anonym222
07.06.11,17:49
Má niekto dobrý, overený recept na Pizzový závin, resp. pizzove rožky?
Sem s ním.
Malo by to byť chutné slané pečivo, resp. pochúťka k vínu a pod.
ilona
07.06.11,15:57
Overené, výborné!!!
60dkg hladkej múky,3 dcl mlieka,1 lyžička cukru,1 droždie,l polievková lyžica vegety,l malá lyžička oregána,1,5 dcl olej.Všetko vymiesiť a nechať 20 min. nakysnúť.Potom rozdeliť na 5 bochníkov, rozvaľkať,potrieť kečupom,posypať pizza korením a rozdeliť na 8 častí. Na každý kúsok dať plátok šunky,plátok syra,stočiť,potrieť žltkom a upiecť. Môžeš posypať aj syrom.
blondy
07.06.11,16:06
Overené, výborné!!!
60dkg hladkej múky,3 dcl mlieka,1 lyžička cukru,1 droždie,l polievková lyžica vegety,l malá lyžička oregána,1,5 dcl olej.Všetko vymiesiť a nechať 20 min. nakysnúť.Potom rozdeliť na 5 bochníkov, rozvaľkať,potrieť kečupom,posypať pizza korením a rozdeliť na 8 častí. Na každý kúsok dať plátok šunky,plátok syra,stočiť,potrieť žltkom a upiecť. Môžeš posypať aj syrom.
Sú to výborné rožteky, robievam ich často, naposledy mi ostalo kúsok cesta, z neho som povykrajovala kolieska, dala na to kečupovo-pizzovú zmes, kúsok šunky a syra a dala zapiecť. Tak sme mali pizzové rožteky a k tomu aj pizzové kolieska ... :)
anonym222
07.06.11,17:55
Ilona,ďakujem za recept.
Myslíš, že by bolo možné tento recept použiť aj tak, že sa urobí jedno veľké cesto, všetko sa tam naukladá, stočí do rolády, potom poreže na rezy až tie by sa upiekli? Bolo by to jednoduchšie na prípravu a možno by to aj dobre a chutne vyzeralo.
Deganova
08.06.11,04:16
Prikladám náš rodinný recept:
1,20 hladká múka, 50g droždie, 2 KL cukor,1 vajce, 1 žĺtok, 6 dcl mlieko, 1 palmarín, 1 KL vegeta, 2 KL soľ = z droždia, cukru, mlieka a trocha múky urobiť kvások, vypracovať cesto, nechať nakysnúť. Rozdeliť na 8 častí, každú časť vyvaľkať do kruhu, rozkrojiť na 8 častí, naplniť, zvinúť od širšieho konca k užšiemu, potrieť vajcom a piecť pri 180 stupňoch 10-15 minút do ružova. Máme 64 krásne nadýchaných rožkov, za ktorými sa u nás len tak zapráši.
Plnka: na masle podusiť 1 konzervu (284 g) šampiňónov pokrájaných úplne na drobno, 1/2 kg šunku tiež nakrájanej na drobučko = vychladiť. Potom pridať 1 paprikovú pomazámku (Saba), 3 strúčiky lisovaného cesnaku, pizza korenie podľa chuti ( ja pridávam aj mierne čili)
Marína
08.06.11,05:27
Ilona,ďakujem za recept.
Myslíš, že by bolo možné tento recept použiť aj tak, že sa urobí jedno veľké cesto, všetko sa tam naukladá, stočí do rolády, potom poreže na rezy až tie by sa upiekli? Bolo by to jednoduchšie na prípravu a možno by to aj dobre a chutne vyzeralo.
Aj ja som tak robila, pozri http://www.porada.sk/1576622-post484.html
Reve
09.06.11,09:23
Ahojte,
ja som práve ráno robila takú rýchlovku - z lístkového cesta. Vyvaľkáš cesto natenko, rozotrieš syr /v črievku/ na to trochu kečup, poukladáš šunku a zroluješ. Potom potrieš žĺtkom a posypeš sézamom - nemusí byť sézam. Pokrájaš na trojuholníčky šikmo a poukladáš na plech vyložený papierom na pečenie. Upečieš za 12 -15 min....
Dobrú chuť
Reve;)
KATA50
10.06.11,17:09
Ja robievam takéto:

Cesto: 750 g polohrubá múka
1 droždie
1 pdp
1 dl oleja
500 ml vlažné mlieko
2 čl soli
1 čl cukor ( do kvásku )
Plnka : 1 Palmarín ( Hera,....)
2 žĺtky
2 čl soli
1čl. vegeta
2 podrvené strúčiky cesnaku
Vypracujeme kysnuté cesto, necháme podkysnúť a rozdelíme na dve časti. Vyvaľkáme na obdĺžnik hrubý 0,5 cm natrieme plnkou, zrolujeme do rolády a krájame šikmo trojuholníky. Raz nožík vpravo-zarezať, potom natočiť nožík vľavo - zarezať. Dáme na vymastený plech a pečieme do ružova pri 180ºC /15-20 minút. Keď sa povyvracajú, to nič- sú ešte krajšie. Dobrú chuť.
adi11
10.06.11,18:23
Ahojte,
ja som práve ráno robila takú rýchlovku - z lístkového cesta. Vyvaľkáš cesto natenko, rozotrieš syr /v črievku/ na to trochu kečup, poukladáš šunku a zroluješ. Potom potrieš žĺtkom a posypeš sézamom - nemusí byť sézam. Pokrájaš na trojuholníčky šikmo a poukladáš na plech vyložený papierom na pečenie. Upečieš za 12 -15 min....
Dobrú chuť
Reve;)
..prave som sa rozhodla pre tuto rychlovku..dufam, ze sa mi vydariii..:)
..dakujem..:)
rennka
04.07.11,10:35