uct2007
09.06.11,15:49
Ahojte všetci poraďáci!!!!

Neviem si rady: mali ste už niekedy problém s dlhodobými teplotami a vysokou sedimentáciou ? Od konca mája som 8 dní lezala v jednej nemenovanej nemocnici na gyn.odd. s horúčkami 38,8 C a sedimentáciou v krvi 74/94. CRP 150. Po nasadení prvých ATB mi sedimentácia stúpla na 90/100, po nasadení 2-zložkovej ATB liečky spojením Amoksiklavu+Gentamicín mi kleslo CRP na 50,8,ale sedimentácia je 80/100- stále. Takto ma prepustili domov s tým, že treba pátrať po iných príčinách zápalu ako gynekologických. Stále užívam ATB-ten Amoksiklav - ale stále mam bolesti podbruška, a zvýšené teploty do max.37,8 C.
Teraz chodím po ostatných vyšetreniach - gastroenteorologii, pôjdem na CT brucha - pretože na sono brucha sa "niečo" našlo. Cítim sa akokeby ma prešiel parný valec a stále to neprechádza.
Stalo sa niečo podobné aj Vám ? a ako ste to riešili ??? Ďakujem za všetky rady, naozaj neviem čo robiť.
Xanti
09.06.11,14:42
Ahojte všetci poraďáci!!!!

Neviem si rady: mali ste už niekedy problém s dlhodobými teplotami a vysokou sedimentáciou ? Ano, ja osobne teploty a sedimentácia 110/130 skončila som v nemocnici, kde mi na základe ostatných priznakov určili diagnozu. Od konca mája som 8 dní lezala v jednej nemenovanej nemocnici na gyn.odd. s horúčkami 38,8 C a sedimentáciou v krvi 74/94. CRP 150. Po nasadení prvých ATB mi sedimentácia stúpla na 90/100, po nasadení 2-zložkovej ATB liečky spojením Amoksiklavu+Gentamicín mi kleslo CRP na 50,8,ale sedimentácia je 80/100- stále. Takto ma prepustili domov s tým, že treba pátrať po iných príčinách zápalu ako gynekologických. Stále užívam ATB-ten Amoksiklav - ale stále mam bolesti podbruška, a zvýšené teploty do max.37,8 C.
Teraz chodím po ostatných vyšetreniach - gastroenteorologii, pôjdem na CT brucha - pretože na sono brucha sa "niečo" našlo. Nedefinovali čo našli? Nič bližšie nepovedali ? Cítim sa akokeby ma prešiel parný valec a stále to neprechádza.
Stalo sa niečo podobné aj Vám ? a ako ste to riešili ??? Ďakujem za všetky rady, naozaj neviem čo robiť.
Nemáš iné príznaky? Len teploty? Veľmi nič nepomôže, je to veľmi nepríjemné mať neustále teploty. Treba veriť, že vyšetrenia niečo odhalia. Nerobili ti na gastre kolonoskopiu?
uct2007
09.06.11,14:50
Nemáš iné príznaky? Len teploty? Veľmi nič nepomôže, je to veľmi nepríjemné mať neustále teploty. Treba veriť, že vyšetrenia niečo odhalia. Nerobili ti na gastre kolonoskopiu?

zatiaľ nie, mám ísť na CT, možno potom pôjdem aj na kolonoskopiu bolí ma celý spodok brucha a o tom rozprávam všetkým doktorom. Najprv mi stanovili diagnozu - zapal maternice po kontrolnom sone je maternica OK, s tým,že to zo strany gynek. je doriešené ma pustili domov, že treba došetriť iné príčiny, poslali ma na sono brucha - tam je nejaký nález, no a o spodok brucha ma pobolieva stále,mám tie teploty a zlé výsledky.
Xanti
09.06.11,14:56
Hm... na CT sa trošku dlhšie čaká , kolono spravia rýchlejšie... ale lekári vedia čo treba robiť.
A na teploty mi aj v nemocnici dávali paralen a také srandy, nebolo príjemné sa ráno zobudiť a mať teplotu 37,2 ... len mne po určení (teda vyhádaní) diagnozy hodili lieky a tie mi zabrali tak potom zistili, že určili správnu diagnozu, ktorá sa potvrdila o pár rokov neskôr.
uct2007
09.06.11,15:50
a ako dlho si mala tie teploty ? Ja napríklad ráno nemám ale padne druhá hodina poobede a už začínam "kúriť". Hm, mne zatiaľ ešte stále "hádajú" diagnozu. Robili Ti kolonoskopiu ? Ja sa priznám,že mám z toho vyšetrenia panický strach, no čo....niekto má fobiu z pavúkov, výťahov a ja z tohto, tak neviem, ako si to v sebe usporiadam. No v každom prípade chcem spraviť všetko aby som vedela,čo mi je.
Xanti
09.06.11,15:57
Hm.. no pár mesiacov, to vieš kým som sa dostala k lekárom ... :D vždy som čakala, že to prejde ale ja som mala aj iné problémy, a z toho boli teploty a vysoká sedimka a aj CRP.

A kolono, no pár ich za sebou mám. Neni to nič príjemné ale prežiť sa to dá ( aj ked lekárovi som pri vyšetrení nadávala, po vyšetrení sa ospravedlňovala :D ) . Proste pichli mi oblbovák (ten nezabral, som blbec a v podvedomí som sa bránila ostať bezbranná :) ) a urobili vyšetrenie, kedže moje ochorenie je chronické zápalové, tak pri veľkom zápale tie bolesti boli väčšie ako ked mi bola robená kontrolná kolono, kedy ten zápal bol menší vtedy sa to dalo celkom v pohode vydržať. A ďalšia pripomienka, každý znáša bolesť ináč. Takže ak ti niekto bude hovoriť, že to nebolí tak to môže byť pravda jeho to nebolelo, ak Ti niekto bude tvrdiť že bolesť je neznesiteľná, aj to môže byť pravda lebo pre dotyčného to tak bolo. Takže strach bokom, treba sa nechať vyšetriť, lebo v podbrušku toho moc veľa nie je čo by mohlo haprovať.
uct2007
09.06.11,16:54
Si zlatá Xanti, asi presne toto som potrebovala čítať, aby som sa nejako nakopla k odvahe. A čo to dávajú ako oblbovák ?
A opakujú sa Ti často tieto problémy ? a s vyprázdňovaním máš veľké problémy, ak to nie je nemiestna otázka....tu mám ja totiž tiež problém práve
Xanti
09.06.11,17:22
Si zlatá Xanti, asi presne toto som potrebovala čítať, aby som sa nejako nakopla k odvahe. A čo to dávajú ako oblbovák ?
A opakujú sa Ti často tieto problémy ? a s vyprázdňovaním máš veľké problémy, ak to nie je nemiestna otázka....tu mám ja totiž tiež problém práve
No netuším čo to mi pichli, zabudla som sa pýtať ... :D
A problémy s vyprázdňovaním xixi ... ja mám crohna, je tu tomu venovaná celá téma http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html takže vyprázdňovanie áno aj 12 krát za deň :--- bežne u nás znelo ... "utekaaaaaaaj bo bude poschodový záchod" to ked som rodinu vyháňala z tej dôležitej miestnosti, ale teraz som v celku v pohode.
Som zmierená s chorobou, viem že je na doživotie ... a viac menej som stabilná.
terezamaria
09.06.11,18:23
Na požiadanie Ťa pri kolonoskopii aj na chvíľu uspia / je tam nejaký príplatok, nie vysoký. Niektorí lekári ale tvrdia, že je lepšie ju robiť bez uspatia.

Xanti Ti radí dobre, múdrejšia budeš až po CT brucha. To by už lekári mali vedieť, z čoho pretrváva ten zápal. Veľmi Ti držím palce, aby Ti to dobre dopadlo a nasadili Ti cielenú liečbu.:)
Xanti
09.06.11,18:27
Na požiadanie Ťa pri kolonoskopii aj na chvíľu uspia / je tam nejaký príplatok, nie vysoký. Niektorí lekári ale tvrdia, že je lepšie ju robiť bez uspatia. No podľa mňa to neni celkom dobré kolono v narkoze, lebo pacient pri vedomí zjojčí a to lekára upozorní aby dal trošku pozor. Pri narkoze pacient "nespolupracuje" a tým môže dôjsť k perforácii hrubého čreva čo samozrejme nie je pravidlo. Stáva sa to skôr pri stenozach a zrastoch.

Xanti Ti radí dobre, múdrejšia budeš až po CT brucha. To by už lekári mali vedieť, z čoho pretrváva ten zápal. Veľmi Ti držím palce, aby Ti to dobre dopadlo a nasadili Ti cielenú liečbu.:)
.
uct2007
10.06.11,08:18
Dakujem za rady !!!! Vydržím,len nech viem,čo to je.
vnucik7
22.06.11,20:45
Ahoj,ako sa ti to poriešilo?Pomohli lekári?
pasuliatko
22.06.11,21:55
nemôže to byť apendix?
uct2007
03.07.11,05:51
Už viem čo to je: rakovina hrubého čreva, už som aj po operácii,akurát 8 deň, nádor odstránený, včera ma pustili domov, metastázy našťastie nemám, histologia potvrdila, že nádor bol zhubný a z 11 vybratých uzlín bola jedna pozitívna,vo štvrtok idem na stehy a potom na onkologiu, kde mi určia ďalšiu liečbu.
Musím riadne zabrať a zabojovať tak všetkých zdravím, želám pekný deň, nech sa Vám všetkým darí a držte mi palce !!! :)
terezamaria
03.07.11,06:02
Už viem čo to je: rakovina hrubého čreva, už som aj po operácii,akurát 8 deň, nádor odstránený, včera ma pustili domov, metastázy našťastie nemám, histologia potvrdila nález nádoru a z 11 vybratých uzlín bola jedna pozitívna,vo štvrtok idem na stehy a potom na onkologiu, kde mi určia ďalšiu liečbu.
Musím riadne zabrať a zabojovať tak všetkých zdravím, želám pekný deň, nech sa Vám všetkým darí a držte mi palce !!! :)

Držím Ti veľmi palce, aby si sa uzdravila, i keď ešte budeš musieť zabojovať. Ale Ty to zvládneš, musíš !!! Tá rýchlosť bola dobrá a prospešná, ozvi sa priebežne ako sa máš. A hlavne nezabudni, že na Teba myslíme. :):):)
Gina Er
03.07.11,06:04
Už viem čo to je: rakovina hrubého čreva, už som aj po operácii,akurát 8 deň, nádor odstránený, včera ma pustili domov, metastázy našťastie nemám, histologia potvrdila, že nádor bol zhubný a z 11 vybratých uzlín bola jedna pozitívna,vo štvrtok idem na stehy a potom na onkologiu, kde mi určia ďalšiu liečbu.
Musím riadne zabrať a zabojovať tak všetkých zdravím, želám pekný deň, nech sa Vám všetkým darí a držte mi palce !!! :)
držím palce!!
zvládneš to !!
uct2007
03.07.11,06:09
Držím Ti veľmi palce, aby si sa uzdravila, i keď ešte budeš musieť zabojovať. Ale Ty to zvládneš, musíš !!! Tá rýchlosť bola dobrá a prospešná, ozvi sa priebežne ako sa máš. A hlavne nezabudni, že na Teba myslíme. :):):)

Si zlatá, ďakujem !!! Určite zabojujem, musím, určite sa ozvem a ešte raz ďakujem :)
uct2007
03.07.11,06:10
držím palce!!
zvládneš to !!

Ďakujem, veľmi, si zlatá !!! :)
Tweety
03.07.11,06:31
Už viem čo to je: rakovina hrubého čreva, už som aj po operácii,akurát 8 deň, nádor odstránený, včera ma pustili domov, metastázy našťastie nemám, histologia potvrdila, že nádor bol zhubný a z 11 vybratých uzlín bola jedna pozitívna,vo štvrtok idem na stehy a potom na onkologiu, kde mi určia ďalšiu liečbu.
Musím riadne zabrať a zabojovať tak všetkých zdravím, želám pekný deň, nech sa Vám všetkým darí a držte mi palce !!! :)
No, nepotešila si ma tak hneď na ráno,:o ale taký je život, nie je to prechádzka ružovou záhradou, nie vždy je to krásne. Terazky treba pozbierať všetky sily, aj tie, ktoré v Tebe driemu a pustiť sa do neľahkej práce na ničení tejto pliagy. Prajem Ti teda veľa duševnej a fyzickej sily, veľkú podporu rodiny, veľa šťastia v tomto boji. Drž sa teda pevne a nepoddávaj sa. Nech stále svieti slniečko šťastia. Maja
Evanka
03.07.11,06:47
Už viem čo to je: rakovina hrubého čreva, už som aj po operácii,akurát 8 deň, nádor odstránený, včera ma pustili domov, metastázy našťastie nemám, histologia potvrdila, že nádor bol zhubný a z 11 vybratých uzlín bola jedna pozitívna,vo štvrtok idem na stehy a potom na onkologiu, kde mi určia ďalšiu liečbu.
Musím riadne zabrať a zabojovať tak všetkých zdravím, želám pekný deň, nech sa Vám všetkým darí a držte mi palce !!! :)
Ahoj, tvoja diagnóza nie je nič príjemné, ale je dobré, že to odhalili včas. Poznám dva takmer navlas podobné prípady, dodnes sú už niekoľko rokov v pohode. Tak prajem veľa síl a pozitívne myslenie, budeš ho potrebovať. My z Porady Ti budeme dodávať tiež pozitívnu energiu.
uct2007
03.07.11,08:22
ĎAKUJEM !!!! Vám všetkým a pekný deň.
ludmilla
03.07.11,12:14
Už viem čo to je: rakovina hrubého čreva, už som aj po operácii,akurát 8 deň, nádor odstránený, včera ma pustili domov, metastázy našťastie nemám, histologia potvrdila, že nádor bol zhubný a z 11 vybratých uzlín bola jedna pozitívna,vo štvrtok idem na stehy a potom na onkologiu, kde mi určia ďalšiu liečbu.
Musím riadne zabrať a zabojovať tak všetkých zdravím, želám pekný deň, nech sa Vám všetkým darí a držte mi palce !!! :)

Priznám sa, zaskočila ma táto tvoja správa .... a rozplakala tvoja veta ... vytvorila sa akási hrča v krku ...
Teraz je dôležité, že vieš na čom si, už máš histológiu a prvý veľký krok za sebou, teraz prídu ďalšie dôležité kroky, jeden za druhým. Hovorí sa, že chorobu je lepšie prijať ako priateľa, ani ja si to však neviem predstaviť, možno sa mi tu viac hodí ako spoločníka.
Hlavne bojuj, veď vlastne ty už si začala, tak len tak ďalej, držím silno palce, modlím sa za teba a posielam objatie.
uct2007
03.07.11,13:36
Priznám sa, zaskočila ma táto tvoja správa .... a rozplakala tvoja veta ... vytvorila sa akási hrča v krku ...
Teraz je dôležité, že vieš na čom si, už máš histológiu a prvý veľký krok za sebou, teraz prídu ďalšie dôležité kroky, jeden za druhým. Hovorí sa, že chorobu je lepšie prijať ako priateľa, ani ja si to však neviem predstaviť, možno sa mi tu viac hodí ako spoločníka.
Hlavne bojuj, veď vlastne ty už si začala, tak len tak ďalej, držím silno palce, modlím sa za teba a posielam objatie.

ĎAKUJEM !!!
vnucik7
05.07.11,17:20
Držím palce,aby to všetko dobre dopadlo!!!
uct2007
12.07.11,07:55
Držím palce,aby to všetko dobre dopadlo!!!

ĎAKUJEM !!!
KatarinaNR
14.03.12,07:09
uct2007 ako sa máš?
BXLmiami
14.03.12,07:51
Téma onkologické ochorenia.
margotka1207
28.09.14,20:26
Ja som sa práve vrátila z pohotovosti mala som CRP 157 Kŕče v bruchu sono v poriadku gyn.vyšetreni
o.k urologia o.k ale teplota stále tak moc nevedeli povedať vie mi niekto poradit