Ajk&
08.06.11,21:12
Je 21.55 hod. keď píšem túto tému. Zvonku počuť plač bábätiek, pobehovanie starších 4-5 ročných detí a hádky rodičov ako sa rozchádzajú do svojich domovov. Čo asi tak dostanú detičky a ocko na večeru? Vytiahne sa niečo z mrazáka, a bude sa nadávať pri pizze ako je všetko drahé, ako nestačia peniaze na ovocie, zeleninu, mäso. Peniaze akurát len tak-tak vychádzajú každý deň na pivo, fajčivo a kávu v krčme. Kto by malého o takomto čase ešte kúpal že ....... aj tak už zaspáva nad tanierom s pizzou. Nemali by sa sem-tam mrknúť aj zo sociálky na aký účel sa používajú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci? Nakuknúť by mohla aj obvodná lekárka, lebo tóóóľko liekov berú detičky na oslabenú imunitu....... Niektoré tie deti musia dlhé hodiny vydržať priviazané v buginách, nevedia čo je to pobežkať si, mrnčia, plačú, nudia sa, na obed tlačia do seba nejaké koláče alebo hot-dog. Mamičky sa z veľkých obchodných centier kde trávili zimu - presťahovali na letné terasy. Takže máme tu leto. :mad::mad::mad:
Stanislav 1975
08.06.11,19:47
Je 21.55 hod. keď píšem túto tému. Zvonku počuť plač bábätiek, pobehovanie starších 4-5 ročných detí a hádky rodičov ako sa rozchádzajú do svojich domovov. Čo asi tak dostanú detičky a ocko na večeru? Vytiahne sa niečo z mrazáka, a bude sa nadávať pri pizze ako je všetko drahé, ako nestačia peniaze na ovocie, zeleninu, mäso. Peniaze akurát len tak-tak vychádzajú každý deň na pivo, fajčivo a kávu v krčme. Kto by malého o takomto čase ešte kúpal že ....... aj tak už zaspáva nad tanierom s pizzou. Nemali by sa sem-tam mrknúť aj zo sociálky na aký účel sa používajú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci? Nakuknúť by mohla aj obvodná lekárka, lebo tóóóľko liekov berú detičky na oslabenú imunitu....... Niektoré tie deti musia dlhé hodiny vydržať priviazané v buginách, nevedia čo je to pobežkať si, mrnčia, plačú, nudia sa, na obed tlačia do seba nejaké koláče alebo hot-dog. Mamičky sa z veľkých obchodných centier kde trávili zimu - presťahovali na letné terasy. Takže máme tu leto. :mad::mad::mad:

Tomuto ja vobec teda nechápem...:confused:- akože ked je niekto o 22 hod vonku s rodičmi ešte nemusí byť hladný- ja tiež občas idem s malými v lete večer na jazero na pivko ... a tiež neviem ako si prišla na to, že deti ani nepobežkajú a celý den sú v kočíku...-zdá sa mi to písané tak nejak nasilu...
Erika686
09.06.11,05:26
No, neviem o com a naco bol ten prispevok dobry....Ty mas svoje deti, rodinu? Aj my sme v lete dlho vonku, deti od hladu nevrestia, a aj ja hocikedy vytiahnem nieco z mrazaku, je to totizto veeelka pomoc v nudzi, ale to by si pochopila, keby si mala deti.
To akoze teraz ma prist pre mna socialka...sa zobud, ved ty nevidis do tej ktorej rodiny, co ty vies ako to maju zariadene....staraj sa o seba!

A mozno len zavidis, ze tie nezodpovedne mamicky sedia vonku na terase a ty cusis doma pri pocitaci ...sama... :-)
BXLmiami
09.06.11,06:32
No čo už s týmto má obvodná lekárka:eek:
Gabi03
09.06.11,06:51
No čo už s týmto má obvodná lekárka:eek:

Asi by aj mohla mať, len Ajk nezadala všetky informácie. Len sa potrebovala posťažovať. Ani nemyslím, že čakala akúkoľvek reakciu.
Navrhujem, aby sa téma uzatvorila. Ide nesprávnym smerom. ;)
Halli
09.06.11,06:58
Asi by aj mohla mať, len Ajk nezadala všetky informácie. Len sa potrebovala posťažovať. Ani nemyslím, že čakala akúkoľvek reakciu.
Navrhujem, aby sa téma uzatvorila. Ide nesprávnym smerom. ;)

Máš pravdu, Ajk to vôbec nemyslela tak ako to hneď Stanko obrátil proti nej a pridala sa uplne nevhodným spôsobom Erika... Ja som tu včera napísala a potom som zmazala, lebo som vedela ako to bude pokračovať...Zadavateľka má v mnohom pravdu, ale bohužiaľ moralizovanie dnes už nepríme nikto a hlavne tí, čo sa ich to týka....takže ja napíšem len toľko, že ja som na svoje deti hrdá, zatiaľ mi robia len radosť a tí ktorí žijú tak, ako napísala v úvode Ajk tí si to všetko neskor vyberú aj s úrokmi. Nuž a ak má niekto pocit, že on taký nie je, nech sa usmeje, slniečka je dnes na oblohe málo na celom území....:)
rennka
09.06.11,07:05
Kazdemu vyhovuje nieco ine, jednemu teplo, druhemu zima....
a netreba ho preto posudzovat, nikto nevieme co nas este caka a ako sa zachovame
Vlastas
09.06.11,07:06
Môj názor: 4-5ročné /ale aj oveľa staršie/ deti okolo 22 hod. majú byť dávno v posteli, či je zima alebo leto. Mrazák je výborná vec, navarím veľa, dám do mrazáku a vyberám podľa potreby, myslím si že tým sa deťom neubližuje. Vysedávanie na terasách, ak sa tam nefajčí nevidím v tom žiadny problém, mamičky musia tiež žiť, lepšie ako sedieť pri PC a dieťa detto. Zadávateľka asi nemá deti, treba skúsiť ako to funguje........
Erika686
09.06.11,09:16
Ja som to tak napisala preto, lebo cely autorkin prispevok mi prisiel ako bohapuste moralizovanie a akokeby matka na materskej nemala pravo zit, hoc aj o desiatej vecer...sak urcite to neni kazdy den, ale v lete....samozrejme s prihliadnutim na vek deti.

Moje deti- 7a 4 su o osmej v posteli (nehovoriac o tom ze zaspia aj o 9 a viac), ale z casu na cas im povolime uzdu a nijak ich to nepoznacilo.
BXLmiami
09.06.11,09:43
Asi by aj mohla mať, len Ajk nezadala všetky informácie. Len sa potrebovala posťažovať. Ani nemyslím, že čakala akúkoľvek reakciu.
Navrhujem, aby sa téma uzatvorila. Ide nesprávnym smerom. ;)
Čo by mohla mať.Nič.To má akože isť kontrolovať deti či užívajú lieky?Nezmysel.Za deti je zodpovedný rodič a nikto iný.Ked rodič nedovolí,tak ani evidentne spitému či zdrogovanému dieťaťu nesmieme vziať ani krv.Ani sa ho dotknuť.
Halli
09.06.11,12:28
Ja som to tak napisala preto, lebo cely autorkin prispevok mi prisiel ako bohapuste moralizovanie a akokeby matka na materskej nemala pravo zit, hoc aj o desiatej vecer...sak urcite to neni kazdy den, ale v lete....samozrejme s prihliadnutim na vek deti.

Moje deti- 7a 4 su o osmej v posteli (nehovoriac o tom ze zaspia aj o 9 a viac), ale z casu na cas im povolime uzdu a nijak ich to nepoznacilo.

Erika, no vidíš, teba sa to netýka...tak prečo taký útok na zadavateľku...však sa rozhliadni, koľko je takých mamičiek, ktoré sú skutočne také ako píše.
Takže ty sa len usmej ako som radila a povedz si , vďaka za to, že taká nie som a verím, že raz sa mi to vráti v dobrom;)
Erika686
09.06.11,13:44
Ja na nikoho neutocim, preboha:eek:....tak nech reguje aj autorka a nech to blizsie vysvetli, ze ako to vlastne myslela....

Mala hned na zaciatku napisat, ze nech nikto neprispieva, ze sa potrebovala len vyzalovat....co cakala od takeho prispevku...aaach jo :-)
ilona
09.06.11,14:10
Keď AJK napísala že by sa mali pozrieť kde idú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci, hneď som si predstavila tie tmavšie mamičky,okolo nich plno detí, plaču a im nechýba cigarety pivo a alkohol. Ani by ma nenapadlo pomyslieť na iné, čo to urobia občas.
lujza.j
09.06.11,14:30
Je 21.55 hod. keď píšem túto tému. Zvonku počuť plač bábätiek, pobehovanie starších 4-5 ročných detí a hádky rodičov ako sa rozchádzajú do svojich domovov. Čo asi tak dostanú detičky a ocko na večeru? Vytiahne sa niečo z mrazáka, a bude sa nadávať pri pizze ako je všetko drahé, ako nestačia peniaze na ovocie, zeleninu, mäso. Peniaze akurát len tak-tak vychádzajú každý deň na pivo, fajčivo a kávu v krčme. Kto by malého o takomto čase ešte kúpal že ....... aj tak už zaspáva nad tanierom s pizzou. Nemali by sa sem-tam mrknúť aj zo sociálky na aký účel sa používajú štátne príspevky na ktoré sa skladáme všetci? Nakuknúť by mohla aj obvodná lekárka, lebo tóóóľko liekov berú detičky na oslabenú imunitu....... Niektoré tie deti musia dlhé hodiny vydržať priviazané v buginách, nevedia čo je to pobežkať si, mrnčia, plačú, nudia sa, na obed tlačia do seba nejaké koláče alebo hot-dog. Mamičky sa z veľkých obchodných centier kde trávili zimu - presťahovali na letné terasy. Takže máme tu leto. :mad::mad::mad:
realita dnešnej doby:( pekne to vidieť napr. v BA Aupark,otvoria sa kaviarne a šups s detuškami na chorého klimatizovaného priestoru, tak ako v zime tak aj v lete.okrem toho, že deťom vymenia plienky a potom tie použité nechajú v popolníku na stole:eek: tak kľudne koja svoje dietky verejne/nie každý je nato zvedavý/ napriek tomu,že sú tam priestory nato vytvorené.
no čo už ja som s mojou dcérou chodila do prírody, dnes sa chodí do OC lebo je to moderné a nie len medzi mamičkami,dnes je to "kultúra"hlavne víkendová špacírovať a otŕčať sa v OC, ale ako sa hovorí 100ľudí 100chutí;)
Halli
09.06.11,19:30
Mňa tiež zaráža, ak idem občas do Ikei /pár krát za rok/...a tam cez víkend tie šory na obedy...normálne žasnem, deti tam kričia jedno cez druhé, chodia tam rodičia s niekoľkomesačnými batoľatami,..a myslím, že to bude horšie a horšie ...:o
ErinErin
09.06.11,19:45
Doba sa zmenila, asi sa mamičky uchylujú do nákupných centier, aby v prírode nedopadli takto...?
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/20-04-2011/mrtva-zena-pri-kolajniciach-stopa-vedie-k-nezvestnej-pavline.html
Halli
09.06.11,19:50
Doba sa zmenila, asi sa mamičky uchylujú do nákupných centier, aby v prírode nedopadli takto...?
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/20-04-2011/mrtva-zena-pri-kolajniciach-stopa-vedie-k-nezvestnej-pavline.html

sorry, tak to je teda neadekvátne porovnanie...:rolleyes:
ErinErin
09.06.11,19:59
sorry, tak to je teda neadekvátne porovnanie...:rolleyes:

Prečo neadekvátne? Ty by si sa sama s dieťaťom vybrala do lesa? Teda možno ovládaš karate, džudo, alebo máš zbojný preukaz. Materské centrá pediatri veľmi neobľubujú - výmenník baktérií a dieťaťu do 3 rokov práve kvôli nevyzretej imunite nedoporučujú kolektív. Ak niekto nemá RD dom so záhradkou, NC môže byť po ihrisku zaujímavou zmenou aj pre dieťa.
Halli
09.06.11,20:37
Prečo neadekvátne? Ty by si sa sama s dieťaťom vybrala do lesa? Teda možno ovládaš karate, džudo, alebo máš zbojný preukaz. Materské centrá pediatri veľmi neobľubujú - výmenník baktérií a dieťaťu do 3 rokov práve kvôli nevyzretej imunite nedoporučujú kolektív. Ak niekto nemá RD dom so záhradkou, NC môže byť po ihrisku zaujímavou zmenou aj pre dieťa.


Doba sa zmenila, asi sa mamičky uchylujú do nákupných centier, aby v prírode nedopadli takto...?
http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/20-04-2011/mrtva-zena-pri-kolajniciach-stopa-vedie-k-nezvestnej-pavline.html

To akože by ju zachránilo, keby bola v nákupnom centre? Alebo to všetky mamičky zachráni, ak budú cele dni trčať v obchodákoch? nechápem, prepáč...:o

...a nákupne centrum , zaujímavá zmena pre dieťa? :o:o...tak to je zvláštny názor...ale je tvoj, našťastie nie môj;)

no končím v tejto téme, ako som povedala, každá mamička si svoje plody výchovy raz pozbiera;)
Lubaba
09.06.11,21:15
http://www.tutorial.hu/forum/style_emoticons/default/sorry.gifnemali by sme počkať na zadávateľku témy, kedy sa tu vyjadrí ona, čo vlastne tým myslela, lebo mne z toho vychádza všeličo...
ErinErin
10.06.11,04:42
To akože by ju zachránilo, keby bola v nákupnom centre? Alebo to všetky mamičky zachráni, ak budú cele dni trčať v obchodákoch? nechápem, prepáč...:o

...a nákupne centrum , zaujímavá zmena pre dieťa? :o:o...tak to je zvláštny názor...ale je tvoj, našťastie nie môj;)

no končím v tejto téme, ako som povedala, každá mamička si svoje plody výchovy raz pozbiera;)

Zatiaľ len odsudzuješ, to je jednoduché! Skús teda poradiť - napr. v situácii, že vonku sa topí sneh, je člapkanica, máš 10-mesačné dieťa, ktoré začína chodiť (=pár krokov, potom chvíľu plazenie), kam má mamička ísť? Celý deň ho prikovať na kočík a obiehať po uliciach? Pomôcka: v nákupnom centre je šmyklavka, hojdací koník, kníhkupectvo s detským kútikom na prezeranie knižiek, tzv. hracie stroje ako autíčka, ponorka, helikoptéra, vláčik, čo obieha po kolajniciach.
arizona
10.06.11,05:37
Nenadavajme len na mamicky vysedavajuce s detmi v nak. centrach.
Nie je to len ich chyba...

Staci ,ak sa rozhliadneme okolo seba. Kolko pribudlo za poslednych 20 rokov nak.centier a kolko detskych ihrisk s lavickami,preliezkami ,ci pieskoviskami?
Tie, ktore sme mali z dob minulych su zanedbane, spinave a pre deti zvacsa nevhodne. Na udrzbu nie su peniaze. A novych moc nepribuda...

Prv byvali na sidliskach travnate ihriska,kde sa decka hrali cely den, rodicia ich videli z okien, dnes pomaly miznu, na kazdom kusku zelene sa postavi nieco z betonu.
Stromy zo starsich sidlisk,ktore robili tien v letnych horucavach a pod ktorymi sedavali na lavickach ludia,ci mamicky s detmi tiez pomaly miznu, ved ich treba vyrubat,lebo vzdy sa najde niekto komu z nejakeho dovodu vadia, ci zavadzaju.

Mesto radsej preda kazdy kusok zelene na vystavbu niecoho "betonoveho,ci plechoveho",akoby malo zelen udrziavat...ved to stoji peniaze...
Potom sa necudujme, ze mamicky su odkazane na posedenia v nak.centrach, a ze nam rastie chora,precitlivela a na vsetko alergicka generacia,ktora bude onedlho chodit do muzea pozerat,ako vyzera travnate ihrisko...:mad::rolleyes:
Ingrid Ondruskova
10.06.11,05:44
Aj ja si myslím /mám 2 malé deti/ , že v prípade zlého počasia OC je úžasná vec, v Nitre napr. v jednom nemenovanom OC každú nedeľu popoludní boli "tvorivé dieľne" moje obe dcéry sa išli za tým zblázniť, deti si tam vyrábali pod dozorom darčeky, no nie je to úžasná vec?
v inom OC bola zase výstava hračiek, kde boli vysvetlené hravou formou zákony fyziky, ...inokedy výstava vláčikov apod.....ono, keď máte úplne malé dieťa, čo ešte nevie dobre chodiť a vonku je kruté počasie /ako sa už písalo napr.čľapkanica...pokiaľ idete
na dlhšiu prechádzku stačí jedinnnnný pád dieťaťa hoc aj len na kolienka, môžete ísť rovno domov, aby ste sa prezliekli a keď ste od domu napr. 1,5 km a vonku je pomerne chladno..žiadna sranda, už som to zažila niekoľko krát, a už vôbec nehovorím o premočených mokrých topánkach /lebo každé prepúšťajú vodu!!/ ....takže všetko s mierou...aj príroda aj OC!!!
srska
10.06.11,05:50
Nenadavajme len na mamicky vysedavajuce s detmi v nak. centrach.
Nie je to len ich chyba...

Staci ,ak sa rozhliadneme okolo seba. Kolko pribudlo za poslednych 20 rokov nak.centier a kolko detskych ihrisk s lavickami,preliezkami ,ci pieskoviskami?
Tie, ktore sme mali z dob minulych su zanedbane, spinave a pre deti zvacsa nevhodne.
a tie, ktoré ako tak existujú, zdevastujú ešte viac nezodpovední psíčkari so svojmi miláčikmi. no choď sa tam s dieťaťom hrať.:mad:
srska
10.06.11,06:21
je iná doba - na všetko je akosi málo času - aj na deti .
moje detstvo:
od mala okolo hornádu, madarasu, v cudzích záhradách, mokrý, ulietaný, .... - doktora som nepoznal (len pri povinných prehliadkach v zš)
detstvo mojich detí:
starší - od jaslí do 3 rokov každé max 2 týždne u doktorky (sople, teploty, ...) večne chorý.
a to sme s ním ozaj chodili von. ktorá máte deti okolo 30, tak viete aký bol problém s gamaglobulínom za totáča a koľko sa zaň platilo. doktorku som skoro zbil, keď ho synovi nechcela predpísať. potom som sa nas*al a zobral som si v práci 14 dní nv + 14 dní rd na prelome rokov 81/82 a odišiel som so synom na tri domky v jasnej. zima ako na sibíri ale každý deň som ho trápil na lyžiach (naučil sa :)). po mesiaci sme sa vrátili domov a v škôlke vydržal 2 mesiace. takto sme to potom realizovali každý rok (jar, september, zima). choroby prestali - pomohlo mu to. a tá ampulka s jediným predpísaným gamaglobulínom zostala dlhé roky v chladničke ( a možno je tam ešte aj teraz)
účtovník 007
10.06.11,09:39
Zatiaľ len odsudzuješ, to je jednoduché! Skús teda poradiť - napr. v situácii, že vonku sa topí sneh, je člapkanica, máš 10-mesačné dieťa, ktoré začína chodiť (=pár krokov, potom chvíľu plazenie), kam má mamička ísť? Celý deň ho prikovať na kočík a obiehať po uliciach? Pomôcka: v nákupnom centre je šmyklavka, hojdací koník, kníhkupectvo s detským kútikom na prezeranie knižiek, tzv. hracie stroje ako autíčka, ponorka, helikoptéra, vláčik, čo obieha po kolajniciach.

A kam by mala ísť? Zostane doma, sadne na koberec a bude sa so svojim dieťatkom hrať. Ja keď vidím v nákupných centrách tie detské kútiky s plastovými hračkami, nerozumiem rodičom, čo dovolia deťom sa tam hrať. Loptičku chytilo predtým 50 iných detí, oblizovalo, pchalo si prsty do nosa...
Ja som vychovala tri deti, ale nákupné centrum som nikdy nepotrebovala k životu.
Barbara
10.06.11,09:49
A kam by mala ísť? Zostane doma, sadne na koberec a bude sa so svojim dieťatkom hrať. Ja keď vidím v nákupných centrách tie detské kútiky s plastovými hračkami, nerozumiem rodičom, čo dovolia deťom sa tam hrať. Loptičku chytilo predtým 50 iných detí, oblizovalo, pchalo si prsty do nosa...
Ja som vychovala tri deti, ale nákupné centrum som nikdy nepotrebovala k životu.


a dieťatko potrebuje byť aj na vzduchu/ a nie byť v NC/ tak hajde na prechádzku do parku,/ prechádzať sa /,kde dieťatko môže sa vybehať a šup spinakť po výdatnej prechádzke,:).
Ale uznajme, že tu sa nejedná o to, aby deti boli v NC, ale aby mamičky si dali kafčo, cigi, a pokecali si . hmm možno ani nevedia kde v tej ktorej chvíli ich detičky nachádzajú. lebo sú tak zaneprázdnené s klebetami.
4326
10.06.11,10:17
Ahojte, čítala som si túto tému a celkom ma zaujala. Mám syna, má 2 roky a 3 mesiace. Chodieva spať akolo 21.30 - nikdy som ho nenútila, že o siedmej musí byť v posteli, lebo tak či tak zaspí až o 21.30. Teraz keď je dlhšie vidno sa pýta von ešte aj o 20.00. Tak s ním ešte idem na prechádzku - ja sa prejdem a dieťa je spokojné. Nákupné centrá - bývame na dedine - detské ihrisko žiadne. Takže z času na čas je aj NC dobré aby sa dieťa zahralo. Chodievame aj na ihriská do mesta, ale tie vyzerajú hrozne.
Pizza - no minule som si ju objednala priamo domov. Sem tam zájdeme na pivo a kofolu a berieme aj syna. Síce si neposedím pri tej kofole, lebo syn je stále v pohybe, ale čo už.
Kam idú štátne príspevky? Dostávam rodičovský vo výške 190,10 €. Syn má ešte plienky, treba ho obliecť, obuť, nakŕmiť a sem tam aj nejakú hračku kúpiť. Keby som popri RP nepracovala, tak neviem neviem........ Doma máme neporiadok, lebo syn si vyžaduje mamu, kedže tá pracuje, tak keď príde z práce je doma len pre syna. Varíme takmer každý deň, ale ak sa nestihne, tak aj tá pizza je dobrá. Večer som rada, ak sa môžem v kľude so svojím synom prejsť a že mi kľudne zaspí bez akýchkoľvek hádok presne o 21.30.................
účtovník 007
10.06.11,10:29
a dieťatko potrebuje byť aj na vzduchu/ a nie byť v NC/ tak hajde na prechádzku do parku,/ prechádzať sa /,kde dieťatko môže sa vybehať a šup spinakť po výdatnej prechádzke,:).
Ale uznajme, že tu sa nejedná o to, aby deti boli v NC, ale aby mamičky si dali kafčo, cigi, a pokecali si . hmm možno ani nevedia kde v tej ktorej chvíli ich detičky nachádzajú. lebo sú tak zaneprázdnené s klebetami.

Barbarka, ale moja reakcia bola na ErinErin, ktorá sa pýta, kam ísť keď je čľapkanica, topí sa sneh. Vtedy dieťa ťažko necháš vybehať. Proste vtedy zostanem doma a na koberci vymýšľam deťúšikovi zábvu a hry.

Inak, keď už som spomenula tie koberce, veľa rodín má doma pomaly sterilné prostredie, dlažby, okná bez záclon, práčky vzduchu, ale v OC sa dovolia deťom hrať v tých kútoch plných baktérií. Spýtajte sa niekedy, ako často sa tie hračky dezinfikujú. Pri tom množstve detí, čo sa tam premelie je to žalostne málo.
Barbara
10.06.11,10:38
[QUOTE=účtovník 007;1764877]Barbarka, ale moja reakcia bola na ErinErin,


áno pochopila som, len som pridala, že treba aj na prechádzky:)
Gabi03
10.06.11,10:45
Ja som už nechcela prispieť do tejto témy, ale zvrtla sa iným smerom, tak pridám aj ja svoj názor, resp. skúsenosť.
Mám 4-mesačného syna. Mám 31 rokov a doteraz môj život bol o práci, leňošení, pár priateľkách, rodine a stavbe. Bývame na dedine. Malý má dostatok vzduchu (chodiť samozrejme ešte nievie). Ale ja som taká sebecká, že raz do mesiaca alebo podľa potreby si potrebujem ísť na tú kávu sadnúť s kamoškami do NC a poklebetiť o hocičom. A keďže ešte kojím, tak malého beriem so sebou. Stále lepšie, ako naše mamy nás odstavili po pár týždňoch a šupli do jaslí. :)))
Predtým som bola (si myslím) celkom dobrá vo svojom odbore, práca ma bavila. Teraz, keď mi moja zástupkyňa zavolá kvôli nejakej rade, tak už neviem, kde je sever a kde juh (skoro :) ). Takže keď sa aj tam ukážem raz za čas, nikomu to nevadí, dokonca to každému prospieva. A si predstavte, aj teraz som na nete a môj syn je v pohode aj tak.
No a poďte teraz do mňa. :D
buchač
10.06.11,11:23
...môj postreh z minulého týždňa ...

Zastavil som sa v jednom OC v KE ...výnimka potvrdzujúca pravidlo - pokiaľ fakt nemusím , tak nejdem ...ale to som ja ...

O inom idem ...
Zaparkoval som a na parkovisku som uvidel 3 - 4 autobusy z MI ...to by až také čudné nebolo ...
No normálne som potom zdúpnel , keď sa z nich začali von hrnúť deti vo veku 10 - 14 rokov ...

Veď bolo akurát MDD , výlet si zrobili ...prehliadka butikov asi bola , alebo čo ja viem ...je tam síce aj kino , no to majú predsa aj v MI ...
Nechápal som ...:confused:
ErinErin
10.06.11,12:14
A kam by mala ísť? Zostane doma, sadne na koberec a bude sa so svojim dieťatkom hrať. Ja keď vidím v nákupných centrách tie detské kútiky s plastovými hračkami, nerozumiem rodičom, čo dovolia deťom sa tam hrať. Loptičku chytilo predtým 50 iných detí, oblizovalo, pchalo si prsty do nosa...
Ja som vychovala tri deti, ale nákupné centrum som nikdy nepotrebovala k životu.

Myslím si, že dieťa je malý človek, ktorý patrí do života. Problémom u detí z detských domovov bolo (teraz sa už vraj na to zameriavajú), že po celom živote v ústave nevedeli, že jedlo sa varí, servíruje, stôl sa prestiera, riad umýva, veci, jedlo a iné sa kupuje v obchodoch za peniaze, šeky sa platia na pošte. V domove bol obed, zasadli a jedli. Dieťa by malo spoznávať život - ako rodičia nakupujú, ako pokladňa cvaká, ako si mamička skúša šaty v kabínke, ako sa pri kávičke rozpráva s kamarátkou, lebo aj to je život. Postupne, primerane veku, vysvetľujeme, čo je biznis, reklama, ako sa v tom všetkom vyznať a nedať sa zblbnúť. Že raz začas zaplatíme niečo viac za obed v Ikey a za tie peniaze máme viac času a pohody cez víkend na iné aktivity. A náhodou - Ikea je ako v istom zmysle ako veľká herňa s množstvom kuchýň, obývačiek... aj pre dospelého. ;)
Ingrid Ondruskova
10.06.11,13:34
ErinErin...presne tak...teraz som si spomenula na jednu príhodu, čo sa stala 20 rokov dozadu, máme neter...teraz má už 24 rokov a precestovala kus sveta, ale keď mala 4,5 roka a ja s manželom sme boli vtedy ešte bez detí, zobrali sme si neter k sebe na víkend a šli sme na obed do reštaurácie a ona potom doma referovala:
"mami, predstav si, varí sa aj na iných miestach ako u nás doma v kuchyni" ...veľmi sa na tom bavila celá rodina....aj o tomto je život!!!
Gina Er
10.06.11,13:43
a tie, ktoré ako tak existujú, zdevastujú ešte viac nezodpovední psíčkari so svojmi miláčikmi. no choď sa tam s dieťaťom hrať.:mad:
mimotemyzaujímavé,že furt sa útočí iba na psíčkarov,vajgle,rozbité fľaše,striekačky,grcanice...to nikomu nevadí
Gina Er
10.06.11,13:48
Barbarka, ale moja reakcia bola na ErinErin, ktorá sa pýta, kam ísť keď je čľapkanica, topí sa sneh. Vtedy dieťa ťažko necháš vybehať. Proste vtedy zostanem doma a na koberci vymýšľam deťúšikovi zábvu a hry.

Inak, keď už som spomenula tie koberce, veľa rodín má doma pomaly sterilné prostredie, dlažby, okná bez záclon, práčky vzduchu, ale v OC sa dovolia deťom hrať v tých kútoch plných baktérií. Spýtajte sa niekedy, ako často sa tie hračky dezinfikujú. Pri tom množstve detí, čo sa tam premelie je to žalostne málo.
nadmerná čistota prispieva k vzniku alergií,organizmus je neustále v čistote,nemá si kedy vytvoriť obranné látky....
Gina Er
10.06.11,13:50
...môj postreh z minulého týždňa ...

Zastavil som sa v jednom OC v KE ...výnimka potvrdzujúca pravidlo - pokiaľ fakt nemusím , tak nejdem ...ale to som ja ...

O inom idem ...
Zaparkoval som a na parkovisku som uvidel 3 - 4 autobusy z MI ...to by až také čudné nebolo ...
No normálne som potom zdúpnel , keď sa z nich začali von hrnúť deti vo veku 10 - 14 rokov ...

Veď bolo akurát MDD , výlet si zrobili ...prehliadka butikov asi bola , alebo čo ja viem ...je tam síce aj kino , no to majú predsa aj v MI ...
Nechápal som ...:confused:

aj za našich čias sa chodilo na výlety....a bola aj zástavka v Priore...a žijem :D
Erika686
10.06.11,14:08
mimotemy
Dakujem, ze ste oznacili moj prispevok za nevhodny:eek:...Nemozem za to, ze som si povedala v diskusii svoj nazor a niekomu sa nepaci....super:confused:
Stanislav 1975
10.06.11,17:36
Paneboze neodsudzujme akúkoľvek ženu ktora zatuzi po láske a po rodine,kazdy nech sa najskôr pozrie na seba-a čo je koho do toho či chodí do polusu či nie...
lujza.j
10.06.11,17:40
...už si išiel spať????:):)
hnedoočka
10.06.11,18:12
...môj postreh z minulého týždňa ...

Zastavil som sa v jednom OC v KE ...výnimka potvrdzujúca pravidlo - pokiaľ fakt nemusím , tak nejdem ...ale to som ja ...

O inom idem ...
Zaparkoval som a na parkovisku som uvidel 3 - 4 autobusy z MI ...to by až také čudné nebolo ...
No normálne som potom zdúpnel , keď sa z nich začali von hrnúť deti vo veku 10 - 14 rokov ...

Veď bolo akurát MDD , výlet si zrobili ...prehliadka butikov asi bola , alebo čo ja viem ...je tam síce aj kino , no to majú predsa aj v MI ...
Nechápal som ...:confused:

neodsudzovala by som,kým by som nevedela o čo ide...v MI napríklad nie je 3D kino a pre deti je to určite zážitok,zvlášť,ak rodičia ich tam nezoberú z finančných dôvodov......:confused:
Ajk&
11.06.11,07:03
Som zadávateľka príspevku:
Mala som na mysli rodičov (matky) ktoré sú pravidelnými, každodennými návštevníkmi v zime OC, v lete všelijakých terás, McDonaldov a podobne. Vôbec by som si nevšimla takých rodičov čo si raz do mesiaca idú urobiť nákup do OC a nechajú si postrážiť dieťa v DK. Ale tie ktoré tu vlastne žijú: jedia, deti tam spia, hrajú sa v zime v uzatvorenom priestore plnom prachu z topánok okoloidúcich. Mamičky tajne fajčia na WC, ale to cítiť v celom priestore. A v lete - no tak mi len povedzte čo pekné sa v lete odohráva na terasách medzi podnapitými ľuďmi, to čo pekné sa tam naučia a vidia? A tá lekárka a sociálka ma paralelu predsa s tým, že pobyt v OC niečo stojí (kávička, zákusok) a malé decko si tam určite nenaberie zásoby imunity, ale len sopeľ, angínu, pohybuje sa v prachu. A naozaj je vhodný taký denný režim maličkému dieťaťu vytvoriť aby bolo hore okolo 22.00 - 23.00 hod. Samozrejme že keď si ho matka tak naučí tak aj vtedy zaspáva. A matka si ho naučí preto tak aby mohla ráno vyspávať, lebo sama ide večer spať okolo 24.00 hod. To aký má to dieťa poriadok alebo prípravu pre vstup do škôlky??? Veď celý život bude do jaslí, škôlky, školy alebo rodičia do zamestnania vstávať inak: ráno skoro a večer treba ísť preto skôr spať. To sa nedá naučiť poriadku za deň-dva. Privítala by som aj mienku učiteliek napr. zo školy či tam deti nie sú unavené a nemajú problém sa sústrediť, lebo je pekné letné počasie a decko bolo do 22.00 hod. s rodičmi posedieť si na letnej terase. OPAKUJEM: nie je to problém jednorazový, ale pravidelný, je to životný štýl.
Nokerla
11.06.11,07:16
Ajk,
ja mat tvoje problemy, tak som stastny clovek.
To, ze niekto zije takymto zivotom je kazdeho osobna vec...... co mna do toho, ze kto ako zije?......je zodpovednou osobou, tak nech sa stara ako len vie......ked nevie, tak to je opat jej problem.
Ja vidim vacsi problem napr. v islamistoch a utecencoch do EU.
Ajk&
11.06.11,08:07
Mne je ľúto tých detí: vyrastajú z nich neurotici, bezduchí ľudia, ktorí nevidia večer rozprávku, ale ožrana, mamu večne s cigou v puse sedieť bezducho pri káve, ktorej nezostanú peniaze na zeleninu, ovocie, hovädzie mäsko. Potom navštívia lekárku a tá konštatuje že decko má stratu imunity (z čoho by ju asi tak vzalo z hot-dogu?) a predpíše tabletky. Žiaľ rozťahujúci sa islamizmus, amerikanizmus, prírodné pohromy ja nemôžem ovplyvniť. Stačilo by mi keby som mohla prinútiť sa zamyslieť nad životným štýlom tieto mamičky, to by bol môj malý podiel k lepšiemu životu prckov, ktorých niekto núti aby boli hore ešte o 22.00 hod. nevideli v lese vtáčika, motýľa a potom sa pohoršujeme na tom že 15 ročný chalan dokáže vypichnúť oko mačke. A ako 25 ročný vstúpi do légií a zabíja. Nemá to korene v detstve, v sebeckosti rodičov, lebo im je pohodlnejšie vysedávať po krčmách ako ísť s deckom do prírody? Podotýkam že pešo, na bicykli, s batohom ....
Nokerla
11.06.11,08:30
Žiaľ rozťahujúci sa islamizmus, amerikanizmus, prírodné pohromy ja nemôžem ovplyvniť.

A vychovu deti a spravanie rodicov dokazes ovplyvnit?

Ak sa niekto rozhodne pre legiu alebo armadu, este neznamena, ze bol zle vychovany, alebo, ze jeho rodicia sa o neho nestarali.
Aj princ Wiliam je v armade a bol/je v Afganistane ci kde tam na vychode....a chces povedat, ze on bol zle vychovany?
Ajk&
11.06.11,08:38
Ak zabíjal, tak bol zle vychovaný ..... nech si bráni demokraciu vo svojej krajine, ale nie v krajine ktorá môže byť šťastná aj bez neho. Ak tam zabil alebo zranil afganistanského vojaka a nemá výčitky svedomia tak nebol dobre vychovaný. Zranil, zabil človeka a je jedno akej bol národnosti. Ten vojak totižto dostal príkaz na to aby bojoval, musel poslúchnuť - kdežto princ tam šiel dobrovoľne, možno aby si urobil reklamu, možno za niekoho týmto lobboval a dostal sa k peknému balíku. Bohatí nič nerobia zadarmo ako musia chudobní. Aj keď nemá bohatý z toho okamžitý úžitok, možno neskôr má, lebo je vplyvný. Chudobný len dostal na to príkaz a radšej by pestoval zemiaky na poli - ako bojoval aj keď mal naproti sebe princa.
Nokerla
11.06.11,09:04
Ajk,

musim sa zasmiat, lebo nevies co pises.
Vies co je Taliban? Kto bol Husajn?
Vojak je na to aby bojoval....je jedno kde, ale pod podmienkou, ze nebude ohrozovat, alebo zabijat nevinnych ludi.
Takmer kazdy sa pohorsuje nad tym, ze v Afganistane su koalicny vojaci, ale malokto si uvedomuje, ze Ti ludia su radi, ze Taliban je na ustupe, aj ked uplne zlikvidovat sa ho nepodari.
Citala si niekedy o tom ako samotni obyvatelia pomahaju vojakom a chcu aby ostali v ich dedine resp. na ich uzemi? Asi nie, lebo inac by si take blbosti nepisala.
Dušan V
11.06.11,09:40
čo asi mala na mysli.No to,že malé deti nemajú čo hľadať ani na terasách ani v po krčmách.tak sa rozviažu jazyky podnapitým chlapom ,.alebo aj ženám,/ v dnešnej dobe nič nezvyčajné/ a malé deti majú ešte dosť času ,aby si tento slovník osvojili.A vôbec malé detičky nepatria do krčiem a mamičky ak chceli mať deti ,tak s týmto nech sa zmieria,a počkaj si ,až do týchto zariadení budu môcť chodiť ,keď už deti nebudú potrebovať ich dozor
cinkaminka
11.06.11,09:42
Ajk&, tvoje odpovede mi začínajú pripomínať istých náboženských fanatikov,nič v zlom, ale život je o inom.Nie sme všetci rovnakí.V tom spočíva jedinečnosť človeka.
buchač
11.06.11,09:45
neodsudzovala by som,kým by som nevedela o čo ide...v MI napríklad nie je 3D kino a pre deti je to určite zážitok,zvlášť,ak rodičia ich tam nezoberú z finančných dôvodov......:confused:
...Očkohnedé ...neodsudzujem ...divím sa len , nič iné ...;)

Zážitok určite hej , proti tomu nič nenamietam ...
Finančné dôvody samozrejme beriem ...predsa len , ak sa ide hromadne , tak to určite vyjde lacnejšie ako keby mala ísť len jedna rodina samostatne ...

Holt , nedá mi ale podotknúť , iná doba ...:rolleyes:
trisestri
11.06.11,10:20
Som zadávateľka príspevku:
Mala som na mysli rodičov (matky) ktoré sú pravidelnými, každodennými návštevníkmi v zime OC, v lete všelijakých terás, McDonaldov a podobne. Vôbec by som si nevšimla takých rodičov čo si raz do mesiaca idú urobiť nákup do OC a nechajú si postrážiť dieťa v DK. Ale tie ktoré tu vlastne žijú: jedia, deti tam spia, hrajú sa v zime v uzatvorenom priestore plnom prachu z topánok okoloidúcich. Mamičky tajne fajčia na WC, ale to cítiť v celom priestore. A v lete - no tak mi len povedzte čo pekné sa v lete odohráva na terasách medzi podnapitými ľuďmi, to čo pekné sa tam naučia a vidia? A tá lekárka a sociálka ma paralelu predsa s tým, že pobyt v OC niečo stojí (kávička, zákusok) a malé decko si tam určite nenaberie zásoby imunity, ale len sopeľ, angínu, pohybuje sa v prachu. A naozaj je vhodný taký denný režim maličkému dieťaťu vytvoriť aby bolo hore okolo 22.00 - 23.00 hod. Samozrejme že keď si ho matka tak naučí tak aj vtedy zaspáva. A matka si ho naučí preto tak aby mohla ráno vyspávať, lebo sama ide večer spať okolo 24.00 hod. To aký má to dieťa poriadok alebo prípravu pre vstup do škôlky??? Veď celý život bude do jaslí, škôlky, školy alebo rodičia do zamestnania vstávať inak: ráno skoro a večer treba ísť preto skôr spať. To sa nedá naučiť poriadku za deň-dva. Privítala by som aj mienku učiteliek napr. zo školy či tam deti nie sú unavené a nemajú problém sa sústrediť, lebo je pekné letné počasie a decko bolo do 22.00 hod. s rodičmi posedieť si na letnej terase. OPAKUJEM: nie je to problém jednorazový, ale pravidelný, je to životný štýl.

No a čo napriklad také matky ktoré dávky prechlastajú,prehyria,deti im žijú z hlodavcami,od malička ich učia kradnút,nadavat,neskor chodit poza školu a všetko majú rodičia i ich deti úplne zadarmo,alebo im štát na to prispieva-neznamena to však že ak sú také javy ktoré opisuješ nie sú negatívne,ale ak už by mal platit takýto meter,tak na každého rovnako a pri takých kriteriách by mnohé osadničky mali sterilizovat. Ale áno súhlas napr.s tým že malé deti by nemali pobehovat do polnoci na sídlisku a niektoré mamičky by sa mali lepšie venovat zdravému vývoju dietata,tak aby malo zdravý pohyb,výživu a primerané podmienky.Treba viac osvety na všetkých úrovniach aj terenej práce-možno niektoré mamičky ani si neuvedomujú že činia nesprávne.
Zimama
11.06.11,10:25
Som zadávateľka príspevku:
Mala som na mysli rodičov (matky) ktoré sú pravidelnými, každodennými návštevníkmi v zime OC, v lete všelijakých terás, McDonaldov a podobne. Vôbec by som si nevšimla takých rodičov čo si raz do mesiaca idú urobiť nákup do OC a nechajú si postrážiť dieťa v DK. Ale tie ktoré tu vlastne žijú: jedia, deti tam spia, hrajú sa v zime v uzatvorenom priestore plnom prachu z topánok okoloidúcich. Mamičky tajne fajčia na WC, ale to cítiť v celom priestore. A v lete - no tak mi len povedzte čo pekné sa v lete odohráva na terasách medzi podnapitými ľuďmi, to čo pekné sa tam naučia a vidia? A tá lekárka a sociálka ma paralelu predsa s tým, že pobyt v OC niečo stojí (kávička, zákusok) a malé decko si tam určite nenaberie zásoby imunity, ale len sopeľ, angínu, pohybuje sa v prachu. A naozaj je vhodný taký denný režim maličkému dieťaťu vytvoriť aby bolo hore okolo 22.00 - 23.00 hod. Samozrejme že keď si ho matka tak naučí tak aj vtedy zaspáva. A matka si ho naučí preto tak aby mohla ráno vyspávať, lebo sama ide večer spať okolo 24.00 hod. To aký má to dieťa poriadok alebo prípravu pre vstup do škôlky??? Veď celý život bude do jaslí, škôlky, školy alebo rodičia do zamestnania vstávať inak: ráno skoro a večer treba ísť preto skôr spať. To sa nedá naučiť poriadku za deň-dva. Privítala by som aj mienku učiteliek napr. zo školy či tam deti nie sú unavené a nemajú problém sa sústrediť, lebo je pekné letné počasie a decko bolo do 22.00 hod. s rodičmi posedieť si na letnej terase. OPAKUJEM: nie je to problém jednorazový, ale pravidelný, je to životný štýl.

Viem od učiteliek už 1. ročníka ZŠ, že deti sú ráno unavené, pretože neskoro do noci resp. večer, keď by mali ako školopovinné už spať, pozerajú telku, často aj pre ne nevhodné programy...


Ajk,
ja mat tvoje problemy, tak som stastny clovek.
To, ze niekto zije takymto zivotom je kazdeho osobna vec...... co mna do toho, ze kto ako zije?......je zodpovednou osobou, tak nech sa stara ako len vie......ked nevie, tak to je opat jej problem.
Ja vidim vacsi problem napr. v islamistoch a utecencoch do EU.

Neviem, či je to úplne osobná vec - keby žili na opustenom ostrove, tak určite áno, ale keď takéto dieťa príde do MŠ, ZŠ, resp. medzi ľudí vôbec...?
Znova - od učiteliek MŠ viem, že niektoré mamičky sú napr. dotknuté, keď pani učiteľka "núti" ich 3-4-ročné dieťa, aby sa samo oblieklo či vyzlieklo...

A neverím, že chlapec z priloženého videa sa v škole resp. v situáciách mimo svojej izby a mimo svojich rodičov správa inak... :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

http://www.vidime.net/video-5682

Strašne rada by som videla jeho rodičov - určite ho tiež vychovali tak, že boli "zodpovednou osobou a starali sa, ako len vedeli"...
Nokerla
11.06.11,12:38
Neviem, či je to úplne osobná vec - keby žili na opustenom ostrove, tak určite áno, ale keď takéto dieťa príde do MŠ, ZŠ, resp. medzi ľudí vôbec...?
Znova - od učiteliek MŠ viem, že niektoré mamičky sú napr. dotknuté, keď pani učiteľka "núti" ich 3-4-ročné dieťa, aby sa samo oblieklo či vyzlieklo...

A neverím, že chlapec z priloženého videa sa v škole resp. v situáciách mimo svojej izby a mimo svojich rodičov správa inak... :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:


A co ked taketo dieta pride medzi ludi?.....tak co ? co sa stane?
Nechapem
Kazu
11.06.11,12:48
A co ked taketo dieta pride medzi ludi?.....tak co ? co sa stane?
Nechapem

Nič sa nestane, ale ak príde medzi ľúdi a natrafí na niekoho kto má silné päste a slabé nervy, rozbije mu hubu.:)
Zimama
11.06.11,12:51
A co ked taketo dieta pride medzi ludi?.....tak co ? co sa stane?
Nechapem

Nokerla, prepáč, ale dopriala by som Ti 1 vyučovaciu hodinu hoci aj s omnoho menej problémovým dieťaťom, a myslím, že potom by si sa prestala pýtať, čo sa stane... :rolleyes:

(...predstav si napríklad, že Tvoje dieťa pri hre urobí niečo, čo sa takému chlapcovi ako z toho videa znepáči - z klávesnice odpadlo len jedno escape, ale keď tak začne mlátiť do iného dieťaťa, ani by si všetky zuby nenašla... sorry... :o)
Nokerla
11.06.11,13:26
To moze urobit hociktore dieta.....to je vec vychovy....to nema nic spolocne s tym ci deti su alebo nie su v NC alebo niekde v krcme.
Zimama
11.06.11,13:45
To moze urobit hociktore dieta.....to je vec vychovy....to nema nic spolocne s tym ci deti su alebo nie su v NC alebo niekde v krcme.

To máš v zásade pravdu :), ja som však reagovala na Tvoj názor o tom, že výchova dieťaťa je súkromná vec každého rodiča, do ktorej nikoho druhého nič nie je...

Ale tiež si myslím, že mamičky, ktoré majú NC ako "životný štýl" (ako o tom hovorí Ajk&), smerujú svoju "výchovu" trochu niekam mimo, minimálne mimo zodpovednosti - a keď aj nepoviem, že zodpovednosti voči "spoločnosti", tak zodpovednosti voči svojmu dieťaťu určite...
Pár takých mamičiek som už aj ja videla ;):) - a nemuseli byť ani v NC, stačilo pieskovisko, kde 2-3 fajčiace maminy boli také zabraté do rozhovoru, že si ani nevšimli, že ich dieťa hádže piesok do očí iným deťom, alebo naopak - keď ich vlastné dieťa chcelo upútať ich pozornosť, muselo spustiť riadny vresk, aby si ho mamina vôbec všimla...
A tohto sa ja osobne dosť desím... :eek::mee:
Zimama
11.06.11,13:53
To moze urobit hociktore dieta.....to je vec vychovy....to nema nic spolocne s tym ci deti su alebo nie su v NC alebo niekde v krcme.

mimotemy ...ešte si mi pripomenula jednu situáciu práve "z krčmy": na letnej terase sedel na stole taký asi 1,5-ročný malý ušatý chlapčíček a spadol mu cumeľ do maminho krígľa s pivom - mamina mu ho vybrala a strčila naspäť do pusy bez klasického obliznutia, a tu zrazu malému začal cumeľ padať do krígľa znova a znova... :D:---:D

(A trochu je to predsa len aj k téme...)

(Pretože JE vecou výchovy, či je dieťa v NC alebo v krčme alebo v lesoparku alebo v bábkovom divadle alebo doma s mamou na koberci si stavia lego alebo listuje v rozprávkovej knižke...)
Nokerla
11.06.11,14:09
To ze si niekto vyjde na pivo na terasu aj s malym dietatom nepovazujem za katastrofu.
Ano recnicky slovnik v krcme a niekde v divadle je iny, ale v podstate nezarucuje nic a nikto, ze z dietata vyrastie dobry alebo zly clovek.

A to, ze kto ako vychovava dieta je ich osobna vec a na tom trvam, lebo ako si mozes dovolit niekomu dohovarat aby tak alebo onak vychovala dieta?
Ano pokial v tom nie je tyranie alebo nejaka ina hnusna praktika, tak nemas pravo nikoho kritizovat.
Ano dietatu sa treba venovat, ale to neznamena, ze stale musis dietatu "dychat" na krk.
Ak budes dieta drzat ako "v bavlnke", tak vyrastie z neho nevychovany a nesamostatny clovek.

Toť vsjo a s touto debatou koncim, lebo to nikam nevedie......kazdy ma na to iny nazor a to ja respektujem.
Ajk&
11.06.11,14:17
Práve ten chlapček na tom videu by sa potreboval vybehať s loptou pri futbale, aby sa zdravo unavil, do sýtosti vyspal, aby sa naučil aj prehrávať a nemal nervy. Už teraz je z neho psychopat s agresívnymi sklonmi, ktorý dokáže rozmlátiť nielen klávesnicu, ale aj zmlátiť tvoje dieťa v škole, keď sa mu nebude dariť. Tu je začiatok agresivity, surovosti, a to už nie je len problém rodiny, ale aj šikany v škole. Čo ho asi v živote čaká, veď je v podstate nešťastné, psychicky choré dieťa s ktorým sa nikto nechce hrať, zostáva mu len to aby si pozornosť kamarátov vynútil tým spôsobom ako vie: ďalšou agresivitou alebo posmievaním sa iným, slabším. Ja ho vidím ako veľmi veľkého chudáka v dospelosti, ktorý sa nezaradí do kolektívu, bude bez priateľov a aj bez lásky napr. dievčaťa. Myslíš že sa nejaká nechá od neho mlátiť ako bola zmlátená tá klávesnica až bude mať raz svoju rodinu? Je to v podstate nešťastný človek už teraz.
Ajk&
11.06.11,14:26
Ja považujem za týranie aj nedostatok spánku, veď vtedy človeka bolí hlava, jednostranná výživa (samé polotovary, hotdogy, fašírky v McDonalde), zlý pitný režim (kofola, konzervované džúsy v krčme), nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu v prírode a nie v zafajčených OC - ty nie? O tomto je predsa celá táto téma. Stačí si poznačiť na papier koľko čistého času strávi takéto dieťa naozaj vonku a nepočítať cestu v aute, v OC a zrejme by si bola Nockrla prekvapená, že ti vyjde len zopár minút od auta - po vchod.
trisestri
12.06.11,11:46
Neviem či je niečo na školách ako výchova k materstvu a rodičovstvu, ale zišlo by sa a jeden čas dost rád dávali aj na poradni detské lekárky,mali by sa aktivizovat terenný socialný pracovnici a centrum poradenských služieb /bývalé manželské a predmanželské poradne/Niekedy sa to bralo prirodzene a vedomosti o správnej starostlivosti prechádzali z generácie na generáciu,teraz ta medzigeneračná komunikácia viazne./ale správna starostlivost o deti je asi celosvetový problém,počujeme v mediách zo sveta extremné tragické prípady kedy malé deti nechali niekolko hodín v aute v horúcom počasí/
ErinErin
12.06.11,13:13
Neviem či je niečo na školách ako výchova k materstvu a rodičovstvu, ale zišlo by sa a jeden čas dost rád dávali aj na poradni detské lekárky,mali by sa aktivizovat terenný socialný pracovnici a centrum poradenských služieb /bývalé manželské a predmanželské poradne/Niekedy sa to bralo prirodzene a vedomosti o správnej starostlivosti prechádzali z generácie na generáciu,teraz ta medzigeneračná komunikácia viazne./ale správna starostlivost o deti je asi celosvetový problém,počujeme v mediách zo sveta extremné tragické prípady kedy malé deti nechali niekolko hodín v aute v horúcom počasí/

Isteže, u niekoho môžu byť problémom nedostatočné vedomosti. Horší problém je, že niekto má aj tie vedomosti, ale keď chýba vzťah, láska k dieťaťu, tam žiadne školenie nezaberie.