figiba
04.06.11,23:33
Mám otázku: Kúpil som si pred cca pol rokom SE vivaz, je knemu aj záruka, kupoval som o cez bazar bazos.sk a povodne je s trebišova. A tak sa pýtam uznaju mi záruku v košiciach ak by som im odniesol mobil aj záručný list?? .. alebo ho treba cez notára prepísať na moje menO?? aspon taksom počul preto sa pýtam dik
arizona
04.06.11,21:37
Pri reklamcii od teba nik nepyta obciansky preukaz .-)
Staci ti ZL
figiba
04.06.11,21:45
Pri reklamcii od teba nik nepyta obciansky preukaz .-)
Staci ti ZL

je to aj niekde v zákone?
v obch. zákonníku?
medvedik21
04.06.11,21:47
Ak je mobil kupeny od operatora na zmluvu a nie z elektra, tak ho moze reklamovat jedine osoba na ktoru je napisana zmluva. Ale da sa to vyriesit splnomocnenim od danej osoby na vykonavanie reklamacii telefonu tvojou osobou.
figiba
04.06.11,21:52
Ak je mobil kupeny od operatora na zmluvu a nie z elektra, tak ho moze reklamovat jedine osoba na ktoru je napisana zmluva. Ale da sa to vyriesit splnomocnenim od danej osoby na vykonavanie reklamacii telefonu tvojou osobou.

dakujem za super rýchle odpovede:)
arizona
04.06.11,21:57
Ak je mobil kupeny od operatora na zmluvu a nie z elektra, tak ho moze reklamovat jedine osoba na ktoru je napisana zmluva. Ale da sa to vyriesit splnomocnenim od danej osoby na vykonavanie reklamacii telefonu tvojou osobou.
Reklamovala som uz asi 3 mobily,ale jedine co pytali bol zar.list .
medvedik21
04.06.11,22:11
Reklamovala som uz asi 3 mobily,ale jedine co pytali bol zar.list .

A boli na zmluvu alebo v hotovosti? V pripade zmluvy boli pisane na Teba alebo manzela, alebo niekoho ineho? Ked bol telefon v hotovosti, tak to moze reklamovat ktokolvek, v tomto pripade plati co si napisala :), ale ak bol na zmluvu, tam uz nemoze reklamovat hocikto, jedina vynimka je manzel/manzelka alebo zamestnanec. Je to kvoli tomu, lebo keby sa menil telefon kus za kus, tak sa musi k zmluve pripisat nove vyrobne cislo telefonu a keby sa riesilo vratenie kupnej ceny tak sa zaroven rusi aj viazanost, co je zasah do zmluvy tak isto. K tymto rieseniam sa pristupuje ked servis nieje schopny telefon opravit (prekrocenie 30-dnovej lehoty, nedodanie nahradnych dielov ...). Preto nemoze telefon pisany na zmluvu reklamovat ktokolvek ale len majitel.
arizona
04.06.11,22:26
Podla zakona je to tak, mas pravdu,ja som len opisala svoju osobnu skusenost.
Mobily boli na zmluvu+viazanost
figiba
09.06.11,19:38
A ak o tej osobe už nemám žiadne info a neviem už ani odkial je vobec nič? dá sa to nejak obisť?
figiba
10.06.11,09:04
??
Chobot
10.06.11,09:20
A ak o tej osobe už nemám žiadne info a neviem už ani odkial je vobec nič? dá sa to nejak obisť?

Jednoducho zober mobil a záručný list a choď do ktorejkoľvek predajne siete, kde bol mobil kúpený. S veľkou pravdepodobnosťou ti ho zoberú ako reklamáciu a potom uvidíš.

Je možné, že ťa odkážu na zmluvnú záručnú firmu. (napr. ja som kupoval k paušálu Nokiu a v rámci záruky som musel ísť do predajne Nokia, ktorá zabezpečuje záručný servis - a vôbec ich nezaujímalo, kto kupoval mobil na paušál). Je zbytočné vopred o tom písať 3 dni a filozofovať, či podľa zákona máš na to právo alebo nie, alebo či to je v zákone alebo nie.