soso1
30.05.11,15:08
Može odo mňa zamestnavatel vyžadovat psychicke vyšetrenie? Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku? ma nato pravo?
Tweety
30.05.11,13:14
Može odo mňa zamestnavatel vyžadovat psychicke vyšetrenie? Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku? ma nato pravo?
Áno, ak to tvoje pracovné zaradenie vyžaduje, tak áno, má.
soso1
30.05.11,13:18
Na základe totho papiera mi plynie výpovedná lehota, ak bude vyšetrenie pozitávne, že som v poriadku, tak výpoveď stiahne.Ak nie, mám výpoveď.Chcem sa opýtať, je to lekárske tajomnostvo alebo to môže dať do éteru celej firme?Rsp. celá firma bude vedieť, že moje vyšetrenie bolo negatívne.
Tweety
30.05.11,13:20
Na základe totho papiera mi plynie výpovedná lehota, ak bude vyšetrenie pozitávne, že som v poriadku, tak výpoveď stiahne.Ak nie, mám výpoveď.Chcem sa opýtať, je to lekárske tajomnostvo alebo to môže dať do éteru celej firme? Rsp. celá firma bude vedieť, že moje vyšetrenie bolo negatívne.
A prečo by o tom informoval celú firmu, je to predsa dôverný údaj o zamestnancovi.:) PS: pozitívny nález, je zlý údaj, negatívny nález, je dobrý údaj.
soso1
30.05.11,13:32
Protože ,už teraz celá firma vie,že mi dal výpoveď.Ktorú stiahne na základe mojho vyšetrenia.Ak bude negatívna, bude vedieť celá firma o mojom zdravotnom stave.Totižto v našej firme sa nič neutají, ani osobné záležitosti.Možem ho potom napadnúť z právnickej stránky, keď sa mi donesie do uší ,že moje vyšetrenie bolo negativne?Ps-pri tomto rozhovore bolo viac ľudí.
alabut
30.05.11,13:45
Hmm, celkom by bolo vhodne taky isty dokument pytat od zamestnavatela.
Tweety
30.05.11,13:48
Možno od niektorých aj áno, ale také právo zamestnanec nemá.
jar88
30.05.11,13:56
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať.Pracujem v McDonalds, ako manager- vedúca zmeny.Može mi zamestnávateľ povedať, že od 1.6. máš dvojmesačnú výpovednú lehotu, na základe sťažnosti zamestnancov,že som zlá na nich.Povedal,že ak v priebehu výpovednej lehoty navštívim psychológa, a on mi dá potvrdenie, že som sposobilá, že nie som ,,zlá,,,tak výpoved stiahne.
Može odo mňa takéto niečo žiadať?Može žiadať odo mňa papier ,či som psychicky v poriadku?
-----------------------------------
Za týchto okolností a tebe, môže zamestnávateľ povedať čokoľvek.
arizona
30.05.11,16:31
Temu uzatvaram, nakolko je duplicitna.

pokracovanie TU : http://www.porada.sk/t169308-ma-na-to-zamestnavatel-pravo.html