imk
26.05.11,13:14
Dobrý deň,

Od 01.05.2011 sa zmenila hranica veku"nezaopatreného dieťaťa" na 30 rokov. (pri zachovaní ostatných podmenok) Je možné opätovne začať vyplácať daňový bonus na dieťa, ktoré je denným študentom vysokej školy a vo februári dosiahlo vek 26 rokov. Ak áno je možné tento bonus doplatiť za mesiace marec a apríl v ročnom zúčtovaní dane?. Ďakujem.
japis
26.05.11,11:50
Neviem, či sa nemýlim, ale pre nárok na daňový bonus, okrem iných podmienok, je stanovená hranica nezaopatreného dieťaťa nadlhšie do dovŕšenia 25 rokov, podľa zákona 600/2003 o prídavku na dieťa. Tam sa nič nezmenilo.
VERONIKA6
26.05.11,11:57
Dobrý deň,

Od 01.05.2011 sa zmenila hranica veku"nezaopatreného dieťaťa" na 30 rokov. (pri zachovaní ostatných podmenok) Je možné opätovne začať vyplácať daňový bonus na dieťa, ktoré je denným študentom vysokej školy a vo februári dosiahlo vek 26 rokov. Ak áno je možné tento bonus doplatiť za mesiace marec a apríl v ročnom zúčtovaní dane?. Ďakujem.
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t157210-p2-danovy-bonus-rodinne-pridavky.html
jankasm
26.05.11,12:46
Dobrý deň,

Od 01.05.2011 sa zmenila hranica veku"nezaopatreného dieťaťa" na 30 rokov. (pri zachovaní ostatných podmenok) Je možné opätovne začať vyplácať daňový bonus na dieťa, ktoré je denným študentom vysokej školy a vo februári dosiahlo vek 26 rokov. Ak áno je možné tento bonus doplatiť za mesiace marec a apríl v ročnom zúčtovaní dane?. Ďakujem.

Hranicu veku nezaopatreného dieťaťa na 30 rokov sa posunula len čo sa týka zdravotného poistenia. :cool:
Stebielko
27.05.11,07:41
Dobrý deň.
Nakoľko som začínajúca mzdová účtovníčka, chcem Vás poprosiť o radu. S naším zamestnancom sme uzatvorili pracovný pomer 17.5.2011. Do daňového vyhlásenia si zapísal, že chce poberať daňový bonus na svoje 2 deti. Keďže za mesiac máj mu nevyjde polovica minimálnej mzdy, mám mu teda začať vyplácať daňový bonus až od júna?
Ďakujem...
veronikasad
27.05.11,07:45
Dobrý deň.
Nakoľko som začínajúca mzdová účtovníčka, chcem Vás poprosiť o radu. S naším zamestnancom sme uzatvorili pracovný pomer 17.5.2011. Do daňového vyhlásenia si zapísal, že chce poberať daňový bonus na svoje 2 deti. Keďže za mesiac máj mu nevyjde polovica minimálnej mzdy, mám mu teda začať vyplácať daňový bonus až od júna?
Ďakujem...
nárok na DB mu vznikne len v mesiaci, v ktorom jeho príjem dosiahne 1/2 min.mzdy (nemusí to byť ani budúci mesiac, ak bude napr. na PN-ke)
rodina1
27.05.11,10:03
Dobrý deň.
Nakoľko som začínajúca mzdová účtovníčka, chcem Vás poprosiť o radu. S naším zamestnancom sme uzatvorili pracovný pomer 17.5.2011. Do daňového vyhlásenia si zapísal, že chce poberať daňový bonus na svoje 2 deti. Keďže za mesiac máj mu nevyjde polovica minimálnej mzdy, mám mu teda začať vyplácať daňový bonus až od júna?
Ďakujem...
Nestačí uviesť, že chce poberať DB. Treba doložiť aj rodné listy detí a tiež doklad o návšteve školy (ak dieťa navštevuje strednú školu). Až potom je možné vyplatiť DB.
Stebielko
27.05.11,10:08
Ďakujem veľmi pekne. To som vedela, len som nevedela ako je to s tou minimálnou mzdou...:)
anilah
13.06.11,14:59
Zdravím! Potrebujem radu. Niesom si istá, či mi zamestnávateľ ku výplate počíta aj daňový bonus na 2 deti, kedže nedostávam výplatnú pásku a nemám o tom prehľad, a ktomu všetkému nám aj výplaty často meškajú. Zamestnávateľ mi tvrdí, že je to zahrnuté vo výplate. Dalo by sa zariadiť, aby mi bonus chodil osobitne na účet a nie spolu s výplatou? Ako to mám urobiť? Nebolo by lepšie pozastaviť daňový bonus a následne na další rok dostať všetko naraz? Dakujem za rady
Tweety
13.06.11,15:06
Zdravím! Potrebujem radu. Niesom si istá, či mi zamestnávateľ ku výplate počíta aj daňový bonus na 2 deti, kedže nedostávam výplatnú pásku a nemám o tom prehľad, a ktomu všetkému nám aj výplaty často meškajú. Zamestnávateľ mi tvrdí, že je to zahrnuté vo výplate. Dalo by sa zariadiť, aby mi bonus chodil osobitne na účet a nie spolu s výplatou? Ako to mám urobiť? Nebolo by lepšie pozastaviť daňový bonus a následne na další rok dostať všetko naraz? Dakujem za rady
DB sa nárokuje k výplate, takže s ňou súvisí. ALe radím Ti žiadať výplatnú pásku, zamestnáv. je povinný ju zamestnancovi dať. DB vyplatený mesačne, je lepším spôsobom, ako až pri RZD, alebo DP.
anilah
13.06.11,15:12
Dakujem za radu!
katkarbk
11.07.11,10:48
Dobrý deň, tiež začínam so mzdovým účtovníctvom, a preto prosím o radu: zamestnankyňa má dve školopovinné deti, na ktoré si do mesiaca apríl 2011 uplatňoval daňový bonus u svojho zamestnávateľa jej manžel. Ten je od 01.05. živnostník, avšak túto záležitosť mi nahlásila až dnes s tým, že daňový bonus chce uplatňovať vo svojej mzde. Aké potvrdenia k vyplácaniu potrebujem a ako to mám urobiť s vyplatením daňového bonusu spätne (teda za máj a aj jún, lebo mzdy už boli komplet spracované)? Vopred ďakujem za odpoveď.
Tweety
11.07.11,10:50
Dobrý deň, tiež začínam so mzdovým účtovníctvom, a preto prosím o radu: zamestnankyňa má dve školopovinné deti, na ktoré si do mesiaca apríl 2011 uplatňoval daňový bonus u svojho zamestnávateľa jej manžel. Ten je od 01.05. živnostník, avšak túto záležitosť mi nahlásila až dnes s tým, že daňový bonus chce uplatňovať vo svojej mzde. Aké potvrdenia k vyplácaniu potrebujem a ako to mám urobiť s vyplatením daňového bonusu spätne (teda za máj a aj jún, lebo mzdy už boli komplet spracované)? Vopred ďakujem za odpoveď.
Preukázať nárok na DB musí rodnými listami detí, Spätne sa môže DB uplatniť len v RZD, alebo v DP. Takže jej ho uplatníš až od momentu, kedy oň požiadala.( takže oddnes, od výplaty za júl, príp. ak vieš opraviť mzdy za jún)
katkarbk
11.07.11,10:53
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!