LubosBo
02.06.11,18:48
Mam velky, skoro panicky strach zo zubara, ale momentalne ma uz tyzden trapi bolest dvoch ciastocne vylomenych zubov a nieco by som s tym chcel porobit, nastastie to nie je opuchnute, ale mam strpnutu celu sanku az k uchu, tyzden poriadne nespim a zrejme to bude uz len na trhanie. Vie niekto odhadnut kolko moze stat takyto zakrok, ak si to zaplatim zo svojho?

Moj momentalny zubar v meste je celkom v pohode, ale zaroven mam u nas na dedine hned cez cestu novu zubarku a je rozdiel ist 6 km do mesta a prejst cez cestu.

Zatial nechcem menit zubara, pokial neviem co je zac ta nova zubarka a ak sa bude dat dohodnut a nebude mat problem ma zobrat, zakrok si chcem uhradit zo svojho, aby som zistil ci je dobra a v pohode. Nerad by som zatial rozviazoval zmluvu z mojim celkom v pohode zubarom v meste.

Predpokladam, ze ta nova zubarka ktora je sukromna by nemala mat problem ma osetrit aj ked nemam u nej zmluvu, kartu, kedze budem platit zo svojho.

Ono je to v podstate jedno ci si to zaplatim ja, kedze u zubara som bol naposledy pred piatimi rokmi. Ako je to vlastne s tymi preventivkami? Ked ju nemam platim za vsetko, alebo len za osetrenie zubneho kazu? Na webe VSZP citam totizto toto:

"Ak má poistenec absolvované preventívne prehliadky, odstránenie zubného kazu mu hradí zdravotná poisťovňa."

Takze ostatne zakroky preplaca poistovna aj ked nemam absolvovanu preventivku?

Da sa to nejako obist, aby som nemusel platit zo svojho ak sa nakoniec rozhodnem ist k terajsiemu zubarovi? Alebo mi len zostava zaplatit zo svojho? Na pohotovost nechcem ist, to bude hned jasne tomu zubarovi, ze zneuzivam pohotovost a neviem ci by mi tam bol ochotny dat lokalnu anestezu, (ktoru beztak nechcu zubari pri vrtany davat, aspon moji dvaja doterajsi zubari neboli ochotny ju dat pri vrtany) v pripade ak by sa to dalo riesit vrtanim. Co ak by som zmenil zubara a rovno by som rozviazal zmluvu u terajsieho a zazmluvnil sa u tej novej zubarky, nedalo by sa to takto obist?
arizona
02.06.11,17:14
Ked budes chciet prestupit k inemu zubarovi, ten si najskor vyziada opis tvojej karty.
Ak si len tak odbehnes k inemu, tvoj lekar lahko zisti, ze mas v ustach nejake "novinky", co ti nerobil on...
Tam mas zapisane,vsetky navstevy lekara,ukony,ale aj povinne rocne prehliadky.
Ak si ich neabsolvoval, myslim, ze lekar si pyta za zakrok plnu sumu, ZP nedoplaca.
Co myslis tym "iba odstranenie zubneho kazu,ktore hradi poistovna"? To ze ti ho rozvrta a posle ta domov?

O tom,kolko by to stalo ti presnu odpoved da iba lekar,ktory ta vysetri . Takto na dialku ti nikto do pusy nevidi a cenniky sa mozu lisit.

Stomatologicke ukony nie su zrovna najlacnejsie, takze dnes nie je hanba sa vopred opytat.
buchač
02.06.11,17:24
Mam velky, skoro panicky strach zo zubara
...nie si sám ...
, ale momentalne ma uz tyzden trapi bolest dvoch ciastocne vylomenych zubov a nieco by som s tym chcel porobit, nastastie to nie je opuchnute, ale mam strpnutu celu sanku az k uchu, tyzden poriadne nespim a zrejme to bude uz len na trhanie.
...možno aj na rezanie ...
Vie niekto odhadnut kolko moze stat takyto zakrok, ak si to zaplatim zo svojho?
...cca 0 - 500 €
Moj momentalny zubar v meste je celkom v pohode, ale zaroven mam u nas na dedine hned cez cestu novu zubarku a je rozdiel ist 6 km do mesta a prejst cez cestu.
...za dobrým zubárom aj sveta kraj zájdem ...
Zatial nechcem menit zubara, pokial neviem co je zac ta nova zubarka a ak sa bude dat dohodnut a nebude mat problem ma zobrat, zakrok si chcem uhradit zo svojho, aby som zistil ci je dobra a v pohode. Nerad by som zatial rozviazoval zmluvu z mojim celkom v pohode zubarom v meste.
...len špekuluj , špekuluj ...
Predpokladam, ze ta nova zubarka ktora je sukromna by nemala mat problem ma osetrit aj ked nemam u nej zmluvu, kartu, kedze budem platit zo svojho.
...si len Ty myslíš ...
Ono je to v podstate jedno ci si to zaplatim ja, kedze u zubara som bol naposledy pred piatimi rokmi. Ako je to vlastne s tymi preventivkami? Ked ju nemam platim za vsetko, alebo len za osetrenie zubneho kazu? Na webe VSZP citam totizto toto:

"Ak má poistenec absolvované preventívne prehliadky, odstránenie zubného kazu mu hradí zdravotná poisťovňa."

Takze ostatne zakroky preplaca poistovna aj ked nemam absolvovanu preventivku?
...trt preplatí ...opačne si pochopil ...keď nemáš preventívku , tak všetko cvakáš komplet ...
Da sa to nejako obist, aby som nemusel platit zo svojho ak sa nakoniec rozhodnem ist k terajsiemu zubarovi? Alebo mi len zostava zaplatit zo svojho? Na pohotovost nechcem ist, to bude hned jasne tomu zubarovi, ze zneuzivam pohotovost a neviem ci by mi tam bol ochotny dat lokalnu anestezu, (ktoru beztak nechcu zubari pri vrtany davat, aspon moji dvaja doterajsi zubari neboli ochotny ju dat pri vrtany) v pripade ak by sa to dalo riesit vrtanim. Co ak by som zmenil zubara a rovno by som rozviazal zmluvu u terajsieho a zazmluvnil sa u tej novej zubarky, nedalo by sa to takto obist?

...zvyšok je na " iné " premýšľanie...;)
LubosBo
02.06.11,18:52
Tak to vyzera, ze nakoniec asi zneuzijem pohotovost. Mesiac do zadu vyslo kamarata vytrhnutie zuba 3 € co bola cena za injekciu z lokalkou.

Ja osobne nevidim velky problem, aby mi sukromnik osetril chrup aj ked nemam s nim zmluvu a nemam u neho kartu. Ved platim vsetko a za svoje. Ked som robil v Prahe kolega zo Slovenska si dal robit u sukromneho zubara chrup a tiez pohoda, ziadna karta, ziadne zmluva, dokonca nieco preplacala poistovna, kedze mal cesku zdravotnu poistku. V Trencine na sukromnej zubnej klinike si brat daval robit zuby a zobrali ho v pohode. Nezaujimala ich ziadna karta, zmluvny vztah. Len tie ceny ked mi povedal, som skoro omdlel.
durisovad
02.06.11,19:00
Nas zat - American - si pri navsteve u nas dal porobit zuby u sukromneho zubara. Nikto nepytal ziadnu kartu, zubar opravil, co bolo treba, zat zaplatil co bolo treba a obidvaja boli spokojni. Zata to stalo asi desatinu toho, co by bol zaplatil v Amerike.