Olgica
30.01.12,12:13
ďakujem
Valika
30.01.12,13:17
Pekný den prajem.
Došiel mi mailom od PKI DRSR SK a mám v počítaci uložený elektronický identifikátor. Pokúsam sa prihlásiť na drsr ale mi to nefunguje. poradíte mi správny postup? Dakujem.
VERONIKA6
30.01.12,13:22
Pokiaľ máte iba "Registračný formulár používateľa" kde je ID používateľa, ktoré Vám zaslalo DR SR, s tým musíte ísť na Váš daňový úrad a oni Vám ho sprístupnia buď na základe dohody alebo elektronického podpisu.
Valika
30.01.12,13:24
už sme boli na DU všetko podpísané asi pred 4 hodinami a poslali mail.
Valika
30.01.12,13:24
Pokúšam sa prihlásiť na ich stránke.
Valika
30.01.12,13:26
čo je ID používateľa? je to osobný účet danovníka?
VERONIKA6
30.01.12,13:30
ID používateľa ste obdržali z DR SR: Registračný formulár používateľa.
Na stránke DR SR si pohľadajte "Používateľskú príručku pre autorizované elektronické služby". Tam nájdete presný popis, čo ešte treba stiahnuť a doinštalovať. Keď budete mať problém, na poslednej strane príručky bájdete č. tel. callcentra.
Tamila
30.01.12,13:34
Prosím vás, za ako dlho ste dostali prihlasovacie údaje do mailu. Ja som bola vybaviť identifikátor aj dohodu na DÚ minulý utorok a do dnešného dňa mi nič neprišlo. A to mi na DÚ povedali, že to budem mať v maili hneď.
Valika
30.01.12,13:40
Mne to došlo asi za 2 hodiny
Valika
30.01.12,13:41
No skúsim doinštalovať dakujem.
Tamila
30.01.12,13:48
Myslíte, že mi ten potvrdzujúci mail ešte príde?
Tweety
30.01.12,13:48
Myslíte, že mi ten potvrdzujúci mail ešte príde? Veď skús zavolať správkyni dane.
Valika
30.01.12,14:03
Vdaka za link na prihlásenie už sa mi to podarilo, zatiaľ som nič nedoinštalovala.
Tamila
30.01.12,14:05
Volala som na informačné číslo do B.B., poslala som mail na technickú podporu a mám čakať. Ak to nevyjde, mám vraj všetko vybaviť odznova, ale najskôr to pôvodné zrušiť. Dúfam, že mi to pošlú.
VERONIKA6
30.01.12,14:16
Pred elektronickým odosielaním výkazov to bude treba doinštalovať.
Ivana Halajová
30.01.12,15:57
Ahojte, keďže daňový úrad mám vzdialený dosť ďaleko, potrebovala by som vedieť, či je určená nejaká lehota v prípade vygenerovanie žiadosti o vydanie identifikátora a dohody. Alebo si to môžem urobiť kedykoľvek a zaniezť to keď budem mať cestu na daňový úrad.
Ďakujem
srska
30.01.12,17:39
Sam sa vygeneroval.to áno:) - podľa rodného čísla toho kto ho generuje


Ahojte
práve som si vytvorila žiadosť o vydanie identifikátora a aj dohodu. Všetko mám vytlačené už len ísť na DU. Som si ale všimla že OUD - Osobný účet daňovníka (kt.sa asi sám vygeneroval, alebo som si ho mala prepísať?) je iný ako základný účet firmy, pre ktorú ten identifikátor je. či tomu zle rozumiem? aký účet tam má byť? a čo teraz?
kedy je identifikátor rovnaký so základným číslom účtu: ak si identifikátor vygeneruje SZČO
Tamila
30.01.12,18:30
Z technickej podpory mi odpísali toto: skontrolujte si mail-kontakt v protokole o generovaní identifikátora v adresári PKI-FS.
Vo všetkých papieroch mám uvedený správny mail. Čo je to adresár PKI-FS? Neviem, čo mám ďalej robiť.
srska
30.01.12,19:13
Z technickej podpory mi odpísali toto: skontrolujte si mail-kontakt v protokole o generovaní identifikátora v adresári PKI-FS.
Vo všetkých papieroch mám uvedený správny mail. Čo je to adresár PKI-FS? Neviem, čo mám ďalej robiť.to je zložka, v ktorej nájdeš minimálne tieto dva súbory: *.p12 a *.ks a hľadaj ju na c:/documents and settings/(administrátorský účet na pc)/PKI-FS
zložka PKI-FS (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=108006&d=1326960163)
Lubaba
30.01.12,21:29
to je zložka, v ktorej nájdeš minimálne tieto dva súbory: *.p12 a *.ks a hľadaj ju na c:/documents and settings/(administrátorský účet na pc)/PKI-FS
zložka PKI-FS (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=108006&d=1326960163)

mimotemypfúúúúúú,ach bože...
KEJKA
30.01.12,21:55
z vlastnej skúsenosti poviem, že ten *.p12 môže byť kdekoľvek, podľa toho čo sa klikalo pri inštalácii. Lebo ja som si ho musela dať vyhľadať a preložiť do toho PKI-FS.
Funguje to aj bez toho, ale štandardne ponúka PKI-FS, takže ak ho mám inde, musím sa preklikať na to správne miesto.
Odporúčam dať ho do PKI-FS.
vnet
31.01.12,07:35
Dobrý deň, nikde som sa nedočítala , či môžem na jednom počítači vytvoriť aj tri žiadosti o identifikátori, pre tri rôzne osoby a z tohoto počítača potom bez problémov odosielať výkazy elektronicky.Jedná sa mi o to, že mám firmy, ktoré majú podľa starej dohody vlastné ID, heslo a ja som doteraz bez problémov sa prihlásila v mojom počítači na ich prihlasovacie meno a odoslala SV. Teraz ich chcem prihlásiť na novú dohodu, aby som nemusela posielať krycie listy a podľa toho čo som doteraz čítala tak , resp. ako som to pochopila môžem mať v počítači iba jedno heslo.To by znamenalo buď si ich všetkých prihlásiť na seba, alebo na každého vytvoriť v počítači užívateľa a vždy sa prepínať do príslušného užívateľa.
Economic
31.01.12,07:44
Dobrý deň, nikde som sa nedočítala , či môžem na jednom počítači vytvoriť aj tri žiadosti o identifikátori, pre tri rôzne osoby a z tohoto počítača potom bez problémov odosielať výkazy elektronicky.Jedná sa mi o to, že mám firmy, ktoré majú podľa starej dohody vlastné ID, heslo a ja som doteraz bez problémov sa prihlásila v mojom počítači na ich prihlasovacie meno a odoslala SV. Teraz ich chcem prihlásiť na novú dohodu, aby som nemusela posielať krycie listy a podľa toho čo som doteraz čítala tak , resp. ako som to pochopila môžem mať v počítači iba jedno heslo.To by znamenalo buď si ich všetkých prihlásiť na seba, alebo na každého vytvoriť v počítači užívateľa a vždy sa prepínať do príslušného užívateľa.

Podľa môjho názoru môžeš na jednom PC vyžiadať viac idnetifikátorov. (prax nemám, nakoľko preferujem ZEP)
srska
31.01.12,10:47
Dobrý deň, nikde som sa nedočítala , či môžem na jednom počítači vytvoriť aj tri žiadosti o identifikátori, pre tri rôzne osoby a z tohoto počítača potom bez problémov odosielať výkazy elektronicky.Jedná sa mi o to, že mám firmy, ktoré majú podľa starej dohody vlastné ID, heslo a ja som doteraz bez problémov sa prihlásila v mojom počítači na ich prihlasovacie meno a odoslala SV. Teraz ich chcem prihlásiť na novú dohodu, aby som nemusela posielať krycie listy a podľa toho čo som doteraz čítala tak , resp. ako som to pochopila môžem mať v počítači iba jedno heslo.To by znamenalo buď si ich všetkých prihlásiť na seba, alebo na každého vytvoriť v počítači užívateľa a vždy sa prepínať do príslušného užívateľa.dá sa to:)
Katarína111
31.01.12,10:48
Chcem sa opýtať ak firma posielala súhrnný výkaz elektronicky, musí aj ostatné veci už posielať elektronicky napr. daň z MV. Totiž účtovníčka im odišla aj s prístupovými heslami a teraz nemali ako poslať súhrnný výkaz.
KEJKA
31.01.12,10:51
Chcem sa opýtať ak firma posielala súhrnný výkaz elektronicky, musí aj ostatné veci už posielať elektronicky napr. daň z MV. Totiž účtovníčka im odišla aj s prístupovými heslami a teraz nemali ako poslať súhrnný výkaz.
momentálne je povinný iba súhrnný výkaz a to pre každého. Ostatné sú dobrovoľné.
Katarína111
31.01.12,10:52
ďakujem za rýchlu odpoveď
ja súhrnný výkaz zatiaľ nepodávam, tak som zostala na pochybách čo z ostatnými podaniami
Economic
31.01.12,10:53
Chcem sa opýtať ak firma posielala súhrnný výkaz elektronicky, musí aj ostatné veci už posielať elektronicky napr. daň z MV. Totiž účtovníčka im odišla aj s prístupovými heslami a teraz nemali ako poslať súhrnný výkaz.

Neplatitelia DPH majú povinnosť iba SV zasielať elektronicky.
Platitelia DPH od 1. 4. 2012 podávajú všetko elektronicky.
KEJKA
31.01.12,11:04
Chcem sa opýtať ak firma posielala súhrnný výkaz elektronicky, musí aj ostatné veci už posielať elektronicky napr. daň z MV. Totiž účtovníčka im odišla aj s prístupovými heslami a teraz nemali ako poslať súhrnný výkaz.


ďakujem za rýchlu odpoveď
ja súhrnný výkaz zatiaľ nepodávam, tak som zostala na pochybách čo z ostatnými podaniami
??????
odporuješ si.
ekopo
31.01.12,11:08
Neplatitelia DPH majú povinnosť iba SV zasielať elektronicky.
Platitelia DPH od 1. 4. 2012 podávajú všetko elektronicky.

neformuloval by so to ako "neplatitelia DPH" ale ako "osoby registrované pre daň" podľa príslušného § zákona o DPH , pretože osoba ktorá vôbez nie je registrovaná podľa zákona o DPH je vlastne neplatca DPH.....
Katarína111
31.01.12,14:42
??????
odporuješ si.
myslela som tým, že firma, ktorú účtujem nepodáva súhrnný výkaz
dotaz sa týkal inej firmy
jacekova
01.02.12,10:01
neviete kedy bude možné cez ZEP podať nový mesačný prehľad za 1/2012?
Kája.
01.02.12,12:38
Dobrý deň, prosím našiel by sa tu niekto kto podáva elektronicky formuláre na "Finančný úrad" do ČR?
JAJA11
01.02.12,13:35
Dobrý deň, nikde som sa nedočítala , či môžem na jednom počítači vytvoriť aj tri žiadosti o identifikátori, pre tri rôzne osoby a z tohoto počítača potom bez problémov odosielať výkazy elektronicky.Jedná sa mi o to, že mám firmy, ktoré majú podľa starej dohody vlastné ID, heslo a ja som doteraz bez problémov sa prihlásila v mojom počítači na ich prihlasovacie meno a odoslala SV. Teraz ich chcem prihlásiť na novú dohodu, aby som nemusela posielať krycie listy a podľa toho čo som doteraz čítala tak , resp. ako som to pochopila môžem mať v počítači iba jedno heslo.To by znamenalo buď si ich všetkých prihlásiť na seba, alebo na každého vytvoriť v počítači užívateľa a vždy sa prepínať do príslušného užívateľa.

Ja som to práve skúšala, a ide to. Mám v PC dva identifikátory a nie je to problém. Horšie to bude pri väčšom počte identifikátorov. Zobrazujú sa tam tie pridelené čísla a potom musí človek hľadať, ktoré číslo komu patrí. :) Ale inak v pohode :)
JankaO
01.02.12,13:44
Dobrý deň, prosím našiel by sa tu niekto kto podáva elektronicky formuláre na "Finančný úrad" do ČR?
Ano. Pred dvomi dnami sa mi to podarilo. Inak majú to veľmi dobre spravené a nie také komplikované ako v SR (napr. registrovanie, prihlasovanie, dohody a pod...) Navštívila som ich stránku, elektronický formulár som vyplnila, odoslala bez nejakých administratívnych blbostí. Len dúfam, že správne :D
Ivenka
01.02.12,14:01
Ahojte, čítam hľadám kukám a furt som z toho jeleň a aj preto, že už v tejto téme sa bavíte o identikátoroch a písala som aj do druhej témy o identifikátoroch. Tak mi prosím poraďte čo mám ďalej robiť. Mám identifikátor, prišlo mi aj meilom, vytvorila som dohody, prišlo mi aj meilom a boli už aj klienti sa priradiť. Len neviem sa dopracovať k tomu kľúču. Nič mi neprišlo. A pracovníčka tvrdí, že už je klient pridaný. Mám aj ten súbor PKI ... ale v ňom mám iba potvrdenú svoju žiadsoť a dohodu. Prosím ....
grammatika
01.02.12,14:15
Ja som to práve skúšala, a ide to. Mám v PC dva identifikátory a nie je to problém. Horšie to bude pri väčšom počte identifikátorov. Zobrazujú sa tam tie pridelené čísla a potom musí človek hľadať, ktoré číslo komu patrí. :) Ale inak v pohode :)

Ja som si ten identifikator premenovala, resp. doplnila meno:
C:\Documents and Settings\Visitor\PKI-FS a tam pri tu taku obalocku s klucikom som doplnila meno a pekne ma prihlasilo
Tamila
01.02.12,14:25
Ahojte, čítam hľadám kukám a furt som z toho jeleň a aj preto, že už v tejto téme sa bavíte o identikátoroch a písala som aj do druhej témy o identifikátoroch. Tak mi prosím poraďte čo mám ďalej robiť. Mám identifikátor, prišlo mi aj meilom, vytvorila som dohody, prišlo mi aj meilom a boli už aj klienti sa priradiť. Len neviem sa dopracovať k tomu kľúču. Nič mi neprišlo. A pracovníčka tvrdí, že už je klient pridaný. Mám aj ten súbor PKI ... ale v ňom mám iba potvrdenú svoju žiadsoť a dohodu. Prosím ....
Bola si so žiadosťou o identifikátor už na DÚ. Pochopila som to tak, že asi nie. Mailom ti prišli len tie tlačivá, ktoré si žiadala.Ak áno, obratom ti príde mail, z ktorého si ten identifikátor nainštaluješ do toho PC, v ktorom si písala žiadosť o vydanie identifikátora.
svedia
01.02.12,14:26
ahojte,,práve sa chcem prihlásiť ..už sme boli aj na DÚ.. a teraz mi prišiel email..tak som klikla na odkaz.. len horšie je to s heslom.. už som nahadzovala,, ale nesprávne že mám.. prosím..asi si sedím na vedení.. ale nahadzuje sa : buď z HASH..alebo Security code..alebo... dakujem..
Tamila
01.02.12,14:54
ahojte,,práve sa chcem prihlásiť ..už sme boli aj na DÚ.. a teraz mi prišiel email..tak som klikla na odkaz.. len horšie je to s heslom.. už som nahadzovala,, ale nesprávne že mám.. prosím..asi si sedím na vedení.. ale nahadzuje sa : buď z HASH..alebo Security code..alebo... dakujem..
Tam dávaš heslo, ktoré si sama uviedla pri vypisovaní žiadosti o identifikátor.
martina2006
01.02.12,18:54
Prosím vás, pri zrušení starej dohody o podávaní písomností na DU - žiadosť dáva firma s podpisom konateľa alebo ja, keďže ma splnomocnili na podávanie.
Economic
01.02.12,20:12
Prosím vás, pri zrušení starej dohody o podávaní písomností na DU - žiadosť dáva firma s podpisom konateľa alebo ja, keďže ma splnomocnili na podávanie.

Oznámiš aj ty, že ti vypovedali plnú moc. Ale môže aj konateľ, urob čo je pre teba ľahšie.
Ivenka
01.02.12,20:26
Toť Tamila, práveže som bola na DU a všetko som podala a boli už aj klienti a nič .... žiadny meil, ako mám pokračovať ? Teta na DU tvrdila, že ma už pridala ale neviem kde to mám hľadať. Ak sa prihlásim na EZU tak mi hlási, že identifikátor nenašiel :(
Tamila
02.02.12,08:48
Ja som mala podobný problém, týždeň som pátrala, kde je mail s identifikárorom, volala som na DRSR, bola som na DÚ, kde mi všetko prekontrolovali a nebol nikde problém. Nakoniec som zistila, že všetky maily za DRSR mi prišli dobre, iba ten jediný najdôležitejší mi v mojej mailovej schránke (mám zoznam.sk, ten je v posledných týždňoch riadne spotvorený) preradili do SPAMu. Tam som ho našla a inštalovala.
Ivenka
02.02.12,09:42
Ja mám post, ale do Spamu mi nič nedošlo. :(
marta bodonova
02.02.12,09:50
Som SZCO platca DPH, nemám zamestnancov.
Vôbec neviem ako sa dopracovať k identifikátoru.
Vie mi niekdo poradiť tak polopate?
Mám najprv vypísať žiadosť o vydanie a aj uzavrieť dohodu o elektronickom doručovaní?
Manžel je SZCO a ja mu iba
robim učtovníctvo a neviem koho napísať do žiadosti.
Ďakujem pekne.

Vie mi niekdo poradiť ako ďalej?
Ivenka
02.02.12,10:05
Tak ako píšeš, najprv požiadať o identifikátor a potom dohodu, všetko vytlačiť po 2x, je to aj predvolené na tlač v počte kópii. Na žiadosť môžeš napísať aj seba. Ale čo ďalej neviem, lebo v mojich príspevkoch sa dočítaš, že neviem ako ďalej.
martina2006
02.02.12,10:17
Oznámiš aj ty, že ti vypovedali plnú moc. Ale môže aj konateľ, urob čo je pre teba ľahšie.

Na našom DU mi dnes pracovníčka povedala, že staré dohody nemám rušiť, z dôvodu, že nevedia ako bude fungovať nový systém podávania. Prišiel im mail so vzorom žiadosti o zrušenie starej dohody, zatiaľ nevedia, či to budú vypisovať oni a ja len podpíšem, alebo ako to bude. Že treba počkať s rušením starej dohody.
srska
02.02.12,10:23
Ja som mala podobný problém, týždeň som pátrala, kde je mail s identifikárorom, volala som na DRSR, bola som na DÚ, kde mi všetko prekontrolovali a nebol nikde problém. Nakoniec som zistila, že všetky maily za DRSR mi prišli dobre, iba ten jediný najdôležitejší mi v mojej mailovej schránke (mám zoznam.sk, ten je v posledných týždňoch riadne spotvorený) preradili do SPAMu. Tam som ho našla a inštalovala.len rada - na vážne a citlivé informácie treba za @ lepší mailový server
srska
02.02.12,10:25
Som SZCO platca DPH, nemám zamestnancov.
Vôbec neviem ako sa dopracovať k identifikátoru.
Vie mi niekdo poradiť tak polopate?
Mám najprv vypísať žiadosť o vydanie a aj uzavrieť dohodu o elektronickom doručovaní?
Manžel je SZCO a ja mu iba
robim učtovníctvo a neviem koho napísať do žiadosti.
Ďakujem pekne.

Vie mi niekdo poradiť ako ďalej?pozri príspevok #1614 v tejto téme alebo veľa ďalších
Ivenka
02.02.12,10:34
Takže som zavolala na technickú podporu a tam mi povedali, že mám napísať meil a budú mi to riešiť. Takže čakám

Práve mi odpísali, že si mám u postmastera "POST" overiť či nie je na čiernej listine, preto asi so mnou nevedia komunikovať. Ešte aj v tom ma bue DU obmedzovať.
marta bodonova
02.02.12,12:52
Koncom februára budem mať nový PC.
Vie mi niekdo poradiť, či podať žiadosť o vydanie identifikátora na starom PC alebo počkať na nový, alebo je to jedno.
Ďakujem
srska
02.02.12,14:38
Koncom februára budem mať nový PC.
Vie mi niekdo poradiť, či podať žiadosť o vydanie identifikátora na starom PC alebo počkať na nový, alebo je to jedno.
Ďakujemje to jedno
Tamila
02.02.12,16:34
Ja som telefonovala kôli kópii identifikátora na info číslo a povedali, že z kópie sa dá obnoviť bez problémov, len sa musí nastaviť pri obnove tá istá cesta, ako je pri uložení.
srska
03.02.12,07:20
len info z dú ba pre tých čo využívajú zep:
ak máte staré ID - napr. z 2009 a chcete za nový subjekt - registrovaný na dú po 01.01.2012 - realizovať podania cez eTax so zep, nejde zatiaľ urobiť priradenie nového subjektu k starému ID. sú to špecifické prípady a riešia to.
Economic
03.02.12,07:26
Vážne ? Vo ZV žiadny problém. Zasielam im stále registračný formulár z roku 2009, PM neoverenú, výpis z OR poštou a o 2 dni mám daňovníka pridaného. :) (PM bola ešte so starým znením, bez 563 a daňovník bol pridaný aj tak, že by už moje PM ani nečítali ? ) Zasielam preto poštou, pretože majú toho určite dosť.... nechcem ich oberať o čas (ani seba :D)
srska
03.02.12,07:28
aj subjekt registrovaný na dú po 01.01.2012?
Economic
03.02.12,07:40
aj subjekt registrovaný na dú po 01.01.2012?

Nie ešte v 2011
srska
03.02.12,07:41
to sa dá:)
Anja111
04.02.12,17:28
Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012 - ale čo s prílohami DP? Tie budeme posielať poštou, keď odošleme DP elektronicky?
Rozalka
04.02.12,17:40
Daňový poriadok § 14
(2) Prílohy k podaniu môžu subjekty podľa odseku 1 doručovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
JAJA11
04.02.12,17:45
Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012 - ale čo s prílohami DP? Tie budeme posielať poštou, keď odošleme DP elektronicky?

Ktoré prílohy? Pri PO súvaha a výskedovka ide elektronicky, poznámky som musela odniesť.... :o
Anja111
04.02.12,17:45
Daňový poriadok § 14
(2) Prílohy k podaniu môžu subjekty podľa odseku 1 doručovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
Ďakujem.
Preto som sa pýtala, lebo sa mi nepáči to "inak". Vyhovovalo by mi poslať všetko naraz, elektronicky...
Anja111
04.02.12,17:47
Ktoré prílohy? Pri PO súvaha a výskedovka ide elektronicky, poznámky som musela odniesť.... :o
Napadli ma hlavne DP za FO a prílohy ako Potvrdenia o príjme, fotokopie rodných listov...
Lucinka23
06.02.12,17:44
Ahojte, prosím o radu, všetko potrebné sme vybavili, prišiel mi mail s certifikátom. Keď som ho chcela inštalovať, tak mi napísalo, že na pc sa nenachádza privátny kľúč.

Myslím si, že je to spôsobené tým, že som žiadosť a dohodu vypisovala na inom pc ako je ten, na ktorom potrebujem mať teraz ten certifikát. Dopátrala som sa k tomu, vraj by sa to malo dať nejako skopírovať na viacej pc, no neviem ako.

Viete mi niekto prosím poradiť?

Snažila som sa to tu hľadať, ale vzhľadom k tomu, že táto téma má už viac ako 200 strán akosi sa neviem k tomu dopátrať.

Ďakujem
KEJKA
06.02.12,17:52
neviem, poradia iní, len absolútne som nemala problém sa prihlásiť na dvoch rôznych počítačoch.
dokonca ani jeden z nich nebol ten, z ktorého sa celý prístup riešil.
ale nestačí len ten mail s certifikátom, ale aj predchádzajúci. Ja som to robila v dvoch krokoch......
ale nespomeniem si ako. Proste mi poslali - preposlali všetku poštu s tým súvisiacu, v prvom som klikla na nejaký odkaz, a potom som inštalovala ten certifikát a potom som sa prihlásila.
domenico.office
06.02.12,17:59
Ahojte, prosím o radu, všetko potrebné sme vybavili, prišiel mi mail s certifikátom. Keď som ho chcela inštalovať, tak mi napísalo, že na pc sa nenachádza privátny kľúč.

Myslím si, že je to spôsobené tým, že som žiadosť a dohodu vypisovala na inom pc ako je ten, na ktorom potrebujem mať teraz ten certifikát. Dopátrala som sa k tomu, vraj by sa to malo dať nejako skopírovať na viacej pc, no neviem ako.

Viete mi niekto prosím poradiť?

Snažila som sa to tu hľadať, ale vzhľadom k tomu, že táto téma má už viac ako 200 strán akosi sa neviem k tomu dopátrať.

Ďakujem

Prišla si na to sama..... takže ten odkaz pusti v tom PC, kde si si generovala žiadosť o certifikát.
nika.sum
06.02.12,18:14
Ahoj, mam jedneho znameho, ucto si robi sam, len mal zaujem, ci by som za neho mohla posielat elektronicky na svoj ZEP. Myslite ze keby sme uzavreli zmluvu, ze mu budem posielat elektronicky na zaklade jeho podkladov, bolo by to v pohode. Myslim, tym po pravnej stranke,ze mu vlastne nebudem rucit za udaje, pojdem len podla dodanych udajov.
domenico.office
06.02.12,18:22
Ahoj, mam jedneho znameho, ucto si robi sam, len mal zaujem, ci by som za neho mohla posielat elektronicky na svoj ZEP. Myslite ze keby sme uzavreli zmluvu, ze mu budem posielat elektronicky na zaklade jeho podkladov, bolo by to v pohode. Myslim, tym po pravnej stranke,ze mu vlastne nebudem rucit za udaje, pojdem len podla dodanych udajov.

Určite to takto môže byť.... Za účto si ručí každý sám. Aké údaje dodá, také mu odídu elektronicky.
Lucinka23
06.02.12,18:27
domenico.office ale ja potrebujem ten certifikát inštalovať úplne na inom PC a vraj by sa to malo dať kopírovať ako pri certifikáte zdravotnej poisťovne.

ja som obdržala iba tri maily - v dvoch boli dohoda a žiadosť o identifikátor a ďalší bol link s odkazom a tam mi potom vyhadzuje, že nie na PC privátny kľúč
domenico.office
06.02.12,18:29
domenico.office ale ja potrebujem ten certifikát inštalovať úplne na inom PC a vraj by sa to malo dať kopírovať ako pri certifikáte zdravotnej poisťovne.

ja som obdržala iba tri maily - v dvoch boli dohoda a žiadosť o identifikátor a ďalší bol link s odkazom a tam mi potom vyhadzuje, že nie na PC privátny kľúč

Inštalácia musí prebehnúť len na tom PC, kde to bolo generované. Potom sa dá preniesť do iného PC. Presne, ako na zdravotke.
JAJA11
06.02.12,18:36
domenico.office ale ja potrebujem ten certifikát inštalovať úplne na inom PC a vraj by sa to malo dať kopírovať ako pri certifikáte zdravotnej poisťovne.

ja som obdržala iba tri maily - v dvoch boli dohoda a žiadosť o identifikátor a ďalší bol link s odkazom a tam mi potom vyhadzuje, že nie na PC privátny kľúč

Ono je potrebné ísť na ten PC a tento privátny kľúč preniesť na PC, v ktorom sa budú podávať dokumenty... všetko sa to ukadá do adresára PKI-FS. K tomuto kľúču prihrať zo zaslaného linku tento súbor. Potom vždy prenášať obidva tieto súbory na ten PC, odkiaľ sa budú dokumenty podávať. Ja osobne mám nainštalované súbory na viacerých PC. Z jedného sa budú podávať prehľady (personalistika), z druhého pôjdu daňové dokumenty. A nie je ani problém mať v jednom PC viac rôznych identifikátorov :-)
Lucinka23
06.02.12,18:39
Ďakujem za objasnenie, ja som sa práve bála nainštalovať to na ten pc, že sa mi to nebude mať potom preniesť.

Ešte raz vám všetkým ďakujem. Zajtra sa do toho pustím.
domenico.office
06.02.12,18:40
Ono je potrebné ísť na ten PC a tento privátny kľúč preniesť na PC, v ktorom sa budú podávať dokumenty... všetko sa to ukadá do adresára PKI-FS. K tomuto kľúču prihrať zo zaslaného linku tento súbor. Potom vždy prenášať obidva tieto súbory na ten PC, odkiaľ sa budú dokumenty podávať. Ja osobne mám nainštalované súbory na viacerých PC. Z jedného sa budú podávať prehľady (personalistika), z druhého pôjdu daňové dokumenty. A nie je ani problém mať v jednom PC viac rôznych identifikátorov :-)

Netreba. Dá sa prenášať celý certifikát
ANNAP
08.02.12,05:48
na stránke http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Q_wyU9PT03xLy3RL0hXVAQAK2 31FQ!!
je takýto oznam:
Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane, musia ako NOVÍ používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:

NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.

vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora
uzavrieť Dohodu o elektronickom doručovaní

alebo

Zaručený elektronický podpis
Užívateľ má možnosť zakúpiť si zaručený elektronický podpis (ZEP) u niektorej z komerčných autorizovaných certifikačných autorít.

Upozornenie:
Registráciu do Automatizovaných elektronických služieb (AES) FR SR musia vykonať len NOVÍ užívatelia. Tie daňové subjekty, ktoré prešli procesom registrácie do AES do 31.12.2011, môžu bez potreby opätovnej registrácie a bez akýchkolvek obmedzení nadalej využívať AES FR SR

Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 daňovému orgánu, colnému orgánu má od 1.apríla 2012 daňový subjekt ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, daňový poradca a advokát za daňový subjekt, ktorého zastupujú pri správe dani a zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní. ( paragraf §14 zákona 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov).



myslíte že so starou dohodou netreba nosiť krycí list do 5 dní keď tam píšu bez obmedzení?
JAJA11
08.02.12,07:05
na stránke http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Q_wyU9PT03xLy3RL0hXVAQAK2 31FQ!!
je takýto oznam:
Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane, musia ako NOVÍ používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:

NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.

vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora
uzavrieť Dohodu o elektronickom doručovaní

alebo

Zaručený elektronický podpis
Užívateľ má možnosť zakúpiť si zaručený elektronický podpis (ZEP) u niektorej z komerčných autorizovaných certifikačných autorít.

Upozornenie:
Registráciu do Automatizovaných elektronických služieb (AES) FR SR musia vykonať len NOVÍ užívatelia. Tie daňové subjekty, ktoré prešli procesom registrácie do AES do 31.12.2011, môžu bez potreby opätovnej registrácie a bez akýchkolvek obmedzení nadalej využívať AES FR SR

Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 daňovému orgánu, colnému orgánu má od 1.apríla 2012 daňový subjekt ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, daňový poradca a advokát za daňový subjekt, ktorého zastupujú pri správe dani a zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní. ( paragraf §14 zákona 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov).



myslíte že so starou dohodou netreba nosiť krycí list do 5 dní keď tam píšu bez obmedzení?

Ja si myslím, že to používanie bez obmedzení znamená, že sa tieto dohody nerušia a ak sa niekto rozhodne používať starú dohodu, tak môže bez obmedzení, ale krycie listy musí nosiť ďalej. Odoslané doklady boli označené všeobecným kľúčom , nie konkrétnou osobou, preto tie krycie listy. :o Takže ak sa chcete zbaviť nosenia, treba sa zaregistrovať cez osobný identifikátor. :)
beatad
08.02.12,07:48
Na žiadanie vrátenia dane zo zahraničia musíte mať ZEP. Žiadosť totiž musí byť podpísaná ZEP-om. Na základe dohody to nie je možné.
El. podávanie sa musí robiť už od 1. 1. 2012, to znamená že aj DPH za 12/2011 aj 4. Q. 2011 ale aj všetky iné podania ako Prehľady a podobne. Tak ako je vo videu.

Ak si nechcete zakupovať ZEP, je to možné prostredníctvom niekoho kto ho má a plnej moci na tento úkon. Naša spoločnosť to už takto riešila pre svojich klientov.

Chcem sa spýtať, či sa nezmenil spôsob podania žiadosti o vrátenie dane §55f- musí byť ešte stále ZEP, nestačí nová dohoda s DU platná od r.2012?
Ďakujem
Bea
nika.sum
08.02.12,08:18
Ja by som chcela Economic len doplnit, co sa tyka vratenia DPH so zahranicia, mne len jednu firmu priradili aj s tym ze mame mam moznost elektronicky podavat ziadosti. Takze treba do plnej moci asi zvlast vymenovat aj elektronicke podavanie vratenia dane zo zahranicia. Pri tej firme, kt. mam priradenu aj s touto moznostou sa ma slecny na DU zvlast na toto opytali ci to tam chcem mat, lebo ze to normalne nedavaju, a ak by sme to neskor chceli museli by sme znovu poziadat. Toto som sice riesila koncom roka 2011.
JAJA11
08.02.12,08:36
Netreba. Dá sa prenášať celý certifikát

nerozumiem, čo netreba, aký celý certifikát sa prenáša? :o
Economic
08.02.12,08:56
Ja by som chcela Economic len doplnit, co sa tyka vratenia DPH so zahranicia, mne len jednu firmu priradili aj s tym ze mame mam moznost elektronicky podavat ziadosti. Takze treba do plnej moci asi zvlast vymenovat aj elektronicke podavanie vratenia dane zo zahranicia. Pri tej firme, kt. mam priradenu aj s touto moznostou sa ma slecny na DU zvlast na toto opytali ci to tam chcem mat, lebo ze to normalne nedavaju, a ak by sme to neskor chceli museli by sme znovu poziadat. Toto som sice riesila koncom roka 2011.


Jasné... Beriem. Určite nech si každý doplní všetko do PM čo treba tak, aby bolo dobre, hoci aj podávanie žiadostí o vrátenie dane zozahraničia. Je fakt ťažko sa v tomto všetkým slečnám prispôsobiť. A najhoršie, to čo platí v Žiline, zase neplatí v BA a podobne. Všetko za pochodu sa neustále mení a slečny sú príliš múdre. Nás buzerujú za každé slovko v PM, ktoré chýba alebo aj ktoré je navyše a videl niekto, aký vzor PM majú oni na stránke ? Ledva 4 riadky, bez odvolávky na zákon, § a podobne. Podľa mňa absolútne nepostačujúcu.... Ale to je iba môj osobný názor. Ja by som si ten vzor vzala so sebou a ukázala im ho... či by ešte mudrovali nad tým, čo im človek predloží. Nieže by ľuďom pomáhali, ale stále im hádžu klacky pod nohy. Ja som tak znechutená z tých slečien, že aj vďaka tomu som už na DÚ pekne dávno nebola. Také správanie a mudrovanie fakt nemusím.

Ešte ma tak napadá. A čo normálne teda dávajú ?
jenny5
08.02.12,11:27
Chcela som dnes podať elektronicky mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a nedá sa mi kliknúť na mesačne, len štvrťročne a tým pádom ma to ďalej nepustí. Funguje niekomu podať už mesačný prehľad za január?
Vopred vďaka.
martina2006
08.02.12,11:39
Chcela som dnes podať elektronicky mesačný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a nedá sa mi kliknúť na mesačne, len štvrťročne a tým pádom ma to ďalej nepustí. Funguje niekomu podať už mesačný prehľad za január?
Vopred vďaka.

Ani mne nefunguje. Ešte sa nedá podávať.
ANNAP
08.02.12,11:51
ja som podávala súhrnný výkaz 16.1.2012 straou dohodou( tz.krycí list ) a keď si pozriem v dokumenty danoveho subjektu stále to tam nie je, už som volala aj naDU, povedali mi že keď mám akceptáciu podania potvrdenú tak to nájdu, stretli ste sa s tým niekto?
inuš
08.02.12,12:01
Aj ja som práve skúšala podať mesačný prehľad a nejde to. My musíme čakať, ale oni s pokutou neotáľajú. Ach jaj, prečo som účtovníčka a nie predavačka????????????????
JAJA11
08.02.12,12:32
Aj ja som práve skúšala podať mesačný prehľad a nejde to. My musíme čakať, ale oni s pokutou neotáľajú. Ach jaj, prečo som účtovníčka a nie predavačka????????????????

ani mne :mee:
jenny5
08.02.12,12:39
Vďaka za reakcie, takže musíme čakať....
srska
08.02.12,18:31
domenico.office
08.02.12,19:20
nika.sum
08.02.12,20:18
Jasné... Beriem. Určite nech si každý doplní všetko do PM čo treba tak, aby bolo dobre, hoci aj podávanie žiadostí o vrátenie dane zozahraničia. Je fakt ťažko sa v tomto všetkým slečnám prispôsobiť. A najhoršie, to čo platí v Žiline, zase neplatí v BA a podobne. Všetko za pochodu sa neustále mení a slečny sú príliš múdre. Nás buzerujú za každé slovko v PM, ktoré chýba alebo aj ktoré je navyše a videl niekto, aký vzor PM majú oni na stránke ? Ledva 4 riadky, bez odvolávky na zákon, § a podobne. Podľa mňa absolútne nepostačujúcu.... Ale to je iba môj osobný názor. Ja by som si ten vzor vzala so sebou a ukázala im ho... či by ešte mudrovali nad tým, čo im človek predloží. Nieže by ľuďom pomáhali, ale stále im hádžu klacky pod nohy. Ja som tak znechutená z tých slečien, že aj vďaka tomu som už na DÚ pekne dávno nebola. Také správanie a mudrovanie fakt nemusím.

Ešte ma tak napadá. A čo normálne teda dávajú ?

No u vsetkych firiem mam len podanie dokumentov a u tej jednej firmy mam ziadatel o vratenie DPH a vratenie DPH, nechapem preco to tam nie je automaticky u vsetkych. Teraz sa musim zastat tej slecny, ktora ma na to upozornila, nic som nemusela dopisovat, ona si to tam poznacila do zapisnice. Na inych DU sa ma nic nepytali a ani to tam nemam. Ja som brala ze to je automaticky...
Economic
08.02.12,20:33
mimotemy http://www.sme.sk/diskusie/dpl/17941944/Miklosov-priatel-Mikulcik-opat-sefuje-uradu.html

Ja osobne si myslím, že každý z nás si to uvedomuje, že celú (neviem kým) vymyslenú parádu so špecifickými číslami účtov, ako aj identifikátormi, o ktorých tvrdia, že sú zadarmo, sú bohužiaľ z našich vlastných vreciek - z našich daní a dovolím si povedať, že nás to v konečnom dôsledku stojí viac ako samotný ZEP. No na Slovensku je to bohužiaľ tak.
xMen
09.02.12,11:25
od dnesneho dna je mozne podat v EZU (https://esluzby.drsr.sk) aj "Hlásenie o vyúctovaní dane a o úhrne príjmov fyzických osôb zo závislej cinnosti a z funkcných
požitkov a o zrazených preddavkoch na dan z týchto príjmov (platné od 1.1.2011 za zdanovacie obdobie 2010 a 2011)"
m.hladka
09.02.12,16:17
konečne, treda dnešný dátum zapísať zlatými písmenami, dúfam, že to hneď ráno neskolabuje ...
martina2006
10.02.12,07:27
dvd
10.02.12,07:37
tlačivá do e-dane budú až v marci............

NEMÁM SLOV !!!
hlavne že firma, ktorá spravuje server e-dane si účtuje tisíce € za to....
Economic
10.02.12,07:43
tlačivá do e-dane budú až v marci............

NEMÁM SLOV !!!
hlavne že firma, ktorá spravuje server e-dane si účtuje tisíce € za to....


Ja tak isto nemám slov.... Nedala by som im ani cent za takéto služby. Vzory DP boli ustanovené a schválené veľmi dávno, no oni si vždy nájdu výhovorky... Nikdy niet vinníka... A ja osobne by som bola veľmi rada, keby sa našiel, takú sankciu by som im vyrubila... Nás pokutujú, tak aj firmu by bolo sankcionovať. Aké to zmluvy podpisujú ? HNUS...
Žabinka
10.02.12,08:22
Včera bola v TV reportáž, ako DÚ včas nedoručil kartičky DIČ a IČ DPH a novovzniknutej firme skoro kvôli tomu padol veľký obchod. Hovorkyňa DÚ povedala: Ospravedlňujeme sa za oneskorenie...centralizácia finančnej správy..spadol systém... Bohovsky ma to "pobavilo", škoda, že nie sú takí zhovievaví aj v opačných prípadoch, keď mešká daňovník, častokrát nie z jeho viny.
Economic
10.02.12,13:52
Včera bola v TV reportáž, ako DÚ včas nedoručil kartičky DIČ a IČ DPH a novovzniknutej firme skoro kvôli tomu padol veľký obchod. Hovorkyňa DÚ povedala: Ospravedlňujeme sa za oneskorenie...centralizácia finančnej správy..spadol systém... Bohovsky ma to "pobavilo", škoda, že nie sú takí zhovievaví aj v opačných prípadoch, keď mešká daňovník, častokrát nie z jeho viny.


Prečo by to aj daňovník nemohol takto využiť a verejne vyhlásiť : Ospravedlňujem sa správcovi dane za oneskorenie - dôvod ? Spadol systém....
dvd
11.02.12,16:37
úplná katastrofa, DPH za 01/2012 sa nedá nijako poslat elektronicky ani cez nové EZU ani nijako po starom - nadá sa zadat rok 2012
....čo robia celý február tí guleváloši na daňovom????
Economic
11.02.12,16:45
úplná katastrofa, DPH za 01/2012 sa nedá nijako poslat elektronicky ani cez nové EZU ani nijako po starom - nadá sa zadat rok 2012
....čo robia celý február tí guleváloši na daňovom????

Figu borovú robia a ešte majú toľkú drzosť v médiách sa verejne OSPRAVEDLŇOVAŤ.... Banda je to nepodarená !
optimistka
13.02.12,09:15
dnes som napisala mail na technicku podporu, za 10 minut som dostala odpoved, ze to bude v dohladnej dobe a mam pravidelne sledovat starnku drsr.
rada ako hrom
Lucinka23
13.02.12,14:19
Prosím Vás, podarilo sa mi preniesť identifikátor na požadovaný PC, prihlásila som sa. Po prihlásení som sa ocitla v záložke zoznam daňových subjektov, kde je iba prázdny riadok kde môžem zadať DIČ, daňový úrad prípad OUD. Viac nič. Daňový subjekt sa tam nenachádza. Skúšala som sa prihlásiť viackrát, no ani raz mi neukázalo daňový subjekt. Prosím poraďte mi, čo sa dá robiť alebo mám kontaktovať technickú podporu? Ďakujem
Economic
13.02.12,14:33
Prosím Vás, podarilo sa mi preniesť identifikátor na požadovaný PC, prihlásila som sa. Po prihlásení som sa ocitla v záložke zoznam daňových subjektov, kde je iba prázdny riadok kde môžem zadať DIČ, daňový úrad prípad OUD. Viac nič. Daňový subjekt sa tam nenachádza. Skúšala som sa prihlásiť viackrát, no ani raz mi neukázalo daňový subjekt. Prosím poraďte mi, čo sa dá robiť alebo mám kontaktovať technickú podporu? Ďakujem


S novou Dohodou si už na DÚ bola ?
JankaO
13.02.12,14:35
Celá táto situácia okolo elektronických podaní je buď účelový chaos alebo neschopnosť kompetentných. Pritom Slovensko nie je jediné, ktoré má daňové úrady a daňovníkov. Vedľa u susedov s tým nemajú absolútny problém a ani s novými tlačivami a dokonca podávanie je bez akýchkoľvek administratívnych prekážok vo forme identifikátorov, dohôd, registrácií a podobných blbostí. Hanbím sa, no zjavne ten, kto by sa mal sa asi nie.
Economic
13.02.12,14:43
Mne sa po 3 rokoch elektronického podávania so ZEP stalo, že ma kontaktovali z DÚ za jednu firmu, že či sme podali DP k DPH za 12/2011 (vedia že podávame len elektronicky všetko) a pýtala sa ma baba, okrem toho, že či bolo podané, či sme mali povinnosť alebo nadmerák. A klient DPH 25. 1. 2012 ako svoju daňovú povinnosť riadne uhradil. Zrejme tam majú bordel väčší ako v tanku ! Posielala som dnes e-mailom, aj potvrdenku o podaní, a pre istotu aj potvrdenie o akceptácii podania. To ani nezbadali, že im prišli na nimi oznámený a vygenerovaný špeciálny účet klienta peniaze ? Zrejme nie :)
Tweety
13.02.12,15:36
Mne sa po 3 rokoch elektronického podávania so ZEP stalo, že ma kontaktovali z DÚ za jednu firmu, že či sme podali DP k DPH za 01/2011 (vedia že podávame len elektronicky všetko) a pýtala sa ma baba, okrem toho, že či bolo podané, či sme mali povinnosť alebo nadmerák. A klient DPH 25. 1. 2012 ako svoju daňovú povinnosť riadne uhradil. Zrejme tam majú bordel väčší ako v tanku ! Posielala som dnes e-mailom, aj potvrdenku o podaní, a pre istotu aj potvrdenie o akceptácii podania. To ani nezbadali, že im prišli na nimi oznámený a vygenerovaný špeciálny účet klienta peniaze ? Zrejme nie :)

No, ak za 1/2011, tak 25.1.2012 uhradil neskoro, či?.
msa
13.02.12,15:47
prosím vás, neviem si rady odvčera, keď sa chcem prihlásiť cez stránku drsr , rovno ma odkáže na Download Java for Windows...a aj keď to spustím a nainštalujem nanovo, inštalácia prebehne, oznámi, mi že reinstaluje tú verziu predtým /pretože predtým som to tam už mala a normálne som sa príhlásila, všetko bolo v pohode/ a napriek tomu, že všetko prebehne, pri ďalšom prihlásení mi znova ponúkne len túto možnosť, vôbec mi tam neponúkne už tú tabuľku na prihlásenie. Toto mi vyhodí jednoducho ako krok , ktorý nemôžem obísť a hotovo. čo robím pre pána zle, keď to predtým šlo? už ma z toho trafí. ďakujem
Economic
13.02.12,16:01
december... nie január.
srska
13.02.12,18:17
mimotemyčo píšu iní: http://www.sme.sk/diskusie/1958349/9/17941939/Miklosov-priatel-Mikulcik-opat-sefuje-uradu.html#17941939


mimotemy http://www.sme.sk/diskusie/dpl/17941944/Miklosov-priatel-Mikulcik-opat-sefuje-uradu.html

mimotemyuž je to tady: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-54697860-stat-blokuje-firmam-miliony-eur-z-dani

Štát blokuje firmám milióny eur z daní

Daniari od januára blokujú firmám peniaze. Tisíckam subjektov nevyplácajú preplatky na dani z pridanej hodnoty. Každý mesiac pritom ide o stovky miliónov eur. Dôvodom sú úpravy informačných systémov u daniarov. „Zatiaľ sa nevracia nič. Malo by to byť vysporiadané do 24. februára,“ potvrdila pre HN predsedníčka Podnikového výboru OZ Sloves Oľga Kopecká. Nový systém by mali dostať len štyri dni predtým.

Tajomní daniari
Ako dodala Kopecká, daniari tiež nevedia vydávať potvrdenia o platobnej disciplíne. Tie firmy potrebujú, ak si napríklad berú úver v banke. „My by sme mali vydať rozhodnutie, že nemajú žiadne nedoplatky, ale nevieme to urobiť, lebo sa nevieme dostať do systému,“ vraví Kopecká.
Ročne štát vracia firmám na preplatkoch DPH miliardy eur. Finančné riaditeľstvo, ktoré od nového roka vzniklo zlúčením daňových a colných úradov, ťažkosti s novým systémom nepotvrdilo ani nevyvrátilo. „Prvý štvrťrok ukáže, ako na tom finančná správa je so svojimi systémami,“ reagovala pre HN Miroslava Slemenská z Finančného riaditeľstva.

Systém už mali
Problémy so systémom podľa zistení HN súvisia s čudným postupom na riaditeľstve. Ukazuje sa totiž, že daniari platia dvakrát za to isté. Jeden informačný systém, RDS od firmy Novitech, si už kvôli reforme daňovej správy objednali v minulých rokoch a zaplatili zaň doteraz štyri milióny eur. Nedávno ho odmietli a nanovo budujú iný – KONS. Podľa zistení HN na ňom pracuje firma Bank Pro Soft, blízka Miroslavovi Mikulčíkovi. Ten od januára zastáva druhý najvyšší post na Finančnom riaditeľstve, šéfuje Kompetenčnému centru. Predtým šéfoval samotnému daňovému riaditeľstvu. Z funkcie odišiel po kauze prenájmu budovy daniarov v Košiciach, pre ktorú skoro padla vláda.
Finančné riaditeľstvo svoj postup nevysvetlilo a neuviedlo, koľko za nový systém zaplatilo.
Podozrivými úpravami informačných systémov u daniarov sa bude zaoberať aj polícia. Tá potvrdila, že dostala trestné oznámenie na Miroslava Mikulčíka od občianskeho združenia Občan za spravodlivosť.
Podľa firmy Novitech sú pre komplikácie s novým systémom ohrozené aj záujmy štátu. „Pretože hrozí reálny kolaps výberu daní, vrátení nadmerných odpočtov DPH a kolapsu celej finančnej správy,“ vraví riaditeľ Novitechu Peter Birčák.
„Finančné riaditeľstvo nedokázalo zabezpečiť plynulý prechod na nový systém. Je pre mňa nepredstaviteľné, že jednotlivé pracovníčky pri správe daní de facto nemôžu plnohodnotne vykonávať svoju prácu niekoľko týždňov,“ zhodnotil Peter Kunder z Aliancie Fair-play.
Podľa niektorých oslovených IT odborníkov sa štandardne mení informačný systém tak, že sa najskôr testuje, zaškoľujú sa ľudia, prevedú sa dáta zo starého systému a potom sa nabieha na nový systém. „Pri takomto systéme nepripadá do úvahy, aby bol odstavený mesiac. Kolabuje pritom najdôležitejší informačný systém v krajine, ktorý zabezpečuje daňové príjmy štátu,“ poznamenal exminister financií Ján Počiatek (Smer-SD).
Ako daniari postupovali, nie je známe. „Pre proces transformácie musíme jednoznačne realizovať konsolidáciu našich informačných systémov. Je pravdou, že intenzívne komunikujeme s dodávateľom služieb, čo je IBM Slovensko,“ podotkla Slemenská.
Podľa dokumentov, ktoré majú HN k dispozícii však daniari komunikujú aj priamo s firmou Bank Pro Soft, ktorá má z minulosti väzby na Mikulčíka. Tú už vlani v novembri upozorňovali, že mešká s niektorými prácami.
Zákazky súvisiace so zmenou systémov daniari zahrnuli pod sporný kontrakt medzi rezortom financií a IBM. Podpísaný bol ešte za bývalej vlády a neskôr na nej Mikulčík vyrokoval zníženie zmluvnej sumy z 56 na 22,4 milióna eur. Polícia pritom prešetruje aj zadanie pôvodnej zákazky.
HN oslovili aj ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ-DS), pod ktorého spadá Finančné riaditeľstvo. Rezort nekomunikoval, odkázal nás s otázkami na daniarov.

bez komentára
domenico.office
13.02.12,19:01
Teraz by Richard mohol pridať tlačidlo "Do plaču"...Srskov príspevok, hlavne obsah je na zaplakanie. Kde to žijeme?
Economic
13.02.12,19:05
Veru na poriadny plačúci vodopád. A kto to všetko zaplatí ? Predsa my všetci BOHUŽIAĽ..... Štát zadržiava naše peniaze, štát nám technicky zabraňuje podávať v časovom predstihu elektronicky daňové priznania. Kam to ešte necháme zájsť ?

Takže toto sú aj nové identifikátory vážení, o ktorých tvrdia že sú zadarmo. A peniažky krásne potichúčky potiekli niekomu blízkemu pána Mikulčíka do vrecka. A národ slovenský plať !!!!!
Lucinka23
13.02.12,19:39
Prepáčte, mala som problémy s pripojením na net. Áno, dohoda o elektronickom doručovaní je podpísaná ešte koncom januára. Vôbec neviem čo mám s tým robiť. Skúšala som to na dvoch PC ale ani na jednom mi nič neukazuje.
domenico.office
13.02.12,20:04
Prosím Vás, podarilo sa mi preniesť identifikátor na požadovaný PC, prihlásila som sa. Po prihlásení som sa ocitla v záložke zoznam daňových subjektov, kde je iba prázdny riadok kde môžem zadať DIČ, daňový úrad prípad OUD. Viac nič. Daňový subjekt sa tam nenachádza. Skúšala som sa prihlásiť viackrát, no ani raz mi neukázalo daňový subjekt. Prosím poraďte mi, čo sa dá robiť alebo mám kontaktovať technickú podporu? Ďakujem


Prepáčte, mala som problémy s pripojením na net. Áno, dohoda o elektronickom doručovaní je podpísaná ešte koncom januára. Vôbec neviem čo mám s tým robiť. Skúšala som to na dvoch PC ale ani na jednom mi nič neukazuje.

Lucinka, že v záložke sa daňové subjekty nenachádzajú, môže byť spôsobené aj tým, že v čase, kedy si podávala žiadosti, zrejme už nebolo možné pridať tieto subjekty. Prečítaj si Srskov príspevok, je o asi tri príspevky vyššie. Informačný systém daňovníkov doznáva zmeny..... Nerobíš nikde chybu. Jednoducho v systéme nie sú tvoji daňovníci. Táto vec je už na samotných daňovákoch. Inú radu tu nenájdeš.
domenico.office
13.02.12,20:06
prosím vás, neviem si rady odvčera, keď sa chcem prihlásiť cez stránku drsr , rovno ma odkáže na Download Java for Windows...

a aj keď to spustím a nainštalujem nanovo, inštalácia prebehne, oznámi, mi že reinstaluje tú verziu predtým /pretože predtým som to tam už mala a normálne som sa príhlásila, všetko bolo v pohode/ a napriek tomu, že všetko prebehne, pri ďalšom prihlásení mi znova ponúkne len túto možnosť, vôbec mi tam neponúkne už tú tabuľku na prihlásenie. Toto mi vyhodí jednoducho ako krok , ktorý nemôžem obísť a hotovo. čo robím pre pána zle, keď to predtým šlo? už ma z toho trafí. ďakujem

Len to nerob.... prídem ti urobiť radšej ZEP a budeš bez problémov. To ti garantujem
marta bodonova
14.02.12,11:23
Vie mi niekdo povedať prečo na stranke DRSR neviem otvoriť formuláre na žiadosti pre elektronické podávanie DP? Čakala som až budem mať nový PC a teraz neviem kde je problém.
Ďakuijem.
srska
14.02.12,11:37
Vie mi niekdo povedať prečo na stranke DRSR neviem otvoriť formuláre na žiadosti pre elektronické podávanie DP? Čakala som až budem mať nový PC a teraz neviem kde je problém.
Ďakuijem.
ezú o 12:32 bez problémov
salka
14.02.12,11:44
ja som ako novopečený držiteľ identifikátora chcela odoslať Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za január cez EZU, ale tam to tlačivo nie je zakomponované...zatiaľ tam len figuruje tlačivo minuloročné (kvartálne)
No a teraz neviem čo mám urobiť, lebo to čo som si vytlačila z MRP je označené ako Vzor a ja neviem či takéto tlačivo môžem odniesť na DÚ
marta bodonova
14.02.12,11:49
No nejde to, na starom PC nebol problem. Možno, že nejaky program v novom PC nemám, nevie mi niekdo poradiť? K príspevku 2113.
srska
14.02.12,11:54
No nejde to, na starom PC nebol problem. Možno, že nejaky program v novom PC nemám, nevie mi niekdo poradiť? K príspevku 2113.
málo info. ezú, etax? .... popísať lepšie váš problém. čo nejde? kam sa dostanete alebo nedostanete? .....
srska
14.02.12,11:56
ja som ako novopečený držiteľ identifikátora chcela odoslať Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za január cez EZU, ale tam to tlačivo nie je zakomponované...zatiaľ tam len figuruje tlačivo minuloročné (kvartálne)
No a teraz neviem čo mám urobiť, lebo to čo som si vytlačila z MRP je označené ako Vzor a ja neviem či takéto tlačivo môžem odniesť na DÚno tak mrp sa nepochlapilo
marta bodonova
14.02.12,12:03
K prispevku 2116.
Idem na stránku DRSR.
Potom na - vypísať žiadosť o vydanie iden.
Ale ked chcem isť na VSTUPTE - už nemôžem, ani mi nič nevypisuje.
Neviem, čo je to ETAX.
Ďakujem
Tamila
14.02.12,12:11
ja som ako novopečený držiteľ identifikátora chcela odoslať Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za január cez EZU, ale tam to tlačivo nie je zakomponované...zatiaľ tam len figuruje tlačivo minuloročné (kvartálne)
No a teraz neviem čo mám urobiť, lebo to čo som si vytlačila z MRP je označené ako Vzor a ja neviem či takéto tlačivo môžem odniesť na DÚ
Z MRP sa dá vytlačiť tlačivo, ktoré akcepuje DÚ - Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch ...
Tamila
14.02.12,12:20
Dá sa vytlačiť správne tlačivo
JAJA11
14.02.12,12:20
K prispevku 2116.
Idem na stránku DRSR.
Potom na - vypísať žiadosť o vydanie iden.
Ale ked chcem isť na VSTUPTE - už nemôžem, ani mi nič nevypisuje.
Neviem, čo je to ETAX.
Ďakujem

Potrebuje to program Java... treba skontrolovať či máte nainšatlovanú požadovanú verziu tohto programu ...
srska
14.02.12,12:20
K prispevku 2116.
Idem na stránku DRSR.
Potom na - vypísať žiadosť o vydanie iden.
Ale ked chcem isť na VSTUPTE - už nemôžem, ani mi nič nevypisuje.
Neviem, čo je to ETAX.
Ďakujem
dobre - treba ísť tu keď chcete žiadať o vydanie identifikátora:https://pki.drsr.sk/ziadost.jsp
Ivenka
14.02.12,12:43
Ahojte, tak úspešne sa mi podarilo nainštalovať certikát. Budem písať ako laik. Dostala som sa do EZU a teraz ak som to správne pochopila, ku každému daňové mu subjekty si budem vytvárať podania resp. natipujem všetky druhy daní a podania, ktoré budem za nich podávať ? Aby som niečo nedovrzala. Ďakujem za pomoc.
JAJA11
14.02.12,12:45
áno, len tam zatiaľ okrem súhrnného výkazu za rok 2012 nič nefunguje :cool:
Ivenka
14.02.12,12:46
Ďakujem
marta bodonova
14.02.12,12:50
K prispevku 2121.
Tak sa mi to podarilo, len program JAWA trebalo nainštalovať.
Ešte by som potrebovala vedieť, keď manžel je SZCO a sám si robi učtovníctvo, tak aj vo formulári na žiadosť aj vo formulári pre dohodu bude len jeho meno, však.
Ďakujem
JAJA11
14.02.12,13:09
K prispevku 2121.
Tak sa mi to podarilo, len program JAWA trebalo nainštalovať.
Ešte by som potrebovala vedieť, keď manžel je SZCO a sám si robi učtovníctvo, tak aj vo formulári na žiadosť aj vo formulári pre dohodu bude len jeho meno, však.
Ďakujem

Áno, ak nechce splnomocniť niekoho iného, je tam len on...
salka
14.02.12,18:15
ďakujem za info, ešte to zajtra pozriem...dobre že som sem nakukla, lebo ráno som s tým už chcela bežať na DÚ
Sarlotka
14.02.12,22:38
zdravim len mala info neviem, či to tu už niekto riešil a písal pri vybavovani EZU prvotne treba prist okrem ziadosti na vydavnie identifikatora zaroven aj s nejakou dohodou...

totiz ja som si isla vybavit ziadost o vydanie identifikator a nechceli mi to bez dohody na nejaku firmu zaregistrovat....
klient si siel vybavit na danovy urad dohodu sam, aby sme sa na seba nemuseli casovo viazat.. no zial nie je to mozne prvy klient musi ist resp prva dohoda musi byt spolu s ziadostou identifikatorom...:) takze pripadne zobrat dohodu na vlastnu firmu... kazdy dalsi klient uz moze ist len s dohodou...

a este jeden klient to chce dat podpisat u notara, ktoreho ma blizko a nasledne zaslat postou (vsade ma na skok) ... v prirucke je pisane ze staci jedenkrat (teda jedenkrat overit dva podpisy) ja ked som sa pytala tak mi povedali, ze dvakrat (teda 4 podpisy overit) nemáte s tym prosím niekto skusenosti?
dakujem
Daniela1
15.02.12,06:58
Stačí overiť notársky podpis na jednej dohode, druhá zostáva pre klienta. Daňvý úrad si ponechá dohodu s overeným podpisom. Tak som registrovala na DU v Košiciach viac firiem.
JAJA11
15.02.12,07:05
zdravim len mala info neviem, či to tu už niekto riešil a písal pri vybavovani EZU prvotne treba prist okrem ziadosti na vydavnie identifikatora zaroven aj s nejakou dohodou...

totiz ja som si isla vybavit ziadost o vydanie identifikator a nechceli mi to bez dohody na nejaku firmu zaregistrovat....
klient si siel vybavit na danovy urad dohodu sam, aby sme sa na seba nemuseli casovo viazat.. no zial nie je to mozne prvy klient musi ist resp prva dohoda musi byt spolu s ziadostou identifikatorom...:) takze pripadne zobrat dohodu na vlastnu firmu... kazdy dalsi klient uz moze ist len s dohodou...

a este jeden klient to chce dat podpisat u notara, ktoreho ma blizko a nasledne zaslat postou (vsade ma na skok) ... v prirucke je pisane ze staci jedenkrat (teda jedenkrat overit dva podpisy) ja ked som sa pytala tak mi povedali, ze dvakrat (teda 4 podpisy overit) nemáte s tym prosím niekto skusenosti?
dakujem

mne to spravili bez problémov, vydali mi identifikátor a potom išli firmy s dohodami... už ich tam mám aj pridaných....
Ale je som dohodu už mala vygenerovanú pre toho človeka, len on vtedy nemal čas...
Economic
15.02.12,07:31
srska
15.02.12,07:38
VieraPopluharova
15.02.12,08:30
Mne tiež nechceli zaregistrovať identifikátor bez prvej dohody, dokonca mi odmietli i dohody overené notárom.... momentálny stav u nás.... neregistrujú, nakoľko tvrdia, že i keby to urobili tak sa to bude musieť opravovať.....
Vlastas
15.02.12,10:57
Len pre informáciu: včera vybavenie dokumentov aj s konateľom pre dve firmy-žiadosť aj dohoda na DU BB za necelých 15 min. rušila som aj starú dohodu. Dnes ráno o 9.hod všetko fungovalo už som to aj vyskúšla /neposielala som nič/- nečakala som, že to bude také rýchle.
Economic
15.02.12,11:04
Veď oni sú šikovní...
marta bodonova
15.02.12,11:36
Keď som SZCO a všetko si vybuvajem sama , musim vyplniť aj formular pre dohodu? Formular na žiadosť už mám.
Ďakujem
Economic
15.02.12,11:43
Keď som SZCO a všetko si vybuvajem sama , musim vyplniť aj formular pre dohodu? Formular na žiadosť už mám.
Ďakujem

Áno sama za seba. Dohoda je o spôsobe doručovania a preukazovania podania.
Sarlotka
15.02.12,11:57
Mne tiež nechceli zaregistrovať identifikátor bez prvej dohody, dokonca mi odmietli i dohody overené notárom.... momentálny stav u nás.... neregistrujú, nakoľko tvrdia, že i keby to urobili tak sa to bude musieť opravovať.....

co? to fakt? dohody notarom odmietaju... no super...
Sarlotka
15.02.12,11:59
mne to spravili bez problémov, vydali mi identifikátor a potom išli firmy s dohodami... už ich tam mám aj pridaných....
Ale je som dohodu už mala vygenerovanú pre toho človeka, len on vtedy nemal čas...

aj ja som mala vygenorovanu aj dohodu len ju mal klient.. tiez ako som vyssie spominala, aby sme sa na seba nemuseli viazat casovo.... a aj tak mi to nespravili... musela som si doniest dohodu na moju firmu spolu so ziadostou identifikatora...

tak ale ako teraz citam vsade je to inak... :))

on isiel dnes a volal mi odtial a dal registratorku ta sa ma opytala ci uz moja ziadost niekde je spolu s nejakou dohodou ja ze ano a uz ho mam aj priradeneho... :)

taketo mam teda ja skusenosti islo o danove urady v bratislave
Economic
15.02.12,12:04
co? to fakt? dohody notarom odmietaju... no super...

Žiadne dohody doteraz sa neoverovali.
ekopo
15.02.12,13:21
.....v aplikácii eDANE sa objavilo tlačivo DPH pre rok 2012..........
srska
15.02.12,13:23
vieme od 11:03 v téme chaos
Economic
15.02.12,13:37
.....v aplikácii eDANE sa objavilo tlačivo DPH pre rok 2012..........

Jasné, a aj funguje, ja už som aj podávala...:)
Sarlotka
15.02.12,13:44
Žiadne dohody doteraz sa neoverovali.

po vygenerovani je v postupe napísane ze:
dohodu musi statutar podpisat v uradnych hodinach pred poverenym pracovnikom DU, alebo je mozne dohodu zaslat postou, v tomto pripade je potrebne aby podpis bol notarom overeny.
xMen
16.02.12,07:01
od dnes je mozne v EZU podavat DPH 2012 a 'Prehlad preddavkov 2012'
Anja111
16.02.12,07:04
od dnes je mozne v EZU podavat DPH 2012 a 'Prehlad preddavkov 2012'
Tak sme sa predsa dočkali...
Economic
16.02.12,07:15
po vygenerovani je v postupe napísane ze:
dohodu musi statutar podpisat v uradnych hodinach pred poverenym pracovnikom DU, alebo je mozne dohodu zaslat postou, v tomto pripade je potrebne aby podpis bol notarom overeny.

Má 3 možnosti : 1. ísť osobne a neoverovať, alebo 2. overiť podpis a poslať poštou v tomto prípade. 3. Ešte môže splnomocniť niekoho na tento úkon, PM už nemusí overovať. Takže snáď si vyberie jednu z nich....
Žabinka
16.02.12,08:38
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/images/ezubig11.png (https://esluzby.drsr.sk/)

Elektronické doručovanie podaní v roku 2012
(Elektronická komunikácia)
V S T Ú P T E (https://esluzby.drsr.sk/)
S účinnosťou od 16.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené tlačivo daňového priznania k DPH za zdaňovacie obdobie 2012 a tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za zdaňovacie obdobie 2012.
Daniela1
16.02.12,09:08
Skúšam zaslať mesačný prehľad cez EZU načítaním xml súboru a hlási mi chyby. Neviem či je chyba v mzdovom programe alebo na stránke Finančnej správy. Aké máte skúsenosti?
xMen
16.02.12,09:27
Skúšam zaslať mesačný prehľad cez EZU načítaním xml súboru a hlási mi chyby. Neviem či je chyba v mzdovom programe alebo na stránke Finančnej správy. Aké máte skúsenosti?

ak je to mozne, napiste sem presne ake chyby Vam to vypisuje.
jess
16.02.12,09:29
Skúšam zaslať mesačný prehľad cez EZU načítaním xml súboru a hlási mi chyby. Neviem či je chyba v mzdovom programe alebo na stránke Finančnej správy. Aké máte skúsenosti?

presne ... z programu OLYMP nejde načítať xml :(



Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.


Chyba na r:4, stl:113: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .


ZLÝ-FORMÁT r:4, stl:113; Neviem nájst deklaráciu elementu 'dokument' v schéme


Chyba na r:4, stl:123: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .


Chyba na r:4, stl:128: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .


Chyba na r:4, stl:168: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .

atď ...
Daniela1
16.02.12,09:51
Toto mi hlási z programu SUNSOFT


Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.


ZLÝ-OBSAH r:25, stl:5; Element 'po' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.


ZLÝ-FORMÁT r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' elementu 'datumVyhotovenia' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná


ZLÝ-OBSAH r:146, stl:8; Element 'cast5' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.


Chyba na r:648, stl:3: The element type "cast5" must be terminated by the matching end-tag "".


XML súbor:










Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.


ZLÝ-OBSAH r:25, stl:5; Element 'po' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.


ZLÝ-FORMÁT r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' elementu 'datumVyhotovenia' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná


ZLÝ-OBSAH r:146, stl:8; Element 'cast5' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.


Chyba na r:648, stl:3: The element type "cast5" must be terminated by the matching end-tag "".


XML súbor:
Economic
16.02.12,10:13
Mimo tému, ja som 15. 2. podávala XML exportom z Olympu mesačné prehľady a nebol žiadny problém. Máš verziu 12.11 ?
xMen
16.02.12,10:27
mate zle uvedenu schemu, prvy riadok XML-ka by mal byt:

http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="universal.xsd">

a vy mate

http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="prehlad2012.xsd">

slovo prehlad2012.xsd zmente na universal.xsd
xMen
16.02.12,10:35
urcite nemate aktualnu verziu, toto su chyby v XML-ku (nie su to logicke chyby udajov).
Economic
16.02.12,10:42
urcite nemate aktualnu verziu, toto su chyby v XML-ku (nie su to logicke chyby udajov).

Aktuálna verzia by mala byť : 12.11.
jess
16.02.12,10:45
Economic.....áno, mám verziu 12.11 zo 7.2.2011, xml vytvorené dnes a ÁNO, mám tam "prehľad2012.xsd", čiže nejde mi načítať XML

......ani dph-čka mi nešla načítať za 4.Q.2012 ... všetko som ťukala ručne :(

... skusim preinštalovať a som zvedavá
xMen
16.02.12,10:47
Economic.....áno, mám verziu 12.11 zo 7.2.2011, xml vytvorené dnes a ÁNO, mám tam "prehľad2012.xsd", čiže nejde mi načítať XML

......ani dph-čka mi nešla načítať za 4.Q.2012 ... všetko som ťukala ručne :(

... skusim preinštalovať a som zvedavá

ano, tak si tam dajte namiesto 'prehľad2012.xsd' 'universal.xsd'
jess
16.02.12,11:03
preinštalované a chyba rovnaká ... stále tam dáva ten "prehľad.."... budem musieť volať do Krosu nech s tým niečo robia :(
xMen
16.02.12,11:32
preinštalované a chyba rovnaká ... stále tam dáva ten "prehľad.."... budem musieť volať do Krosu nech s tým niečo robia :(


ked ste si to zmenili, je to uz OK ?
jess
16.02.12,11:42
ked ste si to zmenili, je to uz OK ?

Ja som len preinštalovala OLYMP 12.11 na 12.11 a stále mi tam dáva do xml súboru "prehľad2012.xsd"

Výkazy som nahrala ručne...chvalabohu mám vo firmách len po 1-2 pracovníkoch.
xMen
16.02.12,12:17
Ja som len preinštalovala OLYMP 12.11 na 12.11 a stále mi tam dáva do xml súboru "prehľad2012.xsd"

Výkazy som nahrala ručne...chvalabohu mám vo firmách len po 1-2 pracovníkoch.

podla mna pokial to neopravi firma od ktorej mate softver, tak staci po vytvoreni XML-ka zmenit to jedno slovo, a pojde to :-)
misoft
16.02.12,12:32
Ešči dobre, že ňe som ekonom, abo ten, co počita daňe - bo bi me je*lo. Furt rovnake - nove a stoji to za ho*no!
dvd
16.02.12,13:13
používam MRP soft, tiež generuje zlý xml................
srska
16.02.12,13:52
ked ste si to zmenili, je to uz OK ?ja také chybičky (ak sa v pohode vyskytnú) opravujem v pspad-e (adresa, telefón predvoľba, ....)
BRK
16.02.12,14:39
Ja mám program mrp, dnes som urobila tri mesačné prehľady, všetky tri som chcela odoslať, načítala som ich cez xml súbory, jeden prešiel hneď, tie dva vôbec ... jeden som naťukala ručne, s tým jedným stále bojujem ....
xMen
16.02.12,14:55
Ja mám program mrp, dnes som urobila tri mesačné prehľady, všetky tri som chcela odoslať, načítala som ich cez xml súbory, jeden prešiel hneď, tie dva vôbec ... jeden som naťukala ručne, s tým jedným stále bojujem ....

dajte ake chyby vam vypisuje
BRK
16.02.12,15:18
Vypisuje mi tieto chyby:



Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.


ZLÝ-FORMÁT r:30, stl:23; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:30, stl:23; Hodnota ' ' elementu 'datumZisteniaOP' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:100, stl:26; Hodnota ' 16.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:100, stl:26; Hodnota ' 16.02.2012 ' elementu 'datumVyhotovenia' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:111, stl:17; Hodnota ' 10.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:111, stl:17; Hodnota ' 10.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:137, stl:17; Hodnota ' 16.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'


ZLÁ-HODNOTA r:137, stl:17; Hodnota ' 16.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:173, stl:20; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optBool'


ZLÁ-HODNOTA r:173, stl:20; Hodnota ' ' elementu 'poukazka' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:176, stl:16; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optBool'


ZLÁ-HODNOTA r:176, stl:16; Hodnota ' ' elementu 'ucet' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:180, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:180, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'suma' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:200, stl:20; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optBool'


ZLÁ-HODNOTA r:200, stl:20; Hodnota ' ' elementu 'poukazka' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:203, stl:16; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optBool'


ZLÁ-HODNOTA r:203, stl:16; Hodnota ' ' elementu 'ucet' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:207, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:207, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'suma' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:965, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:965, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'r3' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:968, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:968, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'r4' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:972, stl:22; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:972, stl:22; Hodnota ' ' elementu 'socialne' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:975, stl:23; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:975, stl:23; Hodnota ' ' elementu 'zdravotne' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:979, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:979, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'r6' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:991, stl:15; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:991, stl:15; Hodnota ' ' elementu 'a' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:994, stl:15; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:994, stl:15; Hodnota ' ' elementu 'b' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:999, stl:18; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:999, stl:18; Hodnota ' ' elementu 'suma' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1002, stl:23; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optInt'


ZLÁ-HODNOTA r:1002, stl:23; Hodnota ' ' elementu 'pocetDeti' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1034, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1034, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'r3' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1037, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1037, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'r4' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1041, stl:22; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1041, stl:22; Hodnota ' ' elementu 'socialne' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1044, stl:23; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1044, stl:23; Hodnota ' ' elementu 'zdravotne' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1048, stl:14; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1048, stl:14; Hodnota ' ' elementu 'r6' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1060, stl:15; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1060, stl:15; Hodnota ' ' elementu 'a' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1063, stl:15; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1063, stl:15; Hodnota ' ' elementu 'b' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1068, stl:18; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optDec'


ZLÁ-HODNOTA r:1068, stl:18; Hodnota ' ' elementu 'suma' je chybná


ZLÝ-FORMÁT r:1071, stl:23; Hodnota ' ' nezodpovedá vzoru 'optInt'


ZLÁ-HODNOTA r:1071, stl:23; Hodnota ' ' elementu 'pocetDeti' je chybná


XML súbor:
xMen
16.02.12,15:23
je to jasne zle vygenerovane XML-ko, v prvom riadku ako sa vola nazov schemy, musi tam byt xsi:noNamespaceSchemaLocation="universal.xsd"
BRK
16.02.12,15:38
No, toto je nad moju inteligenciu, ja mám na začiatku xml súboru napísané:






... ale keď si pozriem xml súbor, ktorý mi prešiel, fakt je ten, že údaje sú tam iné ... nerozumiem, mám rovnaký program ... niečo mi prešlo a niečo nie ...
BRK
16.02.12,15:46
Podarilo sa mi to ... urobila som to po svojom ... najprv som išla cez e-dane, vložila som si môj xml súbor, vyhodilo mi to jednu chybu, v časti III mi vyskočilo č. 1 pri žiadosti o poukázanie sumy rozdielu daň.bonusu, údaj som vymazala, má byť nula a po kontrole údajov v e-dane som to mala v poriadku. Následne som si tieto údaje uložila do xml súbor, a keď som ich natiahla cez podania cez identifikátor (neviem či sa správne vyjadrujem), prešlo mi všetko bez chýb.
srska
16.02.12,15:57
je to jasne zle vygenerovane XML-ko, v prvom riadku ako sa vola nazov schemy, musi tam byt xsi:noNamespaceSchemaLocation="universal.xsd"presne ako píšeš - prvé dva riadky xml musia byť takéto:



http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="universal.xsd">
Sarlotka
16.02.12,23:21
Má 3 možnosti : 1. ísť osobne a neoverovať, alebo 2. overiť podpis a poslať poštou v tomto prípade. 3. Ešte môže splnomocniť niekoho na tento úkon, PM už nemusí overovať. Takže snáď si vyberie jednu z nich....

ano len tu vyssie bolo spomenute ze im na DU povedali ze notarom neprijmaju...
salka
17.02.12,10:10
Podarilo sa mi to ... urobila som to po svojom ... najprv som išla cez e-dane, vložila som si môj xml súbor, vyhodilo mi to jednu chybu, v časti III mi vyskočilo č. 1 pri žiadosti o poukázanie sumy rozdielu daň.bonusu, údaj som vymazala, má byť nula a po kontrole údajov v e-dane som to mala v poriadku. Následne som si tieto údaje uložila do xml súbor, a keď som ich natiahla cez podania cez identifikátor (neviem či sa správne vyjadrujem), prešlo mi všetko bez chýb.

mne sa stalo presne to isté, čo tebe....postupovala som podľa tvojho návodu a Prehľad je bez chýb odoslaný...veľká vďaka za náhradné riešenie, lebo inak by som si s tým neporadila (doteraz som e-dane nepoužívala,nevedela som že je tam takáto možnosť)
dvd
17.02.12,11:58
Podarilo sa mi to ... urobila som to po svojom ... najprv som išla cez e-dane, vložila som si môj xml súbor, vyhodilo mi to jednu chybu, v časti III mi vyskočilo č. 1 pri žiadosti o poukázanie sumy rozdielu daň.bonusu, údaj som vymazala, má byť nula a po kontrole údajov v e-dane som to mala v poriadku. Následne som si tieto údaje uložila do xml súbor, a keď som ich natiahla cez podania cez identifikátor (neviem či sa správne vyjadrujem), prešlo mi všetko bez chýb.

dik za radu, napriek upgrade 6.26.015 mi stale generovalo zly xml, podla tvojho postupu som opravil a poslal, uvidime po dalsom upgrade, co bude (buduci mesiac).......
BRK
17.02.12,18:57
Som rada, že "môj postup" pomáha, tak ma to v tej chvíli napadlo ... a to som pred pár mesiacmi ešte nevedela, čo je to xml súbor ...
Anja111
18.02.12,12:07
od dnesneho dna je mozne podat v EZU (https://esluzby.drsr.sk) aj "Hlásenie o vyúctovaní dane a o úhrne príjmov fyzických osôb zo závislej cinnosti a z funkcných
požitkov a o zrazených preddavkoch na dan z týchto príjmov (platné od 1.1.2011 za zdanovacie obdobie 2010 a 2011)"

Podával už niekto Hlásenie o vyúčtovaní dane z MRP cez EZU?
Mne to vypisuje chyby:


Názov vloženého XML: Hlasenie o dani 2011.xml


Počet chýb/varovaní celkovo: 6/0


Počet kritických chýb: 0





Chyby


Počet zamestnancov všetkých: 4; Počet zamestnancov vyplnených v V. časti.


r11: Platí pre DRH. Hodnota musí zostať prázdna.


r11: Ak je druh hlásenia iný ako 'dodatočné hlásenie', hodnota musí byť nevyplenená.


r12: Ak je druh hlásenia iný ako 'dodatočné hlásenie', hodnota musí byť nevyplenená.


Strana: 1 Pozicia: 3 - Zúčtované v mesiacoch: Povinný údaj.


Strana: 1 Pozicia: 4 - Zúčtované v mesiacoch: Povinný údaj.

A čo teraz? Hovorila som mu, že som si výkaz vytlačila z MRP a skontrolovala a ja tam mám všetko uvedené správne. Mám len dvoch zamestnancov počas celého roka, riadky 11 a 12 mám prázdne a zúčtované v mesiacoch mám tiež vyplnené.
Rozalka
18.02.12,12:11
Zrejme tvoje xml nezodpovedá očakávaniu a potom niektoré údaje sú posunuté.
Anja111
18.02.12,12:15
Zrejme tvoje xml nezodpovedá očakávaniu a potom niektoré údaje sú posunuté.
Výborne. Vyriešiť to môže zrejme len MRP... Takže, zasa jedna vec, ktorú môžem odložiť, ako nedokončenú...
xMen
18.02.12,13:11
predpokladam ze mate RIADNE HLASENIE, odporucam skontrolovat vygenerovany XML subor napr. v NOTEPAD programe (sucast MS Windows), alebo PSPAD

1. r11 moze byt vyplnene iba vtedy ak je to dodatocne hlasenie. (je to cast: Časť II. - Rozdiely z dodatočného hlásenia (v eurách), riadok: Daňový preplatok (-) alebo daňový nedoplatok (+)z r. 9 alebo r. 10 posledne podaného hlásenia)

2. r12 - rovnako ako r11, je to cast Časť II. - Rozdiely z dodatočného hlásenia (v eurách), riadok: Daňový preplatok (-) alebo daňový nedoplatok (+)
(r. 9 alebo r. 10) - r. 11

v XML-ku hladajte musi to byt takto:






3. aj ked mate iba 2 zamestnacov, v XML-ku musi byt v 'casti V' styri-krat zamestnanec, teda:



1
1


...


...


...


...



v casti ... mate 1. zamestnanca, v casti ... druheho, a potom v casti ... a ... bude vsetko prazdne, ALE musi to tam byt!
Anja111
18.02.12,13:31
predpokladam ze mate RIADNE HLASENIE, odporucam skontrolovat vygenerovany XML subor napr. v NOTEPAD programe (sucast MS Windows), alebo PSPAD

1. r11 moze byt vyplnene iba vtedy ak je to dodatocne hlasenie. (je to cast: Časť II. - Rozdiely z dodatočného hlásenia (v eurách), riadok: Daňový preplatok (-) alebo daňový nedoplatok (+)z r. 9 alebo r. 10 posledne podaného hlásenia)

2. r12 - rovnako ako r11, je to cast Časť II. - Rozdiely z dodatočného hlásenia (v eurách), riadok: Daňový preplatok (-) alebo daňový nedoplatok (+)
(r. 9 alebo r. 10) - r. 11

v XML-ku hladajte musi to byt takto:






3. aj ked mate iba 2 zamestnacov, v XML-ku musi byt v 'casti V' styri-krat zamestnanec, teda:



1
1


...


...


...


...



v casti ... mate 1. zamestnanca, v casti ... druheho, a potom v casti ... a ... bude vsetko prazdne, ALE musi to tam byt!
Ďakujem veľmi pekne.
Ale úprimne povedané, vôbec neviem o čom to je. Ako som už neraz písala, ja rozumiem programom len vtedy, keď poslúchajú.
Asi mi nezostane iné, len počkať na MRP. Prípadne by som to mohla vyskúšať aj cez eDane, ale tam Hlásenie ešte nemám.
Tamila
18.02.12,13:59
toto je aj môj prípad, opravovať niečo v nejakých súboroch neviem
BRK
18.02.12,14:16
Ja som hlásenia za rok 2011 posielala 15.2., boli to tri hlásenia, mám mrp. Dva mi prešli v pohode, pri ďalšom mi hlásilo 0 chýb a 6 varovaní. Keďže som nemala chyby ale iba varovanie, podarilo sa mi súbor uložiť, potom som si hlásenie otvorila a vyskakovali mi smiešne chyby, že vraj mám uvedených na prvej strane tlačiva iba 5 zamestnancov a vo výkaze ich mám 8 ... keď som si otvorila prílohu, mala som tam uvedených mojich 5-tich zamestnancov a tri riadky som tam mala voľné ... tak som ich vymazala. Potom to bolo ok a hlásenie mi prešlo.

Ja mám pocit, že mrp je v pohode, problém ja na drsr. Keď som si aj tlačivo, ktorého xml súbor bol podľa drsr chybný, vytlačila, bolo v poriadku, bez chýb. Tak isto som robila aj mesačné prehľady (v mrp), jedno mi prešlo bez problémov a jedno som obišla natiahnutím súbora xml cez e-dane, opravou chýb a potom som ho bez problémov odoslala elektronicky. Lenže v e-dane hlásenie ešte nie je...
xMen
18.02.12,16:00
Ja som hlásenia za rok 2011 posielala 15.2., boli to tri hlásenia, mám mrp. Dva mi prešli v pohode, pri ďalšom mi hlásilo 0 chýb a 6 varovaní. Keďže som nemala chyby ale iba varovanie, podarilo sa mi súbor uložiť, potom som si hlásenie otvorila a vyskakovali mi smiešne chyby, že vraj mám uvedených na prvej strane tlačiva iba 5 zamestnancov a vo výkaze ich mám 8 ... keď som si otvorila prílohu, mala som tam uvedených mojich 5-tich zamestnancov a tri riadky som tam mala voľné ... tak som ich vymazala. Potom to bolo ok a hlásenie mi prešlo.

Ja mám pocit, že mrp je v pohode, problém ja na drsr. Keď som si aj tlačivo, ktorého xml súbor bol podľa drsr chybný, vytlačila, bolo v poriadku, bez chýb. Tak isto som robila aj mesačné prehľady (v mrp), jedno mi prešlo bez problémov a jedno som obišla natiahnutím súbora xml cez e-dane, opravou chýb a potom som ho bez problémov odoslala elektronicky. Lenže v e-dane hlásenie ešte nie je...

pricina je velmi jednoducha :-), vela ekonomickych softverov, nespravne doplni "'prazdnych zamestnancov", teda tych co treba doplnit aby celkovy pocet zamestnacov bol delitelny 4 (na jednej strane tlaciva su 4 stlpce). nespravne preto, lebo nie su uplne 'prazdny', teda nejaka informacia indikuje pre EZU ze to nie je prazdny zamestnanec, a preto asi ukazuje ze nespravny pocet zamestnancov. a vy ked ste ich vymazali, bolo vsetko OK.
xMen
18.02.12,16:08
Ja som hlásenia za rok 2011 posielala 15.2., boli to tri hlásenia, mám mrp. Dva mi prešli v pohode, pri ďalšom mi hlásilo 0 chýb a 6 varovaní. Keďže som nemala chyby ale iba varovanie, podarilo sa mi súbor uložiť, potom som si hlásenie otvorila a vyskakovali mi smiešne chyby, že vraj mám uvedených na prvej strane tlačiva iba 5 zamestnancov a vo výkaze ich mám 8 ... keď som si otvorila prílohu, mala som tam uvedených mojich 5-tich zamestnancov a tri riadky som tam mala voľné ... tak som ich vymazala. Potom to bolo ok a hlásenie mi prešlo.

Ja mám pocit, že mrp je v pohode, problém ja na drsr. Keď som si aj tlačivo, ktorého xml súbor bol podľa drsr chybný, vytlačila, bolo v poriadku, bez chýb. Tak isto som robila aj mesačné prehľady (v mrp), jedno mi prešlo bez problémov a jedno som obišla natiahnutím súbora xml cez e-dane, opravou chýb a potom som ho bez problémov odoslala elektronicky. Lenže v e-dane hlásenie ešte nie je...

pricina je velmi jednoducha :-), vela ekonomickych softverov, nespravne doplni "'prazdnych zamestnancov", teda tych co treba doplnit aby celkovy pocet zamestnacov bol delitelny 4 (na jednej strane tlaciva su 4 stlpec). nespravne preto, lebo nie su uplne 'prazdny', teda nejaka informacia indikuje pre EZU ze to nie je proazdny zamestnanec, a preto asi ukazuje ze nespravny pocet zamestnancov. a vy ked ste ich vymazali, bolo vsetko OK.
Anja111
18.02.12,18:52
Teraz som zostala v pomykove. Zistila som, že so ZEP-om je podávanie Hlásenia z programu MRP v poriadku už rok, dva, tri... Aj v tomto roku podávajú užívatelia programu MRP Hlásenie so ZEP-om bez problémov.
Z toho mi vychádza, že nie je problém v MRP, ale v EZU...
Anja111
18.02.12,19:18
Skúsila som to znovu. Stále ten istý problém. Ale keď si dám v EZU vygenerovať PDF a skontrolujem ho, tak je v úplnom poriadku! Bezchybné. Len ho nie je možné odoslať, lebo stále hlási chyby, (ktoré tam vlastne ani nie sú!).
BRK
20.02.12,08:31
Keď si dokážete v EZU generovať PDF, znamená to, že máte xml súbor uložený? ... môžete si potom otvoriť v okne "zobraziť formulár"?
Ja keď som si xml súbor uložila a následne zobrazila formulár, tam mi s červeným označilo chyby, k vôli ktorým mi výkaz dokázalo poslať (ja som nemala chyby ale iba varovania, ale označilo mi to s červeným, vedela som kde mám v EZU problém).
Ak sa vám toto podarí, potom stačí chyby odstrániť....
xMen
20.02.12,08:58
Skúsila som to znovu. Stále ten istý problém. Ale keď si dám v EZU vygenerovať PDF a skontrolujem ho, tak je v úplnom poriadku! Bezchybné. Len ho nie je možné odoslať, lebo stále hlási chyby, (ktoré tam vlastne ani nie sú!).

v spolupraci s Anja111 sme zistili nasledovne:

cast2 ma ma vyzerat takto:






a nie takto:


0.00
0.00


a dvaja doplneny prazdny zamestnanci maju mat (musi byt vzdy pocet delitelny 4):



0
0



a nie



1
0


teda kedze tam je 1 povazuje to za nie prazdneho zamestanca preto
hlasi chybu na pocet zamestatncov uvedenych a skutocne zapisanych.
Anja111
20.02.12,09:08
Áno. Hlásenie je odoslané, zistené chyby nahlásené v MRP...
Anja111
20.02.12,09:10
martina2006
20.02.12,10:13
Ja mám tiež MRP, podávala som hlásenie cez EZU hlásilo mi chyby, načítala som do e-dane, tam mi dalo, že údaje sú vyplnené korektne. Potom som uložila z e-dane xml.súbor , načítala v EZU a tak mi hlásenie odoslalo. Bol tam iba jeden zamestnanec. Idem skúsiť ešte ďalšiu firmu, kde je viac zamestnancov.
Anja111
20.02.12,10:29
Ja mám tiež MRP, podávala som hlásenie cez EZU hlásilo mi chyby, načítala som do e-dane, tam mi dalo, že údaje sú vyplnené korektne. Potom som uložila z e-dane xml.súbor , načítala v EZU a tak mi hlásenie odoslalo. Bol tam iba jeden zamestnanec. Idem skúsiť ešte ďalšiu firmu, kde je viac zamestnancov.
Asi píšeš o Prehľade. Ja v eDANE Hlásenie nemám...
S Prehľadom som to tiež vyriešila tak, ako ty. V EZU vypísalo chyby, v eDANE v poriadku a xml z eDANE už potom prešiel aj cez EZU.
martina2006
20.02.12,10:51
Asi píšeš o Prehľade. Ja v eDANE Hlásenie nemám...
S Prehľadom som to tiež vyriešila tak, ako ty. V EZU vypísalo chyby, v eDANE v poriadku a xml z eDANE už potom prešiel aj cez EZU.

Ano o mesačnom prehľade za január som písala. Hlásenie za rok 2011 som ešte nepodávala.
msa
20.02.12,10:56
Asi píšeš o Prehľade. Ja v eDANE Hlásenie nemám...
S Prehľadom som to tiež vyriešila tak, ako ty. V EZU vypísalo chyby, v eDANE v poriadku a xml z eDANE už potom prešiel aj cez EZU.
prosím Vás ako dostanem z edane ten xml. súbor? ???? my máme ešte starý program v robote, tak sme to museli ručne natipovať v edane, a teraz by sme to radi dostali v tom formáte xml a zaslali cez EZU. ďakujem
tictac7
20.02.12,11:05
prosím Vás ako dostanem z edane ten xml. súbor? ???? my máme ešte starý program v robote, tak sme to museli ručne natipovať v edane, a teraz by sme to radi dostali v tom formáte xml a zaslali cez EZU. ďakujem

v hornom riadku 2. kolonka "Práca s DP" a tam 2. riadok "Uložiť do XML súboru"
msa
20.02.12,11:10
prosím Vás ako dostanem z edane ten xml. súbor? ???? my máme ešte starý program v robote, tak sme to museli ručne natipovať v edane, a teraz by sme to radi dostali v tom formáte xml a zaslali cez EZU. ďakujem
tak už sme to doštudovali , super. máme to odoslané, potvrdené.
dvd
20.02.12,14:28
20.2.2012 a v EZU aj E-dane stale iba formulare DP 2010, som zvedavy, kolko novych Varehov vykultivuje na tomto chose, čo je v daňovej správe.........
samo zv
20.02.12,21:33
v hornom riadku 2. kolonka "Práca s DP" a tam 2. riadok "Uložiť do XML súboru"

Rada hodná vyvážiť zlatom. Vďaka, vďaka. Odoslané s 0 chybami a 0 varovaniami.
Zuzanak1
21.02.12,08:54
Ahojte, včera som chcela cez e-dane poslať Hlásenie za rok 2011 a nieje tam, keď so to pozerala v januári,tak tam bolo. Nevie nikdo prečo a kedy sa tam objaví ?
Zuzanak1
21.02.12,08:55
Ahojte, vie mi niekdo poradiť, či keď je nezisková organizácia registrovaná na DU podľa §7 je tiež povinná od 1.4.2012 komunikovať s DU iba elektronicky ? Ďakujem.
Anja111
21.02.12,09:35
Áno. Hlásenie je odoslané, zistené chyby nahlásené v MRP...


6.26.016
21.2.2012


- Pre Elektronický zber údajov (EZU) upravený XML export Mesačného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (2012).
- Úprava nulových udajov na riadkoch r.11 a r.12 v XML dokumente Ročné hlásenie o vyučtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti za rok 2011.
Ivenka
21.02.12,10:34
Prosím akom ďalej? Podávala som DPH cez EZU. Vyplnila som a odoslala. Zahlasilo mi že 0 chyb a 0 varovaní. V stave mi píše "pripravené". Čo s tým ďalej ? Ako zistím že to odišlo? Ďakujem. Už sa idem z toho zblázniť.

Už sa mi to podarilo a má to aj číslo pridelené :):)
Anja111
21.02.12,10:36
Prosím akom ďalej? Podávala som DPH cez EZU. Vyplnila som a odoslala. Zahlasilo mi že 0 chyb a 0 varovaní. V stave mi píše "pripravené". Čo s tým ďalej ? Ako zistím že to odišlo? Ďakujem. Už sa idem z toho zblázniť.
A dala si "odoslať"?
Difi
21.02.12,13:56
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc, chcem podať DPH výkaz za január 2012 cez eDane, lebo máme len Dohodu s DU. Používateľ má 2 firmy a len jednu vidím v zozname subj. Čo mám robiť, lebo ešte som s tým nepracovala a neviem ako mám postupovať ďalej, aby som mala tam aj druhú firmu. Alebo už predo mnou niekto podala za prvú firmu výkaz a preto je v zozname, a keď podám za druhú firmu tak nájdem aj tú v zozname subj.? Čakám na Vaše odpovede. Ďakujem, s pozdravom.
Economic
21.02.12,14:05
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc, chcem podať DPH výkaz za január 2012 cez eDane, lebo máme len Dohodu s DU. Používateľ má 2 firmy a len jednu vidím v zozname subj. Čo mám robiť, lebo ešte som s tým nepracovala a neviem ako mám postupovať ďalej, aby som mala tam aj druhú firmu. Alebo už predo mnou niekto podala za prvú firmu výkaz a preto je v zozname, a keď podám za druhú firmu tak nájdem aj tú v zozname subj.? Čakám na Vaše odpovede. Ďakujem, s pozdravom.

Ak to robíš načítaním z XML súboru. Hore máš Práca s DP - načítať z XML súboru a potiahne ti všetky údaje.

Alebo manuálne naťukať všetky údaje a potom rovnaký postup : kontrola, podpis, odoslanie. A vytlačiť potvrdenku o podaní.
Difi
21.02.12,14:24
Chcela som naťukať, XML ani som neskúšala. Bojím sa, lebo som celkom začiatočníčka. Ďakujem za odpoveď, zajtra to skúsim cez XML, lebo teraz musím ísť na autobus, keď sa nepodarí, tak sa hlásim. S pozdravom
Ivenka
21.02.12,15:44
Zaujímala by ma jedna vec. Idem podávať DP B elektronický /samozrejme ak to bude možné/, ale mala som príjmy aj zo závislej činnosti, čo s tými prílohami-potvrdeniami? Mám ich naskenovať a odoslať alebo dodatočne poslať? To isté s rodnými listami ? Ďakujem
ik-a
21.02.12,16:23
Zaujímala by ma jedna vec. Idem podávať DP B elektronický /samozrejme ak to bude možné/, ale mala som príjmy aj zo závislej činnosti, čo s tými prílohami-potvrdeniami? Mám ich naskenovať a odoslať alebo dodatočne poslať? To isté s rodnými listami ? Ďakujem

Prílohy k DP môžeš podať aj poštou. (2) Prílohy k podaniu môžu subjekty podľa odseku 1 doručovať aj inak elektronickými prostriedkami) § 14 DP (563)
Ivenka
21.02.12,16:27
Takto je super. Čiže podám elektronický a pošte sa aj tak nevyhnem ?
Economic
21.02.12,17:10
Takto je super. Čiže podám elektronický a pošte sa aj tak nevyhnem ?

Pokiaľ sú prílohy k DP podávanému elektronicky, tak buď pošte alebo osobnej návšteve na DÚ sa nevhyneš. Ja som už dávno žiadala zapracovať na stránke možnosť aj podávania príloh, no bohužiaľ bezúspešne... Malo by nás byť viac na také veci.
marta bodonova
22.02.12,09:02
Mne došlo včera na mail , že po kliknutí na nižšie uvedenú linku bude Váš elektronicky identifikátor automaticky uložený do počítača, tak som urobila čo chcu a teraz neviem čo mám ďalej robiť. J eto niekde v PC, alebo mi ešte niečo pošlu?
Ďakujem
xMen
22.02.12,09:18
tak vam ulozilo identifikator napr. do c:\Pouzivatelia\vase_meno\PKI-FS

chodte na https://esluzby.drsr.sk/ potom klik na APLIKACIA EZU VSTUPTE

potom ked sa zobrazi stranka tak dajte vyhladat subor v tom PKI-FS adresary, ktory ma priponu p12 a zadajte heslo.
marta bodonova
22.02.12,13:22
K príspevku 2207 - Som na EZU VSTUPTE a otvori sa biela , čista stranka, tak neviem kde je problem.
xMen
22.02.12,13:34
K príspevku 2207 - Som na EZU VSTUPTE a otvori sa biela , čista stranka, tak neviem kde je problem.

problemov moze byt viacej, napr. nenainstalovana JAVA v prehliadaci, aky prehliadac pouzivate ? skuste Mozilla Firefox 10.x
marta bodonova
22.02.12,14:00
Tak už som si to nainštalovala a teraz som na stranke - Portal sekcie finančného riaditeľstva SR - tu už asi netreba nič robiť...
srska
22.02.12,14:47
Tak už som si to nainštalovala a teraz som na stranke - Portal sekcie finančného riaditeľstva SR - tu už asi netreba nič robiť...
VSTÚPTE DO EZÚ
(https://esluzby.drsr.sk/certLogin.html)
smejkadada
22.02.12,18:35
Prosím Vás, vie niekto niečo o tom, že keď som už raz zaregistrovaná na komunikáciu s DU elektronicky (mám už potvrdenú dohodu) som povinná podať DP na daň z príjmu už len elektronicky alebo ho môžem poslať aj poštou?
Ďakujem
srska
22.02.12,18:37
mimotemydnes je to jedno ako pošleš - aj tak tam skoro nič nefunguje
Economic
22.02.12,18:49
Prosím Vás, vie niekto niečo o tom, že keď som už raz zaregistrovaná na komunikáciu s DU elektronicky (mám už potvrdenú dohodu) som povinná podať DP na daň z príjmu už len elektronicky alebo ho môžem poslať aj poštou?
Ďakujem

Nie nie si povinná.
Ak si platiteľ DPH, tak od 1.4. 2012 všetko povinne elektronicky.
evina
22.02.12,19:09
Nie nie si povinná.
Ak si platiteľ DPH, tak od 1.4. 2012 všetko povinne elektronicky.


Len aby od 01.4.;)
Aljok
22.02.12,19:17
Ak to stihnú... :)
Dáša_
22.02.12,19:29
VSTÚPTE DO EZÚ
(https://esluzby.drsr.sk/certLogin.html)

no ale toto je už nádejné, zjavne sa konečne niečo deje :D:D
Economic
23.02.12,07:26
maria1234
23.02.12,07:53
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, firma je mesačným plátcom DPH, máme urobenú dohodu s DU na elektronické podávanie dokumentov, zatiaľ podávame elektronicky iba Súhrnný výkaz / štvrťročne/. Od januára majiteľ zmenil sídlo firmy a teraz patríme pod DU Bratislava.
Chcem sa spýtať, či treba urobiť novú dohodu s DU Bratislava na elektronické podávanie dokumentov. Ja si myslím, že áno, ale prosím o radu. Ďakujem veľmi pekne.
Economic
23.02.12,08:06
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, firma je mesačným plátcom DPH, máme urobenú dohodu s DU na elektronické podávanie dokumentov, zatiaľ podávame elektronicky iba Súhrnný výkaz / štvrťročne/. Od januára majiteľ zmenil sídlo firmy a teraz patríme pod DU Bratislava.
Chcem sa spýtať, či treba urobiť novú dohodu s DU Bratislava na elektronické podávanie dokumentov. Ja si myslím, že áno, ale prosím o radu. Ďakujem veľmi pekne.


Ja myslím, že netreba novú dohodu. Dohoda je o spôsobe doručovania. Elektronicky sa to deje a preto netreba robiť zmeny.
KEJKA
23.02.12,08:15
súhlasím, netreba zmenu, ale treba ohlásiť písomne zmenu sídla firmy - štandard.
maria1234
23.02.12,08:25
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď .
Anja111
23.02.12,11:22
6.26.016
21.2.2012

- Pre Elektronický zber údajov (EZU) upravený XML export Mesačného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (2012).
- Úprava nulových udajov na riadkoch r.11 a r.12 v XML dokumente Ročné hlásenie o vyučtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti za rok 2011.
Vyskúšala som.
Pomohlo.
Odoslané.
srska
23.02.12,13:30
no, prehľady za 01/2012 mám za sebou - 2x ezú, 4x edane - bez akýchkoľvek problémov.

poznámka k ezú: žeby tam bol nejaký nátresk sa nedá povedať - za 33 minút pribudlo len 57 podaní
to cez edane + etax za hodinu prešlo 1288 podaní

ešte doplním k prehľadu: ezú sa nepáči formát čísla v adrese 33333/433 - akceptuje max. 7 miestne číslo
Economic
23.02.12,15:13
Aj ja mám za sebou posledné dva ročné Hlásenia a mesačné prehľady, za dve firmy, ktoré mi dnes pridali do môjho systému na e-Taxe. Všetko išlo krásne podať bez problémov.
dvd
23.02.12,17:30
Vyskúšala som.
Pomohlo.
Odoslané.

mam upgrade MRP 6.26.016, no aj tak mi vyraba zlý xml mesačný prehľad. kde robím chybu??
xMen
23.02.12,17:34
mam upgrade MRP 6.26.016, no aj tak mi vyraba zlý xml mesačný prehľad. kde robím chybu??

skuste sem dat chyby co Vam vypisuje, pripadne pozriet priamo XML-ko a zmeny co sme s Anja111 spravili v jej XML-ku
Anja111
23.02.12,18:32
mam upgrade MRP 6.26.016, no aj tak mi vyraba zlý xml mesačný prehľad. kde robím chybu??
Aké chyby vypisuje?
srska
23.02.12,18:48
to mrp, čo je to za prg?
BRK
23.02.12,20:02
Ja som z mrp posielala mesačné prehľady už pred pár dňami, tiež mi hlásilo chyby, najprv som si xml súbory natiahla cez e-dane, tam som si opravila chyby a potom mi opravený xml súbor prešiel cez EZU bez chýb.
Ale odvtedy už bol mrp aktualizovaný, podľa príspevkov by to malo byť už v poriadku ....
mizu24
23.02.12,20:07
všetko prešlo OK, ale pri Hlásení som si nakonci, keď som tlačila výkaz všimla, že namiesto Košice, ke tam KOAAICE, no dúfam že to nevadí...
Monika Kováčová
23.02.12,20:10
pozri aj otázku 194 na www.mrp.sk časť Otázky a odpovede... ide o inštaláciu nejakého Win balíčka
dvd
24.02.12,06:56
Aké chyby vypisuje?

vypisuje, že zamestnacov je 12, pritom je ich 11 a že ten dvanásty nemá zašktnuté mesiace............

(prehlad uz neriesim, opravil som cez e-dane, toto su chyby hlasene pri xml rocne hlasenie za 2011, cez e-dane sa neda opravit)
xMen
24.02.12,07:23
vypisuje, že zamestnacov je 12, pritom je ich 11 a že ten dvanásty nemá zašktnuté mesiace............

(prehlad uz neriesim, opravil som cez e-dane, toto su chyby hlasene pri xml rocne hlasenie za 2011, cez e-dane sa neda opravit)

to je preto, ze ten dvanasty zamestnanec by mal byt prazdny a nie je (uctovny softver ho doplni, lebo celkovy pocet musi byt vzdy delitelny 4). treba pozriet XML-ko.
dvd
24.02.12,07:52
to je preto, ze ten dvanasty zamestnanec by mal byt prazdny a nie je (uctovny softver ho doplni, lebo celkovy pocet musi byt vzdy delitelny 4). treba pozriet XML-ko.

zamestnancov je 11, na papierovom Hlaseni je vsetko OK, na mieste 12teho zamestnanca su nevyplnene kolonky, xml vyraba soft, neviem ako to robi, ked pri nacitani na stranku EZU vypise hlasenie chýb, že je 12 zamestnancov a 12ty nie je vyplnený, počkám po ďalšom upgrade, či sa to nevyrieši.............
xMen
24.02.12,08:02
zamestnancov je 11, na papierovom Hlaseni je vsetko OK, na mieste 12teho zamestnanca su nevyplnene kolonky, xml vyraba soft, neviem ako to robi, ked pri nacitani na stranku EZU vypise hlasenie chýb, že je 12 zamestnancov a 12ty nie je vyplnený, počkám po ďalšom upgrade, či sa to nevyrieši.............

ak nechcete cakat, odporucam skontrolovat XML-ko napr. v NOTEPAD (sucast MS Windows)

a pozriet na koniec XML-ka, kde je uvedene nieco takto:















0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0




0
0









pozrite ci vsetky hodnoty su prazdne alebo maju hodnotu 0, vid. hore priklad
srska
24.02.12,08:26
poznámka pre xMen: aplikácii edane sa nepáči napríklad ani r8 na druhej strane tlačiva prehľadu toto:


10.02.2012
0.00


ak je odvod 0,00 eur nemá tam figurovať ani dátum ani suma - tak mi to ťahá z pohody do xml, pričom v pohode sa nedá vyhnúť týmto dátam.
opravujem v pspad takto:






a potom sa to už aplikácii páči a bez problémov odošlem na el. podateľňu
dogicka
24.02.12,11:54
poznámka pre xMen: aplikácii edane sa nepáči napríklad ani r8 na druhej strane tlačiva prehľadu toto:


10.02.2012
0.00


ak je odvod 0,00 eur nemá tam figurovať ani dátum ani suma - tak mi to ťahá z pohody do xml, pričom v pohode sa nedá vyhnúť týmto dátam.
opravujem v pspad takto:






a potom sa to už aplikácii páči a bez problémov odošlem na el. podateľňu

Mne to odoslalo aj s logickou chybou. Budem mať problém?
xMen
24.02.12,12:07
Mne to odoslalo aj s logickou chybou. Budem mať problém?

EZU vam nepovoli odoslat podanie, ak obsahuje chyby, len vtedy ak nema chyby (varovania moze mat podanie).
dvd
24.02.12,12:39
na tom prázdnom zamestnancovi (4 stlpec) všade mám nuly okrem tejto časti:


1

je tam 1 namiesto 0

(čo je v podstate znak, ako keby bolo zaškrtnuté políčko "N" u neexistujúceho zamestnanca)
xMen
24.02.12,12:56
na tom prázdnom zamestnancovi (4 stlpec) všade mám nuly okrem tejto časti:


1

je tam 1 namiesto 0

(čo je v podstate znak, ako keby bolo zaškrtnuté políčko "N" u neexistujúceho zamestnanca)

OK, nie je ziadny problem dajte si tam 0 (nula) a uz to pojde.