petrus19711
20.05.11,21:18
Poradta mi ako vyrobit z kravskeho mlieka dobry tvrdy syr mam aj syridlo
durisovad
20.05.11,19:22
Dreamka
31.05.11,06:54
mňam vlastný domáci syr :)
Zewa
31.05.11,21:56
http://jaknato.webpark.cz/index.html - uzitocne info o vyrobe syrov ktore som aj ja skusal - ale z kozieho mlieka.. pozor na teplotu a hygienu hlavne
Miroslav Cingalek
06.06.11,14:18
Na vyrobu dobreho syra nepotrebuješ syridlo.Davat tam chemiu
Marína
06.06.11,16:30
Na vyrobu dobreho syra nepotrebuješ syridlo.Davat tam chemiu
Vitaj na porade.:)
Syridlo si zavrhol ale neporadil ako na to bez neho.;)
rdb
07.06.11,14:28
A co tak domaci taveny syr? Bez chemie!

250 gramov (jedna vanicka) tvarohu rajo v miske ho rozmiesame s lyžičkou sody bikarbony
50 gramov masla dame do rajnicky roztopime, pridáme rozmiešaný tvaroh a miešame a rtoztapame a miešame a roztapame až kým nie je celý roztopený. Prelejeme do vhodnej nádoby a necháme stuhnúť. A máme základný tavený syr.
Podľa potrebny chute a toho čo máme k dispozícii môžeme pridať
- nasekanú pažitku
- kúsok nastrúhanej nivy
- podusené hríby (uplne zbavene vody) rozmixovane
Nandrolon
07.06.11,14:38
takže si vlastne vyrobil syr /tavený/ zo syra /tvarohu/ bez chémie /sóda bikarbóna/, gratulujem.
alabut
08.06.11,05:26
Namiesto syridla mozes pouzit kusok vysuseneho zaludka telata. Prave syridlo je vlastne vyluh zo zaludka telata. Ale mozes precedit jogurt, ziskas kyselkavy vyborny balkansky syr. Zo smotany ziskas syr pomocou citronovej stavy. Takisto ak do srvatky pridas mlieko, ziskas seversky typ syru. Z kysleho tvarohu bez chemie ziskas prave olomocke syrecky. Na ruskych strankach najdes mnoho receptov na vyrobu syru z kysleho tvarohu.
Zewa
12.06.11,10:55
Na vyrobu dobreho syra nepotrebuješ syridlo.Davat tam chemiu

syridlo je vytazok z telacieho zaludka a pouziva sa pri vyrobe syrov od nepamati... su to v podstate enzymi ktore su v zaludku zvierata ktore podporuju kvasenie a zrazenie mlieka.

takze si nemyslim ze by to bola nejaka ''zla chemia''
kkaja
14.06.11,21:15
ja robím podľa tohto receptu :
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24875

je výborný a zatiaľ sa mi vždy podaril ...
tetrisss
15.06.11,04:26
Pouzivam syridlo tekute, je tam na nom /na kazdom inak/ mnozstvo, ktore mame pouzit. Videla som uz recepty aj s pouzitim octu, ale som to este neskusila, syridlo mi nevadi. Okrem toho vyrabam si aj maslo, velmi jednoducho, ked si donesiem z automatu mliecko, necham ho do rana ustat, pozbieram smotanu, dam ju do malej zavarovacej flase, zohrejem do varu v mikrovlnke, zavriem a necham vychladnut, takto zoberiem 2x z dokopy 6l mlieka a potom smotanu dam do umelej 2l flase a pohybujem nou ako sejkrom, za 5 min je maslo hotove. Za tento recept vdacim zienkam z Varechy.
alabut
04.07.11,09:17
kopretinka
07.10.16,10:18
ivka,škoda že si vymazala tú "reklamu" toto ma zaujíma,o fermentore som ešte nepočula...
ivka70
07.10.16,11:01
problem hodit do googla fermentator+syr? nemusi tu byt konkretna znacka len tu som odstranila.
bettylou
28.11.16,15:30
ako potom to maslo vyberáš??