erzet
09.06.11,21:47
Sčernanie striebra signalizuje chorobu? Je tom, pravda? Striebro mi sčernia na krku, na rukách nie. Ak áno, aká je to choroba?
misomiso
09.06.11,19:56
Nie, iba ak zlu stravu - vela kyselin, teda masko, klobasky a sladkosti...
legolas
10.06.11,05:22
:) upozorňuje ťa, že si ju máš pozlatiť:)
Stanislav 1975
10.06.11,05:27
Sčernanie striebra signalizuje chorobu? Je tom, pravda? Striebro mi sčernia na krku, na rukách nie. Ak áno, aká je to choroba?to sú všetko povery,bludy-samozrejme,že to nieje pravda...
suzika1979
10.06.11,05:33
striebro po istom case scerna aj v krabicke v skrini...to je normalna oxidacia...moze aj ozeleniet,zalezi od rydzosti zliatiny. ale na tele reaguje na kyslost pokozky,vsetko su to chemicke reakcie... ak je niekto chory,moze mu zmenit na roznych miestach ph pokozky... tolko moj nazor ako zlatnicky :)
linko1
10.06.11,06:02
neviem či takto reaguje striebro...
ale zlato zreaguje s pokožkou v tedy ak je v tele zápalový proces
najlepšie to vidieť na náušniciach tam kde sa koža dotýka priamo kovu
Nandrolon
10.06.11,06:20
volovina, je to normálny oxidačný proces prímesí zlata, samozrejme že niekomu ščerná skôr, inému neskôr, závisí to od celkovej chémie tela, niekto vylučuje viac odpadových látok pokožkou, iný menej...
misomiso
10.06.11,06:23
striebro po istom case scerna aj v krabicke v skrini...to je normalna oxidacia...moze aj ozeleniet,zalezi od rydzosti zliatiny. ale na tele reaguje na kyslost pokozky,vsetko su to chemicke reakcie... ak je niekto chory,moze mu zmenit na roznych miestach ph pokozky... tolko moj nazor ako zlatnicky :)


neviem či takto reaguje striebro...
ale zlato zreaguje s pokožkou v tedy ak je v tele zápalový proces
najlepšie to vidieť na náušniciach tam kde sa koža dotýka priamo kovu

Mylite si pricinu s nasledkom. Choroba nemeni PH. PH meni sposob stravovania, nic ine. Nasledne zvysenim PH sa organizmus stava nestabilny a nachylny na mnohe ochorenia, pretoze to v podstate vyraduje z cinnosti obranny system.

Teda oxidovanie striebra (alebo dokonca nizkokaratoveho zlata) je prve varovanie. U ludi z Churchillovym syndromom to nemusi znamenat nic, ale takych nie je vela, pre vacsinu ludi to znamena, ze sa nieco blizi, pretoze PH v tele nie je v poriadku.
marjankaj
10.06.11,06:30
[QUOTE=misomiso;1764592]Mylite si pricinu s nasledkom. Choroba nemeni PH. PH nemi sposob stravovania, nic ine. Nasledne zvysenim PH sa orhanizmus stava nestabilny a nachylny na mnohe ochorenia, pretoze to v podstate vyraduje z cinnosti obranny system.
QUOTE]

Nežrať > nebude PH > nebudú čierne náušnice.:---
srska
10.06.11,06:35
[QUOTE=marjankaj

Nežrať > nebude PH > nebudú čierne náušnice.:---QUOTE]
mimotemya skapeš na hlad;)
erzet
10.06.11,07:04
[QUOTE=misomiso;1764592]Mylite si pricinu s nasledkom. Choroba nemeni PH. PH nemi sposob stravovania, nic ine. Nasledne zvysenim PH sa orhanizmus stava nestabilny a nachylny na mnohe ochorenia, pretoze to v podstate vyraduje z cinnosti obranny system.
QUOTE]

Nežrať > nebude PH > nebudú čierne náušnice.:---
Bojím sa dať "nevhodné"
Maya1
10.06.11,07:17
moja dcérka mala zlaté náušnice , ktoré je zčernali na mieste, kde sa potýkali pokožky v ušku. Mala dokonca aj zväčšené lymf. uzlinky pod uškom. Lekárka odporučila nedávať zlato, teda sme ich vymenili za chirurgickú oceľ a uzlinky zmizli. Nevieme čím to je, lebo sme to ďalej neskúmali - iba nemá zlaté náušky.
Chobot
10.06.11,07:22
moja dcérka mala zlaté náušnice , ktoré je zčernali na mieste, kde sa potýkali pokožky v ušku. Mala dokonca aj zväčšené lymf. uzlinky pod uškom. Lekárka odporučila nedávať zlato, teda sme ich vymenili za chirurgickú oceľ a uzlinky zmizli. Nevieme čím to je, lebo sme to ďalej neskúmali - iba nemá zlaté náušky.

Zlato nie je len zlato. Zlaté náušnice obsahujú zväčša len 58,5% zlata, zvyšok sú iní kovy. Možno reagovala na iný kov v zliatine náušníc. Treba vyskúšať aj od iného výrobcu.
Maya1
10.06.11,07:33
to boli moje náušnice , ktoré majú pekných pár rôčkov ( od môjho narodenia) a za celý ten čas , čo som ich nosievala im nič nebolo. Potom som ich dala dcérke a zčerneli. Boli staré klasické a hlavne kvalitné náušnice. Možno bude chyba inde, alebo naozaj dcérka inak reaguje na tie iné kovy.
marjankaj
10.06.11,08:31
Zlato nie je len zlato. Zlaté náušnice obsahujú zväčša len 58,5% zlata, zvyšok sú iní kovy. Možno reagovala na iný kov v zliatine náušníc. Treba vyskúšať aj od iného výrobcu.

Z wikipedie:

Při výrobě šperků s dodržením karátů jsou důležité i ostatní kovy, které určují výslednou barvu. Tedy zlato 14kt může být stejně tak žluté, červené, jako i bílé. Tato výsledná barva je udávaná poměrem přidávání těch zbývajících 10 dílů do celku 24. U nás oblíbené čtrnácti karátové zlato Au 14kt je směs 14kt Au tedy 58,5% zlata a 32% stříbra. V ryzostech tedy 0,585Au 0,320Ag ... v zlatnické žargonu označované jako žlutá třistadvacítka.

Teda za to sčernanie môže väčšinou striebro, ktoré za určitých podmienok reaguje s kyslíkom alebo sírovodíkom.
Nandrolon
10.06.11,08:32
je zrejme alergická na prímes, ktorá sa dáva k zlatu,
doporučujem preštudovať www.zlatnik.sk človek sa tam dozvie
takmer všetko.

ps: samotné zlato je "antibakteriálne"...

edit je tam viac kovov, ktoré sa môžu pridávať: meď, nikel platina, paládium. navrch rhódium.
buchač
10.06.11,09:30
Neviem , kto a ako verí na to alebo ono ...

Jeden môj známy má niečo podobné , z Juhoafrickej republiky ...

http://www.aacopper.com/bmz_cache/b/bfa86319be1282adf1d5b6f5ed170a35.image.225x199.jpg

Videl som , čo to dokáže ...neveril som vlastným očiam ...:rolleyes:
ludmilla
10.06.11,09:51
Sčernanie striebra signalizuje chorobu? Je tom, pravda? Striebro mi sčernia na krku, na rukách nie. Ak áno, aká je to choroba?

.. to čierne na striebre je sulfid strieborný - striebro z tvojej retiazky zreagovalo so sírou, ktorá je normálne obsiahnutá v ľudskom pote. Na krku sa zrejme potíš viac ako na rukách .
Prečo práve u teba?
Ľudský pot pozostáva z 99% z vody, ale obsahuje aj iné prvky - kyselinu močovú, mastné kyseliny s dlhými reťazcami, amoniak, síru, cukor, mliečne kyseliny. Tieto látky a ich množstvo sa mení od človeka k človeku, závisia od výživy - stravy a hormonálnych pochodov v tele. Tým, že pot obsahuje kyseliny je ľahko kyslý, ale mal by byť bez zápachu. Zápach začína až vtedy, keď príde k rozkladu mastných kyselín s dlhým reťazcom. Tieto komplexné chemické reakcie urýchlia chemické procesy - tvorbu sulfidu strieborného na strieborných šperkoch. Preto sú ľudia, ktorým retiazky v priebehu niekoľko dní u iných sú procesy pomalé a dlhý čas na na retiazke neukáže žiadne sčernanie.




Napr. stačí keď niekto konzumuje viac cesnaku, cesnak obsahuje radu zlúčenín síry.
Nandrolon
10.06.11,10:02
Neviem , kto a ako verí na to alebo ono ...

Jeden môj známy má niečo podobné , z Juhoafrickej republiky ...

http://www.aacopper.com/bmz_cache/b/bfa86319be1282adf1d5b6f5ed170a35.image.225x199.jpg

Videl som , čo to dokáže ...neveril som vlastným očiam ...:rolleyes:

a čo to teda dokáže ??
variť, piecť, upratovať ?:eek::eek::eek:
buchač
10.06.11,10:05
...viď názov témy ...;)
linko1
10.06.11,10:30
Blacklady Immortal
08.09.11,15:32
Mam strieborne prstene na oboch rukach a scernali mi iba na pravej ruke .