sonic99
01.06.11,08:54
Zdravím!
Mam problém pripojiť hocijakú tlačiareň k NB. Najprv som mal jednu Epsonku a myslel som si že je to len v kompatibilite, lenže teraz som zistil že na môj NB sa nedá pripojiť žiadna tlačiareň. Ovládač mi nainštaluje v pohode, medzi tlačiarňami ju takisto mám, dokonca funguje aj software na zisťovanie stavu tlačiarne. Lenže ak dám niečo tlačiť tak sa mi v tiskové fronte neobjaví nič, prípadne sa objaví stav "probíha tisk-chyba" a nič viac. A to som už skúsil inštalovať asi 4 rôzne značky a druhy tlačiarni. Mám Acer Aspire 5530G.
Dúfam že mi pomôžete.
Dakujem
sonic99
01.06.11,11:00
Takže ďakujem všetkým zúčastneným za vyčerpávajúce odpovede :D Problém som už vyriešil. Ak by mal náhodou niekto podobný problém, tak chyba bola v USB Chipsete, resp. bolo potrebné stiahnut patch.
Juraj Tlach
01.06.11,14:06
Ja som mal problém v tom, že som nezadal pri inštalácii usb, takže aj keď som tlačiareň nainštaloval a všetko prebehlo v poriadku, tlač mi nefungovala ako tebe. Ten port, umiestnenie treba zmeniť na usb. Aký máš os?
sonic99
02.06.11,05:20
Mam XP. Ale problem nebol v tom ze som mal nastavený iny port.. Ako som uz pisal musel som si stiahnut AMD_USB_FILTER patch. Nainstaloval, restartol PC a uz to ide :D
suzika1979
02.06.11,06:13
ahoj,ja mam kyoceru fs-1920 a neda sa mi tlacit...pomozete mi? :) dik
beba13
02.06.11,06:27
Takže ďakujem všetkým zúčastneným za vyčerpávajúce odpovede :D Problém som už vyriešil. Ak by mal náhodou niekto podobný problém, tak chyba bola v USB Chipsete, resp. bolo potrebné stiahnut patch.
..tiež sa nám nedarilo cez víkend prepojiť NB s tlačiarnou cez wifi ale po dlhom skúšaní sa nám napokon predsa podarilo:)
suzika1979
02.06.11,06:33
... ja sa snazim tlacit z pc-cka... os windows xp, vie mi niekto pomoct ?
Juraj Tlach
02.06.11,09:46
... ja sa snazim tlacit z pc-cka... os windows xp, vie mi niekto pomoct ?
A aký problém s tým máš? "Nejde mi tlačiareň" je všeobecný problém) Ovládač máš nainštalovaný?Išlo ti to predtým? Máš ju rozpoznanú? Tu je ovládač, nainštaluj si :)
http://www.kyoceramita.eu/index/service/dlc.false.driver.FS1920._.EN.html
suzika1979
02.06.11,10:54
dakujem,skusim si nainstalovat ten ovladac :)
problem : nevyznam sa v tom, skusim co najjednoduchsie opisat...kupila som starsiu tlaciaren cez net od jedneho cloveka s tym,ze si chcem len obcas pre syna daco vytlacit,pripadne dake formulare.odporucali mi laserovku. mam ju /kyocera/ uz konecne doma,nebol kabel,ale uz je. zapojila som ju,pc ju naslo a myslela som si,hura,mozem dat tlacit. no netlaci... idem si nainstalovat,to co si mi poslal a ozvem sa
suzika1979
02.06.11,11:07
nepodarilo sa nainstalovat,kde robim chybu? vypisalo,ze apache
Juraj Tlach
03.06.11,04:44
stiahla si si to prvé?na xp...čo konkrétne ti vypísalo? Ak máš tlačiareň a nedali ti k tomu cd, bude to len ovládač.)Popíš tú chybu..pri inštalovaní ti to vyskočilo, po inštalovaní, alebo pri pokuse o tlač...
suzika1979
03.06.11,05:48
nie,cd ani navod,nic okrem sietoveho kabla bribalene nebolo,som blba,mala som radsej dat viac penazi a kupit novu aj s prislusenstvom a nemala by som teraz problemy,som sa tesila ze usetrim,zostane viac na plienky...co uz.
idem to skusat dneska,vcera som uz nemala cas,maly je chory... skusim ten ovladac stiahnut teraz a napisem
suzika1979
03.06.11,06:06
klikla som na tvoj link,hned prve xp...4.riadok,kde bolo napisane fs-1920 som otvorila, bol tam dlhy anglicky text,nerozumiem ani slovo. opisem,co robi tlaciaren po zapnuti: huci/to je mozno v poriadku/ vypisuje please wait /tak cakam ako na zjavenie/ blika attention ! a to je vsetko. predavajuci radil vybrat toner,pomykat,fuknut do ozubenych kolieskov... to vsetko som skusala a on je vraj taky isty antitalent a k nemu chodi technik. fasa...
Juraj Tlach
04.06.11,17:27
To je licenčná zmluva.Stačí kliknúť na konci na "agree" a stiahneš si to. Potom len nainštalovať. Videla si ju, že funguje? Pozeral som návod, podľa návodu tlačiareň blikaním na začiatku to tvoje "attention" znamená, že sa tlačiareň zahrieva, treba počkať. Je to anglicky, ale pomôže:
http://www.instructionsmanuals.com/modelo-2882-en-Printers.htm
suzika1979
05.06.11,16:57
dakujem,skusim este raz... ja som nevidela tuto tlaciaren nazivo,iba na fotke.nabuduce urcite takymto stylom nebudem kupovat vec,ktoru nepoznam.predavajuci tvrdi,ze funguje. ale sam ju nepouzival,iba jeho zamestnankyne
akollap
08.06.11,07:57
Ahoj, a nie je na tom isto porte viac zariadeni ?
suzika1979
08.06.11,10:44
Ahoj, a nie je na tom isto porte viac zariadeni ?

ahoj, teraz som nemala cas sa zaoberat tlaciarnou...neviem,ako to zistim? ked davam tlacit,tak sa mi zobrazia dve ikonky : pridat tlaciaren a vedla kyocera fs-1920 , tak si myslim, ze je na porte iba tato jedna tlaciaren a ze je identifikovana spravne...ale ja som z toho jelen,fakt musi niekto prist osobne k nam a pozriet sa na to
sthruska
08.06.11,12:26
//tak si myslim, ze je na porte iba tato jedna tlaciaren a ze je identifikovana spravne

Mám skúsenosť, že to nestačí. Môže byť chybný/nesprávny ovládač, alebo hardwarová chyba.
Juraj Tlach
08.06.11,16:34
//tak si myslim, ze je na porte iba tato jedna tlaciaren a ze je identifikovana spravne

Mám skúsenosť, že to nestačí. Môže byť chybný/nesprávny ovládač, alebo hardwarová chyba.
Máš pravdu, ale treba vylúčiť najprv to najjednoduchšie)