beal123
19.05.11,11:06
Ahojte, radte!
Stala sa mi takato vecicka, zacal som tocit videa z akcii, v podstate za par supov. Niekto si ma zavolal na takuto akciu, tu som nafilmoval podla dohoty, video poslal a zverejnil tiez podla dohody (ustnej). Fakturu na firmu (velku) som poslal mailom (tak ako to robim skoro vzdy). Termin splatnosti prsiel, tak som tam volal, ano ano ale stale nic. Na svoju stranku som potom umiestnil banner o neplaticovi, s logom firmy a aj s datumom od kedy nie je faktura uhradena. Dnes je uz zaplatena a sef firmy ma strasnu penu a udajne ma chce dat na sud pre poskodenie dobreho mena.
Vraj keby bol vedel, ze som poslal fakturu iba mailom, tak sa so mnou ani nebavi. To my ale mohol dat vediet, este v case splatnosti alebo tesne po nej, nie teraz.
Co vy na to?
Dakujem slo o trapnu sumu - 120eur. Takej firme je to nic, ale ja ked dam z tej sumy polku na naklady na cestu tak potom dajme tomu, nemam z coho calovat hypoteku.
Chobot
19.05.11,14:53
Ahojte, radte!
Stala sa mi takato vecicka, zacal som tocit videa z akcii, v podstate za par supov. Niekto si ma zavolal na takuto akciu, tu som nafilmoval podla dohoty, video poslal a zverejnil tiez podla dohody (ustnej). Fakturu na firmu (velku) som poslal mailom (tak ako to robim skoro vzdy). Termin splatnosti prsiel, tak som tam volal, ano ano ale stale nic. Na svoju stranku som potom umiestnil banner o neplaticovi, s logom firmy a aj s datumom od kedy nie je faktura uhradena. Dnes je uz zaplatena a sef firmy ma strasnu penu a udajne ma chce dat na sud pre poskodenie dobreho mena.
Vraj keby bol vedel, ze som poslal fakturu iba mailom, tak sa so mnou ani nebavi. To my ale mohol dat vediet, este v case splatnosti alebo tesne po nej, nie teraz.
Co vy na to?
Dakujem slo o trapnu sumu - 120eur. Takej firme je to nic, ale ja ked dam z tej sumy polku na naklady na cestu tak potom dajme tomu, nemam z coho calovat hypoteku.

Myslím, že existujú aj iné možnosti, ako vymáhať nezaplatenú faktúru a nie hneď na svojej stránke označiť odberateľa ako neplatiča. Na druhej strane neuhradil faktúru - nenapísal si, z akého dôvodu, koľko krát si ju urgoval, a ako dlho bol v omeškaní. Ak si to urgoval 2x a FA nebola uhradená viac, ako 90 dní, tak si viac v práve.

Firma sa môže súdiť, uvidíš, aké argumenty v žalobe uvedie, podľa toho sa treba zariadiť. Je možné, že žiadnu žalobu nepodajú. Museli by preukázať, ako bolo ich dobré meno poškodené (napr. že na základe tvojho bannera s nimi ukončil niekto spoluprácu, alebo že im banka nedala úver a pod.).
trisestri
22.08.11,10:30
Je poškodením dobreho mena aj uvedenie nepravdivých dohadov v dizkuziach pod člankami na hojne navštevovanom portali voči verejne známemu autorovi článku,ktorý chce na základe toho že je aktivista neziskovky podat trestné oznámenie a vymahat škodu.???
Vdaka za odpovede.
Chobot
22.08.11,11:29
Je poškodením dobreho mena aj uvedenie nepravdivých dohadov v dizkuziach pod člankami na hojne navštevovanom portali voči verejne známemu autorovi článku,ktorý chce na základe toho že je aktivista neziskovky podat trestné oznámenie a vymahat škodu.???
Vdaka za odpovede.

Tak z tohoto popisu som absolútny jeleň... :rolleyes::rolleyes::D:D
Gina Er
22.08.11,11:44
a čože nerozumieš? Dotyčný je aktivista neziskovky a v nejakých diskusiách na verejnom portály sa niekto nepravdivo vyjadril o jeho článku. On sa cíti poškodený a chce podať trestné oznámenie za poškodenie mena a chce vysúdiť finančný obnos ako odškodnenie.
Gina Er
22.08.11,11:45
Je poškodením dobreho mena aj uvedenie nepravdivých dohadov v dizkuziach pod člankami na hojne navštevovanom portali voči verejne známemu autorovi článku,ktorý chce na základe toho že je aktivista neziskovky podat trestné oznámenie a vymahat škodu.???
Vdaka za odpovede.
je to poškodením dobrého mena,ak mu to spôsobilo nejakú ujmu,napr. v zamestnaní .....
Gina Er
22.08.11,11:48
trisestri
22.08.11,11:57
Ako bol to jeho blog a on tie príspevky mohol aj zmazat, jeho zamestnaním je nejaka charitatívna či neziskova organizacia ktorej šefuje, vraj ho to poškodilo u sponzorov či partnerov. Myslím že takých príspevkov je po forách hojne, vynimka je v tom že tam sú anonymne vztahy a tu autor vystupuje pod skutočným menom na svojom blogu./ono vyzera že velmi prešibane provokoval a niekto mu na to skočil/