KEJKA
08.12.11,18:08
1249-máš potvrdenú odpoved, že je to inak.
KEJKA
08.12.11,17:10
Ja som seba mala ako na FO pod DIČ normálnu väzbu ako mám na všetkých klientov, alebo svoje spoločnosti. Bez väzby by to asi nešlo. Teda myslím...:confused:
kedže mám ID na svoje r.č. tak pôjdem na svoj DU a požiadam o autorizáciu. Mali by mi urobiť väzbu, a nemám ani ako dať nejaké splnomocnenie, ked to dávam sama na seba.
takto by sa mi to pozdávalo.
nika.sum
08.12.11,18:45
odpoved bola, že môžu byť dve väzby, teraz to tu nenájdem, ale tiež po novom roku budem niečo také riešiť, ešte sme sa s klientom nedohodli. Takže som si zapamätala, že väzieb môže byť viac.
No možno máš GPM na papieri a aj ťa tak evidujú, ked ti všetko posielajú. Ale v systéme si len ako zástupca štatutára.
Takže potom možno stačí, aby si ty napísala splnomocnenie na svoju kamarátku a na základe tvojej plnej moci si ona vybaví ten prístup a väzbu. Aj ked mi to pripadá divné, aby konateľ nemohol konať samostatne preto, že niekoho splnomocní.
Ak nie si v systéme ako štatutár, tak nevybavíš elektronicky nič. A konateľ nemá autorizáciu?
Na toto je dobrý môj postup, lebo moji konatelia tú autorizáciu majú, je len na nich, či ju využijú, alebo nie. V prípade potrebu môžu riešiť, ak to nepôjde "nromálnou" cestou.

No viem urcite, ze som davala splnomocnenie len na podavanie elektronickou formou, davala som vlastne vsetkym rovnaku plnu moc ale len z tohoto mi posielaju zasielky. Myslim, ze to spravkyna asi nejako poplietla. Zavolam tam v pondelok alebo sa tam aj tak chystam kvoli inym firmam, tak sa tam zastavim a popytam sa sama. Co s tyka konatela s nim je to dost tazko, nema autorizaciu. povodne som podavala na zaklade dohody s DU a len ja som bola registrovana, nebol vtedy dovod to riesit inak. Takze dam vediet co mi povedali na DU a ako som to nakoniec riesila. A budem to musiet robit este min. u dalsej firmy.
srska
09.12.11,06:31
z ts drsr: ... Nový systém elektronickej komunikácie zamedzí problémom s nedostupnosťou portálu
daňovej správy, známe zo záťažových období minulých rokov.

žeby prešli na na "cloud computing"?

obrázok - zdroj:efocus.sk

viac: http://www.efocus.sk/images/uploads/cloud_govern.pdf
Liptáčik
09.12.11,09:59
Čítam, čítam, snažím sa rozumieť, potrebujem pomocnú ruku. Na DÚ mám uzatvorenú Dohodu o spôsobe doručovania elektronickými prostriedkami - nezaručený elektronický podpis. Mala by som urobiť ďalší krok, no nie som si istá, či som som si to všetko vysvetlila správne. Poradíte mi postupnosť ďalších krokov? :mad:
Economic
09.12.11,10:02
Čítam, čítam, snažím sa rozumieť, potrebujem pomocnú ruku. Na DÚ mám uzatvorenú Dohodu o spôsobe doručovania elektronickými prostriedkami - nezaručený elektronický podpis. Mala by som urobiť ďalší krok, no nie som si istá, či som som si to všetko vysvetlila správne. Poradíte mi postupnosť ďalších krokov? :mad:

Ak máš uzavretú dohodu staršiu, tak musíš sledovať portál drsr.sk, kde bude usmernenie. Mali by sa robiť nové dohody.
montina
09.12.11,10:15
janaGT
09.12.11,10:43
už to bolo dané na poradu včera aj 2 krát :)
VieraPopluharova
09.12.11,12:09
Nevšimla som si to, ale som zvedavá či ten systém bude fungovať tak ako sľubujú a nič nebude kolabovať ....:D:D:D
akire-erika
09.12.11,12:43
Už zistili, že sa to nedá všetko stihnúť... Celkom to vítam... klienti si môžu zaitaľ vydýchnuť a majú 3 a pol. mesiacia, kým sa to všetko utrasie. Podľa mňa to bolo šité horúcou ihlou. Chceli to rýchlo stihnúť....
Economic
09.12.11,12:45
Ako poznám slovač, aj tak si to budú riešiť posledný marcový týždeň :)
Liptáčik
09.12.11,13:02
Dohoda bola podpísaná 24. 11. 2011.
Economic
09.12.11,13:30
Dohoda bola podpísaná 24. 11. 2011.

To je akurát termín, kedy sa riešili zmeny.... Mala by si tam mať v dohode uvedený spôsob doručovania a preukazovania podania ... Budeme snáď na portáli vidieť, čo sa týka dohôd, ktoré sú do kedy platné...
katarina.j
09.12.11,14:43
Elektronické podávanie da
ňových priznaní v roku 2012
BANSKÁ BYSTRICA 8 . decembra 2011: V súvislosti s legislatívou schválenou na decembrovej schôdzi národnej rady SR pripravuje da-ňová správa začiatkom roka 2012 zavedenie novej formy plnohodnotnej elektronickej komunikácie. Tá da-
ňovým subjektom zjednoduší komunikáciu s daňovými orgánmi. Zároveň
nový Da-ňový poriadok (Zákon č. 563/2009 Z.z.) zavádza pre niektoré skupiny
daňových subjektov povinnosť doručovať podania daňovému a colnému

orgánu výlučne elektronicky.Na prebiehajúcej schôdzi NR SR poslanci NR SR schválili novelu zákona
(Zákon
č. 563/2009 Z.z), ktorá posúva účinnosť povinnosti komunikovať elektronicky
pre vymedzené da
ňové subjekty z pôvodného termínu 1. januára 2012 na 1. apríla
2012.
Pod
ľa ustanovenia § 14 nového Daňového poriadku je povinný doručovať podania
elektronickými prostriedkami:
a.)
daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
b.)
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
c.)
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
d.)
zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane
z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
Nová povinnos
ť sa vzťahuje na všetky podania, ktoré je povinný alebo oprávnený
vymedzený okruh subjektov poda
ť. Výnimku podľa § 14 odseku 2 tohto ustanovenia tvoria
prílohy podania, ktoré môžu subjekty doru
čovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
Da
ňová správa pripravuje začiatkom roka 2012 zavedenie novej bezplatnej
formy elektronickej komunikácie. Da
ňový subjekt získa možnosť plnohodnotne
elektronicky komunikova
ť aj bez potreby zakúpenia zaručeného elektronického
podpisu ZEP,
čo zvyšuje užívateľský komfort daňovníka.
Zárove
ň ostáva zachovaný súčasný spôsob elektronického doručovania podaní na
základe uzatvorenia Dohody o spôsobe doru
čovania písomností elektronickými
prostriedkami alebo so zaru
čeným elektronickým podpisom.
Nový systém elektronickej komunikácie zamedzí problémom s nedostupnos
ťou portálu
da
ňovej správy, známe zo záťažových období minulých rokov.
Ď
alšie informácie Vám poskytne:
Mgr. Gabriela Dianová, hovorky
ňa DR SR, tel:+421 48 4393905, mobil: +421 903 554 329
e-mail: gabriela.dianova@drsr.sk, Da
ňové riaditeľstvo SR, Nová 13, 975 04 Banská Bystrica
jozka56
11.12.11,19:00
Dnes som sa pokúšala poslať mesačný výkaz DPH za mňa ako SZČO, nepodarilo sa, údajne použitý certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa. V stredu pôjdem na DÚ a popýtam sa, že to čo??? ale asi ešte nemám podpísanú zmluvu na DÚ, lebo inak neviem.
KEJKA
11.12.11,19:05
a väzbu máš?
jozka56
11.12.11,19:11
V mojom profile na drsr.sk je toto DIČ....tak naozaj nerozumiem, čo som chybne určila...alebo, čo je to väzba????
Dáša_
11.12.11,19:17
Dnes som sa pokúšala poslať mesačný výkaz DPH za mňa ako SZČO, nepodarilo sa, údajne použitý certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa. V stredu pôjdem na DÚ a popýtam sa, že to čo??? ale asi ešte nemám podpísanú zmluvu na DÚ, lebo inak neviem.

a nemôže to súvisieť s tým, že minulý týždeň robili na portáli údržbu a je nový certifikát?
jozka56
11.12.11,19:20
a nemôže to súvisieť s tým, že minulý týždeň robili na portáli údržbu a je nový certifikát?
tak to netuším....len nech si z nás robia srandičky:(
calawen
11.12.11,19:23
a nemôže to súvisieť s tým, že minulý týždeň robili na portáli údržbu a je nový certifikát?

Podľa všetkého nie je nový certifikát - odkedy som inštalovala podpisovú politiku a elektronickú značku podateľne sa nič nemenilo - to už je cca mesiac dozadu...
jozka56
11.12.11,19:26
Tak prečo mi to neprešlo????? podpísala som ZEP-om a potom nezhoda s profilom používateľa...na DÚ mi hovorili, že treba podpísať akúsi zmluvu, bude to tým? ešte som ju nepodpísala.
calawen
11.12.11,19:31
netuším, treba sa informovať na DÚ, prípadne sa opýtaj užívateľa domenico.office ;)
jozka56
11.12.11,19:32
Lucka a podpisovala si zmluvu na DÚ??? ohľadne doručovania el. výkazov?
calawen
11.12.11,19:33
len dohodu, ja totiž ešte nemám ZEP - kúpim po novom roku...
jozka56
11.12.11,19:37
Aha, tak to je niečo iné.....tak čo už, pôjdem v stredu (skôr sa nedá) za debilčeka na DÚ sa popýtať.... čo urobiť, aby mi to fungovalo:D
calawen
11.12.11,19:51
možno dovtedy stihneš domenica a poradí ti on... napíš mu ss
jozka56
11.12.11,19:55
V pondelok a utorok robotujem od mrku do mrku, dúfam, že si všimne, čo tu je napísané, skôr ako v stredu ráno nebudem môcť nič riešiť. V noci si len budem môcť prečítať, čo nové.
Economic
12.12.11,06:32
Dnes som sa pokúšala poslať mesačný výkaz DPH za mňa ako SZČO, nepodarilo sa, údajne použitý certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa. V stredu pôjdem na DÚ a popýtam sa, že to čo??? ale asi ešte nemám podpísanú zmluvu na DÚ, lebo inak neviem.

Mala si z radu daňovníkov vybraté správne DIČ teda seba ? ZEP už používaš dlhšie, alebo si prešla z dohody na ZEP ? Predpokladám že si išla pri podávaní cez IE.
srska
12.12.11,06:39
a nemôže to súvisieť s tým, že minulý týždeň robili na portáli údržbu a je nový certifikát????
to je ako myslené?
Efinečka
12.12.11,06:42
Už je to zmenené, platí od 1.4.2012, DÚ majú technické problémy, zmluvu však môžete uzavrieť už teraz
Economic
12.12.11,06:43
a nemôže to súvisieť s tým, že minulý týždeň robili na portáli údržbu a je nový certifikát?

Dáška, portál drsr nikomu len tak nepridelí sám od seba certifikát. Ani doteraz tam nebol žiadny certifikát bola tam len značka elektronickej podateľne, čo nie je žiadny certifikát. O vydanie certifikátu by bolo treba požiadať. To nefunguje ako automatika.
srska
12.12.11,06:48
tak veru
jozka56
12.12.11,06:54
Mala si z radu daňovníkov vybraté správne DIČ teda seba ? ZEP už používaš dlhšie, alebo si prešla z dohody na ZEP ? Predpokladám že si išla pri podávaní cez IE.
DIČ som mala správne, nešla som cez IE, ale cez mozilu, tam bol asi problém...tam bude asi chyba. A už padám robotovať:) do noci.
srska
12.12.11,06:59
DIČ som mala správne, nešla som cez IE, ale cez mozilu, tam bol asi problém...tam bude asi chyba. A už padám robotovať:) do noci.už som niekde písal - keď etax, tak ie
Maaaria
12.12.11,13:26
Poraďáci,
kde nájdem novú Dohodu o podávanie elekt.DP bez ZEP,? Lebo zaregistrovaná som na drsr. a aj dohodu o doručovaní bez ZEP mám podpísanú, len teraz tu čítam že je ďalšia Dohoda? či čo? a správne chápem že sa povinnosť podávať len elektronicky presúva z 1.1. na 1.4. ?
ďakujem za upresnenie
Economic
12.12.11,15:15
Poraďáci,
kde nájdem novú Dohodu o podávanie elekt.DP bez ZEP,? Lebo zaregistrovaná som na drsr. a aj dohodu o doručovaní bez ZEP mám podpísanú, len teraz tu čítam že je ďalšia Dohoda? či čo? a správne chápem že sa povinnosť podávať len elektronicky presúva z 1.1. na 1.4. ?
ďakujem za upresnenie

Elektronické podávanie sa posúva na 1. 4. 2011

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/ts_2011_12_08_ek.pdf

S (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/ts_2011_12_08_ek.pdf)pisovať sa podľa všetkého budú nové dohody.
Economic
12.12.11,15:16
DIČ som mala správne, nešla som cez IE, ale cez mozilu, tam bol asi problém...tam bude asi chyba. A už padám robotovať:) do noci.

Áno myslím, že by tam mohol problém a keď náhodou nie, ešte treba pozrieť, či certifikát je pridaný do systému.
srska
12.12.11,15:33
pridaný a v schránke prijatých správ toto:

Priradenie certifikátu - K Vášmu profilu bol priradený nový certifikát sériové číslo : c1234d
subjekt : SERIALNUMBER=PNOSK 6059111234, SERIALNUMBER=ICA - 12345678, EMAILADDRESS=etax@xyxyxy.sk, CN=Jozef Piestansky, C=SK
vydavatel : OU=I.CA - Accredited Provider of Certification Services, O="První certifikační autorita, a.s.", CN="I.CA - Qualified Certification Authority, 09/2009", C=CZ
Odteraz môžete tento certifikát používať pri podpisovaní dokumentov v rámci portálu eTax.
srska
13.12.11,07:06
aha, jasné odkiaľ pochádzajú šumy... Staré známe postupy...šumy sú dnes aj také, že asi ani od 01.04.2012 nie
Economic
13.12.11,07:53
šumy sú dnes aj také, že asi ani od 01.04.2012 nie

Však uvidíme koľko šumov nás ešte prekvapí. Ale mňa osobne už asi nič neprekvapí.
Vlastas
13.12.11,07:59
Ja teda do toho ešte zavŕtam. Znamená to že nemusím v januári 2012 podávať priznanie k dani z motorových vozidiel elektronicky???? Zostáva všetko po starom do 1.4.2012 ???
Mila123
13.12.11,08:02
áno, je to tak, nemusíš......mňa by ale zaujímalo, ak to celé šialenstvo chce stihnúť DÚ v termíne do 31 03 2012 ???? n e v e r í m......
urobíme im podstatnú časť práce (tiež SP i ZP) ich jedinou prácou je zabezpečiť po technickej stránke-........
srska
13.12.11,08:05
áno, je to tak, nemusíš......mňa by ale zaujímalo, ak to celé šialenstvo chce stihnúť DÚ v termíne do 31 03 2012 ???? n e v e r í m......
urobíme im podstatnú časť práce (tiež SP i ZP) ich jedinou prácou je zabezpečiť po technickej stránke-........možná to pánové dodělají načas
Vlastas
13.12.11,08:06
Ďakujem. Nás sa nikto nepýta či stíhame, či máme na to a musíme - uvidíme, čo sa bude diať.
Mila123
13.12.11,08:11
ja to taj tak nechápem, prečo si to skôr nezabezpečili....nemuseli by napr. nahadzovať DP z FO či PO, všetko by mali hotové........ušetrili by...
Economic
13.12.11,08:32
A mňa hlavne zaujíma, keď si už dopriali toľko času ako to bude fungovať. Doteraz keď nás nebolo až toľko subjektov na elektronické podávanie boli problémy a čo to bude robiť, keď budú všetci povinní zasielať elektronicky, to bude ešte len zábava. Že bude ako nebolo. :)
Mila123
13.12.11,08:40
viem čo to bolo...."nás potešili sankciou, tých 331,xx €....."
Ester plus
13.12.11,09:07
No mali by zvážiť, či sa v marci budeme naháňať za elektronickým podávaním výkazov alebo či pôjdeme voliť..
Economic
13.12.11,09:14
No mali by zvážiť, či sa v marci budeme naháňať za elektronickým podávaním výkazov alebo či pôjdeme voliť..

Však voľby nám nezaberú toľko času. Ale čo ak sa zmení garnitúra.... a tá všetko pomení ešte úplne inak ?
Žabinka
13.12.11,09:16
Ja mám takúto otázku v súvislosti s odloženou povinnosťou elektronického podania, ak to už bolo preberané, ospravedlňujem sa. Mám už ZEP, v januári mi to elektronické podanie z nejakých príčin nepôjde, môžem doručiť podania na DÚ osobne alebo poštou? Alebo keď mám ZEP, musím len elektronicky?
Zita5
13.12.11,09:16
Však voľby nám nezaberú toľko času. Ale čo ak sa zmení garnitúra.... a tá všetko pomení ešte úplne inak ?

To je viac než 100%:)
Economic
13.12.11,09:18
Ja mám takúto otázku v súvislosti s odloženou povinnosťou elektronického podania, ak to už bolo preberané, ospravedlňujem sa. Mám už ZEP, v januári mi to elektronické podanie z nejakých príčin nepôjde, môžem doručiť podania na DÚ osobne alebo poštou? Alebo keď mám ZEP, musím len elektronicky?

Môžeš aj poštou, termín na povinnosť elektronicky sa odsunul na 1. 4. 2011. No keď to bude fungovať, môžeš aj elektronicky.
Ester plus
13.12.11,09:24
Včase daňových priznaní nebude ani čas sledovať kto sa tlačí do politiky. Ináč podľa môjho názoru veľmi zle nastavený čas volieb.
Economic
13.12.11,10:23
Ja mám takúto otázku v súvislosti s odloženou povinnosťou elektronického podania, ak to už bolo preberané, ospravedlňujem sa. Mám už ZEP, v januári mi to elektronické podanie z nejakých príčin nepôjde, môžem doručiť podania na DÚ osobne alebo poštou? Alebo keď mám ZEP, musím len elektronicky?

e-Dane fungujú aj keď nejde portál daňovej správy ... A nezabudni, že máš predsa hotline od spoločnosti, ktorá ti vystavila ZEP. Vôbec sa nemusíš ničoho obávať. "Máš žolíka na telefóne" :)
Žabinka
13.12.11,10:26
e-Dane fungujú aj keď nejde portál daňovej správy ... A nezabudni, že máš predsa hotline od spoločnosti, ktorá ti vystavila ZEP. Vôbec sa nemusíš ničoho obávať. "Máš žolíka na telefóne" :)
Veď áno, ale čo ak motyka vystrelí... :), môže sa stať kadejaké prekvapenie, keď to najmenej potrebujem...
Economic
13.12.11,10:33
Veď áno, ale čo ak motyka vystrelí... :), môže sa stať kadejaké prekvapenie, keď to najmenej potrebujem...

Akýkoľvek problém sa vyrieši, veď to vieš... Motyky nestrieľajú....
betka
13.12.11,11:32
Veď áno, ale čo ak motyka vystrelí... :), môže sa stať kadejaké prekvapenie, keď to najmenej potrebujem...

Ak vypadnú aj e-dane, nastane možno núdzový stav. A
Ak vypadne celý elektronický systém,..... nenašla som nič na nete, možno to je oblasť : tajné ???

Tiež rozmýšľam nad takýmito hlúposťami: "ČO ak..."
Economic
13.12.11,11:36
mimotemy To by som si nesmela sadnúť ani do auta a pomyslieť si : čo ak nabúram ?????

A predsa denno denne v aute sedím.....
betka
13.12.11,11:39
Pravdou je, že "Čo ak....." je súčasťou reality
katarina.j
13.12.11,12:40
Pozor!!! od 1.1.2012 zmena: Kazdému danovemu subjektu posiela dan.urad oznamenie o prideleni vlastneho cisla učtu-tzv.zakladne čislo učtu. Číslo účtu pre uhradu prislušnej dane sa sklada z predčísla označujuceho druh dane, zo zakladneho čísla učtu označujuceho danový subjekt a z identifikacneho kodu štatnej pokladnice, v tvare: XXXXXX-8000000001/8180 : t.z. tie X označuju druh dane- základ.čislo učtu označujuce dan.subjekt/kod banky. Pri platbe sa vo variab.symbole uvedie identifikator zadany spravcom dane v rozhodnuti. Tak mame sa na čo tešiť a očakávat list z DU.
SSAndrea
14.12.11,06:28
Dobrý deň chcem poprosiť o informáciu. Zamestnala som sa v novovzniknutej firme, ktorá by sa v priebehu roku 2012 mala začať zaoberať okrem iného aj spracovaním účtovníctva a miezd pre iné spoločnosti. Ja som zamestnaná ako účtovníčka a všetku administratívu v súvislosti s firmou necháva konateľ na mňa. Zároveň chce aby som teda aj komunikovala elektronicky so všetkými inštitúciami a vybavila ZEP. Viem, že ZEP musí byť vystavený na konkrétnu osobu a tu vzniká moja otázka. Ak to dám zaregistrovať na konateľa, budem môcť na základe plnej moci ja pridávať pod naše ID na daňovou úrade ďalšie subjekty - nových zákazníkov, ktorím budeme robiť účtovníctvo???? Ja som sa pýtala aj na DÚ ale pani ani sama nevedela a nakoniec mi tvrdila, že to bude musieť chodiť konateľ. A tomu sa chcem vyhnúť. On na to nemá čas. Ak by som to dala zaregistrovať na mňa trápi ma jediná vec a to, že v prípade ak by som z firmy niekedy odišla, tak ZEP sa nedá preregistrovať na konateľa. Musí sa zakúpiť nový, tak preto nad touto možnosťou neuvažujem. Ak s tým máte niekto skúsenosť, poprípade aj spísanú plnú moc, môžete mi prosím poradiť. Veľmi pekne vopred ďakujem.
Economic
14.12.11,07:06
Dobrý deň chcem poprosiť o informáciu. Zamestnala som sa v novovzniknutej firme, ktorá by sa v priebehu roku 2012 mala začať zaoberať okrem iného aj spracovaním účtovníctva a miezd pre iné spoločnosti. Ja som zamestnaná ako účtovníčka a všetku administratívu v súvislosti s firmou necháva konateľ na mňa. Zároveň chce aby som teda aj komunikovala elektronicky so všetkými inštitúciami a vybavila ZEP. Viem, že ZEP musí byť vystavený na konkrétnu osobu a tu vzniká moja otázka. Ak to dám zaregistrovať na konateľa, budem môcť na základe plnej moci ja pridávať pod naše ID na daňovou úrade ďalšie subjekty - nových zákazníkov, ktorím budeme robiť účtovníctvo???? Ja som sa pýtala aj na DÚ ale pani ani sama nevedela a nakoniec mi tvrdila, že to bude musieť chodiť konateľ. A tomu sa chcem vyhnúť. On na to nemá čas. Ak by som to dala zaregistrovať na mňa trápi ma jediná vec a to, že v prípade ak by som z firmy niekedy odišla, tak ZEP sa nedá preregistrovať na konateľa. Musí sa zakúpiť nový, tak preto nad touto možnosťou neuvažujem. Ak s tým máte niekto skúsenosť, poprípade aj spísanú plnú moc, môžete mi prosím poradiť. Veľmi pekne vopred ďakujem.

Pokiaľ nie si konateľ spoločnosti, na základe plnej moci si dáš priradiť ďalších daňovníkov. Dá sa to. Tiež som externá účtovníčka. Nepovedala Ti na DÚ dobre.
Urob si na svoje meno registráciu na DÚ. Vytlač si registračný formulár koľko krát potrebuješ /podľa počtu firiem/
Dolož k nemu výpisy z OR na firmu
Plná moc doteraz ešte overená, od 1. 1. 2012 stačí už aj neoverená. Ideš si urobiť registráciu. Doteraz sa spisovali zápisnice, ale myslím že pre ZEP sa budú aj naďalej. ZEP si nechaj vystaviť na svoje rodné číslo. V tejto téme to už bolo x krát písané.
V prípade iného spôsobu študuj príspevky KEJKY.
KEJKA
14.12.11,07:32
to Economic: ďakujem za odporúčanie mojej osoby, cením si to, rovnako ako Tvoje rady. Viem čo si myslela, ale možno som len mala "šťastie", neviem.
k zadaniu:
V tomto prípade zadávateľka nechce mať ZEP na svoje meno - dôvody uviedla.
Takže ZEP na konateľa, aby ZEP zostal aj po jej prípadnom odchode. Na základe plnej moci od klientov by to však asi musel riešiť konateľ - neviem si to dosť dobre predstaviť. Iná firma-iný klient splnomocní konateľa a ten splnomocní účtovníčku? Mlže, už mám v rukách takú dvojitú plnú moc, kde dve osoby prijímajú splnomocnenie. Takže by to malo ísť ako si to predstavuje zadávateľka , len či s tým budú tety na DU uzrozumené.

ZEP na Tvoje meno je podľa mňa najlepšie riešenie, neviem síce kto to zaplatí, ale doklad môže byť na firmu, kde si zamestnaná, takže žiadny problém. ZEP síce bude musieť vybavovať firma nanovo po tvojom odchode, ale Tebe zostane pre ďalšie použitie, nestratí sa, ked sa chceš naďalej venovať účtovníctvu, ale zíde sa aj v iných oblastiach.
Poznámka na záver: práve pre takéto prípady vidím výhodu, že sa na DU s ID formulárom registruje aj konateľ. Minimálne môže prezerať, kontrolovať podania. A na jeho ZEP pracuje podriadená osoba, ktorej dôveruje. Vo veľkých firmách s viacerými zam-cami to však je ťažko realizovateľné.
Economic
14.12.11,07:39
Áno to s tými PM som mala na mysli. Konateľa by to zaťažovalo. Preto sa aj ja prikláňam k tomu ZEP pre účtovníčku. A keby účtovníčka odišla bezpečné zariadenie ostáva /naň sa dá vystaviť nový certifikát trebárs aj na konateľa, nie je potrebné ho zakupovať opätovne, vystavenie nového KC nie je predsa drahá záležitosť a v prípade odchodu účtovníčky v tom nevidím problém./
VegiC
14.12.11,10:01
Dobrý deň,
moja otázka znie takto:
Sme štvrťročnými platcami dph. Tu na porade som sa dočítala, že povinnosť podávať výkazy, hlásenia, priznania elektronickou formou sa odkladá na 1.4.2012... To znamená, že v januári mi vyplnené tlačivá riadne preberú na daňovom úrade tak ako to bolo doteraz? Máte nejaký spoľahlivý zdroj, informáciu, článok... na ktorých sa zakladá tvrdenie, že povinnosť elektronického podávania dokladov na daňové úrady sa stane účinnou až v apríli 2012?
Vopred ďakujem za ohlasy.
Economic
14.12.11,10:06
Dobrý deň,
moja otázka znie takto:
Sme štvrťročnými platcami dph. Tu na porade som sa dočítala, že povinnosť podávať výkazy, hlásenia, priznania elektronickou formou sa odkladá na 1.4.2012... To znamená, že v januári mi vyplnené tlačivá riadne preberú na daňovom úrade tak ako to bolo doteraz? Máte nejaký spoľahlivý zdroj, informáciu, článok... na ktorých sa zakladá tvrdenie, že povinnosť elektronického podávania dokladov na daňové úrady sa stane účinnou až v apríli 2012?
Vopred ďakujem za ohlasy.

Jednoznačne. Veď o tom hovorí novela, že dátum elektronického podávania sa presúva na 1. 4. 2011. Jednoznačne prijímajú tak ako doteraz v papierovej forme. Je to zverejnené aj na portáli daňovej správy. To je pre nás ALFA a OMEGA.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/ts_2011_12_08_ek.pdf
VegiC
14.12.11,10:12
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď :) Samozrejme, portál daňovej správy je pre nás akousi Bibliou, žiaľ som to tam nevedela nikde nájsť, asi som to prehliadla, ale ďakujem, už to mám čierne na bielom.
jacekova
14.12.11,13:26
Pokiaľ nie si konateľ spoločnosti, na základe plnej moci si dáš priradiť ďalších daňovníkov. Dá sa to. Tiež som externá účtovníčka. Nepovedala Ti na DÚ dobre.
Urob si na svoje meno registráciu na DÚ. Vytlač si registračný formulár koľko krát potrebuješ /podľa počtu firiem/
Dolož k nemu výpisy z OR na firmu
Plná moc doteraz ešte overená, od 1. 1. 2012 stačí už aj neoverená. Ideš si urobiť registráciu. Doteraz sa spisovali zápisnice, ale myslím že pre ZEP sa budú aj naďalej. ZEP si nechaj vystaviť na svoje rodné číslo. V tejto téme to už bolo x krát písané.
V prípade iného spôsobu študuj príspevky KEJKY.

mám ZEP a u nás na DÚ sa už nejaký ten mesiac zápisnice nespisujú
Economic
14.12.11,14:01
mám ZEP a u nás na DÚ sa už nejaký ten mesiac zápisnice nespisujú

Súhlasím, ani vo Zvolene sa už nespisujú. Len od rôznych klientov mám čudesné info, preto bola moja predchádzajúca odpoveď taká aká bola.
Ja len zasielam registračný formulár, plnú moc a kópiu výpisu z OR. Daňovníka mi pridajú automaticky....
Economic
14.12.11,14:07
Napríklad v B. Bystrici na DÚ II stále robia zápisnice. Aj minulý týždeň konateľ spisoval, aby mi prihodili daňovníka (mne sa tam nechcelo, lebo tie ženské tam nemusím...) A to spadáme pod jedno UDR.
dogicka
14.12.11,15:05
Pokiaľ nie si konateľ spoločnosti, na základe plnej moci si dáš priradiť ďalších daňovníkov. Dá sa to. Tiež som externá účtovníčka. Nepovedala Ti na DÚ dobre.
Urob si na svoje meno registráciu na DÚ. Vytlač si registračný formulár koľko krát potrebuješ /podľa počtu firiem/
Dolož k nemu výpisy z OR na firmu
Plná moc doteraz ešte overená, od 1. 1. 2012 stačí už aj neoverená. Ideš si urobiť registráciu. Doteraz sa spisovali zápisnice, ale myslím že pre ZEP sa budú aj naďalej. ZEP si nechaj vystaviť na svoje rodné číslo. V tejto téme to už bolo x krát písané.
V prípade iného spôsobu študuj príspevky KEJKY.

Prosím, je 100% isté, že od 1.1.2012 bude stačiť neoverená plná moc?
A ešte sa chcem spýtať, kópia výpisu z OR môže byť vytlačená aj z internetu?
Ďakujem
Economic
14.12.11,15:09
Prosím, je 100% isté, že od 1.1.2012 bude stačiť neoverená plná moc?

A ešte sa chcem spýtať, kópia výpisu z OR môže byť vytlačená aj z internetu?

Ďakujem



Plné moci sú na 100 % od nového roka neoverené

Výpis z OR z internetu nie je použiteľný na právne úkony.

Musí byť fotokópia (neoverená) z originálu výpisu z OR
VieraPopluharova
14.12.11,15:26
Áno to s tými PM som mala na mysli. Konateľa by to zaťažovalo. Preto sa aj ja prikláňam k tomu ZEP pre účtovníčku. A keby účtovníčka odišla bezpečné zariadenie ostáva /naň sa dá vystaviť nový certifikát trebárs aj na konateľa, nie je potrebné ho zakupovať opätovne, vystavenie nového KC nie je predsa drahá záležitosť a v prípade odchodu účtovníčky v tom nevidím problém./

Plne súhlasím, na radu Economic som si dala urobiť ZEP na r.č., neviem si to vynachváliť, pred tým som mala dohodu a stále niečo nešlo, teraz mám konečne aký taký pokoj ...... "v tomto štáte Dánskom..."
Economic
14.12.11,15:36
Ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Vždy sa snažím každému poradiť to, o čom som presvedčená a hlavne už za 2 roky mám odskúšané, že ušetrí prácu človeku a nervy, čas, toner, poštovné a podobne. Veľa ľudí sa ZEP-u obávalo a teraz naň nedajú dopustiť, naozaj je to tak. Nie je to predsa žiadny strašiak. Jeho úloha je ľahšia komunikácia, istota a bezpečnosť. ZEP-om podpísaný dokument nie je možné zmeniť a preto sa mi to zdá ozaj dobrá istá investícia do podnikania.
Veď kto vie ako bude fungovať elektronické podávanie "zadarmo" ktoré sľubujú aj svojou novelou na daňovom portáli. My sa nemusíme ničoho báť. e-Dane sú spoľahlivé aj v prípade problémov hlavnej stránky drsr.
jozka56
14.12.11,23:23
mám ZEP a u nás na DÚ sa už nejaký ten mesiac zápisnice nespisujú
U nás sa Zápisnice o ústnom pojednávaní stále spisujú a podpisujú:)
Chudíková Katarína
15.12.11,07:33
Posunuli termín nie od 1.1.2012 ale od 1.4.2012
jozka56
15.12.11,10:10
Väzba medzi Vašim ID "10…" používateľa autorizovaných elektronických služieb DR SR a DIČ "10…" v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom" bola vytvorená.
Prosím uskutočnite elektronické podanie dokumentu / dokumentov.
Vám príslušné autorizované elektronické služby sú týmto sprístupnené
Tomuto nerozumiem, čo mám urobiť......
jacekova
15.12.11,10:12
Jozka56 žiadne obavy. To len DÚ oznamuje, že väzba je urobená, čiže pod tvoje ID priradili klienta s tým uvedeným DIČ a už môžeš odosielať výkazy elektronicky.
Economic
15.12.11,10:14
To Ti oznámili, že už môžeš podávať. Je to len informácia pre teba. Nemusíš robiť nič, ale ak by si niečo potrebovala podať, tak už môžeš.
jozka56
15.12.11,10:24
Keď si pustím IE, tak mám drsr.sk v angličtine, čo mám prepnúť???? alebo urobiť?
Economic
15.12.11,10:28
jozka56
15.12.11,10:33
A teraz naozaj neviem, keď budem podávať elektr. na DU tlačivá podpísané ZEP-om, ktorý prehliadač mám použiť IE alebo aj mozilu?
Preto sa pýtam, lebo IE mám v AJ a ja z AJ neviem ani fň.
jacekova
15.12.11,10:36
A teraz naozaj neviem, keď budem podávať elektr. na DU tlačivá podpísané ZEP-om, ktorý prehliadač mám použiť IE alebo aj mozilu?
Preto sa pýtam, lebo IE mám v AJ a ja z AJ neviem ani fň.

ja mám IE, v mozile mi to nejde dobre
Economic
15.12.11,10:39
A teraz naozaj neviem, keď budem podávať elektr. na DU tlačivá podpísané ZEP-om, ktorý prehliadač mám použiť IE alebo aj mozilu?
Preto sa pýtam, lebo IE mám v AJ a ja z AJ neviem ani fň.

IE jednoznačne.
jozka56
15.12.11,10:41
To si mám asi stiahnuť inú verziu IE, ktorá je v slovenčine a nie v AJ, však? a to asi neviem...
jacekova
15.12.11,10:44
To si mám asi stiahnuť inú verziu IE, ktorá je v slovenčine a nie v AJ, však? a to asi neviem...

ani ja by som nevedela... takéto "srandy" u nás sťahuje môj manžel :-)
ale lepšie by bolo fakt mať to v SK
jozka56
15.12.11,10:48
ani ja by som nevedela... takéto "srandy" u nás sťahuje môj manžel :-)
ale lepšie by bolo fakt mať to v SK
No pre mňa v AJ je to obrovská zábava, bez úžitku:)
Economic
15.12.11,10:48
To si mám asi stiahnuť inú verziu IE, ktorá je v slovenčine a nie v AJ, však? a to asi neviem...

Áno stiahnuť verziu v slovenčine, aby neboli problémy.
Economic
15.12.11,12:40
Ešte po upresnení domenico.office doplňujem : verzia v angličtine neznamená, že je prehliadač v angličtine. Na vrchu, vľavo, sa dá prepnúť jazyková mutácia. Takže si to treba iba nastaviť teda zvoliť jazyk slovenský.
jozka56
15.12.11,13:04
Tak ten AJ na IE mi pomohla vyriešiť vnučenka. V IE som išla cez Google na drsr.sk a už to je v SJ.
Ďakujem za rady.
Gong
16.12.11,09:50
Dobrý deň, prosím vás takto formulovanú plnú moc môžem použiť na DU - FO ma splnomocnuje na el.podávanie.

Meno a priezvisko FO, sídlo FO,
IČO, DIČ, IČDPH

PLNOMOCENSTVO
Ja dolupodpísaná .............................., sídlom ................, IČO: ....., DIČ: ....., IČ DPH: .............. splnomocňujem v zmysle § 9 odst. 3 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov p. ..................., bytom ................, IČO: .............., DIČ: ..............., č. OP .........., k plnému zastupovaniu pred správcom dane pri získaní a využívaní autorizovaných elektronických služieb, vrátane podpisovania všetkých elektronicky podávaných dokumentov zaručeným elektronickým podpisom a súčasne je splnomocnená k zasielaniu takto podpísaných dokumentov prostredníctvom elektronickej podateľne spoločnej pre všetky daňové úrady správcovi dane, ktorým je:

Daňový úrad Bratislava I., Radlinského 37, P.O.BOX 89, 817 89 Bratislava

V Bratislave dňa 16.12.2011

___________________________
podpis úradne overený splnomocniteľa
Gong
16.12.11,10:28
Dobrý deň, prosím vás takto formulovanú plnú moc môžem použiť na DU - FO ma splnomocnuje na el.podávanie.

Meno a priezvisko FO, sídlo FO,
IČO, DIČ, IČDPH

PLNOMOCENSTVO
Ja dolupodpísaná .............................., sídlom ................, IČO: ....., DIČ: ....., IČ DPH: .............. splnomocňujem v zmysle § 9 odst. 3 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov p. ..................., bytom ................, IČO: .............., DIČ: ..............., č. OP .........., k plnému zastupovaniu pred správcom dane pri získaní a využívaní autorizovaných elektronických služieb, vrátane podpisovania všetkých elektronicky podávaných dokumentov zaručeným elektronickým podpisom a súčasne je splnomocnená k zasielaniu takto podpísaných dokumentov prostredníctvom elektronickej podateľne spoločnej pre všetky daňové úrady správcovi dane, ktorým je:

Daňový úrad Bratislava I., Radlinského 37, P.O.BOX 89, 817 89 Bratislava

V Bratislave dňa 16.12.2011

___________________________
podpis úradne overený splnomocniteľa

Prosím viete mi poradiť? ďakujem
Economic
16.12.11,10:34
Skús si stiahnuť PM, ktorú ponúka drsr.sk, aby si sa vyhla problémom.
Čo majú zverejnené, to musia akceptovať. Bohužiaľ sa stretávam s protichodnými názormi na obsah a znenie PM.
Možno najideálnejšie je, urobiť PM osobne priamo do Zápisnice, keby to bolo možné....
Dávala som tu vzor aj mojej PM, kde niekde na DÚ práve v BA sa im niečo čo sa týkalo formulácie nepáčilo. Tety na DÚ priveľmi radi mudrujú nad PM. A od nového roka už nemusia byť podpisy úradne osvedčené.
Pozri tu na porade, boli tu pridané vzory PM /aj tej, ktorú som ja pripojila a na všetkých DÚ nebol problém, až na ten spomenutý text v BA na neviem ktorom presne DÚ/.
m.hladka
16.12.11,18:37
Ja som dávala k dohodám takéto (viď prílohu) notárom overené splnomocnenie pre všetky moje firmy a nemala som na DU k tomu žiadne pripomienky.
srska
17.12.11,19:36
tu bude pokec o zep ZEP - od registrácie po použitie na portáli eTax (http://******.sk/viewforum.php?f=219)
Mila123
17.12.11,19:54
malá pripomienka, ak si daňovník nechá podanie DP na poslednú chvíľu, 31 03 2012 nie je prac. deň , posledný deň na podanie je 02 04 2012 (bez sankcie) sa mu stane to, že bude musieť podať DP elektronicky......(a ak nebude mať ani dohodu vybavenú, má problém...)
zlatka.b
18.12.11,09:36
Mám ZEP tri mesiace a úspešne som ho viackrát už použila, môj manžel ho používa viac ako rok a pol. Naposledy sme posielali DPH v novembri. Dnes som si otvorila elektronickú podateľňu a obaja máme v schránke správ správu 13.12.2011, že náš ZEP bol deaktivovaný a už ho nemôžeme používať. Nemáte niekto podobnú skúsenosť, ide o nejakú ich systémovú chybu, alebo ...?
srska
18.12.11,09:47
Mám ZEP tri mesiace a úspešne som ho viackrát už použila, môj manžel ho používa viac ako rok a pol. Naposledy sme posielali DPH v novembri. Dnes som si otvorila elektronickú podateľňu a obaja máme v schránke správ správu 13.12.2011, že náš ZEP bol deaktivovaný a už ho nemôžeme používať. Nemáte niekto podobnú skúsenosť, ide o nejakú ich systémovú chybu, alebo ...?a nevypršala platnosť kvalifikovaného certifikátu?
zlatka.b
18.12.11,09:52
Nie mám ho obnovený v septembri 2011 do 09/2012, v zozname certifikátov je, dokument som úspešne podpísala, len pri odoslaní mi vypísalo chybu - že certifikát nie je aktívny a potom som našla v schránke správ info z 13.12. že ho niekto neaktivoval.
srska
18.12.11,09:56
Nie mám ho obnovený v septembri 2011 do 09/2012, v zozname certifikátov je, dokument som úspešne podpísala, len pri odoslaní mi vypísalo chybu - že certifikát nie je aktívny a potom som našla v schránke správ info z 13.12. že ho niekto neaktivoval.v schránke správ po bezchybnom priradení certifikátu musíš dostať správu z eTax:

K Vášmu profilu bol priradený nový certifikát
..............................
Odteraz môžete tento certifikát používať pri podpisovaní dokumentov v rámci portálu eTax.
srska
18.12.11,10:02
jednalo sa o takúto správu?

Vo Vašom profile bol deaktivovaný certifikát
....................................
Tento certifikát odteraz nie je možné použiť pri podpisovaní dokumentov v rámci portálu eTax.
zlatka.b
18.12.11,10:05
ano presne takto
srska
18.12.11,10:12
ano presne taktoto je správa z eTax, že buď uplynula lehota platnosti certifikátu alebo starý certifikát bol zo zoznamu vymazaný.
treba porovnať to číslo seriové certifikátu napr, a22b22 čo je v tej správe, či je aj v zozname priradených certifikátov.
myslím, že keď porovnáš seriové číslo platného certifikátu a toho v správe čo ti poslali nebudú rovnaké
srska
18.12.11,10:25
pri podpisovaní dokumentu sa ti aj tak zobrazí len certifikát, ktorý je platný, aj keď by si mala priradené v správe certifikáty 2 (neplatný aj platný). dôležité je či po priradení nového ti prišla správa uvedená v mojej prvej odpovedi (príspevok 1350)
zlatka.b
18.12.11,10:27
Práveže tam, kde som pred mesiacom mala certifikát v Správe certifikátov je teraz :
Zmena spôsobu elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na elektronickú komunikáciu so zaručeným elektronickým podpisomJe nevyhnutné, aby pred zmenou typu elektronickej komunikácie boli všetky elektronicky podané dokumenty v stave Spracovaný alebo Chybný.
Testovanie možnosti zmeny spôsobu elektronickej komunikácie:

O zmenu spôsobu elektronickej komunikácie s využitím ZEP môžete požiadať stlačením nasledujúceho tlačidla. Zobrazený dokument je potrebné podpísať Vašim kvalifikovaným certifikátom pre zaručený elektronický podpis.



Len nechápem, prečo a kto to zmenil, ja som určite nič nerobila, nemenila som PC, ani konfiguráciu, nič. A to isté má po príhlásení aj manžel, ktorý tiež používa ZEP, tiež ho má platný a tiež ho naposledy použil okolo 25.11. a tiež má deaktivovaný 13.12. To nemôže byť náhoda, v posledných dvoch týždňoch sme si registrovali na viacerých DU klientov na elektronické podávanie. Napadá ma, či má teta na odd. registra DU možnosť toto ovplyvniť, omylom zmazať ZEP, ak omylom zadá, že ideme na dohodu pri niektorej firme, neviem ... dnes asi nevyriešim ... zajtra zavolám do BB. Len mi príde celý systém značne nedokonalý, ak to môže niekto len tak zmeniť a ja aby som opäť zadávala do systému, že "chcem žiadať o zmenu spôsobu elektronickej komunikácie s využitím ZEP stlačením akéhosi nasledujúceho tlačidla" , keď som to už urobila pred pár mesiacmi.
srska
18.12.11,10:33
v tomto ti už neporadím.určite ti poradí economic alebo domenico keď budú online. ja od začiatku (2,5 roka) podávam všetkým subjektom len so zep. nikdy som nejakú dohodu nevyužíval.
domenico.office
18.12.11,11:46
Práveže tam, kde som pred mesiacom mala certifikát v Správe certifikátov je teraz :
Zmena spôsobu elektronickej komunikácie bez zaručeného elektronického podpisu na elektronickú komunikáciu so zaručeným elektronickým podpisomJe nevyhnutné, aby pred zmenou typu elektronickej komunikácie boli všetky elektronicky podané dokumenty v stave Spracovaný alebo Chybný.
Testovanie možnosti zmeny spôsobu elektronickej komunikácie:

O zmenu spôsobu elektronickej komunikácie s využitím ZEP môžete požiadať stlačením nasledujúceho tlačidla. Zobrazený dokument je potrebné podpísať Vašim kvalifikovaným certifikátom pre zaručený elektronický podpis.



Len nechápem, prečo a kto to zmenil, ja som určite nič nerobila, nemenila som PC, ani konfiguráciu, nič. A to isté má po príhlásení aj manžel, ktorý tiež používa ZEP, tiež ho má platný a tiež ho naposledy použil okolo 25.11. a tiež má deaktivovaný 13.12. To nemôže byť náhoda, v posledných dvoch týždňoch sme si registrovali na viacerých DU klientov na elektronické podávanie. Napadá ma, či má teta na odd. registra DU možnosť toto ovplyvniť, omylom zmazať ZEP, ak omylom zadá, že ideme na dohodu pri niektorej firme, neviem ... dnes asi nevyriešim ... zajtra zavolám do BB. Len mi príde celý systém značne nedokonalý, ak to môže niekto len tak zmeniť a ja aby som opäť zadávala do systému, že "chcem žiadať o zmenu spôsobu elektronickej komunikácie s využitím ZEP stlačením akéhosi nasledujúceho tlačidla" , keď som to už urobila pred pár mesiacmi.

Pri autorizovaní ďalších subjektov, sa registrátorovi môže stať, že zmení spôsob komunikácie, pridá následného daňovníka ako bez ZEP a tým pádom systém deaktivuje kvalifikovaný certifikát. Stalo sa to nedávno aj ErikeDP (je mojou klientkou, v priebehu dvoch troch minút je problém vyriešený), predtým viacerým mojim klientom. Opätovným pridaním certifikátu, kliknutím na PRIRADIŤ, alebo CHCEM POUŽÍVAŤ ZEP.... je priradený do systému Kvalifikovaný certifikát a týmto si užívateľ opätovne mení komunikáciu so ZEP. Myslím si, že v tomto ten systém nie je až tak nedokonalý, pretože sa môže niekomu stať, že už nebude používať ZEP, registrátor jedným kliknutím zmení spôsob a užívateľ komunikuje bez ZEP.
domenico.office
18.12.11,11:54
malá pripomienka, ak si daňovník nechá podanie DP na poslednú chvíľu, 31 03 2012 nie je prac. deň , posledný deň na podanie je 02 04 2012 (bez sankcie) sa mu stane to, že bude musieť podať DP elektronicky......(a ak nebude mať ani dohodu vybavenú, má problém...)

http://www.porada.sk/t168568-p113-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1909034
L-M
19.12.11,12:28
Dobrý deň,prosím Vás, ak máme podpísanú dohodu s DÚ a už sme jedno DP k DPH poslali elektronicky. Musíme posielať už aj ostatné podania len elektronicky, alebo môžme ostatné teraz až do 1.4.2012 poslať , alebo osobne doručiť v papierovej forme , aj napriek tomu, že sme už teda to jedno podali elektronicky? Ďakujem
nika.sum
19.12.11,12:32
Dobrý deň,prosím Vás, ak máme podpísanú dohodu s DÚ a už sme jedno DP k DPH poslali elektronicky. Musíme posielať už aj ostatné podania len elektronicky, alebo môžme ostatné teraz až do 1.4.2012 poslať , alebo osobne doručiť v papierovej forme , aj napriek tomu, že sme už teda to jedno podali elektronicky? Ďakujem

Povinnost posielat elektronicky pre platitelov DPH je az od 1.4.2012, takze dovtedy sa mozete rozhodnut ci budete posielat postou, elektronicky alebo ho tam osobne zanesiete.
L-M
19.12.11,13:17
Povinnost posielat elektronicky pre platitelov DPH je az od 1.4.2012, takze dovtedy sa mozete rozhodnut ci budete posielat postou, elektronicky alebo ho tam osobne zanesiete.

Ďakujem
ErikaDP
19.12.11,13:59
Pri autorizovaní ďalších subjektov, sa registrátorovi môže stať, že zmení spôsob komunikácie, pridá následného daňovníka ako bez ZEP a tým pádom systém deaktivuje kvalifikovaný certifikát. Stalo sa to nedávno aj ErikeDP (je mojou klientkou, v priebehu dvoch troch minút je problém vyriešený), predtým viacerým mojim klientom. Opätovným pridaním certifikátu, kliknutím na PRIRADIŤ, alebo CHCEM POUŽÍVAŤ ZEP.... je priradený do systému Kvalifikovaný certifikát a týmto si užívateľ opätovne mení komunikáciu so ZEP. Myslím si, že v tomto ten systém nie je až tak nedokonalý, pretože sa môže niekomu stať, že už nebude používať ZEP, registrátor jedným kliknutím zmení spôsob a užívateľ komunikuje bez ZEP.
Potvrdzujem domenicov príspevok, pri pridávaní ďaľších klientov mi ich pridali ako bez ZEP. Skoro som zinfarktovala, zistila som to v neskorých večerných hodinách a nevedela som čo sa deje, lebo ja som s nastavením nič nerobila, certifikát mám platný. Pred bezsennou nocou ma zachránil Domenico, nainštruoval ma ako to čo spackla miestny správca dane dať rýchlo do poiriadku. Toto je príklad toho, o čom som pred časom písala, že je na nezaplatenie mať "priateľa na telefón" t.j. zmluvný vsťah s dodavateľom ZEP-u, ktorý poskytuje službu hotline.
Economic
19.12.11,20:11
Tak ako vidno z Erikinho príspevku, naozaj je dobré vybrať si registračnú autoritu, pre ktorú vystavením KC veci nekončia. Pretože vystaviť účtovníčke kvalifikovaný certifikát naozaj nestačí. My účtovníčky vieme účtovať, my sa nevyznáme v technických záležitostiach. My sme jednoducho užívateľky moderných vymožeností... A preto si vieme oceniť aj takúto pomoc ako hotline na telefóne pri problémoch súvisiacich s prácou so ZEP.
KEJKA
20.12.11,19:05
konatelia ................ušetria čas na spísanie splnomocnenia ako aj peniaze za overenie splnomocnenia. /ak sa zaregistrujú, vybavia ID na drsr.sk/
získajú možnosť nahliadať do e-podateľne DU a kontrolovať, či boli v termíne podané dokumenty /DP/.
Súhlasím, že ID štatutára nie je nutné, považujem to iba za praktické, pohodlné a to aj v prípade, ak by ID už nikdy nevyužívali.
A posledný krok platí - prihlási sa a upraví právomoci na inú osobu, ktorá už to ID má.
V prípade, že ID si štatutár neregistruje, treba ísť cestou splnomocnenia.
takže sa vraciam k svojmu postupu po úspešnom odoslaní prvého DP DPH za klienta. ten si autorizoval svoje ID, prehlásil, že bude podávať so ZEP /klamal, nie je podstatné, nerobili žiadnu zápisnicu - to vieme, že po novom sa nerobí/. Ja som sa prihlásila pod jeho väzbou a v jeho mene som na seba urobila väzbu a o 5 min. som aj podala pripravenú DPHčku. bez problémov.
Žiadne splnomocnenie.
mimotémy:
Konateľ dal VPM na svojho advokáta, kedže už na mňa nemohol a na mňa nedal ani splnomocnenie na elektronické doručovanie.
takže tak - splnomocnenie netreba.
Economic
20.12.11,19:08
Dobrý deň,prosím Vás, ak máme podpísanú dohodu s DÚ a už sme jedno DP k DPH poslali elektronicky. Musíme posielať už aj ostatné podania len elektronicky, alebo môžme ostatné teraz až do 1.4.2012 poslať , alebo osobne doručiť v papierovej forme , aj napriek tomu, že sme už teda to jedno podali elektronicky? Ďakujem

Do 1. 4. 2011 môžete ešte aj v papierovej forme. Ale nič Vám nebráni podávať ani elektronicky. Rozhodnutie je len na Vás.
Economic
22.12.11,16:15
smejočka
26.12.11,14:55
ahojte, keďže je to toho strašne veľa popísaného a nestíham to celé dneska prečítať iba ma zaujíma je povinnosť podnikateľského subjektu platcu DPH sa zaregistrovať na elektronické zasielanie do 31.12.2011 alebo stačí do 31.03.2012? ďakujem za informáciu
nika.sum
26.12.11,15:07
ahojte, keďže je to toho strašne veľa popísaného a nestíham to celé dneska prečítať iba ma zaujíma je povinnosť podnikateľského subjektu platcu DPH sa zaregistrovať na elektronické zasielanie do 31.12.2011 alebo stačí do 31.03.2012? ďakujem za informáciu

Staci si precitat aspon posledne dve strany a odpoved tam je minimalne 1x. Povinnost podavat elektronicky platitelia DPH maju od 1.4.2012.
Kika69
26.12.11,15:09
ahojte, keďže je to toho strašne veľa popísaného a nestíham to celé dneska prečítať iba ma zaujíma je povinnosť podnikateľského subjektu platcu DPH sa zaregistrovať na elektronické zasielanie do 31.12.2011 alebo stačí do 31.03.2012? ďakujem za informáciu

Povinnosť elektronického zasielania daňových priznaní je od 1.4.2012.
Economic
28.12.11,19:05
Economic
29.12.11,19:25
S veľkou ľútosťou musím poraďákom oznámiť, že Richard tému založenú k webináru, o ktorý bol veľký záujem z Vašej strany bohužiaľ stiahol. Domnieval sa, že sa jedná o vlastnú propagáciu. Odpísala som mu a vysvetlila, že to nebola žiadna propagácia. A vysvetlila som mu, o čo vo webinári vlastne išlo, aj informáciu, že webinár bol poraďákom poskytnutý zadarmo bez akéhokoľvek nároku na nejakú odmenu. Slúžil a bude slúžiť ako pomôcka pre ľudí, k podávaniu daňových priznaní, k registrácii na portáli daňovej stránky atď. Nemám vedomosť, či prehodnotí svoj zámer. Toto ovplyvniť nateraz neviem a uvidíme ako sa vec ďalej vyvinie.
nika.sum
29.12.11,19:34
S veľkou ľútosťou musím poraďákom oznámiť, že Richard tému založenú k webináru, o ktorý bol veľký záujem z Vašej strany bohužiaľ stiahol. Domnieval sa, že sa jedná o vlastnú propagáciu. Odpísala som mu a vysvetlila, že to nebola žiadna propagácia. A vysvetlila som mu, o čo vo webinári vlastne išlo, aj informáciu, že webinár bol poraďákom poskytnutý zadarmo bez akéhokoľvek nároku na nejakú odmenu. Slúžil a bude slúžiť ako pomôcka pre ľudí, k podávaniu daňových priznaní, k registrácii na portáli daňovej stránky atď. Nemám vedomosť, či prehodnotí svoj zámer. Toto ovplyvniť nateraz neviem a uvidíme ako sa vec ďalej vyvinie.

ja mozem len potvrdit,ze to bolo zadarmo a dufam ze to Richard prehodnoti...
KEJKA
29.12.11,19:34
včera som sa tam zaregistrovala. taká prezentácia mi pripomína team Talk Fusion - tiež sa takto riešia všetky možné témy. nestihla som prvú, ale pýtam sa, je to závislé na Porade? dnes mi tam prišli dve správy o zmenách, nič s Poradou nemajú spoločné.
Zatiaľ som však nepochopila načo je nutná registrácia - ked by mohol stačiť link.............
srska
29.12.11,19:38
včera som sa tam zaregistrovala. taká prezentácia mi pripomína team Talk Fusion - tiež sa takto riešia všetky možné témy. nestihla som prvú, ale pýtam sa, je to závislé na Porade? dnes mi tam prišli dve správy o zmenách, nič s Poradou nemajú spoločné.
Zatiaľ som však nepochopila načo je nutná registrácia - ked by mohol stačiť link.............nie
Economic
29.12.11,19:39
Aby sa tam nik neskrýval za nick.... Sme dospelí ľudia, kto sa tam prihlási, prihlási sa dobrovoľne. Navyše je to bezplatné.
Webinár nie je závislý na porade. Kto má záujem, dozvie sa kedy sa nový bude konať. Nájdeme spôsob na oznamovanie.
Zita5
29.12.11,19:40
S veľkou ľútosťou musím poraďákom oznámiť, že Richard tému založenú k webináru, o ktorý bol veľký záujem z Vašej strany bohužiaľ stiahol. Domnieval sa, že sa jedná o vlastnú propagáciu. Odpísala som mu a vysvetlila, že to nebola žiadna propagácia. A vysvetlila som mu, o čo vo webinári vlastne išlo, aj informáciu, že webinár bol poraďákom poskytnutý zadarmo bez akéhokoľvek nároku na nejakú odmenu. Slúžil a bude slúžiť ako pomôcka pre ľudí, k podávaniu daňových priznaní, k registrácii na portáli daňovej stránky atď. Nemám vedomosť, či prehodnotí svoj zámer. Toto ovplyvniť nateraz neviem a uvidíme ako sa vec ďalej vyvinie.

Ja som do tej témy dnes prispela, že je mi ľúto, že v tom čase som bola pestúnka môjho vnuka .A samozrejme som ďakovala organizátorom.Takže sa teším na budúce.Lenže už na budúce asi nebude.No nevadí.
Viem pochopiť aj Richarda, každý má na to svoj uhol pohľadu a myslím, že ste to mali s ním konzultovať a až po jeho súhlase to spustiť.Neberte to v zlom, že to takto píšem .
Ale bola som aj prekvapená , že tam bolo veľmi málo ohlasov poraďákov, čo sa webinára zúčastnili.
I napriek všetkému oceňujem Vašu snahu pomôcť a možno to s Richardom nejako dohodnete a spustíte to opäť.
Zita5
29.12.11,19:44
Aby sa tam nik neskrýval za nick.... Sme dospelí ľudia, kto sa tam prihlási, prihlási sa dobrovoľne. Navyše je to bezplatné.
Webinár nie je závislý na porade. Kto má záujem, dozvie sa kedy sa nový bude konať. Nájdeme spôsob na oznamovanie.

"Nik neskrýval za nick ".....mne sa nepáči , keď sa na Porade vyťahujú priezviská .Malo to zostať teda medzi organizátormi a nie sa pýtať kto je " pani Mrkvičková - aký nick "Toto jedno ma včera zarazilo a veľmi prekvapilo v tej téme .Inak nič proti Webináru nemám .
Economic
29.12.11,19:45
Ja nevidím dôvod spustenie webináru konzultovať s Adminom porady. Webinár nie je závislý od porady. Názor naň si môže urobiť iba človek, ktorý si ho pozrie. Súdiť niečo, čo nevidím a nepočujem asi ťažko sa dá.
Economic
29.12.11,19:49
Zitka, aj to je uhol pohľadu. Ja sa za svoje meno nehanbím. Keby tebou spomenutá pani nereagovala na otázky, nič by sa nestalo... Nik ju k tomu ani nenútil.
My sme len chceli vedieť, či tá pani Mrkvičková je z porady, alebo nie. Nevidím absolútne na tom nič zlé. Ale tvoj názor ti neberiem. A ani nevidím nič zlé na tom, že tam vystupujeme pod civilným menom. Žiadne osobné údaje sa nikde nežiadajú.
Zita5
29.12.11,19:56
Zitka, aj to je uhol pohľadu. Ja sa za svoje meno nehanbím. Keby tebou spomenutá pani nereagovala na otázky, nič by sa nestalo... Nik ju k tomu ani nenútil.
My sme len chceli vedieť, či tá pani Mrkvičková je z porady, alebo nie. Nevidím absolútne na tom nič zlé. Ale tvoj názor ti neberiem. A ani nevidím nič zlé na tom, že tam vystupujeme pod civilným menom. Žiadne osobné údaje sa nikde nežiadajú.
OK moja , ozaj je to len o uhle pohľadu.
Jednému to môže prekážať, druhému nie ,napísala som vlastne, čo ma v prvom momente napadlo .:)
Economic
29.12.11,19:58
Ja som za to, aby sme si napísali, čo sa páči a čo sa komu nepáči. Vôbec sa nehnevám, kamošky, nie ?
Zita5
29.12.11,19:59
určite áno :)
Stefan2005
29.12.11,20:17
Ale bola som aj prekvapená , že tam bolo veľmi málo ohlasov poraďákov, čo sa webinára zúčastnili.
...

žiaľ nie je v mojich silách čítať všetky príspevky priebežne - kým som sa dostal k téme webináre, už bola nefunkčná, takže ani neviem, o čo ide... ale aspoň vieme, že admin je tu, číta, a vie rýchle reagovať; škoda že teraz asi proti dobrej a užitočnej iniciatíve...
Economic
29.12.11,20:23
Myslím že áno. Webinár bola názorná ukážka a pomôcka pre účtovníkov : registrácia na portáli daňovej správy, ako sa dopracovať k ZEP-u, čo k nemu treba. Ako priradiť certifikát do systému. Ako používať e-TAX alebo e-Dane, ako vyplniť daňové priznanie s XML súborom, ako ho podpísať, odoslať. Ako si skontrolovať podanie DP a podobne. Určite to je veľmi dobrá pomôcka, ktorá opäť bude spustená. Nie je závislá na porade.
Zita5
29.12.11,20:25
Myslím že áno. Webinár bola názorná ukážka a pomôcka pre účtovníkov : registrácia na portáli daňovej správy, ako sa dopracovať k ZEP-u, čo k nemu treba. Ako priradiť certifikát do systému. Ako používať e-TAX alebo e-Dane, ako vyplniť daňové priznanie s XML súborom, ako ho podpísať, odoslať. Ako si skontrolovať podanie DP a podobne. Určite to je veľmi dobrá pomôcka, ktorá opäť bude spustená. Nie je závislá na porade.

Máte ešte možnosť i keď neviem podmienky to dať na youtube .Tam tiež je veľa užitočných rád .
nika.sum
29.12.11,20:30
Myslím že áno. Webinár bola názorná ukážka a pomôcka pre účtovníkov : registrácia na portáli daňovej správy, ako sa dopracovať k ZEP-u, čo k nemu treba. Ako priradiť certifikát do systému. Ako používať e-TAX alebo e-Dane, ako vyplniť daňové priznanie s XML súborom, ako ho podpísať, odoslať. Ako si skontrolovať podanie DP a podobne. Určite to je veľmi dobrá pomôcka, ktorá opäť bude spustená. Nie je závislá na porade.
Tak ako som uz pisala, ja som sa zucastnila, hoci uz ZEP mam ale zatial som este dokument nim podpisany nepodavala, mam len kvartalnych platitelov, ale ma to caka. Ja osobne som PC antitalent, ale pripomenulo mi to co budem musiet spravit, ked budem chciet elektronicke podavanie spojazdnit aj na notebooku. A tiez na co si dat pozor ked dokument podam. A este som nepodavala cez eDane, takze uz viem ako na to. Ja ocenujem ochotu ludi ktori ho pripravili, ze chcu pomoct ostatnym nam, kt. sme v tomto menej zdatni. Este raz vdaka.
srska
30.12.11,12:44
mimotemydopyt na drsr zadaný 08.11.2011:
Dobrý deň,
čo sa myslí pod pojmom:
"základné číslo účtu obsahuje desať číslic označujúcich daňový subjekt"
uvedenom vo vyhláške MF SR č.378/2011 o spôsobe označovania platby dane, v § 1 ods. 3 písm. a) v bode 2?
Myslí sa tým DIČ daňového subjektu alebo to bude nový identifikátor pridelený daňovému subjektu daňovou správou?
Ak to bude nový 10 miestny identifikátor, akým spôsobom ho daňová správa oznámi daňovému subjektu a kedy?

odpoveď po funuse 27.12.2011:
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Základným číslom účtu sa myslí číslo účtu pridelené daňovému subjektu. Toto číslo nie je totožné s DIČ.
Daňová správa automaticky zašle všetkým registrovaným daňovým subjektom oznámenie do konca roka 2011.

bez komentára
KEJKA
30.12.11,12:47
fakt Kocurkovo a bez komentára.............
máme IČO, DIČ=ičDPH s prefixom SK
ale nemôže byť identifikátor DIČ, ktorý má každý daňový subjekt, to už zasa musí byť iné číslo!!!!
Česko má ičDPH rovné IČO s prefixom CZ - aké jednoduché.............
Rozalka
30.12.11,15:07
Súhlasím, že v ČR stačí jedno číslo, no my sme dačo extra: tento identifikátor sa stane DIČ-kom, nedalo sa to spustiť od 1.1.2012 - EÚ také unáhlené rozhodnutia nepripúšťa. DIČ sa zas nemohlo stať číslom účtu, nie všetky by prešli kontrolou Modulo 11 a teda by banky platby na také účty neakceptovali.
É tutto.
KEJKA
30.12.11,16:27
nuž čo....systémové kroky nesystémovým spôsobom.....
tibor1000
01.01.12,10:14
Dobrý den prajem poradaci,a vsetko najlepsie do noveho roka hlavne :) prosim vas,pomozete mi s info?
1) ked uz firma zasiela elektronicky suhrnny vykaz,musi sa znova zaregistrova na DU?
2) ked sa ide fire registrovat na DU-bez elektronickeho podpisu,musi tam ist s konatelom,pripadne podnikatelom - aj učtovnička- a podpisat to na danovom urade? alebo staci ak zoberie podnikatel dohodu z danoveho uradu,uctovnicka to podpise doma,a podnikatel zanesie na danovy urad? dakujem moc
Economic
01.01.12,10:19
Dobrý den prajem poradaci,a vsetko najlepsie do noveho roka hlavne :) prosim vas,pomozete mi s info?
1) ked uz firma zasiela elektronicky suhrnny vykaz,musi sa znova zaregistrova na DU? NIE
2) ked sa ide fire registrovat na DU-bez elektronickeho podpisu,musi tam ist s konatelom,pripadne podnikatelom - aj učtovnička- a podpisat to na danovom urade? alebo staci ak zoberie podnikatel dohodu z danoveho uradu,uctovnicka to podpise doma,a podnikatel zanesie na danovy urad? dakujem moc

buď KONATEĽ alebo môže účtovníčka s plnou mocou, tá už nemusí byť overená ako v roku 2011. Na komunikáciu bez ZEP sa budú spisovať DOHODY. Ich znenie ešte nie je známe. Treba sledovať Usmernenia na portáli finančnej správy /drsr.sk/

A tak isto všetkým poraďákom do roku 2012 veľa zdravia, šťastia, pohody a pevných nervov !
tibor1000
01.01.12,10:29
dik moc economik,akurat vidim ze je tam cas este do 31.3,to ma potešilo,budem sledovat,mozno to este pomenia:)
Economic
01.01.12,10:33
Veď práve preto, že informácie sa menia zo dňa na deň, naozaj je treba len tam to sledovať. :)
SSAndrea
01.01.12,14:54
Dobrý deň prosím o radu. Som zo Žiliny a doteraz som si pre komunikáciu so ZEP pridelovala len daňovníkov zo Žiliny. Teraz budem mať od nového roku nového klienta, ktorý síce býva v ZA ale trvalý pobyt ma v Spišskej Novej Vsi (SNV) a teda aj daňové priznania podáva do SNV. Ak si ho chcem prideliť pod svoje ID, tak môžem to spraviť aj na DÚ v ZA alebo on bude musieť vycestovať do SNV ja mu dám splnomocnenie a on to tam vybaví?
Ďakujem vopred za odpoveď.

A všetkým Poraďákom prajem šťastný nový rok :)
Economic
01.01.12,15:31
Dobrý deň prosím o radu. Som zo Žiliny a doteraz som si pre komunikáciu so ZEP pridelovala len daňovníkov zo Žiliny. Teraz budem mať od nového roku nového klienta, ktorý síce býva v ZA ale trvalý pobyt ma v Spišskej Novej Vsi (SNV) a teda aj daňové priznania podáva do SNV. Ak si ho chcem prideliť pod svoje ID, tak môžem to spraviť aj na DÚ v ZA alebo on bude musieť vycestovať do SNV ja mu dám splnomocnenie a on to tam vybaví?
Ďakujem vopred za odpoveď.

A všetkým Poraďákom prajem šťastný nový rok :)

Môže to pre teba vybaviť klient v mieste svojho pobytu. Dáš mu do ruky svoj registračný formulár a plnú moc.
jacekova
01.01.12,21:20
Už vyše roka podávam DPH a SV cez ZEP. Je to super, pohodlné a bez problémov. Dnes som chcela cez ZEP podať aj Prehľad za 4Q/2011 a nejde mi to. Nevie mi to nájsť môj certifikát. Keď tým istým postupom podám DPH, certifikát tam je. Len pri prehľade to proste nejde...
Má sa tam niečo nastaviť, alebo čo robím zle?
Ďakujem za odpoveď
dufulus
01.01.12,22:35
čaute poraďáci,
chcel by som sa spýtať či neviete ako bude vlastne tento celý nový systém fungovať od začiatku tohto roka, pretože by som sa potreboval rozhodnúť akú formu komunikácie by som použil. Doteraz som mal dôveru od šéfa, mal som jeho ZEP pomocou ktorého som podával dokumenty, aj sa mi páči takáto forma komunikácie, ale potreboval by som do 20teho januára podať SV DPH prvýkrát na jednu spoločnosť čo robím "bokom", tak by som sa vás chcel poprosiť o radu, ako by ste mi odporučili komunikovať s daňovým úradom, teda skôr aká tam je forma komunikácie od nového roka pre tých ktorí nemajú ZEP, pretože asi kvôli jednej firme sa mi ho momentálne neoplatí kupovať a či je už systém nejak implementovaný alebo či by som si vedel vybaviť podávanie bez ZEP do 20teho aby som to stihol, či elektronická podateľňa bude fungovať podľa starej politiky v tomto termíne alebo sa im podarí rozbehnúť nová podpisová politika :)
vďaka
Economic
02.01.12,07:13
Už vyše roka podávam DPH a SV cez ZEP. Je to super, pohodlné a bez problémov. Dnes som chcela cez ZEP podať aj Prehľad za 4Q/2011 a nejde mi to. Nevie mi to nájsť môj certifikát. Keď tým istým postupom podám DPH, certifikát tam je. Len pri prehľade to proste nejde...
Má sa tam niečo nastaviť, alebo čo robím zle?
Ďakujem za odpoveď

A vidíš svoj certifikát uložený v systéme ? Nedeaktivovali ti ho náhodou omylom ? Už sa to stalo.
Rada : Pridaj si ho opäť do systému.
Economic
02.01.12,07:15
čaute poraďáci,
chcel by som sa spýtať či neviete ako bude vlastne tento celý nový systém fungovať od začiatku tohto roka, pretože by som sa potreboval rozhodnúť akú formu komunikácie by som použil. Doteraz som mal dôveru od šéfa, mal som jeho ZEP pomocou ktorého som podával dokumenty, aj sa mi páči takáto forma komunikácie, ale potreboval by som do 20teho januára podať SV DPH prvýkrát na jednu spoločnosť čo robím "bokom", tak by som sa vás chcel poprosiť o radu, ako by ste mi odporučili komunikovať s daňovým úradom, teda skôr aká tam je forma komunikácie od nového roka pre tých ktorí nemajú ZEP, pretože asi kvôli jednej firme sa mi ho momentálne neoplatí kupovať a či je už systém nejak implementovaný alebo či by som si vedel vybaviť podávanie bez ZEP do 20teho aby som to stihol, či elektronická podateľňa bude fungovať podľa starej politiky v tomto termíne alebo sa im podarí rozbehnúť nová podpisová politika :)
vďaka

Ako to bude fungovať ? No na to ti neodpovedia ani poraďáci a možno ani daňováci. Rozhodnutie ako budeš komunikovať s DÚ je len na tebe.
jacekova
02.01.12,08:23
A vidíš svoj certifikát uložený v systéme ? Nedeaktivovali ti ho náhodou omylom ? Už sa to stalo.
Rada : Pridaj si ho opäť do systému.

jáááj, ďakujem za tvoju reakciu. o tej omylom deaktivácii som tu čítala a tak mi manžel pozeral ten certifikát...
a už to začína: CHAOS, STRES A PANIKA! ja som včera zabudla dať TOKEN do USB, aby mi to vobec fungovalo. Takže ups, moja chyba :-)
ale dakujeeeem, už to ide a prehľad je odoslaný...
Economic
02.01.12,08:27
jáááj, ďakujem za tvoju reakciu. o tej omylom deaktivácii som tu čítala a tak mi manžel pozeral ten certifikát...
a už to začína: CHAOS, STRES A PANIKA! ja som včera zabudla dať TOKEN do USB, aby mi to vobec fungovalo. Takže ups, moja chyba :-)
ale dakujeeeem, už to ide a prehľad je odoslaný...

Aj z tohto dôvodu, ja mám token stále zasunutý v PC.... Pretože ja skoro každý deň ním niečo podpisujem...

Pamätaj : žiadny, stres, panika..... kľudne... všetko skontroluj a ako prvé TOKEN. A všetko dobré do nového roku !
jacekova
02.01.12,08:30
Aj z tohto dôvodu, ja mám token stále zasunutý v PC.... Pretože ja skoro každý deň ním niečo podpisujem...

Pamätaj : žiadny, stres, panika..... kľudne... všetko skontroluj a ako prvé TOKEN. A všetko dobré do nového roku !


Ďakujem :-) no práve som sa rozhodla že minimálne do konca apríla si ho tiež nechám zasunutý v PC (tá panika za to nestojí :-)

Ale veľmi sa teším, že som sa mala s kým podeliť o moje stresy, takže ešte raz ďakujem a tiež prajem všetko dobréeee v novom roku.
nika.sum
02.01.12,11:48
Ja som dnes isla ze spravim vazbu na svoju zivnost, lebo som si neuvedomila, ked som robila vazby na svojich klientov, ze aj sebe by bolo dobre spravit, ked uz mam ten ZEP. No zial uz sa to bude robit po novom, takze mi to nespravili, lebo to este nemali spristupnene alebo co. Ale mozem povedat, ze tam bol riadny chaos kvoli ERP...
dufulus
02.01.12,17:19
na stránke riaditeľstva je informácia že podávanie dokumentov nemusí byť formou ZEPu ale aj nezaručeného podpisu bez nutnosti dodatočného posielania papierových dokumentov, len či to bude spustené do toho 20teho, aby som vedel podať súhrnný, keďže ten musím elektronicky....skúsim im zavolať asi zajtra na tú ich infolinku :)
domenico.office
02.01.12,17:21
na stránke riaditeľstva je informácia že podávanie dokumentov nemusí byť formou ZEPu ale aj nezaručeného podpisu bez nutnosti dodatočného posielania papierových dokumentov, len či to bude spustené do toho 20teho, aby som vedel podať súhrnný, keďže ten musím elektronicky....skúsim im zavolať asi zajtra na tú ich infolinku :)

A je tam info, že povinnosť sa posúva od 1.4.2012. Citujem: V súlade so znením novely zákona č. 563/2009 Z.z, ktorá posúva účinnosť elektronicky doručovať podania správcovi dane pre vymedzené daňové subjekty z pôvodného termínu 1. januára 2012 na 1. apríla 2012.

Súhrnný výkaz pošleš spôsobom, ako doteraz.
domenico.office
02.01.12,18:38
nuž čo....systémové kroky nesystémovým spôsobom..... ... a z info markízy to stálo milión ,-€
dufulus
02.01.12,21:30
A je tam info, že povinnosť sa posúva od 1.4.2012. Citujem: V súlade so znením novely zákona č. 563/2009 Z.z, ktorá posúva účinnosť elektronicky doručovať podania správcovi dane pre vymedzené daňové subjekty z pôvodného termínu 1. januára 2012 na 1. apríla 2012.

Súhrnný výkaz pošleš spôsobom, ako doteraz.

no veď to že doteraz som súhrnný za tú spoločnosť neposielal, až teraz v decembri vyviezla tovar, preto by som už rád nabehol na nový systém, len či bude teda do 20teho januára spojazdnený :)
domenico.office
03.01.12,07:31
no veď to že doteraz som súhrnný za tú spoločnosť neposielal, až teraz v decembri vyviezla tovar, preto by som už rád nabehol na nový systém, len či bude teda do 20teho januára spojazdnený :)

Nebude spojazdnený.... kto bude povinný podať SV (komu vznikne povinnosť trebárs teraz), má na to dva spôsoby. Buď podpísané ZEP-om, alebo označené elektronickou značkou na základe Dohody s DÚ. V prípade dohody stále platí, že takéto podanie je nutné doložiť krycími listami. Tretí spôsob (nový systém), o ktorom je zmienka na Portáli sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR je v štádiu prípravy a v súčasnej dobe ho nie je možné využiť.
ucetni_fantozzi
03.01.12,07:51
mate niekto blizsie info, ako vyuzit elektronicke JKM? ja sa k tomu akosi neviem dopatrat... :-(
domenico.office
03.01.12,07:54
mate niekto blizsie info, ako vyuzit elektronicke JKM? ja sa k tomu akosi neviem dopatrat... :-( Pozri sem" http://www.porada.sk/t181372-zivnostensky-urad-elektronicke-podavanie-ziadosti-od-1-1-2012-a.html a ak máš nejaké otázky, pýtaj sa.
ucetni_fantozzi
03.01.12,07:59
dakujem!
Zita5
04.01.12,07:37
Upozornenie pre daňové subjekty využívajúce elektronickú podateľňu:
V súvislosti so vznikom Finančného riaditeľstva SR od 1. januára 2012 boli realizované viaceré zmeny
na Portáli Sekcie daňovej FR SR (www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)).
Internetové prehliadače, ktoré využívajú daňové subjekty, si pre zrýchlenie prístupu na navštevované
internetové stránky ukladajú do lokálnej pamäte (cache) dočasné súbory. Z tohto dôvodu sa
u niektorých daňových subjektov načítavajú do ich internetových prehliadačov už neaktuálne stránky,
resp. daňové tlačivá a následne nie je možné korektné vyplnenie a zaslanie tlačív správcovi dane.
Za účelom načítania aktuálnych stránok www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) (vrátane aktuálnych tlačív)
odporúčame vykonať vyčistenie dočasných súborov Vášho internetového prehliadača.
Štandardný postup:
„Odstránenie histórie prehľadávania“ je prístupná v prehliadači cez menu „Nástroje“ alebo stlačením
klávesov Ctrl+Shift+Del. Následne je potrebné zvoliť „dočasné súbory“, „súbory cookies“, „história“
a „história preberania“.
V prípade, že Vaše problémy pretrvávajú kontaktujte nás na
technickapodpora@financnasprava.sk

Zdroj: DRSR dňa 3.1.2012
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/refresh.pdf
JANULA999
04.01.12,14:37
Prosím, kde nájdem tlačivo keď nemám elektronický podpis ZEP ale chcem to dohodou z DU.
Keď niekto vie kde je tá dohoda, prosím pripojte mi ju. Díky:eek:
Economic
04.01.12,14:49
Prosím, kde nájdem tlačivo keď nemám elektronický podpis ZEP ale chcem to dohodou z DU.
Keď niekto vie kde je tá dohoda, prosím pripojte mi ju. Díky:eek:

Ešte nie je.
JANULA999
04.01.12,14:51
Tak díky moc, budem čakať.
Economic
04.01.12,15:13
Len tak medzi nami dievčatami, o 18.00 hod. dnes bude už tu spomínaný webinár. /Príspevok 1345 v tejto téme/
nika.sum
04.01.12,15:32
Len tak medzi nami dievčatami, o 18.00 hod. dnes bude už tu spomínaný webinár. /Príspevok 1345 v tejto téme/

Vierka, mate uz nove info ohladne tzv. vazbe co bola po starom, ako to je po novom. Myslim tym, chcela som si spravit vazbu na svoju vlastnu zivnost, nakolko mam ZEP a na seba som uplne zabudla a ked som tam bola 2.1. povedali mi, ze sa to bude robit po novom, cize nie tak ako doteraz, ale nevedeli mi povedat v com je zmena. Vraj sa uz teraz nerobi vazba...
Economic
04.01.12,15:35
Vierka, mate uz nove info ohladne tzv. vazbe co bola po starom, ako to je po novom. Myslim tym, chcela som si spravit vazbu na svoju vlastnu zivnost, nakolko mam ZEP a na seba som uplne zabudla a ked som tam bola 2.1. povedali mi, ze sa to bude robit po novom, cize nie tak ako doteraz, ale nevedeli mi povedat v com je zmena. Vraj sa uz teraz nerobi vazba...

Ked máš ZEP, pošli na DÚ tvoj registračný formulár, kópiu živnost. listu. Mali by ti to urobiť. ja to tu vo ZV tak robím. Aj dnes som posielala ďalšie 2 registrácie. Aj minulý týždeň a pridali mi ďalších daňovníkov rýchlo a bez toho, aby som niekde behala. Väzby na ZEP robia.
nika.sum
04.01.12,15:46
Ked máš ZEP, pošli na DÚ tvoj registračný formulár, kópiu živnost. listu. Mali by ti to urobiť. ja to tu vo ZV tak robím. Aj dnes som posielala ďalšie 2 registrácie. Aj minulý týždeň a pridali mi ďalších daňovníkov rýchlo a bez toho, aby som niekde behala. Väzby na ZEP robia.

Mne tvrdila pani z DU ze nerobia. Bola som tam so svojim registracnym formularom a kopiou ZL. Slak ma trafi. No budem tam musiet skocit. Mam to nastastie blizsie ako postu.:)
A este nieco. Potrebujem u niektorych firiem to aby sme mali mzdarka (ma svoj ZEP) a ja (mam ZEP) obe na neho vazbu. Ja ju uz mam, ale potrebujeme tam dostat mzdarku. Ked som to pochopila spravne, musim zaregistrovat konatela a co potom. On pojde na DU so svojim reg.formularom (ale nema vlastny ZEP)....?
Economic
04.01.12,15:54
Pani z DÚ nemôže tvrdiť také kraviny. /pardon za výraz/ Podania so ZEP sa vôbec nemenia, ostávajú v platnosti tak ako doteraz, aj systém. Ľudia si predsa môžu vybrať spôsob, že ako budú doručovať.... Ja to riešim všetko poštou a hneď po priradení väzby mi príde e-mail. Buď postup ako uviedla KEJKA, /ona to vie presne/ alebo nech dá konateľ mzdárke PM a urobia aj jej väzbu. Urob ako myslíš.. Inak oni nás teraz musia nenávidieť, keď tam chodíme..... však majú hlavu v smútku... a my za to nemôžeme.... Zajtra by mali ísť na školenie.
domenico.office
04.01.12,15:56
Mne tvrdila pani z DU ze nerobia. Bola som tam so svojim registracnym formularom a kopiou ZL. Slak ma trafi. No budem tam musiet skocit. Mam to nastastie blizsie ako postu.:)
A este nieco. Potrebujem u niektorych firiem to aby sme mali mzdarka (ma svoj ZEP) a ja (mam ZEP) obe na neho vazbu. Ja ju uz mam, ale potrebujeme tam dostat mzdarku. Ked som to pochopila spravne, musim zaregistrovat konatela a co potom. On pojde na DU so svojim reg.formularom (ale nema vlastny ZEP)....?

Musia to urobiť, treba trvať na tom. Spôsob so ZEP, či na základe Dohody sa nezmenil. Takže žiadne novoty v tejto časti. Ak vymýšľajú novoty, bude sa týkať novôt a nie zabehnutého spôsobu. Ak máte väzbu na seba od tej spoločnosti, netreba registrácia, treba do konta mzdárky vyžiadať na DÚ vytvoriť väzbu na takúto spoločnosť.
nika.sum
04.01.12,16:16
Musia to urobiť, treba trvať na tom. Spôsob so ZEP, či na základe Dohody sa nezmenil. Takže žiadne novoty v tejto časti. Ak vymýšľajú novoty, bude sa týkať novôt a nie zabehnutého spôsobu. Ak máte väzbu na seba od tej spoločnosti, netreba registrácia, treba do konta mzdárky vyžiadať na DÚ vytvoriť väzbu na takúto spoločnosť.

Co sa tyka mzdarky. Ta tam bola na zaciatku decembra odovzdala plnu moc na elektronicke podavanie so ZEP plus vsetko co k tomu bolo treba. Na druhy den volali, ze nemozu spravit vazbu aj na nu, ked uz ju mam ja. Najprv som si myslela, ze ma tam maju ako generalnu plnu moc, ale aj ked pozriem u seba na tu spolocnost, som tam len ako zastupca statutara (takze ja jej vazbu spravit nemozem). Bola som osobne na DU dva tyzdne pred Vianocami a mozem povedat, ze pani co to mala na starosti mi opat tvrdila, ze ked mne dali plnu moc na podavanie, nemoze spravit vazbu aj na dalsiu osobu, ze to musi byt konatel registrovany a on si potom priradi nas obe. Tak ja naozaj neviem. Nechapem preco tie pani co tam robia nie su v tomto poriadne vyskolene alebo aspon na kazdom DU by mala byt nejaka osoba kt. bude vediet riesit tieto pripady.
nika.sum
04.01.12,16:20
Pani z DÚ nemôže tvrdiť také kraviny. /pardon za výraz/ Podania so ZEP sa vôbec nemenia, ostávajú v platnosti tak ako doteraz, aj systém. Ľudia si predsa môžu vybrať spôsob, že ako budú doručovať.... Ja to riešim všetko poštou a hneď po priradení väzby mi príde e-mail. Buď postup ako uviedla KEJKA, /ona to vie presne/ alebo nech dá konateľ mzdárke PM a urobia aj jej väzbu. Urob ako myslíš.. Inak oni nás teraz musia nenávidieť, keď tam chodíme..... však majú hlavu v smútku... a my za to nemôžeme.... Zajtra by mali ísť na školenie.

ako na zvyraznene zareagovali som napisala v predchadzajucom prispevku. Urcite su na danovych uradoch hotove tie zeny. Ked im to tak nah...no vysvetlia sa ani necudujem. Poriadne ich nezaskolia a ked tomu rozumeju ako ja tak potom tu je vysledok....
Postup ako Kejka mi radila nemozem urobit, nakolko som len zastupca statutara...
Economic
04.01.12,16:27
ako na zvyraznene zareagovali som napisala v predchadzajucom prispevku. Urcite su na danovych uradoch hotove tie zeny. Ked im to tak nah...no vysvetlia sa ani necudujem. Poriadne ich nezaskolia a ked tomu rozumeju ako ja tak potom tu je vysledok....
Postup ako Kejka mi radila nemozem urobit, nakolko som len zastupca statutara...

Veď to je to najhoršie, že nevedia, a keď už aj niečo vedia, tak to zase zmenia... Horšie ako kocúrkovo...

Ja to preto robím poštou... Aspoň ich nevidím, ako hromžia a nemusím sa pozerať na tie smutné očká...:) No v tvojom prípade to je ozaj komplikované. No z praxe zase viem : máme jednu firmu, kde sme 4 pracovníčkam vystavovali ZEP, všetky majú prístupy na DÚ v rámci jednej firmy. Mali tuším PM od štatutárov. Keď tu ide tu, tak by to malo na celom slovensku ísť a hlavne všade rovnako....
nika.sum
04.01.12,16:58
Veď to je to najhoršie, že nevedia, a keď už aj niečo vedia, tak to zase zmenia... Horšie ako kocúrkovo...

Ja to preto robím poštou... Aspoň ich nevidím, ako hromžia a nemusím sa pozerať na tie smutné očká...:) No v tvojom prípade to je ozaj komplikované. No z praxe zase viem : máme jednu firmu, kde sme 4 pracovníčkam vystavovali ZEP, všetky majú prístupy na DÚ v rámci jednej firmy. Mali tuším PM od štatutárov. Keď tu ide tu, tak by to malo na celom slovensku ísť a hlavne všade rovnako....

Ja pojdem osobne k nam na DU, tam mam byvalu spoluziacku, tak dufam, ze ich uz informovali. Aj ked to poslem postou, tak ako ked to tam mzdarka zaniesla, oni to prebrali, len na druhy den volali. Tak si aj tak nepomozem. My sme sice obe so mzdarkou nezavisle osobe (SZCO)ale to nemoze byt predsa problem. Ale ta moja vazba ma stve, uz som mohla mat podanu DzMV. :)
nika.sum
04.01.12,20:01
mimotemy Nechcem kvoli tomuto zadavat temu, prislo mi do schranky (eTAX) sprava - doplnenie predpisu, kde je v texte ze bol vyrubeny riadny predpis k dokumentu č...... , splatnost a suma. Zial zo spravy viem len o ktoru firmu ide a ze ide o DPH. Ani v schranke priamo pri tej firme nie je spomenute presne o aky dokument ide, podla cisla mi nesedi nic co bolo podavane hoci su tam vsetky DP DPH za r. 2011. Inak mne to prislo 21.12. ale splatnost tam je 24.11., tak neviem ci to tej firme aj poslali, lebo sa mi konatel neozval. A to je otazka, neviete ak to posielaju do schranky, posielaju to zatial aj pisomne?
Economic
04.01.12,20:04
mimotemy Nechcem kvoli tomuto zadavat temu, prislo mi do schranky (eTAX) sprava - doplnenie predpisu, kde je v texte ze bol vyrubeny riadny predpis k dokumentu č...... , splatnost a suma. Zial zo spravy viem len o ktoru firmu ide a ze ide o DPH. Ani v schranke priamo pri tej firme nie je spomenute presne o aky dokument ide, podla cisla mi nesedi nic co bolo podavane hoci su tam vsetky DP DPH za r. 2011. Inak mne to prislo 21.12. ale splatnost tam je 24.11., tak neviem ci to tej firme aj poslali, lebo sa mi konatel neozval. A to je otazka, neviete ak to posielaju do schranky, posielaju to zatial aj pisomne?

Posielajú to aj písomne a na spoločnosť. Pýtaj od nich... Musia to mať. Preberali sme toto aj dnes na webinári.
nika.sum
04.01.12,20:13
Posielajú to aj písomne a na spoločnosť. Pýtaj od nich... Musia to mať. Preberali sme toto aj dnes na webinári.

Som myslela, ze na webinari ste opakovali to co bolo 28.12:confused:, inak by som sa zahlasila. Ten konatel ma s.... nedal mi vobec vediet. Aj ked si myslim, ze je to za oneskorene zaplatenie DPH za 2Q. Viem ze to platili po termine, len nie som teraz pri PC kde mam ucto tak si neviem skontrolovat sumu a termin, kedy to bolo zaplatene, aby som sa ubezpecila, ze to nie je moja chyba (ale to by sa urcite konatel ozval keby bola) a ja mam vsetko podane nacas. Dakujem za odpoved.
tuta
04.01.12,20:13
Ja som doplnenie predpisu dostala ako zástupca štatutára písomne poštou.
nika.sum
04.01.12,20:16
Ja som doplnenie predpisu dostala ako zástupca štatutára písomne poštou.

mne dokumenty chodia z niektorych DU ako zastupcovi statutara, doteraz nechapem podla coho. Napr. aj Oznamenie o ucte dan.subjektov mi prislo od 3 subjektov, na kt.mam vazbu a na dalsich troch mi neprislo zatial ale prislo to priamo dan.subjektom.
KatarinaNR
04.01.12,20:18
aj 28. bol nejaký W?
ako poterám na drsr ako pozerám, nevidím tam ten registračný formulár, môžem poprosiť o link? alebo najskôr treba ísť na dú?
nika.sum
04.01.12,20:22
aj 28. bol nejaký W?
ako poterám na drsr ako pozerám, nevidím tam ten registračný formulár, môžem poprosiť o link? alebo najskôr treba ísť na dú?


Len tak medzi nami dievčatami, o 18.00 hod. dnes bude už tu spomínaný webinár. /Príspevok 1345 v tejto téme/

to nie je webinar DU. odpoved - prispevok 1345:) na strane 135 v tejto teme

ospravedlnujem sa zle som pochopila otazku
domenico.office
04.01.12,20:27
aj 28. bol nejaký W?
ako poterám na drsr ako pozerám, nevidím tam ten registračný formulár, môžem poprosiť o link? alebo najskôr treba ísť na dú?

www.drsr.sk...v pravo v modrom poli Registrácia... registrovať.
KatarinaNR
04.01.12,20:29
no vďaka, už som na to prišla, že to je ten formulár zo začiatku registracie, nie nejaký špeciálny pre registráciu na elektronické podávanie, myslela som si, že na to je nejaký "špeciálny" už je asi veľa hodín :-)
srska
04.01.12,20:30
Ja som doplnenie predpisu dostala ako zástupca štatutára písomne poštou.ja tiež dostávam poštou na základe vpm ale je to aj priradené k subjektu na eTax-e v menu - dokumenty daňového úradu
nika.sum
04.01.12,20:33
ja tiež dostávam poštou na základe vpm ale je to aj priradené k subjektu na eTax-e v menu - dokumenty daňového subjektu

no mne to prislo len do schranky kt. mam v uvode ked sa prihlasim ale pri subjekte to nemam, bolo mi to divne. A co sa tyka dorucovania postou, za dve firmy z roznych DU mi chodia dokumenty z DU a iba mne nie aj firme. Oznamenie o ucte mi z dalsej firmy z ineho DU prislo postou a tiez to prislo aj firme. Z inych mi to vobec neprislo len do firmy. Rada by som vedela podla coho to posielaju, mali by to mat jednotne nie?
srska
04.01.12,20:34
oprava - dokumenty daňového úradu :)
nika.sum
04.01.12,20:39
ani tam to nebolo
srska
04.01.12,20:46
nie všetky dú to zavesia aj na eTax
nika.sum
04.01.12,20:48
len ja som sa dost prelakla, priznam sa ze som nebola zvyknuta dostavat spravy a tak som ju nasla az teraz...Dakujem
Economic
05.01.12,15:17
Co sa tyka mzdarky. Ta tam bola na zaciatku decembra odovzdala plnu moc na elektronicke podavanie so ZEP plus vsetko co k tomu bolo treba. Na druhy den volali, ze nemozu spravit vazbu aj na nu, ked uz ju mam ja. Najprv som si myslela, ze ma tam maju ako generalnu plnu moc, ale aj ked pozriem u seba na tu spolocnost, som tam len ako zastupca statutara (takze ja jej vazbu spravit nemozem). Bola som osobne na DU dva tyzdne pred Vianocami a mozem povedat, ze pani co to mala na starosti mi opat tvrdila, ze ked mne dali plnu moc na podavanie, nemoze spravit vazbu aj na dalsiu osobu, ze to musi byt konatel registrovany a on si potom priradi nas obe. Tak ja naozaj neviem. Nechapem preco tie pani co tam robia nie su v tomto poriadne vyskolene alebo aspon na kazdom DU by mala byt nejaka osoba kt. bude vediet riesit tieto pripady.

Pridávam novú praktickú informáciu.
Včera dopoludnia som obyčajnou poštou posielala na DÚ 2 žiadosti o priradenie väzby na 2 spoločnosti neplatiteľov DPH už s plnou mocou po novom bez overeného podpisu, a dnes = teda hneď na druhý deň mi došiel email :

Väzba medzi Vašim ID "100XXXX" používateľa autorizovaných elektronických služieb DR SR a DIČ "2020000000" v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom" bola vytvorená.
Prosím uskutočnite elektronické podanie dokumentu / dokumentov.
Vám príslušné autorizované elektronické služby sú týmto sprístupnené.


Takže naozaj ako som už uviedla väzby k ZEP robia ako vidno bez problémov. Tieto činnosti nie sú ničím obmedzené. A ak niekoho pošlú preč, že to nerobia, jednoducho sa netreba nechať nimi odbiť a trvať na vybavení veci. Či už to poriešia Zápisnicou, alebo sa to jednoducho nechá na podateľni, aby to urobili tak ako mne bez čohokoľvek. Veď to naozaj ide.
nika.sum
05.01.12,15:56
Dakujem za info. Prave som volala s tou mzdarkou a sa rozculovala, lebo jej nepriradili ani vlastnu zivnost, hoci tam bola este pred sviatkami. Boze to je s tymi danovymi uradmi hroza, ale keby sme my take veci robili, to by sme platili....,
Economic
05.01.12,16:01
Dakujem za info. Prave som volala s tou mzdarkou a sa rozculovala, lebo jej nepriradili ani vlastnu zivnost, hoci tam bola este pred sviatkami. Boze to je s tymi danovymi uradmi hroza, ale keby sme my take veci robili, to by sme platili....,

Máš pravdu. Súhlasím. Ak my niečo pototo... = pokuta. No keď oni nerobia ani len to, čo podľa legislatívy majú, nikomu sa ani vlások na hlave neskrivý, kým sa do toho niekto riadne neobuje...
nika.sum
05.01.12,16:28
Máš pravdu. Súhlasím. Ak my niečo pototo... = pokuta. No keď oni nerobia ani len to, čo podľa legislatívy majú, nikomu sa ani vlások na hlave neskrivý, kým sa do toho niekto riadne neobuje...

najhorsie je ze ked ide clovek na DU tak sa snazi byt naozaj prijemny, nepotrebuje aby mu nejaka neprijemna teta narobila problemy....
Economic
05.01.12,17:00
najhorsie je ze ked ide clovek na DU tak sa snazi byt naozaj prijemny, nepotrebuje aby mu nejaka neprijemna teta narobila problemy....

Však ja to isté, snažím sa ústretovo vystupovať a jednať normálne, príjemne. Nemám so žiadnou pracovníčkou žiadny problém, skôr naopak. Poznajú ma tunajšie pracovníčky... niekedy aj pár slov prehodíme... Ani s kontrolórkami som nikdy nemala žiadny problém. Možno to bolo o šťastí, že som mala normálne baby. Veď aj oni sú ľudia z mäsa a kostí.... Nesprávali sa ani nejak nadradene.... úplne pohodovo. Ja chcem s nimi byť samozrejme len za dobre.... ak niečo pýtajú, doložím... nechcem si narobiť zlé meno.... Však vieme, že sú pre nás dôležité. Mne je ich aj ľúto v tejto dobe... ozaj majú toho dosť a nevedia ich poriadne a hlavne rovnako všetkých inštruovať a vyškoliť. Ja sa pamätám, ako sme našim babám na DÚ vysvetľovali ako my elektronicky s nimi komunikujeme, aby mali aspoň trošku páru, ako to na našej strane daňového subjektu vyzerá. Boli radi. Pretože ľudia tam chodili pýtali sa, čo a ako, a oni chúdence o tom ani páru....
ada159
07.01.12,18:08
Nemám stále jasno v elektronickom odosielani. Skôr má zaujimá či môžem s jedného pc bez ZEP, len so spisanou dohodou odosielat za viac subjektov, pričom každý má svoje pridelenie ID
cloe
07.01.12,19:15
Nemám stále jasno v elektronickom odosielani. Skôr má zaujimá či môžem s jedného pc bez ZEP, len so spisanou dohodou odosielat za viac subjektov, pričom každý má svoje pridelenie ID

Áno, môžeš. Keď sa prihlásiš, zadáš ID príslušného subjektu. Keď odošleš DP, odhlásiš sa a prihlásiš sa znovu pod iným ID. Stále to môžeš robiť z jedného PC.
jozka56
08.01.12,10:24
Dajú sa už niekde na internete pozrieť základné čísla platiteľa pre platenie daní na DU? alebo treba ísť osobne na register daňových úradov?
KEJKA
08.01.12,10:41
PARDON, nižšie uvedený text nechávam, ked som ho už vycapila, ty myslíš konkrétne čísla účtu každého subjektu? ja si myslím, že to sa zverejňovať nebude.
Predčíslia máš hned na prvej strane,
http://www.drsr.sk/wps/portal
otvor si odkaz - prílohu s názvom Zoznam predčísli.....
pre každý prípad - myslíš toto?
Zoznam predčíslí účtov otvorených v Štátnej pokladnici pre platenie daní

Daň z pridanej hodnoty
500240


Daň z pridanej hodnoty z elektronických služieb
500398


Daň z príjmov fyzických osôb nerezidentov zo zdrojov na území SR
500216


Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a prenájmu
500208


Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti
500259


Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku
500224


Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v zahraničí
500232


Daň z príjmu vyberaná zrážkou
500267


Osobitný odvod finančných inštitúcií
501075


Vratky prostriedkov poukázaných na verejnoprospešný účel
500689


Daň z emisných kvót
500363


Daň z motorových vozidiel - DÚ Banská Bystrica
500320


Daň z motorových vozidiel - DÚ Bratislava, DÚ pre VDS
500275


Daň z motorových vozidiel - DÚ Košice
500339


Daň z motorových vozidiel - DÚ Nitra
500304


Daň z motorových vozidiel - DÚ Prešov

500347


Daň z motorových vozidiel - DÚ Trenčín
500291


Daň z motorových vozidiel - DÚ Trnava
500283


Daň z motorových vozidiel - DÚ Žilina
500312
jozka56
08.01.12,11:13
Myslela som konkrétne čísla každého subjektu. Vďaka.
calimero1
09.01.12,10:03
Dobrý deň.
Mám s DÚ podpísanú dohodu, no naposledy som súhrnný výkaz posielal pred rokom (január 2011). Viete mi povedať, či sa za tú dobu zas niečo zmenilo a budem musieť niečo v PC preinštalovať?
Vďaka.

PS: prečo je všetko, čo sa týka štátnej správy také komplikované? Cez elektronické bankovníctvo môžem bezpečne prevádzať milióny a pochopí to aj človek bez vzdelania. Elektronický systém daňového úradu je komplikovaný, že často aj ľudia s počítačovým vzdelaním majú problémy. A navyše nutnosť používať prehliadač IE - to je diskriminácia, ktorá by na súde v Strassburgu určite neprešla. Som z toho všetkého znechutený, mám chuť zavesiť živnosť na klinec a nahlásiť sa na úrad práce, nech ma štát živí.
Zuziana
09.01.12,10:04
Pridávam novú praktickú informáciu.
Včera dopoludnia som obyčajnou poštou posielala na DÚ 2 žiadosti o priradenie väzby na 2 spoločnosti neplatiteľov DPH už s plnou mocou po novom bez overeného podpisu, a dnes = teda hneď na druhý deň mi došiel email :

Väzba medzi Vašim ID "100XXXX" používateľa autorizovaných elektronických služieb DR SR a DIČ "2020000000" v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom" bola vytvorená.
Prosím uskutočnite elektronické podanie dokumentu / dokumentov.
Vám príslušné autorizované elektronické služby sú týmto sprístupnené.


Takže naozaj ako som už uviedla väzby k ZEP robia ako vidno bez problémov. Tieto činnosti nie sú ničím obmedzené. A ak niekoho pošlú preč, že to nerobia, jednoducho sa netreba nechať nimi odbiť a trvať na vybavení veci. Či už to poriešia Zápisnicou, alebo sa to jednoducho nechá na podateľni, aby to urobili tak ako mne bez čohokoľvek. Veď to naozaj ide.

Hľadala som na stránke drsr novú dohodu a nenašla som. Pani na hotline mi povedala, že až koncom januára, treba sledovať stránku. Ty si asi robila so ZEP?
KEJKA
09.01.12,13:37
moja praktická skúsenosť z DU - dnes pri vybavovaní registrácie DPPO novozaloženej sro som si náhodne vypočula rozhovor medzi záujemcom o elektronické podávanie a pani z DU. Staré dohody neplatia /iba tie, ktroé boli uzatovrené a väzby vytvorené v minulom roku/, na nové dohody treba čakať alebo telefonovať do B.B. Väzby urobia vtedy, ak je ID z r. 2011 nové ID sa bud nedajú alebo ich neakceptujú.
Uvedené problémy sa netýkajú ZEP, tam to frčí, aj nové väzby sa dajú robiť bez problémov a bez zápisníc.
bodliak
09.01.12,13:53
Na drsr.sk je od dnes (?) novinka, Elektronické doručovanie podaní v roku 2012.

Od januára 2012 sprístupnilo Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky možnosť plnohodnotne elektronicky komunikovať (elektronicky doručovať podania) so správcom dane bez nutnosti zakúpenia zaručeného elektronického podpisu. Na tento účel poskytuje Finančné riaditeľstvo SR BEZPLATNE identifikátor (osobný elektronický prístupový kód) osobám povereným zo strany daňových subjektov elektronicky doručovať podania správcovi dane.

Na získanie identifikátora je potrebné vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora. Túto žiadosť podpíše osoba, ktorá bude poverená zo strany daňového subjektu elektronicky doručovať podania správcovi dane (zamestnanec účtovného oddelenia, resp. štatutár)

...
domenico.office
09.01.12,13:54
Novinka v elektronickom podávaní dokumentov Zdroj drsr.

Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane od 1. januára 2012, musia ako noví používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:

NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.

vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/new_0035_ik.html)
uzavrieť Dohodu o elektronickom doručovaní (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/new_0035_ik.html)

alebo

Zaručený elektronický podpis
Užívateľ má možnosť zakúpiť si zaručený elektronický podpis (ZEP) u niektorej z komerčných autorizovaných certifikačných autorít.
Upozornenie:
Pre tie daňové subjekty, ktoré boli v roku 2011 užívateľmi Autorizovaných elektronických služieb daňovej správy, ostáva zároveň zachovaný súčasný spôsob elektronického doručovania podaní na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickými prostriedkami (s povinnosťou doručiť prvú podpísanú stranu podania do 5 dní poštou) alebo so zaručeným elektronickým podpisom.

Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 daňovému orgánu, colnému orgánu má od 1.apríla 2012 daňový subjekt ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, daňový poradca a advokát za daňový subjekt, ktorého zastupujú pri správe dani ( paragraf §14 zákona 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov).
Economic
09.01.12,15:04
Hľadala som na stránke drsr novú dohodu a nenašla som. Pani na hotline mi povedala, že až koncom januára, treba sledovať stránku. Ty si asi robila so ZEP?


Áno so ZEP.

Inak ani nebudem. Toto je najbezpečnejší a najspoľahlivejší spôsob, už 2 roky v praxi zodpovedne odskúšaný.
mojto
09.01.12,15:14
Novinka v elektronickom podávaní dokumentov Zdroj drsr.

Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane od 1. januára 2012, musia ako noví používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:
NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.

vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/new_0035_ik.html)
uzavrieť Dohodu o elektronickom doručovaní (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/new_0035_ik.html)
alebo
Zaručený elektronický podpis
Užívateľ má možnosť zakúpiť si zaručený elektronický podpis (ZEP) u niektorej z komerčných autorizovaných certifikačných autorít.
...


Na drsr.sk je od dnes (?) novinka, Elektronické doručovanie podaní v roku 2012.

Od januára 2012 sprístupnilo Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky možnosť plnohodnotne elektronicky komunikovať (elektronicky doručovať podania) so správcom dane bez nutnosti zakúpenia zaručeného elektronického podpisu. Na tento účel poskytuje Finančné riaditeľstvo SR BEZPLATNE identifikátor (osobný elektronický prístupový kód) osobám povereným zo strany daňových subjektov elektronicky doručovať podania správcovi dane.

Na získanie identifikátora je potrebné vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora. Túto žiadosť podpíše osoba, ktorá bude poverená zo strany daňového subjektu elektronicky doručovať podania správcovi dane (zamestnanec účtovného oddelenia, resp. štatutár)

...

Môžete pridať nejaký link, prosím Vás? Ďakujem.
Economic
09.01.12,15:17
Môžete pridať nejaký link, prosím Vás? Ďakujem.

Je to hneď na úvodnej stránke www.drsr.sk
domenico.office
09.01.12,15:20
otázka
09.01.12,15:22
mojto
09.01.12,15:25
Prezreli sme si celé drsr.sk, nielen úvodnú stránku, ale práve takto znejúce vety tam neboli, to nás pomýlilo, preto sme pýtali link.
Nemôžem oceniť, ďakujem touto cestou.
domenico.office
09.01.12,15:31
Zrejme aj na úvodnej stránke ste mali ešte Daňové riaditeľstvo.... je nutné odstrániť cookies a históriu prehliadača IE.
dasa.hlasna
09.01.12,15:38
Mám prosbu. Čo sa deje s elektronicky podaným priznaním bez zaručeného podpisu, keď neodovzdám do 5 dní krycie listy? Považuje sa za nepodaný? Môžem podať ďalšie ako riadne?
otázka
09.01.12,15:40
Môže ma prosím Vás niekto usmerniť ako mám teraz po novom postupovať, ak:
mám od r.2011 registračný formulár používateľa ( na svoje meno ) a svojim klientom som zasielala SV cez svoje prihlasovacie údaje a s klientami sme mali Dohodu o spôsobe doručovanie elekt..., ktoré sme odovzdávali na DÚ a nevlastním ZEP. Ako postupovať, čo vyplnené odovzdať ( príp. prílohy ) na DÚ teraz po novom, resp. za koho sa má čo vyplniť, aby to fungovalo tak ako doteraz a nemusela by som do 5 dní všetko papierovo odovzdávať na DÚ. Srdečná vďaka........
domenico.office
09.01.12,15:40
Pre Dasu: Považuje sa za nepodané.
domenico.office
09.01.12,15:44
Môže ma prosím Vás niekto usmerniť ako mám teraz po novom postupovať, ak:
mám od r.2011 registračný formulár používateľa ( na svoje meno ) a svojim klientom som zasielala SV cez svoje prihlasovacie údaje a s klientami sme mali Dohodu o spôsobe doručovanie elekt..., ktoré sme odovzdávali na DÚ a nevlastním ZEP. Ako postupovať, čo vyplnené odovzdať ( príp. prílohy ) na DÚ teraz po novom, resp. za koho sa má čo vyplniť, aby to fungovalo tak ako doteraz a nemusela by som do 5 dní všetko papierovo odovzdávať na DÚ. Srdečná vďaka........

Platí Dohoda.... To znamená, že tak, ako doteraz. Elektronické podanie a krycie listy. Pripraviť si podávanie, ktoré ponúka Finančná správa. Viac na: https://pki.drsr.sk/
Economic
09.01.12,15:47
Môže ma prosím Vás niekto usmerniť ako mám teraz po novom postupovať, ak:
mám od r.2011 registračný formulár používateľa ( na svoje meno ) a svojim klientom som zasielala SV cez svoje prihlasovacie údaje a s klientami sme mali Dohodu o spôsobe doručovanie elekt..., ktoré sme odovzdávali na DÚ a nevlastním ZEP. Ako postupovať, čo vyplnené odovzdať ( príp. prílohy ) na DÚ teraz po novom, resp. za koho sa má čo vyplniť, aby to fungovalo tak ako doteraz a nemusela by som do 5 dní všetko papierovo odovzdávať na DÚ. Srdečná vďaka........

Pokiaľ sú staré dohody, treba dokladať krycie listy do 5 dní, inak sa považuje za nepodané alebo uzatvoriť novú dohodu a dokladať.

Z nových dohôd vyberám :

Správca dane zabezpečí režim nepretržitej prevádzky EZU spoločného pre všetky daňové úrady a režim garantovanej prevádzky EZU v pracovných dňoch v čase od 8:00 hod. do 16:30 hod. s výnimkou prípadov nevyhnutnej údržby
informačného systému a nepredvídateľných technických porúch na zariadeniach správcu dane. Takže pozor na večerné podávanie.

Oceňujem podávanie so ZEP, tam je to možné ešte aj 23,59 hod. 25-teho podať elektronicky.
otázka
09.01.12,15:51
Rozumiem tomu dobre, že od 01.01.2012 ( napr. keď uzavriem novú Dohodu s klientom ) a nebudem mať ZEP budem musieť aj naďalej do 5 dní doniesť krycie listy? Aj keď ide o platcov DPH podľa § 4?
Economic
09.01.12,15:54
Rozumiem tomu dobre, že od 01.01.2012 ( napr. keď uzavriem novú Dohodu s klientom ) a nebudem mať ZEP budem musieť aj naďalej do 5 dní doniesť krycie listy? Aj keď ide o platcov DPH podľa § 4?


Pri novej dohode sa nemusia dokladať krycie listy. Platí pre všetkých platiteľov DPH. §4 je registračná povinnosť.
otázka
09.01.12,16:05
Ešte špekulujem :).....takže aj keby sme podali teraz nové dohody pre tých, čo sú platcami podľa § 7a, bola by tam tá povinnosť dodávania krycích listov?
calawen
09.01.12,16:21
Pokiaľ sú staré dohody, treba dokladať krycie listy do 5 dní, inak sa považuje za nepodané alebo uzatvoriť novú dohodu a dokladať.

Z nových dohôd vyberám :

Správca dane zabezpečí režim nepretržitej prevádzky EZU spoločného pre všetky daňové úrady a režim garantovanej prevádzky EZU v pracovných dňoch v čase od 8:00 hod. do 16:30 hod. s výnimkou prípadov nevyhnutnej údržby
informačného systému a nepredvídateľných technických porúch na zariadeniach správcu dane. Takže pozor na večerné podávanie.

Oceňujem podávanie so ZEP, tam je to možné ešte aj 23,59 hod. 25-teho podať elektronicky.

Dúfam, že podľa starej dohody platí tako bolo... staré znenie dohody nemám v rukách, ale časový údaj tam tiež nebol (nepamätám sa)...
domenico.office
09.01.12,17:05
Ešte špekulujem :).....takže aj keby sme podali teraz nové dohody pre tých, čo sú platcami podľa § 7a, bola by tam tá povinnosť dodávania krycích listov?

Pretože zatiaľ neexistuje, alebo nevieme o aplikácii, ktorá bude slúžiť na podávanie novým spôsobom, nebola zverejnená, v tomto momente je možné využiť len doterajšie spôsoby podania. A je jedno, či § 7a, či 4. To zn. Dohodou s daňovou správou, podmienka je doručiť písomnosti do 5 pracovných dní, alebo ZEP. Je možné sa však pripraviť na podávanie prostredníctvom identifikátora, ktorý zabezpečuje, že nebude potrebné dokladovať nič. Príprava spočíva v tom, že na adrese: https://pki.drsr.sk/ si vytvoríme žiadosť o vydanie identifikátora a vypíšeme si formulár Dohody, zrejme bude možné novú dohodu podpísať na kontaktnom mieste. Zatiaľ nič iné nie je možné. Kedy to bude spustené, to neviem, možno skôr, ako 1.4.2012, možno nie. Takže treba rešpektovať stav, ktorý je teraz, že je možné podávať len ako doteraz.

Doplnenie: A samozrejme kto nechce elektronicky, priznania DPH je možné podávať ešte v papierovej forme.
johny18
09.01.12,18:05
Prave pozeram na drsr.sk ze zverejnili formulare pre vydanie identifikatora a uzavretie dohody o elektronickom dorucovani.

Chcem si preto nieco overit:
1. Ziadost o vydanie identifikatora vyplnam ja ako ekonom spolocnosti, a dohodu o el.dorucovaniu uzatvara uz danovy subjekt-spolocnosti - tam to podpisuje statutar? Ako priradia tuto firmu k mojmu identifikatoru?

2. Ak doteraz som podaval elektronicky suhrnne vykazy, cize sme mali uzatvorenu dohodu o sposobe dorucovania pisomnosti elektronickymi prostriedkami, musim aj tak ziadat o identifikator? Alebo on ziadaju len novi uzivatelia?

3. Ak poziadam o identifikator a danovy subjekt uzavrie dohodu o el.dorucovani uz teraz, musim od tejto chvile dorucovat elektronicky? Alebo mozem este do 31.3.2012 podavat papierovo a elektronicky az od 1.4.2012?
domenico.office
09.01.12,18:36
Prave pozeram na drsr.sk ze zverejnili formulare pre vydanie identifikatora a uzavretie dohody o elektronickom dorucovani.

Chcem si preto nieco overit:
1. Ziadost o vydanie identifikatora vyplnam ja ako ekonom spolocnosti, a dohodu o el.dorucovaniu uzatvara uz danovy subjekt-spolocnosti - tam to podpisuje statutar? Ako priradia tuto firmu k mojmu identifikatoru?

2. Ak doteraz som podaval elektronicky suhrnne vykazy, cize sme mali uzatvorenu dohodu o sposobe dorucovania pisomnosti elektronickymi prostriedkami, musim aj tak ziadat o identifikator? Alebo on ziadaju len novi uzivatelia?

3. Ak poziadam o identifikator a danovy subjekt uzavrie dohodu o el.dorucovani uz teraz, musim od tejto chvile dorucovat elektronicky? Alebo mozem este do 31.3.2012 podavat papierovo a elektronicky az od 1.4.2012?


1. Dohodu si vytvára spoločnosť. Prílohou dohody je aj autorizácia fyzickej osoby, za predpokladu, že fyzická osoba má identifikátor.

2. Je na daňovníkovi, či sa rozhodne používať predchádzajúcu dohodu, či ZEP, alebo nový spôsob

3. Povinnosť doručovať elektronicky platí od 1.4.2012, takže ak sa dohoda urobí teraz, vždy platí platí uvedený termín daný zákonom.
otázka
09.01.12,19:30
Pretože zatiaľ neexistuje, alebo nevieme o aplikácii, ktorá bude slúžiť na podávanie novým spôsobom, nebola zverejnená, v tomto momente je možné využiť len doterajšie spôsoby podania. A je jedno, či § 7a, či 4. To zn. Dohodou s daňovou správou, podmienka je doručiť písomnosti do 5 pracovných dní, alebo ZEP. Je možné sa však pripraviť na podávanie prostredníctvom identifikátora, ktorý zabezpečuje, že nebude potrebné dokladovať nič. Príprava spočíva v tom, že na adrese: https://pki.drsr.sk/ si vytvoríme žiadosť o vydanie identifikátora a vypíšeme si formulár Dohody, zrejme bude možné novú dohodu podpísať na kontaktnom mieste. Zatiaľ nič iné nie je možné. Kedy to bude spustené, to neviem, možno skôr, ako 1.4.2012, možno nie. Takže treba rešpektovať stav, ktorý je teraz, že je možné podávať len ako doteraz.

Doplnenie: A samozrejme kto nechce elektronicky, priznania DPH je možné podávať ešte v papierovej forme.

Ešte raz srdečná vďaka za trpezlivosť.
ESTER
09.01.12,19:55
Ak robím účtovníctvo pre klientov, moja firma si požiada o vydanie identifikátora a uzatvorím dohodu o elektronickom doručovaní. To isté by mali urobiť aj moji klienti cez môj PC. Alebo ako budú vlastne prebiehať tie väzby cezo mňa a mojich klientov?
Economic
09.01.12,20:02
Ak robím účtovníctvo pre klientov, moja firma si požiada o vydanie identifikátora a uzatvorím dohodu o elektronickom doručovaní. To isté by mali urobiť aj moji klienti cez môj PC. Alebo ako budú vlastne prebiehať tie väzby cezo mňa a mojich klientov?

Všetko je uverejnené na portáli. Registruj sa, prečítaj si dohodu..... Na všetky otázky je tam odpoveď.
Rozalka
09.01.12,20:43
Paula
09.01.12,20:51
Ešte mohli pridať info, či bude platné ID pridelené v r. 2011 pri spisovaní novej (prvej) dohody.
bodliak
10.01.12,07:28
Ešte mohli pridať info, či bude platné ID pridelené v r. 2011 pri spisovaní novej (prvej) dohody.

Zda sa, ze ano, prihlasovaci identifikator na stranky drsr zostane.

To, co danova sprava spravila je, ze vam vygeneruje sukromny kluc.
Technicky je to Elektornicky Podpis (EP), len nie je povazovany za Zaruceny (ZEP), pretoze ho neoveruju pre tretie strany, len sami pre seba. Vygenerujete si to uvedenym podpisom, podpisete, ze "Ano, to je moj podpis" a frcite bez dorucovania krycich listov.
Podpis nie je na Chip karte, ani na zabezpecenom USB kluci, bude na vasom PC v adresari C:\Users\\PKI‐FS, odkial by ste si ho mali zalohovat na bezpecne miesto.

To je moj dojem po prezreti stranok. Este som si kluc generovat nedal.
mysimis
10.01.12,07:54
Snažím sa na stránke drsr.sk požiadať o vydanie identifikátora, ale keď kliknem na VSTUPIŤ zobrazí sa mi len čistá stránka. Prosím Vás kde robím chybu?
tictac7
10.01.12,07:55
Snažím sa na stránke drsr.sk požiadať o vydanie identifikátora, ale keď kliknem na VSTUPIŤ zobrazí sa mi len čistá stránka. Prosím Vás kde robím chybu?

...mne to ide...
Aljok
10.01.12,08:01
Snažím sa na stránke drsr.sk požiadať o vydanie identifikátora, ale keď kliknem na VSTUPIŤ zobrazí sa mi len čistá stránka. Prosím Vás kde robím chybu?
Musíš íst vždy cez IE.
vieraaaa
10.01.12,08:02
Aljok
10.01.12,08:14
vieraaaa, vyskúšala som. Cez MF ma nepustí ani keď som registrovaná.
Skrátka pri elektr. styku s DR SR treba používať prehliadač IE.
mysimis
10.01.12,08:17
Som registrovaná......skúsim cez IE.....zatiaľ ďakujem:)
tictac7
10.01.12,08:17
...hmmm...zaujímavé, už som to kdesi písala, mne to dnes ide aj cez MF...
Alena 18
10.01.12,08:18
Ahoj Johanka, súhlasím s tým , čo tu píšeš , ale ja stále neviem či ja ako externá účtovníčka, môžem elektronicky podávať písomnosti za viac subjektov so ZEP-om. Ako je to teda v prípade, že už ZEP mám.
domenico.office
10.01.12,08:19
Len maličká zmena, pre všetkých, generovanie identifikátora, vyplnenie žiadosti funguje a nové podávanie dokumentov bude fungovaťvo všetkých prehliadačoch. IE bude potrebný len pri podávaní dokumentov, ktoré sa budú podpisovať ZEP-om, alebo starou dohodou.
domenico.office
10.01.12,08:21
Ahoj Johanka, súhlasím s tým , čo tu píšeš , ale ja stále neviem či ja ako externá účtovníčka, môžem elektronicky podávať písomnosti za viac subjektov so ZEP-om. Ako je to teda v prípade, že už ZEP mám.

Alenka, táto otázka tu už bola tisíc krát zodpovedaná. Áno, na základe plnej moci môže externá účtovníčka podávať za svojich klientov dokumenty v prospech finančnej správy a je úplne jedno, či ZEP-om, či starou Dohodou, či novou dohodou.
domenico.office
10.01.12,08:24
Ja som si včera vygeneroval žiadosť na identifikátor v Google chrome. Je použitá úplne iná technológia, ako pri podpisovaní ZEP-om, alebo starou dohodou. Preto to pôjde aj v Mozille, Chrome....
srska
10.01.12,08:28
Ahoj Johanka, súhlasím s tým , čo tu píšeš , ale ja stále neviem či ja ako externá účtovníčka, môžem elektronicky podávať písomnosti za viac subjektov so ZEP-om. Ako je to teda v prípade, že už ZEP mám.pozri: § 9, 10, 13 a 14 zákona 563/2009 - daňový poriadok
domenico.office
10.01.12,08:29
Bol som na DÚ zaniesť oba dokumenty, žiadosť o vydanie identifikátora a Dohodu. Zatiaľ mi to vzali, nič mi nepotvrdili, idú sa na mne učiť. :)
srska
10.01.12,08:31
:) pokus+omyl?
domenico.office
10.01.12,08:36
Aj to je metóda naučenia sa. Možno zdĺhavejšia, ale je. :)
Badko
10.01.12,09:05
Chcem sa spýtať, ja už mám ID používateľa pre jednu firmu - pre SV/ stačí dať na DÚ Dohodu + Registračný formulár používateľa pre ďalšiu firmu, ktorá doteraz nepoužívala
doručovanie písomností elektronicky?
mysimis
10.01.12,09:23
Hurá, od rána cca od 9.00 hod. sa mi podarilo vytlačiť aj dohodu.....stále mi vypisovalo, že som nesprávne odpísala kód, ktorý tam uviedli. Tak som trpezlivo opisovala do bezvedomia až mi to zrazu zobralo a následne som to aj dokončila.....ďakujem za rady a naozaj to išlo len cez IE, mozila nefungovala.
Anja111
10.01.12,10:20
Mne vypísalo: "Chyba pri generovaní žiadosti! Opakujte neskôr."
Teraz neviem ako to mysleli. To mám čakať s nedokončenou žiadosťou a skúšať, alebo mám žiadosť zrušiť a vypisovať ju znova, až kým ju nevygeneruje...
Iveta
10.01.12,10:21
Dohodu s DÚ o doručovaní dokumentov bez ZEP z r. 2009 treba "zrušiť" a uzatvoriť novú, pokiaľ chcem požiadať o vydanie elektronického identifikátora?
ďakujem za odpoveď