bozidara
10.01.06,12:58
Pozná niekto recept na zemiakový šalát bez mojonézy a tatarky? Dá sa vraj pripraviť s teplou alebo studenou zálievkou. Ďakujem.
tonkat
10.01.06,12:31
Pozná niekto recept na zemiakový šalát bez mojonézy a tatarky? Dá sa vraj pripraviť s teplou alebo studenou zálievkou. Ďakujem.
ja poznám, voláme ho "sprostý šalát", je výborný, ale recept mám doma, tak až večer ho môžem pripojiť.
Jara
10.01.06,12:43
Moja sestra ho robi tak, že uvarene zemiaky pokraja na kružky, cibulku na tenke sližiky a zaleje cibulku horúcou vodou aby trosku zmäkla. Primieša pokrajanú uhorku na drobné kocky a nedáva ani salamu lebo chcu len taky bez mäska, potom pridá v zime uvarenú mrkvu a v lete paradajky na kolieska a zaleje nálevom z oleja, octu cukru vody a soli. Pridáva aj trošku mletého kmínu. Mne ale osobne nechutí. Ten riadny s majonézou je lepší. Keď nechceš majonézu tak skús dať jogurt alebo pochuť. smotanu.
Johanka
11.01.06,21:02
Ja si robím zálievku tak, že dám uvariť kúsok celeru, do vývaru pridám cukor a ocot. Ak by si to chcela celkom " na zdravo ", tak cukor prírodný a miesto octu citrónovú šťavu. Uvarený celer pokrájam na drobno do šalátu.
Robím zemiakový šalát na viac spôsobov, ale úplne najlepší je obyčajný iba s cibuľou, do ktorého zamiešam chren.
bozidara
13.01.06,09:56
Ďakujem Vám za ochotu i rady.
pyton
13.01.06,10:18
Zemiakový šalát na kyslo
Potrebujete:

2 kg zemiakov,
2 cibule,
4 lyžice oleja,
2 lyžice cukru,
1 čaj. lyž. mletého čierneho korenia,
6 dcl vody,
1 dcl octu, alebo citrónovej šťavy,
kyslé uhorky.

Postup:
Zemiaky umyjeme a uvaríme v šupke. Očistíme, necháme vychladnúť a nakrájame na cca 4 - 5 cm dlhé hranolčeky. Vodu, olej , ocot, cukor, soľ a čierne korenie dáme variť do malého hrnca a pridáme na kusky nakrájanú cibuľu. Hneď po zovretí odstavíme a pridáme do zemiakov. Podľa chuti pridáme nakrájanú kyslú uhorku. Premiešame a necháme odstáť.

/ http://www.biospotrebitel.sk/recepty/recept/177/zemiakovy-salat-na-kyslo.htm /
pyton
13.01.06,10:23
Na tej stránke je recept aj na sójovú majonézu.
http://www.biospotrebitel.sk/recepty/recept/32/sójova-majoneza.htm