LuboDR
06.06.11,17:17
Ahojte. Prosim o pomoc a o radu. Skoncila som Logoediu a neviem co dalej mam robit. Kde si mam hladat pracu, ci v skolstve ci v nemocnici ci u sukromnika, alebo si mozem otvorit vlastnu ambulanciu a ak nie co k tomu treba aby som si ju mohla otvorit. Skratka, potrebovala by som rady co a ako mam teraz robit a co je pre mna najlepsie alebo najvyhodnejsie. A ako je to s platom, nemam sajnu. Za rady velmi pekne dakujem.:mee:
suzvedava
22.06.11,06:47
Povolanie logopéda v zmysle zákona č. 578/2004 je zdravotníckym povolaním, ktoré sa vykonáva buď v pracovnom pomere alebo na základe licencie, vyžaduje sa registrácia v príslušnej komore . V Tvojom prípade je to Komora iných zdravotníckych pracovníkov. www.skizp.sk Komora vydáva aj licenciu.
LuboDR
22.06.11,07:06
Dakujem pekne, ale aj tak neviem co dalej bude:-( ako ziskat tu licenciu, kolko to trva a kedy napr mozem ma vlastnu ambulanciu? Vies mi prosim ta pekne napisat blizsie info? dakujem este raz
BXLmiami
22.06.11,07:20
Dakujem pekne, ale aj tak neviem co dalej bude:-( ako ziskat tu licenciu, kolko to trva a kedy napr mozem ma vlastnu ambulanciu? Vies mi prosim ta pekne napisat blizsie info? dakujem este raz
Toto Ti asi nikto nenapíše,zisti si to na Komore,aké sú podmienky pre samostatnú prax.
LuboDR
22.06.11,07:35
na komore? a na akej.a to je kde pls? Tam by mi mali vsetko povedat? Potrebujem vediet, co mozem robit, kedy to mozem robit, za kolko penazi to budem robit a za akych okolnosti. Hlavne by ma zaujimalo kolko musim mat prax ak si chcem otvorit svoju ambulanciu a co pre to vsetko treba. Dakujem za akukolvek radu.
Oliwa
22.06.11,07:43
Povolanie logopéda v zmysle zákona č. 578/2004 je zdravotníckym povolaním, ktoré sa vykonáva buď v pracovnom pomere alebo na základe licencie, vyžaduje sa registrácia v príslušnej komore . V Tvojom prípade je to Komora iných zdravotníckych pracovníkov. www.skizp.sk (http://www.skizp.sk) Komora vydáva aj licenciu.

Sorry, ale veľmi si musím zahryznúť do jazyka, aby som sa zdržala... Ako si vôbec mohol skončiť tú školu, keď nie si schopný naštudovať si stránku, ktorú Ti suzvedava doporučila. Ja som si na rozdiel od Teba na tú stránku klikla. Sú tam odpovede na všetky Tvoje otázky, zákony, žiadosti, povolenia, lehoty... Dokonca aj pracovné ponuky, ak sa necítiš na to, začať sám, čo bude zrejme Tvoj prípad... Alebo čakáš, že Ti tú licenciu vybaví niekto z nás? A nechápem, prečo si sa nezačal zaujímať o tieto veci počas štúdia, však si vedel, že raz hádam skončíš a čo potom? Opýtam sa na Porade?
A že na akej komore? Si robíš srandu či čo? V špajzi to určite nebude... Však tam máš jasne uvedené Komora iných zdravotníckych pracovníkov...
LuboDR
22.06.11,08:52
Ved sa hned nehnevaj. Tu komoru som si vsimol a zaregistroval az ked som to napisal. Moja chyba. A ano, uz si prezeram aj tu stranku co mi poradili. A riadim sa tym, kto sa vela pyta, vela vie. Ked niekto nechce poradit, nech neradi, ja ho nemozem donutit a napisal som ze dakujem za akukolvek radu.
Oliwa
22.06.11,09:34
Veď ja sa nehnevám a ani nemám dôvod, len mi nešlo do hlavy, že sa opýtaš, dostaneš konkrétnu a užitočnú radu hneď v prvom príspevku a napriek tomu sa opýtaš na to isté druhýkrát a ešte aj do tretice... To by som už nenazvala ani pohodlnosťou, ale skôr skúškou trpezlivosti poraďákov. Inak stačilo si dať do gúgla klinická logopédia a bolo by Ťa to nasmerovalo na tie isté informácie... Ja sa zvyknem pýtať Porady, ak si už sama neviem rady a nikde som nič nenašla. Ale každý sme iný.
A mimochodom, raz píšeš v ženskom rode, raz v mužskom... Dúfam, že aspoň v tom máš jasno...