KATOR
08.06.11,08:25
Dobrý deň,
dňa 10.06. mi končí rodičovská dovolenka. Pred nástupom na materskú som mala hrubý výmer 600 eur. Zamestnávateľ mi navrhol, že po skončení materskej môžem ďalej pracovať na inej funkcii no už za minimálnu mzdu. A práca podľa situácie v podniku (hrozí prepúšťanie)aj mojej (nemám malu v prípade choroby kde nechávať) je vysoko pravdepodobne že to bude na krátke obdobie. Mám ešte 16 dní starej dovolenky. Chcem sa spýtať ak prijmem prácu a po mesiaci budem musieť odísť, buď mi dá výpoveď zamestnávateľ alebo ja čo je pre mňa výhodnejšie:
1, dám výpoveď k 10.06. (preplatí mi celú starú dovolenku)a dávka v nezamestnanosti sa mi ráta z
a, minimálnej mzdy (nespĺňam podmienku 2 z 3)
b, zo 600 eur (plat pred nástupom na MD)

2, výpoveď bude k 31.06 a (budem robiť aj brať dovolenku a zbytok mi preplatí )dávka v nezamestnanosti sa mi ráta z
a, minimálnej mzdy ( nespĺňam podmienku 2 z 3)
b, minimálnej mzdy ( nový vymeriavací základu)

3, výpoveď bude k 31.06 ( no neodrobím ani deň - budem čerpať dovolenku) dávka v nezamestnanosti sa mi ráta z
a, minimálnej mzdy ( nespĺňam podmienku 2 z 3)
b, minimálnej mzdy ( nový vymeriavací základu)
c, zo 600 eur (plat pred nástupom na MD) neodrobila som ani deň
brčko
08.06.11,09:58
Dobrý deň,
dňa 10.06. mi končí rodičovská dovolenka. Pred nástupom na materskú som mala hrubý výmer 600 eur. Zamestnávateľ mi navrhol, že po skončení materskej môžem ďalej pracovať na inej funkcii no už za minimálnu mzdu. A práca podľa situácie v podniku (hrozí prepúšťanie)aj mojej (nemám malu v prípade choroby kde nechávať) je vysoko pravdepodobne že to bude na krátke obdobie. Mám ešte 16 dní starej dovolenky. Chcem sa spýtať ak prijmem prácu a po mesiaci budem musieť odísť, buď mi dá výpoveď zamestnávateľ alebo ja čo je pre mňa výhodnejšie:
1, dám výpoveď k 10.06. (preplatí mi celú starú dovolenku)a dávka v nezamestnanosti sa mi ráta z
a, minimálnej mzdy (nespĺňam podmienku 2 z 3)
b, zo 600 eur (plat pred nástupom na MD)

2, výpoveď bude k 31.06 a (budem robiť aj brať dovolenku a zbytok mi preplatí )dávka v nezamestnanosti sa mi ráta z
a, minimálnej mzdy ( nespĺňam podmienku 2 z 3)
b, minimálnej mzdy ( nový vymeriavací základu)

3, výpoveď bude k 31.06 ( no neodrobím ani deň - budem čerpať dovolenku) dávka v nezamestnanosti sa mi ráta z
a, minimálnej mzdy ( nespĺňam podmienku 2 z 3)
b, minimálnej mzdy ( nový vymeriavací základu)
c, zo 600 eur (plat pred nástupom na MD) neodrobila som ani deň

v prípade č.1
predpokladám nejdú odvody do SP (no neviem na 100%). Ak je tak, tak ak máš v období dva roky pred zaevidovaním na up LEN! dni čerpania rodič.dovolenky (žiadne čerpanie riadnej dovolenky), tak sa bude rátať z vym. základov v období dva roky pred začiatkom rodič.dovolenky (nie materskej)

prípadu č.2
velmi nerozumiem. V jednom prac.pomere budeš čerpať dovolenku a v druhom robiť na minimum? Ak to myslíš takto, tak sa zrátajú oba vym.základy a vydelí sa to počtom kal. dní, za ktoré maš vym.základ.

prípad č.3
platí to isté ako pri dvojke. Vym.základ počas čerpania riadnej dovolenky sa vydelí počtom kalendárnyc (nie pracovných) dní v tomto obodbí, za ktoré sa platil.
V tomto prípade si môžeš navýšiť podporu tak, že počas čerpania dovolenky si budeš doplácať dobrov.poist. v nezam. o rozdiel do maxima cca 2340eur počas obdobia (presne!) odo dna po ukončení rodič.dovol. do dna, kedy skončí prac.pomer.
KATOR
08.06.11,10:17
K bodu 3 znamená to že ak by som po skončení RD odpracoval len 3 dni a potom dal výpoveď stým že mi zamestnávateľ preplatíí dovolenku vyjde mi výplata okolo 600 eur. Splnam tu podmienku na max. vymeriavací základ?
Nevadí ak výpoveď dám sama ?
brčko
08.06.11,10:44
K bodu 3 znamená to že ak by som po skončení RD odpracoval len 3 dni a potom dal výpoveď stým že mi zamestnávateľ preplatíí dovolenku vyjde mi výplata okolo 600 eur. Splnam tu podmienku na max. vymeriavací základ?
Nevadí ak výpoveď dám sama ?

pri tak malom počte dní treba rátať presne na kalend.dni, tj. záleží, aká bude hrubá mzda a kolko kalend. dní bude od ukonč. rodič.dov. do ukonč. pp. (či tam nebude aj víkend) ak sa poistíš počas tejto doby dobrov. do maxima, tak áno, bude nárok z maxima. Je jedno ako skončí pp, čí dohodou (pri výpovedi plynie výpovedná doba, tj nedá sa skončiť tak ako píšeš) zo strany zamestnanca či inak.