everytime
24.05.11,12:09
Chcel by som sa ešte opýtať, mám tabuľku, kt. má 30 riadkov a 1 stĺpec. V tom stĺpci sú čísla od 1 do 500, náhodne vygenerované.

Chcel by som zabezpečiť toto:
keď bude suma < 200, tak napíše nízke hodnoty
Keď bude suma > 200 a zároven < 400, tak napíše stredné hodnoty
Keď bude suma > 00, tak napíše veľké hodnoty

Viem, že to musím spraviť so sumou, if a ešte logický operátor, kt. by vyjadril a zároveň, ale neviem poskladať správne tú funkciu.

Pomohol by mi niekto prosím?
Vopred ďakujem:)
zk24
24.05.11,10:13
Chcel by som sa ešte opýtať, mám tabuľku, kt. má 30 riadkov a 1 stĺpec. V tom stĺpci sú čísla od 1 do 500, náhodne vygenerované.

Chcel by som zabezpečiť toto:
keď bude suma < 200, tak napíše nízke hodnoty
Keď bude suma > 200 a zároven < 400, tak napíše stredné hodnoty
Keď bude suma > 00, tak napíše veľké hodnoty

Viem, že to musím spraviť so sumou, if a ešte logický operátor, kt. by vyjadril a zároveň, ale neviem poskladať správne tú funkciu.

Pomohol by mi niekto prosím?
Vopred ďakujem:)

to "nizke, stredne a vysoke hodnoty", to ma byt ako string? text? ci ako ma vypisat vysoke hodnoty?
zk24
24.05.11,10:24
neviem ci som pochopila co chces, ale ak ano, tak toto?

IF(SUM(A1:A500)<200; "nizke";IF(SUM(A1:A500)<400;"stredne";"vysoke"))
everytime
24.05.11,15:20
to "nizke, stredne a vysoke hodnoty", to ma byt ako string? text? ci ako ma vypisat vysoke hodnoty?

Áno, to má byť string. Nie som v Exceli ešte zbehnutý, preto mi je každá rada dobrá :)

Ďakujem :)
everytime
26.05.11,09:12
Vyriešil som to presne tak, ako som to potreboval napísať :)
zk24
26.05.11,09:39
Vyriešil som to presne tak, ako som to potreboval napísať :)


Cim sa ta funkcia lisi od mojej? :confused:
marjankaj
26.05.11,14:08
Cim sa ta funkcia lisi od mojej? :confused:
No predsa tam pridal zbytočnú podmienku naviac:---
A zabudol, čo sa stane, keď súčet bude rovný presne 210:confused:

'=IF(SUM(D2: D4)<210;"nízke";IF(AND(SUM(D2: D4)>210;SUM(D2: D4)<250);"Stredné";"velke"))
zk24
26.05.11,17:33
No predsa tam pridal zbytočnú podmienku naviac:---
A zabudol, čo sa stane, keď súčet bude rovný presne 210:confused:

'=IF(SUM(D2: D4)<210;"nízke";IF(AND(SUM(D2: D4)>210;SUM(D2: D4)<250);"Stredné";"velke"))

:---

Uz viem, ja som dala "vysoke", on chcel "velke" :D Tak kazdy podla vkusu :D
Ale hodnoty su podla mna skor vysoke ako velke :---
sthruska
27.05.11,04:43
Ja by som radšej "veľké" ako velke. A ešte "stredné" s malým s. Najradšej však "vysoké".
nízke - vysoké; malé - veľké
marjankaj
27.05.11,06:11
Ja by som radšej "veľké" ako velke. A ešte "stredné" s malým s. Najradšej však "vysoké".
nízke - vysoké; malé - veľké

To vieš mladí.:cool: Všetko chcú veľké.......:--- a tvrdé (velké):---
everytime
29.05.11,09:58
To zk24:
Líši sa to tým, že ja tam mám podmienku, ktorá overuje, či je to číslo z daného intervalu alebo nie.

To marjankaj:
Áno, to je pravda, zabudol som tam dať, že ak bude číslo rovnako veľké ako je hranica intervalu.

A teraz ku tomu vášmu, neskutočne smiešnému offtopicu:
Asi ste nepovšimli, že mi ide o to, aby som správne nastavil tú podmienku, čo bude v tých stringoch, je z hľadiska gramatického tiež dôležité, ale pokiaľ nebude podmienka správne napísaná, tak je jedno, či tam vôbec niečo bude alebo nie.

to sthruska: čím si prispela ty k tejto téme? Len nejakou kritikou alebo konštruktívnym nápadom? Myslel som, že toto je seriózne fórum, kde sú aj seriózni ľudia, ale vidím, že som sa mýlil. Čo už :)

marjankaj: nestíham sa nasmiať, naozaj :))

P.S.: Pre nechápavých, akých sa tu ukázalo pomerne veľa, aby ste chápali, je to zoradené postupne, ako reakcia na vaše príspevky. Ešte raz, nestíham sa smiať na vašej obrovskej srande :))
marjankaj
29.05.11,10:35
To zk24:
Líši sa to tým, že ja tam mám podmienku, ktorá overuje, či je to číslo z daného intervalu alebo nie.

To marjankaj:
Áno, to je pravda, zabudol som tam dať, že ak bude číslo rovnako veľké ako je hranica intervalu.

A teraz ku tomu vášmu, neskutočne smiešnému offtopicu:
Asi ste nepovšimli, že mi ide o to, aby som správne nastavil tú podmienku, čo bude v tých stringoch, je z hľadiska gramatického tiež dôležité, ale pokiaľ nebude podmienka správne napísaná, tak je jedno, či tam vôbec niečo bude alebo nie.

to sthruska: čím si prispela ty k tejto téme? Len nejakou kritikou alebo konštruktívnym nápadom? Myslel som, že toto je seriózne fórum, kde sú aj seriózni ľudia, ale vidím, že som sa mýlil. Čo už :)

marjankaj: nestíham sa nasmiať, naozaj :))

P.S.: Pre nechápavých, akých sa tu ukázalo pomerne veľa, aby ste chápali, je to zoradené postupne, ako reakcia na vaše príspevky. Ešte raz, nestíham sa smiať na vašej obrovskej srande :))

No zišlo by sa ti trochu doštudovať logiku

'=IF(SUM(D2: D4)<210;"nízke";IF(AND(SUM(D2: D4)>210;SUM(D2: D4)<250);"Stredné";"velke"))

Ak je splnená fialová podmienka teda SUMA<210 tak bude "nízke"
A fialová nebude splnená teda SUMA>=210, tak sa bude testovať druhá podmienka-červená. Naozaj neviem načo sa ešte raz pýtať, či je SUMA <210 keď to už je jasné. Na červenú podmienku sa skočí iba vtedy keď SUMA>=210:cool:

Naozaj je to srandovné.:--- Alebo skôr smutné?:confused:

' =IF(A1=0;"nula";IF(A1=0;"nula";IF(A1=0;"nula";"nie je nula")))

A takýchto rovnakých IFov si môžeš dať aj viac. V exceli 2003 maximálne sedem.:---
everytime
29.05.11,10:55
Máš pravdu, je to tak, už som si to uvedomil. Mal som to mať na zápočte a riešil som do večer predtým a kedže minule mal náš skúšajúci pripomienky, chcel som to vyriešiť tak, ako som to vyriešil.

A ako som už povedal, v Exceli nie som skúsený používateľ. Preto som hľadal pomoc tu na porade, kt. som aj dostal, ale vzhľadom k textu hore ma to inklinovalo spraviť to zložitejšie.

Ale aj tak ďakujem, povedať, že ste mi nepomohli, by bola lož.
jojom
30.05.11,06:52
A takýchto rovnakých IFov si môžeš dať aj viac. V exceli 2003 maximálne sedem.:---

V prípade použitia "&" aj viac ale potom sa stráca prehľadnosť vzorca.
zlatica76
30.05.11,07:13
mimotemy
To everytime: tak sa mi zdá, že trochu flákaš školu, potom si sa dopočul, že existuje porada.... a ešte sa rozčuľuješ, že si s teba robíme srandu?

Booože, decká, viete si vy vôbec predstaviť štúdium bez internetu??? čo som sa musela natrápiť, aby som sa naučila excel (prakticky bez pomoci internetu), a vy to tu máte podané na striebornom podnose a ešte sa vám nepáči??? A viete vôbec, že existuje niečo také ako knižnica?

Zháňať večer pred zápočtovkou, ako sa vôbec robí vzorec s podmienkou? Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.
sthruska
30.05.11,07:46
//Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.
Alebo si pozrieť obyčajný help.
everytime
30.05.11,12:49
To zlatica76:

Zdať sa ti môže čokoľvek, čo len chceš. Ale keď už hovoríš o tom, že som sa dopočul, že existuje nejaká porada, napadlo ťa, že mám aj spolužiakov, ktorých som sa tiež pýtal?:)


Booože, decká, viete si vy vôbec predstaviť štúdium bez internetu??? čo som sa musela natrápiť, aby som sa naučila excel (prakticky bez pomoci internetu), a vy to tu máte podané na striebornom podnose a ešte sa vám nepáči??? A viete vôbec, že existuje niečo také ako knižnica?

Hádžeš všetkých do jedného vreca. Nie len že si viem predstaviť štúdium bez internetu, ale viem si predstaviť aj život bez počítača, predstav si. Počkaj, pozriem sa nižšie, kde si ty prispela niečím, čo pomohlo tomuto príspevku, čo sa týka danej témy, okrem offtopicu. Hhm, asi pod inými nickom, ak sa mýlim, tak prepáč:).

Viem, a dokonca tam aj pravidelne chodím. A dokonca som mal odtial aj požičanú knihu z Excelu.

To sthruska:
Ok.
everytime
30.05.11,12:53
Zháňať večer pred zápočtovkou, ako sa vôbec robí vzorec s podmienkou? Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.

Odporúčam prečítať si riešenie, ktoré som sem tiež dal a taktiež príčinu, prečo som to tak riešil. A potom kritizovať, pokiaľ to nie je jediná vec, ktorú vieš.
zlatica76
30.05.11,13:06
Nie, neprispela som ničím novým, lebo správne riešenie bolo už v druhom príspevku. Všetko ostatné je spam :)

A preto som svoj príspevok korektne označilo ako "Mimo tému", aby bolo jasné, že skutočne nejdem riešiť vyriešené.

A nauč sa, prosím ťa, prijímať kritiku. Nekritizujem, len sa mi nepáči, že Porada sa začína meniť na miesto, kde sa vypracovávajú domáce úlohy.

Podľa toho, čo si sem napísal, to skutočne vyzerá tak, že deň pred zápočtom potrebuješ správne riešenia, aby si preliezol. Inak, toto zadanie vôbec nie je ťažké, takže si neviem predstaviť, čo vás vlastne v škole učia.
everytime
30.05.11,14:45
Dohodnime sa na tom, že už tu nebudeme ďalej rozoberať veci, ktoré sú, ako si povedala, spam.

Ja som na porade nový, takže neviem ako to tu chodí. Som zvyknutý na to, že keď som kedysi robil v skriptovacom jazyku WME, riešil som dosť veľa ľudom veci, ktoré oni nevedeli, to isté sa týka aj semestrálnych prác. Takže asi preto som si myslel, že keď pomáham ja, dostanem pomoc tiež.


Podľa toho, čo si sem napísal, to skutočne vyzerá tak, že deň pred zápočtom potrebuješ správne riešenia, aby si preliezol. Inak, toto zadanie vôbec nie je ťažké, takže si neviem predstaviť, čo vás vlastne v škole učia.

Je to jedna z troch podúloh, ktoré boli v úlohe na zápočte. Tých úloh bolo celkom 6.

Ešte raz ďakujem, že ste mi poradili a už tu viacej nerobme offtopic.
kergulaan
30.05.11,19:38
mimotemy
To everytime: tak sa mi zdá, že trochu flákaš školu, potom si sa dopočul, že existuje porada.... a ešte sa rozčuľuješ, že si s teba robíme srandu?

Booože, decká, viete si vy vôbec predstaviť štúdium bez internetu??? čo som sa musela natrápiť, aby som sa naučila excel (prakticky bez pomoci internetu), a vy to tu máte podané na striebornom podnose a ešte sa vám nepáči??? A viete vôbec, že existuje niečo také ako knižnica?

Zháňať večer pred zápočtovkou, ako sa vôbec robí vzorec s podmienkou? Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.

Etiketa Porady
06-11-04
04:41 PM



10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

Hlavne ze mu das nevhodny pripevok, ked ti odpoveda na tvoje nevhodne reakcie.