sused134
08.06.11,15:26
Preinštaloval som celý WinXP zmizlo mi všetko..nedá sa mi ani pripojiť na net.. poskytovateľ internetu mi povedal, že mám si nainštalovať sieťovú kartu a vytvoriť pripojenie.. neviem ani nainštalovať kartu a ani to pripojenie
Pripojenie na net mám cez "mikrovlnku" poraďte prosím:(
maurer2
08.06.11,14:28
V prvom rade najdi CD moterboard ( zakladna doska dodane z pocitacom ) nainstaluj LAN- SIETOVA KARTA K mikrovlnke potrebujes prihlasovacie meno a heslo to by si mal mat v zmluve o pripojeni, pripadne aj detailnejsie nastavenia ale tam uz asi budes potrebovat aj troska viac znalosti o PC. Ak nemas original CD k PC napis aku mas zakladnu dosku , Predpokladam ze ti nejde ani zvuk tak ze bude treba nainstalovat aj ostatne ovladace zvuku , obrazu ,chipsetu a.i.
sused134
08.06.11,14:39
môže byť driver na jednom cd aj s grafickou kartou? lebo iné CD na ktorom by to mohlo byť nemám
KoxXxo
08.06.11,16:03
Máš noťas alebo PC? Napíš názvy komponentov- zákl. dosky, graf. karty, sieť. karty...
Juraj Tlach
08.06.11,16:31
Ak máš notebook, stačí jeho názov, ak stolový pc tak číslo základnej dosky a graf.karty) Sieťová karta je väčšinou rozpoznaná, ide len o nastavenie siete. Ty máš zrejme internú, tú nainštalovať treba. Takže napíš číslo základnej dodsky
newmi
08.06.11,23:21
zisti si typ a nazov zakladnej dosky (mohol by pomoct program everest) a stiahni si drivery z netu (ujo google urcite pomoze) ;-)
Juraj Tlach
09.06.11,12:36
typ základnej dosky ti povie aj toto:
ftp://ftp.cpuid.com/pc-wizard/pc-wizard_2010.1.961-setup.exe
adi11
13.06.11,08:10
Prosim vas, vnuk ma problem s PC, nejde mu vobec zapnut..:confused:..co by ste mu poradili ? dakujem
Vlado40
13.06.11,12:51
Skontrolovať zdroj
marjankaj
13.06.11,13:15
Prosim vas, vnuk ma problem s PC, nejde mu vobec zapnut..:confused:..co by ste mu poradili ? dakujem

Skontroluj, či je pripojený v zásuvke.
chrobak1
13.06.11,14:50
chcelo by to viac informacii, co znamena nejde zapnut ? ani nic neblikne ? najprv by som skontroloval ci je dobre zapojeny kabel a tiez ci vzadu na zdroji nieje gombik a ci nieje vypnuty a pokial je vsetko v poriadku tak odisiel zdroj
Gina Er
13.06.11,14:59
Skontroluj, či je pripojený v zásuvke.
aj ja som to chcela napísať :D ale nechcela som byť za drzú...:rolleyes:
adi11
13.06.11,15:58
chcelo by to viac informacii, co znamena nejde zapnut ? ani nic neblikne ? najprv by som skontroloval ci je dobre zapojeny kabel a tiez ci vzadu na zdroji nieje gombik a ci nieje vypnuty a pokial je vsetko v poriadku tak odisiel zdroj
..takze vnuk vsetko skontroloval, ma vsetko ostatne v poriadku a teda mu odisiel zdroj alebo procesor..este, ze ho maju v zaruke, hadam sa na to vztahuje
adi11
13.06.11,16:00
aj ja som to chcela napísať :D ale nechcela som byť za drzú...:rolleyes:
..ale vobec by si nebola drza, to skor moj vnuk{puberta} dal po mne taku drzu otazku..:D
chrobak1
13.06.11,18:41
keby odisiel procesor tak PC by sa spustil, bude to ten zdroj. Pokial je PC v zaruke tak sa tam vztahuje vsetko :)
adi11
13.06.11,19:27
dakujem, len mi nejde do hlavy, ze vlani kupeny PC a odide zdroj..co moze byt pricina..moze to byt z toho, ze na nom hra cele hodiny hry..alebo
mecky
13.06.11,19:32
pricina cokolvek, od nekvalitneho zdroja az po posobenie mimozemstanov,
elektronika proste niekedy odchadza z nicoho nic :)

PS: ale osobne to tipujem na smejdacky zdroj, najst kvalitny v montovanych zostavach od predajcov je rarita
adi11
13.06.11,19:50
..no dost smutne, ze vsade len smejd..a ked tomu clovek nerozumie..tak plat..
adi11
13.06.11,19:52
..a da sa nejak skontrolovat ten zdroj v predajni ?
misoft
14.06.11,17:58
To by si sa musela pozrieť do "brucha" PC, aby si videla, čo to tam dali. Zdroj pri odskúšaní v predajni pekne vrčí, PC hučí - je OK. Lenže po niekoľkých týždňoch, mesiacoch a záťaži, jeho ručne robené čínske súčiastky pôjdu do elektronebíčka a zdroj skape. Ak to dáš opraviť, drbnú ti tam opäť podobný ručne robený šikmooký zdroj.
adi11
14.06.11,18:13
misoft, PC maju 1 rok, je v zaruke..zajtra ide vnuk s dcerou do predajne reklamovat..a nech si ju nepraju ak tam daju zase nejaky smejdovy zdroj..to uz dnes take smejdy predavaju, ze je mi z toho na grc..
marek.sarvas
14.06.11,18:32
Skontroluj či v zásuvke je predpísaných 50 Hz, údajne ide o sabotáž Lockheed Martin
chrobak1
14.06.11,18:49
ano da sa skontrolovat zdroj v predajni, oni nato maju (musia pokial skladaju PC) merace ci do neho ide prud a podobne.
Ale tak ako pisu "kolegovia" zase tam daju iba nieco take aby to vydrzalo dobu reklamacie a potom ich mozes navstivit aj s penazenkou v ruke. V podstate to len odtiali kupu noveho zdroja o si bohuzial pri reklamacii vybrat nemozes (mozem sa mylit neviem to isto).

Ja mam tiez nic moc zdroj micase ci ako sa vola ale klop klop frci bez problemov uz 2,5 roka
misoft
15.06.11,19:06
Skontroluj či v zásuvke je predpísaných 50 Hz spôsobom dvoch klincov, dvoch rúk, jednej časomiery a počítania. Ak tebou treskne 50x hore-dole za sekundu, máš tam 50Hz. :D:D:D.
(Každý má doma jeden kmitočnometer, aby si sieť skontroloval)


PC maju 1 rok, je v zaruke.. Ja som tiež mal vo svojej bedni nejaký šmejdový 350W zdroj, po niekoľkých mesiacoch (a pridaní niekoľkých komponentov) mi to jednoducho začalo vypínať, reštartovať. Kúpil som miesto neho 550W kvalitný (referencie!) a ten šmejd som šmaril na zberný dvor. Odvtedy klop-klop na drevo ;).