milka1619
07.06.11,13:33
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či spoločník v s.r.o. má mať uzatvorenú nejakú zmluvu voči sro? Ďakujem.
focalor
07.06.11,11:47
spolocenska zmluva, ktoru je vlastne povinny podpisat a overit svoj podpis u notara, az podpisom spolocenskej zmluvy vsetkymi spolocnikmi je spolocnost zalozena a zaroven tato zmluva je podklad na zapis sro do obchodneho registra... ine zmluvy spolocnik zo svojho postavenia spolocnika nepodpisuje.
milka1619
07.06.11,12:15
Nejaké listiny som vo firme našla, len nie je v nich uvedené, čo mu bude vyplácané - odmena, podiel na zisku.... dá sa to doplniť nejakou listinou ? ( ide aj o staré roky)
KEJKA
07.06.11,14:17
SZ, ak nemáš, môžeš si ich vybrat z OR - zbierka listín. Neviem o čo ide.
Podiel na zisku - ten vyplýva zo zákona, resp. je upravený v SZ.
mzda - to je už záležitosť konateľa, nie spoločníka, teda ak nie je aj on zamestnaný
milka1619
07.06.11,19:59
Prečítala som veľa príspevkov na porade ale mám ešte v tom zmätok. Ešte sa pýtam :
1. konateľ sro - xyz- zatiaľ bez zmluvy, nie je zamestnanec-nemá príjem za funkciu konateľa - neprihlasujem do SP a ZP.
2. Ten istý - xyz- spoločník sro - nemá odmenu (nenašla som žiadnu listinu ani zmluvu)- len podiel na zisku - neprihlasujem do SP a ZP . Postupujem správne? Zmluvu o výkone funkcie konateľa spravím a uvediem, že odmenu nemá. Ešte musím urobiť nejakú listinu?
1 Konateľ - aj 1 spoločník - tá istá osoba = sro.
KEJKA
07.06.11,20:31
tak to môže byť