tetableta
19.05.11,16:17
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či môžem poberať nemocenskú dávku počas PN, ak som nezamestnaná. Nemocenské poistenie si priplácam dobrovoľne.

V júni bude 9 mesiacov, čo si dobrovoľne platím nemocenské poistenie. Ak by som napr. v júli dostala výpoveď z práce a začnem poberať podporu v nezamestnanosti, či v prípade PN napr. od augusta by som mohla poberať nemocenskú, keďže som si ju dobrovoľne platila.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, s pozdravom Anička
rodina1
19.05.11,14:25
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či môžem poberať nemocenskú dávku počas PN, ak som nezamestnaná. Nemocenské poistenie si priplácam dobrovoľne.

V júni bude 9 mesiacov, čo si dobrovoľne platím nemocenské poistenie. Ak by som napr. v júli dostala výpoveď z práce a začnem poberať podporu v nezamestnanosti, či v prípade PN napr. od augusta by som mohla poberať nemocenskú, keďže som si ju dobrovoľne platila.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, s pozdravom Anička
Ak dobrovoľné poistenie v nemoci nezrušíš, v auguste môžeš byť PN a táto ti bude vyplácaná (aj počas evidencie na úrade práce). V tom prípade sa ti za dobu poberania nemocenského preruší vyplácanie dávok v nezamestnanosti.