Kiwi4
07.06.11,13:34
Dobrý deň.

Chcem sa opýtať: mal som pracovný úraz kde je zodpovednosť zaň 100% zamestnávateľ.

1.) Kto mi bude platiť úrazový príplatok zamestnávateľ alebo sociálna poisťovňa?
2.) Ak poisťovňa mam si podať žiadosť na sociálnej poisťovni alebo to zamestnávateľ spravy.
3.) Ak mam pracovný úraz zo 100% zodpovednosťou zamestnávateľa mam nárok na stravné poukazy?
4.) Ak po liečbe pôjdem posudkovému lekárovi nech mi to zranenie ohodnotí bodmi kvôli bolestnému a sťaženiu spoločenského uplatnenia kam mam isť s tými papiermi - zaniesť zamestnávateľovi alebo na sud alebo niekde inde?

Vopred ďakujem
erzet
07.06.11,12:01
V prvom rade. Najprv pozrite do archívu porady. Toto je tu stokrát prebraná téma. Cez to všetko, odpoveď:
1. Úrazový príplatok, tak ako všetky úrazové dávky, okrem vecnej náhrady škody, hradí Sociálna poisťovňa na základe poistenia.
2. Úrazový príplatok Sociálna poisťovňa vypláca na základe spísaného pracovného úrazu, ktorý posiela zamestnávateľ do Sociálnej poisťovne.
3. Nie je v kompetencii vedieť BT,
4. Bolestné a sťaženie spoločenského uplatnenia si žiadate v Sociálnej poisťovni, sám. Žiada sa to na základe žiadosti (v prílohe) a posudku ošetrujúceho lekára (v prílohe)
erzet
08.06.11,07:14
Ako je to s tou treťou otázkou, kočky?
erzet
08.06.11,07:15
Kiwi4 tu už nie je?
willma
08.06.11,20:53
k tretej otázke: Nebol v práci nie je stravné a je jedno z akého dôvodu nebol v práci.