danusik8
06.06.11,16:22
Zdravím, prosím Vás o radu, na pamäťovku z mobilu nemôžem pridať v PC žiadnu hudbu, proste vôbec nič a taktiež z nej nič mazať. Ale v telefóne sa na ňu ukladajú v pohode aj vzniknuté fotky či videá. Keď chcem na ňu niečo stiahnuť, zobrazí sa Disketa je chránená proti zápisu. Zrušte ochranu alebo použite inú disketu. Neviete mi pomôcť nejako s tou ochranou? Skúšala som to na svojom windowse7 aj na priateľovej viste no výsledok bol stále rovnaký. Skúšala som aj formátovanie, ale tiež nič, nechce to urobiť. Ďalej som vyskúšala aj nejaké softy, rady z iných fór, no tiež bez výsledku...
misoft
06.06.11,14:54
Napadla ma hriešna myšlienka: MT náhodou nemá v menu pre vymeniteľné pamäťové médium funkciu odomknutia? Je možné, že software MT uzamkol kartu pred použitím mimo MT - skús pohľadať.
BTW: Aký MT (typ a model), skôr sa dočkáš presnejšej odpovede.
danusik8
06.06.11,16:21
nie takuto možnosť v telefóne nemám, akurát sa mi posarilo tu kartu v mobile sformátovať ale na pc stále neide nič pridať.... mobil je LG K550
PotPalo
06.06.11,19:36
A ako ju napájaš na PC? Ak je to microSD a máš redukciu na SD, ktorú potom dávaš do čítačky, tak na tej redukcii je taká blbosť na boku, LOCK je tam napísané...
danusik8
07.06.11,15:34
no presne ta "blbost " mi tam chyba...
PotPalo
07.06.11,16:44
Tak skús inú redukciu, ak to tam chýba, môže to čítačka brať ako keby to bolo v polohe LOCK, čiže chránené proti zápisu. Ono je to v skutočnosti iba plast, v karte to nič nespína, kontakt v čítačke to zistí v akej je to polohe a podľa toho dovolí alebo nedovolí zápis. V niektorých čítačkách to dokonca ani nieje zapojené, tie potom dovolia zápis nech je to v akejkoľvek polohe. Tiež to môže byť v čítačke odtrhnuté, atď. Skúsiť inú čítačku, inú redukciu, inú microSD kartu.

http://www.idofishing.com/forums/photos/MicroSD_w_adapter_1GB.jpg
danusik8
09.06.11,12:57
presne ten istý typ mam aj ja...len ten sivý prepínač tam nie je...takže asi skúsim inú čítačku...vďaka :)
Chobot
09.06.11,13:39
presne ten istý typ mam aj ja...len ten sivý prepínač tam nie je...takže asi skúsim inú čítačku...vďaka :)

Ak tam nie je ten spínač, tak čítačka to berie automaticky ako uzamknuté. Mne to z karty tiež raz vypadlo a nebol možný zápis na kartu. Tak som tam dal z inej karty ten čudlík a bolo to v pohode. Alebo to skús prelepiť lepiacou páskou, ako sa kedysi prelepovali MC kazety.