Livka
02.06.11,13:28
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako mám v sociálnej poistovni opravit prerusenie zamestnanca. Udala som zlý dovod prrusenia. Akým sposobom to napravit. Dik za radu
Andyke
02.06.11,11:33
Livka
02.06.11,11:43
aj ked idem cez manualny vstup tak nemám aktívnu ikonu stornovat. Neviem ako to urobim
Andyke
02.06.11,11:51
1. Ako stornovať dokument „Registračný list fyzickej osoby“, „Mesačný výkaz“ alebo Výkaz poistného a príspevkov?
1. Akýkoľvek podaný dokument sa dá stornovať len vtedy, ak sa nachádza v „Prehľad – Registračný list fyzickej osoby / Prehľad - Mesačný výkaz / Prehľad - Výkaz poistného a príspevkov“ a ak je dokument v stave akceptovania „Neakceptovaný“ alebo v stave spracovania „Nespracovaný“. Podrobný postup stornovania:
o v prehľadoch RLFO/MV/VPP otvorte dokument, ktorý chcete stornovať, a vľavo hore tesne nad dokumentom kliknite na tlačidlo „Stornovať dokument“,
Ak je dokument RLFO už spracovaný alebo odoslaný na spracovanie (nie je možné ho stornovať) a ide o prihlášku, ktorá nemala vôbec existovať, je potrebné zaslať RLFO „Zrušenie prihlásenia“. V ostatných prípadoch, ak ide o chybu v akomkoľvek type zaslaného RLFO, je potrebné, aby odvádzateľ kontaktoval príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne.Ak je dokument MV už spracovaný alebo odoslaný na spracovanie, treba zaslať opravný MV – Typ „O“.