revayka
27.05.11,13:16
Dobrý deň. Poradili by ste mi prosím, ako mám postupovať pri ukončení RD? Kde všade to musím nahlásiť a čo k tomu budem potrebovať? Zostala mi ešte dovolenka z roku 2009, ktorú by som si najskôr chcela vyčerpať.Ďakujem.
terezamaria
27.05.11,12:58
Dobrý deň. Poradili by ste mi prosím, ako mám postupovať pri ukončení RD? Kde všade to musím nahlásiť a čo k tomu budem potrebovať? Zostala mi ešte dovolenka z roku 2009, ktorú by som si najskôr chcela vyčerpať.Ďakujem.
Až si zamestnaná, oznámiš zamestnávateľovi, že dieťa má dňa.....3 roky a na druhý deń nastúpiš do roboty. Už na pracovisku sa dohovoríš o čerpaní dovolenky, myslím že Ti ju v pohode dovolia čerpať hneď po RD.
Pokiaľ si zamestnanec, Ty nič nenahlasuješ, robí to zamestnávateľ.:)
revayka
28.05.11,06:38
Zamestnávateľ chcel , aby som písomne oznámila, kedy nastúpim. Napísala som teda list, v ktorom oznamujem, že 26.6. končím rodičovskú a 27.6. nastupujem do zamestnania a hneď by som chcela čerpať starú dovolenku. To bolo pred 3 týždňami a ešte mi neodpísali... (mali by sa vyjadriť písomne?) Na odbore soc. vecí a rod. mi povedali, že do 8 dní musím hlásiť každú zmenu (pýtala som sa už dávnejšie). A vraj sa to hlási aj na UP a do zdravotnej poisťovni. Tak neviem, radšej sa pýtam.
(Malý má ešte len 2 roky)
damda
28.05.11,15:53
Keď nastúpiš do zamestania, do sociálnej poisťovne podáš RLFO za seba, na ktorom odhlásiš rodičovskú starostlivosť - ukončíš platenie odvodov na dôch.poistenie-teda že už neplatí za teba štát. Je na to lehota cca 8 dní, no nerobia z toho vedu ak to dáš aj neskôr. Do zdravotnej poist. nenahlasuješ zatiaľ nič, to urobí zamestnavateľ-nanovo ťa prihlási (keďže od 1.1.2011 ťa mal podľa nového zák. odhlásiť ako zamca). A na UPSVaR na oddelenie kde si vybavovala rodič.príspevok zanesieš Potvrdenie o tom že znova pracuješ (pýtaj zamestnávateľa nech ti to vystaví), je to len formalita ale chcú to mať (nebudú nič iné skúmať a rodičák ti budú i naďalej vyplácať do troch rokov dieťatka)...