andreaS
01.06.11,13:14
Potrebovala by som nasmerovat ako nainstalujem nazad na pc win xp...

Problem je ten, ze pocitac bol zavireny a dal sa technikovi. Ten nainstaloval win 7 ale samozrejme "cierny" ... tak sa pc blokol... dala som mu ho druhy krat s tym, ze nech vrati win xp a prilozila som aj instalacne cd. No toto neurobil ale dal tam nejaku inu verziu win 7. Pocitac je mojich rodicov a ti tam chcu nazad svoju legalnu verziu win xp. A ja si s tym neviem rady.

Ziadne dolezite dokumenty v pc nie su, ani programy, je to len taky domaci pocitac pre surfovanie a hranie.

Vdaka za akukolvek radu.
dalid
01.06.11,11:30
Pokial mas instalacne CD pre XP, tak potom neviem preco ti ho tam nechcel instalovat...???
Asi budes musiet zmenit PC technika, ked nepocuva co od neho chces.
andreaS
01.06.11,11:40
no neviem ani ja preco to nechce...

v pc je nainstalovany win 7, normalne ho zapnem, dam cd, ponukne moznosti co chcem urobit a moznost "nainstalovat" neponuka....

je nato daky extra postup?
Fero11
01.06.11,12:51
ano je !!!
Je mozne ze W7 ponuka aj nejaky graficky downgrade (samozrejme ak je cd v mechanike) ale nemusi to byt pravda.
Postup instalacie Win XP je jednoduchy, ale trocha intuitivny. Na internete existuje neskutocne mnozstvo navodov step by step ako nainstalovat OS win.
Google ponukol napr toto http://blog.antonindanek.cz/clanek/instalace-windows-xp-krok-po-kroku/
takze hor sa do instalacie
edit este poznamocka: v biose musi byt nastavene bootovanie z mechaniky kde je vlozene cd s windowsom. Zistis to tak, ze vlozis do PC cd a restartujes PC kludne aj tlacidlom (netreba softwarovo). Po niekolkych sekundach by sa na monitore malo zobrazit, ze ak chces bootovat z cd mechaniky, tak mas stlacit lubovolnu klaves (klaves treba stlacit do niekolkych sekund, najlepsie cim skor, lebo inak sa hned bootovanie presunie na HDD a zacne nabiehat OS ktory je na HDD v tvojon pripade win 7). Ak takato moznost nebude, tak bootovanie nie je nastavene s cd mechaniky.
andreaS
01.06.11,13:00
dakujem za pomoc...

instalacne cd bolo vlozene, pc restartovany a nic... aj tak sa krasne sam zapol vo win 7 ... ziadny bios...

traaalaaalaaa...

a to si viem dost veci nainstalovat a spojazdnit sama, nepatrim k uplne beznym uzivatelom... :rolleyes:
Vlado40
01.06.11,13:30
Nestačí CD vložiť .PC z toho CD sa musí aj spustiť/nabotovať/ a to sa stane iba vtedy ak ako prvá v poradí bude DVD mechanika až potom HDD.Niektoré dosky ponúkajú zmenu botovania aj bez zásahu do biosu.Po štarte pozeraj či nie je napísané boot menu a k tomu priradená klávesa.Bežne je to klávesa F8 alebo F11.Win7 nabehne normálne.
sthruska
01.06.11,13:49
Môže sa objaviť oznam, že je potrebné stlačiť nejaký kláves na spustenie OS z CD.
Poznámočka - pri inštalácii daj zrušiť všetky partície!!! Potom ich vytvor znova. Nestačí HDD len naformátovať.
andreaS
01.06.11,13:53
takze... podarilo sa mi spustit instalaciu... ale... pyta cd service pack 1 ... ten som stiahla a dala na usb kluc, ale ten mi neberie...
Vlado40
01.06.11,14:03
Pri inštalácií treba vybrať sformátovať disk oddiel C,kde je teraz Win7.Aké je to CD XP.Nemá čo pýtať SP1.
Fero11
01.06.11,14:24
Ak si uz presla bootovanim a vidis modru plochu, tak postupuj podla navodu vid moj prispevok hore
andreaS
01.06.11,14:52
Ak si uz presla bootovanim a vidis modru plochu, tak postupuj podla navodu vid moj prispevok hore


ano tak som to urobila... a tvari sa ze sa zapina win xp... potom vyhodi modre okno, kde nalavo je par bodov odkliknutych a zastavi sa pri "instalace systemu" a tu pyta service pack 1 ...

ked dam storno tak vyhodi protokol instalace systemu a tam:

chyba: installation failed: D:/l386/asms. Error Message: Pristup byl odepren

Zavazna chyba: Jedna ze soucastni, ktreou system windows potrebuje k pokracovani instalace nemohla byt nainstalovana. Pristup byl odepren.


a teraz to zavriem a zopakuje sa ta modra obrazovka, pyta service pack... ide ma slak trafit...
Juraj Tlach
01.06.11,15:02
Máš to originálne cd windovsu xp, alebo len recovery?Windows treba nainštalovať nanovo, nie zo záchranného disku či cd...
andreaS
01.06.11,15:09
ano je to original cd ... ziadna stahovana cierna kopia... original zakupene ... aj s nalepkou...

skusam este raz nanovo... teraz mi formatuje disk...
Juraj Tlach
01.06.11,15:14
Takže sa ti podarilo stlačiť kláves na začiatku a naštartovať cd? potom tam máš inštaláciu, podmienky s F8, výber disku, partície, formátuješ a naťahuješ systém do c?Ostatné disky s tým nemajú nič spoločné, niečo ako chyba na D:/i386... neexistuje.Iba ak by D: bola mechanika, čo by ukazovalo na zlý cd
andreaS
01.06.11,16:13
nieco cez hodinu formatovalo... nahodilo to uz raz dva, ale stale pyta service pack 1 ... som z toho blazon...

pri minulej instalacii nemohol skopirovat asi 3 subory.. teraz bez problemov a aj tak pyta service pack...
andreaS
01.06.11,16:38
uz som nasla aj service pack na stranke microsoftu, napalila na cd a nula bodov...

je nejaka moznost ako spustit tuto aplikaciu z cd??? lebo inak ostavam v slucke... ked nedam co chce, zavriem, zrestartuje sa a znova pyta SP1... a dokookola dookola to iste...
mecky
01.06.11,16:40
napis sem presne znenie tej hlasky.
alebo este lepsie odfot obrazovku a daj obrazok
andreaS
01.06.11,17:04
po doinstalovani z cd a oznamu, ze sa pc restartuje a mam vybrat cd idu obrazovky postupne takto:

1. startuje windows a otvori sa toto
2. pyta service pack 1
3. stlacim ok, tak vyhodi okno, kde sam napise D:/l386
4. prepisem na presny nazov napaleneho suboru.. nic..
5. stlacim storno, vyhodi oznam
6. zavriem oznam
7. ideme oznova od cisla 1 ....
andreaS
01.06.11,17:14
pokracujem :D

strcila som nazad do cd mechaniky original cd a nechala ho zrestartovat a cuduj sa svete pokracujem v instalacii :D

pritom som to uz raz takto nechala a nic...

nechaaapem :D
mecky
01.06.11,17:14
nuz stava sa, ocividne instalacia hladala instalacne cd, kedze si ho vybrala tak ho hladala stale, ktovie preco to spravilo prvykrat

ako pozeram vyssie tak tych chyb tam bolo viac, uvidime ci doinstalujes :)
andreaS
01.06.11,17:30
HURAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! :D:D:D:D

spusteneeee... nikdy som nebola taka nadsena pri ponuke start na obrazovke :D :D :D

takze, notas mozem odovzdat nasim... som na seba pysnaaaa :D ... len este u nich doinstalujem priebezne co bude treba...
andreaS
01.06.11,17:35
no ... takze okrem windowsu nie su v pc ziadne ine programy...

neviem najst kde mam pridat nove pripojenie na internet...

co vsetko by som mala doinstalovat?
mecky
01.06.11,17:38
urcite to bude chciet nejake ovladace :) najdi si na nete, alebo daj typ notebooku a pomozeme
ked sa podari pripojit na net tak nainstalovat aktualizacie
Gapo
01.06.11,18:34
Len tak na okraj, pozrel som si tie hlášky, ale ja som tam nikde nevidel, že potrebuje SP1.
On chcel aby si vložila inštalačné CD Windowsu so SP1 a to je na tej jednej diskete komplet.
Na ale keďže sa to podarilo, tak to iba na možno budúce:cool:;)
andreaS
01.06.11,18:57
len na tom cd nebolo napisane service pack 1 ... to ma plietlo.. navyse kazalo vytiahnut cd... :)

notas je asus f3m-ap012

zatial z programov idem nainstalovat:
- acrobat reader
- skype
- mozilla firefox

no... a neviem prist nato ako pripojit na net... doma mam wifi... do rana to musim dokoncit... :(
mecky
01.06.11,19:09
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=F3M&p=3&s=78
OS vyber win xp
stiahni a nainstaluj chipset, wireless, potom by sa malo dat pripojit na internet, a nainstaluj aktualizacie
ak potom nebude este nieco funkcne tak stiahnes ovladac a nainstalujes
andreaS
01.06.11,19:26
takze toto uz mam nainstalovane... snazim sa spustit pripojenie na net...

co este take dolezite treba nainstalovat?
KoxXxo
01.06.11,22:05
Tak určite nejaký antivírus. A namiesto Acrobatu odporúčam Foxit (http://tahaj.sme.sk/software/805).
Fero11
02.06.11,05:23
Ak tam je len SP1, tak odporucil by som zapnut aktualizacie pre obnovu patchov, ale este pred tym, ked sa NB bude pripajat na NET, tak nainstalovat bezpecnostny soft.
Odporucil by som comodo http://personalfirewall.comodo.com/free-download.html je to zadarmo a obsahuje aj antivirus + firewall
andreaS
02.06.11,06:24
dakujem :)

antivir je zakupeny NOD, tak ten som brala za samozrejmost ;)

skor mi ide o dalsie potrebne programy, samozrejme z tych free ...

kazdopadne dakujem :)
andreaS
02.06.11,06:26
Tak určite nejaký antivírus. A namiesto Acrobatu odporúčam Foxit (http://tahaj.sme.sk/software/805).

co to je zac? hladam prave nahradu za acrobat reader, aby som subory, ktore mi uctovny program otvori alebo vyexportuje do pdf mohla ulozit. Tento program to zvlada?

tlac na pdf tlaciaren nepomaha, ulozi prazdne strany...

inak celkovo mam problem na mojom pc s acrobat reader X ... ked robim vystupy z uctovnictva do original tlaciv, tak automaticky otvara acrobat reader a ten strasne dlho nacitava, potom nereaguje a za dakych 5-10min sa umudri a otvori... ide ma z toho porazit...
Fero11
02.06.11,06:42
Foxit reader je prehliadac pdf dokumentov, vyuziva velmi malo operacnej pamate oproti acrobatu (napr)
http://tahaj.sme.sk/software/805
andreaS
02.06.11,06:45
tak to sa mi vcelku pozdava... podvecer vyskusam... odinstalujem acrobat a nainstalujem foxit...

a nieco na ukladanie pdf vystupov?
Fero11
02.06.11,06:51
Na ukladanie pdf vystupov ?
Ide o to z akeho programu je ten vystup a to je uz zalezitost toho programu.

Co sa tyka antiviru, tak NOD je OK, ale k tomu si daj este nejaky firewall, trebars aj ten od comodo
andreaS
02.06.11,07:10
ked tlacim danove priznania, vykazy, tak pri vybere tlaci do originalu pre DU ich program automaticky otvori v acrobat reader... a tu mi tento dokument nejde ulozit... mala som pred preinstalovanim windowsu doma adobe acrobat (nie reader) a tam som ukladala uplne v pohode... ale reader neulozi :( a potrebujem klientom sem-tam poslat dokumenty cez mejl a nemam ako :(

skusim asi zavolat na podporu uctovneho programu...

ale aj tak dakujem ;)
Fero11
02.06.11,07:33
tak to neviem s DU nechcem mat nic spolocne :)
Gapo
02.06.11,16:52
Ale to už je dávno v obehu SP3, takže nainštalovať SP3.
montbiker1976
03.06.11,05:26
ked tlacim danove priznania, vykazy, tak pri vybere tlaci do originalu pre DU ich program automaticky otvori v acrobat reader... a tu mi tento dokument nejde ulozit... mala som pred preinstalovanim windowsu doma adobe acrobat (nie reader) a tam som ukladala uplne v pohode... ale reader neulozi :( a potrebujem klientom sem-tam poslat dokumenty cez mejl a nemam ako :(

skusim asi zavolat na podporu uctovneho programu...

ale aj tak dakujem ;)
Nainštaluj si PDF Creator (namiesto tlačiarne) a všetko čo dáš tlačiť ti uloží do pdf. Je voľne dostupný
andreaS
03.06.11,06:21
Nainštaluj si PDF Creator (namiesto tlačiarne) a všetko čo dáš tlačiť ti uloží do pdf. Je voľne dostupný

pdf creator ako som pisala v inom prispevku v tejto teme mi problem neriesi...

pretoze program sam automaticky otvara dokuement v acrobat reader a ked dam odtial tlacit na pdf tlaciaren, tak ulozi dve prazdne strany...

bezne ma program na vyber, kam chcem tlacit (mejl, subor, tlaciaren, obrazovka), no pri danovom priznani a vykazoch tuto volbu neponuka :(

potom mi neostava nic ine ako skusit odinstalovat adobe acrobat, nainstalovat foxit a vyskusat, ci vobec program otvorit danove priznanie v programe foxit ked nebude mat k dispozicii adobe acrobat a z foxit skusit tlac na pdf tlacku...
Fero11
04.06.11,05:57
Foxit je prehliadac pdf dokumentov, z tohto programu je mozne aj dokumenty vytlacit
Adobe reader je vlastne to iste, ale zatazuje viac system
Takze tieto 2 programy nedokazu nic robit, len ti dovolia pozret sa na vysledny pdf dokument, prip. ho vedia vytlacit na papier (samozrejme vedia viac, ale to su zanedbatelne drobnosti, ktore nevyuzijes). Hlavnou ulohou je zobrazit a vytlacit !!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Acrobat
http://en.wikipedia.org/wiki/Foxit_Reader

Co uz ti robi soft z DU to ja neviem, ale predpokladam, ze nejake vystupy uklada do pdf, ktore si potom mozes prehliadat v spominanych programoch.
Adobe reader a Foxit reader robia vlastne to iste, takze ak si zvyknuta na adobe, tak ho kludne pouzivaj dalej.
A preco ti foxit nechce otvarat danove priznanie, (ma tento subor koncovku PDF ??) lebo mas nainstalovany asi aj adobe aj foxit a pdf su asociovane s adobe, ak si kliknes na subor pravim buttonom a das otvorit v programe a vyhladas foxit, tak ti to otvori foxit (vo vlastnostiach suboru mozes potom nastavit foxit ako predvoleny)
andreaS
08.06.11,17:50
Tak som odinstalovala Acrobat Reader X a nainstalovala Foxit Reader...

Otvorila uctovny program, vybrala niektory z problematickych vykazov, zvolila tlac do originalneho tlaciva DU, kedy program automaticky otvara pdf dokument, ktory vyplni udajmi z uctovnictva... tak mi krasne okamzite otvorilo vo Foxit-e ... dala som si ulozit ako a ulozilo!!!!!!

VEEEEEEELKA VDAKA!!!!!

Zajtra zopakujem postup aj v praci a na kazdom pc, s ktorym pracujem :D