annnie
27.05.11,21:09
Malinkej 14 mesacnej dcerke velmi odstavaju uska, chceli by sme to riesit korekciou usiek, neviete mi niekto poradit v akom veku sa to moze, ci je to bolestive, ci je to hradeny zakrok, alebo nieco preplaca aj poistovna. Dakujem za kazdu odpoved
terezamaria
27.05.11,19:22
Malinkej 14 mesacnej dcerke velmi odstavaju uska, chceli by sme to riesit korekciou usiek, neviete mi niekto poradit v akom veku sa to moze, ci je to bolestive, ci je to hradeny zakrok, alebo nieco preplaca aj poistovna. Dakujem za kazdu odpoved

Na taký zákrok je veľmi skoro.Momentálne by som to riešila peknými čelenkami, ktoré budú trochu ušká sťahovať a dieťatko v nich vyzerá dobre.

Odstávajúce ušká je optimálne riešiť po desiatom roku života. I keď odstávajú už v ranom veku, je šanca, že sa ešte upravia. Keď je to však veľmi zlé a rodičia nezvládajú posmešky adresované na svoje dieťa, vtedy sa odporúča podstúpiť korekciu ešte pred nástupom do nového kolektívu v škole.

Pokiaľ psychologička potvrdí, že je to pre dieťa ujma na psychike, je operácia skoro celá hradená poisťovňou. Inak sa platí.
annnie
27.05.11,19:26
celenky si stahuje, mne osobne to nevadi je to moje dievcatko, len sa bojim aby to nemalo negativny vplyv na jej psychiku, deti vedia byt krute
takze az po 10 veku?
teda na zaklade psychologickeho posudku by mohla byt operacia preplatena?
Katy a R
27.05.11,19:32
Ak by to naozaj bolo zlé ... tak pred nástupom do školy. Ale tie čelenky - veľmi dobrá vec. dajú sa kúpiť aj také elastické ... a dávať aj na noc.

Ja na základe našej skúsenosti by som ťa skôr odhovorila (po opakovanej operácii - a stále to nie je dobré:mee::mee:, teraz ma to mrzí) ... ono záleží, aj "ako" tie ušká odstávajú. Pretože ucho ako rastie, stále má tú tendenciu "odstávať" - vrátiť sa do pôvodného stavu.
day
27.05.11,19:34
neviem 100% do urciteho veku je to zadarmo, ale asi bude treba neaky posudok,

inak videl som v poslednom case vela modeliek s odstavajucimi usami, aby sme jej nezobrali zivotnu vyhodu ;)
terezamaria
27.05.11,19:34
celenky si stahuje, mne osobne to nevadi je to moje dievcatko, len sa bojim aby to nemalo negativny vplyv na jej psychiku, deti vedia byt krute
takze az po 10 veku?
teda na zaklade psychologickeho posudku by mohla byt operacia preplatena?

Dcérka známych bola na operácii v 6 rokoch, kým išla do školy. Je z nej krásna slečna, úplne ju to zmenilo. Skús vygoogliť, kde robia korekciu ušiek a napíš im email, v akom veku to robia najskôr.:)
Katy a R
27.05.11,19:37
neviem 100% do urciteho veku je to zadarmo, ale asi bude treba neaky posudok,

inak videl som v poslednom case vela modeliek s odstavajucimi usami, aby sme jej nezobrali zivotnu vyhodu ;)

nie je to zadarmo do určitého veku .... jedine vtedy - ak doporučí psychiater (možno aj psychológ stačí). Tam už vlastne na veku nezáleží.
A súkromné kliniky také neradi robia ;)
Ešte doplním k tej bolestivosti ... samozrejme je to bolestivé, tlmí sa liekmi .. ale každý má iný prah bolestivosti. A tiež si myslím, že 12 ročnej slečne jednoduchšie vysvetlíš, že musí niečo pre krásu vydržať ... ako 5-6 ročnej:mee:

tie peniaze sú podľa mňa najmenší problém
day
27.05.11,19:46
nie je to zadarmo do určitého veku .... jedine vtedy - ak doporučí psychiater (možno aj psychológ stačí). Tam už vlastne na veku nezáleží.
A súkromné kliniky také neradi robia ;)

neviem, ale na 100% poradia na:
www.avelane.com Dr.Mladek
lujza.j
27.05.11,20:34