Ejo
01.06.11,11:43
Dobrý deň. Ak prihlasujem zamestnanca elektronicky - EZU, a to deň pred uzavretím PZ, tak by som mala prihlášku najprv poslať aj mailom alebo faxom, alebo SMS-kou?
Andyke
01.06.11,09:49
Prihlasuješ iba cez EZU. (deň pred nástupom do práce)
Ejo
01.06.11,09:57
Prihlasuješ iba cez EZU. (deň pred nástupom do práce)
Ďakujem, len som si nebola istá. Lebo zamestnávateľ, ktorý neposiela cez EZU ale poštou, tak tomu vždy deň pred nástupom pošlem mailom prihlásenie zamestnanca a potom zasielam RL s pečiatkou a podpisom poštou. A nevedela som, či mám takto postupovať aj vtedy, ak sa posiela cez EZU.
vieraaaa
01.06.11,10:17
Čo sa týka prihlasovania, dá sa v zmysle zákona o sociálnom poisteni aj v deň nástupu, ale pred začiatkom výkonu činnosti zamestnanca
§ 231 Povinnosti zamestnávateľa
(1) Zamestnávateľ je povinný
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),