Rasek
01.06.11,17:07
Dna 26.5.2011.na odporučenie obvodného doktora sme dali babku 82 ročnú do nemocnice Liptovsky Mikuláš na interne oddelenie predtým bola v nemocnici v Trenčíne kde sa o nu vzorovo starali ako ošetrovatelia sestry doktori a cely personál.Ešte dodám že sme hu mohli navštevovať kedy sa nám zachcelo aj ked neboli návštevne hodiny. Pri odchode nám všetko vysvetli nakoľko po operácii jej dali vyvoď,a to je nie žiadna sranda kto to nezažil tak mu to v rodine neprajem.Včera sme boli za nou bola v pohode aj sa usmiala len sa sťažovala že jej nechcú dat na izbu nádobu na močenie lebo že to smrdí,ošetrovateľ že jej sype do polievky sol že ma umazanu postel atď:dnes rano zazvonil telefón že nám babka spadla a zlomila si nohu v krčku práve že hu operujú--z mojej strany si myslím že starostlivosť o pacienta v LM je mizerná a ked tam dáte chodiaceho pacienta donesú vám ho domov na lehatku pripadne v t...e bol som sa stažovať u riaditeľa riaditeľ obyčajných smrteľníkov nemôže prijimat tak nás poslali ku zapisovatelke kým sme tam sedeli zazvonil telefón z interného pravdepodobne chceli upozorniť zapisovatelku boli sme tam ale prú.Mam pravo stažovať sa aj na vyšich miestach .

R.
Marína
01.06.11,15:16
Áno, máš, na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (http://www.udzs.sk/obcania/postup-pri-podani-podnetu.html?page_id=121).
220870
01.06.11,15:26
Nemám 82 rokov bol som triezvy a tiež som sa skydol na bedrový kĺb.Ak by som mal 82 tak by sa mi určite dolámal.Starý ľudia sú nepoučiteľlý,tvrdohlavý, 100krát horší ako malé deti .Prečo sa z postele dvíhala sama?Prečo neohlásila personál?V nemocnici nemôže pri každej posteli stáť jedna sestrička a dávať pozor.Si dobre pamätám ako vyvádzala naša babka v nemocnici.
Chokma
01.06.11,15:51
Nasa babka mala tiez svoje muchy ako kazdy stary clovek, ale na nasu novozamocku nemocnicu, konkretne 11 poschodie, mam tiez tazke srdce. Hovori sa, ze tam davaju vstupenku do neba. A v pripade mojej babky to platilo. Najprv nam ju nadopovali, pretoze otravovala sestricky, ze kde je zachod. Priviazali ju o postel a dali plienku. Verim tomu, ze to moze byt otravne, ale su tam predsa aj na to, nie iba podavat lieky. Liecba spociva v celom pristupe. Dovtedy babka nikdy nepotrebovala plienky. Zobrali sme ju domov, tyzden sa spamatavala z tych liekov na ukludnenie a odvtedy potrebovala stale plienku. Lekar sa nam len ospravedlnil, ze to s tymi liekmi troska prehnali. Druhykrat sa tam dostala a to uz neprezila. Prisli sme za nou, babka povyzliekana, pyzamo len hodene na nej zvrchu a okna pootvarane. No proste super atmoska na zapal pluc. A ked volala mamina, ze ako sa babka ma, sestricka jej odvrkla, nakolko volali pred nou nezavisle dalsi surodenci, ktori sa informovali o jej stave, ze ved sa caka na jej smrt, tak co stale volaju ako sa ma. Takze tak. Verim, ze to lekari i sestricky nemaju lahke, ale verte, ze to nema nikto, v nijakom povolani. Co je moc, je moc.
Indeed
01.06.11,15:58
presne tak, zlomenie krčka stehennej kosti v 82 rokoch veku znamená na 90 % istú SMRŤ !

Nie z tej zlomeniny , ale zo zápalu pľuc nasledkom vysilenia z ležania.

Aj oveľa mladší ľudia s multizlomeninami na to pošli.:mee:
katalóg
01.06.11,15:59
Kedy a akým pacientom sa dávajú bočnice na posteľ?
Indeed
01.06.11,16:01
..inak, v Nových Zámkoch v nemocnici pracujú lepší odborníci ako vo FN v BA či v KE

AK by som potreboval operáciu , tak idem do NZ.
Rasek
01.06.11,16:30
Jedine že by blačala na cele odelenie nakolko na izbe je len jeden zvonček a ten mala pacientka ktora bola omnoho horšie na tom ako naša babka
Rasek
01.06.11,16:37
Dakujem za tu stranku rasto
Rasek
01.06.11,16:40
presne tak, zlomenie krčka stehennej kosti v 82 rokoch veku znamená na 90 % istú SMRŤ !

Nie z tej zlomeniny , ale zo zápalu pľuc nasledkom vysilenia z ležania.

Aj oveľa mladší ľudia s multizlomeninami na to pošli.:mee:
Toto je presne to čo čakame aj oco nam tak zomrel v nemocnici v LM pretože sa muselo vetrat nakolko bol s nim na izbe občaan romskeho pôvodu
Chokma
01.06.11,16:54
Indeed, ano, niektori su tam skutocne dobri, to nemozem popriet. Napokon jeden z nich mi tiez zachranil zivot, ked som sa narodila predcasne. :--- Ale bohuzial, najdu sa tam aj ineho razu, rovnako sestricky. Bohuzial, neboli sme s mojou babkou jedini, kto mal taku skusenost s tym oddelenim. Este aj moja obvodna si tam nedala mamu, odradila ju predosla velmi podobna skusenost s nasou, a to je lekarka. ;)
Tamila
01.06.11,17:32
presne tak, zlomenie krčka stehennej kosti v 82 rokoch veku znamená na 90 % istú SMRŤ !

Nie z tej zlomeniny , ale zo zápalu pľuc nasledkom vysilenia z ležania.

Aj oveľa mladší ľudia s multizlomeninami na to pošli.:mee:
Súhlasím, veľa ľudí na toto zomrie. Ale netreba strácať nádej.
Moja babka mala 84, keď si zlomila krčok, operovali ju, aj potom chodila. Keď mala 96 zlomila si druhý, dva týždne vraveli, že nemá nič zlomené, asi si mysleli, že je stará a zomrie, ale po dvoch týždňoch ju operovať už museli. Aj potom sa ešte postavila a prešla aspoň o barlách.
Tak isto manželova babka mala 94, keď mala túto zlomeninu, trvalo jej dlhšie, kým vstala, ale chodila. O rok na to si zlomila stavec a tiež sa potom postavila na nohy.
Rasek
01.06.11,17:58
Súhlasím, veľa ľudí na toto zomrie. Ale netreba strácať nádej.
Moja babka mala 84, keď si zlomila krčok, operovali ju, aj potom chodila. Keď mala 96 zlomila si druhý, dva týždne vraveli, že nemá nič zlomené, asi si mysleli, že je stará a zomrie, ale po dvoch týždňoch ju operovať už museli. Aj potom sa ešte postavila a prešla aspoň o barlách.
Tak isto manželova babka mala 94, keď mala túto zlomeninu, trvalo jej dlhšie, kým vstala, ale chodila. O rok na to si zlomila stavec a tiež sa potom postavila na nohy.
Bodaj by si mala praavdu babku mame velmy radi dakujem aspon budeme dufat R
Alexej123
15.06.11,16:43
Poznam personal na internom oddeleni v LM a viem, ze zdravotne sestry, osetrovatelia i lekari su vzdy ochotni pomoct. Urcite nesypu pacientom sol. Lezala som na internom, ale stretla som sa len z ochotou, postelne pradlo mi napravali kazde rano a menili podla potreby. A je samozrejme, ze maju urcene navstevne hodiny, ved si predstavte, keby im tam stale chodili po oddeleni navstevy, ako by asi mohli dodrziavat hygienicke standardy, ako by mohli zabezpecit pokoj tym, ktori sa tam prisli liecit a ako by si mohli robit svoju pracu, keby ich stale niekto vyrusoval.
Nemalo by sa stavat, ze pacient si v nemocnici nieco zlomi, ale ja sama som zazila, ze pacientka nepocuvala, ze jej zdrav. sestra hovori, aby nevstavala z postele, aj tak vstavala, hoci ledva stala na nohach. Jedna pacientka so mnou na izbe mala podloznu misu na stolicke a sestricka nikdy nehundrala, ze to musi vynasat.
Niekedy sa veci zdaju inak, ako v skutocnosti su a sam pacient moze za to, ze spadne. Sestra ci lekar preca nie je superman, nevie citat myslienky, pacient musi povedat, co potrebuje.
buchač
15.06.11,17:04
Indeed 01-06-11, 07:01 PM
..inak, v Nových Zámkoch v nemocnici pracujú lepší odborníci ako vo FN v BA či v KE

AK by som potreboval operáciu , tak idem do NZ.

...ešte , že tak ....;)


Alexej123 Re: Som v konci poradte.
A je samozrejme, ze maju urcene navstevne hodiny, ved si predstavte, keby im tam stale chodili po oddeleni navstevy, ako by asi mohli dodrziavat hygienicke standardy, ako by mohli zabezpecit pokoj tym, ktori sa tam prisli liecit a ako by si mohli robit svoju pracu, keby ich stale niekto vyrusoval.

...neviem , kde by som šiel , nakoľko tú " moju " jeden pán " Nemenovaný " v podstate zrušil ...ak by vyhrali voľby , chcel ju privatizovať - istá vec to už bola ...
Tam , kde som si svoje odležal , nikdy nebol problém s návštevami ...stačilo len sestričkám pekne a slušne oznámiť - požiadať ...vždy s úsmevom prikývli .


Ak by som ale zasa musel , tak len do tej FN a netajím , že by bohovská protekcia zafungovala ...inak sa ani nedá ...:rolleyes:
arizona
15.06.11,20:36
Dna 26.5.2011.na odporučenie obvodného doktora sme dali babku 82 ročnú do nemocnice Liptovsky Mikuláš na interne oddelenie predtým bola v nemocnici v Trenčíne kde sa o nu vzorovo starali ako ošetrovatelia sestry doktori a cely personál.Ešte dodám že sme hu mohli navštevovať kedy sa nám zachcelo aj ked neboli návštevne hodiny. Pri odchode nám všetko vysvetli nakoľko po operácii jej dali vyvoď,a to je nie žiadna sranda kto to nezažil tak mu to v rodine neprajem.Včera sme boli za nou bola v pohode aj sa usmiala len sa sťažovala že jej nechcú dat na izbu nádobu na močenie lebo že to smrdí,ošetrovateľ že jej sype do polievky sol že ma umazanu postel atď:dnes rano zazvonil telefón že nám babka spadla a zlomila si nohu v krčku práve že hu operujú--z mojej strany si myslím že starostlivosť o pacienta v LM je mizerná a ked tam dáte chodiaceho pacienta donesú vám ho domov na lehatku pripadne v t...e bol som sa stažovať u riaditeľa riaditeľ obyčajných smrteľníkov nemôže prijimat tak nás poslali ku zapisovatelke kým sme tam sedeli zazvonil telefón z interného pravdepodobne chceli upozorniť zapisovatelku boli sme tam ale prú.Mam pravo stažovať sa aj na vyšich miestach .

R.
Ked babka spadla, urcite ste nahnevani, ze sa jej to stalo v nemocnici, ze na nu nedali pozor.
Keby ste nasli babku napr. priviazanu o postel,kvoli jej bezpecnosti, aby neutekala z postele, tiez by ste boli nahnevani...
Ale personal nema iba jedneho pacienta pod dozorom, pri kazdom sa neustale stat neda...

Tym si nechcem zastavat personal,ale som si spomenula na jednu prihodu...
Nasho dedka takmer 80 rocneho vzali v akutnom stave do nemocnice na operaciu.
Prvy tyzden prebiehal normalne, nic zvlastne sa nestalo, dedko sa zotavoval po operacii,bol este velmi slaby.
Po vyse tyzdni sme prisli na navstevu a zostali sme v soku! Nas dedko mal obe ruky priviazane facom k posteli.
Hned sme nabehli za primarom a ziadali vysvetlenie. primar nam povedal, ze museli dedka priviazat,lebo sa bali ze ujde /chodit este nemal dovolene/ a ze bol zly na sesticky, ze ich capal po rukach,ked ho chceli nakrmit, vypluval jedlo, ze bol protivny...
Boli sme riadne nahnevani, hovorili sme , ze to nie je pravda, ze dedko je dobracisko od kosti, ktory by neublizil ani muche, ze nikdy na nikoho nezvysil ani len hlas, nie to, ze by niekoho udrel!

Dedka sme na vlastnu zodpovednost vzali domov,krmili lyzickami, mixovali este aj polievky, ucili sme ho po krockoch znovu chodit.

Po par mesiacoch, ked uz dedko bol v poriadku,nejako prisla do reci aj ta nemocnica a tie ich praktiky.

A cuduj sa svete! Nas dedko sa nam so sklonenou hlavou priznal, ze doktor nam vtedy hovoril pravdu, ze naozaj vypluval jedlo, capal sestricky po rukach a bol protivny...:eek::eek::eek: a ze sa im necuduje, ze ho priviazali k posteli.
Na nasu otazku preco sa tak spraval,nam odpovedal ako male decko: "pytal som sa domov, nechceli ma pustit, stale hovorili,ze este nie. Tak som si myslel, ze ked budem zly, tak ma sami vyhodia a pojdem domov...":eek::confused::cool:;)
Rasek
16.06.11,01:40
...ešte , že tak ....;)



...neviem , kde by som šiel , nakoľko tú " moju " jeden pán " Nemenovaný " v podstate zrušil ...ak by vyhrali voľby , chcel ju privatizovať - istá vec to už bola ...
Tam , kde som si svoje odležal , nikdy nebol problém s návštevami ...stačilo len sestričkám pekne a slušne oznámiť - požiadať ...vždy s úsmevom prikývli .


Ak by som ale zasa musel , tak len do tej FN a netajím , že by bohovská protekcia zafungovala ...inak sa ani nedá ...:rolleyes:
ale ved to ja suhlasim s tebou ale ak tam daš pacienta chodiaceho a vratia ty ho o barlach to je trochu horuca kava nemysliš ???
alabut
16.06.11,02:14
(buchac)
Ak by som ale zasa musel , tak len do tej FN a netajím , že by bohovská protekcia zafungovala ...inak sa ani nedá ...

Hmm, ti bez protekcie mozu skapat. :-)
Rasek
16.06.11,02:26
(buchac)
Ak by som ale zasa musel , tak len do tej FN a netajím , že by bohovská protekcia zafungovala ...inak sa ani nedá ...

Hmm, ti bez protekcie mozu skapat. :-)
maš pravdu škoda že sa nachadzame na tomto smetisku SK
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/doprava/200201.aspx
u nas je to 0000
jenny5
17.06.11,08:29
Pokiaľ nie ste spokojný s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou, treba sa obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý musí prešetriť každý podnet.

Ja by som v prvom rade žiadala vysvetlenie, ako babka padla. Pri súčasnom stave v zdravotníctve sestričky naozaj nemôžu byť pri každom pacientovi 24 hodín denne, ale bolo by potrebné zistiť, kedy a ako sa to stalo, či došlo k pochybeniu na strane nemocnice.

Po prečítané diskusie som si spomenula na svoju príhodu z nemocnice, ktorá sa veľmi podobá na príbeh od arizony.
Boli sme na izbe 4 ženy prvý deň po operácii, takže sme nemohli ani chodiť, keď nám priviezli na izbu jednu staršiu pani. Jej dcéra tvrdila, že babka nechodí, takže určite bude len ležať. No v noci sa ukázalo, že babka je teda pekná čiperka. Začala behať po oddelení a vykrikovať. Tak ju sestričky upozornili, uložili do postele a požiadali, aby nevstávala. Nepomohlo, tak jej priviazali ruky mäkkým obväzom. To babka za chvíľu roztrhala a zase pobehovala, neviem, či chcela utiecť, alebo len nevedela kde je. Veľmi sme ju prosili, že potrebujeme kľud, nakoľko sme po operácii, boli jej to fuk.
Presviedčanie nepomohlo, babka bola čoraz viac agresívnejšia, tak to skončilo tak, že ju museli sestričky priviazať remencami. Myslím, že dostala aj niečo na spanie, ale zjavne na ňu to nepôsobilo. Tak už aspoň nebehala, ale celú noc škaredo nadávala a mätala sa. Na druhý deň za ňou prišla dcéra s manželom a začali robiť veľký rámus, ako je to možné, že si niekto dovolil ju priviazať. Babka zatĺkala, my sme popísali, čo celú noc robila, jasné, že neverili a išli žalovať nemocnicu. Lebo to vraj nie je možné, lebo babka je nechodiaca. Proste nechceli uveriť a útočili na personál. Od tohto zážitku viem pochopiť aj tú druhú stranu.
Ale každý prípad je naozaj individuálny ako aj prístup zdravotníkov k pacientovi.

Každopádne držím palce, aby sa hlavne babka čo najskôr zotavila a skúste kontaktovať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Chokma
17.06.11,18:13
Pokiaľ nie ste spokojný s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou, treba sa obrátiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý musí prešetriť každý podnet.

Ja by som v prvom rade žiadala vysvetlenie, ako babka padla. Pri súčasnom stave v zdravotníctve sestričky naozaj nemôžu byť pri každom pacientovi 24 hodín denne, ale bolo by potrebné zistiť, kedy a ako sa to stalo, či došlo k pochybeniu na strane nemocnice.

Po prečítané diskusie som si spomenula na svoju príhodu z nemocnice, ktorá sa veľmi podobá na príbeh od arizony.
Boli sme na izbe 4 ženy prvý deň po operácii, takže sme nemohli ani chodiť, keď nám priviezli na izbu jednu staršiu pani. Jej dcéra tvrdila, že babka nechodí, takže určite bude len ležať. No v noci sa ukázalo, že babka je teda pekná čiperka. Začala behať po oddelení a vykrikovať. Tak ju sestričky upozornili, uložili do postele a požiadali, aby nevstávala. Nepomohlo, tak jej priviazali ruky mäkkým obväzom. To babka za chvíľu roztrhala a zase pobehovala, neviem, či chcela utiecť, alebo len nevedela kde je. Veľmi sme ju prosili, že potrebujeme kľud, nakoľko sme po operácii, boli jej to fuk.
Presviedčanie nepomohlo, babka bola čoraz viac agresívnejšia, tak to skončilo tak, že ju museli sestričky priviazať remencami. Myslím, že dostala aj niečo na spanie, ale zjavne na ňu to nepôsobilo. Tak už aspoň nebehala, ale celú noc škaredo nadávala a mätala sa. Na druhý deň za ňou prišla dcéra s manželom a začali robiť veľký rámus, ako je to možné, že si niekto dovolil ju priviazať. Babka zatĺkala, my sme popísali, čo celú noc robila, jasné, že neverili a išli žalovať nemocnicu. Lebo to vraj nie je možné, lebo babka je nechodiaca. Proste nechceli uveriť a útočili na personál. Od tohto zážitku viem pochopiť aj tú druhú stranu.
Ale každý prípad je naozaj individuálny ako aj prístup zdravotníkov k pacientovi.

Každopádne držím palce, aby sa hlavne babka čo najskôr zotavila a skúste kontaktovať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

No, ja suhlasim s tym, ze kazdy pripad je individualny. Svoju babku som si poznala, nakolko byvala v izbe hned vedla mojej izby ;) Pre mna bolo dost zvlastne aj jedno svedectvo - mam jednu znamu, kamaratku, je zdravotna sestra a v sucasnosti aj reholnicka. O to viac je to pre mna prekvapujuce. Mali sme take babske stretko, ked este nebola v reholi, ale v nemocnici uz robila a strasne zle mi padlo, ked rozpravala so smiechom ako sa s ostatnymi sestrickami bavili na jednej babke, ze ju nadopovali (to su jej slova) a ze sa zacala pocikavat a robili si z nej srandu, takze tak... kazdy pripad individualny. ;)