terry17
25.05.11,07:17
Chcela by som vás požiadať o radu a pomoc. Asi pred týždňom som trpela 2 dni tupými nepríjemnými tlakmi v hlave, silnou migrénou, nasledovali teploty, bolesť hrdla a suchý dráždivý kašeľ. Lekárka nasadila Zinnat 500, ktorý síce zabral, ale o po 5 dňoch som ho po konzultácii s lekárkou vysadila, nakoľko som mala závraty a točenie hlavy. Antibiotiká neberiem 2 dni, kašeľ ustúpil, no to točenie hlavy, problémy so sústredenosťou a závraty stále neprestávajú:((je možné, že je to následok pre mňa silných antibiotík?Ako dlho ostávajú tieto v tele?Čo robiť?ďakujem za každú dobrú radu.
terezamaria
25.05.11,06:18
Chcela by som vás požiadať o radu a pomoc. Asi pred týždňom som trpela 2 dni tupými nepríjemnými tlakmi v hlave, silnou migrénou, nasledovali teploty, bolesť hrdla a suchý dráždivý kašeľ. Lekárka nasadila Zinnat 500, ktorý síce zabral, ale o po 5 dňoch som ho po konzultácii s lekárkou vysadila, nakoľko som mala závraty a točenie hlavy. Antibiotiká neberiem 2 dni, kašeľ ustúpil, no to točenie hlavy, problémy so sústredenosťou a závraty stále neprestávajú:((je možné, že je to následok pre mňa silných antibiotík?Ako dlho ostávajú tieto v tele?Čo robiť?ďakujem za každú dobrú radu.

Môže to byť následok antibiotík, veď aj lekárka Ti ich vysadila.
Skôr by som ale povedala, že je to blok z krčnej chrbtice a ten
spôsobuje točenie hlavy / je menej dokrvený mozog/. Určite by som navštívila neurológa, ktorý posúdi, či to nespôsobuje krčná chrbtica. Držím palce, aby si sa čím skôr uzdravila.
Braňo
25.05.11,06:31
Bolesť hlavy je bežný nežiadúci účinok antibiotík. Pozri sem na zoznam :

http://www.liekinfo.sk/liek-zinnat-500-mg-tbl-flm-10x500-mg-31320.aspx
bea
25.05.11,06:34
Tiež si myslím, že by bolo treba ísť k neurológovi a ten pošle možno inde, ale začať treba tam. Ja som mala podobné problémy, neurológ zistil, že mám nejaký problém s rovnovážnym aparátom v uchu. Dal mi lieky a beriem ich už viac ako 5 rokov. Problém zmizol. Niekedy skúsim vysadiť, ale po čase sa to vráti znova. Vraj to môže byť z viacerých dôvodov, medzi iným aj z krčnej chrbtice, ale aj stres a pod. Takže určite treba ísť k lekárovi :)
Možno to bude ozaj len z antibiotík, ale radšej treba zistiť, či naozaj.
plavčík
25.05.11,06:39
Bea- ako dlho trvalo kým sa Ti po liekoch presatala točiť hlava... ja ich berien vyše 1/2 roka a nemám sa dáko najlepšie. Beriem Betahistin Mylan čo je v podstate Betaserc ale iný výrobca.
terry17
25.05.11,07:47
Ešte ma napadlo, že mam aj velmi nizky tlak, dnes som si merala 82/55..skusila som solux na chrbat, trosku pocvicit, kavu na zvysenie tlaku, zial bezuspesne..zajtra idem lekarke na vysetrenia..hadam to niekedy prejde:(
terezamaria
25.05.11,08:59
Ešte ma napadlo, že mam aj velmi nizky tlak, dnes som si merala 82/55..skusila som solux na chrbat, trosku pocvicit, kavu na zvysenie tlaku, zial bezuspesne..zajtra idem lekarke na vysetrenia..hadam to niekedy prejde:(

Môže to byť aj z nízkeho tlaku, lebo 82/55 je naozaj riadne nízky tlak. Na zvýšenie tlaku je potrebné veľa piť, dať si 2 kávičky denne, prípadne aj 1 dcl kvalitného červeného vína. Tiež je dobré konzumovať orechy.:)
terry17
25.05.11,09:12
velmi vela pijem, kavy zvycajne aj dve si dam,len nejak sa mi v tychto dnoch nedari zvladnut to tocenie hlavy..
bea
25.05.11,09:18
Bea- ako dlho trvalo kým sa Ti po liekoch presatala točiť hlava... ja ich berien vyše 1/2 roka a nemám sa dáko najlepšie. Beriem Betahistin Mylan čo je v podstate Betaserc ale iný výrobca.
Ja som mala asi šťastie, lebo moje prvé vyšetrenie bolo na pohotovosti, keďže moje problémy prišli dosť náhle a rýchlo sa zhoršovali. Hneď tam mi urobili vyšetrenia interné a dostala som nejakú infúziu. Po nej sa mi rýchlo stav zlepšil a dostala som Betaserc, spočiatku najvyššiu dávku. Mne sa stav rýchlo upravil, po cca týždni som prestala mať závrate. Vtedy mi neurológ povedal, že keby sa mi znova zhoršil stav, aj pri liekoch, tak mám prísť na infúziu. Na šťastie som nemusela ísť, vždy si to liekmi viem dať do poriadku.
Vždy som veľmi vďačná, že mám liek, ktorý pomáha a nemusím znova prežívať také problémy, aké som mala na začiatku :)
bea
25.05.11,09:21
Ešte ma napadlo, že mam aj velmi nizky tlak, dnes som si merala 82/55..skusila som solux na chrbat, trosku pocvicit, kavu na zvysenie tlaku, zial bezuspesne..zajtra idem lekarke na vysetrenia..hadam to niekedy prejde:(
Tak taký nízky tlak ozaj môže byť dôvodom na závrate. Určite sa treba dať vyšetriť.
Mária27
25.05.11,14:51
velmi vela pijem, kavy zvycajne aj dve si dam,len nejak sa mi v tychto dnoch nedari zvladnut to tocenie hlavy..
Nezahrávaj sa s takým nízkym tlakom, býva nebezpečnejší ako vysoký (až smrteľný). Kávy môžeš vypiť aj štyri, už zase zistili, že je to osožné:)
ErinErin
25.05.11,16:13
Tlaky v hlave až závrate môžu naznačovať problém s dutinami. Niekedy bolesť hlavy spôsobuje zubný kaz.
zdenka131
25.05.11,16:33
Chcela by som vás požiadať o radu a pomoc. Asi pred týždňom som trpela 2 dni tupými nepríjemnými tlakmi v hlave, silnou migrénou, nasledovali teploty, bolesť hrdla a suchý dráždivý kašeľ. Lekárka nasadila Zinnat 500, ktorý síce zabral, ale o po 5 dňoch som ho po konzultácii s lekárkou vysadila, nakoľko som mala závraty a točenie hlavy. Antibiotiká neberiem 2 dni, kašeľ ustúpil, no to točenie hlavy, problémy so sústredenosťou a závraty stále neprestávajú:((je možné, že je to následok pre mňa silných antibiotík?Ako dlho ostávajú tieto v tele?Čo robiť?ďakujem za každú dobrú radu.

So Zinnatom 500 mám aj ja veľmi zlé skúsenosti, tiež sa mi točila hlava, mala som závrate, žalúdočné problémy, nízky tlak ... Tiež ho nemôžem užívať. Tvoje problémy môže do určitej miery ovplyvniť užívanie Zinnatu, ale bude tam asi aj iný problém napr.: krčná chrbtica, vnútorné ucho...Mala by si navštíviť lekára a trvať na dôkladnom vyšetrení.
lujza.j
25.05.11,18:26
terezamaria
24.12.15,20:05
Čo chceš na betahistine actavise 16 mg predávať, veď sa naňho dopláca 0,55 eura.....píše mi ho lekárka a práve teraz som ho vyberala z lekárne....