Petrobras
01.06.11,16:09
Dobry den.stiahol som si fraps a chcem tocit videa z mafii 1.ak pripojim mikrofon k pc ako mam dat aby som to video normalne tam rozpraval takze komentoval ale isiel by zvuk aj normalne z hry?tak ze chhcem do tej hry este niekedy nieco povedat.dakujem za odpovede.
Petrobras
01.06.11,14:26
a este som zabudol ze ak tocim mafiu video seka mi mafia a ak prestanem tocit ide na 100% rychlo ale ak tocim tak mi seka.pomozte mi z timi 2 problemami ..Vdaka
misoft
01.06.11,15:55
Dôvodom sekania je veľká záťaž CPU. CPU musí totiž zvládať nielen samotnú hru Mafia (tá si zoberie svoju podstatnú časť systémových prostriedkov - pamäť, prístup k HDD, grafiku), ale zároveň musí zvládať aj druhý program FRAPS, ktorý tiež potrebuje svoje na prácu, pretože to že hráš a zároveň "točíš video" zaťaží procesor tak výrazne (často na doraz = 100%), že je nútený deliť svoj čas medzi oba programy. Ak však je požiadavok na pridelenie väčších prostriedkov, ale nemá už z čoho brať, tak jednoducho dočasne pozastaví jeden z procesov - v tomto prípade Mafiu. Na takéto "kúsky" už potrebuješ poriadny stroj, ak chceš, aby všetko šlo "plynule" - inak sa s tým zmier.
Petrobras
01.06.11,16:29
vdaka a z tym mikrofonom...?
misoft
01.06.11,16:56
Fraps síce nepoznám, ale v nastaveniach by malo byť aj určenie zdroja zvuku - takže asi pohľadať zadanie nejakého externého zdroja, prípadne nastavenie ako zdroja zvukovú kartu, do ktorej je pripojený mikrofón.
Petrobras
01.06.11,18:56
vdaka za radu a mislite ze z tymto mikrofonom by som mohol komentovat video z mafie? tu je odkaz: http://www.alza.sk/mikrofon-desktop-bily-ivory-d39868.htm#popis
newmi
02.06.11,09:56
v programe FRAPS mas v zalozke Movies ..Sound capture settings. Zafajkni tam obe moznosti, cize record Win sound a aj Record external input a malo by ti to ist tak ako chces.

Co sa tyka mikrofonu, tak kludne, to je uplne jedno aky mikrofon si kupis, len aby mal koncovku co ide pripojit do PC mikrofonoveho vstupu ;-)