:18
Tu dohodu vyplnam stale pri kazdom novom klientovi, aj ked mam ID uz pridelene?
V hlavicke sa vyplna "danovy subjekt, sidlo, DIC, konajuci" - tam vyplnam moje udaje, alebo udaje klientskej s.r.o.?
Katarina-fa
21.05.13,08:41
pre kazdeho klienta vyhotovis dohodu zvlast, danovy subjekt je nazov firmy pre ktoru spracuvas ucto, sidlo a dic tak isto , konajuci si ty - davas tvoje meno a dohodu tiez podpisujes ty
Katarina-fa
21.05.13,08:42
nezabudni dohodu vyhotovit 2x, jedna zostane po potvrdeni od DU tebe
Katarina-fa
21.05.13,08:51
este ma napadlo dohodu nepodpisuj dopredu, budes to podpisovat pred pracovnickou na DU - tak to vyzaduju
Sarlotka
21.05.13,17:51
Ja neviem, ci rozumiem spravne ale johny18 sa pyta ako si pod "seba" prideli klienta...
johny18 ma vybavenú elektr. komunikaciu

konatel sro, za ktoru bude johny18 zasielat elektronicky dokumenty, zájde na danovy úrad , konatel danej sro pred pracovnickou podpise dohodu plus plnomocenstvo a odovzda registracny list johnyho18 (prípadne konatel podpise dokumenty pred notarom a tie sa odnesu, poslu postou na DU)
Katarina-fa
22.05.13,06:27
nemusi ist konatel na DU, moze to vybavit aj uctovnik a preto dohodu podpisuje on a nie konatel
srska
22.05.13,10:01
johny18, stačí 2 minútový telefonát na miestne príslušný register dú
nika.sum
23.05.13,06:32
srska, teraz neviem ci som spravne pochopila, uz sa to da klient priradit aj telefonicky? To snad nie...
srska
23.05.13,06:39
srska, teraz neviem ci som spravne pochopila, uz sa to da klient priradit aj telefonicky? To snad nie...čo a ako ti behom 2 minút vysvetlí registrátor (ka) na každom dú - tak bolo myslené
Sarlotka
23.05.13,18:54
nemusi ist konatel na DU, moze to vybavit aj uctovnik a preto dohodu podpisuje on a nie konatel

v tomto pripade by som si bez vedomia akejkolvek spolocnosti pod seba mohla pridat kohokolvek bez suhlasu konatelov prislusnych spolocnosti... konatel danej spolocnosti predsa musi dat suhlas, podpis, ze suhlasi so zasielanim dokumentov mnou...
nika.sum
24.05.13,13:47
nemusi ist konatel na DU, moze to vybavit aj uctovnik a preto dohodu podpisuje on a nie konatel

v tomto pripade by som si bez vedomia akejkolvek spolocnosti pod seba mohla pridat kohokolvek bez suhlasu konatelov prislusnych spolocnosti... konatel danej spolocnosti predsa musi dat suhlas, podpis, ze suhlasi so zasielanim dokumentov mnou...


ja som sice nepodpisovala od 2011 ziadnu dohodu, predtym som ju podpisovala ja ako uctovnik a muselo byt splnomocnenie overene notarom. Odkedy mam ZEP, tak tiez podpisujem ziadost o priradenie pod moj ZEP ja a splnomocnenie podpisane konatelom nemusi byt overene notarom.
srska
24.05.13,16:11
ja som sice nepodpisovala od 2011 ziadnu dohodu, predtym som ju podpisovala ja ako uctovnik a muselo byt splnomocnenie overene notarom. Odkedy mam ZEP, tak tiez podpisujem ziadost o priradenie pod moj ZEP ja a splnomocnenie podpisane konatelom nemusi byt overene notarom.ja žiadosť nedávam. donesiem plnú moc + aktuálny výpis z or sr klienta + moje id
nika.sum
24.05.13,20:44
vzdy chceli odo mna ziadost, ale je pravda, ze tento rok som si nikoho zatial nepridavala