petergabriel
24.05.11,19:37
Mám nasledujúcu otázku na niekoho kto sa vyzná...poprípade odpoveď mzdovej účtovníčky by bola super... Takže: mám internetový obchod a ludia po celom Slovensku chcú aby som začal otvárať obchody, lenže na to by som potreboval pôžičku od banky (tovar sa velmi dobre predáva, marže sú 100-300%, je tu velký potenciál...) ale od banky uver nedostanem, pretože stale investujem do skladu tak som každy rok (2009,2010) na daňovom priznaní v mínuse. Toto ked poviem v banke ako živnostník tak už sa so mnou ani nebavia...Takže: mám matku (má 45 rokov) ktora robi v Rakusku na živnosť opatrovateľku, daňové podáva tam na SK nemusí ale podala aj tu ale len minimálne, takžy by som ju chcel napríklad od 1.6. 2O11 u mňa akože zamestnať a akože by premňa robila a nakolko ona má v rakúsku príjem okolo 800 € mesačne ten nechajme tak ten neberme do úvahy...zaujíma ma toto: aký vysoký by som jej mal dať na papieroch plat a AKÉ ODVODY BY SOM ZA ŇU MESAčNE PLATIL ABY SOM SI PO TOM, AKO SI ONA V MARCI 2012 podá na SK daňové priznanie z toho čo "pracovala u mňa" tak proste ab y jej dali úver? napríklad ak by som na ňu chcel zobrať úver povedzme takto: pride do banky (mama), vydokladuje príjem že u mňa robí, odpočítaju jej životné minimum a všetko možné aj nemožné a potrebujem aby jej ostalo aspoň 600 €mesačne ktoré v banke povedai že do tejto výšky Vám dáme úver...teda že 600 € mesačne môžete platiť...aký by som jej mal dať plat na papiere? a aké budem za ňu ten rok platiť odvody? samozrejme že hned ako úver dostanem ju prepustím... :-)
Ešte doplím: mám krsnú na invalidnom dôchodku berie mesačne okolo 340 €, má byt v hodnote 30 000 € ale má na ten byt zobratú americkú hypotéku, ktorú ale spláca jej dcéra, ale je to na krsnine meno...nebolo by lepšie zamestnať krstnú a ako by ju posudzovali ako dôchodcu invalidneho v banke? lebo strýko je tiež invalidný dochodca a robí aj vo fabrike....teraz je to tak že dôchododci môžu aj robiť...nebude sa to meniť? proste ale asi by to bolo najistejšie s tou matkou, zamestnať ju, nie???
ladyrs
24.05.11,17:47
prepáčte, nechcem sa Vás dotknúť,ale som sa pobavila
petergabriel
24.05.11,17:50
prepáčte, nechcem sa Vás dotknúť,ale som sa pobavila
prečo ste sa pobavila???
ladyrs
24.05.11,17:54
hmmm no ani neviem,kde začať..... tvoj monológ nenapovedá tomu,že už nejaký čas podnikáš.... proste by som "vypichla" to najokatejšie,že ak by niekomu po odpočítaní životných nákladov malo ostať "zvyšných" 600 €, pri takom plate by si sa nedoplatil odvodov a dane... ale ako som písala, to je len jeden z problémov..... a ak nie je tajomvstvo, čo predávate, čo ide tak na dračku ?
petergabriel
24.05.11,18:02
pre ladyrs: myslím že keby som Vam povedal kolko mesačne zarábam po 2 rokoch podnikania tak by Vám padla sánka..toto nieje chválenie sa ale realita....moj prijme mesačne je medzi 4000-7000 € mesačne...prečo som stále v mínuse? lebo všetko dávam naspať do reklamy, budujem obrovsky sklad a podobne...preto som pre banky "zlý klient..." mne zaujima výška odvod, ak by aj tie odvody boli napr 400 eur mesačne,mne sa to oplati platiť aj cely rok len aby som o rok ten uver dostal, pretože ako píšem moje marže sú 100 % (a to je najnižšia marža...vlastne neviem či už dnes niečo predávam s menej ako 200% maržou) a najvyššiu hranicu mám 300% marže (300% maržu mám na vyše 50% tovaru...takže problem je len v tom že všetko dávam spať do obchodu a nenechavam si na učtoch aby som bol v pluse....ja ked mam peniaze hned som nervozny sadam do auta a idem na tovar...proste všetko mam v tovare...a to ešte pár rokov tak bude...preto som ochotny to urobiť takto.. a prosim Vas pokial mi to neviete napísať (výšku odvodov a na čo som sa pýtal) tak už to ani nemusite komentovať... ked sa pozeram okolo seba a vidím tých podnikavcov čo podnikaju už "dlhé roky" a ledva maju čo do huby tak mi je smutno...a že Vám to neznie ako od podnikateľa...prosim Vas pozrite si večer správy a potzom zistíte že v tejto krajine je dôležité len to čo máte vo vrecku...nič iné...lebo každý tu na všetko se..e !
Xanti
24.05.11,18:07
Môj názor založ si s.r.o.,
zamestnaj sám seba v nej a požiadaj o úver.
Pri takých príjmoch musíš platiť maximálne odvody do SP a ZP.
Ice dive
24.05.11,18:09
no dosť zoširoka položená otázka... ak má mama 45 rokov - záleží aký úver by chcela zobrať či spotrebný, hypotéku (vyžaduje sa ručenie nehnuteľnosťou....)
ale ak ide o to, aby splátka bola 600 € tak napr. banka pri hypotéke posudzuje, že splátka úveru by pri zvolenej dlžke úveru mala predstavovať 30 % čistého príjmu žiadateľa (resp. spoludlžníkov) t.j. plat v čistom by mala mama mať 2000 € k tejto sume prirátať odvody a preddavok na daň...

nebolo by lepšie navštíviť banku a požiadať o úver na základe obratu z Vašej živnosti...
ladyrs
24.05.11,18:10
tak sorry, nevedela som, že mám tú česť s pánom B.Gates-om.....
ale že človek s takým príjmov si nemôže dovoliť úverového poradcu, som sa ešte nestretla.... a nemyslite si,že tými údajmi ste tu niekoho ohúrili....
napriek nie práve najvhodnejšej forme komunikácii pripájam link na kalkulačku miezd a odvodov 2011
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2011.php
KEJKA
24.05.11,18:10
preháňaš, ak zarábaš tolko čo píšeš, tak to sú tržby. AK tie peniaze vrazíš do tovaru, tak potom jasne vykážeš stratu, ale nezostane ti na živobytie.
tak z čoho žiješ?
je to divné, a moc špekuluješ, lebo naozaj ak ťa to tak úžasne dobre živí, tak musíš vykazovať zisk a nie mínus.
petergabriel
24.05.11,18:11
Môj názor založ si s.r.o.,
zamestnaj sám seba v nej a požiadaj o úver.
Pri takých príjmoch musíš platiť maximálne odvody do SP a ZP.

SRO budem mať už o 2 týžden hotovú...bude samozrjem neplatca dph a čaš biznisu presuniem na ňu...možem to teda urobiť tak že sa v nej zamestnam aj ked som tam vlastne jediny majitel(alebo spoločnik...nehrajme sa so slovičkamy...proste v nej figurujem iba ja...) takže proste konečne riešenie je taketo? : založim SRO(už sa zaklada) zamestnam sa v nej, dam si plat aspon v čistom tých 600 mesačne aby som mal, a ake by teda boli odvody a všetko čo by som paltil tejto našej super krajine? a ešte detail...pri SRO mylsim chcú banky 2 ročnú plusovú hystóriu...a ked počítam ako počítam tak v tomto období o rok bude mať tá moja SRO len rok, takže to neschvália...takže tento nápad padá...alebo to tak nieje?
Xanti
24.05.11,18:12
SRO budem mať už o 2 týžden hotovú...bude samozrjem neplatca dph a čaš biznisu presuniem na ňu...možem to teda urobiť tak že sa v nej zamestnam aj ked som tam vlastne jediny majitel(alebo spoločnik...nehrajme sa so slovičkamy...proste v nej figurujem iba ja...) takže proste konečne riešenie je taketo? : založim SRO(už sa zaklada) zamestnam sa v nej, dam si plat aspon v čistom tých 600 mesačne aby som mal, a ake by teda boli odvody a všetko čo by som paltil tejto našej super krajine? a ešte detail...pri SRO mylsim chcú banky 2 ročnú plusovú hystóriu...a ked počítam ako počítam tak v tomto období o rok bude mať tá moja SRO len rok, takže to neschvália...takže tento nápad padá...alebo to tak nieje?
Hej,
ale ty môžeš požiadať o úver ako zamestnanec, ak si dáš zmluvu na dobu neurčitú. :D
petergabriel
24.05.11,18:13
preháňaš, ak zarábaš tolko čo píšeš, tak to sú tržby. AK tie peniaze vrazíš do tovaru, tak potom jasne vykážeš stratu, ale nezostane ti na živobytie.
tak z čoho žiješ?
je to divné, a moc špekuluješ, lebo naozaj ak ťa to tak úžasne dobre živí, tak musíš vykazovať zisk a nie mínus.

ja som živnostnik takže ked potrebujem nejake peniaze popimo (u mňa je to minimum) tak si proste zoberiem ale hovorim: ja trpím ked mám peniaze v banke alebo hotovosť, hned kupujme nove reklamy a tovar, ja potrebujem velmi vela tovaru mať skladom aby ho zakaznik mal hned....moje tržby sú ovela vyššie ako zárobky...to čo tam je ho uveden 4000-7000 sú zárobky !!! nie tržby, nie som idiot, že neviem čo je čo.
petergabriel
24.05.11,18:15
Hej,
ale ty môžeš požiadať o úver ako zamestnanec, ak si dáš zmluvu na dobu neurčitú. :D


hm zajtra očekujem banky že aký by mali prístup k tomu keby zamestnávam sám seba ??? ale tento nápad sa mi velmi pozdáva, veľmi.... a to by sa dalo vlastne už po uplynutí skúšobnej doby urobiť nie ???? ak ma teda nevyhodia :D
Xanti
24.05.11,18:17
Nemusíš si dávať skúšobnú dobu. Záleží od banky ako sa k tomu postaví zvyčajne chcú príjem za posledné tri mesiace, takže asi tak.
A veľa majiteľov s.r.o.-čiek je aj zamestnancami vo vlastných s.r.o. banky s tým problém nemajú.
petergabriel
24.05.11,18:17
Nemusíš si dávať skúšobnú dobu. Záleží od banky ako sa k tomu postaví zvyčajne chcú príjem za posledné tri mesiace, takže asi tak.
A veľa majiteľov s.r.o.-čiek je aj zamestnancami vo vlastných s.r.o. banky s tým problém nemajú.

fakt ďakujem za tip !!!!
Xanti
24.05.11,18:18
NZ RSS :---
petergabriel
24.05.11,18:23
pre ladyrs: prepáčte nechcel som Vás urazoť ani sa Vás dotknúť ale som trochu mimo z toho že banky dávanju miliony na raklamu a poznam milion ludom ktorym dali uver lebo preukazali prijem 300 € a viem že už ho nesplacaju a tie banky im nemaju čo zobrať, lebo už nepracuju, majetok nemaju žiadny...ale kjed tam ja pridem s peknymi číslami po prvom roku podnikania tak sa so mnou ani len nebavia ked vidia že mam danove v minuse...to je choré....keby si zistili zakolko mam sklad, aky ma firma majetok tak a zamietli by dobre...ale vytrasená blondína len pozrela na daňové: hmmm máte to v minuse, dovi dopo... fakt som Vas nechel uraziť, ani sa Vas dotknúť, a ani sa chváliť...a niesom žiadny B gates len makám, to že sa mi darí je teraz možno o rok to tak nebude. a ked to tak bude som pripraveny zas sa zamestnať a začť od znovu...mam k Vam uctu už len z toho dovodu že tu máte hodnosť Senior member...porada je pdola mna super a ludí ktory si daju tu namahu odpoveda na otazky si fakt važim...ak som sa Vas dotkol prepáčte, ospravedlnujem sa a vdaka za link :-)
veronikasad
24.05.11,18:26
pre ladyrs: prepáčte nechcel som Vás urazoť ani sa Vás dotknúť ale som trochu mimo z toho že banky dávanju miliony na raklamu a poznam milion ludom ktorym dali uver lebo preukazali prijem 300 € a viem že už ho nesplacaju a tie banky im nemaju čo zobrať, lebo už nepracuju, majetok nemaju žiadny...ale kjed tam ja pridem s peknymi číslami po prvom roku podnikania tak sa so mnou ani len nebavia ked vidia že mam danove v minuse...to je choré....keby si zistili zakolko mam sklad, aky ma firma majetok tak a zamietli by dobre...ale vytrasená blondína len pozrela na daňové: hmmm máte to v minuse, dovi dopo... fakt som Vas nechel uraziť, ani sa Vas dotknúť, a ani sa chváliť...a niesom žiadny B gates len makám, to že sa mi darí je teraz možno o rok to tak nebude. a ked to tak bude som pripraveny zas sa zamestnať a začť od znovu...mam k Vam uctu už len z toho dovodu že tu máte hodnosť Senior member...porada je pdola mna super a ludí ktory si daju tu namahu odpoveda na otazky si fakt važim...ak som sa Vas dotkol prepáčte, ospravedlnujem sa a vdaka za link :-)
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).
petergabriel
24.05.11,18:35
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).

bol som v 4 bankach a všade mi povedali NIE, prečo ? lebo mam daňove v minuse. použivam Mbank tá mi ponuka len uverovu kartu s limitom 2000 €...
petergabriel
24.05.11,18:38
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).


povedzte názov banky ktora mi dá úver na zaklade obratu aj ked som na DP v mínuse ? veľmi rád tam hned zajtra založim účet a o rok si od nich beriem úver, alebo aj skor...
Martasch
24.05.11,18:40
ak by si mal obrat, o ktorom píšeš - cez BU, v niektorých bankách problém s poskytnutím úveru nie je ... (aj keď firma nie je v zisku).

Ja by som tiež odporučila navštíviť banku, v ktorej máš vedený účet. Na základe obratov by poskytnutie úveru malo byť jednoduchšie.
Xanti
24.05.11,18:41
mBank je internetová banka. Tam moc nepochodí.
petergabriel
24.05.11,18:43
Ja som ochotný založiť účet v hociktorej banke ktorá mi dá úver na základe vysokého obratu a nebude jej prekážať, že má daňové v mínuse...
veronikasad
24.05.11,18:45
Ja som ochotný založiť účet v hociktorej banke ktorá mi dá úver na základe vysokého obratu a nebude jej prekážať, že má daňové v mínuse...
skús VUB-čku, klient pred tromi rokmi tam uver dostal, aj keď predch.rok bol v strate - na základe obratu. Ale určite to nebude za mesiac, možno ani za rok ... Ale nebol to úver na zásoby, ale kúpu budovy.
petergabriel
24.05.11,18:47
no skúsiť to možem ale zrovna včera som bol vo VUB a tak ma tam vytočili že koniec...proste úplne sami popreli čo pred rokom tvrdili...takže myslím že tam nepochodím....najpravdepodobnejšia sa mi javí možnosť zamestnať sám seba v mojej SRO a zobrať si úver ako zamestnanec... uvidíme...
veronikasad
24.05.11,18:49
no skúsiť to možem ale zrovna včera som bol vo VUB a tak ma tam vytočili že koniec...proste úplne sami popreli čo pred rokom tvrdili...takže myslím že tam nepochodím....najpravdepodobnejšia sa mi javí možnosť zamestnať sám seba v mojej SRO a zobrať si úver ako zamestnanec... uvidíme...
a čo ďalej ? Úroky z takéhoto úveru si nemôžeš uplatniť ako daňový výdavok. Mohol by si ho použiť len ako pôžičku spoločníka ...
petergabriel
24.05.11,18:55
a čo ďalej ? Úroky z takéhoto úveru si nemôžeš uplatniť ako daňový výdavok. Mohol by si ho použiť len ako pôžičku spoločníka ...

keď ti mám povedať pravdu, to že si tie úroky nemôžem uplatniť v daniach ma vôbec netrápi....príklad: keby dostanem úver 1 000 000 SK, idem na tovar za 1 000 000 SK, dostanem hneď od dodávateľa 15 % zľavu, takže v okamihu nákupu ušetrím 150 000 SK, teraz kupujem za menej takže mám menšie zľavvy...napríklad keby beriem naraz za kamion tovaru mám zľavu 25%...lenže za kamion tovaru to je hodnota okolo 80 000 €...ale tak hádam aj tam raz budem... možno sa to zdá niekomu strelené...ale fakt ako píšem mám velmi dobré marže a keby teraz naskladním tovar za další 1 000 000 Sk tak fakt by mi ešte podstatne stúpli tržby...nakoľko chcem po čase otvoriť aj maďarsko poľsko, čechy už robím...preto potrebujem velký sklad...nazačiatok som z každého druhu kupoval len jeden kartón...teraz beriem aj 15 kartónov...lebo viem že to pôjde....preto potrebujem velky sklad - nie len široky sortiment ale aj vela z thoo istehom musim mať...
KEJKA
24.05.11,19:35
máš v tom hokej, zárobky, tržby, SZČO, sro, odvody,......
aj to minimum, ťo odtrhaš z výdavkov na reklamu a tovar, pre tvoju potrebu, predstavuje plus a nie mínus v DPPO.
ale maj si svoju pravdu.
linko1
25.05.11,05:05
povedzte názov banky ktora mi dá úver na zaklade obratu aj ked som na DP v mínuse ? veľmi rád tam hned zajtra založim účet a o rok si od nich beriem úver, alebo aj skor...

skús Ludovú banku
neviem či to ešte platí ale mali to tak...