luckkka
26.05.11,11:46
Dobry den,

prosim Vas, viete mi niekto poradit? uz dlhsie si vsimam, ze pocas dna kazdodenne kycham, rano mam opuchnute oci a svrbia ma, a na tele na laktiach a na kolenach nie kde sa mi ohyba kolena a laket ale na vonkajsej casti sa mi stale vyhadzuju male svrbiace vyrazky.
Najprv som tomu nevenovala pozornost, ale kychanie neustupilo, vyrazky som sa mi stale hocikedy pocas dna zase objavia, najprv som si myslela ze je to alergia zo slnka, lebo mi pripominaju potnicky, ale teraz na slnku ani niesom a vyhodia sa mi vecer alebo aj rano. a na slnku nesedim a nemam ani oblecenie na tych castiach tela. Prosim poradte, ci mam vyhladat lekara, alebo je to len alergia na nejake jedlo, zvierata doma nemam. Mozno som sa na to az prilis zamerala a o nic nejde. Ale chcem sa opytat, ci stym nema niekto z Vas skusenost.

dakujem
hubatá
26.05.11,09:52
Toto ochorenie má všetky príznaky alergie - na prácu. Ak pošleš fotky od pol pása dole tak uvidíme .....
Ale vážne: treba to dať pozrieť kožnému, popis nestačí neliečené vyrážky sa môžu zhoršiť.
Bionda
26.05.11,11:10
.. momentálne určite aj obvodný lekár by vedel zaujať stanovisko o aký typ výsevu sa jedná.
Na jeseň treba absolvovať testy na alergiu.
pasuliatko
26.05.11,17:49
určite vyhľadaj alergológa... s tým nie sú žarty. alebo si skús kúpiť v lekárni voľne predajné antihistaminiká (dobrý je ZODAC) či ti zaberú ak áno 100% je to alergia, lebo teraz ťa žiaden alergológ testovať nebude to sa robí na jeseň.
Bionda
27.05.11,09:54
ako menej tlmivé mi príde- Xyzal - vôbec neuspáva... ale napr. taký Zirtec - to je brutál- ako kladivom po hlave a tiež je možné ho kúpiť bez receptu.... ;)
... osobne však zdieľam názor, že bez vyšetrenia a lekárskeho odporučenia radšej lieky neužívať ;)
Denisa
27.05.11,15:20
Ja uprednostňujem homeopatiu, je bez vedľajších účinkov. Mám s ňou veľmi dobré skúsenosti. Bežne v predaji je RHINALLERGY (ako prvá pomoc dobré) alebo potom sa poradiť a nejaké jednozložkové homepatiká.
pasuliatko
27.05.11,18:22
ako menej tlmivé mi príde- Xyzal - vôbec neuspáva... ale napr. taký Zirtec - to je brutál- ako kladivom po hlave a tiež je možné ho kúpiť bez receptu.... ;)
... osobne však zdieľam názor, že bez vyšetrenia a lekárskeho odporučenia radšej lieky neužívať ;)

áno ale ak sa to nedá vydržať človek si musí pomôcť.... a skúsený a dlhoročný alergici vedia ako na to a vedia poradiť aj iným...
ja beriem Xyzal ale zdá sa mi to nejaké slabé....
lujza.j
27.05.11,20:30
Dobry den,

prosim Vas, viete mi niekto poradit? uz dlhsie si vsimam, ze pocas dna kazdodenne kycham, rano mam opuchnute oci a svrbia ma, a na tele na laktiach a na kolenach nie kde sa mi ohyba kolena a laket ale na vonkajsej casti sa mi stale vyhadzuju male svrbiace vyrazky.
Najprv som tomu nevenovala pozornost, ale kychanie neustupilo, vyrazky som sa mi stale hocikedy pocas dna zase objavia, najprv som si myslela ze je to alergia zo slnka, lebo mi pripominaju potnicky, ale teraz na slnku ani niesom a vyhodia sa mi vecer alebo aj rano. a na slnku nesedim a nemam ani oblecenie na tych castiach tela. Prosim poradte, ci mam vyhladat lekara, alebo je to len alergia na nejake jedlo, zvierata doma nemam. Mozno som sa na to az prilis zamerala a o nic nejde. Ale chcem sa opytat, ci stym nema niekto z Vas skusenost.

dakujem
okrem alergie o ktorej sa tu písalo asi ešte plus atopický ekzém:
http://prealergikov.sk/texty/atopicky-ekzem.html
ale určite treba ísť k lekárovi
Gina Er
28.05.11,11:38
ako menej tlmivé mi príde- Xyzal - vôbec neuspáva... ale napr. taký Zirtec - to je brutál- ako kladivom po hlave a tiež je možné ho kúpiť bez receptu.... ;)
... osobne však zdieľam názor, že bez vyšetrenia a lekárskeho odporučenia radšej lieky neužívať ;)
Zyrtec? na mňa to vôbec neúčinkuje:D