smutnaosoba
21.05.11,14:44
Viem, že táto téma sa tu rozoberala už viackrát, ale väčšinou len o tom, či si ich vybrať alebo nie. Ja mám iný problém. Teda nie som si až taká istá, ale asi ich mám zapálené, mám ich trochu zväčšené a zle sa mi prehĺta, trvá to už druhý deň, k tomu mám vysoké horúčky, zimnicu, bolia ma uši, ruky a celý chrbát. Ale nie som si istá, či je to naozaj zápal mandlí? Keďže je sobota, nemôžem ísť ani k svojej lekárke. A neviem s istotou, či býva otvorená pohotovosť cez víkendy, a či tam môžem ísť so zapálenými mandlami? (Pohotovosť Žilina) Kloktám vodu so solou, ale pomáha to málo. Poradte prosím, čo mám robiť?ďakujem
DanielaSL
21.05.11,12:57
Podľa mňa máš klasickú angínu a čo najskôr by si mala začať užívať antibiotiká...takže šup čo najskôr na pohotovosť....
lujza.j
21.05.11,16:55
ErinErin
21.05.11,17:05
Ako už poradili - k lekárovi!
Čo sa týka slanej vody na kloktanie, mala by mať účinok proti baktériám pri dostatočnom obsahu soli. Ak je však hrdlo veľmi bolestivé, pomôcť by mohli lieky so znecitliujúcim účinkom. Napr. Tantum verde či Tantum lemon (kloktadlo, spray alebo pastilky) dezinfikujú, znecitlivujú a protizápalový účinok by mal stlmiť opuch, zväčšenie mandlí.
pasuliatko
22.05.11,16:51
neviem či na toto ti pomôže kloktanie solným roztokom...
lekár, ATB... prípadne niečo na bolesť v krku...