ja69
10.06.11,09:29
Chcela by som sa opytat, ci je v poriadku, ked si lekar uctuje 5 EUR za telefonicku radu - tak to nazvali. Chcela som telefonicky sa opytat na vysledok z vyteru pre dieta, nakolko mu predpisali lieky, ktoré berieme asi mesiac a on stale hnackuje a ma bolesti brucha. Na kontrolu sme objednaní až o 1 mesiac. Odpoved bola, bud si zaplatim alebo pockam ten 1 mesiac /aj s hnackovanim a bolestami/ - je to v poriadku? Nemusí mat lekár vyvesený cenník takýchto poplatkov? A s takýmto poplatkom som sa este nestretla. Lekári si môžu vôbec učtovať za takúto službu?

Ďakujem
Zita5
10.06.11,07:34
Ja som sa stretla s ročným poplatkom 66,38 euro, ktorý bol za získanie telefonneho čísla na mobil lekára a poradenstvo cez telefón .AJ to majú napísané a vyvesené v cenníku .
Tweety
10.06.11,07:35
Chcela by som sa opytat, ci je v poriadku, ked si lekar uctuje 5 EUR za telefonicku radu - tak to nazvali. Chcela som telefonicky sa opytat na vysledok z vyteru pre dieta, nakolko mu predpisali lieky, ktoré berieme asi mesiac a on stale hnackuje a ma bolesti brucha. Na kontrolu sme objednaní až o 1 mesiac. Odpoved bola, bud si zaplatim alebo pockam ten 1 mesiac /aj s hnackovanim a bolestami/ - je to v poriadku? Nemusí mat lekár vyvesený cenník takýchto poplatkov? A s takýmto poplatkom som sa este nestretla. Lekári si môžu vôbec učtovať za takúto službu?

Ďakujem
Takýto postup lekára určite nie je v poriadku, mesiac hnačkovať, a len tak čakať, čo sa z toho vykľuje, to teda určite nie! Navštívte lekára, a pohrozte mu, že prejdete k inému. Poplatky musí mať vyvesené v ambulancii, ale s telef. poplatkom som sa ešte fakt nestretla ale to neznamená, že nemôže byť.
BXLmiami
10.06.11,07:50
Roky ho mám v cenníku.Ono totižto rozmáha sa spôsob mailového poradenstva a telefonického,jednoducho si zavoláte a vypytujete sa hodinu čo ako kedy,prečo a čo by bolo najlepšie,ja stratím kopu času a nič za to.Svojimi vedomosťami si zarábam na živobytie,nebudem telefonicky rozdávať rady.No,občas na Porade:).Ale čo sa týka hnačkovania,tak v tomto prípade sa na mna nehnevaj,ale nie je na mieste telefonicky sa vypytovať.Jednoducho spakuj dieťa a chod na kontrolu,prečo telefonicky.Je jedno,že si objednaná o mesiac,pokiaľ sa dieťa nemá dobre,treba kontrolu.Ale zase by som rozlišovala,na diaľku to neposúdim.Pokiaľ je to maličké dieťa,treba isť.Ale pokiaľ 14 ročné dieťa má stolicu hnačkovitú 2-3x denne,nie je dôvod nepočkať.
Dodatok-lekári si môžu účtovať všetko čo neplatí poisťovňa.