skatarinas
08.06.11,11:00
Dobrý deň, prosím o radu, naša 79 ročná stará mama trpí závratami až stratou rovnováhy, lekári na to nijako nereagujú, jedným uchom dnu druhým von, dá sa prosím nejako tomu pomôcť, neraz sa jej už stalo, že odpadla, alebo spadla, sú nejaké lieky, ktoré by to upravili, viem, že má už vyšší vek .... ale ak je možnosť pomôcť .......
Tweety
08.06.11,09:07
Dobrý deň, prosím o radu, naša 79 ročná stará mama trpí závratami až stratou rovnováhy, lekári na to nijako nereagujú, jedným uchom dnu druhým von, dá sa prosím nejako tomu pomôcť, neraz sa jej už stalo, že odpadla, alebo spadla, sú nejaké lieky, ktoré by to upravili, viem, že má už vyšší vek .... ale ak je možnosť pomôcť .......
Tých príčin môže byť viac, navrhovala by som návštevu lekára, ktorému dôverujete.
terezamaria
08.06.11,09:14
Dobrý deň, prosím o radu, naša 79 ročná stará mama trpí závratami až stratou rovnováhy, lekári na to nijako nereagujú, jedným uchom dnu druhým von, dá sa prosím nejako tomu pomôcť, neraz sa jej už stalo, že odpadla, alebo spadla, sú nejaké lieky, ktoré by to upravili, viem, že má už vyšší vek .... ale ak je možnosť pomôcť .......

Myslím si, že to bude zlé prekrvenie mozgu blokom z krčnej chrbtice. Bolo by dobré ísť k neurológovi dať predpísať nejaké lieky na lepšie prekrvenie. Čo viem, tak je dobrý napr. cavinton.
Určite po odbornom vyšetrení / CT krčnej chrbtice a mozgu / budete vedieť presne, o akú diagnózu sa jedná.
skatarinas
08.06.11,10:02
u lekára sme boli a niekoľko krát sa sťažovali na už popísané poťiaže, výsledok, má už svoj vek, nech si zvyká, myslím si že i človek v tomto veku má právo na adekvátnu liečbu.

naozaj je to smutné, že tak veľa krát zabúdajú lekári na hypokratovu prísahu a byť lekárom je pre nich len nutnosťou a nie povolaním
plavčík
08.06.11,10:13
VYhľadať dobrého neurológa! Lieky sú rôzne a niekomu pomôžu inému nie. Žiaľ ja trpím závratmi už 20 rokov aj som popadala kade tade a to som mala maličké deti...Zistili mi poruchu orgánu rovnováhy, lieky beriem. Niekedy je to lepšie inokedy horšie.
marjankaj
08.06.11,10:16
u lekára sme boli a niekoľko krát sa sťažovali na už popísané poťiaže, výsledok, má už svoj vek, nech si zvyká, myslím si že i človek v tomto veku má právo na adekvátnu liečbu.

naozaj je to smutné, že tak veľa krát zabúdajú lekári na hypokratovu prísahu a byť lekárom je pre nich len nutnosťou a nie povolaním

Tak nech skúsi iného lekára. Ešte že ju neposlal na exkurziu do krematória, ako Hrušínsky vo Vesničke strediskovej.:eek:
Tweety
08.06.11,10:18
Tak nech skúsi iného lekára. Ešte že ju neposlal na exkurziu do krematória, ako Hrušínsky vo Vesničke strediskovej.:eek:
Okrem lekárskej prísahy, zabudol aj na to, že aj on bude raz starý a chorý, pripomenulo mi to lekára z epizódy Dr. Ludsky.
Barbara
08.06.11,10:24
Netreba to brať na ľahkú váhu, treba zmeniť lekára ale už aj, nechcem ťa strašiť, ale aj moja mamka /72/ padala a bohužiaľ vykľul sa z toho Alzheimer, teraz je bezvládna a ležiaca
pasuliatko
08.06.11,17:35
ORL vyšetrenie...
Gina Er
08.06.11,18:21
mám podobný problém,niekoľkokrát sa mi stalo,že som ani z postele nemohla vstať,tak sa mi hlava krútila...obvodná ma poslala na ORL,po rontgene hlavy bol zamietnutý nádor na mozgu....lekár mi predpísal výťažok z ginka na prekrvenie,konečná diagnóza,ASI máte nedokrvené teliesko,ktoré zabezpečuje rovnováhu....
môže to byť všeličo,možno aj vážne,tlač na doktora.....a môže to byť aj nedostatok tekutín,ak veľmi málo alebo vôbec nepije.starí ľudia väčšinou nemajú pocit smädu,skús sledovať,koľko vody vypije stará mama za deň...
Mária27
08.06.11,19:53
mám podobný problém,niekoľkokrát sa mi stalo,že som ani z postele nemohla vstať,tak sa mi hlava krútila...obvodná ma poslala na ORL,po rontgene hlavy bol zamietnutý nádor na mozgu....lekár mi predpísal výťažok z ginka na prekrvenie,konečná diagnóza,ASI máte nedokrvené teliesko,ktoré zabezpečuje rovnováhu....
môže to byť všeličo,možno aj vážne,tlač na doktora.....a môže to byť aj nedostatok tekutín,ak veľmi málo alebo vôbec nepije.starí ľudia väčšinou nemajú pocit smädu,skús sledovať,koľko vody vypije stará mama za deň...
A čo, pomohlo to ginko?
Gina Er
08.06.11,19:57
A čo, pomohlo to ginko?
ťažko povedať,z čoho to mám,možno z nedokrvenia,možno od krčnej chrbtice,možno z nedostatku tekutín,asi z každého niečo :(
ale v takom stave,že nemôžem vstať z postele,som od vtedy nebola...ginko nemôže uškodiť v žiadnom prípade :)
Melnick
08.06.11,20:14
Keďže tu riešite závraty, pridám jednu babskú radu. Teda v tomto prípade skôr chlapskú radu. Mám ju od jedného letca a preto si ju pamätám pod názvom " Letecký koktail ". Údajne to používajú letci práve proti závratom.

- šťava z jedneho citróna
- lyžička medu
- lyžica propolisu
- jedna kocka droždia
rozmiešať a vypiť.

PS : Zadávateľkinej starej mame odporúčam však, dobrého lekára. :)
Mária27
08.06.11,20:16
ginko nemôže uškodiť v žiadnom prípade :)
Už mi dcéra pestuje ginko v záhrade:)Musíme zasadiť ešte jedno, má to byť pár, aby aj zarodilo (o 40 rokov), len sme ešte nezistili pohlavie:D
Ja si skutočne dávam občas také ginkovské kúry. Len cvičiť sa mi nechce - teda začať. :rolleyes:
adi11
08.06.11,20:28
Maria a co Ty nevysmazas ? vies ako dobre sa pri sporaku cvici, najprv som zacala s drepmi a potom aj ine cviky..a zvykla som si..
Melnick
08.06.11,20:30
Už mi dcéra pestuje ginko v záhrade:)Musíme zasadiť ešte jedno, má to byť pár, aby aj zarodilo (o 40 rokov), len sme ešte nezistili pohlavie:D
Ja si skutočne dávam občas také ginkovské kúry. Len cvičiť sa mi nechce - teda začať. :rolleyes:

Ťažko sa ja veru dozviem, či Ti ginko v 2051 zarodilo .:o:mee::D
verads
09.06.11,07:58
Ja mám pomerne menej rokov a trpím touto chorobou od mojich 30 rokov nikto mi s tým nepomohol ,vysedávala som v ambulanciach ako by ma zato platili a nič, Chodím dodnes ako podnapitá točí sa mi hlava pri chodzi, vraj krčná chrbtica. Ktovie čo si myslí ten kto ma nepozná, asi ,že som na mol opitá :-) alkohol nepijem 24 rokov vôbec nikdy , či je silvester , narodeniny ....
svetluška
09.06.11,08:07
Tento problém mám aj ja a mám menej rokov.Nepomohol Cavinton,ginko ani lekári.Pomohla týždenná masáž krčnej chrbtice-je to blokácia-stuhnutie krčných svalov.Skúste,pomohlo mi po 4 masážach,ale treba pokračovať podľa potreby.
Barbara
09.06.11,08:26
ešte sa doplním, v prvom rade čím skôr vyhľadať neurológa !!!!!!!
Mária27
09.06.11,12:47
Ťažko sa ja veru dozviem, či Ti ginko v 2051 zarodilo .:o:mee::D
Veď práve preto sa tiež neponáhlam so svadbou.:D Ani nie je za čím banovať, lebo vraj oriešky na strome hrozne smrdia:eek: Vyzerajú ako pistacie, ale v ústach sú ako piesok (občas ich tu dostať):(. Ale potomci môžu vždy spomínať, že to bol môj strom;)
dasiast
19.07.11,16:58
Moja mama má rovnaké problémy už dlhé roky. Záchvaty závrate bývali niekedy veľmi silné až natoľko, že sa doslova nemohla hýbať.
V každom prípade treba navštíviť ušného lekára a neurológa. Najčastejšie lekári povedia, že je to z chrbtice, ale môže to byť aj Menierova choroba, čo je porucha rovnovážneho aparátu vo vnútornom uchu. Treba sa tým vážne zaoberať, lebo Menierova choroba dokonca spôsobila u mojej mamy stratu sluchu. Ak sa lekár nechce problému venovať, čo sa bohužiaľ naozaj pri starších pacientoch stáva (máme rovnakú skúsenosť), treba ho zmeniť.
hupka
05.09.12,08:34
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako sa ti darí, aké lieky užívaš ? Máme v rodine takýto problém u mladého človeka a rieši sa to antidepresívami.
hupka
05.09.12,08:51
Dobrá deň, chcem sa opýtať, ako sa ti darí ? Myslím tým ako zvládaš život za tie roky ? Aký typ liekov užívaš ? Máme v rodine takýto problém a rieši sa to antidepresívami -/ LENUXIN /, čo sa mi nepozdáva. Ďakujem za odpoveď.
AlaNR
05.09.12,09:06
Je to tak, pretože vraj obsahujú látky na uvoľnenie svalstva.

Moja mama má teraz veľké problémy s krčnou chrbticou, berie Guajaguran, čo je na uvoľnovanie svalstva a zároveň aj veľmi mierne antidepresívum.
Bacha na tie lieky, treba si na závraty pýtať niečo iné, aj keď bude doktor argumentovať, že len lenuxin alebo lexaurin zaberá... Na závraty teraz mama dostala napr.Betahistin.
Veď nikto nechce mať doma človeka, ktorý spí po stojačky.
Mame doktorka Lexaurin vyradila, lebo už po troch dňoch mama stále spala, ledva chodila, ledva vnímala, strácala pojem o čase a priestore - bola úplne utlmená.

(možno sa tento názor niekomu páčiť nebude, ja píšem iba z vlastnej skúsenosti)
AnitaMartinska
05.09.12,09:21
Keďže tu riešite závraty, pridám jednu babskú radu. Teda v tomto prípade skôr chlapskú radu. Mám ju od jedného letca a preto si ju pamätám pod názvom " Letecký koktail ". Údajne to používajú letci práve proti závratom.

- šťava z jedneho citróna
- lyžička medu
- lyžica propolisu
- jedna kocka droždia
rozmiešať a vypiť.

PS : Zadávateľkinej starej mame odporúčam však, dobrého lekára. :)
Dobry den, mna by zaujimalo,ci sa tento koktail uziva jednorazovo- naraz,pripadne ako casto sa moze tato davka uzivat. Zda sa mi to vela na jedno vypitie.
Dakujem.
Letko
05.09.12,09:31
Skúšali ste masáže?
mazanova
05.09.12,09:32
Plne súhlasím a na to sa dáva Torecan - tbl. alebo inj., dávajú to aj tehotným žená v počiatku pri rannej nevoľnosti
AlaNR
05.09.12,09:38
V niektorých prípadoch nie sú masáže výhra.

Mojej mame sa všetky ťažkosti začali práve masážami, kedy jej uvoľnili svalstvo krčnej chrbtice, Má zodraný a vybočený stavec a stuhnuté svalstvo jej to držalo pokope.
Teraz sa už od februára, kedy chodila na masáže, nevie dostať do formy.
3x neurológia - hospitalizácia, púšťali ju domov s tým, že si musí na bolesť zvkynúť (ani nenapíšem, aké slovo som vtedy použila...)
Letko
05.09.12,09:41
V niektorých prípadoch nie sú masáže výhra.

Mojej mame sa všetky ťažkosti začali práve masážami, kedy jej uvoľnili svalstvo krčnej chrbtice, Má zodraný a vybočený stavec a stuhnuté svalstvo jej to držalo pokope.
Teraz sa už od februára, kedy chodila na masáže, nevie dostať do formy.
3x neurológia - hospitalizácia, púšťali ju domov s tým, že si musí na bolesť zvkynúť (ani nenapíšem, aké slovo som vtedy použila...)

Tak to je iná vec. No myslíš, že keby išla na masáž pred rokmi a svalstvo by mala uvoľnené, že by sa jej stavec zodral?
Moja manželka, keď necvičila, mala stuhnutú šiju, bolela ju hlava a masáž pomohla. Tak si myslím, že aj pri závratoch by to MOŽNO pomohlo.
AlaNR
05.09.12,09:57
Tak to je iná vec. No myslíš, že keby išla na masáž pred rokmi a svalstvo by mala uvoľnené, že by sa jej stavec zodral?
Moja manželka, keď necvičila, mala stuhnutú šiju, bolela ju hlava a masáž pomohla. Tak si myslím, že aj pri závratoch by to MOŽNO pomohlo.

Prečo nie, možno by pomohlo.
Mama bola štátny zamestnanec, s chrbticou zostala na invalidnom dôchodku, každý rok chodievala do kúpeľov, starali sa o nich.
Ale už dlho v kúpeľoch nebola. Svalstvo zatuhlo...
Melnick
13.01.13,22:26
Fúj, akú hrúbku som urobila a už sa mi to nedá opraviť. Hanbím sa za ňu.!!!!!!
Martina.kic
28.09.13,11:50
Dobry den Volam sa Martina a mam 19 rokov prosim vas pomozte mi neako lebo asi sa zblaznim...moje problemy zacali niekedy v juny a kedze je koniec septembra mam taketo tazkosti uz 3-4 mesiace... co je hlavne stracam rovnovvahu nasledovne krutenie v hlave a najhorsie je ked sa mi spotia ruky a zapocujem piskanie v usiach už viem ze odpavadam ...vyhybam sa vsetkemu nakupom nakupnym centram obchodom alebo ostatnym veciam ..zacinam chodin na vysku mam za sebou jednu prednasku kde som sa ovievala ako hlupana len aby som neodpadla ... bola som pri neurologicke na akupunkturu pri svojej doktorke jedni hovoria ze je to strach ale ja nemam strach z ludi ved ja ludi zboznujem ..uz som tak zufala ze mi predpisali antidepresiva ..no je to normaalne? ved mam 19 pomozte mi :(