bugi_el
06.06.11,20:19
Dobrý deň. Potreboval by som prosím poradiť. Nedávno som bol u môjho obvodného lekára (neštátna ambulancia). Poveril ma aby som si urobil výtery hrdla a konečníka a poslal ich do laboratória.

Tak za cca mesiac mi poštou poslal kartu aby som sa urýchlene dostavil na vyšetrenie. Hneď ako som tam prišiel mi oznámil že musím zaplatiť za kultivačné vyšetrenie 13,48 Eur a poslať peniaze na účet do HPL s.r.o.

Je takýto postup lekára normálny? :confused:

Vdik...
verads
06.06.11,20:45
No ja neviem, v dnešnej dobe je už všetko možné...Ale nemalo by to tak byt, mali Vám to povedat pred tým ako ste tie výteri poslal do laboratória. Ale to je ,len moja mienka.
pasuliatko
06.06.11,21:13
ja by som to neplatila, upozornil ťa lekár,že za to bude chcieť peniaze? ak nie neplatila by som to... lebo to platí poisťovňa....
BXLmiami
07.06.11,05:26
Momentálne sa osekáva zdravotná starostlivosť a rušia sa zmluvy,tam kde to bolo včera bezplatné dnes to ZP nezaplatia.Lekár nemusel vedieť,že laboratorium to nebude mať preplatené a dokonca ani laboratorium to v deň odberu nemuselo vedieť.Ja som sa včera len pri vyučtovaní dozvedela,že určitu skupinu výkonov mi vyhodili a nezaplatia,bez zmeny zmluvy,a tí ľudia službu dostali a vybrali.Presne to,čo počuvate denne v správach o redukcii lôžok sa deje aj na urovni sukromných lekárov a laboratorií.
IVEB
07.06.11,07:25
Viete najsmutnejšie na to všetkom je to , že denno denne počúvame , že sa to pacientov nedotkne. A koho ak nie ich ? Ja už tomu nerozumiem .
pasuliatko
07.06.11,19:15
ďakujem za kliknutie neužitočné...