Jankaaa23
02.06.11,10:33
Zdravím,
mám taký problém. Pred týždňom mi vyberali znamienko na tvári. Presnejšie vľavo pod nosom. No a mala som to zalepené ako mi bolo prikázané, len som si občas vymenila náplasť. Včera som si to išla tiež prelepiť novou náplasťou a zbadala som rapídnu zmenu pri tom mieste kde mi to znamienko vyoperovali. Narástol mi taký bledý pupáčik a neviem čo to môže byť. Nemá s tým prosím vás niekto skúsenosti čo by to mohlo byť? Ďakujem.
Letko
02.06.11,08:38
Moja manželka bola tiež chirurgicky odstraňovať dve znamienka a takéto problémy nemala. Asi bude najlepšie zavolať lekárovi.
anelly
02.06.11,09:03
Podľa mňa je to alergická reakcia. Záleží na tom akú máte citlivú pokožku a imunitu. Každá rana reaguje individuálne - mňa nazvali lekári prípadom na diplomovú prácu :) , proste katastrofa. Každopádne treba navštíviť lekára, pravdepodobne vám na to dá antibiotickú masť. Mne osobne poradila jedná perfektná česká lekárka - ranu nelepiť! a potierať ráno a večer detským púdrom aviril (nie iným). Po všetkých predchádzajúcicj skúsenostiach som to riskla a od vtedy sa inak ani neliečim!
Jankaaa23
02.06.11,09:09
Ak je to alergická reakcia, tak potom neviem na čo, lebo sa mi to objavilo až na 5-6 deň po zákroku. A možno to bude aj tým, že to bolo prelepené. Netuším. V každom prípade som zajtra objednaná na vyberanie stehov, tak uvidím čo mi na to povie doktorka. Ak mi nepomôže, tak sa budem riadiť tvojou radou. Ďakujem :)
Letko
02.06.11,09:43
Raz som mal ranu na prste na nohe, dal som si na to leukoplast a potom mi to po cca 2 dňoch začalo hnísať. Vraj to bolo spôsobené tým, že som to mal celý čas prelepené. Od vtedy si rany neprelepujem. No ty máš stehy, čo je úplne iná rana.
pasuliatko
03.06.11,14:26
použi iný leukoplast
Katarina
03.06.11,17:12
Ak je to alergická reakcia, tak potom neviem na čo, lebo sa mi to objavilo až na 5-6 deň po zákroku. A možno to bude aj tým, že to bolo prelepené. Netuším. V každom prípade som zajtra objednaná na vyberanie stehov, tak uvidím čo mi na to povie doktorka. Ak mi nepomôže, tak sa budem riadiť tvojou radou. Ďakujem :)

Ako to dopadlo, čo povedala doktorka?
Letko
06.06.11,04:41
použi iný leukoplast

Leukoplast som dostal od zdravotníkov (bolo to na Pohode). Rany si už neprelepujem a je to bez hnísania :) Mydlo dokáže zabiť 99 % baktérií, takže postihnuté miesto si umyjem mydlom a je to.