Krakonoš
20.01.12,11:33
Dnes sme boli na daňovom úrade podpísať novú dohodu o elektronickom doručovaní (bez ZEP), len ešte doplnili, že im treba priniesť aj oznámenie o zrušení starej dohody.
Niečo tom zmysle, že im oznamujeme, že firma xxx ruší svoju väzbu na ID xxxx.
dobsony
20.01.12,11:31
Mne vysvetlili tak, že kvôli tomu treba zrušiť starú dohodu, lebo potom nebudú vedieť, akým spôsobom som doručila dokument.
Vlastne treba vypovedať Dohodu o doručovaní písomnosti..(treba tam uviesť celý názov dohody) na ID: ..... zo dňa ....... .
Nella_2
20.01.12,12:10
Dnes sme boli na daňovom úrade podpísať novú dohodu o elektronickom doručovaní (bez ZEP), len ešte doplnili, že im treba priniesť aj oznámenie o zrušení starej dohody.
Niečo tom zmysle, že im oznamujeme, že firma xxx ruší svoju väzbu na ID xxxx.
Áno je potrebné zrušiť starú dohodu. Mne dali čistý papier a rukou som napísala:

Vec: "Vypovedanie dohody o spôsobe doručovania písomností ". Žiadam o vypovedanie dohody o spôsobe doručovania písomností pre daňový subjekt: názov daňového subjektu, sídlo, IČO, DIČ a ID starej dohody
Miesto, dátum a môj podpis.
jess
20.01.12,13:13
financnasprava.sk ... nefunguje načítanie xml (z omegy ... dp dph).... vypíše mi na celú stranu nejaké hauzumerááá :eek: ... a nič ...
srska
20.01.12,13:25
financnasprava.sk ... nefunguje načítanie xml (z omegy ... dp dph).... vypíše mi na celú stranu nejaké hauzumerááá :eek: ... a nič ...koľko kritických chýb to vyhodí? skús import do eDane, tam skontrolovať, uložiť a znovu načítať cez ezu
jess
20.01.12,13:42
...len som načítala zo súboru xml a vypísalo mi ten dlhočizný zoznam blbostí .... a už sa s tým nedalo nič robiť ...zrušilo mi celé prihlásenie. Keď som sa nanovo prihlásila, tak v podaniach som to tam už mala, ale kuknúť sa na to nedá. Dala som aj "detail" a tam len možnosti "Vložiť/ import xml" ....čiže neviem čo tam je/nie je :(

cez eDane to chce po mne ID starej dohody :eek:
srska
20.01.12,13:45
...len som načítala zo súboru xml a vypísalo mi ten dlhočizný zoznam blbostí .... a už sa s tým nedalo nič robiť ...zrušilo mi celé prihlásenie. Keď som sa nanovo prihlásila, tak v podaniach som to tam už mala, ale kuknúť sa na to nedá. Dala som aj "detail" a tam len možnosti "Vložiť/ import xml" ....čiže neviem čo tam je/nie je :(

cez eDane to chce po mne ID starej dohody :eek:???, šak nie podávať, len naimportovať zo softu xml do formuláru a skontrolovať, či aj v eDane vyhadzuje nejaké chyby
jess
20.01.12,13:47
nevyhadzuje
ekopo
20.01.12,13:49
???, šak nie podávať, len naimportovať zo softu xml do formuláru a skontrolovať, či aj v eDane vyhadzuje nejaké chyby
večer som vytvoril xml v edane a všetko ok, ale EZU vykazovalo pri načítaní xml chyby....preto som vypísal výkaz priamo v EZU....
včera večer som tu o tom niekde písal.....
jess
20.01.12,13:49
toto mi vypisuje

HTTP Status 500 -

type Exception report
message
description The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.
exception

org.springframework.web.util.NestedServletExceptio n: Request processing failed; nested exception is java.lang.NumberFormatException org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.p rocessRequest(FrameworkServlet.java:681) .......

aj keď som v edane dala "uložiť xml" a ten som naimportovala do financnejspravy.sk :(
jess
20.01.12,13:51
takže asi len ručne vypísať :(
srska
20.01.12,13:51
večer som vytvoril xml v edane a všetko ok, ale EZU vykazovalo pri načítaní xml chyby....preto som vypísal výkaz priamo v EZU....
včera večer som tu o tom niekde písal.....a ja som na tvoj problém reagoval - mne to vyhodilo tiež v ezu po importe z pohody chyby. odstránil som cez eDane a PSPad. sú tam aj obr. http://www.porada.sk/t168568-p174-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1950380
ekopo
20.01.12,13:55
ja viem...
upravujem aj cez NC a F4 - uložiť zmeny
jess
20.01.12,13:59
Takže...vypísané ručne, odoslané ... hotovo .... šľak ma trafí z daňovákov .... nikdy to nie je tak ako to má byť !!! :(
srska
20.01.12,14:05
ja viem...
upravujem aj cez NC a F4 - uložiť zmenymimotemymňa k tomu PSPad-u prinútila pohoda - lebo za ten svet som si nevedel a neviem rady ako odstrániť riadky 9 a 13 zo starého prehľadu tak aby to nenačítalo do xml .
jaroxaro
20.01.12,14:21
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
srska
20.01.12,14:31
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.popis chyby?
katka s.
20.01.12,16:32
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
Keď som ja robila import xml z alfy chyba bola v nesprávne udanom štvrťroku. Už sa to tu niekde písalo. Rozdiel bol či máš uvedené 4. alebo IV. štvrťrok. Myslím. Doporučujem vypísať ručne.
srska
20.01.12,16:38
Keď som ja robila import xml z alfy chyba bola v nesprávne udanom štvrťroku. Už sa to tu niekde písalo. Rozdiel bol či máš uvedené 4. alebo IV. štvrťrok. Myslím. Doporučujem vypísať ručne.to neovplyvníš, lebo je to dané softom - aj pohoda tak exportuje. treba otvoriť xml v nejakom editore a vymeniť v riadku 16 sv IV za 04. potom to v ezu načíta. (ak je len toto chyba v exporte) kto by písal 50 položiek sv ručne
Sarlotka
20.01.12,17:10
prosim Vas odosielal dnes niekto nejake dokumenty cez edane a v schranke mate potvrdenku? poslala som tri dokumenty a v schranke sprav nic? a teraz neviem ako dalej...

dakujem za kazdu radu ... som zufala...
jaroxaro
20.01.12,19:26
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
jaroxaro
20.01.12,19:29
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
nika.sum
20.01.12,19:53
prosim Vas odosielal dnes niekto nejake dokumenty cez edane a v schranke mate potvrdenku? poslala som tri dokumenty a v schranke sprav nic? a teraz neviem ako dalej...

dakujem za kazdu radu ... som zufala...

ja som odosielala vcera a spravy boli som tam nasla az dnes, posielali asi az vecer ked som tam uz nepozerala.
srska
20.01.12,20:01
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.kuknem sa na to, vyčkaj
srska
20.01.12,20:07
jaroxaro: ak máš eDane načítaj do formuláru sv alebo dp dph (neviem čo chceš podať) xml súbor a doplň ič dph - skontroluj v edane a ulož. potom sa ozvi či je to ok
KEJKA
20.01.12,20:31
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby, ktoré v súbore určite nemám. Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr.
ale ičDPH ťahá zo systému po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.
nika.sum
20.01.12,20:36
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby, ktoré v súbore určite nemám. Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr.
ale ičDPH ťahá zo systému po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.

ja som bola asi pred 2 hodinami kontrolovat schranku a bolo na stranke drsr.sk vypisane,ze odporuca podavat SV cez eDane. Mozno to s tym suvisi.
srska
20.01.12,20:52
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby,- záleží aké ktoré v súbore určite nemám - určite áno ale môže to byť chyba účto softu . Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr. - nie vo všetkom (nebránim ich)
ale ičDPH ťahá zo systému - porovnáva s údajom z xml súboru. ak je iné ani ho nenačíta a upozorní, že sa snažím načítať xml iného subjektu. po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.v texte
srska
20.01.12,20:55
ja som bola asi pred 2 hodinami kontrolovat schranku a bolo na stranke drsr.sk vypisane,ze odporuca podavat SV cez eDane. Mozno to s tym suvisi.kukol som v schránke a nič
nika.sum
20.01.12,21:00
kukol som v schránke a nič

>> Odporúčanie – SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/images/stahuj.gif (http://edane.drsr.sk/install/DRSR.Win.DP.DRKlient.application)
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky odporúča daňovým subjektom, ktorí sú držiteľmi zaručeného elektronického podpisu alebo tzv. elektronickej značky na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickými prostriedkami, aby na elektronické doručenie podania „Súhrnný výkaz – daň z pridanej hodnoty“ využili aplikáciu eDANE. (http://edane.drsr.sk/install/DRSR.Win.DP.DRKlient.application) (http://edane.drsr.sk/install/DRSR.Win.DP.DRKlient.application)
Sarlotka
20.01.12,21:17
ja som odosielala vcera a spravy boli som tam nasla az dnes, posielali asi az vecer ked som tam uz nepozerala.

dakujem za info...snad tam zajtra budu...
xMen
20.01.12,21:35
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.

IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).
srska
20.01.12,21:39
pri generovaní dohody sa vypĺňa dič subjektu
xMen
20.01.12,21:52
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby, ktoré v súbore určite nemám. Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr.
ale ičDPH ťahá zo systému po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.

EZU ma ovela prisnejsie kontroly ako ma eTax, hlavne tzv. kontroly na schemu XML, kontroly na povoleny max. pocet znakov, napr. telefon, fax, predvolba, ako to tu uz bolo napisane, ak to zle vygeneruje do XML-ka uctovnicky softver, treba to editovat napr. v PSPAD-e
johny18
21.01.12,00:32
Mozem uzavriet dohodu o elektronickom dorucovani aj v pripade, ak nie som platcom DPH? Radsej by som to posielal elektronicky..
xMen
21.01.12,06:48
Mozem uzavriet dohodu o elektronickom dorucovani aj v pripade, ak nie som platcom DPH? Radsej by som to posielal elektronicky..

ano
nika.sum
21.01.12,08:21
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.

Neviem ako ta registracia teraz funguje,len ma napadlo podla elektronickej komunikacie po starom, kde treba vybrat firmu za ktoru idem posielat, mate priradenu firmu k tomu identifikatoru?
KEJKA
21.01.12,09:26
pripúšťam, že problémom môžu byť prísnejšie kontroly. ale ak mi .xml načíta cez eDane, alebo načíta cez eTAX-drsr.sk, tak tam nemám kritické chyby. Pritom EZU hlási kritické chyby. Preto som napísala, čo somnapísala. Dobre, nie je chyba na strane drsr, nefunkčnosť načítania spôsobujú prísnejšie kontroly cez EZU, ale výsledok je ten istý - musela som vyplniť ručne.
Práca až na toto je pohodlná, ičDPH je po prihlásení a vybraní subjektu predvyplnené - vyplnia sa len konkrétne údaje za daňovníka, čísla, nasleduje kontrola,potvrdenie, odoslanie.
Rozalka
21.01.12,09:34
Na stránke FR:
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky odporúča daňovým subjektom, ktorí sú držiteľmi zaručeného elektronického podpisu alebo tzv. elektronickej značky na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickými prostriedkami, aby na elektronické doručenie podania „Súhrnný výkaz – daň z pridanej hodnoty“ využili aplikáciu eDANE.

(http://edane.drsr.sk/install/DRSR.Win.DP.DRKlient.application)Ale dnes je už 21 a včera som to tam nevidela ...
srska
21.01.12,09:49
večer ževraj "už" po 20-tej to tam bolo
nika.sum
21.01.12,09:54
mozno uz po 19tej:D
nika.sum
21.01.12,09:55
Ja som skusala poslat cez eTax asi pre polhodinou a pri odosielani nastala vraj nejaka chyba. Tak som isla cez eDane a tam to islo v pohode.
jaroxaro
21.01.12,10:56
[QUOTE=xMen;1951652]IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?
promont maja
21.01.12,11:36
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?
nika.sum
21.01.12,11:52
Ahoj, ked mi pri vypisovani na eDane vypise, ze dokument obsahuje logicke chyby, ktore je mozne opravit, ale nebrania v odoslani dokumentu - je to pravdepodobne kvoli trzbam z ERP, kde vznika zaokruhovanim rozdiel a za kvartal je to viac cca 13 EUR. Kedze mne musi sediet DPH s tym co bolo na blokoch, tak je to v poriadku a mozem to odoslat aj s logickou chybou nie?.
srska
21.01.12,12:01
[QUOTE=xMen;1951652]IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?skontroluj si súbor xml dp dph podľa obrázku. ak to nemáš takto: r.6 - ič dph, r.8 - dič, tak si to tak uprav.
srska
21.01.12,12:10
Ahoj, ked mi pri vypisovani na eDane vypise, ze dokument obsahuje logicke chyby, ktore je mozne opravit, ale nebrania v odoslani dokumentu - je to pravdepodobne kvoli trzbam z ERP, kde vznika zaokruhovanim rozdiel a za kvartal je to viac cca 13 EUR. Kedze mne musi sediet DPH s tym co bolo na blokoch, tak je to v poriadku a mozem to odoslat aj s logickou chybou nie?.13 eur je dosť - mne to robí na dph cez etax rozdiel (+-) 0,01 - 0,05 eura napr. pri dph cca 9000 eur
xMen
21.01.12,12:14
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?

bol som na DU vo stvrtok, vytlacil som obidva dokumenty, ziadost aj dohodu, to som si cele zobral, a chceli odo mna iba obciansky preukaz, je dolezite podpisovat dokumenty az na DU, v piatok mi prisiel certifikat
xMen
21.01.12,12:18
[QUOTE=xMen;1951652]IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?

ak si pravnicka osoba, EZU vyplni IC DPH, ak si fyzicka osoba, EZU vyplni policko DIC/RC, toto plati ak ides cez manualny vstup, ak pouzijes XML-ko, ako je uvedene vyssie (SRSKA), mozes v XML-ku vyplnit aj IC DPH, aj DIC, to nie je chyba.
srska
21.01.12,12:32
[QUOTE=jaroxaro;1951918]

ak si pravnicka osoba, EZU vyplni IC DPH, ak si fyzicka osoba, EZU vyplni policko DIC/RC, toto plati ak ides cez manualny vstup, ak pouzijes XML-ko, ako je uvedene vyssie (SRSKA), mozes v XML-ku vyplnit aj IC DPH, aj DIC, to nie je chyba.mimotemypoučenie k dp dph:
V kolónke „Identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty“ s prefixom SK vypĺňa osoba registrovaná pre daň podľa § 4 až 7a zákona identifikačné číslo pre daň pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii. Platiteľ dane, ktorý je daňovým zástupcom pri dovoze tovaru podľa § 69a zákona, vypĺňa osobitné identifikačné číslo pre daň pridelené Daňovým úradom Bratislava.
V kolónke „Daňové identifikačné číslo/Rodné číslo“ vypĺňa osoba, ktorá je registrovaná podľa zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok a nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7a zákona, daňové identifikačné číslo pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii. Občan vypĺňa rodné číslo, ak podáva daňové priznanie podľa bodu 5 alebo 6 tohto poučenia.
V kolónke „Daňový úrad“ sa uvádza miestne príslušný správca dane, ktorému sa podáva daňové priznanie.
FAA
21.01.12,13:06
Dnes ma to nechce pustiť ani do schránky správ, žeby toľko ľudí dnes pracovalo, alebo to zase(stále) blbne?
Včera v noci som podal nejaké SV a prehľady, síce s problémami, ale predsa.
Dnes v noci som podával DMV a prehľady cez E dane a chcel som si overiť v schránke správ či to prešlo, a neviem sa tam dostať, už ma to prestáva fakt baviť. Ak si to nedokážem overiť do termínu, budem musieť podávať písomne
SV už mám OK a ten zvyšok sa v prípade núdze bude dať podať aj písomne, takže mám pokojné spanie.
mimotemyKým som mal všetky DÚ v centre mesta (KE) tak som to dokázal dopravu k nim poriešiť na bicykli zadarmo v priebehu pár minút, teraz keď to previedli v "záujme" nás občanov na perifériu, tak ma každá cesta stojí 2eura a k tomu tuším 13 eur meter2 a rok. Ale môže ma tešiť, že to mám asi o 3eura lacnejšie ako keby to presťahovali do Ficových budov pri súde. A bolo to vôbec treba?
A myslím si, presťahovanie DÚ štve viacerých ľudí, vrátane zamestnancov.
ekopo
21.01.12,13:11
opäť nič nové : www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nefunguje
nika.sum
21.01.12,13:27
13 eur je dosť - mne to robí na dph cez etax rozdiel (+-) 0,01 - 0,05 eura napr. pri dph cca 9000 eur

Ja uz ked som nahadzovala Trzby tak mi to tak vychadzalo, aj mne sa to zdalo vela, ale maju 2x ERP, tovar ktory predavaju je na vahu. Neviem, ci to moze byt tym. Ale ja musim predsa nahodit, DPH v takej hodnote akej bola v trzbach prijata. Este som si to prepocitavala, na jednej kase to robi 6,42 EUR a na druhej 6,83 EUR. Ale nemyslim tym, ze by mi to tak zaokruhlilo ked to natiahnem pri podavani cez eTax. To uz tak mam nahodene ked uctujem. Inak mi to sedi. Skusim im povedat nech sa popytaju servisneho technika, ci im nastavili spravne zaokruhlovanie na ERP.
Economic
21.01.12,13:35
opäť nič nové : www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nefunguje

Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...
Rozalka
21.01.12,14:15
opäť nič nové : www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nefunguje


Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...
A to som tam zrovna chcela poslať dotaz!
Chŕŕŕŕ´.....

vraj len do 16.30 ... uvidíme.
FAA
21.01.12,14:21
Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...

Veď áno, ale smerodajná je až správa o podaní v schránke, a to si neviem overiť. Ja som bol na stránke drsr ešte vtedy, keď tam tá hláška o nefungovaní nebola.
Sarlotka
21.01.12,15:07
ako tam pozeram vsetci uz zacinaju robit v noci... :) asi zacnem robit opat cez den...:)
xMen
21.01.12,15:15
Veru nefunguje. e-Dane našťastie fungujú, teraz som podávala dve DPHáčky...

ak chcete ist priamo do EZU tak https://esluzby.drsr.sk a tam dalej zvolit bud EZU alebo eTax
srska
21.01.12,16:04
eTax o 17:00 ok a rýchlo cez drsr.sk/prihlásenie
IVEB
21.01.12,16:53
Dnes som prvýkrát zasielala cez e-tax DPH za 4.q.2011. A neviem či som to urobila dobre. Mám len dohodu , s tým , že do 5 dní treba zaniesť na DÚ prvú stranu +Vyhlásenie o podaní eletr.fomou. V akej fáze vyplňania DPH sa tlačia tieto dokumenty? Ja som ich vytlačila ešte pred označením elektronickou značkou podateľne. Ak som dala odoslať , tak už som sa k tomu nemohla vrátiť. Správa o akceptácii podania elektr.podateľnou mi prišlo obratom do schránky správ. Je to tak správne?
promont maja
21.01.12,16:56
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?


... posúvam ...
Anja111
21.01.12,17:06
... posúvam ...
Mám klientov na troch DU a nikde nebolo treba nič dokladať.
srska
21.01.12,17:10
... je potrebné ku nových dohodám ( od 1. 1. 2012) priložiť výpis z obchodného či živnostenského registra? ... pretože ku starým dohodám ( do 31. 12. 2011) to bolo potrebné ..či? .., prosím ... aké máte skúsenosti ... ?nebolo treba - ale mal som so sebou
FAA
21.01.12,17:26
Veď áno, ale smerodajná je až správa o podaní v schránke, a to si neviem overiť. Ja som bol na stránke drsr ešte vtedy, keď tam tá hláška o nefungovaní nebola.

Správa o podaní je tam, takže ďalší dokument z krku, :-) zajtra sa počítača ani nedotknem
Anja111
22.01.12,08:14
[QUOTE=xMen;1951652]IC DPH vyplna aplikacia podla vybraneho danoveho subjektu, vzdy ho predvyplni, kazdy DS, ktory pouziva EZU musi mat IC DPH (resp. DIC).[/Q
Tak ako píšeš EZU má vyplniť IČ DPH a som platca DPH, ale EZU vyplní o kolonku nižšie DIČ. Prečo?


[QUOTE=jaroxaro;1951918]skontroluj si súbor xml dp dph podľa obrázku. ak to nemáš takto: r.6 - ič dph, r.8 - dič, tak si to tak uprav.

Tiež mám tento problém s odoslaním DPH za FO. Skúšala som odoslanie súboru xml, ale aj vypísať údaje priamo do tlačiva, ale bezúspešne...
DzMV som odoslala bez problémov, na prvý raz.
Nakoľko som na PC úplný antitalent, tak ani neviem, kde by som takúto tabuľku našla... Odovzdám ešte DPH na papieri a budem dúfať, že na EZU chybu čoskoro odstránia.
xMen
22.01.12,08:24
[QUOTE=jaroxaro;1951918]

[QUOTE=srska;1951988]

Tiež mám tento problém s odoslaním DPH za FO. Skúšala som odoslanie súboru xml, ale aj vypísať údaje priamo do tlačiva, ale bezúspešne...
DzMV som odoslala bez problémov, na prvý raz.
Nakoľko som na PC úplný antitalent, tak ani neviem, kde by som takúto tabuľku našla... Odovzdám ešte DPH na papieri a budem dúfať, že na EZU chybu čoskoro odstránia.


vies sem dat presne aku chybu ti napisalo ked si vlozila XML subor ?

pripadne ake chyby ti vypisalo manualne formular ?
Anja111
22.01.12,08:29
Niečo v tom zmysle, že sa pokúšam podať DP za iný subjekt, že mi chýba povinný údaj: IČ DPH...
ekopo
22.01.12,09:00
Niečo v tom zmysle, že sa pokúšam podať DP za iný subjekt, že mi chýba povinný údaj: IČ DPH...
ak máš viac subjektov, pri každom podaní najskôr musíš vybrať subjekt pre ktorý podávaš.....
Anja111
22.01.12,09:20
ak máš viac subjektov, pri každom podaní najskôr musíš vybrať subjekt pre ktorý podávaš.....
Viem a aj som to tak robila. DzMV zobralo bez problémov... Aj u DPH za FO všetko načíta, len meno subjektu nie a údaj IČ DPH predvyplní nesprávne, t.j. dáva ho do políčka DIČ a nedá sa to opraviť. Doplním meno, údaj v políčku DIČ vymažem, ale do políčka IČ DPH mi nedovolí písať, takže sa dokument nedá uložiť a ani odoslať. Hlási chyby...
xMen
22.01.12,09:23
Niečo v tom zmysle, že sa pokúšam podať DP za iný subjekt, že mi chýba povinný údaj: IČ DPH...

do policka DIC/RC mozete zadat aj rodne cislo. je to mozne vo Vasom pripade ?
xMen
22.01.12,09:46
Viem a aj som to tak robila. DzMV zobralo bez problémov... Aj u DPH za FO všetko načíta, len meno subjektu nie a údaj IČ DPH predvyplní nesprávne, t.j. dáva ho do políčka DIČ a nedá sa to opraviť. Doplním meno, údaj v políčku DIČ vymažem, ale do políčka IČ DPH mi nedovolí písať, takže sa dokument nedá uložiť a ani odoslať. Hlási chyby...

preco udaj v policku DIC vymazete, malo by tam byt spravne Vase DIC ? IC DPH nastavuje EZU podla registra DS, a nie je editovatelne. do policka DIC/RC mozete zapisat DIC alebo rodne cislo.
Anja111
22.01.12,09:49
preco udaj v policku DIC vymazete, malo by tam byt spravne Vase DIC ? IC DPH nastavuje EZU podla registra DS, a nie je editovatelne. do policka DIC/RC mozete zapisat DIC alebo rodne cislo.
Skúšala som ho tam nechať aj vymazať... Nič nepomohlo. Stále pýta IČ DPH, ale neviem ho tam dostať.
Anja111
22.01.12,09:51
do policka DIC/RC mozete zadat aj rodne cislo. je to mozne vo Vasom pripade ?
Prepísať ho v políčku viem aj na rodné číslo, ale nepomôže to.
xMen
22.01.12,09:51
Skúšala som ho tam nechať aj vymazať... Nič nepomohlo. Stále pýta IČ DPH, ale neviem ho tam dostať.

ak vam EZU IC DPH nevyplni, a ak je to mozne, dajte do policka DIC/RC rodne cislo FO.
Anja111
22.01.12,09:53
ak vam EZU IC DPH nevyplni, a ak je to mozne, dajte do policka DIC/RC rodne cislo FO.
Jenoducho mi EZU nevyplní IČ DPH a s rodným číslom sa nedá uložiť... Vypisuje chybu.
xMen
22.01.12,09:59
Jenoducho mi EZU nevyplní IČ DPH a s rodným číslom sa nedá uložiť... Vypisuje chybu.

potom jedine co ma napada, je zadavate zle rodne cislo, alebo ma DU zle rodne cislo v registry. :-(
Anja111
22.01.12,10:12
potom jedine co ma napada, je zadavate zle rodne cislo, alebo ma DU zle rodne cislo v registry. :-(
No, neviem... Zatiaľ som to vzdala. Ale veľmi pekne ďakujem za snahu.
Economic
22.01.12,13:22
potom jedine co ma napada, je zadavate zle rodne cislo, alebo ma DU zle rodne cislo v registry. :-(

Skúšala si rodné číslo bez lomítka ?
Anja111
22.01.12,13:47
Skúšala si rodné číslo bez lomítka ?
Áno. Skúšala som všetko. Stále pýta IČ DPH a to tam neviem dať. U FO si ho sám nenačíta, ale automaticky nahodí len DIČ do druhého riadku...
msa
22.01.12,15:27
ahojte, chcem sa spýtať, podávam prvýkrát DPH elektronicky, mám iba dohodu z min.roku, takže v prípade, že sa mi podarí odoslať tlačivo, tak prvú stranu musím zaslať poštou. Mám ale problém odoslať výkaz elektronicky. Certifikát som si stiahla a uložila, natiahla som si DHP z Alfy v XML , ale nechcelo mi to označiť a odoslať, vypisovalo, že certifikát nenašlo. Tak som ho ešte raznanovo nainštalovala a to ma už vôbec nepustilo do tlačiva. Pustilo ma to len na výber DP a elektronické podanie, a následne sa otvorí pokec + možnosť ďalej a na to keď kliknem vyhodí mi okno, že nesprávny vstupný XML pre dané tlačivo. A tým som skončila. Neviem kde robím chybu, či mám vypnúť PC a nechať ho zregenerovať, alebo je to v niečom inom. ďakujem pekne za každú odpoveď.
Economic
22.01.12,15:32
Pokiaľ máš starú dohodu, tak nemáš aký certifikát sťahovať. Tam je elektronická značka, nie certifikát.
Len tí čo majú zaručený elektronický podpis, vyberajú k podpisu DP certifikát.
msa
22.01.12,15:40
UOTE=Economic;1953176]Pokiaľ máš starú dohodu, tak nemáš aký certifikát sťahovať. Tam je elektronická značka, nie certifikát.
Len tí čo majú zaručený elektronický podpis, vyberajú k podpisu DP certifikát.[/QUOTE]

Vážne? ja som vošla do možnosti certifikáty a odtiaľ som pokračovala, ako ma navigovalo. a čo by som teraz mala urobiť, už som z toho cvok.
Danielle369
22.01.12,15:44
Pokiaľ máš starú dohodu, tak nemáš aký certifikát sťahovať. Tam je elektronická značka, nie certifikát.
Len tí čo majú zaručený elektronický podpis, vyberajú k podpisu DP certifikát.
Economic...aj čo máme dohodu, tak máme stiahnutý certifikát...presne takto je to napísané, tak nepíš že netreba
ked chcem odoslať, tak sa mi otvorí okienko s certifikátom a ten musím potvrdiť....možno sa to volá el.značka, ale v okienku to mám certifikát
jaroxaro
22.01.12,15:46
preco udaj v policku DIC vymazete, malo by tam byt spravne Vase DIC ? IC DPH nastavuje EZU podla registra DS, a nie je editovatelne. do policka DIC/RC mozete zapisat DIC alebo rodne cislo.

Keď ponechám políčko DIČ vyplnené EZU zahlási 2 chyby, keď ho vymažem zahlási už len jednu chybu, že údaj v IČ DPH je nevyplnený, ale cely problém je vtom ze toto pole je needitovateľné.
msa
22.01.12,15:47
a ešte som to skúšala aj cez eDane a tam mi zasa vyhodí toto:chýba podpisová politika pre kľúč....... zo system registry.Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku.
Danielle369
22.01.12,15:50
a ešte som to skúšala aj cez eDane a tam mi zasa vyhodí toto:chýba podpisová politika pre kľúč....... zo system registry.Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku.

skús ešte toto pozrieť, mne toto chalani tu na porade poradili stiahnuť a odvtedy mi to ide.....pozri príspevok pod mojim

http://www.porada.sk/t183421-p2-etax-mozila-ff.html#post1936089
Danielle369
22.01.12,15:52
je to presne toto..klikni si na ten originál link

32 bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko.../Setup_x64.exe
64-bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko.../Setup_x86.exe

nainštalovala som 32 bit systém pre moj počítač....a funguje super
msa
22.01.12,16:08
dan ĎAKUJEEEEEEEEM, veľmi pekne ďakujem, ďakujem:) , ja som si nainštalovala pre 64-bit, a síce cez drsr.mi to naďalej vyhadzuje chybu, o tom nesprávnom XML formáte, ale cez eDane mi to prešlo, dovolilo podpísať aj odoslať a už mám aj v schránke na drsr.sk oznámenie o prijatí podania.
ešte raz ti veľmi pekne ĎAKUJEEEEEEEEEm.
Stefan2005
22.01.12,16:13
je to presne toto..klikni si na ten originál link

32 bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko.../Setup_x64.exe
64-bit systém: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko.../Setup_x86.exe

...

momentálne hlási (na oba linky):
Not Found The requested URL /drsr/slovak/el_ko.../Setup_x86.exe was not found on this server.
Danielle369
22.01.12,16:15
Ved som hore písala žE MUSí KLIKNúť NA ORIGINáL LINK.....

http://www.porada.sk/t183421-p2-etax-mozila-ff.html#post1936089
Maaaria
22.01.12,19:55
Dobry vecer,
mam hlavu v smutku. Posielam elektronicky DPH, mame spisanu dohodu.
natiahnem si subor do tlaciva DPH a ked chcem "Oznacit pre odoslanim" tak mi vypisuje "Povolte nastavenia pre stahovanie Acitve Xkomponentov" Prosim vas viete mi s tym pomoct, co som zabudla nastavit. dakujem za ochotu
domenico.office
22.01.12,19:57
Dobry vecer,
mam hlavu v smutku. Posielam elektronicky DPH, mame spisanu dohodu.
natiahnem si subor do tlaciva DPH a ked chcem oznacit dokument tak mi vypisuje "Povolte nastavenia pre stahovanie Acitve Xkomponentov" Prosim vas viete mi s tym pomoct, co som zabudla nastavit. dakujem za ochotu

Nesprávne nainštalovaný d.Signer a podpisová politika.
Maaaria
22.01.12,20:13
skusila som obidve este raz nainstalovat a pri obdivoch mi vypisalo ze uspesne ulozene a nainstalovane. som myslela ze to je vsetko........
Maaaria
22.01.12,20:17
ked mi to nepojde mozem to este poslat za tento mesiac(alebo do aprila) v papierovej forme? len sa uistujem.
msa
22.01.12,20:21
inak cez to eDane, to ide super, už to budem robiť len tak, a idem všetkým mojím živnostníkom aj neplatcom odporučiť túto elektronickú formu odosielania, aj ked sa to bude týkať len tých prehľadov, teraz už mesačných. Pre všetkých to bude omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Som za takéto formy komunikácie, je to pre mňa a určite aj pre iných výhodnejšie ako behačky po úradoch. ďakujem za pomoc.
srska
22.01.12,20:33
:)
jozka56
22.01.12,20:35
srska, tak ty účtuješ Gorillu:D:D
srska
22.01.12,20:39
sem - tam, keď potrebuje gorilla dopredu za 01/2012 dp dph:D
Mila123
22.01.12,20:40
aby nepadol ani tieň podozrenia.....:D
jozka56
22.01.12,20:41
:D:D:D veď musia vedieť ako "chechtáky" zarábajú alebo budú...
srska
22.01.12,20:42
ale neni to fake:D
Ociviste
22.01.12,20:45
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci je mozne zasielat vykazy pre dvoch SZCO z jedneho pocitaca. Citam tu o certifikatoch, tak by som sa chcela opytat, ci je to mozne.
Dakujem
tuta
22.01.12,20:46
je to možné
jozka56
22.01.12,20:46
fake nefake...prognóza je dôležitá:D
Maaaria
22.01.12,21:03
Super, DPH poslaná cez e-Dane... da sa pozrieť prehľad poslaných dokumentov, lebo keď idem "Dokumenty daň.subjektu" a dam si vyhľadať dnes poslané tak tam nič nemám, je to OK????
srska
22.01.12,21:16
takí rýchly nie sú:)
msa
22.01.12,21:18
Super, DPH poslaná cez e-Dane... da sa pozrieť prehľad poslaných dokumentov, lebo keď idem "Dokumenty daň.subjektu" a dam si vyhľadať dnes poslané tak tam nič nemám, je to OK????

ja som išla cez www.drsr.sk a tam máš možnosť schránka správ a tam som to mala hneď po podaní.
srska
22.01.12,21:19
ale to nie je menu "dokumenty daňového subjektu"
Ociviste
22.01.12,21:22
Dakujem za odpoved. Ja sa totiz snazim prihlasit na stranku danoveho uradu a idem cez tu cervenu tabulku a nie cez tu modru a tam odo mna ziada heslo a na prihlasovala cez tu ezu (dohodu mame novu z tohto roku) a tam odo mna ziada identifikator - ten sa tam neda manualne zadat iba vybrat. Idem spravne? Lebo na protokole ziadny identifikator nie je a heslo davam to Security code?
dakujem za odpoved
srska
22.01.12,21:27
Dakujem za odpoved. Ja sa totiz snazim prihlasit na stranku danoveho uradu a idem cez tu cervenu tabulku a nie cez tu modru a tam odo mna ziada heslo a na prihlasovala cez tu ezu (dohodu mame novu z tohto roku) a tam odo mna ziada identifikator - ten sa tam neda manualne zadat iba vybrat. Idem spravne? Lebo na protokole ziadny identifikator nie je a heslo davam to Security code?
dakujem za odpovedvybereš si súbor *.p12 a zadáš svoje heslo, ktoré si zadávala pri generovaní protokolu a žiadosti o vydanie identifikátora
KEJKA
22.01.12,21:44
Dakujem za odpoved. Ja sa totiz snazim prihlasit na stranku danoveho uradu a idem cez tu cervenu tabulku a nie cez tu modru a tam odo mna ziada heslo a na prihlasovala cez tu ezu (dohodu mame novu z tohto roku) a tam odo mna ziada identifikator - ten sa tam neda manualne zadat iba vybrat. Idem spravne? Lebo na protokole ziadny identifikator nie je a heslo davam to Security code?
dakujem za odpoved
najskôr si si musela nainštalovať to, čo ti poslali mailom. Musela si si aj zapísať, kde si to nechala uložiť, resp. si najskôr vyhľadaj cestu. Takže to nájdeš vo svojom PC, odklikneš, potom heslo a už si tam.
xMen
22.01.12,23:08
najskôr si si musela nainštalovať to, čo ti poslali mailom. Musela si si aj zapísať, kde si to nechala uložiť, resp. si najskôr vyhľadaj cestu. Takže to nájdeš vo svojom PC, odklikneš, potom heslo a už si tam.

doplnim ze sa Vam to zapisalo pravdepodobne do adresa prave prihlaseneho pouzivatela, napr. do C:\Users\Janko Hrasko\PKI-FS (ak pouzivate napr. Windows Vista, pripadne Windows 7)
ak si dobre pamatam.
Ociviste
23.01.12,00:05
Dakujem za odpovede, akurat som to nainstalovala, ale vobec neviem, kam, lebo mi to automaticky ulozilo. Tu cestu ktoru si napisal xMen, tak tam so to vobec nenasla. Mam Windows XP. Skusala som to hladat, ale vobec to neviem najst.
xMen
23.01.12,06:50
Dakujem za odpovede, akurat som to nainstalovala, ale vobec neviem, kam, lebo mi to automaticky ulozilo. Tu cestu ktoru si napisal xMen, tak tam so to vobec nenasla. Mam Windows XP. Skusala som to hladat, ale vobec to neviem najst.

ak mate slovensky Windows tak je to C:\Používatelia\Janko Hrasko\PKI-FS
srska
23.01.12,06:55
alebo: C:\documents and setings\(administrátorský účet)\PKI-FS
tuta
23.01.12,06:58
daj si vyhľadať cez hlavné menu hľadať súbory a priečinky
Anja111
23.01.12,07:26
[QUOTE=jaroxaro;1951918]

[QUOTE=srska;1951988]

Tiež mám tento problém s odoslaním DPH za FO. Skúšala som odoslanie súboru xml, ale aj vypísať údaje priamo do tlačiva, ale bezúspešne...
DzMV som odoslala bez problémov, na prvý raz.
Nakoľko som na PC úplný antitalent, tak ani neviem, kde by som takúto tabuľku našla... Odovzdám ešte DPH na papieri a budem dúfať, že na EZU chybu čoskoro odstránia.
Hlásim, že DPH pre FO je šťastlivo odoslaná...
Neviem komu, alebo čomu mám poďakovať, ale veľmi sa teším...
srska
23.01.12,07:29
anja111: toto som ja nenapísal:)
Anja111
23.01.12,07:31
Ja viem, ale tak mi to berie citácia. Písala som to ja, keď som mala problém.
katka s.
23.01.12,08:40
[QUOTE=Anja111;1952806][QUOTE=jaroxaro;1951918]


Hlásim, že DPH pre FO je šťastlivo odoslaná...
Neviem komu, alebo čomu mám poďakovať, ale veľmi sa teším...
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.
KEJKA
23.01.12,09:02
Dakujem za odpovede, akurat som to nainstalovala, ale vobec neviem, kam, lebo mi to automaticky ulozilo. Tu cestu ktoru si napisal xMen, tak tam so to vobec nenasla. Mam Windows XP. Skusala som to hladat, ale vobec to neviem najst.
mne to automaticky uložilo na takej dlhej ceste-ale poctivo som si ju zapísala. je to podľa mňa individuálne.
ale ak dáš vyhľadávanie, napíšeš tú koncovku *.p12
tak ti to nájde, bud si to prelož do vhodnejšie priečinka, alebo si zapíš cestu a potom už dohľadáš......
xMen
23.01.12,09:29
[QUOTE=Anja111;1953821][QUOTE=Anja111;1952806]
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.

aku chybu presne Vam to vypisuje, ak podavate dan za FO, staci vyplnit DIC/RC bud tam zapisat DIC danoveho subjektu alebo Rodne cislo FO.

IC DPH je pre FO nevyplnene a needitovatelne.
Anja111
23.01.12,09:43
[QUOTE=Anja111;1953821][QUOTE=Anja111;1952806]
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.
Posielala som cez EZU súbor xml.
jess
23.01.12,12:30
Neviete náhodou, kedy bude sprístupnené zasielanie "prehľadov" za 4.Q cez web ?
Economic
23.01.12,12:45
Neviete náhodou, kedy bude sprístupnené zasielanie "prehľadov" za 4.Q cez web ?

Však cez daňovácku stránku www.drsr.sk to funguje bez problémov, ja som už popodávala Prehľady za 4. Q. za všetkých klientov, ktorým robím mzdy.
jess
23.01.12,13:05
Cez starú dohodu mi to UŽ nejde a cez novú dohodu mi to ešte nejde :( A ja tam mám len dph, súhrnný výkaz a DZMV . Prehľady tam nemám.
jaroxaro
23.01.12,15:29
[QUOTE=Anja111;1953821][QUOTE=Anja111;1952806]
Anja111 a ako si to poslala, mne tiež vyhadzuje chybu vyplniť to číslo na prvej strane, ale nedá sa tam vstúpiť. Na podpore mi povedali, že už o tom vedia. Ďakujem.

Ja nič nehlásim, práve naopak skúšal som cez EZU načítať XML hláška status 500, (chybná komunikácia s portálom), vyplnil DPH ručne a stále ta istá chyba, (nevyplnený povinný údaj IČ DPH) kolónka ktorá je stále needitovateľná, ale mierny pokrok majú nehlási chybu na vyplnenú kolónku DIČ ako to robil včera.
Anja111
23.01.12,17:29
Tak už som neni ani ja taká nadšená, ako som bola ráno.
Zhodou okolností mi klient zabudol dať jednu faktúru a tak som musela urobiť opravné DP. Lenže odoslať sa mi ho už zasa nedarí...
Zistila som, že xml načíta bezchybne len vtedy, keď mám v DP u FO vyplnené IČ DPH aj DIČ. Nehlási chyby, uloží ho, ale nedá sa odoslať...
srska
23.01.12,17:47
Tak už som neni ani ja taká nadšená, ako som bola ráno.
Zhodou okolností mi klient zabudol dať jednu faktúru a tak som musela urobiť opravné DP. Lenže odoslať sa mi ho už zasa nedarí...
Zistila som, že xml načíta bezchybne len vtedy, keď mám v DP u FO vyplnené IČ DPH aj DIČ. Nehlási chyby, uloží ho, ale nedá sa odoslať...veď na to sú tam tie kolonky vo formulári v eDANE a v základných nastaveniach účtovnej jednotky v účtovných softvéroch.
Anja111
23.01.12,18:03
veď na to sú tam tie kolonky vo formulári v eDANE a v základných nastaveniach účtovnej jednotky v účtovných softvéroch.
Vďaka za pomoc, len ako som písala ja som pri PC antitalent a tá tabuľka bola pre mňa španielska dedina. Až teraz si ma usmernil, že je to v eDANE. Ja som však nerobila cez eDANE, ale exportovala som súbor xml priamo zo softvéru.

Dobrá správa však je, že už sa mi podarilo odoslať aj to opravné, (možno ešte dolaďujú program, takže chvíľu to ide a chvíľu nie).
srska
23.01.12,18:09
Vďaka za pomoc, len ako som písala ja som pri PC antitalent a tá tabuľka bola pre mňa španielska dedina. Až teraz si ma usmernil, že je to v eDANE. Ja som však nerobila cez eDANE, ale exportovala som súbor xml priamo zo softvéru.

Dobrá správa však je, že už sa mi podarilo odoslať aj to opravné, (možno ešte dolaďujú program, takže chvíľu to ide a chvíľu nie).
je vždy dobré - a robím to aj ja vždy - exportovaný xml súbor z účtovného softu načítať do formuláru v eDANE a tam doplniť čo chýba alebo je nesprávne zo softu exportované a až potom ísť na ezu alebo eTax a importovať korigovaný xml súbor do ezu alebo eTax formulárov.
Dáša_
23.01.12,18:17
je vždy dobré - a robím to aj ja vždy - exportovaný xml súbor z účtovného softu načítať do formuláru v eDANE a tam doplniť čo chýba alebo je nesprávne zo softu exportované a až potom ísť na ezu alebo eTax a importovať korigovaný xml súbor do ezu alebo eTax formulárov.

a prečo neposielaš priamo cez edane? Je medzitým nejaký rozdiel?
Anja111
23.01.12,18:19
je vždy dobré - a robím to aj ja vždy - exportovaný xml súbor z účtovného softu načítať do formuláru v eDANE a tam doplniť čo chýba alebo je nesprávne zo softu exportované a až potom ísť na ezu alebo eTax a importovať korigovaný xml súbor do ezu alebo eTax formulárov.
Ďakujem za radu. To znie rozumne. Určite to vyskúšam.
srska
23.01.12,18:26
a prečo neposielaš priamo cez edane? Je medzitým nejaký rozdiel?ja osobne posielam cez eDANE len mimoriadne (asi 2x za 2011) mám zep a nemal som až na tie 1-2 prípady problém s prístupom na eTax. eDANE využívam len na kontrolu xml súborov lebo z pohody pri exporte tiež nie všetko prejde korektne . alebo aplikáciu používam vtedy, keď chcem mať formulár dph v eDANE platný pre rok 2012:) aby som mohol realizovať napr. takéto príklady: http://www.porada.sk/t184405-materialy-dph-od-1-1-2012-s-prikladom.html#post1953236
Marína
23.01.12,20:21
Odborníci na ZEP, prosím vás, môžete ma odkázať na niektorý z príspevkov alebo mi napísať, ako presne postupovať, ak FO-advokát chce byť držiteľom ZEP, sama elektronicky doručovať a ktorá zatiaľ nie je registrovaná na drsr.sk?
Ako postupuje, ak chce komunikovať nielen s DÚ ale aj so súdmi, katastrom nehnuteľností a pod?
Viem, je tu toho veľa, lenže v toľkých príspevkoch pátrať, ......... veľmi ma tlačí čas.
Za ochotu ďakujem.
srska
23.01.12,20:30
dú:
registrácia na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - výsledok: vytlačí svoje ID na a4
návšteva certifikačnej autority - žl+2doklady + peniaze - výsledok: odchádza s certifikátom na sim karte + tokenom (usb čítačka)
autorizácia u správcu dane: doklad+žl+žiadosť - výsledok: registrátor urobí väzbu
doma: priradenie certifikátu do zoznamu certifikátov na portáli eTax po prihlásení - výsledok: priradený certifikát v zozname+potvrdenie o prijatí a akceptácia a môže podávať a podpisovať:)

súdy ti stručne popíše economic alebo domenico
Marína
23.01.12,20:34
Si úžasný, ďakujem.:) Ja som vedela, že sa dá spoľahnúť.;)
Economic
23.01.12,20:37
Musíš ísť na notársky úrad, spísať notársku zápisnicu o overení Tvojej identity. No najprv si urob registráciu na portálgove. Nz sa sviaže s registračným formulárom. Toto podľa pokynu na stránke portál.gov zašli na úrad vlády. Spojazdnia ti komunikáciu na portál.gove.
K podpisovaniu dokumentov ZEP-om budeš potrebovať program Q-Sign.
Marína
23.01.12,20:49
Veľmi, veľmi pekne ďakujem.:)
srska
23.01.12,21:07
mimotemystefan2005, ak si online - pre teba mám malinu:) ale nemáš zapnuté ss
vierkanevierka
23.01.12,21:38
Dobrý večer,

už som to raz písala, ale stále neviem ako postupovať, keď som odosielala cez ZEP DPH, tlačivo v elektronickej podateľni mi vyčíslilo zaokrúhlenie v zdaniteľných obchodoch o 0,01 eura viac, ako bolo stiahnuté tlačivo, pričom som konzultovala s krosom - Alfa a zaokrúhľovanie mám nastavené správne, ale kým som neopravila tlačivo, podľa výpočtu DÚ, nešlo mi to odoslať, aj keď som tlačivo skúšala vyplniť manuálne, stále mi to vykazovalo chybu, kým to neopravím, volala som aj do Banskej Bystrice, a tiež mi nevedeli poradiť....tak teraz neviem, cez iDane je možné robiť editovanie? lebo teraz stále dumám, ako zaúčtovať tých 0,01 eura, lebo nemám ani šajnu, napadá ma len interný doklad, ale ako to urobiť presne neviem, bojím sa, lebo ako zaúčtovať 0 príjem a 0,01 DPH v Alfe neviem...Vie mi niekto poradiť prosím?

Boli sme na daňovom úrade aj kvôli dani z príjmu, teda tlačivo dane, výkazy poslať elektronicky, ale prílohy, ako kópiu rodného listu, potvrdenie o návšteve školy, to všetko treba doporučene alebo cez podateľňu, ale to zas môžem všetko vytlačiť kompletne, ako obvykle, a tak mi to vychádza, že sa budem liepať cez elektronickú podateľňu, a modliť sa, aby tlačivo zas nemalo nejaké výhrady, aby som sa spätne nemusela vracať do účtovníctva v rámci nejakých akrobatických cvikov, to dať do poriadku a zároveň to aj tak všetko kompletne vytlačím a odnesiem do podateľne....
Lubaba
23.01.12,21:39
mimotemy to bude šepot kvetín pre mňa keď to začnem vybavovať ja, ešte že ťa tu srska máme..teš sa na mňa:)
srska
23.01.12,21:47
to vierkanevierka: 0,01? to tu boli šajby aj 13 eur:) ale dva dni dozadu
vierkanevierka
23.01.12,22:04
srska, ja som to nejako nepostihla, a to tu lúskam celú problematiku stránku po stránke, prosím ťa nevieš mi povedať, kde sa to riešilo, som z toho dosť na nervy
srska
23.01.12,22:11
srska, ja som to nejako nepostihla, a to tu lúskam celú problematiku stránku po stránke, prosím ťa nevieš mi povedať, kde sa to riešilo, som z toho dosť na nervyhttp://www.porada.sk/t168568-p180-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1951997
Dáša_
23.01.12,22:11
ja osobne posielam cez eDANE len mimoriadne (asi 2x za 2011) mám zep a nemal som až na tie 1-2 prípady problém s prístupom na eTax. eDANE využívam len na kontrolu xml súborov lebo z pohody pri exporte tiež nie všetko prejde korektne . alebo aplikáciu používam vtedy, keď chcem mať formulár dph v eDANE platný pre rok 2012:) aby som mohol realizovať napr. takéto príklady: http://www.porada.sk/t184405-materialy-dph-od-1-1-2012-s-prikladom.html#post1953236

material je úžasný

Ale zaujíma ma podstate - cez edane sa nedá posielať podpísané zepom? Alebo aký iný rozdiel je?
srska
23.01.12,22:18
material je úžasný

Ale zaujíma ma podstate - cez edane sa nedá posielať podpísané zepom? Alebo aký iný rozdiel je?dá sa. ale ja som zvyknutý na eTax :) podpisovanie prebieha v podstate rovnako, trochu iné je odosielanie resp. efekt odosielania. keby si videla viac ako hodinový webinár na tieto témy, bolo by to jasnejšie. ale richard mi onehdy spomínal, že tiež niečo pripravuje na tému zep.


http://www.youtube.com/watch?v=B9_DgeBjsxs
Dáša_
23.01.12,22:27
dá sa. ale ja som zvyknutý na eTax :) podpisovanie prebieha v podstate rovnako, trochu iné je odosielanie resp. efekt odosielania. keby si videla viac ako hodinový webinár na tieto témy, bolo by to jasnejšie. ale richard mi onehdy spomínal, že tiež niečo pripravuje na tému zep.


(http://www.youtube.com/watch?v=B9_DgeBjsxs)



Ďakujem ti, ukľudnil si ma.

mmch, k nižšie položenej otázke - máme doma zep, ktorý funguje aj na kataster. Ak bude treba, doplním veci okolo toho. Tam je to trošku zložitejšie - tam pristupuje ešte autorizácia zmluvy, nestačí iba ZEP právneho zástupcu
srska
23.01.12,22:30
katastru rozumie economic a domenico. ja zep používam len pri podpisovaní podaní na eTaxe
srska
23.01.12,22:35
vlastne raz som ho vyskúšal pri žiadosti o elektronický výpis z obchodného registra - 3 roky dozadu. len zo zvedavosti lebo cena za výpis bola úplne smiešna.
KEJKA
23.01.12,22:35
material je úžasný

Ale zaujíma ma podstate - cez edane sa nedá posielať podpísané zepom? Alebo aký iný rozdiel je?
aj pre iných - stretávam sa s názorom, že cez eDane sa iba vyplňuje. Nie je to pravda.
Vyplním, resp. v eDane načítam xml súbor, skontrolujem, resp. dám kontrolu - najnovšia verzia už robí automaticjy kontrolu, takže túto voľbu netreba zadávať osobitne.
Nasleduje podpísať - teda podpisujem ZEP, a hned vpravo dole je odoslať. Po kliknutí na odoslať si vypýta meno a heslo na drsr.sk, teda zadať treba ID a heslo, ak je správne, dokument odošle a zobrazí sa potvrdenie. Potvrdenie vyzerá trochu inak ako v eTaxe, ale aj tak podstatné je počkať na akceptáciu. Potvrdenku si vytlačím a priložím k DP DPH, aspoň vidím, že som to poslala. Pri viacerých subjektoch od nového roka si to aspoň nemusím držať v hlave ani robiť poznámky, kedy som koho vybavila.
Dnes napr. odišlo 5 DPHčiek, z toho 4 večer v priebehu cca 20 min.
vierkanevierka
23.01.12,22:35
srska, prečítala som si to, ale aj tak neviem, ako to zaúčtovať v JÚ v Alfe, som začiatočník a prebrala som takpovediac rozbabrané účtovníctvo, tak sú mi isté postupy nejasné a zároveň, teraz nemám veľa času študovať podrobne zákony a účtovné postupy, fakt by mi pomohol jednoduchý návod, ako to odúčtovať...v Alfe, ďakujem každému, za odpoveď...Našťastie DPh a Daň z motorových vozidiel už mám, celé dni a aj noci sedím nad papiermi, takže help, aj niiid sombááády....Bola som na školení, ale tam som sa veľa nedozvedela, teda už som veci vedela, čo sa tam riešili, ale tieto špecifické veci neviem robiť len tak spakruky....
srska
23.01.12,22:38
kejka ti vysvetlí:) inak aj to sa už niekde pralo:)
nedielka
23.01.12,22:48
Ahojte poradaci, chcem si len overit info, prave som prvykrat poslala dp dph elektronicky, treba vytlacit aj krycie listy a poslat postou na DU ako pri SV_? dakujem.dobru noc
srska
23.01.12,22:49
eDANE sa dala používať prvýkrát pred rokom a zaviedli túto možnosť práve preto, lebo im kolaboval eTax pri nátresku. má výhodu v tom, že vlastne na portál finančnej správy sa pripája len pri spustení aplikácie a pri odosielaní podania.
srska
23.01.12,22:50
Ahojte poradaci, chcem si len overit info, prave som prvykrat poslala dp dph elektronicky, treba vytlacit aj krycie listy a poslat postou na DU ako pri SV_? dakujem.dobru nocako? akým spôsobom?
nedielka
23.01.12,22:53
poslala som to cez portal drsr,nacitala xml subor a odoslala..
nedielka
23.01.12,22:54
Aha, este doplnim, ze mam zaruceny elek. podpis.
srska
23.01.12,22:55
Aha, este doplnim, ze mam zaruceny elek. podpis.tak choď spinkať a zabudni na krycie listy:) predpokladám, že okrem toho, že máš zep, si ním aj ten dokument podpísala:)
nedielka
23.01.12,22:59
Ano, dokument je podpisany. Dakujem pekne. Pa
striebro1
23.01.12,23:05
prosim prosim....ked si chcem dat vytvorit vazbu na elektronicke dorucovanie pre dalsiu firmu ktoru uctujem je stale treba notarsky overenu plnu moc od konatela alebo uz nemusi byt overene? podavam so zepom

vopred velmi dakujem...a pekny dnik zelam....))))
vierkanevierka
23.01.12,23:05
srska neviem, kto je kejka a neviem, kde sa to pralo, hľadám to tu už dva dni :((((( ale aj tak ďakujem, možno veci umiestňujem nepsrávne, ešte som sa to nenaučila, neviem ako odpovedať na tvoje príspevky priamo
vierkanevierka
23.01.12,23:09
kejka, srska mi povedala, že mi poradíš, čo sa týka môjho problému so zaokrúhlením DPH, písala som to tu už viac krát, neviem ešte ako citovať, prosím maj so mnou trpezlivosť, ďakujem
striebro1
24.01.12,06:48
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))
msa
24.01.12,06:50
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))
aj ja sa o to pokúšam už dobrú polhodinu. , dokonca ma aj prihlásilo, ale po chvíli hlási chybu, k ničomu som sa nedostala.
striebro1
24.01.12,06:51
mne tiez tak....pevne veerim, ze to je len chvilkova indispozicia danoveho portalu...asi sa nevyspal dobre...)))))
Dáša_
24.01.12,06:53
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))

neskúsiš edane?
msa
24.01.12,06:59
neskúsiš edane?
ja sa chcem pozrieť napr. na odoslané dokumenty, ako to tam vyzerá, včera to tam doobeda ešte nebolo a potom som na to zabudla. takže toto sa dá asi len na drsr.sk.
Economic
24.01.12,06:59
prosim prosim....ked si chcem dat vytvorit vazbu na elektronicke dorucovanie pre dalsiu firmu ktoru uctujem je stale treba notarsky overenu plnu moc od konatela alebo uz nemusi byt overene? podavam so zepom

vopred velmi dakujem...a pekny dnik zelam....))))

Od nového roku PM od konateľa netreba overovať.
Economic
24.01.12,07:01
ide vam teraz rano danovy portal???? drsr.sk mi nejde a nejde nacitat...super...uz to zacina...))))) to aby som danove urobila vsetky cim skor...)))

Mne osobne ak na prvý krát nenačíta www.drsr.sk, automaticky hneď idem cez e-Dane. Však je to úplne jedno odkiaľ sa to odošle, treba si dosledovať už len akceptáciu.
xMen
24.01.12,07:03
mne tiez tak....pevne veerim, ze to je len chvilkova indispozicia danoveho portalu...asi sa nevyspal dobre...)))))

skuste ist priamo na https://esluzby.drsr.sk a vybrat si EZU alebo e Tax
Economic
24.01.12,07:03
ja sa chcem pozrieť napr. na odoslané dokumenty, ako to tam vyzerá, včera to tam doobeda ešte nebolo a potom som na to zabudla. takže toto sa dá asi len na drsr.sk.

V schránke správ si nájdeš aj to, kedy to odišlo a aj akceptáciu podania. V prípade, že dokument bol riadne podpísaný a máš platný kvalifikovaný certifikát nie je dôvod aby podanie bolo odmietnuté. Mne sa to nikdy nestalo a to od roku 2009 podávam iba elektronicky so ZEP.
striebro1
24.01.12,07:07
dakujem...cez etax mi to ide...
msa
24.01.12,07:16
V schránke správ si nájdeš aj to, kedy to odišlo a aj akceptáciu podania. V prípade, že dokument bol riadne podpísaný a máš platný kvalifikovaný certifikát nie je dôvod aby podanie bolo odmietnuté. Mne sa to nikdy nestalo a to od roku 2009 podávam iba elektronicky so ZEP.

už mi to ide, posielala som teraz prvýkrát - v nedeľu, cez eDane, potom som na www.drsr.sk mala v schránke správ akceptáciu podania, aj DPH 4.Q aj Prehľadu za 4.Q, len som myslela, že v Dokumentoch daňového subjektu, uvidím tieto moje podané, asi tak nejako ako cez EZU SP a ZP, ale na drsr nič také ešte nie je. Tak teraz neviem, či im to trvá tak dlho, alebo to tam vôbec nebude?
jess
24.01.12,07:46
Ja tam nemám možnosť podať prehľady (mám identifikátor)
jozefIK
24.01.12,07:59
srska neviem, kto je kejka a neviem, kde sa to pralo, hľadám to tu už dva dni :((((( ale aj tak ďakujem, možno veci umiestňujem nepsrávne, ešte som sa to nenaučila, neviem ako odpovedať na tvoje príspevky priamo

Dobrý deň.

Ja keď podávam výkaz DPH cez etax so ZEP, po načítaní xml mi zahlási, že vo výkaze sú logické chyby. Stále sa jedná o zaokrúhľovacie rozdiely, ale napriek tomu to ignorujem a odošlem to a výkaz mi zoberie a zaúčtuje s mojimi údajmi bez opravy! Dotazoval som sa kvôli tomu aj na technickej podpore ešte pred niekoľkými rokmi tak mi odpovedali v takom zmysle, že za údaje aj tak zodpovedá daňový subjekt...Tuším to niekde uvádzajú aj vo svojej príručke ....
srska
24.01.12,08:04
no chlapče a ty si kde doteraz bol?:) šak tu to preberáme už hodnú chvíľu. dobrá info
blondy
24.01.12,08:06
práve som si úspešne dokončila prístup na drsr cez identifikátor. Je tam prístup len na DP MV, DPH a Súhrnný výkaz. Nenašla som tam prehľad zo závislej činnosti. Bude to tam neskôr, či sa tento prehľad nebude dať podať? ani DP FO B a PO?
jess
24.01.12,08:15
veď to,to ....tiež ma to hnevááá...chcela som to už mať z krku :(
Economic
24.01.12,08:16
Lenže my poraďáci nevieme odpovedať kedy to tam bude. Jasné je, že by to tam mali dať, ale kedy ? To je vo hviezdach.... Treba to len sledovať.
jess
24.01.12,08:16
evelien
24.01.12,10:35
Doteraz som bola presvedcena, ze ak som minuly rok posielala za klienta suhrnne vykazy podla starej dohody, tak tymto sposobom poslem opat iba suhrnny vykaz a danove priznanie k DPH odovzdavam len v listinnej podobe. Alebo mam tak uz posielat aj DP k DPH a ostatne tlaciva a na danak odovzdat krycie listy? :eek:
JAJA11
24.01.12,10:39
Doteraz som bola presvedcena, ze ak som minuly rok posielala za klienta suhrnne vykazy podla starej dohody, tak tymto sposobom poslem opat iba suhrnny vykaz a danove priznanie k DPH odovzdavam len v listinnej podobe. Alebo mam tak uz posielat aj DP k DPH a ostatne tlaciva a na danak odovzdat krycie listy? :eek:

myslím, že do 1.4.2012 to môžete robiť aj tak ako ste to robili doteraz, odovzdať v listinnej forme, po 1.4. sa budú už musieť odovzdávať všetky elektronicky :o
evelien
24.01.12,11:06
cize ak dobre rozumiem, mozem sa rozhodnut, ci to do aprila budem cokolvek na du odovzdavat v listinnej podobe alebo poslem elektronicky a odovzdam krycie listy.... a mozem sa rozhodnut i napr. ze prehlad odovzdam elektronicky a danove priznanie k dph len v listinnej podobe? ci uz moc spekulujem? :D
Aljok
24.01.12,11:27
SV povinne elektronicky. Ostatné sko sa rozhodneš.
striebro1
24.01.12,12:17
prosim prosim....ked si chcem dat vytvorit vazbu na elektronicke dorucovanie pre dalsiu firmu ktoru uctujem je stale treba notarsky overenu plnu moc od konatela alebo uz nemusi byt overene? podavam so zepom

vopred velmi dakujem...a pekny dnik zelam....))))

poradi mi niekto?...))))
Aljok
24.01.12,13:07
Nemusí byť overený podpis.
Economic
24.01.12,13:57
Doteraz som bola presvedcena, ze ak som minuly rok posielala za klienta suhrnne vykazy podla starej dohody, tak tymto sposobom poslem opat iba suhrnny vykaz a danove priznanie k DPH odovzdavam len v listinnej podobe. Alebo mam tak uz posielat aj DP k DPH a ostatne tlaciva a na danak odovzdat krycie listy? :eek:

Podľa starej dohody SV len elektronicky, + krycie listy
ak si platiteľ DPH, od 1. 4. 2011 aj priznanie k DPH len elektronicky ak so starou dohodou, tak + krycie listy.
Ak nová dohoda + identifikátor nedokladáš nič, no starú dohodu musíš zrušiť.
Economic
24.01.12,13:59
cize ak dobre rozumiem, mozem sa rozhodnut, ci to do aprila budem cokolvek na du odovzdavat v listinnej podobe alebo poslem elektronicky a odovzdam krycie listy.... a mozem sa rozhodnut i napr. ze prehlad odovzdam elektronicky a danove priznanie k dph len v listinnej podobe? ci uz moc spekulujem? :D

Do apríla podávaš ako chceš... Iba SV elektronicky.

Po 1. 4. 2012 všetko elektronicky ak si platiteľ DPH.
Economic
24.01.12,14:00
poradi mi niekto?...))))

Príspevok 1919 nevidno ? :)
msa
24.01.12,14:13
Podľa starej dohody SV len elektronicky, + krycie listy
ak si platiteľ DPH, od 1. 4. 2011 aj priznanie k DPH len elektronicky ak so starou dohodou, tak + krycie listy.
Ak nová dohoda + identifikátor nedokladáš nič, no starú dohodu musíš zrušiť.

aha, takže keď mám starú dohodu, mohla by som ju zrušiť a nanovo požiadať o identifikátor a nemusela by som nosiť krycie listy? lebo som volala na DU, či nebudú robiť nejaké dodatky alebo čo, a povedali mi, že zatiaľ nemajú nijaké usmernenie, tak aby som počkala tak na koniec februára aspoň a sledovala stránku.
Economic
24.01.12,14:18
[QUOTE=msa;1955698]aha, takže keď mám starú dohodu, mohla by som ju zrušiť a nanovo požiadať o identifikátor a nemusela by som nosiť krycie listy? lebo som volala na DU, či nebudú robiť nejaké dodatky alebo čo, a povedali mi, že zatiaľ nemajú nijaké usmernenie, tak aby som počkala tak na koniec februára aspoň a sledovala stránku.[/QUOT

Postupuj podľa pokynov na stránke drsr.sk
IVEB
24.01.12,14:23
Mne dnes na DÚ v Košiciach povedali , že starú dohodu nemusíme rušiť. Ešte nevedia , ako sa to bude robiť / ten výmaz/ , ale môžme si kľudne vybaviť identifikátor+uzavrieť novú dohodu a starú dohodu naďalej ponechať.
Economic
24.01.12,15:16
Len či to, čo povedali na DÚ v KE bude platiť aj na ostatnom území SR... :confused:
Economic
24.01.12,15:28
Vďaka...
striebro1
24.01.12,21:04
Príspevok 1919 nevidno ? :)
vierocka moja zlata, uz nevidim pre oci...)))) dakujeeeeeem....)))))
Aljok
24.01.12,21:28
striebro1, iba Vieročke? No pekne... :---
srska
25.01.12,01:01
:)takáto hláška na ezu poteší: Počet chýb na hlavnom dokumente je 0, počet varovaní je 0
nika.sum
25.01.12,06:28
Kontrolovala som teraz rano, ci mi prisla akceptacia, a aby si boli isty, ze ju dorucili, mam ju tam 2x:D.
msa
25.01.12,06:32
prosím Vás , tí čo máte starú dohodu, okrem akceptácie podania v schránke správ , bude niečo aj v dokumentoch daňového subjektu? myslím tým podaný dokument - DPh, prehľady?
tictac7
25.01.12,06:35
prosím Vás , tí čo máte starú dohodu, okrem akceptácie podania v schránke správ , bude niečo aj v dokumentoch daňového subjektu? myslím tým podaný dokument - DPh, prehľady?

...v histórii to všetko mám...

...keď posielam cez e-dane, niekedy to tam mám hneď, niekedy o dva dni, podľa toho, aký majú chaos na portály/i (je to možné, neviem aké i...)
msa
25.01.12,06:49
ďakujem, pozriem si to, posielala som cez e-dane, a na drsr, som chcela vidieť tie dokumenty, ako som už vyššie písala , myslela som si , že to tam bude podobne ako cez EZU SP alebo ZP, akceptáciu som tam mala hneď.
ikkaa
25.01.12,07:16
Sme organizačnou zložkou českej spoločnosti. DIČ aj IČ DPH sú vydané na českú spoločnosť. Môže dohodu o elektronickom doručovaní podpísať vedúci organizačnej zložky? Na dohode figuruje ako daňový subjekt česká spoločnosť a treba dopísať konajúceho - nebude problém, ak tam bude vedúci organizačnej zložky namiesto konateľa českej spoločnosti? Nemá náhodou niekto skúsenosť ako sa na to daňový úrad pozerá? Ďakujem.
KEJKA
25.01.12,07:24
Sme organizačnou zložkou českej spoločnosti. DIČ aj IČ DPH sú vydané na českú spoločnosť. Môže dohodu o elektronickom doručovaní podpísať vedúci organizačnej zložky? Na dohode figuruje ako daňový subjekt česká spoločnosť a treba dopísať konajúceho - nebude problém, ak tam bude vedúci organizačnej zložky namiesto konateľa českej spoločnosti? Nemá náhodou niekto skúsenosť ako sa na to daňový úrad pozerá? Ďakujem.
ak nemá splnomocnenie na konanie , tak nie, treba tam dať konateľa.
KEJKA
25.01.12,07:25
:)takáto hláška na ezu poteší: Počet chýb na hlavnom dokumente je 0, počet varovaní je 0
aj mňa
to zn. že klasická akceptácia pri EZU sa už negeneruje, tak?
xMen
25.01.12,08:44
aj mňa
to zn. že klasická akceptácia pri EZU sa už negeneruje, tak?

je tam potvrdenka, s kontrolnou sumou, a elektronickou peciatkou (EOK kod), je to PDF-ko mozete si to vytlacit (pripadne ulozit na disk), da sa ale v EZU zobrazit kedykolvek - zozname podani
KEJKA
25.01.12,09:26
je tam potvrdenka, s kontrolnou sumou, a elektronickou peciatkou (EOK kod), je to PDF-ko mozete si to vytlacit (pripadne ulozit na disk), da sa ale v EZU zobrazit kedykolvek - zozname podani
žiaľ od 20.1. tam nič nepribudlo, mám len to podanie, registratúrne číslo, môžem ten SV vygenerovať do .xml, ale aj do pdf,
ale iný záznam tam nemám.
xMen
25.01.12,09:29
žiaľ od 20.1. tam nič nepribudlo, mám len to podanie.

v akom stave mate podanie ?
Anja111
25.01.12,09:30
žiaľ od 20.1. tam nič nepribudlo, mám len to podanie.
Pozerala si v celom riadku? Pri konci je stĺpec, kde sa ukladajú Potvrdenky v PDF hneď po podaní DP.
KEJKA
25.01.12,09:34
Pozerala si v celom riadku? Pri konci je stĺpec, kde sa ukladajú Potvrdenky v PDF hneď po podaní DP.
vďaka, pochopila som odpoved tak, že to bude dalsí riadok v podaní.
ale sranda, že ja som tú potvrdenku tlačila ešte 20.1. cca po 35 min. od podania.
takže toto je celé?
na eTaxe cez ZEP mám totiž dve potvrdenky - o podaní ale aj o akceptácii, tak som svoju otázku myslela.
Anja111
25.01.12,09:36
vďaka, pochopila som odpoved tak, že to bude dalsí riadok v podaní.
ale sranda, že ja som tú potvrdenku tlačila ešte 20.1. cca po 35 min. od podania.
takže toto je celé?
na eTaxe cez ZEP mám totiž dve potvrdenky - o podaní ale aj o akceptácii, tak som svoju otázku myslela.
Áno, to je celé.
msa
25.01.12,09:37
takže nie je to síce v dokumentoch DS, ale v tom podaní som to našla, tak to asi stačí.
Anja111
25.01.12,09:38
takže nie je to síce v dokumentoch DS, ale v tom podaní som to našla, tak to asi stačí.
Správne.
Zužu
25.01.12,09:57
prosím o pomoc. nainštalovala som D.signer - všetko pdľa príručky. Keď chem poslať dokument hlási, že mám logickú chybu. Dočítala som sa, že to nevadí na odovzdanie dokumentu, ale stále mi ukazuje, že dokument ešte nie je označený..... , už sa s tým trápim druhý deň. neviem ako ďalej, ďakujem
KEJKA
25.01.12,10:00
ideš cez DRSR.SK? a hlási ti chyby?
s D.Signerom by to nemalo nič spoločné, alebo ti to hlási pri inštalácii?
ide o dve rôzne veci.

ak sa ti nedarí poslať cez drsr.sk
stiahni si eDane, je to za chvíľu a vyplň-pošli cez eDane, isto to pôjde napriek chybám, pokiaľ nie sú kritické.
Zužu
25.01.12,10:06
áno idem cez drsr, inštalácia D.signer mi prebehla ok, eDane mám stiahnuté, skúsim či to pôjde ..
ďakujem
Zužu
25.01.12,10:11
teraz mi vypisuje, že chýba podpisová politika pre kľúč ... ja som v koncoch
msa
25.01.12,10:13
no mňa to tiež nechcelo pustiť, písalo logická chyba / zaokrúhľovacie rozdiely/, tak som si upravila základ dane a potom ma už pustilo.
Zužu
25.01.12,10:21
upravila som aj základ dane /+3centy/, ale stále prídem len po krok - čakajte prosím.... a znova označí dokument že ešte nie je označený. ďakujem všetkým, volala som na DÚ idem to zaniesť osobne v papierovej verzii.
srska
26.01.12,06:06
chválim eTax - včera bez problémov a super rýchle načítavanie aj odosielanie celý deň cez ie - také ešte nebolo.
a robili navyše lebo mi prišla 2x tá istá správa o akceptácii podania na jedno podanie:)
jess
26.01.12,06:18
Hurááá a cez EZU ide konečne aj prehľad :)
srska
26.01.12,06:21
no vidíš, aké jednoduché to je - v teplúčku a bez stresov. ale zas na druhej strane pošta prišla o biznis:D
dogicka
26.01.12,06:25
Prosím, čo je to EZU?
srska
26.01.12,06:28
elektronický zber údajov. https://esluzby.drsr.sk/
a keď službu začneš využívať pre podávanie dp, prehľadov, ...., tak najšťastnejšia budeš, keď vytlačíš a založíš do šanonu potvrdenku o podaní:)




(https://esluzby.drsr.sk/)
msa
26.01.12,06:44
Hurááá a cez EZU ide konečne aj prehľad :)

VAŽNE???? včera večer som sa pripojila a ešte to tam nebolo, tak to som šťastná, lebo mám aj neplatcov a ak by tam ten prehľad nebol, tak sa mi neoplatí ich poprihlasovať. Vďaka za info.
Economic
26.01.12,07:04
VAŽNE???? včera večer som sa pripojila a ešte to tam nebolo, tak to som šťastná, lebo mám aj neplatcov a ak by tam ten prehľad nebol, tak sa mi neoplatí ich poprihlasovať. Vďaka za info.

Naozaj neviem, či som mala len ja také šťastie, ale vďaka klientom som bola nútená aj včera podávať DPH elektronicky. Ale daňovácky portál fungoval veľmi dobre. Normálne som spokojná a ešte aj všetky akceptácie mi poprichádzali ešte včera. Ako vidno, keď sa chce, tak sa dá. Normálne že radosť robiť....
srska
26.01.12,07:16
dogicka
27.01.12,06:48
[QUOTE=srska;1957570]elektronický zber údajov. https://esluzby.drsr.sk/
a keď službu začneš využívať pre podávanie dp, prehľadov, ...., tak najšťastnejšia budeš, keď vytlačíš a založíš do šanonu potvrdenku o podaní:)
(https://esluzby.drsr.sk/)
Ďakujem za vysvetlenie. Takže mňa sa to netýka, ja mám ZEP.
Xantypa
28.01.12,19:47
Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc ako funguje práca s "identifikátorom" AKo sa prihlásiť?
Mám vygenerovaný protokol, odovzdaný na dú, z dú mi prišiel aj potvrdzujúci mail, ktorým som si aktivovala "identifikátor". Už mám zaregistrované aj firmy (dohodou). Neviem však ako teraz s tým pracovať? Mám sa niekde na stránke drsr prihlásiť? Cez "elektronická podateľňa" alebo cez "eDane"?
Ďakujem veľmi pekne.
JAJA11
28.01.12,20:04
Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o pomoc ako funguje práca s "identifikátorom" AKo sa prihlásiť?
Mám vygenerovaný protokol, odovzdaný na dú, z dú mi prišiel aj potvrdzujúci mail, ktorým som si aktivovala "identifikátor". Už mám zaregistrované aj firmy (dohodou). Neviem však ako teraz s tým pracovať? Mám sa niekde na stránke drsr prihlásiť? Cez "elektronická podateľňa" alebo cez "eDane"?
Ďakujem veľmi pekne.

tu sa treba prihlásiť (https://esluzby.drsr.sk/certLogin.html)
Xantypa
28.01.12,20:07
Jéééj, už som to našla... ďakujem :-D
Ivana Halajová
29.01.12,09:24
Dobrý deň, touto cestou by som sa chcela spýtať, či s.r.o.,ktorá zatiaľ nie je dph musí mať elektronický identifikátor od 1.4.2012?
Bude musieť podať daňové priznanie k dani z príjmu PO už elektronicky?
Ešte by som si chcela potvrdiť či na žiadosti o vydanie identifikátora- budem ja, teda osoba, ktorá robí účtovníctvo a na dohode už daňový subjekt, takže živnostník, prípadne konateľ spoločnosti.

Vopred ďakujem
Economic
29.01.12,09:33
Dobrý deň, touto cestou by som sa chcela spýtať, či s.r.o.,ktorá zatiaľ nie je dph musí mať elektronický identifikátor od 1.4.2012?
Bude musieť podať daňové priznanie k dani z príjmu PO už elektronicky?
Ešte by som si chcela potvrdiť či na žiadosti o vydanie identifikátora- budem ja, teda osoba, ktorá robí účtovníctvo a na dohode už daňový subjekt, takže živnostník, prípadne konateľ spoločnosti.

Vopred ďakujem

Firma, ktorá zatiaľ nie je platiteľom DPH toto riešiť nemusí.
Ak však chcete podávať elektronicky, samozrejme môžete. Ja za všetkých svojich klientov robím elektronicky všetko čo sa dá.
Ivana Halajová
29.01.12,09:34
1.Ďakujem za rýchlu odpoveď, takže s.r.o., ktorá zatiaľ nie je registrovaná pre DPH bude zatiaľ posielať daňové priznania ako doposiaľ, poštou alebo osobne?

2.Keď sa jedná o SZČO, ktorá má živnosť, je platiteľom DPH, ja robím preňho jednoduché účtovníctvo, na žiadosti dám svoje údaje a na dohode budú údaje živnostníka?
Potom so žiadosťou pôjdem na daňový úrad a s dohodou musí ísť živnostník?

ďakujem
Ivana Halajová
29.01.12,09:39
Ešte som našla na fórach ohľadom toho odovzdávania žiadostí a dohôd ,že
Ja ako účtovník musím vyplniť žiadosť o vydanieidentifikátora, ktoré je teraz na stránke DR. Firma ktorej budem podávať výkazyvyplní dohodu o el. doručovaní, v ktorej uvedie mňa ako poverenú osobu. Najprvsa vyplní žiadosť o registráciu, a následne sa hneď môže vyplniť dohoda za firmu.V prílohe tej dohody bude aj autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom, čižemňa. Na DÚ odnesiem osobne žiadosť o vydanie identifikátora ,treba občianskýpreukaz. A dohodu odnesie niekto oprávnený za daňový subjekt /napr. konateľ, alebo živnostník v prípade živnosti/.Splnomocnenie nepotrebujem. Podpis overený notárom je potrebný len v prípade,že sa posielajú žiadosti a dohody poštou na DÚ.
Je to takto?
Economic
29.01.12,09:40
1. áno ako doteraz
2. Pokiaľ ideš bez ZEP, žiadosť generuješ v mene daňovníka, akurát ty ho budeš používať v praxi ako účtovníčka, nie on. Môžeš ísť s ním na DÚ spísať dohodu. Ale môže ísť aj sám.
Economic
29.01.12,09:41
No vidíš, všetko potrebné sa dočítaš.

len jedno upresnenie. od 1. 1. 2012 podpis na PM už nemusí byť overený.
Ivana Halajová
29.01.12,09:46
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď a pomoc zároveň :):)
Ivana Halajová
29.01.12,10:13
Ešte som chcela predsa len spýtať , že budem bez ZEP /zaručeného elektronického podpisu/ , avšak ak na žiadosti budú údaje daňovníka a nie mňa ako osoby, ktorá bude poveraná preberaním DP správcovi dane, bude na danej žiadosti môj podpis?
Vopred ďakujem za trpezlivosť
Economic
29.01.12,10:20
Žiadosť vygenerovanú na daňovníka podpíše daňovník.
srska
29.01.12,10:38
Ešte som chcela predsa len spýtať , že budem bez ZEP /zaručeného elektronického podpisu/ , avšak ak na žiadosti budú údaje daňovníka a nie mňa ako osoby, ktorá bude poveraná preberaním DP správcovi dane, bude na danej žiadosti môj podpis?

Vopred ďakujem za trpezlivosťtak takto:
žiadosť: je žiadosť o vydanie identifikátora - na tej je ten, kto žiada o vydanie identifikátora a kto vygeneroval protokol o generovaní identifikátora.
k tomu identifikátoru - je vždy na rodné číslo - si priradíš za koho budeš podania na ezu podávať t.j k nemu si vygeneruješ dohodu o elektronickom doručovaní, na ktorej potom v prílohe č. 1 - autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom - figuruješ ako tá osoba, ktorá za daný subjekt bude realizovať podania cez ezu.
Ivana Halajová
29.01.12,11:00
Srska, ďakujem pekne..

takže ak dobre chápem
žiadosť: je žiadosť o vydanie identifikátora - na tej je ten, kto žiada o vydanie identifikátora/teda budem tam ja ako účtovníčka/ a kto vygeneroval protokol o generovaní identifikátora. /to znamená zase ja/. Budem tam tiež podpísaná ja?
k tomu identifikátoru - e vždy na rodné číslo/takže to bude moje/ - si priradíš za koho budeš podania na ezu podávať t.j k nemu si vygeneruješ dohodu o elektronickom doručovaní, na ktorej potom v prílohe č. 1 - autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom - figuruješ ako tá osoba, ktorá za daný subjekt bude realizovať podania cez ezu.
V dohode bude daňový subjekt-údaje živnostníka.
poverená osoba-moje údaje

Nehnevajte sa, ale potrebujem mať v tom úplne jasno.
Ivana Halajová
29.01.12,14:40
Economic..takže žiadosť za daňovníka podpíše daňovník.
Našla som na stránke drsr niečo takéto:
Na získanie identifikátora je potrebné vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora. Túto žiadosť podpíše osoba, ktorá bude poverená zo strany daňového subjektu elektronicky doručovať podania správcovi dane (zamestnanec účtovného oddelenia, resp. štatutár)
Som z toho úplne zmätená, ale myslím si, že keď na daňový úrad potrebujem aj OP, vyplním tam moje údaje a podpíšem sa na žiadosť až na daňovom úrade priamo pred pracovníčkami. Potom s dohodou pôjdem aj so živnostníkom znovu na daňový úrad.
Je to takto?
srska
29.01.12,15:02
Economic..takže žiadosť za daňovníka podpíše daňovník.
Našla som na stránke drsr niečo takéto:
Na získanie identifikátora je potrebné vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora. Túto žiadosť podpíše osoba, ktorá bude poverená zo strany daňového subjektu elektronicky doručovať podania správcovi dane (zamestnanec účtovného oddelenia, resp. štatutár)
Som z toho úplne zmätená, ale myslím si, že keď na daňový úrad potrebujem aj OP, vyplním tam moje údaje a podpíšem sa na žiadosť až na daňovom úrade priamo pred pracovníčkami. Potom s dohodou pôjdem aj so živnostníkom znovu na daňový úrad.
Je to takto?prečítaj si používateľskú príručku (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/pouzivatelska_prirucka.pdf) a pozri si v kľude aj x-krát (aj muzika je celkom fajn):) http://www.porada.sk/t168568-p162-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1943112
Ester plus
30.01.12,07:45
Prosím vás, chcem sa len uistiť či uvažujem správne. Nie som platiteľ DPH takže na mňa sa nevzťahuje povinnosť elektronicky podávať od 1.4.2012 všetky podania. Ale identifikátor bude na moje meno. Dohody urobím na svojich klientov. Musím mať aj ja na seba ako neplátca dohodu? Nezaväzuje ma tento identifikátor podávať tiež podania elektronicky?
KEJKA
30.01.12,07:48
dnes ešte nemá okrem SV povinnosť elektronického podávania na DU nikto.
Od 1.4.2012 platitelia DPH.
ostatní majú právo, ale nie povinnosť.
Anja111
30.01.12,08:20
Prosím vás, chcem sa len uistiť či uvažujem správne. Nie som platiteľ DPH takže na mňa sa nevzťahuje povinnosť elektronicky podávať od 1.4.2012 všetky podania. Ale identifikátor bude na moje meno. ÁNO.
Dohody urobím na svojich klientov. Áno.
Musím mať aj ja na seba ako neplátca dohodu? Nie.
Nezaväzuje ma tento identifikátor podávať tiež podania elektronicky? Nie.
... v texte.
Olgica
30.01.12,09:38
Ahojte
práve som si vytvorila žiadosť o vydanie identifikátora a aj dohodu. Všetko mám vytlačené už len ísť na DU. Som si ale všimla že OUD - Osobný účet daňovníka (kt.sa asi sám vygeneroval, alebo som si ho mala prepísať?) je iný ako základný účet firmy, pre ktorú ten identifikátor je. či tomu zle rozumiem? aký účet tam má byť? a čo teraz?
Olgica
30.01.12,09:54
Nikto nevie???
micuska6
30.01.12,10:50
Sam sa vygeneroval.