BRK
10.01.12,12:52
Ja som sa práve dovolala do Banskej Bystrice na infolinku, tiež mám dohodu z roku 2011. Pani mi povedala, že ak chcem požiadať o vydanie identifikátora, je potrebné na ich stránke vypísať žiadosť + dohodu a s tým ísť na daňový úrad.
Starú dohodu rušiť nemusím.
Tiež ma ale požiadala, že ak môžem, mám aspoň týždeň počkať, aby si aj oni ujasnili čo majú robiť.
Anja111
10.01.12,12:25
Mne vypísalo: "Chyba pri generovaní žiadosti! Opakujte neskôr."
Teraz neviem ako to mysleli. To mám čakať s nedokončenou žiadosťou a skúšať, alebo mám žiadosť zrušiť a vypisovať ju znova, až kým ju nevygeneruje...
Tak, s obrovskou dávkou trpezlivosti som sa dopracovala k tomu, že už mám vytlačené aj dohody...
Zauzana
10.01.12,16:30
Včera sa mi podarilo vytlačiť aj identifikátor aj dohodu...nenašla som ale pokyny na ktorom daňovom úrade je nutné tieto doklady verifikovať...na žiadosti o vydanie identifikátora mám adresu trvalého pobytu /Bratislava II/, na Dohode je adresa spoločnosti /Bratislava IV/, ale počítač na tejto dohode vygeneroval správcu dane Daňový úrad na Radlinského - Bratislava I....poradí, alebo nasmeruje ma niekto?
Ociviste
10.01.12,20:29
Dobry vecer, chcela by som sa teda opytat, ak uz mam dohoda z 2011 bez zaruceneho podpisu a teraz chcem podavat suhrnny vykaz k DPH musim znova nieco vypisovat a ist to zaniest na DU?
Dakujem za odpoved.
nika.sum
10.01.12,20:53
Dobry vecer, chcela by som sa teda opytat, ak uz mam dohoda z 2011 bez zaruceneho podpisu a teraz chcem podavat suhrnny vykaz k DPH musim znova nieco vypisovat a ist to zaniest na DU?
Dakujem za odpoved.

ano ak mate dohodu este po starom, tak musite do 5 dni zaniest krycie listy.
Ociviste
10.01.12,21:02
ano ak mate dohodu este po starom, tak musite do 5 dni zaniest krycie listy.

Dakujem, za odpoved, to sme robili aj v roku 2011, len ma tu zmiatli nejake dohody a identifikatory. Takze ak mam dohodu z roku 2011, tak nemusim spisovat nejaku novu ziadost a dohodu s DU?
Dakujem
Mila123
10.01.12,21:07
ale môžeš spísať novú, nebudeš musieť nosiť krycie listy na DU, budeš ale musieť všetky hlásenia, prehľady či DP podávať výlučne elektronicky ....od 02 04 2012 budeš aj tak musieť, ste platcovia DPH.....
nika.sum
10.01.12,21:08
Dakujem, za odpoved, to sme robili aj v roku 2011, len ma tu zmiatli nejake dohody a identifikatory. Takze ak mam dohodu z roku 2011, tak nemusim spisovat nejaku novu ziadost a dohodu s DU?
Dakujem

od 1.1.2012 su nove dohody, elektronicke podavanie po podpisani takychto dohod je uz bez nasledneho dorucovania. Neviem presne co treba spravit aby sa zmenilo zasielanie dohodou podla stareho zakona na zasielanie dohodou podla noveho, urcite Vam tu poradia. Ale ak mate staru dohodu, zasielate bez zmeny, tak ako v r.2011
Ociviste
10.01.12,22:10
Dakujem za odpoved.
Negoti
10.01.12,22:53
teraz v noci som chcela zadať na web. stránke drsr.sk formulár na žiadosť o vydanie identifikátora, ale nechce mi ani nainštalovať doplnok Java.....dookola ma to hádže a výsledok? žiaden.....prečo je to tak?
Zuziana
11.01.12,08:51
od 1.1.2012 su nove dohody, elektronicke podavanie po podpisani takychto dohod je uz bez nasledneho dorucovania. Neviem presne co treba spravit aby sa zmenilo zasielanie dohodou podla stareho zakona na zasielanie dohodou podla noveho, urcite Vam tu poradia. Ale ak mate staru dohodu, zasielate bez zmeny, tak ako v r.2011
Teraz mi povedala pani na technickej pomoci, ak nechcem nosiť krycie listy, treba nový identifikátor a novú dohodu
Mila123
11.01.12,09:00
a ja som sa na technickej podpore,č.t. 048/4317222 dozvedela, že mám vydržať a skúsiť si tak za týždeň Javu nainštalovať, hádam pôjde.....:eek:
srska
11.01.12,09:01
teraz v noci som chcela zadať na web. stránke drsr.sk formulár na žiadosť o vydanie identifikátora, ale nechce mi ani nainštalovať doplnok Java.....dookola ma to hádže a výsledok? žiaden.....prečo je to tak? lebo si nedali tú námahu aby urobili pre potencionálnych klientov jednoduchú vec - test prehliadača a PC napr. ako tu: http://www.anymeeting.com/webconference/systemtest/AnyMeetingSystemTest.aspx
srska
11.01.12,09:04
a ja som sa na technickej podpore,č.t. 048/4317222 dozvedela, že mám vydržať a skúsiť si tak za týždeň Javu nainštalovať, hádam pôjde.....:eek:úžas
Pisica
11.01.12,09:08
Pre zmenu dnes tvrdili, že mám skúsiť ukončiť registráciu "niekedy" vo februári. A aj aktuálne tlačivá budú dostupné vo februári.
Zuziana
11.01.12,09:13
a ja som sa na technickej podpore,č.t. 048/4317222 dozvedela, že mám vydržať a skúsiť si tak za týždeň Javu nainštalovať, hádam pôjde.....:eek:
mne javu nainštalovalo, nepustí ma do dohody, vypisuje mi, že neviem opísať kód:D
mariana11
11.01.12,09:22
mne to robilo tiež a viackrát. Nakoniec som to zrušila a isla od začiatku este raz. potom to už šlo.... J som včera s tým bola na DÚ. Vraj som úplne prvá. Pracovníčky ešte ani nevedeli presne ako to majú urobiť, vraj ešte žiadne pokyny k tomu nedostali.
jess
11.01.12,09:22
lejka
11.01.12,09:53
Ako externý účtovník už identifikátor mám vydaný v roku 2010 a podávam na Dohodu len jednej firme súhrnné výkazy? Ako mám postupovať teraz, mám sa zaregistrovať znovu? V Žiadosti o vydanie identifikátora vyplním svoje meno a každému konateľovi firmy, ktorú robím dám podpísať Dohodu a zároveň Splnomocnenie na elektronické podávanie DP-to musí byť overené notárom?
mariana11
11.01.12,10:30
Musíš vyplniť žiadosť o vydanie identifikátora, ktoré je teraz na stránke DR. Firma ktorej budeš podávať výkazy vyplní dohodu o el. doručovaní, v ktorej uvedie teba ako poverenú osobu. Najprv vyplň žiadosť o registráciu, a následne hneď môžeš vyplniť dohodu za tú firmu. V prílohe tej dohody bude aj autorizácia fyzickej osobu daňovým subjektom, čiže teba. Na DÚ odnesieš osobne žiadosť o vydanie identifikátora ,treba občianský preukaz. A dohodu odnesie niekto oprávnený za daňový subjekt / konateľ /. Splnomocnenie nepotrebuješ. Podpis overený notárom je potrebný len v prípade, že sa posielajú žiadosti a dohody poštou na DÚ.
lejka
11.01.12,10:37
Marianna 11-Srdečne Ti ďakujem za odpoveď, idem konať. Prajem Ti pekný deň a všetko dobré.
mariana11
11.01.12,10:41
Marianna 11-Srdečne Ti ďakujem za odpoveď, idem konať. Prajem Ti pekný deň a všetko dobré.

Ja sa snažím už hodinu vyplniť dalšiu dohodu, ale vôbec to nejde, už dokonca nejde ani načítať tú stránku. Asi zas nestíha....
tweedle
11.01.12,10:47
ako to že nestíhaju? ved daňové riaditeľstvo je vždy na všetko pripravené,,,hmm ??
auctovnicka
11.01.12,10:54
Marianna 11-Srdečne Ti ďakujem za odpoveď, idem konať. Prajem Ti pekný deň a všetko dobré.

Chcem sa iba ubezpecit, ci konam spravne. Žiadost o vydanie identifikatora potrebujem podat aj v pripade, ked som v mene klienta SZCO podavala uz v roku 2011 suhrnny vykaz dph a do 5 dni postou kryci list? S DU mal klient spisanu dohodu o el. dorucovani.

Dakujem
mariana11
11.01.12,11:02
Chcem sa iba ubezpecit, ci konam spravne. Žiadost o vydanie identifikatora potrebujem podat aj v pripade, ked som v mene klienta SZCO podavala uz v roku 2011 suhrnny vykaz dph a do 5 dni postou kryci list? S DU mal klient spisanu dohodu o el. dorucovani.

Dakujem

Nemusíš ak chceš naďalej používať ten istý postup, ten bude fungovať naďalej.
Ale ak chceš mať pokoj a už neposielať nič poštou, tak treba žiadosť o identifikátor aj klient musí spísať novú dohodu s DR
Žabinka
11.01.12,11:05
Nakukla som do tlačiva DPH cez el.podávanie dokumentov na drsr, načítalo mi IČ DPH, moje firemné údaje, daňový úrad zobrazuje BB, to je asi dobre, ale kolonku Daňové identifikačné číslo / Rodné číslo mám prázdnu, ani sa tam nedá nič vypísať. To tak má byť?
srska
11.01.12,11:12
áno
Žabinka
11.01.12,11:14
tak super, už som sa zľakla, že zase robím niečo zle.. :)
auctovnicka
11.01.12,11:17
Dakujem za odpoved, zatial to necham asi po starom.

Vdaka
Paula
11.01.12,11:31
Nemusíš ak chceš naďalej používať ten istý postup, ten bude fungovať naďalej.
Ale ak chceš mať pokoj a už neposielať nič poštou, tak treba žiadosť o identifikátor aj klient musí spísať novú dohodu s DR


Ako je to prosím v prípade, že identif. bol pridelený v r. 2011 ale až v r. 2012 bude uzatvorená dohoda . Čakalo sa na možnosť dohody bez následného zasielania poštou, tzn. bude to prvá dohoda. Je potrebné nanovo sa identifikovať?
Ospravedlňujem sa s opakovaním otázky, ale mám pocit, že tu ešte nebol daný návod na použitie.
mariana11
11.01.12,11:39
Ako je to prosím v prípade, že identif. bol pridelený v r. 2011 ale až v r. 2012 bude uzatvorená dohoda . Čakalo sa na možnosť dohody bez následného zasielania poštou, tzn. bude to prvá dohoda. Je potrebné nanovo sa identifikovať?
Ospravedlňujem sa s opakovaním otázky, ale mám pocit, že tu ešte nebol daný návod na použitie.

Neviem o tom, žeby sa identifikátor dával aj minulého roku. Veď túto formu s identifikátorom spustili predvčerom.
Lebo dohoda k identifikátoru je iná ako predošlá dohoda, bez zar. elektr. podpisu , kde bolo treba do 5. dní doručiť krycí list.
Anja111
11.01.12,11:40
Ako je to prosím v prípade, že identif. bol pridelený v r. 2011 ale až v r. 2012 bude uzatvorená dohoda . Čakalo sa na možnosť dohody bez následného zasielania poštou, tzn. bude to prvá dohoda. Je potrebné nanovo sa identifikovať?
Ospravedlňujem sa s opakovaním otázky, ale mám pocit, že tu ešte nebol daný návod na použitie.
Aj ja som sa registrovala vlani a bolo mi pridelené ID.
Teraz som vyplnila žiadosť o identifikátor, aj dohody... Dnes to odnesiem na DU a budem čakať. (Ak sa niečo nové dozviem, napíšem.)
Paula
11.01.12,11:43
Neviem o tom, žeby sa identifikátor dával aj minulého roku. Veď túto formu s identifikátorom spustili predvčerom.


Aha , tak asi to mám dopletené .Máme reg. formulár používateľa, na ktorom je dole ID používateľa.
Anja111
11.01.12,11:45
Aha , tak asi to mám dopletené .Máme reg. formulár používateľa, na ktorom je dole ID používateľa.
Áno. A teraz môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie identifikátora...
srska
11.01.12,13:09
len poznámka:
ak pri online vygenerovaní a tlači žiadosti o identifikátor sa nič nedeje - nezúfajte. nič sa nedeje len akože.:)

finančná správa vám pošle mailom z adresy pki@drsr.sk upokojujúci mail s textom:
Vážený užívateľ Autorizovaných elektronických služieb Finančného riaditeľstva SR, úspešne ste vyplnili Žiadost o vydanie elektronického identifikátora..... so 6 stranovou pdf prílohou, v ktorej nájdete protokol o generovaní identifikátora aj žiadosť o vydanie identifikátora
srska
11.01.12,13:13
aj keď mám dlho zep - vyskúšal som si vygenerovanie protokolu aj žiadosti dnes pred 11-tou cez ie - bez problémov. 11:07 som už mal mail od pki@drsr.sk
tictac7
11.01.12,13:21
aj keď mám dlho zep - vyskúšal som si vygenerovanie protokolu aj žiadosti dnes pred 11-tou cez ie - bez problémov. 11:07 som už mal mail od pki@drsr.sk

- no ak je to ručne písaný e-mail - tak, áno klobúk dole pred tou rýchlosťou
- ak je automaticky generovaný - nič nové pod slnkom - veru sa aj čudujem, že až tak rýchlo prišiel :D
srska
11.01.12,13:47
22 minút od generovania
JankaO
11.01.12,14:15
Srskova youtubova prezentácia je lepšia, než fr aj s administrátormi a implementátormi... Keď niečo nefunguje v kráľovstve, poddaní frčia na "dorobdoma".
Sari
11.01.12,14:37
takže sa vraciam k svojmu postupu po úspešnom odoslaní prvého DP DPH za klienta. ten si autorizoval svoje ID, prehlásil, že bude podávať so ZEP /klamal, nie je podstatné, nerobili žiadnu zápisnicu - to vieme, že po novom sa nerobí/. Ja som sa prihlásila pod jeho väzbou a v jeho mene som na seba urobila väzbu a o 5 min. som aj podala pripravenú DPHčku. bez problémov.
Žiadne splnomocnenie.
mimotémy:
Konateľ dal VPM na svojho advokáta, kedže už na mňa nemohol a na mňa nedal ani splnomocnenie na elektronické doručovanie.
takže tak - splnomocnenie netreba.

Mám na seba urobenú väzbu, podávam so ZEP. Zároveň aj druhá spoločnosť má uzatvorenú dohodu o elektronickom zasielaní bez ZEP. Chcela by som teraz urobiť väzbu tejto spoločnosti na seba, aby som aj za nich podávala výkazy so ZEP. Skúšala som to podľa tohto popisu, prihlásila som sa pod ID druhej spoločnosti, vytvorila som si tam v správe prístupových práv novú väzbu na seba ako užívateľ s obmedzeným prístupom. A ďalej mi to už nie je jasné, ako mám podať za nich výkazy? Prihlásim sa pod svojim ID, ale pod ich, alebo ako? Prosím o odpoveď.
Alena 18
11.01.12,14:45
Alenka, táto otázka tu už bola tisíc krát zodpovedaná. Áno, na základe plnej moci môže externá účtovníčka podávať za svojich klientov dokumenty v prospech finančnej správy a je úplne jedno, či ZEP-om, či starou Dohodou, či novou dohodou.

Díky, díky, díky domenico.office.:):):)
Anja111
11.01.12,16:04
Aj ja som sa registrovala vlani a bolo mi pridelené ID.
Teraz som vyplnila žiadosť o identifikátor, aj dohody... Dnes to odnesiem na DU a budem čakať. (Ak sa niečo nové dozviem, napíšem.)
Práve som sa vrátila z DU. Žiadosť o identifikátor mi zobrali, nahodili do PC a potvrdili moju kopiu. Povedali, že identifikátor je to OUD na žiadosti. Teraz môžu chodiť na DU klienti s Dohodami a oni mi ich budú priraďovať...
Ak by som chcela posielať elektronicky DP aj za seba, tak mám tiež spísať Dohodu na seba...
KEJKA
11.01.12,16:04
Mám na seba urobenú väzbu, podávam so ZEP. Zároveň aj druhá spoločnosť má uzatvorenú dohodu o elektronickom zasielaní bez ZEP. Chcela by som teraz urobiť väzbu tejto spoločnosti na seba, aby som aj za nich podávala výkazy so ZEP. Skúšala som to podľa tohto popisu, prihlásila som sa pod ID druhej spoločnosti, vytvorila som si tam v správe prístupových práv novú väzbu na seba ako užívateľ s obmedzeným prístupom. A ďalej mi to už nie je jasné, ako mám podať za nich výkazy? Prihlásim sa pod svojim ID, ale pod ich, alebo ako? Prosím o odpoveď.
hlavne sa presvedč, ked sa prihlásiš pod svojim ID, máš tam DIČ toho druhého klienta? Ak ho tam máš, tak naozaj máš platnú väzbu a môžeš pokračovať podaním dokumentov.
kedže sa vieš prihlásiť aj pod cudzím ID, tak aj tak môžeš podať, ale to už bude na základe Dohody /hm, asi starej dohody/ a klient by musel posielať aj písomne tú prvú stranu, takže táto možnosť nie je najšťastnejšia.
Chcem tým povedať, že podávať teraz - podľa tvojho popisu - môžu dve strany. S tým som sa ešte nestretla, ale platí druhá veta môjho príspevku /hned po mojej otázke..../
Anja111
11.01.12,16:07
Práve som sa vrátila z DU. Žiadosť o identifikátor mi zobrali, nahodili do PC a potvrdili moju kopiu. Povedali, že identifikátor je to OUD na žiadosti. Teraz môžu chodiť na DU klienti s Dohodami a oni mi ich budú priraďovať...
Ak by som chcela posielať elektronicky DP aj za seba, tak mám tiež spísať Dohodu na seba...
Ešte ma napadlo, že ID odo mňa nechceli. To bude slúžiť len na prihlasovanie sa na stránku DR SR...
Sari
11.01.12,16:13
hlavne sa presvedč, ked sa prihlásiš pod svojim ID, máš tam DIČ toho druhého klienta? Ak ho tam máš, tak naozaj máš platnú väzbu a môžeš pokračovať podaním dokumentov.
kedže sa vieš prihlásiť aj pod cudzím ID, tak aj tak môžeš podať, ale to už bude na základe Dohody /hm, asi starej dohody/ a klient by musel posielať aj písomne tú prvú stranu, takže táto možnosť nie je najšťastnejšia.
Chcem tým povedať, že podávať teraz - podľa tvojho popisu - môžu dve strany. S tým som sa ešte nestretla, ale platí druhá veta môjho príspevku /hned po mojej otázke..../

No veď to je to, že keď sa prihlásim pod svojim ID, tak tam tú druhú spoločnosť nemám, tak nemôžem asi za ňu podať nič. Za nich podávať viem tak, že sa prihlásim pod ich ID, ale len tak ako hovoríš, na základe dohody. No, chcela som sa vyhnúť chodeniu na DÚ so splnomocnením, tak preto to skúšam podľa teba, ale nedá sa.
KEJKA
11.01.12,16:22
No veď to je to, že keď sa prihlásim pod svojim ID, tak tam tú druhú spoločnosť nemám, tak nemôžem asi za ňu podať nič. Za nich podávať viem tak, že sa prihlásim pod ich ID, ale len tak ako hovoríš, na základe dohody. No, chcela som sa vyhnúť chodeniu na DÚ so splnomocnením, tak preto to skúšam podľa teba, ale nedá sa.
potom však tvoja veta
vytvorila som si tam v správe prístupových práv novú väzbu na seba ako užívateľ s obmedzeným prístupom.
nemá logiku, bud si tú väzbu nevytvorila, alebo vytvorila, ale neuložila........ v tejto kombinácii som to neskúšala, nemala som taký prípad. Ak si však skutočne videla svoje ID, svoje meno pri tvorbe väzby aj tú rolu si tam videla, tak už bolo asi treba len uložiť tie nastavenia, pre kontrolu ešte dáš možnosť zobraziť užívateľov, aj tam by si sa mala objaviť a až potom z toho druhého ID sa odhlás.
Sari
11.01.12,16:37
potom však tvoja veta
vytvorila som si tam v správe prístupových práv novú väzbu na seba ako užívateľ s obmedzeným prístupom.
nemá logiku, bud si tú väzbu nevytvorila, alebo vytvorila, ale neuložila........ v tejto kombinácii som to neskúšala, nemala som taký prípad. Ak si však skutočne videla svoje ID, svoje meno pri tvorbe väzby aj tú rolu si tam videla, tak už bolo asi treba len uložiť tie nastavenia, pre kontrolu ešte dáš možnosť zobraziť užívateľov, aj tam by si sa mala objaviť a až potom z toho druhého ID sa odhlás.

ano, ked sa prihlásim pod ich ID, tak tam vidím aj svoje meno, aj rolu, tak nechápem...
KEJKA
11.01.12,16:59
hm, tak ani ja.
srska
11.01.12,23:05
ak vám po kliknutí tlačidla "vygenerovanie a tlač dohody" vyskočí okno "chyba" s textom "chyba pri generovaní csr", tak mne pomohlo ctrl+shift+delete (cookies do hadoviča) a obnova stránky ie .
ivako
12.01.12,08:14
Mám už vygenerovaný indentifikátor, ale potrebujem zmeniť e-mailovú adresu. Dá sa to vôbec? V protokole mám heslo pre zrušenie identifikátora,ale neviem ako sa to robí. Neviete niekto poradiť?
jozefIK
12.01.12,08:17
Dobrý deň.

Pri podávaní Q-prehľadu po podpísaní dokumentu ZEP - prebehlo OK. Potom som odoslal výkaz do podateľne a vypísalo mi nasledujúce hlásenie:

Certifikat autority pre sluzbu casovej peciatky nie je v databaze. Je nutne ho vlozit. TS authority key id: bcf7..........Nestretli ste sa s tým?
Dal som dotaz na DRSR...
Simona Privat
12.01.12,08:26
ano, ked sa prihlásim pod ich ID, tak tam vidím aj svoje meno, aj rolu, tak nechápem...
Dobry den, prave som dovolala s DU BA registrovym odd., takze kratka info co mi dali, mam tiez vyse desat firiem co maju byt podomnou (rozne DU), veduca oddelenia mi vysvetlila, ze to vsetko zaregistruje ona u seba, malo by to byt potom vidiet ked sa prihlasim na stranku pod sebou, ale este nebude, resp bude to ona nasledne riesit s BB, lebo im to este stale nefunguje tak ako ma (tak ako to bolo v minulej verzii, ze nam automaticky pridelili klienta) a bude to asi trvat niekolko dni,lebo BB to nerobi do 24 hod. Tolko som sa dozvedela.
Mila123
12.01.12,08:29
Mám už vygenerovaný indentifikátor, ale potrebujem zmeniť e-mailovú adresu. Dá sa to vôbec? V protokole mám heslo pre zrušenie identifikátora,ale neviem ako sa to robí. Neviete niekto poradiť?
ako sa ti to podarilo ? kedy? mne to nechodí....
ivako
12.01.12,08:40
včera
srska
12.01.12,09:01
ako sa ti to podarilo ? kedy? mne to nechodí....včera išiel portál do 11-tej bez problémov a potom som realizoval ešte vygenerovanie dvoch protokolov a žiadosti večer po 20:30
srska
12.01.12,09:04
ale žeby tam bol večer nával sa nedá povedať - behom hodiny bolo vygenerovaných cca 50 protokolov aj žiadostí o dohodu
Mila123
12.01.12,09:06
ale žeby tam bol večer nával sa nedá povedať - behom hodiny bolo vygenerovaných cca 50 protokolov aj žiadostí o dohodu

si šikulka... mne už ide...iba tú Javu neviem nainštalovať.....volala som do infocentra DU ale zvoní mi to a nedvíhajú.....
srska
12.01.12,09:13
ivako
12.01.12,09:16
Mám už vygenerovaný indentifikátor, ale potrebujem zmeniť e-mailovú adresu. Dá sa to vôbec? V protokole mám heslo pre zrušenie identifikátora,ale neviem ako sa to robí. Neviete niekto poradiť?
posúvam
srska
12.01.12,09:22
posúvamdá sa to ale pravdepodobne až keď budeš mať za sebou proces návštevy dú, ktorý ti urobí prístup na konto. tam určite potom bude tvoj profil, v ktorom si môžeš zmeniť údaje, ktoré potrebuješ zmeniť.
ivako
12.01.12,09:31
dá sa to ale pravdepodobne až keď budeš mať za sebou proces návštevy dú, ktorý ti urobí prístup na konto. tam určite potom bude tvoj profil, v ktorom si môžeš zmeniť údaje, ktoré potrebuješ zmeniť.
Ďakujem
MIŠO T
12.01.12,10:11
Zdravím, aj ja som včera večer - 18,40 hod urobil identifikator aj dohodu. A v noci mi to tiež došlo mailom. už len zaniesť na DU a uvidíme
MIŠO T
12.01.12,10:18
ale ja zasa mam iný problem. Nemožem spustiť IE /stale zamrzne/ , vie mi spustiť iba IE verziu 64 bit.- ale tam sa zasa nedá podpisať doklad- /pre ActiveX komponenty/ Už som aj odsúhlasoval certifikaty s Call centrom DU, všetko sedí, len podpísať sa nedá.
Tak som SV DPH a PREHĽAD o zraz dani poslal cez E DANE/ tam to zobralo riadne aj s podpisom/.
Teraz sa snažím poslať DPH - nejde to ani cez PORTAL, ani cez E DANE

už som z toho .....
srska
12.01.12,10:41
ale ja zasa mam iný problem. Nemožem spustiť IE /stale zamrzne/ , vie mi spustiť iba IE verziu 64 bit.- ale tam sa zasa nedá podpisať doklad- /pre ActiveX komponenty/ Už som aj odsúhlasoval certifikaty s Call centrom DU, všetko sedí, len podpísať sa nedá.
Tak som SV DPH a PREHĽAD o zraz dani poslal cez E DANE/ tam to zobralo riadne aj s podpisom/.
Teraz sa snažím poslať DPH - nejde to ani cez PORTAL, ani cez E DANE

už som z toho .....kukni toto: http://www.porada.sk/t183421-p2-etax-mozila-ff.html#post1936106
alebo hľadaj odpoveď cez domenicov profil
MIŠO T
12.01.12,10:55
kukni toto: http://www.porada.sk/t183421-p2-etax-mozila-ff.html#post1936106
alebo hľadaj odpoveď cez domenicov profil

vďaka,
ik-a
12.01.12,11:51
Dobrý deň.

Pri podávaní Q-prehľadu po podpísaní dokumentu ZEP - prebehlo OK. Potom som odoslal výkaz do podateľne a vypísalo mi nasledujúce hlásenie:

Certifikat autority pre sluzbu casovej peciatky nie je v databaze. Je nutne ho vlozit. TS authority key id: bcf7..........Nestretli ste sa s tým?
Dal som dotaz na DRSR...


Ano, aj ja som včera posielala a ohlásilo to presne túto formuláciu. Dnes som volala na technickú podporu, včera mali nejaký problém. Dnes to už funguje, v histórii podávania dokumentov si nájdeš predmetný podávaný dokument.
Adiks
12.01.12,12:08
Vygeneroval som si dnes identifikátor, ide to aj v Mozille, ale v Prílohe č.1 k Dohode o elektronickom doručovaní, ktorá sa volá Autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, v údajoch daňového subjektu kolónka Zastúpený je prázdna, nie sú tam uvedené mená ani funkcie konateľov spoločnosti, v kolónke Sídlo je uvedená nesprávna mestská časť Košíc a nesprávne PSČ. Je možné tieto údaje nejakým spôsobom doplniť a opraviť? Pri generovaní identifikátora a dohody o elektronickom doručovaní som tieto údaje vôbec nevypľňal.
jozefIK
12.01.12,13:22
Ano, aj ja som včera posielala a ohlásilo to presne túto formuláciu. Dnes som volala na technickú podporu, včera mali nejaký problém. Dnes to už funguje, v histórii podávania dokumentov si nájdeš predmetný podávaný dokument.
Vďaka za informáciu, aj mne dnes prišla odpoveď niečo v podobnom zmysle, potom prišlo potvrdenie o akceptácii podania cez podateľňu, ale v "Dokumentoch daňového subjektu" to nemám....
ekopo
12.01.12,15:23
dnes som sa stretol na DU s takýmto názorom:
Na našom nemenovanom DU nepovažujú overený podpis na MU -matrike za rovnocenný s "notársky" overeným podpisom a z toho dôvodu ho nebudú akceptovať.
Jedná sa o prípad, keď bude dohoda o elektronickom doručovaní zaslaná poštou, resp. doručená inou osobou na DU...
Mne to pripadá prinajmenšom čudné, overený podpis je predsa overený....
Argumentujú tým, že je v postupe o elektronickom doručovaní je uvedený "notársky overený podpis"
calawen
12.01.12,15:42
:confused::confused::confused: Košice I nemal problém s overeným podpisom na matrike - zaregistrovali mi tak 3 firmy (bola som tam sama a v žiadnej nie som ani konateľ ani spoločník...)
srska
12.01.12,16:01
dnes som sa stretol na DU s takýmto názorom:
Na našom nemenovanom DU nepovažujú overený podpis na MU -matrike za rovnocenný s "notársky" overeným podpisom a z toho dôvodu ho nebudú akceptovať.
Jedná sa o prípad, keď bude dohoda o elektronickom doručovaní zaslaná poštou, resp. doručená inou osobou na DU...
Mne to pripadá prinajmenšom čudné, overený podpis je predsa overený....
Argumentujú tým, že je v postupe o elektronickom doručovaní je uvedený "notársky overený podpis"toto je len polovičná pravda - nech si tety pozrú pozorne mp (aj keď to je ešte pokyn k starej 511/1992 - princíp sa nezmenil) k zastupovaniu http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/zastupovanie_0808.pdf
ekopo
12.01.12,16:20
zbytočne som im argumentoval.......registrátorka v celom postupe mala poriadny hokej......vlastne ani neviem, čo tam hľadá......a to boli aj na školení...
mysimis
12.01.12,19:16
Ja som zvládla už aj zaregistrovanie identifikátora a aj dohody na DÚ, ale teraz neviem ako ďalej. Chcela som si skúsiť zaslať na DÚ elektronicky daň z motorových vozidiel, ale neviem ako na to? Môžete mi poradiť?
Economic
12.01.12,19:26
Ja som zvládla už aj zaregistrovanie identifikátora a aj dohody na DÚ, ale teraz neviem ako ďalej. Chcela som si skúsiť zaslať na DÚ elektronicky daň z motorových vozidiel, ale neviem ako na to? Môžete mi poradiť?

Tlačivo nájdeš na stránke drsr.sk vo výbere. Vyplňuje sa staré z roku 2008 platné. Dá sa už od začiatku vyplňovať a aj podávať, aj ja som podávala už, aj keď so ZEP-om, no išli všetky bez problémov.
Economic
12.01.12,19:28
Vygeneroval som si dnes identifikátor, ide to aj v Mozille, ale v Prílohe č.1 k Dohode o elektronickom doručovaní, ktorá sa volá Autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, v údajoch daňového subjektu kolónka Zastúpený je prázdna, nie sú tam uvedené mená ani funkcie konateľov spoločnosti, v kolónke Sídlo je uvedená nesprávna mestská časť Košíc a nesprávne PSČ. Je možné tieto údaje nejakým spôsobom doplniť a opraviť? Pri generovaní identifikátora a dohody o elektronickom doručovaní som tieto údaje vôbec nevypľňal.

Treba zosúladiť údaje tak aby to ladilo s OR a evidenciou na DÚ.
srska
12.01.12,19:35
mimotemyzv-ba všetko ok
Economic
12.01.12,19:41
Super, teším sa..... My dvaja vieme, čomu :)
jacekova
12.01.12,20:00
dá sa vôbec poslať DP k dani z mot.vozidiel elektronicky? nikde nevidím cez svoj ZEP také tlačivo, kam by som nechala načítať údaje...
stefany2505
12.01.12,20:10
a ako to je, ak ja som už zaregistrovaná a kamoške budem robiť teraz DP DPH za 4q.2011, ktorá neje registrovaná? Musí sa ísť aj ona zaregistrovať?
srska
12.01.12,20:12
to jacekova: a toto z eTax-u je nem dobré?
mysimis
12.01.12,20:15
Tlačivo nájdeš na stránke drsr.sk vo výbere. Vyplňuje sa staré z roku 2008 platné. Dá sa už od začiatku vyplňovať a aj podávať, aj ja som podávala už, aj keď so ZEP-om, no išli všetky bez problémov.

V akom výbere?
jacekova
12.01.12,20:15
to jacekova: a toto z eTax-u je nem dobré?

jeeeej a fakt, ja som ho nevidela :-)
Economic
12.01.12,20:17
a ako to je, ak ja som už zaregistrovaná a kamoške budem robiť teraz DP DPH za 4q.2011, ktorá neje registrovaná? Musí sa ísť aj ona zaregistrovať?

Musí mať registráciu buď ona, alebo tebe ju pridajú ako daňovníka. Bez jedného alebo druhého to nejde.
srska
12.01.12,20:19
jeeeej a fakt, ja som ho nevidela :-)murphyho zákon: keď zlyhajú všetky pokusy - opýtaj sa domenica, economic alebo srsku:D
Economic
12.01.12,20:20
V akom výbere?

no predsa na stránke drsr.sk :

1. výber subjektov
2. podanie dokumentov
3. vyber typ daňového priznania
4. elektronické podanie
5. pokračovať
6. Buď vyplníš alebo načítaš XML súbor
7. kontrola
8. podpísať
9. odoslať
KEJKA
12.01.12,20:21
dá sa vôbec poslať DP k dani z mot.vozidiel elektronicky? nikde nevidím cez svoj ZEP také tlačivo, kam by som nechala načítať údaje...ZEP použiješ až na konci - pri podpise. Tlačivá nájdeš po prihlásení na drsr.sk otvoríš tlačivo, dole klikni na browse - vyhľadaj svoj súbor .xml a načítaj ho.
Daj kontrolu a potom podpísať a až teraz využiješ ZEP - bude si pýtať PIN a PIN2
po podpísaní nezabudni kliknúť na ODOSLAŤ, ešte vyčkaj na potvrdenku, ja si ju dávam tlačiť do pdf.
jacekova
12.01.12,20:22
murphyho zákon: keď zlyhajú všetky pokusy - opýtaj sa domenica, economic alebo srsku:D

svätá pravda...
mysimis
12.01.12,20:23
no predsa na stránke drsr.sk :

1. výber subjektov
2. podanie dokumentov
3. vyber typ daňového priznania
4. elektronické podanie
5. pokračovať
6. Buď vyplníš alebo načítaš XML súbor
7. kontrola
8. podpísať
9. odoslať


Keď kliknem na výber subjektov tak mi napíše nasledovne:Nie je vytvorená väzba na žiadny daňový subjekt a mám aj identifikátor a aj dohodu podpísanú na DÚ? Kde môže byť chyba?
KEJKA
12.01.12,20:26
Keď kliknem na výber subjektov tak mi napíše nasledovne:Nie je vytvorená väzba na žiadny daňový subjekt a mám aj identifikátor a aj dohodu podpísanú na DÚ? Kde môže byť chyba?
asi v tom, že ti ešte neurobili väzbu - bud počkaj alebo reklamuj.
mysimis
12.01.12,20:27
Už som sa posunula cez úvod ďalej.......a teraz mi vypisuje nasledovne: Certifikát nebol priradený k Vášmu profilu!Pravdepodobne nie je korektný Váš podpisový certifikát, skúste kontaktovať jeho vydavateľa.
Economic
12.01.12,20:27
No či už funguje komunikácia na báze nového identifikátora, to ti nepoviem. Musí byť väzba vytvorená. Ako to bude fungovať cez tú JAWU to fakt netuším. Ale zistíme to, keď to pôjde a popíšeme... Však na DÚ ešte nevedia poriadne ako robiť dohody, kto je oprávnený ich podpísať / chodia na školenia a figu vedia možno my vieme viac :) ako oni /
Funguje na 100 % podávanie na staré dohody a so ZEP. Ja osobne preferujem ZEP.
mysimis
12.01.12,20:32
Cez správu certifikátov je to potrebné aktivovať, ale keď som to dala podpísať, tak mi napísalo nasledovne:Certifikát nebol priradený k Vášmu profilu!Pravdepodobne nie je korektný Váš podpisový certifikát, skúste kontaktovať jeho vydavateľa.
A teraz už naozaj neviem ako ďalej....
jacekova
12.01.12,20:34
No či už funguje komunikácia na báze nového identifikátora, to ti nepoviem. Musí byť väzba vytvorená. Ako to bude fungovať cez tú JAWU to fakt netuším. Ale zistíme to, keď to pôjde a popíšeme... Však na DÚ ešte nevedia poriadne ako robiť dohody, kto je oprávnený ich podpísať / chodia na školenia a figu vedia možno my vieme viac :) ako oni /
Funguje na 100 % podávanie na staré dohody a so ZEP. Ja osobne preferujem ZEP.

svätá pravda, bola som s maminou na DÚ,lebo si bola autorizovať identifikátor (aby mohla podávať výkazy za klientov. ja mám ZEP).
pracovníčka DÚ jej identifikátor nechcela autorizovať, pretože vraj musí prísť s tým klientom, za ktorého bude posielať... čiže ak má 10 klientov, príde 10-krát (dobrá haluz). vraj boli na školení (na ktorom sa aj tak nič nedozvedeli, lebo im povedali, že otázky nemajú dávať...)
takže ja osobne ľutujem aj tie pracovníčky DÚ, lebo je to na nervy...
keď mamina predložila 3 listy A4, kde je napísané, že stačí, aby si ona autorizovala identifikátor a potom iba každý klient príde sám podpísať dohodu, tak pochopila ako sa to vlastne bude robiť (my sme tam boli eštelen druhé, takže pri 20 firme im to už snáď pojde :-)
srska
12.01.12,20:35
nepostrehol som tu v téme ale to podávanie a podpisovanie cez nové dohody už funguje na portáli drsr?
Economic
12.01.12,20:37
nepostrehol som tu v téme ale to podávanie a podpisovanie cez nové dohody už funguje na portáli drsr?

Podľa mňa ešte nie. Na nemenovanom DÚ nevedia ešte ani len kto ich má podpisovať :)
Ak budem mať info, že to ide, dám vedieť...
srska
12.01.12,20:39
Podľa mňa ešte nie. Na nemenovanom DÚ nevedia ešte ani len kto ich má podpisovať :)
Ak budem mať info, že to ide, dám vedieť...pýtal som sa preto, lebo dnes bol v správach markízy šot, v ktorom hovorili, že nová aplikácia bude prístupná behom dvoch týždňov
nika.sum
12.01.12,20:41
najprv musia vyskolit pracovnicky na DU, zial trosku neskoro ale co uz. Tak som rada, ze mam ZEP.
Economic
12.01.12,20:43
Srska : Aj ja som zbystrila pozornosť, keď o tom hovorili. Otestovať to už vraj otestovali... No ako to bude zvládať nápor 200 000 daňovníkov, uvidíme....
srska
12.01.12,20:48
testovali to poradcovia a audítori. včera večer som generoval v rozpätí hodiny 2 protokoly aj žiadosti a rozdiel medzi evidenčnými číslami bolo číslo cca 50 - všetci to budú robiť na poslednú chvíľu
stefany2505
12.01.12,21:02
Musí mať registráciu buď ona, alebo tebe ju pridajú ako daňovníka. Bez jedného alebo druhého to nejde.

a aby ju mne mohli pridať, tak čo musím urobiť?
ona patrí pod DÚ Malacky a ja som v BA
domenico.office
13.01.12,06:37
Ja som zvládla už aj zaregistrovanie identifikátora a aj dohody na DÚ, ale teraz neviem ako ďalej. Chcela som si skúsiť zaslať na DÚ elektronicky daň z motorových vozidiel, ale neviem ako na to? Môžete mi poradiť?

Zatiaľ je možné podávať dokumenty elektronicky len na základe starej dohody, s dokladovaním takéhoto podania v písomnej forme, alebo prostredníctvom ZEP-u. Takže kto doteraz nemal rozbehnutú elektronickú komunikáciu, je zatiaľ v patovej situácii. Môže využiť len podanie na papieri, alebo si vybaviť ZEP.
mariana11
13.01.12,07:25
Zatiaľ je možné podávať dokumenty elektronicky len na základe starej dohody, s dokladovaním takéhoto podania v písomnej forme, alebo prostredníctvom ZEP-u. Takže kto doteraz nemal rozbehnutú elektronickú komunikáciu, je zatiaľ v patovej situácii. Môže využiť len podanie na papieri, alebo si vybaviť ZEP.

Táto forma s identifikátorom ešte nie je spustená.

Treba sledovať stránku DRSR tam to oznámia, keď to už pôjde.
KEJKA
13.01.12,08:33
a aby ju mne mohli pridať, tak čo musím urobiť?
ona patrí pod DÚ Malacky a ja som v BA
ak si dobre pamätám, ty máš ZEP, tak ona musí napísať splnomocnenie a ty pojdeš a požiadaš o väzbu pod svoje ID.
gate7
13.01.12,08:45
Pri registacii ERP pani co to tam cele menezovala hovorila o odklade povinnosti myslim az na druhy kvartal, skuste to prosim preverit niekto.
stefany2505
13.01.12,09:45
práve som bola na stránke drsr a teraz som z tej informácie trocha mimo: sú tam dátumy pre registráciu 1.1.2012 a aj 1.4.2012. Ak je živnostník, q. platca DPH, podával DP osobne na DÚ - registruje sa až od 1.4.2012?
Ako to vlastne je? Na tej ich stránke som to nejako nepochopila. Alebo zle čítam?
Economic
13.01.12,09:52
práve som bola na stránke drsr a teraz som z tej informácie trocha mimo: sú tam dátumy pre registráciu 1.1.2012 a aj 1.4.2012. Ak je živnostník, q. platca DPH, podával DP osobne na DÚ - registruje sa až od 1.4.2012?
Ako to vlastne je? Na tej ich stránke som to nejako nepochopila. Alebo zle čítam?


Povinnosť podávať elektronicky je od 1. 4. 2012. Musíte urobiť všetko tak, aby ste tento termín a potrebnú registráciu a hlavne autorizáciu do vtedy stihli.
srska
13.01.12,09:55
a ak si q platiteľ dph, 25.04.12 už podávaš naostro elektronicky
stefany2505
13.01.12,10:40
Ďakujem
takže už môžme začať vybavovať
jess
13.01.12,10:53
Pevné nervy prajem, lebo dnes som bola na DÚ BB a už teraz ľudí až - až !!! Ženy tam nestíhajú, ľudia nadávajúúú....chvalabohu už to mám za sebou :) Asi len pár dní spojazdnili nový systém - prideľovanie čísiel stránok ku jednotlivým "vybavovacím stolom" - tak ako sme zvyknutí v Orange alebo aj na polícii.... čísla sa predbiehajú, ľudia zúria, že niektorí čakajú pol hodiny a niektorí idú hneď...ale to podľa toho, "kto ČO ide vybavovať." . Blbý systém, lebo ja som napr. išla vybavovať zmenu registrácie (tam som bola druhá v poradí), novú dohodu (tam by som bola piata v poradí) , tak samozrejme som si klikla, na to, aby som bola druhá v poradí .... a aj tak sa obe vybavovali na tom istom mieste a na rad som sa dostala až po pol hodine :(

Akurát potrebujem ešte pre ďalší daňový subjekt vytlačiť "svoj identifikátor" a netuším ako .
srska
13.01.12,10:59
Pevné nervy prajem, lebo dnes som bola na DÚ BB a už teraz ľudí až - až !!! Ženy tam nestíhajú, ľudia nadávajúúú....chvalabohu už to mám za sebou :) Asi len pár dní spojazdnili nový systém - prideľovanie čísiel stránok ku jednotlivým "vybavovacím stolom" - tak ako sme zvyknutí v Orange alebo aj na polícii.... čísla sa predbiehajú, ľudia zúria, že niektorí čakajú pol hodiny a niektorí idú hneď...ale to podľa toho, "kto ČO ide vybavovať." . Blbý systém, lebo ja som napr. išla vybavovať zmenu registrácie (tam som bola druhá v poradí), novú dohodu (tam by som bola piata v poradí) , tak samozrejme som si klikla, na to, aby som bola druhá v poradí .... a aj tak sa obe vybavovali na tom istom mieste a na rad som sa dostala až po pol hodine :(

Akurát potrebujem ešte pre ďalší daňový subjekt vytlačiť "svoj identifikátor" a netuším ako .pozri príspevok + video #1535
jess
13.01.12,11:01
jáááj, jasné :) veď to tam bolo ....díky moc
mysimis
13.01.12,11:25
Svoj identifikátor by si mala mať aj v e-mailovej schránke. Mne ho tam DÚ zaslal. Podľa pokynov pracovníčky na DÚ stačí, ak ofotím už zaregistrovaný môj identifikátor a priložím ho ku zmluve svojho klienta.
Rozalka
13.01.12,14:42
.
srska
13.01.12,19:49
Postup pri vygenerovaní protokolu o generovaní identifikátora a žiadosti o vydanie identifikátora

http://www.youtube.com/watch?v=Z1pqVDNhi1Q


Postup pri vygenerovaní dohody o elektronickom doručovaní

http://www.youtube.com/watch?v=hSM4LZi1Wg4
susi28
14.01.12,07:47
Ako dlho to trvalo, kým prišiel identifikátor do e-mailu? Ja som zaniesla potrebné žiadosti v utorok 10.1. a doteraz mi nič neprišlo.
srska
14.01.12,08:02
mne 22 minút po vygenerovaní. a na partícii C:/ nemáš pdf súbor v zložke PKI-FS ?
susi28
14.01.12,08:18
nie, nič mi nepriľlo, žiaden e-mail, akurát mi volali z DÚ, že to robili 1. krát, či mi niečo prišlo. Asi bude niekde chyba....
srska
14.01.12,08:31
do mailu ti ako príloha príde súbor: PKI Žiadosť - meno+priezvisko.pdf, ktorý je 6 stránkový a obsahuje okrem pokecu aj: protokol o generovaní identifikátora a žiadosť o vydanie identifikátora. ten istý pdf súbor sa nahrá pri vygenerovaní aj do tvojho pc do c:/ ...... zložka pki-fs - ak všetko prebehlo normálne.

poznámka: v zložke pki-fs by si mala mať aj súbor: 8xxxxxxxxx.ks
susi28
14.01.12,08:38
Aby som si ujasnila, či som urobila všetko správne a zistila, či sa stala niekde chyba.
Otvorila som si stránku drsr.sk a vyplnila žiadosť o vydanie identifikátora a následne som ju vytlačila. Prišiel mi potvrdzujúci e-mail s prílohou, kde bola žiadosť o vydanie identifikátora, protokol o vygenerovaní identifikátora, postup a modelový príklad.

Zároveň som si vylnila Dohodu o elektron. doručovaní pre konkrétnu firmu, vytlačila, odniesla na DÚ. Tam som pred pracovníčkou podpísala žiadosti, žiadne kópie mi nedali, že ma vyzvú, aby som si prevzala. To bolo 11.1.2012. Mal by mi prísť e-mail s vygenerovaným identifikátorom? Ak áno, ako dlho to môže trvať?
srska
14.01.12,08:44
Aby som si ujasnila, či som urobila všetko správne a zistila, či sa stala niekde chyba.
Otvorila som si stránku drsr.sk a vyplnila žiadosť o vydanie identifikátora a následne som ju vytlačila. Prišiel mi potvrdzujúci e-mail s prílohou, kde bola žiadosť o vydanie identifikátora, protokol o vygenerovaní identifikátora, postup a modelový príklad.

Zároveň som si vylnila Dohodu o elektron. doručovaní pre konkrétnu firmu, vytlačila, odniesla na DÚ. Tam som pred pracovníčkou podpísala žiadosti, žiadne kópie mi nedali, že ma vyzvú, aby som si prevzala. To bolo 11.1.2012. Mal by mi prísť e-mail s vygenerovaným identifikátorom? Ak áno, ako dlho to môže trvať?jasné - nevšimol som si, že už si bola na dú.
v tom prípade vyskúšaj prístup na eTaxe pod tvojimi prístupovým id a heslom, či už ti priradili subjekt. podávať sa zatiaľ nedá viď príspevky vyšie economic a domenico
susi28
14.01.12,08:44
Srska, ten e-mail s prílohou PKI Žiadosť - meno+priezvisko.pdf mi prišiel, ale zložku PKI FS na c:/ nemám.
srska
14.01.12,08:46
to je ok - mne tiež prišiel len do mailu
srska
14.01.12,08:54
mimotemyodchádzam na sobotný nákup:D
optimistka
15.01.12,13:45
ahojte, nájdem tu niekde vzor plnej moci na elektronické doručovanie cez ZEP podľa daňového poriadku ?? že vraj už nemusí byť splnomocnenie overené u notára alebo na matrike ?? to mi povedala pani z DU BB, ze vraj staci doniest plnu moc, ziadost o vytvorenie väzby a formular s ID kodom ...
srska
15.01.12,14:58
ahojte, nájdem tu niekde vzor plnej moci na elektronické doručovanie cez ZEP podľa daňového poriadku ?? že vraj už nemusí byť splnomocnenie overené u notára alebo na matrike ?? to mi povedala pani z DU BB, ze vraj staci doniest plnu moc, ziadost o vytvorenie väzby a formular s ID kodom ...je - akurát zameň "daňovou správou SR" za: finančnou správou SR + 511/1992 a text za tým za: 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) http://www.porada.sk/t180691-p2-zastupovanie-viacero-firiem-u-jedneho-spravcu-dane.html#post1898700

keď vieme pomôžeme
Žabinka
16.01.12,11:10
Pozerala som si dokumenty na drsr.sk, našla som výkaz a súvaha pre PO, ale poznámky nie. Budú sa aj poznámky za rok 2011 posielať elektronicky, alebo ako ich podám? Osobne, poštou? Niekde sa už o tom písalo, ale v tom množstve príspevkov to neviem nájsť.
Economic
16.01.12,12:21
Pozerala som si dokumenty na drsr.sk, našla som výkaz a súvaha pre PO, ale poznámky nie. Budú sa aj poznámky za rok 2011 posielať elektronicky, alebo ako ich podám? Osobne, poštou? Niekde sa už o tom písalo, ale v tom množstve príspevkov to neviem nájsť.

V tomto momente sa budeme musieť prispôsobiť možnostiam na ich stránke. Ak sa bude dať podať elektronicky, podáme elektronicky, ak to nestihnú pripraviť, neostane nám nič iné len v papieri podať, hoci by sa mali elektronicky... No ak nebudú pripravení oni, my za to nemôžeme.
Žabinka
16.01.12,12:26
V tomto momente sa budeme musieť prispôsobiť možnostiam na ich stránke. Ak sa bude dať podať elektronicky, podáme elektronicky, ak to nestihnú pripraviť, neostane nám nič iné len v papieri podať, hoci by sa mali elektronicky... No ak nebudú pripravení oni, my za to nemôžeme.
OK, ďakujem, tak budem čakať..:) a priebežne sledovať.
srska
16.01.12,12:29
stačí pozrieť platný § 14 ods. 2 563/2009
Economic
16.01.12,13:09
Preložím, aby poraďáci nemuseli hľadať §-y v 563 - Prílohy k podaniu môžu subjekty podľa odseku 1 doručovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
srska
16.01.12,13:11
oživil som tému eDane - nová verzia 1.1.0.6
dvd
17.01.12,12:26
oživil som tému eDane - nová verzia 1.1.0.6

čo keď nie sú tlačivá.......
katka s.
17.01.12,12:32
Dnes mám úspešne potvrdený identifikátor a dve nové dohody. Keď som sa však pýtala či bude možné už dnes zaslať súhr. výkazy - určite nie. Mám ale otázočku. Ako sa to bude vlastne posielať? Cez eDane, tam ale nikde nepýta identifikátor. Alebo cez stránku drsr, prihlásenie . Tam to zas pýta ID používateľa a heslo. Mám obavy, že čím bližšie k 20.-temu tým to bude horšie. Ďakujem.
susi28
17.01.12,12:43
Dnes mám úspešne potvrdený identifikátor a dve nové dohody. Keď som sa však pýtala či bude možné už dnes zaslať súhr. výkazy - určite nie. Mám ale otázočku. Ako sa to bude vlastne posielať? Cez eDane, tam ale nikde nepýta identifikátor. Alebo cez stránku drsr, prihlásenie . Tam to zas pýta ID používateľa a heslo. Mám obavy, že čím bližšie k 20.-temu tým to bude horšie. Ďakujem.
Katka, čo to znamená úspešne potvrdený identifikátor? Prišiel ti nejaký e-mail o tom?
Ja som si dala vygenerovať 11.1. identifikátor - mám žiadosť, tú som odniesla na DÚ. Mám protokol o generovaní identifikátora, ktorý som si vytlačila. V ten deň, keď som to generovala, mi prišiel e-mail s prílohou, kde je opísaný postup, je tam kópia protokolu a žiadosti.
Na DÚ som zároveň odniesla dohodu - 2 vyhotovenia, obidve si tam nechali, že sa ozvú a doteraz sa neozvali. Tak neviem, či je to v poriadku.
ekopo
17.01.12,12:55
katka s - asi si mýliš pojmy - máš len protokol o generovaní identifikátora - a ten ti je zatiaľ nanič

Aplikácia stále nie je spustená
katka s.
17.01.12,13:17
Nie. Mail mi neprišiel. Na DU mi potvrdili žiadosť o vydanie identifikátora, skontrolovali protokol a overili u nich v systéme. Zároveň potvrdili dohody pre dva daňové subjekty po jednom si nechali a jeden mi vrátili. Keď to overia u nich a urobia väzbu malo by to byť v poriadku. Už chýba len ta aplikácia ako píše ekopo. Ja som chcela byť taká rýchla a hneď to poslať. V mailoch mi prišlo to čo píšeš ty susi28.
srska
17.01.12,13:20
čakať
Dáša_
17.01.12,13:30
Nemali by sme im dať pár dní na to, nech to konečne doladia a dohodnú sa, čo a ako? Lebo takto to celé iba zvyšuje nervozitu.
A zatiaľ sa radšej venovať niečomu užitočnejšiemu - napríklad DPH-čke

ja viem, mali by byť pripravení, my musíme veci riešiť v iných termínoch. Ale aj tak...
ekopo
17.01.12,13:46
Nemali by sme im dať pár dní na to, nech to konečne doladia a dohodnú sa, čo a ako? Lebo takto to celé iba zvyšuje nervozitu.
A zatiaľ sa radšej venovať niečomu užitočnejšiemu - napríklad DPH-čke

ja viem, mali by byť pripravení, my musíme veci riešiť v iných termínoch. Ale aj tak...

no veď ja mám podať súhrnný výkaz cen nový systém......a je 17-teho
jozka56
17.01.12,14:13
Pred chvíľou som prvýkrát podávala elektronicky so ZEP súhrnný výkaz za 4q. Vyplnila som ho na drsr a poslala podpísaný. Ale ho nikde nevidím, kde sa mi stratil??? neviem ho nájsť a vôbec podala som ho správne?:)
srska
17.01.12,16:02
Pred chvíľou som prvýkrát podávala elektronicky so ZEP súhrnný výkaz za 4q. Vyplnila som ho na drsr a poslala podpísaný. Ale ho nikde nevidím, kde sa mi stratil??? neviem ho nájsť a vôbec podala som ho správne?:)jedna z možností je: keď ho vypíšeš alebo načítaš z účtovníckeho softu na eTax-e, skontroluješ ho a ak je ok tak si ho v budúcnosti ulož v xml formáte dakde do priečinka. potom si ho načítaš kedykoľvek v eDANE a vytlačíš. je aj možnosť uložiť ho do fdf súboru na eTax-e
jozka56
17.01.12,16:04
Ale stále neviem, či je ten súhrnný výkaz podaný, nemala by mi prísť správa o podaní?
srska
17.01.12,16:06
Ale stále neviem, či je ten súhrnný výkaz podaný, nemala by mi prísť správa o podaní?mala - kukni do schránky správ (v ľavej polovici)
Economic
17.01.12,16:17
Pred chvíľou som prvýkrát podávala elektronicky so ZEP súhrnný výkaz za 4q. Vyplnila som ho na drsr a poslala podpísaný. Ale ho nikde nevidím, kde sa mi stratil??? neviem ho nájsť a vôbec podala som ho správne?:)

Jožka, kukni :

na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
prihlás sa :
hneď v ľavo : schránka správ, do tej si ťukni, ak si to podala dobre, budeš tam správu o odoslaní
jozka56
17.01.12,16:21
V schránke správ nemám nič, asi som to zle podala, skúsim znovu. Trochu mi dlhšie trvá, ak sa nové učím:)
Economic
17.01.12,16:24
V schránke správ nemám nič, asi som to zle podala, skúsim znovu. Trochu mi dlhšie trvá, ak sa nové učím:)

Určite skús znovu podať, radšej 2x ako ani raz...

Ak potrebuješ, tak mi volaj, spolu podáme....
jozka56
17.01.12,17:12
Tak problém bol v nenainštalovanom certifikáte, už všetko funguje ako má:)
srska
17.01.12,17:16
Tak problém bol v nenainštalovanom certifikáte, už všetko funguje ako má:);) teším
Economic
17.01.12,17:21
Už druhý krát to určite pôjde na prvý šup !
domenico.office
17.01.12,17:39
Dnes mám úspešne potvrdený identifikátor a dve nové dohody. Keď som sa však pýtala či bude možné už dnes zaslať súhr. výkazy - určite nie. Mám ale otázočku. Ako sa to bude vlastne posielať? Cez eDane, tam ale nikde nepýta identifikátor. Alebo cez stránku drsr, prihlásenie . Tam to zas pýta ID používateľa a heslo. Mám obavy, že čím bližšie k 20.-temu tým to bude horšie. Ďakujem.

Žeby takto?
Economic
17.01.12,17:49
Zatiaľ je to v skutočnosti veru iba : VÍZIA a zadarmo.
nika.sum
17.01.12,18:47
Ahoj, podavala som za jednu firmu DP k dani z MV elektronicky so ZEP, pri potvrdeni o akceptacii mi pri sidle namiesto adresy je napisane : neznama hodnota. Najprv som myslela ze je to tym, ze firma ma sidlo v mensej obci a namiesto nazvu ulice je tam len popisne cislo. Ja som to podala tak, ze som dala pri ulici nazov obce a cislo. Ked som vsak zbadala udaj neznama hodnota, pozrela som na este raz pre kontrolu na adresu v obch.registre, a tam je len to cislo. Tak som podala este raz pre istotu len s cislom pri nazve ulice, ale opatovne prisiel udaj neznama hodnota. Myslite, ze spravca zavola, ze maju dvakrat podanu DzMV, alebo ich musim o tom informovat? Neviete preco tam je ta neznama hodnota?
Economic
17.01.12,18:50
Ahoj, podavala som za jednu firmu DP k dani z MV elektronicky so ZEP, pri potvrdeni o akceptacii mi pri sidle namiesto adresy je napisane : neznama hodnota. Najprv som myslela ze je to tym, ze firma ma sidlo v mensej obci a namiesto nazvu ulice je tam len popisne cislo. Ja som to podala tak, ze som dala pri ulici nazov obce a cislo. Ked som vsak zbadala udaj neznama hodnota, pozrela som na este raz pre kontrolu na adresu v obch.registre, a tam je len to cislo. Tak som podala este raz pre istotu len s cislom pri nazve ulice, ale opatovne prisiel udaj neznama hodnota. Myslite, ze spravca zavola, ze maju dvakrat podanu DzMV, alebo ich musim o tom informovat? Neviete preco tam je ta neznama hodnota?

Skús kontaktovať domenico.office. Pomôže ti...
Môžeš podať aj 5 DP, do úvahy budú brať len to posledné.
nika.sum
17.01.12,18:55
Skús kontaktovať domenico.office. Pomôže ti...
Môžeš podať aj 5 DP, do úvahy budú brať len to posledné.

Ja som len bola zvedava ci nahodou uz toto niekto neriesil, nie je to take surne, ja som po prvom podani aj volala na DU ale tam nevedili co to ma znamenat, ale ze ked mam akceptovane podanie, je to u mna v pohode a oni daju vediet, keby im nieco nesedelo. Ja som len aktivne, chcela mat tam adresu a myslela som si ze to bola chyba ze som dala namiesto ulice nazov obce, ale evidentne to v tom nie je. Tak uvidim, ci sa DU ozve. To druhe je presne tak ako to ma vedene aj DU, takze ho mam akceptovane a to je to hlavne.
Economic
17.01.12,18:59
Jasné, pokiaľ je akcepteácia podania, je to výborné !
vierkanevierka
17.01.12,20:48
Dobrý deň,

prvý krát v živote som posielala DPH cez elektronickú podateľňu pomocou kľúča, natiahla som si data z programu Alfa, všetko bolo v poriadku, až na to, že sa mi tam vytvorilo také hnedé okienko v zdaniteľných obchodoch, kontrola tlačiva mi opravila sumu DPh v zdaniteľných obchodoch o 0,01 eura, tlačivo sa nedalo odoslať a ani podpísať, kým som to dvojitým kliknutím neopravila.....Nepomohlo, ani to, keď som sa pokúsila vyplniť tlačivo manuálne, musela som akceptovať tú zmenu, inak to nešlo, a teraz neviem, čo s tým, lebo neviem ako zaúčtovať ten jeden cent, aby mi sedela DPH aj v účtovníctve
ďakujem za odpoveď
calawen
17.01.12,20:58
pokiaľ mi vyšiel rozdiel v dani na výstupe, účtovala som to ako zaokrúhlenie na 568-čku...
vierkanevierka
17.01.12,21:03
calawen ďakujem, ale ja účtujem v JÚ, takže neviem, čo je 568 čka :)
calawen
17.01.12,21:06
568 ostatné finančné náklady - v JÚ by som riešila dilemu či prevádzková réžia alebo iné VOZD...
vierkanevierka
17.01.12,21:12
Keďže je to DPh za služby, takže tú dilemu nemám, len neviem, ako to urobiť prakticky, cez interný doklad, alebo ako? jedná sa o príjem, teda DPH z príjmu, neviem či som to napísala správne, ale jedná sa o DPH z príjmu....
calawen
17.01.12,21:19
interný doklad
vierkanevierka
17.01.12,21:35
Nemám šajnu, ako to bude fungovať, teda vystavím interný doklad príjmový, s nula základom a 0,01 dph? Asi pôsobím zmätene, ale naozaj neviem, ako to zaúčtovať, ale skúsim, ďakujem pekne za odpoveď calawen, možno na to príjdem spôsobom pokus omyl....
calawen
18.01.12,07:48
hm, v čase keď som účtovala takéto rozdiely (ešte pred materskou), účtovala som v SAP-e - tam som mala možnosť zaúčtovať priamo na účet DPH, nemá Váš soft možnosť to priamo vypísať na účet DPH-čky?
dufulus
18.01.12,10:20
čaute poraďáci, tak ja som si včera vygeneroval žiadosť o vydanie identifikátora ktorú som dneska zaniesol na pobočku Nitrianskeho DÚ v Topoľčanoch, len teraz neviem čo mám od toho očakávať, pretože tam mi ju pán iba orazil a podpísal a poslal ma kadeľahšie, hodil si to na kopu...myslím si že by som mal teraz očakávať mail z ich systému s prístupovými údajmi alebo ako, lebo by som do 20teho potreboval podať súhrnný výkaz DPH za jednu firmu čo podáva prvýkrát teraz za december...
Tiež konateľovi som dal tú Dohodu o elektronickom doručovaní čo mi vyplul systém, dneska by mal ísť na svoj daňový úrad v BA to zariadiť, len sa obávam aby nešiel nadarmo keď ja ešte nemám prístup do systému.
Neviete mi povedať ako to vlastne funguje teraz, či to ešte nefunguje alebo ako, či sa mám stresovať alebo ešte raz behnúť na nejaký daňový úrad alebo čo vlastne :D
tuta
18.01.12,10:34
domenico.office
18.01.12,15:49
čaute poraďáci, tak ja som si včera vygeneroval žiadosť o vydanie identifikátora ktorú som dneska zaniesol na pobočku Nitrianskeho DÚ v Topoľčanoch, len teraz neviem čo mám od toho očakávať, pretože tam mi ju pán iba orazil a podpísal a poslal ma kadeľahšie, hodil si to na kopu...myslím si že by som mal teraz očakávať mail z ich systému s prístupovými údajmi alebo ako, lebo by som do 20teho potreboval podať súhrnný výkaz DPH za jednu firmu čo podáva prvýkrát teraz za december...
Tiež konateľovi som dal tú Dohodu o elektronickom doručovaní čo mi vyplul systém, dneska by mal ísť na svoj daňový úrad v BA to zariadiť, len sa obávam aby nešiel nadarmo keď ja ešte nemám prístup do systému.
Neviete mi povedať ako to vlastne funguje teraz, či to ešte nefunguje alebo ako, či sa mám stresovať alebo ešte raz behnúť na nejaký daňový úrad alebo čo vlastne :D

Možno takto: http://www.porada.sk/t168568-p165-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1947455
domenico.office
18.01.12,19:41
Už začnú prichádzať identifikátory:

Vážený užívateľ Autorizovaných elektronických služieb Finančného riaditeľstva SR,

V prílohe Vám zasielame Váš elektronický identifikátor, ktorý budete potrebovať pre plnohodnotné využívanie Automatizovaných elektronických služieb FR SR.

Váš elektronický identifikátor bude - po kliknutí na nižšie uvedenú linku - automaticky uložený do Vášho počítača. Toto je potrebné vykonať.

Prosím, kliknite sem:
https://pki.drsr.sk/import.jsp (https://pki.drsr.sk/import.jsp?oud=8020456650&id=037883d4-0f42-4742-9ad5-5e9f29856a93).......

Technický tím Automatizovaných elektronických služieb FR SR.

Tento mail bol vygenerovany systémom Automatizovaných elektronických služieb FR SR.
Prosíme, neodpovedajte na tento mail.
mariana11
18.01.12,19:55
Mne práve prišiel identifikátor, už ho mám aj uložený v počítači
Anja111
18.01.12,19:59
Tiež mi práve prišiel identifikátor, stačilo naň kliknúť a zadať heslo a napísalo mi, že je nainštalovaný v mojom PC. Akurát, že neviem kde a čo s tým ďalej. Väzby ešte nevidím žiadne, hoci klienti už boli na DU aj s dohodami...
mariana11
18.01.12,20:03
Tiež mi práve identifikátor, stačilo naň kliknúť a zadať heslo a napísalo mi, že je nainštalovaný v mojom PC. Akurát, že neviem kde a čo s tým ďalej. Väzby ešte nevidím žiadne, hoci klienti už boli na DU aj s dohodami...

Zatiaľ sa ďalej nepohneme, kým to nespustia. Prístup má byť z ich stránky.Nie cez E-Dane,lebo niekto sa tu na to pýtal. E-dane to je len taká pomôcka pre verejnosť.
srska
18.01.12,20:13
mám tiež
srska
18.01.12,20:16
kuknite aj obr -treba ísť sem www.financnasprava.sk (http://www.financnasprava.sk)
johny18
18.01.12,20:20
Ak ziskam identifikator, budem moct zasielat danove priznania aj za viacerych klientov, ktorym robim ucto? Alebo mozem zasielat len za jedneho?
srska
18.01.12,20:23
som online:D
srska
18.01.12,20:23
odkaz pre domenica - ide to tak, jak sme o tom hovorili:)
srska
18.01.12,20:33
výber dokumentu na podanie a vyplnenie
domenico.office
18.01.12,20:40
ide..... len čo na to nbu....
srska
18.01.12,20:42
šak uvidíme
srska
18.01.12,20:43
myslel som ale na to, že je jedno kde je pár uložený:)
domenico.office
18.01.12,20:44
mimotemy Ako cracknúť *.ks.... kua nejde heslo..... mimotemy
domenico.office
18.01.12,20:45
Nájde si adresár a pridá ho ku *.ks. U mňa nie..... heslóóóóóóóóó
domenico.office
18.01.12,20:50
Neporadí nik..... poradil som si. ;)
srska
18.01.12,20:53
das ist grosse problem
srska
18.01.12,20:53
bol som fajčiť:)
srska
18.01.12,20:54
tibi, dáme seminár?
jess
18.01.12,20:59
No zatiaľ som neinštalovala. Tiež len "tuším" heslo. Čo potom, ak zadám zle ????
domenico.office
18.01.12,20:59
Trebárs..... ak bude záujem.... Big problem vyriešený....
domenico.office
18.01.12,21:00
No zatiaľ som neinštalovala. Tiež len "tuším" heslo. Čo potom, ak zadám zle ????

Tušil som, tak som kombinoval, až som nakombinoval. Ak nepôjde, nová žiadosť o identifikátor, návšteva pracoviska Daňového úradu.... ale heslo dobre zapísať!!!
jess
18.01.12,21:02
no ty kokso :eek: .... ráno múdrejšie večera :D ... je aj možnosť zadať viac krát ?
srska
18.01.12,21:03
tibi, tušil som, že po linku bude hľadať pk-fs, tak som tam dal len jeden *.ks - ale aj keby tam bolo viac asi by to prešlo ok
srska
18.01.12,21:11
mňa zatiaľ teší hlavne to, že to fachá aj cez firefox
domenico.office
18.01.12,21:16
V tom odkaze bolo zakomponované OUD, pretože to vypísalo tú prvú kolónku. Hľadalo OUD.ks
srska
18.01.12,21:37
áno - link začína:https://pki.drsr.sk/import.jsp?oud=800000..... mňa prekvapilo toto: Aktuálny počet podaných žiadostí: 000006548
mariana11
18.01.12,22:02
Mne to už všetko ide, priložím návod, kto si to ešte len vybavuje môže si to pozrieť dopredu.
mariana11
18.01.12,22:07
No zatiaľ som neinštalovala. Tiež len "tuším" heslo. Čo potom, ak zadám zle ????

Ja som heslo uhádla až na tretíkrát :) , dvakrát mi napísalo, že zlé heslo.
ata111
18.01.12,22:15
áno - link začína:https://pki.drsr.sk/import.jsp?oud=800000..... mňa prekvapilo toto: Aktuálny počet podaných žiadostí: 000006548 Zdá sa ti to málo či veľa? Ak to bude už teraz šliapať ako sociálka po rokoch ladenia, tak by to bolo O.K. Podľa počtu registrácií sa mi to vidí ešte málo, nakoľko predpokladám, že pofesionálni účtovníci sa zaregistrujú aj so "svojími" firmami /či už plátcami DPH alebo nie/ komplet.
srska
18.01.12,22:59
Zdá sa ti to málo či veľa? Ak to bude už teraz šliapať ako sociálka po rokoch ladenia, tak by to bolo O.K. Podľa počtu registrácií sa mi to vidí ešte málo, nakoľko predpokladám, že pofesionálni účtovníci sa zaregistrujú aj so "svojími" firmami /či už plátcami DPH alebo nie/ komplet.málo nie?
srska
18.01.12,23:02
ale inak chudoba - dp dzmv + sv + dp dph to je všetko? a ja som chcel šupnúť prehľady za 4q/2011
Aljok
19.01.12,06:24
srska, Ty si prešiel zo ZEP na identifikátor?
srska
19.01.12,07:00
nie - rozšíril som možnosti elektronického podávania, ktoré som doteraz nemohol realizovať
katka s.
19.01.12,07:57
Prosím o radu. Večer mi prišiel elektronický identifikátor s linkom. Všetko mi stiahlo v poriadku do počítača, uložilo. Žiadosť o identifikátor a jednu dohodu som robila na tomto súkromnom počítači. Ďalšiu dohodu som robila na počítači vo firme kde robím účtov. . V tejto firme keď chcem uložiť elek. identifikátor mi vyhodí - Chyba v tomto počítači sa nenachádza váš privátny kľúč. Ako ho tam dostanem? To budem môcť posielať len z môjho osobného počítača? Ako to robíte keď chodíte po firmách? Ďakujem
srska
19.01.12,08:04
Prosím o radu. Večer mi prišiel elektronický identifikátor s linkom. Všetko mi stiahlo v poriadku do počítača, uložilo. Žiadosť o identifikátor a jednu dohodu som robila na tomto súkromnom počítači. Ďalšiu dohodu som robila na počítači vo firme kde robím účtov. . V tejto firme keď chcem uložiť elek. identifikátor mi vyhodí - Chyba v tomto počítači sa nenachádza váš privátny kľúč. Ako ho tam dostanem? To budem môcť posielať len z môjho osobného počítača? Ako to robíte keď chodíte po firmách? Ďakujemv pki-fs musíš mať dva súbory: *.ks + identifikátor. ak nemáš *.ks nenačíta ti identifikátor. uvedom si, že *.ks je tvoj privátny kľúč a ten tam musíš mať
tuta
19.01.12,08:12
Overené, vyskúšané, ide všetko ako má. :)
dobsony
19.01.12,08:17
kuknite aj obr -treba ísť sem www.financnasprava.sk (http://www.financnasprava.sk)

Ďakujem pekne, práve toto som hľadala,ako vstúpiť do systému s indetifikátorom , super. Hip hip hurrá! :)
katka s.
19.01.12,08:18
v pki-fs musíš mať dva súbory: *.ks + identifikátor. ak nemáš *.ks nenačíta ti identifikátor. uvedom si, že *.ks je tvoj privátny kľúč a ten tam musíš mať
Stačí ho tam len preniesť z toho pôvodného počítača a uložiť? Viac žiadosti na jedno rod. číslo sa nedá generovať.
jess
19.01.12,09:31
Identifikátor mám nainštalovaný v pc, ale NEJDEEE mi prihlásiť sa !!!! . Ak sa chcem prihlásiť, tak mi automaticky vyberie xxx.p12 - potom po zadaní aktuálneho-platného hesla (ako pri sťahovaní identif. do pc ) mi vypíše, že "Bezpečnostný problém" :eek: Keď tam vyberiem xxx.KS a heslo , tak mi vypíše, že identifikátor je neplatný :eek: . Čo mám robiť ?????
srska
19.01.12,09:32
Stačí ho tam len preniesť z toho pôvodného počítača a uložiť? Viac žiadosti na jedno rod. číslo sa nedá generovať.stačí - a ulož ho do zložky pki-fs na céčku c://documents and settings/ (administrátorska zložka)/pki-fs, lebo ak odklikneš link, tak hľadá *.ks v tejto zložke
srska
19.01.12,09:37
Identifikátor mám nainštalovaný v pc, ale NEJDEEE mi prihlásiť sa !!!! . Ak sa chcem prihlásiť, tak mi automaticky vyberie xxx.p12 - potom po zadaní aktuálneho-platného hesla (ako pri sťahovaní identif. do pc ) mi vypíše, že "Bezpečnostný problém" :eek: Keď tam vyberiem xxx.KS a heslo , tak mi vypíše, že identifikátor je neplatný :eek: . Čo mám robiť ?????cez financnasprava.sk mi ide korektne - cez drsr.sk ako tebe
srska
19.01.12,09:38
jess nevyberá sa *.ks ale *.p12
katka s.
19.01.12,09:38
stačí - a ulož ho do zložky pki-fs na céčku c://documents and settings/ (administrátorska zložka)/pki-fs, lebo ak odklikneš link, tak hľadá *.ks v tejto zložke
Ďakujem veľmi. Už som sa dovolala aj na podporu. Musím ten privátny kľúč uložiť do každého počítača odkiaľ budem posielať výkazy. Už som našla aj zložku pki-fs, mám tam len vytvorené dohody. TAk ešte raz ĎAKUJEM.
jess
19.01.12,09:40
Nejde ani cez finančnú správu , ani po restarte pc ... :(
jess
19.01.12,09:42
ufff...už to mám...ono sa mi tam dal nejaký link automaticky, ale ja som ešte musela vybrať ten identifikátor :D :D ...už mi to ide....jáááj ...vďaka :)
srska
19.01.12,09:42
Ďakujem veľmi. Už som sa dovolala aj na podporu. Musím ten privátny kľúč uložiť do každého počítača odkiaľ budem posielať výkazy. Už som našla aj zložku pki-fs, mám tam len vytvorené dohody. TAk ešte raz ĎAKUJEM.za málo - potom sa dá uložiť pár *.p12 + *.ks do hocijakej zložky napr.: EZU
JAJA11
19.01.12,09:42
kde sa dajúnájsť všetky takéto informácie? :o
srska
19.01.12,09:46
v hlave:D ale vážne - príručka po prihlásení na konto subjektu vpravo hore + skúsenosti s prácou na pc + občas konzultácie s odborníkom (domenicooffice)
jess
19.01.12,09:52
Postup ako sa prihlásiť s identifikátorom som popísala tu Žiadosť o vydanie identifikátora (http://www.porada.sk/t183849-p7-ziadost-o-vydanie-identifikatora-dohody-drsr.html) príspevok 68 :D
Katarína111
19.01.12,10:06
Som na začiatku. Idem si vypísať žiadosť o vydanie identifikátora. Po jej vypísaní si to vytlačím a pôjdem na DU. Musím počkať na aktivovanie identifikátora na DU? A až potom pôjde konateľ s výpísanou dohodou na svoj DU, kde uvedie mňa ako osobu oprávnenú na elektronické doručovanie. Potrebuje k tomu aj mňa, alebo to vybaví aj sám.
Ďakujem.
srska
19.01.12,10:14
1. http://www.porada.sk/t168568-p162-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1943112
2. cesta na dú so žiadosťou o vydanie identifikátora
3. môže ísť aj sám - lepšie spolu - dú po autorizácii hneď urobí väzbu
4. čakať na mail s linkom na stiahnutie identifikátora do zložky pki-fs
a ďalej ako je písané vyššie

pozn.: ja som 2 a 3 realizoval naraz
witch
19.01.12,11:22
Ahojte, ešte som neposielala elektronicky (so ZEP-om) DzP, len DPH, ako je to s poznámkami? Dajú sa elektronicky, alebo treba poštou?
Economic
19.01.12,11:44
Ahojte, ešte som neposielala elektronicky (so ZEP-om) DzP, len DPH, ako je to s poznámkami? Dajú sa elektronicky, alebo treba poštou?

Poznámky nemajú zatiaľ v zozname dokumentov, ktoré s dajú podať elektronicky.
witch
19.01.12,11:49
Poznámky nemajú zatiaľ v zozname dokumentov, ktoré s dajú podať elektronicky.

Ďakujem za odpoveď!
Katarína111
19.01.12,13:31
1. http://www.porada.sk/t168568-p162-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1943112
2. cesta na dú so žiadosťou o vydanie identifikátora
3. môže ísť aj sám - lepšie spolu - dú po autorizácii hneď urobí väzbu
4. čakať na mail s linkom na stiahnutie identifikátora do zložky pki-fs
a ďalej ako je písané vyššie

pozn.: ja som 2 a 3 realizoval naraz

ale ja som pozabudla dodať, že nie sme v jednom meste, tak preto ma zaujímalo, či ja môžem odniesť na DU doma a konateľ tam, kde je podľa sídla zaradený
Economic
19.01.12,14:06
ale ja som pozabudla dodať, že nie sme v jednom meste, tak preto ma zaujímalo, či ja môžem odniesť na DU doma a konateľ tam, kde je podľa sídla zaradený

Každý zanáša svojmu miestne príslušnému.
everel
19.01.12,16:40
Čaute.
Pri vytváraní dohody o elektronickom doručovaní som omylom vytvoril dve dohody. Na daňovom mi potvrdili tú čo som priniesol a pani mi vravela aby som tú neplatnú s číslom .... zrušil. Neviete niekto ako? V EZU mám len jeden daňový subjekt.
ekopo
19.01.12,16:44
dohoda vstupuje do platnosti až podpisom (registrovaním) na DU, .......
Llívia
19.01.12,19:23
Dá sa skopírovať z jedného PC do druhého privátny kľúč? Ak áno, čo a kde treba hľadať?
tuta
19.01.12,19:31
dá sa. Ja som to robila tak, že v tom druhom počítači som klikla na link v emaily čo došiel z DÚ, vytvorila sa mi schránka PKI-FS a do tej som nakopírovala cez USB svoj privátny kľúč a súbor.ks.

PS: možno niekto skúsenejší doplní jednoduchší spôsob, ja som len taký samošpekulant. ;)
ekopo
19.01.12,19:36
môj prvý poznatok s novým podaním dokumentu:

v aplikácii edane som vytvoril súhrnný výkaz - skontrolovaný v poriadku, uložil som ho do xml súboru
xml som načítal v novej aplikácii elektronického podávania, a tu vypísalo chybové hlasenie "nesprávne obdobie, aj rok"...........pritom bolo všetko správne vyplnené
tak som manuálne vypísal súhrnný výkaz na stránke, a už bolo potom všetko v poriadku - podané.....aj s potvrdením podania

teraz neviem, či majú v aplikácii pri preberaní xml nejakú chybu alebo..........čo
tuta
19.01.12,19:41
ani mne nechcelo zobrať súbor xml vegenerovaný zo softvéru, zadávala som údaje manuálne. Asi dáky škriatok.
srska
19.01.12,19:45
môj prvý poznatok s novým podaním dokumentu:

v aplikácii edane som vytvoril súhrnný výkaz - skontrolovaný v poriadku, uložil som ho do xml súboru
xml som načítal v novej aplikácii elektronického podávania, a tu vypísalo chybové hlasenie "nesprávne obdobie, aj rok"...........pritom bolo všetko správne vyplnené
tak som manuálne vypísal súhrnný výkaz na stránke, a už bolo potom všetko v poriadku - podané.....aj s potvrdením podania

teraz neviem, či majú v aplikácii pri preberaní xml nejakú chybu alebo..........čoidem vyskúšať - dám vedieť
Economic
19.01.12,19:47
Z programu Pohoda pri FO to nevytvorilo korektný XML súbor a hlavne kompletný, tiež sme museli meno subjektu doplňovať. Bola som u klientov, ktorým poskytujeme takýto hotline, vysvetliť a prakticky ukázať ako sa to podáva, čo musia odsledovať. U PO im to išlo v poriadku. Môže to byť chybou softvéru nie aplikácie e-Dane. Mne osobne všetky podania z programov KROS-u exportom fungujú výborne a koreknte. Podávala som aj štvrťročné prehľady, aj DzMV, DPH aj SV všetko mi prešlo bez problémov.
tuta
19.01.12,19:49
Ale keď ten istý xml súbor vygenerovaný zo softvéru MK-SOFT som podávala cez e-tax, nebol problém, ale cez EZU hlási chybu.
Economic
19.01.12,19:53
No EZU ešte asi nefunguje.
ekopo
19.01.12,19:54
ano aj ja mám pocit že v EZU nie je niečo v poriadku s podávaním cez xml ......


EZU funguje pri ručnom vložení údajov..
tuta
19.01.12,19:55
zdieľam rovnaký názor :)
Llívia
19.01.12,20:04
dá sa. Ja som to robila tak, že v tom druhom počítači som klikla na link v emaily čo došiel z DÚ, vytvorila sa mi schránka PKI-FS a do tej som nakopírovala cez USB svoj privátny kľúč a súbor.ks.

PS: možno niekto skúsenejší doplní jednoduchší spôsob, ja som len taký samošpekulant. ;)
Ďakujem za radu. Keď kliknem na e-mail, tak ma to presmeruje rovno na nejaké prihlásenie (?), žiadna schránka sa nevytvorí. Ako sa volá súbor v PC s privátnym kľúčom?
tuta
19.01.12,20:23
Súbor sa volá PKI-FS, ale ten privátny kľúč musíš do tej zložky preniesť napr. cez USB. Ak by si mala problém súbor PKI-FS v PC nájsť, daj si ho vyhľadať cez súbory a priečinky
srska
19.01.12,20:26
ano aj ja mám pocit že v EZU nie je niečo v poriadku s podávaním cez xml ......


EZU funguje pri ručnom vložení údajov..
v ezu je to ok - problém je v riadku 16 xml súboru exportovaného zo softu pohody (môj prípad) soft exportuje 4q ako rímsku číslicu IV a to sa ezu nepáči obr. ezu06.jpg .
ezu akceptuje číslo štvrťroku "04" a potom je to ok ako na obrázku svEZU.jpg:) (xml sa dá editovať napr. v PSPad-e)
Llívia
19.01.12,20:33
súbor sa volá PKI-FS, ale ten privátny kľúč musíš do tej zložky preniesť napr. cez USB. Ak by si mala problém ho v PC nájsť, daj si vyhľadať cez súbory a priečinky
Tuta, ďakujem, ale ako sa volajú tie súbory s privátnym kľúčom a ten, čo si predtým písala súbor.ks?
tuta
19.01.12,20:39
kuk:


poznámka: z dôvodu bezpečnosti, som svoje údaje vymazala
Dáša_
19.01.12,20:42
ja len že v edane je aktuálne už doplnená aj dan z MV
srska
19.01.12,20:44
áno je už verzia 1.1.0.7 s 91 súbormi
tuta
19.01.12,20:53
dokonca aj prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň
Zuzanak1
19.01.12,21:12
Funguje to :). Cez http://www.financnasprava.sk/ som to urobila úplne v pohode ani neviem ako :eek:.
zlatka.b
19.01.12,21:23
No mne to už dve hodiny v pôvodnom systéme so ZEP nejde, dostanem sa maximálne po prázdny formulár, potom sa dlho načítava, a po pár minútach sa stratí kontakt so serverom a môžem začať od začiatku. Ani E-dane mi nejdú spustiť.
srska
19.01.12,21:42
v ezu je to ok - problém je v riadku 16 xml súboru exportovaného zo softu pohody (môj prípad) soft exportuje 4q ako rímsku číslicu IV a to sa ezu nepáči.
ezu akceptuje číslo štvrťroku "04" a potom je to ok ako na obrázku:) (xml sa dá editovať napr. v PSPad-e)ešte doplním, že cez etax sa dá xml súbor s rímskom IV načítať do formuláru sv bez problémov.
číslicu 04 síce nenačíta ale systém upozorní, že štvrťrok nie je vyplnený. po doplnení 4-ky do kvartálu sa dá prejsť aj na 2. stranu sv.

záver - dáta v xml súbore pre označenie štvrťroku:
etax - IV aj 04
EZU - len 04

nie sú rovnaké noty pre načítanie dát z xml v EZU a eTax
tictac7
19.01.12,21:53
ešte doplním, že cez etax sa dá xml súbor s rímskom IV načítať do formuláru sv bez problémov.
číslicu 04 síce nenačíta ale systém upozorní, že štvrťrok nie je vyplnený. po doplnení 4-ky do kvartálu sa dá prejsť aj na 2. stranu sv.

záver - dáta v xml súbore pre označenie štvrťroku:
etax - IV aj 04
EZU - len 04

nie sú rovnaké noty pre načítanie dát z xml v EZU a eTax


...no veď, my sme tu pokusní králici aj s bonusom - ktorému sa to nepodarí, ešte aj pokutu mu naparíme....
witch
20.01.12,09:48
Podávala som niekoľko DPH priznaní a DzMV elektronicky, cez Edane i cez portál, v schránke na eTax mám došlé potvrdenia o podaní dokumentu aj o platnosti ZEP, ale keď si dám cez výber subjektov Dokumenty daňového subjektu , zadám časový údaj a dám vyhľadať, vypíše mi:Výberovým podmienkam nevyhovuje žiadny záznam. Tak neviem, kam sa moje podané priznania podeli, alebo im ešte táto funkcia nefunguje? :confused: Dúfam, že tam niekde sú, o pokutu nestojím :mad:
Economic
20.01.12,09:52
Podávala som niekoľko DPH priznaní a DzMV elektronicky, cez Edane i cez portál, v schránke na eTax mám došlé potvrdenia o podaní dokumentu aj o platnosti ZEP, ale keď si dám cez výber subjektov Dokumenty daňového subjektu , zadám časový údaj a dám vyhľadať, vypíše mi:Výberovým podmienkam nevyhovuje žiadny záznam. Tak neviem, kam sa moje podané priznania podeli, alebo im ešte táto funkcia nefunguje? :confused: Dúfam, že tam niekde sú, o pokutu nestojím :mad:

Než sa to zaradí do zoznamu podaných dokumentov, to trošku potrvá. Pre teba sú najdôležitejšie 2 správy v schránke správ : 1. potvrdenie o podaní DP a 2. akceptácia podania. Toto ti stačí na preukázanie včasného podania DP.
witch
20.01.12,09:55
Než sa to zaradí do zoznamu podaných dokumentov, to trošku potrvá. Pre teba sú najdôležitejšie 2 správy v schránke správ : 1. potvrdenie o podaní DP a 2. akceptácia podania. Toto ti stačí na preukázanie včasného podania DP.

Ďakujem za rýchlu odpoveď! Ešte to nemám zažité, tak sa radšej uisťujem.